روش و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 99 + آموزش

آموزش ثبت نام کنکور

پی سی کنکور : ثبت نام کنکور سراسری 99 به زودی آغاز خواهد شد و داوطلبان سوالاتی در این رابطه داشتند از جمله : «طریقه ثبت نام کنکور 99 چطوریه؟» «آموزش ثبت نام کنکور 99 چگونه است؟ » «نحوه ثبت نام کنکور سراسری 99 » ،به همین خاطر قصد داریم تا جزئیات کاملی را در این رابطه منتشر کنیم.

 

فهرست مطلب :

1- اقدامات قبل از ثبت نام کنکور سراسری 99

2- صفحه ثبت نام کنکور 99

3- مراحل ثبت نام کنکور 99

4- راهنمای عملی ثبت نام کنکور 99

5- فرم ثبت نام کنکور 99

6- تذکرات و نکات مهم کنکور 99

7- نحوه دریافت کد رهگیری کنکور 99

8- اقدامات پس از ثبت نام کنکور 99

1- اقدامات قبل از ثبت نام کنکور سراسری 99

ثبت نام در آزمون سراسری 99 فقط به صورت اینترنتی و در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. پیش از اقدام به ثبت نام در آزمون سراسری، لازم است به توضیحات زیر توجه نمایید و مدارک لازم را تهیه کنید.(مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 99 ) به نشانی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور http : / / www . sanjesh . org و لازم به توضیح است اطلاعات مربوط به رشته هایی که در سال ۱۳۹۸ پذیرش آنها صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می گردد، از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر شده است.

راهنمای ثبت نام کنکور

اگر برای ثبت نام کنکور 99 به کافی نت مراجعه می کنید !

برای پیشگیری از مشکلاتی که در ثبت نام برخی داوطلبان در سالهای قبل روی داده است، موارد زیر را رعایت نمایید:

* قبل از تأیید نهایی، اطلاعات و بخصوص «عکس» خود را کنترل کنید و این کار را به فرد دیگری واگذار نکنید.

* تهیه یک برگ پرینت از فرم نهایی ثبت نام با شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی) برای کنترل و نگهداری در پرونده شخصی داوطلب الزامی است.

* اطلاعات کارت های اعتباری را تا پایان مراحل آزمون (پائیز سال ۱۳۹۹) نزد خود نگهداری نمایید.

 

2- ورود به صفحه ثبت نام کنکور سراسری 99

بعد از ورود به صفحه اصلی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش از چند مسیر می توانید به صفحه ثبت نام در آزمون سراسری وارد شوید. (در این رابطه آدرس سایت ثبت نام کنکور 99 را ببینید)

سایت ثبت نام در کنکور سراسری

3- مراحل ثبت نام کنکور سراسری 99

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون، پس از ورود به صفحه ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ و انتخاب یکی از گزینه ها به شرح ذیل با توجه به وضعیت نظام تحصیلی خود، وارد محیط ثبت نام می شوند:

* آن دسته از داوطلبانی که گزینه نظام آموزشی قدیم دوره چهار ساله دبیرستان» را انتخاب نمایند وارد مرحله تکمیل تقاضانامه ثبت نام می شوند.
* آن دسته از داوطلبانی که گزینه ۲ « نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی » را انتخاب نمایند، سوابق تحصیلی برای دارندگان دیپلم های شاخه نظری نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ لغایت سال ۱۳۹۷، و پیش دانشگاهی خود را از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۷ دریافت نموده اند طبق ضوابط اعمال خواهد شد. لذا این داوطلبان برای ثبت نام در آزمون می بایست در مرحله دوم وضعیت تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را با انتخاب یکی از گزینه ها به شرح زیر مشخص نمایند

* داوطلبان (دیپلم های شاخه نظری نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی ( نظام آموزشی قبلی)) در مرحله سوم برای اعمال سوابق تحصیلی می بایست کد سوابق تحصیلی دیپلم و با پیش دانشگاهی خود را وارد نمایند که پس از این مرحله اطلاعات شناسنامه ای و نمرات داوطلب نمایش داده می شود و داوطلب می بایست صحت اطلاعات خود را تائید و در صورت مشاهد مغایرت، باید گزینه مغایرت دارد را علامتگذاری نموده و در پایان برای پیگیری موضوع مغایرت سوابق تحصیلی حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷ / ۱۲ / ۲ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه نماید.

