تام لند 1400tamlandمازتام لند 1400تحلیلازتحلیلازماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

روش و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 99 + آموزش

آموزش ثبت نام کنکور

پی سی کنکور : ثبت نام کنکور سراسری 99 آغاز شده است و داوطلبان باید از قبل شرایط ثبت نام را بخوانند،اما داوطلبان سوالاتی در رابطه با «نحوه ثبت نام کنکور 99 » «آموزش ثبت نام کنکور 99 چگونه است؟ » «راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 99 » ،به همین خاطر قصد داریم تا جزئیات کاملی را در  رابطه با فرآیند ثبت نام به شما داوطلبان عزیز ارائه کنیم،پس با ما همراه باشید.

فهرست مطلب :

– نکات مهم قبل از ثبت نام کنکور سراسری 99

– فرم ثبت نام کنکور 99

– راهنمای عملی ثبت نام کنکور 99

– نکات مهم پس از ثبت نام کنکور 99

– نکات مهم قبل از ثبت نام کنکور سراسری 99

ثبت نام در آزمون سراسری 99 فقط به صورت اینترنتی و در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. پیش از اقدام به ثبت نام در آزمون سراسری، لازم است به توضیحات زیر توجه نمایید و مدارک لازم را تهیه کنید.(مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 99 )

راهنمای ثبت نام کنکور

اگر برای ثبت نام کنکور 99 به کافی نت مراجعه می کنید !

برای پیشگیری از مشکلاتی که در ثبت نام برخی داوطلبان در سالهای قبل روی داده است، موارد زیر را رعایت نمایید:

* قبل از تأیید نهایی، اطلاعات و بخصوص «عکس» خود را کنترل کنید و این کار را به فرد دیگری واگذار نکنید.

* تهیه یک برگ پرینت از فرم نهایی ثبت نام با شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی) برای کنترل و نگهداری در پرونده شخصی داوطلب الزامی است.

* اطلاعات کارت های اعتباری را تا پایان مراحل آزمون (پائیز سال ۱۳۹۹) نزد خود نگهداری نمایید.

– فرم پیش ثبت نام کنکور سراسری 99

این فرم ثبت نام کنکور 99 را می توانید ابتدا کامل پر کنید و سپس اطلاعات آن را روی سایت سنجش وارد کنید و این کار برای راحتی و سریعتر شدن انجام فرآیند ثبت نام کنکور 99 می باشد ،و گر نه حتما لزومی به پر کردن آن نیست.

کسانی که تمایل دارند این فرم پیش ثبت نام را دانلود کنند،اینجا را کلیک کنید

– راهنمای عملی ثبت نام کنکور سراسری 99

مرحله اول ثبت نام کنکور 99 :

خب برای شروع ثبت نام کنکور سراسری 99 ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه می کنیم،و یا از لینک ثبت نام کنکور سراسری 99 مستقیما به صفحه ثبت نام می رویم ،از طریق لینک زیر می توانید مستقیما به صفحه ثبت نام بروید :

http://register1.sanjesh.org/RGSarasari99

اگر روی لینک بالا کلیک نکرده اید و مستقیما به سایت سنجش به آدرس (http://www.sanjesh.org) وارد شده اید ، با صفحه زیر مواجه میشید،که کافیه روی گزینه داخل کادر قرمز که با فلش آبی مشخص شده کلیک کنید


مرحله دوم ثبت نام کنکور 99 :

حالا وارد صفحه ی باز شده می شویم ؛ خب این صفحه شروع فرآیند ثبت نام کنکور سراسری سال 99 می باشد،و مقداری از اطلاعات اولیه از جمله مهلت ثبت نام کنکور و یکسری تذکرات آمده است.

باید از قبل این مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 99 را آماده کرده باشید ،از جمله :

– کارت ملی

– شناسنامه

– عکس 3*4 (فایل ذخیره شده به صورت jpeg)

– کد سوابق تحصیلی دیپلم

و کارت اعتباری خریداری شده 12 رقمی ( اگر هنوز خریداری نکرده اید ، می توانید از آموزش خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور 99 استفاده کنید)


مرحله سوم ثبت نام کنکور 99 :

* خب در این مرحله شما مدارک اولیه تون آماده ست ،حالا باید نظام آموزشی خودتون رو انتخاب کنید ؛

 • نظام آموزشی نظام جدید

خب شما اگر دانش آموز دوازدهمی هستید و سال آینده فارغ التحصیل می شوید،یا اینکه دارای مدرک دیپلم نظام جدید هستید این گزینه را انتخاب کنید.

 • نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی که مدرک پیش دانشگاهی گرفته ام یا خواهم گرفت

خب شما اگر دارای دیپلم سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی هستید که همین گزینه رو انتخاب کنید،معمولا این گزینه برای داوطلبان فارغ التحصیلی سال های 84 تا 97 است.

 • نظام قدیم : دارای دیپلم چهار ساله دبیرستان

این گزینه هم برای داوطلبانی است که معمولا قبل از سال 84 فارغ التحصیل شده اند.

* حالا برسیم به کارت اعتباری که خریداری کرده اید،سریال کارت اعتباری خریداری شده رو در محل موردنظر قرار دهید.

* عبارت امنیتی منظور عدد داخل عکس است ،که هر عددی است ، عیناً همان را در کادر موردنظر وارد کنید.


مرحله چهارم ثبت نام کنکور 99 :

* اگر نظام قدیم را در مرحله ی قبل انتخاب کرده اید :

گزینه ی مرتبط با دیپلم و پیش دانشگاهی خود را انتخاب کنید،که توضیح این مرحله نیز گویاست،در صورت راهنمایی بیشتر در انتهای مطلب سوالتون رو کامنت کنید

* اگر نظام جدید هستید و گزینه ی نظام جدید را در (مرحله ی سوم) انتخاب کرده اید :

 • اگر در رشته های نظری (ریاضی یا تجربی یا انسانی یا معارف) دانش آموز هستید گزینه اول را انتخاب کنید
 • اگر دانش آموز کاردانش و یا فنی و حرفه ای نظام جدید هستید،گزینه دوم را تیک بزنید


مرحله پنجم ثبت نام کنکور 99 :

خب در این مرحله ابتدا ، کد سوابق دیپلم و کد دانش آموزی دیپلم سپس کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی پیش دانشگاهی را وارد کنید ،سپس روی گزینه ی (بررسی و مشاهده) کلیک کنید .(مطابق فلش آبی اول)

اگر کد سوابق تحصیلی را دریافت نکرده اید ،برای دریافت اینجا را کلیک کنید

حالا پس از کلیک روی این گزینه (تایید و مشاهده) اطلاعات سوابق تحصیلی شما در زیر به شما نمایش درمی آید ، که لازم است روی به روی مشخصات خودتان در صورت صحیح بودن هر قسمت تیک (اطلاعات شخصی سوابق تحصیلی دیپلم صحیح است) کلیک کنید ،چنانچه اطلاعات صحیح نیست روی گزینه (اطلاعات شخصی دیپلم یا پیش دانشگاهی مورد تایید نیست) ،این دو مورد در سایر کادرها نیز تکرار می شود و در پایان کادر روی گزینه تایید و ادامه کلیک کنید


مرحله ششم ثبت نام کنکور 99 :

1- عکس خود را از داخل کامپیوتر انتخاب کنید

2- گزینه ارسال عکس را بزنید

3- گزینه تایید و ادامه را بزنید


مرحله هفتم ثبت نام کنکور 99 :

ردیف های ۱، ۲ و۳ : داوطلب باید در محل مورد نظر نام خانوادگی، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه به طور کامل وارد نماید. در صورت داشتن پسوند در شناسنامه می بایست در تقاضانامه عینا پسوند را نیز درج نمایند (از به کار بردن هر گونه علامت غیر از حروف الفباء و همچنین تکرار حروف به دلیل داشتن تشدید خودداری شود).

ردیف ۴ : داوطلب باید بر حسب اینکه، زن یا مرد است دایره مربوط را علامت گذاری نماید.

ردیف ۵ : داوطلب باید از سمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نماید و از درج حروف، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.

