تام لندپرشتام لندتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مصاحبه با آمنه موسوی لقمان رتبه 4 کنکور انسانی 98 + فیلم

گفتگو با رتبه چهارم کنکور انسانی 98

مصاحبه با آمنه موسوی لقمان رتبه 4 کنکور انسانی 98

پی سی کنکور : سرانجام رتبه های برتر کنکور 98 اعلام شد ،در همین رابطه قصد داریم تا مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 98 را برای شما عزیزان آماده کنیم ،در این مطلب می توانید مصاحبه با رتبه 4 کنکور انسانی 98 یعنی آمنه موسوی لقمان از بهار همدان را بخوانید :

سیده آمنه موسوی لقمان، داوطلب کنکور سراسری سال 98 هست که حالا نام او در شمار دارندگان رتبه‌های برتر کنکور جای گرفته؛ او که توانسته سکوی چهارم کنکور در گروه علوم انسانی را به خود اختصاص دهد از چگونگی کسب این موفقیت می‌گوید:

‌پای تلفن که آمد؛ شور و شوق وصف‌ناشدنی از صدایش پیدا بود؛ هنوز هیجان لحظه شنیدن خبر در وجودش موج می‌زد؛ لحظه‌ای که به گفته خودش آن‌قدر جیغ زده بود که صورتش بنفش شده بود.

اهل دیار شیخ بهاری بود؛ شهر عالمان و فرزانگان و شاهدان و نام‌آوران؛ فرزند سوم یک خانواده 5 نفره بود و تنها یک بار در کنکور شرکت کرده بود.
سیده آمنه موسوی لقمان، نفر چهارم کنکور انسانی 98 که حالا افق‌های روشنی پیش چشمش گسترده از خودش برایمان می‌گوید: متولد 1379 در شهر بهار هستم؛ پدرم دبیر بازنشسته و مادرم خانه‌دار است و دو خواهر بزرگ‌تر از خودم هم دارم.

وی می‌افزاید: هر سه نفری دوره متوسطه را در دبیرستان حضرت آمنه(س) شهر همدان درس خواندیم؛ اینجا مدرسه خوب برای تحصیل وجود ندارد و ناچار به تردد به مرکز استان شدیم.

موسوی لقمان بیان می‌کند: هر دو خواهرهایم موفق هستند؛ اولی دانشجوی دکترای مهندسی پیشرفت در دانشگاه علم و صنعت و دومی دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه تهران است.

 

انتظار رتبه 4 را نداشتم – به هیچ کلاس کنکوری نرفتم

دارنده رتبه 4 کنکور انسانی 98 با بیان اینکه انتظار کسب رتبه چهارم را نداشته، می‌افزاید: با توجه به مطالعه و تلاشم پیش‌بینی می‌کردم که رتبه بالا کسب کنم، اما نه تا این اندازه و تصور می‌کردم که درنهایت عدد 40 را کسب کنم.

موسوی لقمان بیان می‌کند: آماده شدن برای کنکور را از تیر 97 آغاز کرده و روزی 4 تا 5 ساعت درس می‌خواندم و این اواخر به‌روزی 11 ساعت هم رسید؛ البته از سال اول دبیرستان هم روش درس خواندنم کنکوری بود.

وی با بیان اینکه در کلاس‌های هیچ‌یک از مؤسسات آموزشی شرکت نکرده، اعلام می‌کند: خودم درس می‌خواندم و تنها چند باری در آزمون‌های آزمایشی یکی از مؤسسات شرکت کرده و رتبه بالا گرفتم.

دارنده رتبه چهارم کنکور انسانی در سفارشی دوستانه به داوطلبان کنکور 99 می‌گوید: رتبه کنکور تنها یک عدد است و به این معنی نیست که هر فردی، رتبه‌اش بالاتر باشد برای جامعه مفیدتر است؛ بنابراین داوطلبان کنکور بهتر است آرامش خود را حفظ کرده و به خداوند توکل کنند تا نتیجه بهتری کسب کنند.

موسوی لقمان مطرح می‌کند: در کشور ما عدالت آموزشی آن‌طور که باید وجود ندارد و دانش آموزان شهرهای کوچکی مانند بهار، امکانات دانش آموزان شهرهای بزرگ‌تر و پایتخت را ندارند؛ بنابراین سفارش می‌کنم که تلاش ییشتری از خود نشان دهند.

وی تصریح می‌کند: برای موفقیت بیشتر یک سال گذشته، حضور در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را محدود کرده و تنها در صورت نیاز به فهم بهتر برخی مطالب به سراغ اینترنت می‌‌رفتم.

وی در پاسخ به پرسش مبنی بر واکنش مسئولان و اداره آموزش و پرورش به این خبر هم پاسخ می‌دهد: خبر را که شنیدم؛ بلافاصله به مدیر مدرسه اطلاع دادم؛ خوشحال شد و قرار شد عکس بفرستم تا بنر تبریک چاپ کنند‌./تسنیم

 

فیلم مصاحبه با رتبه 4 کنکور انسانی 98

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11768

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]