* دانش آموزان پیش دانشگاهی سال تحصیلی جاری که در خردادماه سال ۱۳۹۸ فارغ التحصیل می شوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام فرایند مشاهده سوابق تحصیلی به اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون در تاریخ ۱۳۹۸ / ۴ / ۳ مراجعه نمایند.

* داوطلبانی که گزینه «دارای دیپلم فنی و حرفه ای و با کاردانش، و دانشجو یا فارغ التحصیل مقطع کاردانی هستم» از بند الف را انتخاب نمایند وارد مرحله تکمیل تقاضانامه ثبت نام می شوند.

* آن دسته از داوطلبانی که گزینه ۳ از مرحله اول ثبت نام را انتخاب می نمایند، یکی از گزینه ها به شرح زیر را مشخص نمایند.


* داوطلبان (نظام آموزشی جدید (نظام ۳-۳-۶) ) پس از تعیین شاخه تحصیلی در صورت انتخاب مورد اول، کد سوابق تحصیلی ( ۱۷ رقمی) مخصوص دانش آموزان نظام جديد (۳-۳-۶) را وارد و پس از مشاهده اطلاعات فردی خود نسبت به تائید با عدم تائید آن اقدام نمایند. در صورت تائید اطلاعات فردی، بندهای مربوط به سوابق تحصیلی در تقاضانامه ثبت نامی درج خواهد شد و داوطلب می بایست نسبت به تکمیل سایر بندهای تقاضانامه ثبت نامی اقدام نماید. در صورت عدم تائید اطلاعات نسبت به ادامه روند ثبت نام اقدام و بعد از انجام ثبت نام جهت رفع مغایرت حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷ / ۱۲ / ۲ به منطقه آموزش و پرورش خود مراجعه نمایند

تبصره: آن دسته از داوطلبانی که وضعیت خود را نظام آموزشی ۳-۳-۶ انتخاب و شاخه تحصیلی خود را گزینه «دارای دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش انتخاب نمایند وارد مرحله تکمیل تقاضانامه ثبت نام می شوند.

 

4- راهنمای عملی ثبت نام کنکور سراسری 99

داوطلبان با ورود به صفحه «ثبت نام جدید» (تصویر شماره یک) می توانند نظام تحصیلی خود را با یکی از حالتهای ذیل انتخاب نموده و با درج سریال ۱۲ رقمی ثبت نام وارد فرایند روند ثبت نام شوند. تذکر مهم: با توجه به متفاوت بودن دفترچه سوال برای داوطلبان نظام ۳-۳-۶ و سایر نظام ها در جلسه آزمون، ضرورت دارد داوطلبان در تعیین نظام خود در این مرحله دقت لازم را به عمل آورند. بدیهی است عواقب عدم توجه کافی به این نکته به عهده داوطلب خواهد بود.

*تصویر شماره یک


حالت اول

داوطلبانی که نظام قدیم را در تصویر شماره یک به شرح ذیل انتخاب می نمایند وارد صفحه ارسال عکس داوطلب» (تصویر شماره ۲) شده و اقدام به بارگذاری عکس خود طبق دستورالعمل مندرج در این تصویر می نمایند. این داوطلبان بعد از بارگیری عکس و تأیید، وارد محیط تقاضانامه شده و لازم است نسبت به تکمیل بندهای تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

*تصویر شماره یک

 

*تصویر شماره دوم


حالت دوم

داوطلبانی که نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی را در تصویر یک به شرح ذیل انتخاب می نمایند وارد محیط فرم انتخاب نظام تحصیلی خواهند شد. (مطابق تصویر شماره ۳)

*تصویر شماره یک

*تصویر شماره سه

 

*تصویر شماره سه

 

* لذا داوطلبان لازم است با توجه به سال اخذ دیپلم و یا پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی، نسبت به علامتگذاری موارد مندرج در این صفحه اقدام نموده که در این صورت داوطلبان با توجه به نوع علامتگذاری بندها، کسانی که مشمول سوابق تحصیلی هستند با ورود کد سوابق تحصیلی و کد دانش آموزی و سپس مشاهده سوابق تحصیلی خود اقدام نمایند. این داوطبان پس از تأیید سوابق تحصیلی وارد صفحه بارگذاری عکس (تصویر شماره ۲) شده و پس از بارگذاری وارد محیط تقاضانامه ثبت نامی شده و نسبت به تکمیل بندهای مورد نیاز اقدام نمایند.