ردیف ۶ : داوطلب باید ش ماره سری و سریال شناسنامه خود را که به رنگ قرمز در حاشیه بالای صفحات شناسنامه درج شده است، در این قسمت وارد نماید. مثال: ۶۱۳۴۳۵الله که به صورت: ۶۱۳۴۳۵ | | 91 | / | الف در تقاضانامه ثبت نام درج می شود.

ردیف ۷ : داوطلب باید تاریخ تولد خود را به طور دقیق (روز، ماه و سال) در محل مربوط درج نماید (دورقم اول سال تولد یعنی ۱۳ درج گردیده است).

ردیف ۸ : داوطلب باید شماره ملی خود را که ده رقم است از چپ به راست در محل مربوط درج و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.

ردیف ۹ : داوطلب باید کد بخش محل تولد خود را در این محل درج نماید. جدول شماره ۷ مربوط به تفکیک استانی کد بخشها در صفحات ۴۷ تا ۶۶ این دفترچه راهنما درج شده است.

ردیف ۱۰ : داوطلب باید کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم خود را در این بند درج نماید.

ردیف ۱۱: داوطلبان نظام جدید، بخصوص داوطلبانی که دیپلم خود را در یکی از سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸ دریافت نموده اند، لازم است کد دانش آموزی مقطع دیپلم خود را، در این قسمت درج نمایند.

ردیف ۱۲ : داوطلب باید کد عنوان دیپلم (پایه دوازدهم نظام آموزشی ۳-۳-۶ و یا سال سوم نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال چهارم نظام قدیم) خود را که یک عدد دورقمی است، از جدول شماره ۱۰ مندرج در صفحه ۶۸ این دفترچه راهنما استخراج و در این بند درج نماید.

ردیف ۱۳ : داوطلبان نظام آموزشی جدید پایه دوازدهم نظام آموزشی ۳-۳-۶ و یا سال سوم نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال چهارم نظام قدیم لازم است سال، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم خود را در این محل درج نمایند.

ردیف ۱۴ : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک «سال دوم دبیرستان برای داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دوسال قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم و یا پایه دهم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶» خود را در این محل درج نماید. جدول مربوط به تفکیک استانی کد بخش ها در صفحات ۴۷ تا ۶۶ این دفترچه راهنما موجود است.

ردیف ۱۵ : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم و یا پایه یازدهم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید۶ – ۳ – ۳ » خود را در این محل درج نماید. جدول کد بخش به تفکیک هر استان در صفحات ۴۷ تا ۶۶ این دفترچه راهنما موجود است.

ردیف ۱۶ : داوطلب باید معدل کل دیپلم نظام آموزشی جدید۳-۳-۶ و یا دیپلم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم و یا دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش خود را در این محل درج نماید به صورت اعداد صحیح و اعشار).

ردیف ۱۷: داوطلبان باید معدل کتبی نهایی پایه دوازدهم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و یا سال سوم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم » خود را در این محل درج نمایند (به صورت اعداد صحیح و اعشار). ضمنا ملاک عمل گواهی پایان دوره متوسطه صادره از آموزش و پرورش است.

ردیف ۱۸: داوطلبان باید وضعیت دانش آموزی و یا فارغ التحصیلی خود در هر یک از نظام های آموزشی را با علامت گذاری در یکی از قسمت های این بند مشخص نمایند.

ردیف ۱۹: داوطلبان می توانند بدون توجه به نظام آموزشی که در آن تحصیل نموده اند، علاقمندی خود را برای پاسخگویی به یکی از دو مجموعه سؤال که در این بند مشخص شده اعلام نمایند.

تذکر مهم : به داوطلبان تاکید می گردد در انتخاب مجموعه سوالات در تقاضانامه ثبت نام خود دقت لازم را بعمل آورند چرا که تبعات هر نوع اشتباه در انتخاب نوع سوالات به عهده شخص داوطلب بوده و در جلسه آزمون، مجموعه سوالات انتخابی به داوطلب تحویل داده خواهد شد و تغییر مجموعه سوالات برای داوطلب در زمان برگزاری آزمون میسر نخواهد بود.

ردیف ۲۰ : داوطلب باید کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی خود را در این بند درج نماید.

ردیف ۲۱ : داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، بخصوص داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را در یکی از سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۹ دریافت نموده و یا می نمایند، لازم است کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی خود را، در این قسمت درج نمایند.

