تام لند 1400tamlandaka100تام لند 1400منتا

تستر eduماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

با پکیج زیست شناسی حرف آخر : بهترین منبع زیست کنکور

زیست شناسی در گروه آزمایشی تجربی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. این اهمیت به تاثیر زیست در کسب رتبه و افزایش تراز قبولی، تعداد تست زیاد و ضریب بالا آن بر میگردد. همه داوطلبان تجربی خیلی  از زمان مطالعه خود را صرف مطالعه زیست شناسی میکنند اما با این اوصاف درصد بسیار کمی در زیست شناسی آزمون سراسری کسب میکنند. چرا با اختصاص زمان زیاد داوطلبان برای مطالعه زیست، درصد پایینی کسب میکنند.

 

ماهیت درس زیست شناسی

درس زیست شناسی، از محاسبات مبرا است و دارای پیچیدگی خاص خود است. کلیه اعضا و ارکان به همدیگر وابسته اند و این امر بر سختی کار افزوده است. زیست درسی بسیار مهم، فرار، دارای نکات ریز، و از سوی سوالات آن در آزمون سراسری مفهومی و پیچیده است. طراح سوال میتواند به هر طریق سوال را طرح کند و باعث افزایش درجه سختی سوالات شود. ترکیبی بودن بخشی از سوالات به گره مشکل افزوده است. اولین منبع برای مطالعه درس زیست شناسی، کتاب درسی میباشد اما این کتاب دارای دو ایراد بزرگ است.

1- مفهومی تدریس و ارائه نشده است

2 – ترکیبی نیست.

 

چگونه درصد بالا کسب کنیم؟

به اندازه سخت بودن درس زیست شناسی در آزمون سراسری، منابع و انتشارات مختلف برای آموزش این درس وجود دارد اما با این اوصاف هنوز خیلی از داوطلبان به رغم استفاده از منابع مختلف درصد پایین کسب میکنند. با یک بررسی اجمالی میتوان به این نتیجه رسید که خیلی از منابع کنکوری زیست، هنوز ماهیت این درس را درک نکرده اند و بجای حل مشکل، مشکل را بزرگتر نیز کرده اند. حجم زیاد خیلی از منابع به زحمت و استرس داوطلبان افزوده و زمان زیادی را از آنها تلف میکند. برای کسب درصد بالا چند آیتم مهم وجود دارد که باید به آنها دقت کرد.

قدم اول

مطالعه عمیق کتاب درسی میکند تا چارچوب کلی مطالب در دسترس قرار گیرد. باید جزئیات کتاب درسی مطالعه شود به نحوی که بر کل مسیر مطالب آشنا و مسلط شوید. این کار کمک میکند تا به وقت استفاده از کمک کنکور زیست شناسی، بین تدریس و مطالب کتاب پیوند ذهنی برقرار کنید و بهتر مطالب را درک کنید. در واقع اگر بر همه مسیر ها مسلط شوید بهتر نقشه راه ها درک خواهید کرد.

قدم دوم

انتخاب مناسب منبع برای زیست شناسی از اهمیت زیادی برخوردار است. همانگونه که اشاره شد اهمیت زیست شناسی باعث شده تا منابع مختلف و زیادی در بازار کنکور قرار بگیرد. اما میتوان به جرات گفت که 95 درصد منابع فاقد تدریس و آموزش مفهومی و شهودی هستند. از سوی بیشتر منابع در قالب کتاب ارائه شده اند و این امر آب در هاون کوبیدن محسوب میشود و فقط انرژی و زمان خود را تلف میکند. چون منابع کتابی برای یادگیری زیست شناسی یعنی استفاده از روش سنتی یادگیری و به کار انداختن مجدد نیمکره سمت چپ مغز.

نیمکره سمت چپ مغز مسئول نگهداری نگهداری کوتاه مدت مطالب است. هر انسانی که هر متن و محتوای را حفظ کند وارد این حافظه میشود و به مرور در کمتر از 2 هفته به تحلیل میرود. برهمین روال است که خیلی از داوطلبان به هنگام اتمام یک جلد از کتاب زیست شناسی، احساس میکنند کل کتاب را فراموش کرده اند و مجددا باید وقت برای مطالعه اختصاص داده شود. این روند باعث فرسایش انرژی و توان داوطلب میشود و زمان طلایی کنکور را تلف میکند. بنابراین منبعی را انتخاب کنید که باعث ارتقاء آمادگی شما شود.