* برخی از داوطلبان نیز که مشمول سوابق تحصیلی نمی باشند، وارد صفحه بارگذاری عکس (تصویر شماره ۲) شده و پس از بارگذاری و تأیید عکس وارد محیط تقاضانامه ثبت نامی می شوند.(تصویر شماره 2)

 

حالت سوم

داوطلبانی که نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ را در تصویر یک به شرح ذیل انتخاب می نمایند وارد محیط فرم انتخاب نظام تحصیلی (تصویر شماره ۴) به شرح زیر می شوند.

تصویر شماره یک

 

تصویر شماره چهار

آن دسته از داوطلبان نظام جدید 3-3-6 که (مطابق تصویر شماره ۴) بند مربوط به دانش آموز شاخه نظری رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی هستم» را علامتگذاری می نمایند وارد محیط دریافت کد سوابق تحصیلی و مشاهده مشخصات شناسنامه ای می شوند که پس از مشاهده و تأیید اطلاعات، این داوطلبان وارد صفحه بارگذاری عکس (تصویر شماره ۲) شده و پس از بارگذاری و تأیید عکس وارد محیط تقاضانامه ثبت نامی می شوند.

* ضمنا آن دسته از داوطلبانی که بند مربوط به دانش آموز شاخه فنی و حرفه ای با کاردانش هستم» را علامت گذاری می نمایند (طبق تصویر شماره ۴) وارد صفحه بارگذاری عکس (تصویر شماره ۲) شده و پس از بارگذاری و تأیید عکس وارد محیط تقاضانامه ثبت نامی می شوند.

کلیه داوطلبان حالتهای اول تا سوم پس از تکمیل تقاضانامه ثبت نام لازم است نسبت به پرینت تقاضانامه تکمیل شده که حاوی اطلاعات داوطلب و همچنین شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ثبت نام ۱۶ رقمی می باشد اقدام نمایند.

 

5- فرم ثبت نام کنکور 99

فرم ثبت نام کنکور سراسری

* نحوه تکمیل فرم ثبت نام تقاضانامه اینترنتی کنکور سراسری 99

ردیف های ۱، ۲ و ۳ داوطلب باید در محل مورد نظر نام خانوادگی، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه به طور کامل وارد نماید. در صورت داشتن پسوند در شناسنامه می بایست در تقاضانامه عینا پسوند را نیز درج نمایند. (از به کار بردن هر گونه علامت غیر از حروف الفباء و همچنین تکرار حروف به دلیل داشتن تشدید خودداری شود).

ردیف ۴ داوطلب باید بر حسب اینکه، زن یا مرد است دایره مربوط را علامت گذاری نماید

ردیف ۵: داوطلب باید از سمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نماید و از درج حروف، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.

ردیف ۶ داوطلب باید شماره سری و سریال شناسنامه خود را که به رنگ قرمز در حاشیه بالای صفحات شناسنامه درج شده است، در این قسمت وارد نماید. مثال: ۶۱۳۴۳۵الله که به صورت: ۶۱۳۴۳۵ | | 91 | / | الف در تقاضانامه ثبت نام درج می شود.

ردیف ۷ داوطلب باید تاریخ تولد خود را به طور دقیق (روز، ماه و سال) در محل مربوط درج نماید (دورقم اول سال تولد یعنی ۱۳ درج گردیده است).

ردیف ۸ داوطلب باید شماره ملی خود را که ده رقم است از چپ به راست در محل مربوط درج و از درج مميز و یا خط تیره خودداری نماید.

ردیف ۹: داوطلب باید کد بخش محل تولد خود را در این محل درج نماید. جدول شماره ۷ مربوط به تفکیک استانی کد بخشها در صفحات ۴۴ تا ۵۹ این دفترچه راهنما درج شده است.

ردیف ۱۰: داوطلب باید کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم خود را در این بند درج نماید.

ردیف ۱۱: داوطلبان نظام جدید، بخصوص داوطلبانی که دیپلم خود را در یکی از سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷ دریافت نمودهاند، لازم است کد دانش آموزی مقطع دیپلم خود را در این قسمت درج نمایند.