ردیف ۲۲ : داوطلب باید کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی خود را که یک عدد دورقمی است، از جدول شماره ۱۱ مندرج در صفحه ۶۸ این دفترچه راهنما استخراج و در این بند درج نماید.

ردیف ۲۳ : داوطلب باید سال، ماه و روز اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را در این بند درج نماید.


ردیف ۲۴ : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی / محل اخذ مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم / محل اخذ مدرک پایه دوازدهم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ خود را در این محل درج نماید. جدول کد بخش به تفکیک هر استان در صفحات ۴۷ تا ۶۶ این دفترچه راهنما موجود است.

ردیف ۲۵ : داوطلب باید معدل کل دوره پیش دانشگاهی خود را در صورت فارغ التحصیلی (به صورت اعداد صحیح و اعشار) در این محل درج نماید.

ردیف ۲۶ : داوطلبان اقلیت های دینی چنانچه به سؤالات معارف غیر اسلام پاسخ می دهند، بایستی یکی از ادیان مورد نظر را انتخاب نمایند.

ردیف ۲۷ : هر یک از داوطلبان لازم است با مشخص نمودن یکی از موارد این بند، سهمیه خود را مشخص نمایند. در صورتی که سهمیه پذیرش شما غیر از مناطق است، حسب مورد بند مربوطه را علامت گذاری و همچنین اگر ارگان تائید کننده سهمیه شما ستاد مشترک سپاه، وزارت جهاد کشاورزی و یا ستاد کل نیروهای مسلح است، بند ۲۸ تقاضانامه (کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگران را نیز تکمیل نمایید.

ردیف ۲۸ : چنانچه ارگان تائید کننده سهمیه شما ستاد مشترک سپاه پاسداران و یا ستاد کل نیروهای مسلح است، می بایست برای دریافت کد پیگیری به نواحی محل اعزام خود مراجعه نموده و پس از دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی، آن را در این بند درج نمایید (کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگران برای هر آزمون متفاوت است).

چنانچه ارگان تائید کننده سهمیه شما، وزارت جهاد کشاورزی است کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگران عبارت است از: (کد ملی خود رزمنده +۵۵). مثال: اگر کد ملی رزمنده: ۰۳۲۱۶۴۴۶۷۰ باشد. کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگر: ۵۵۰۳۲۱۶۴۴۶۷۰ خواهد بود.

داوطلبان مذکور در صورت داشتن هر گونه سؤال و ابهام در این خصوص به ادارات امور اداری سازمان جهاد کشاورزی استان مراجعه نمایند.

ردیف ۲۹ : داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (موارد ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ از بند ۲۷ تقاضانامه ثبت نام) که به صورت داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است مدت حضور فرد رزمنده در جبهه را به «ماه» در این بند تکمیل نمایند.


ردیف ۳۰ : آن دسته از داوطلبانی که نابینا یا کم بینا، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی می باشند، باید با علامتگذاری در دایره های این ردیف وضعیت خود را مشخص نمایند. وضعیت معلولیت این افراد از سازمان بهزیستی استعلام خواهد شد و در صورت تأیید آن سازمان، بند معلولیت برای آنان اعمال خواهد شد. لذا داوطلبان معلولی که در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده ندادهاند، ضرورت دارد با مراجعه به ادارات بهزیستی محل س کونت خود نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم تأیید معلولیت آنها توسط سازمان بهزیستی، خدمات و تسهیلات لازم به آنان ارائه نخواهد شد.

تذکر : آن دسته از داوطلبانی که یکی از موارد بند ۳۰ تقاضانامه را علامتگذاری می نمایند، می بایست با توجه به نوع و میزان معلولیت، برای شرکت در آزمون و پاسخگویی به سؤالات، نیاز خود به منشی را اعلام نمایند.

ردیف ۳۱ : داوطلبان اتباع خارجی که بر اساس توضیحات ارائه شده در صفحه ۲۶ همین دفترچه راهنما مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند بر حسب ملیت خود یکی از گزینه ها را علامت گذاری نموده و کد پیگیری ۱۳ رقمی خود را در محل مخصوص درج نمایند.

