مناظره تاثیر معدل در کنکور بین وزیر آموزش پرورش و دانش آموزان

مناظره تاثیر معدل در کنکور بین وزیر آموزش پرورش و دانش آموزان

مناظره تاثیر معدل در کنکور

داشنجوفا: برنامه حالا خورشید شبکه سه سیما که با درخواست های زیاد داوطلبان و دانش آموزان برای پخش برنامه ای با حضور وزیر و نماینده های دانش آموزان در رابطه با تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 سرانجام روز شنبه برگزار شد.

در ابتدای برنامه سه دانش آموز پایه دوازدهمی و داوطلب کنکور نظام جدید 98 سوالات خود را در رابطه با تاثیر معدل نحوه و اجرای در کنکور 98 مطرح کردند که با پاسخ های وزیر رو به رو شد. و در تایم دوم برنامه نیز سه داوطلب کنکور 97 دعوت شدند که یکی از آن ها رتبه 170 کنکور را بدست آورده بود شدیدا به این مصوبه انتقاد کردند که وزیر آموزش و پرورش از پاسخ به این داوطلبان خودداری نمود.

در ادامه خلاصه ای  از مطالب گفته شده توسط وزیر آموزش و پرورش و دانش آموزان در رابطه با تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور 98 را می خوانید:

وزیر آموزش و پروش :

تمام فرآیندهایی که منجر به نفوذ و دخالت انسانی در تصحیح امتحانات نهایی داشت را کنترل کردیم و میزان خطا را به صفر رساندیم

عادت خود والدین یک مافیاست/ اینکه والدین ترجیح می‌دهند دانش‌آموزان از ابتدا کلاس‌های فوق‌العاده بروند به ادامه حضور مافیا کمک میکند

افزایش فاصله برگزاری امتحانات نهایی و آزمون کنکور قابل بررسی است

من دو مکاتبه با اقای علی عسگری برای کاهش تبلیغات موسسات کنکوری داشته‌ام‌

به ما گزارش رسیده است که یکی از موسسات آموزشی کنکور به یکی از نفرات برتر کنکور پیشنهاد داده ما فلان مبلغ به شما پرداخت می‌کنیم و اعلام کنید که از کلاس‌های ما استفاده کرده‌اید!

 

چکیده مطالب دانش آموزان :

قانون حذف کنکور سال 92 لغو شده است توجه داشته باشید به این موضوع ،وزیر نیز تائید می کند.

با وجود چند هزار معدل بالای 19/75 در امتحانات نهایی چگونه می خواهید برای 9 هزار ظرفیت رشته های پزشکی  داشن آموزان را تفکیک کنید.

امتحانات نهایی به هیچ وجه مفهومی نیست،بلکه حفظی هستند.

باز هم درصد خطا در امنیت امتحان نهایی به صفر نرسیده است، پس باز هم جای خطر و لو رفتن سوالات امتحان نهایی دارد.

از نکات جالب توجه برنامه اشاره دانش آموزان به مخالفت 85 درصدی دانش آموزان به تاصیر قطعی در کنکور بود که از سوی سازمان سنجش این نظرسنجی از داوطلبان کنکور گرفته شده بود، و با پیشنهاد رشیدبپور مجری حالا حورشید نظرسنجی را آغاز کردند که وزیر آموزش و پرورش به این امر روی خوشی نشان نداد و این نظرسنجی ها را معیار مناسبی ندانست!

وزیر آموزش و پرورش در اسفندماه اعلام کرده که تا دو ال آینده تاثیر به صورت مثبت خواهد بود،چه اتفاقی رخ داد که به این سرعت تغییر نظر دادند!

 

و سوال مهم دانش آموزان

بالاخره تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 از نظر شما چگونه است؟

وزیر : تاثیر امتحان نهایی برای پایه دوازدهم قطعی است و هم چنین تاثیر امتحانات نهایی در کنکور 98 برای داوطلبان نظام قدیم نیز می توانند انتخاب کنند که مثبت باشد یا خیر که البته آن نیز نیازمند بررسی بیشتر در شورای سنجش و پذیرش است.

متاسفانه برخورد نامناسب وزیر با داوطلبان کنکور نظام قدیم 98 در این برنامه واکنش های مختلفی را دربرداشت و باز هم پاسخ وزیر نتوانست دانش آموزان را متقاعد کند.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=5649

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
 1. ترانه می گوید

  عالی بود بله درسته وزیر اموزش و پرورش از جواب دادن به نظام قدیمی ها با وجود یک رتبه برتر و یک سمپادی خودداری کرد حتی نظر خود را سریع راجع به اینکه تاثیر کنکور به صورت قطعی برای نظام جدیده تغییر داد این در حالی است که تا همین چند روز پیش اعلام کردند که برای همه داوطلبان اعم از نظام جدید و قدیم این قانون پا برجاست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ترانه خانم عزیز
   بله درسته نحوه پاسخگویی وزیر بسیار نامناسب بود،اصلا شدنی نیست که برای نظام قدیم ها تاثیر مثبت باشه و برای نظام جدیدها تاثیر قطعی،که البته خوشبختانه با اتحاد دانش آموزان دیگه چیزی نمونده تا لغو این مصوبه ناعادلانه.
   موفق باشید.

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*