ردیف ۱۲: داوطلب باید کد عنوان دیپلم (پایه دوازدهم نظام آموزشی ۳-۳-۶ و یا سال سوم نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال چهارم نظام قدیم) خود را که یک عدد دورقمی است، از جدول شماره ۱۰ مندرج در صفحه ۶۰ این دفترچه راهنما استخراج و در این بند درج نماید.

ردیف ۱۳: داوطلبان نظام آموزشی جدید پایه دوازدهم نظام آموزشی ۳-۳-۶ و یا سال سوم نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال چهارم نظام قدیم لازم است سال، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم خود را در این محل درج نمایند.

ردیف ۱۴: داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک (سال دوم دبیرستان برای داوطلبان نظام مالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دو سال قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم و یا پایه دهم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید 3-3-6) خود را در این محل درج نماید. جدول مربوط به تفکیک استانی کد بخشها در صفحات ۴۷ تا ۶۲ این دفترچه راهنما موجود است.

ردیف ۱۵: داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم و یا پایه یازدهم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶) خود را در این محل درج نماید. جدول کد بخش به تفکیک هر استان در صفحات ۴۷ تا ۶۲ این دفترچه راهنما موجود است.

ردیف ۱۶: داوطلب باید معدل کل دیپلم نظام آموزشی جدید۳-۳-۶ و یا دیپلم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم و با دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش خود را در این محل درج نماید به صورت اعداد صحیح و اعشار)۔

ردیف ۱۷: داوطلبان باید معدل کتبی نهایی (پایه دوازدهم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و یا سال سوم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم) خود را در این محل درج نمایند (به صورت اعداد صحیح و اعشار). ضمنا ملاک عمل گواهی پایان دوره متوسطه صادره از آموزش و پرورش است.

ردیف ۱۸: داوطلبان باید وضعیت دانش آموزی و یا فارغ التحصیلی خود در هر یک از نظام های آموزشی را با علامت گذاری در یکی از قسمتهای این بند مشخص نمایند.

ردیف ۱۹: داوطلب باید کد منطقه و یا ناحيه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی خود را در این بند درج نماید.

ردیف ۲۰: داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، بخصوص داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را در یکی از سالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ دریافت نموده و یا می نمایند، لازم است که دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی خود را در این قسمت درج نمایند.

ردیف ۲۱ : داوطلب باید کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی خود را که یک عدد دورقمی است، از جدول شماره ۱۱ مندرج در صفحه ۶۳ این دفترچه راهنما استخراج و در این بند درج نماید.

ردیف ۲۲ : داوطلب باید سال، ماه و روز اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را در این بند درج نماید.

ردیف ۲۳ : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی / محل اخذ مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم / محل اخذ مدرک پایه دوازدهم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ خود را در این محل درج نماید. جدول کد بخش به تفکیک هر استان در صفحات ۴۷ تا ۶۲ این دفترچه راهنما موجود است.

ردیف ۲۴ : داوطلب باید معدل کل دوره پیش دانشگاهی خود را در صورت فارغ التحصیلی (به صورت اعداد صحيح و اعشار) در این محل درج نماید.

ردیف ۲۵ : داوطلبان اقلیت های دینی چنانچه به سؤالات معارف غیر اسلام پاسخ می دهند، بایستی یکی از ادیان مورد نظر را انتخاب نمایند.

ردیف ۲۶: هر یک از داوطلبان لازم است با مشخص نمودن یکی از موارد این بند، سهميه خود را مشخص نمایند. در صورتی که سهميه پذیرش شما غیر از مناطق است، حسب مورد بند مربوطه را علامت گذاری و همچنین اگر ارگان تائید کننده سهمیه شما ستاد مشترک سپاه، وزارت جهاد کشاورزی و یا ستاد کل نیروهای مسلح است، بند ۲۷ تقاضانامه (کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگران را نیز تکمیل نمایید.

ردیف ۲۷: چنانچه ارگان تائید کننده سهمیه شما ستاد مشترک سپاه پاسداران و یا ستاد کل نیروهای مسلح است، می بایست برای دریافت کد پیگیری به نواحی محل اعزام خود مراجعه نموده و پس از دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی، آن را در این بند درج نمایید (کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگران برای هر آزمون متفاوت است).
چنانچه ارگان تائید کننده سهميه شما، وزارت جهاد کشاورزی است کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگران عبارت است از: (کد ملی خود رزمنده +۵۵). مثال: اگر کد ملی رزمنده: ۰۳۲۱۶۴۴۶۷۰ باشد. کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگر: ۵۵۰۳۲۱۶۴۴۶۷۰ خواهد بود.
داوطلبان مذکور در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام در این خصوص به ادارات امور اداری سازمان جهاد کشاورزی استان مراجعه نمایند.