ردیف ۳۲ : داوطلب با وضعیت چپ دست (ویژه داوطلبانی که متقاضی استفاده از صندلی مخصوص داوطلبان چپ دست در جلسه آزمون می باشند)، لازم است وضعیت خود را با علامت گذاری در محل مربوطه مشخص نمایند.

ردیف ۳۳ : داوطلبان با وضعیت تحصیلی: دانشجویان انصرافی، دانشجویان دوره روزانه، دانشجویان دوره غیر روزانه و دانشجویان اخراجی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، لازم است با علامت گذاری در محل مربوطه وضعیت تحصیلی خود را مشخص نمایند.

ردیف ۳۴ : داوطلبان با وضعیت فارغ التحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالاتر دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، لازم است با علامت گذاری در محل مربوط وضعیت فارغ التحصیلی خود را در هریک از مقاطع مزبور مشخص نمایند.

ردیف ۳۵ : داوطلبانی که در دوره کاردانی فارغ التحصیل شده اند، لازم است معدل کل فارغ التحصیلی مقطع کاردانی خود را به صورت اعداد صحیح و اعشار در این محل درج نمایند.

ردیف ۳۶ : داوطلب شاغل باید کد محل اشتغال به کار خود را از جدول شماره ۹ (مندرج در صفحه ۶۷) استخراج و در محل مربوطه درج نماید.


ردیف ۳۷ : داوطلب باید منحصرا یکی از گروههای آزمایشی را انتخاب نماید و چنانچه به غیر از گروه آزمایشی اصلی (یکی از گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) متقاضی گروه آزمایشی هنر و زبانهای خارجی است باید حسب مورد گزینه های مربوط را در بندهای ۳۹ و ۴۰ تقاضانامه ثبت نام اینترنتی تکمیل نماید. ضمنا داوطلب باید برای ثبت نام و شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر و یا زبانهای خارجی، سریال اعتباری جداگانه ( 370/000 ریالی) نیز تهیه نماید.

ردیف ۳۸ : داوطلب باید با انتخاب منحصرا یک مورد، زبان امتحانی خود را انتخاب نماید. شایان ذکر است چنانچه داوطلب علاوه بر شرکت در یکی از گروههای آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر یا زبانهای خارجی باشد، زبان امتحانی وی همان زبان امتحانی گروه آزمایشی اصلی است

ردیف ۳۹ : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری به مبلغ ۳۷۰ / ۰۰۰ (سیصد و هفتاد هزار ریال برای شرکت در گروه آزمایشی هنر اقدام و این بند را در تقاضانامه ثبت نام علامت گذاری نمایند.

ردیف ۴۰ : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی زبانهای خارجی لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری به مبلغ ۳۷۰ / ۰۰۰ (سیصد و هفتاد هزار ریال برای شرکت در گروه آزمایشی زبانهای خارجی اقدام و این بند را در تقاضانامه ثبت نام علامت گذاری نمایند.

ردیف ۴۱ : داوطلبان متقاضی در گزینش رشته های دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری به مبلغ ۱۸۶ /
۰۰۰ (یکصد و هشتاد و شش هزار ریال اقدام و سپس این بند را علامت گذاری نمایند.

ردیف ۴۲ : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی” (وابسته به وزارت اطلاعات)، این بند را علامت گذاری نمایند (شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در این دانشگاه در صفحه ۴۳ همین دفترچه راهنما درج شده است).


ردیف ۴۳: داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق(ع)”، این بند را علامت گذاری نمایند. (شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در این دانشگاه در صفحه ۴۴ همین دفترچه راهنما درج شده است).

تذکر مهم: داوطلبان توجه نمایند، اعلام علاقه مندی به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق(ع)” در این بند، به منزله ثبت نام قطعی آنان در این دانشگاه نبوده و متقاضیان لازم است برای تکمیل مراحل ثبت نام، به پایگاه اینترنتی دانشگاه مذکور مراجعه و پس از اطلاع از شرایط و ضوابط دانشگاه، نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت نام اقدام نمایند.

