زمان اعلام نتایج آزمون ورودی پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی 97

زمان اعلام نتایج آزمون ورودی پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی

زمان اعلام نتایج آزمون ورودی پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی

پی سی کنکور: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و سمپاد پایه دهم نیز اظهار کرد: ۲۴۲ هزار نفر در آزمون شرکت کردند و ۶۳هزار و ۵۹۸ نفر برای مدارس نمونه دولتی پذیرفته شدند که ۲۶ درصد کل شرکت کنندگان را در برمی گیرد. از این میزان ۵۵ هزار در مدارس دوره نظری ۷۹۰۶  نفر در مدارس نمونه دولتی فنی و حرفه ای پذیرفته شدند. نتایج آزمون فردا 8 مرداد اعلام می‌شود و مدارس برای ثبت نام باز هستند.

 

کف نمره برای ورود به رشته تجربی و ریاضی

زرافشان ادامه داد: اولویت ” الف” ، “ب” و “ج” و “د” به این معنی است که همه آنها که کف حد نصاب برای یک رشته را کسب کنند می‌توانند ثبت نام کنند. اما ممکن است افرادی باشند که نمره بهتری داشته باشند و اولویت اول با ثبت نام آنهاست و بعد گروه “ب” و ” ج”. کف نمره برای ورود به رشته تجربی نمره ۱۴  و نمره ۱۳ برای درس علوم ریاضی است.

وی با بیان اینکه توصیه کردیم در مناطق حداکثر ظرفیت ممکن فراهم شود گفت: هرچند نمی‌شود صد درصد دانش آموزان به تجربی بروند، منابع و امکانات محدود کننده است و در حدی که امکانات اجازه می‌دهد از استان ها خواستیم همراهی کنند./ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید. (ورود به انجمن)