ردیف ۲۸: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (موارد ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ از بند ۲۶ تقاضانامه ثبت نام) که به صورت داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است مدت حضور فرد رزمنده در جبهه را به «ماه» در این بند تکمیل نمایند.

ردیف ۲۹: آن دسته از داوطلبانی که نابینا یا کم بینا، ناشنوا با کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی می باشند، باید با علامتگذاری در دایره های این ردیف وضعیت خود را مشخص نمایند. وضعیت معلولیت این افراد از سازمان بهزیستی استعلام خواهد شد و در صورت تأیید آن سازمان، بند معلولیت برای آنان اعمال خواهد شد. لذا داوطلبان معلولی که در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده نداده اند، ضرورت دارد با مراجعه به ادارات بهزیستی محل سکونت خود نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم تأیید معلولیت آنها توسط سازمان بهزیستی، خدمات و تسهیلات لازم به آنان ارائه نخواهد شد.

* تذکر: آن دسته از داوطلبانی که یکی از موارد بند ۲۹ تقاضانامه را علامتگذاری می نمایند، می بایست با توجه به نوع و میزان معلولیت، برای شرکت در آزمون و پاسخگویی به سوالات، نیاز خود به منشی را اعلام نمایند.

ردیف ۳۰: داوطلبان اتباع خارجی که بر اساس توضیحات ارائه شده در صفحه ۲۶ همین دفترچه راهنما مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند بر حسب ملیت خود یکی از گزینه ها را علامت گذاری نموده و کد پیگیری ۱۳ رقمی خود را در محل مخصوص درج نمایند.

ردیف ۳۱: داوطلبان با وضعیت: بهیار شاغل و یا داوطلب با وضعیت چپ دست (ویژه داوطلبانی که متقاضی استفاده از صندلی مخصوص داوطلبان چپ دست در جلسه آزمون می باشند، لازم است وضعیت خود را با علامت گذاری در محل مربوطه مشخص نمایند.

ردیف ۳۲: داوطلبان با وضعیت تحصیلی دانشجویان انصرافی، دانشجویان دوره روزانه، دانشجویان دوره غیر روزانه و دانشجویان اخراجی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، لازم است با علامت گذاری در محل مربوطه وضعیت تحصیلی خود را مشخص نمایند.

ردیف ۳۳: داوطلبان با وضعیت فارغ التحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالاتر دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، لازم است با علامت گذاری در محل مربوط وضعیت فارغ التحصیلی خود را در هریک از مقاطع مزبور مشخص نمایند.

ردیف ۳۴: داوطلبانی که در دوره کاردانی فارغ التحصیل شده اند، لازم است معدل کل فارغ التحصیلی مقطع کاردانی خود را به صورت اعداد صحیح و اعشار در این محل درج نمایند.

ردیف ۳۵: داوطلب شاغل باید کد محل اشتغال به کار خود را از جدول شماره ۹ (مندرج در صفحه ۶۳) استخراج و در محل مربوطه درج نماید.

ردیف ۳۶: داوطلبان بهیار شاغل باید کد استان محل خدمت خود را از جدول شماره ۷ (مندرج در صفحات ۴۴ تا ۵۹) استخراج و در این محل درج نماید.

ردیف ۳۷:  داوطلب باید منحصرا یکی از گروههای آزمایشی را انتخاب نماید و چنانچه به غیر از گروه آزمایشی اصلی (یکی از گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) متقاضی گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی است باید حسب مورد گزینه های مربوط را در بندهای ۳۹ و ۴۰ تقاضانامه ثبت نام اینترنتی تکمیل نماید. ضمنا داوطلب باید برای ثبت نام و شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر و با زبانهای خارجی، سریال اعتباری جداگانه ( ۲۷۵
/ ۰۰۰ ریالی) نیز تهیه نماید.

ردیف ۳۸: داوطلب باید با انتخاب منحصرا یک مورد، زبان امتحانی خود را انتخاب نماید. شایان ذکر است چنانچه داوطلب علاوه بر شرکت در یکی از گروههای آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر یا زبانهای خارجی باشد، زبان امتحانی وی همان زبان امتحانی گروه آزمایشی اصلی است.