ردیف ۴۴: داوطلب باید کد استان و کد بخش محل اقامت خود را برای تعیین حوزه امتحانی از جدول شماره 7 (مندرج در صفحات ۴۷ تا ۶۶) استخراج و از چپ به راست در محل مربوطه درج نماید. تذکر مهم: داوطلبانی که محل اقامت آنان در خارج از کشور میباشد توجه داشته باشند آزمون منحصرا در ۷ کشور شامل : آلمان (فرانکفورت)، امارت متحده عربی (دوبی)، پاکستان (کویته)، ترکیه استانبول)، قطر (دوحه)، کویت (کویت) و لبنان (بیروت) برگزار خواهد شد.

ردیف ۴۵: داوطلبان مرد (برادران) باید وضعیت نظام وظیفه خود را با توجه به مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه ۲۰ دفترچه حاضر با یکی از کدهای ۱ تا ۱۲ با مطالعه دقیق و توجه لازم به تذکرات مهم ذیل صفحه، مشخص نمایند.


ردیف ۴۶ : داوطلب باید کد پستی دقیق خود را که یک عدد دورقمی است، در محل مربوط یادداشت نموده و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.

ردیف ۴۷ : داوطلب باید منطقه شهرداری محل سکونت خود را که از ۱ تا ۲۲ است در محل یادداشت نموده و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید. این بند برای در نظر گرفتن نزدیک ترین حوزه امتحانی به محل سکونت داوطلب در شهرهای بزرگ، پیش بینی شده است.

ردیف ۴۸ : داوطلب باید شماره تلفن ثابت با کد شهر خود را در محل مربوط درج نماید.

ردیف ۴۹ : برای استفاده از خدمات پیام کوتاه، شماره تلفن همراه خود را در این بند درج نمایید. تذکر: با توجه به اینکه مقرر گردیده در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند در زمان ثبت نام با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۶ / ۰۰۰ (شش هزار ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می توانند از این خدمات استفاده نمایند.

ردیف ۵۰ : داوطلب باید آدرس دقیق پستی خود را مطابق موارد درخواست شده در این ردیف درج نماید ،طی مراحل آزمون چنانچه آدرس داوطلب تغییر کند لازم است آدرس جدید خود را کتبا به سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع دهد). ردیف ۵۱: آن دسته از داوطلبانی که دارای رایانامه ( E-Mail می باشند، آدرس پست الکترونیکی خود را در این بند درج نمایند.

ردیف ۵۲ : آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ ثبت نام نموده اند، این بند را علامت گذاری نمایند.


مرحله هشتم و آخر ثبت نام کنکور 99 :

دریافت کد رهگیری :

با تایید اطلاعاتی که وارد کرده اید، کد رهگیری (۱۶ رقمی) برای شما نمایش داده میشود. لازم است این کد، شماره پرونده و همچنین اطلاعات کارت یا کارت های اعتباری را تا پایان مراحل آزمون نگهداری نمایید

ابتدا این شماره پرونده ،کد رهگیری ثبت نام را در یک جای مناسب یادداشت نمایید و سپس این صفحه را چاپ کنید،در صورت نبود چاپ گر ،حتما با دوربین گوشی خود یک عکس کامل از این صفحه بگیرید.

– نکات مهم پس از ثبت نام کنکور 99 :

1- امکان ویرایش و تصحیح فرم ثبت نام در صورتی که بخواهید هر قسمت از مطالب فرم ثبت نام خود را تصحیح کنید، از تاریخ 98/ 11 /16 تا تاریخ 98 / 11 / 16 ، با ورود به صفحه ثبت نام در بخشی با عنوان « قبلا ثبت نام کرده ام» و با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری (۱۶ رقمی) می توانید این کار را انجام دهید.

2- داوطلبان توجه داشته باشند پس از تکمیل تقاضانامه ثبت نام و ارسال عکس” و “دریافت شماره پرونده ۷ رقمی” و “کد پیگیری ۱۶ رقمی ثبت نام خود می توانند در قسمت مشاهده و چاپ اطلاعات ثبت نامی، اطلاعات خود را مشاهده و از آن پرینت تهیه نمایند.