قدم سوم

مرور از بخش های مهم یک برنامه کنکوری است. جمعبندی و مرور مطالب، آمادگی داوطلبان را ارتقاء میدهد و کمک میکند تا بتواند بر ضعف های آموزشی غلبه کند. نکته مهم در مرور کردن مطالب وجود دارد و آن این است که فاصله مرورها باید کم باشد. نباید مرور مطالب را به زمان های دور بیندازید. اگر در مباحثی که مشکل دارد 48 الی 72 ساعت بعد مرور مجدد قرار بدهید. مطالعه ذهنی و بصری کمک میکند تا مطالب ملکه ذهن شوند.

قدم چهارم

حل تست نیز جزء نکته های تثبیت و یادگیری مطالب کنکوری است. در درس زیست که ماهیت محاسباتی ندارد باید بین آموزش و حل تست فاصله زمانی 48 الی 72 ساعت باشد. این کار کمک میکند ضعف های خود را سریع پیدا کند و از سوی در مطالبی که یاد گرفته اید مرور و تثبیت انجام شود.

 

بهترین منبع زیست کشور

پیشتر عرض کردیم که زیست شناسی باید به طور مفهومی و شهودی تدریس شود. زیست شناسی دارای نکات ریز و فرار است و خیلی زود فراموش میشوند و اینکه اگرمنبع خوب کنکوری در اختیار داشته باشید میتوانید نتیجه کنکور را به نحو احسن به نفع خود تغییر دهید. به همین منظور موسسه کنکوری  حرف آخر دست به کار شده است و با دعوت از بهترین اساتید زیست شناسی کشور و بهره گیری از روش های نوین آموزشی، بهترین و عالی ترین منبع زیست کشور را آماده کرده است.

زیست شناسی حرف آخر

چرا زیست حرف آخر

زیست حرف آخر در بین منابع کنکوری زیست داری ویژگی های منحصربفردی است که به همه آنها اشاره خواهیم کرد.

 

تدریس مفهومی مطالب

کلیه مباحث زیست شناسی حرف آخر به یمن استفاده از روش های جدید تدریس، به صورت مفهومی آموزش داده میشود.

 

تدریس شهودی

به کار گیری تکینک پویانمایی در تدریس زیست حرف آخر، این امکان را فاهم آورده است تا کلیه پدیده های زیست شناسی به صورت شهودی در اختیار داوطلب قرار گیرد. یعنی آزمایشگاه زیست شناسی ایجاد شده تا داوطلبان بتوانند از نزدیک پدیده های زیستی را ببینند و نیاز به حفظ کردن نداشته باشند. زیست دوازدهم حرف آخر نمونه ای عالی از تدریس شهودی است.

 

تقویت حافظه تصویری

شهودی سازی مطالب کمک کرده تا حافظه تصویری یا نیمکره راست مغز به کار گرفته شود و باعث تسریع در یادگیری و عدم فراموشی مطالب شود.

 

تدریس ترکیبی

کلیه مباحث زیست حرف آخر به صورت ترکیبی تدریس شده تا داوطلبان به راحتی از عهده سوالات ترکیبی زیست برآیند. به طور مثال زیست گیاهی حرف آخر در پکیج مجزا تدریس و ژنتیک نیز به صورت مجزا و جامع آموزش داده شده است.

 

حل تست

بعد از تدریس کامل درسنامه، به تفهیم کامل مطالب تست های سراسری و تالیفی حل و تحلیل میشوند.

 

ارائه راهکارهای تست زنی

استاد شعبانی و شاکری با بررسی سوالات سراسری زیست سالهای اخیر به این موضوع پی برده اند که هر ساله 6 الی 7 تیپ سوال در زیست شناسی طرح میشود بر همین اساس برای هر تیپ از سوالات یک راهکار ساده آموزشی و تستی ارائه شده تا داوطلب بتواند در کمتر از یک دقیقه هر تستی را حل کند.

 

نمونه جدید از تدریس زیست در مقطع متوسطه اول

در جدیدترین تدریس مدرسان زیست حرف آخر، علوم نهم حرف آخر با روش های جدید و جذاب برای دانش آموزان راهنمایی تدریس شده است. دریافت آموزش مناسب در متوسطه اول کمک میکند تا دانش آموزان بتوانند در مقطع کنکور به راحتی از عهده دروس مهم مانند زیست، شیمی و فیزیک برآیند.

 

ارتباط با دپارتمان زیست حرف آخر

برای دریافت مشاوره و سفارش محصولات زیست حرف آخر میتوانید با شماره های 09120085450 و 09106620394 تماس حاصل فرماید یا به وب سایت رسمی موسسه کنکوری حرف آخر به آدرس https://harfehakhar.com مراجعه نمایید.

 

 

رپورتاژ آگهی/.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=17698

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]