ردیف ۳۹: داوطلبان علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری به مبلغ ۲۷۵ / ۰۰۰ (دویست وهفتاد و پنج هزار ریال برای شرکت در گروه آزمایشی هنر اقدام و این بند را در تقاضانامه ثبت نام علامت گذاری نمایند.

ردیف ۴۰: داوطلبان علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی زبانهای خارجی لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری به مبلغ ۲۷۵ / ۰۰۰ (دویست وهفتاد و پنج هزار ریال برای شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی اقدام و این بند را در تقاضانامه ثبت نام علامت گذاری نمایند.

ردیف ۴۱: داوطلبان متقاضی در گزینش رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری به مبلغ ۱۳۸ /
۰۰۰ (یکصد و سی و هشت هزار ریال اقدام و سپس این بند را علامت گذاری نمایند.

ردیف ۴۲: داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی” (وابسته به وزارت اطلاعات)، این بند را علامت گذاری نمایند (شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در این دانشگاه در صفحه ۴۰ همین دفترچه راهنما درج شده است).

ردیف ۴۳: داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع)”، این بند را علامت گذاری نمایند. (شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در این دانشگاه در صفحه ۴۴ همین دفترچه راهنما درج شده است).

* تذکر مهم: داوطلبان توجه نمایند، اعلام علاقه مندی به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع) در این بند، به منزله ثبت نام قطعی آنان در این دانشگاه نبوده و متقاضیان لازم است برای تکمیل مراحل ثبت نام، به پایگاه اینترنتی دانشگاه مذکور مراجعه و پس از اطلاع از شرایط و ضوابط دانشگاه نسبت به تکمیل کاربری ثبت نام اقدام نمایند.

ردیف ۴۴: داوطلب باید کد استان و کد بخش محل اقامت خود را برای تعیین حوزه امتحانی از جدول شماره 7 (مندرج در صفحات ۴۷ تا ۶۲) استخراج و از چپ به راست در محل مربوطه درج نماید.

ردیف ۴۵: داوطلبان مرد (برادران) باید وضعیت نظام وظیفه خود را با توجه به مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه ۲۰ دفترچه حاضر با یکی از کدهای ۱ تا ۱۲ با مطالعه دقیق و توجه لازم به تذکرات مهم ذیل صفحه، مشخص نمایند.

ردیف ۴۶: داوطلب باید کد پستی دقیق خود را که یک عدد دورقمی است، در محل مربوط یادداشت نموده و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.

ردیف ۴۷: داوطلب باید منطقه شهرداری محل سکونت خود را که از ۱ تا ۲۲ است در محل یادداشت نموده و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید. این بند برای در نظر گرفتن نزدیک ترین حوزه امتحانی به محل سکونت داوطلب در شهرهای بزرگ، پیش بینی شده است.

ردیف ۴۸: داوطلب باید شماره تلفن ثابت با کد شهر خود را در محل مربوط درج نماید.

ردیف ۴۹: برای استفاده از خدمات پیام کوتاه، شماره تلفن همراه خود را در این بند درج نمایید.

تذکر: با توجه به اینکه مقرر گردیده در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند در زمان ثبت نام با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۶ / ۰۰۰ (شش هزار ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می توانند از این خدمات استفاده نمایند.

ردیف ۵۰: داوطلب باید آدرس دقیق پستی خود را مطابق موارد درخواست شده در این ردیف درج نماید
طی مراحل آزمون چنانچه آدرس داوطلب تغییر کند لازم است آدرس جدید خود را کتبا به سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع دهد).

ردیف ۵۱: آن دسته از داوطلبانی که دارای رایانامه ( E-mail)  می باشند، آدرس الکترونیکی خود را در این بند درج نمایند.

ردیف ۵۲: آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ ثبت نام نموده اند، این بند را علامت گذاری نمایند.

تذکرات ثبت نام در آزمون سراسری

6- توصیه های مهم و تذکرات ثبت نام در آزمون سراسری 99

۱- قبل از تکمیل و درج اطلاعات در تقاضانامه اینترنتی، نخست کلیه مطالعات لازم انجام گیرد و پیش نویس دقیق تهیه شود و سپس مندرجات آن به صورت دقیق در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج گردد.

