تام لندتام لندمازتام لندماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

نکاتی مهم برای شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور

نکاتی مهم برای شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور

نکاتی مهم برای شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور

برای شرکت در آزمون های آزمایشی به چه نکاتی توجه کنیم؟

پی سی کنکور: تابستان را پشت سرگذاشته‌اید، تا حالا چه كارهایی كرده‌ايد؟ چقدر از این 16 هفته‌ی گذشته استفاده کرده‌اید؟ حواستان به دایره‌ی زمان بالای صفحه هست؟ چقدر تست زده‌ايد؟‌ در این زمان توانسته‌ايد ساعت ‌زيستي خود را تنظیم كنيد؟ راستي از آزمون‌‌‌های آزمایشی چه‌خبر؟ نتايج شما در آزمون‌‌‌های آزمایشی چه طور بوده است؟

بحث آزمون های آزمایشی شد شد، به نظرم زمان آن رسیده است که نكاتي را در ارتباط با آزمون‌ها با یکدیگر مرور کنیم. اوّلين نكته‌اي كه لازم است توجه شما را به آن جلب كنم، ‌اين است كه جنبه‌ی آموزشی این آزمون‌‌‌ها باید برای شما پر رنگ‌تر از بقیه‌ی جوانب باشد یعنی رقابت و موارد دیگر در اولویت دوم قرار دارند.

شما در طي آزمون‌‌هاي آزمايشي كه تا كنكور مي‌دهيد، قرار است مهم‌ترین نكات را در ارتباط با نحوه‌ی آزمون‌دادن بياموزيد تا بتوانيد از آن‌ها در كنكور استفاده كنيد. اگر بتوانید این نکات را در دفترچه‌ی مخصوص آزمون‌های خود یادداشت کنید و هر از گاهی به آن‌ها نگاهی بیاندازید، بسیار مفید است.

  • معمولاً مدارس هر دو هفته يك بار، آزمون‌هايي را برگزار مي‌كنند كه شما حتماً بايد در آن‌ها شركت كنيد، چرا كه طراحان سؤال، دبیران خودتان هستند و بهتر از ديگران از نقاط ضعف و قدرت شما اطلاع دارند. علاوه بر آزمون‌‌هاي مدرسه، شركت در آزمون‌‌هاي كشوري هم ضروري است.
  • شايد آزمون‌‌هاي ابتداي سال خيلي برای شما مناسب نباشد و بيشتر به درد داوطلبان پشت كنكوري بخورد، اما آزمون‌های فصل زمستان و به خصوص آزمون‌‌هاي جامع بعد از عيد نوروز، اهميّت زيادي دارند كه شما بايد حتماً در آن‌ها ثبت‌نام كنيد و سعي كنيد که با برنامه‌ی مطالعاتي آن‌ها هماهنگ شوید.
  • اینکه به زمان‌بندی آزمون‌ها نرسید، اصلاً خوب نیست، چون ممکن است نتایج خود را این‌طور توجیه کنید که من به سر فصل‌های آن‌ها نرسیدم و این حرف ادامه یابد تا زمان کنکور و آن وقت دیگر فرصتی برای جبران عقب ماندگی خود ندارید.
  • حتماً از آزمون‌‌هاي يك مؤسسه كه به طور منظم برگزار مي‌شود و از صلاحيت علمي لازم هم برخوردار است، استفاده كنيد. براي پيدا كردن مؤسسه‌اي با اين ويژگي‌‌ها مي‌توانيد از مشاوران كمك بگيريد. “آموزشگاهی اولویت دارد که برنامه‌ی آن با برنامه‌ی شما هماهنگ‌تر است” فراموش نکنید.

پیشنهاد میکنم برای نتیجه گیری بهتر حتما دو مقاله زیر رو مطالعه کنید:

  •  آزمون‌‌های آزمایشی را جدي بگيريد و تمام تلاش خود را براي آن‌كه به نتیجه‌ی بهتری برسید، به کار بگیرید. به نتايج درخشان آزمون‌ها مغرور نشويد و همچنان تلاش كنيد. از نتايج نه چندان خوب در آزمون‌‌ها هم نااميد نشويد و باز هم به تلاش‌كردن براي دست‌یابی به نتیجه‌ی بهتر، ادامه دهيد./برگرفته از کتاب همراه من نشر مهر و ماه

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=6187

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]