3- اگر بعد از ثبت نام در گروه اصلی، قصد داشتید در آزمون گروه های آزمایشی دوم یا سوم (هنر با زبان های خارجی) هم ثبت نام کنید، پس از خرید کارت اعتباری مجزا برای هر گروه، با ورود به صفحه ثبت نام، در بخش « قبلا ثبت نام کرده ام» با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری (۱۶ رقمی) می توانید در گروه های مورد علاقه خود ثبت نام نمایید.(خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام کنکور 99)

4- اگر بعد از اتمام ثبت نام، علاقه مند شده اید که در زمان انتخاب رشته، از رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی هم رشته هایی را انتخاب کنید، پس از تهیه کارت اعتباری، طبق توضیح بند قبلی، می توانید علاقه خود را به انتخاب این رشته ها نیز اعلام نمایید.

امیدواریم که از این آموزش ثبت نام کنکور سراسری 99 استفاده کرده باشید،برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب «دانلود دفترچه ثبت نام کنکور 99» ،«شرایط شرکت در کنکور 99 » ، «مدارک لازم ثبت نام کنکور 99» را ببینید.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12195

ممکن است شما دوست داشته باشید
38 نظر
 1. ژاله می گوید

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من نظام قدیم هستم ثبت نام کردم و شماره پرونده وشماره داوطلبیم گرفتم اما بخش پاسخگو به سوالات نظام اموزشی خالی گذاشته ولی برای شما قید شده نظام 3_3_6 مشکلی نداره برای من چیزی نوشته نشده؟سپاسگذارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ژاله خانم گرامی
   اگر در فرم ثبت نام تون امکانش هست که درج بشه حتما انتخاب کنید و هم اکنون امکان ویرایش وجود دارد و باز در ماه های بعد هم میشه ویرایش کرد
   ولی اطلاعات و تصاویر این مطلب سایت پی سی کنکور برای کنکور 99 بوده و بروز نشده

 2. عابدی می گوید

  سلام عکس من بارذاری نمیشه درصورتی که تمام مراحل فتوشاپ رو انجام دادم این پام رو میده:تصویر فاقد چهره واضح است. تصویر باید تمام رخ، بدون سایه بر روی چهره و با کیفیت مناسب بوده و تمام اجزای صورت به وضوح نمایان باشد.
  درصورتی که جهره واضح و تمام رخ است

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   متوجه نشدیم،عکس تون به چه دلیل بارگذاری نمیشه
   عکسی که زمینه سفید باشه مشکلی نداره،و کافیه فایل خامش رو از عکاسی بگیرید

 3. سینا می گوید

  سلام
  در رابطه با بند 44 ثبت نام کنکور کد استان و کد بخش محل اقامت رو چه جوری ثبت کنم؟ به عنوان مثال 1920 رو چه جوری در بند 44 ثبت کنم؟ یعنی19 میشه کد استان و 20 میشه کد بخش محل اقامت… آیا؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   در توضیح این بند ثبت نام کنکور نوشته شده :
   «داوطلب باید کد استان و کد بخش محل اقامت خود را برای تعیین حوزه امتحانی از جدول شماره 7 (مندرج در صفحات ۴۷ تا ۶۶) استخراج و از چپ به راست در محل مربوطه درج نماید.»
   برای اینکه کارتون راحت تر بشه،کنار همون بند نوشته شده (جستجو) ، روی آن کلیک کنید و محل اقامت را پیدا کنید و کدش رو قرار بدید

 4. متین می گوید

  سلام. من پارسال سال دوازدهم بودم و برای اولین بار در کنکور ۹۸ شرکت کردم. بعدش دانشگاه آزاد قبول شدم و ثبت نام کردم ولی چون به رشته ی قبولی علاقه نداشتم تصمیم گرفتم از دانشگاه مرخصی بگیرم که دوباره بشینم برای کنکور ۹۹ بخونم. سوالم ازتون اینه که الان بنده باید چه کدی رو برای نظام وظیفه توی ثبت نام کنکور وارد کنم با توجه به اینکه ۱۹ سال دارم و دانشجوی دانشگاه آزادم هستم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام متین جان
   کد 6 نظام وظیفه رو بزنید
   لینک کدهای نظام وظیفه :
   https://p30konkor.com/%DA%A9%D8%AF-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]