۲- از تقاضانامه تکمیل شده اینترنتی که شماره پرونده و کد پیگیری بر روی آن درج شده، حتما یک نسخه پرینت تهیه و در پرونده شخصی نگهداری کنید.

٣- داوطلبانی که می خواهند در چند گروه آزمایشی (گروه آزمایشی اصلی بعلاوه علاقه مندی در گروه یا گروه های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی) ثبت نام نمایند، می بایست در یک نوبت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

** در صورتی که داوطلبان در هنگام تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی برای گروه آزمایشی اصلی خود، سریال اعتباری برای ثبت نام در گروه آزمایشی هنر یا زبانهای خارجی یا هر دو این گروه ها و همچنین اعلام علاقه مندی به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی تهیه نکرده اند، می توانند ثبت نام خود را تکمیل کرده و پس از تهیه سریال اعتباری مورد نیاز، در مهلت ثبت نام مجددا به سایت سازمان مراجعه و از قسمت قبلا ثبت نام کرده ام (منوی سمت راست و با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری، نسبت به اضافه کردن گروههای آزمایشی مورد نظر خود با اعلام علاقه مندی به رشته های مؤسسات مذکور اقدام نمایند. ۲- داوطلبان توجه داشته باشند پس از تکمیل تقاضانامه ثبت نام و ارسال عکس” و “دریافت شماره پرونده ۷ رقمی” و “کد پیگیری ۱۶ رقمی ثبت نام خود می توانند در قسمت مشاهده و چاپ اطلاعات ثبت نامی اطلاعات خود را مشاهده و از آن پرینت تهیه نمایند.

 

7- دریافت کد رهگیری کنکور سراسری 99

با تایید اطلاعاتی که وارد کرده اید، کد رهگیری (۱۶ رقمی) برای شما نمایش داده می شود. لازم است این کد، شماره پرونده و همچنین اطلاعات کارت یا کارت های اعتباری را تا پایان مراحل آزمون نگهداری نمایید.

8- اقدامات پس از ثبت نام کنکور 99 :

امکان ویرایش و تصحیح فرم ثبت نام در صورتی که بخواهید هر قسمت از مطالب فرم ثبت نام خود را تصحیح کنید، از تاریخ ۹۷/ ۱۱ /۲۴ تا تاریخ ۹۷ / ۱۲ / ۲ ، با ورود به صفحه ثبت نام در بخشی با عنوان « قبلا ثبت نام کرده ام و با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری (۱۶ رقمی) می توانید این کار را انجام دهید.

– اگر بعد از ثبت نام در گروه اصلی، قصد داشتید در آزمون گروه های آزمایشی دوم یا سوم (هنر با زبان های خارجی) هم ثبت نام کنید، پس از خرید کارت اعتباری مجزا برای هر گروه، با ورود به صفحه ثبت نام، در بخش « قبلا ثبت نام کرده ام» با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری (۱۶ رقمی) می توانید در گروه های مورد علاقه خود ثبت نام نمایید.(خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام کنکور 99)

– اگر بعد از اتمام ثبت نام، علاقه مند شده اید که در زمان انتخاب رشته، از رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی هم رشته هایی را انتخاب کنید، پس از تهیه کارت اعتباری، طبق توضیح بند قبلی، می توانید علاقه خود را به انتخاب این رشته ها نیز اعلام نمایید.

– کسانی که به تحصیل در دانشکده اطلاعات و امنیت ملی (وابسته به وزارت اطلاعات)” “دانشگاه امام صادق(ع)” “دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا… (عج)”، “دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری” علاقه مند هستند لازم است به وبگاه این مؤسسه ها مراجعه و فرم درخواست شرکت در دانشگاه های موردنظر را تکمیل نمایند و فرم چاپی تکمیل شده آن را حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷ / ۱۲ / ۲۹ به نشانی مؤسسه های مورد نظر خود بفرستند.

 

امیدواریم که از این آموزش ثبت نام کنکور سراسری 99 استفاده کرده باشید،برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب «دانلود دفترچه ثبت نام کنکور 99» ،«شرایط شرکت در کنکور 99 » ، «مدارک لازم ثبت نام کنکور 99» ،«هزینه ثبت نام کنکور 99» ، «آدرس سایت ثبت نام کنکور 99» را ببینید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*