تام لندتام لندمازتام لندماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 99 + کتابچه + شرایط مصاحبه

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟

پی سی کنکور : مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی برای بخشی از داوطلبان کنکوری برگزار می شود که می خواهند در آینده در شغل معلم و دبیری مشغول به خدمت شوند.

پذیرش دانشگاه فرهنگیان هر ساله به شکل نیمه متمرکز برگزار می شود. به این صورت که پذیرش شدگان این دانشگاه توسط کنکور، خود را برای آزمون مرحله دوم آماده می نمایند که به شکل مصاحبه می باشد. ما در ادامه سعی می کنیم، نحوه برگزاری آزمون و همه چیز درباره سوالات گزینش و مصاحبه تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان همراه با یک کتابچه راهنمای در انتهای مطلب را ارائه کنیم، تا بتوانید با آمادگی بالا در مصاحبه شرکت کنید، پس با ما همراه باشید.

شرایط ثبت نام مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
مصاحبه تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان –    عکس از خبرگزاری مهر

– موارد مهم در ارتباط با مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

زبان سوالات طرح شده مصاحبه دانشگاه فرهنگیان فارسی می باشد که زبان رسمی کشور است. در این مصاحبه سوالات شخصی از داوطلب پرسیده می شود ولی بیشتر سعی بر این است که صلاحیت تخصصی هر فردی در زمینه تدریس مشخص شود. مهمترین مولفه های در نظر گرفته شده در این مصاحبه مربوط به ویژگی های شخصیتی، روانشناختی و اجتماعی مصاحبه شونده می باشد که بایستی با شغل دبیری همسویی داشته باشد. همچنین استعداد و انگیزه و سلامت جسمانی داوطلب نیز جزو موارد مهمی است که در این مصاحبه مورد توجه واقع می شود. مورد مهم دیگر در این زمینه انطباق پذیر بودن داوطلب با شرایط های کاری متفاوت می باشد که باید از آن اطمینان حاصل شود.

 این مصاحبه فقط یک بار انجام می شود و قابل تکرار نیست. اگرچه داوطلبی در روزی که برای مصاحبه در نظر گرفته شده است در محل مصاحبه حاضر نباشد، فرصت دیگری برای مصاحبه نخواهد داشت. این در صورتی است که حتی اگر داوطلب دلیل موجهی هم برای عدم حضور خود بیاورد، قابل قبول نخواهد بود. اما در مواقعی ستاد هر استانی برای غایبین مصاحبه یک زمان دیگری تعیین می نماید که در این صورت داوطلبان می توانند از این فرصت استفاده نمایند و در مصاحبه شرکت کنند.

شرایط مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
تصویری از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان واحد ایلام

– چگونگی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

 معمولا همچون بسیاری از مصاحبه های دیگر در این مصاحبه نیز گروهی سه نفره از افرادی واجد شرایط، انجام کار مصاحبه را عهده دار می شوند. یکی از این افراد مسئول گروه مصاحبه است. یکی از این سه تن متخصصی از گروه علوم تربیتی می باشد، یکی متخصص گروه روانشناسی و آن دیگری متخصصی از گروه علوم انسانی است. این افراد باید مدرک فوق لیساس و یا مدارک بالاتری داشته باشند و همچنین سابقه تدریس 5 ساله یا بالاتر در دانشگاه فرهنگیان را دارا باشند

زمانی که برای مصاحبه هر فرد در نظر گرفته می شود حداکثر 40 دقیقه می باشد که در این جلسه فقط یک داوطلب حضور خواهد داشت. مصاحبه کنندگان موظفند که هر یک جداگانه یک برگ ارزشیابی در ارتباط با مصاحبه داوطلب را پر کنند. در هر استان مراکزی برای مصاحبه در نظر گرفته می شود که به تفکیک جنسیت می باشد.

مورد مهمی که در این زمینه نیاز به توضیح دارد این است که مخترعان، مبتکران، نخبگان علمی و مهارتی، برگزیدگان المپیادهای علمی، فرهنگی، هنری و مهارتی و جشنواره خوارزمی در صورتی که با توجه به کد رشته محل انتخابی، شرایط علمی برابری با دیگر داوطلبان داشته باشند اولویت پذیرش بالاتری دارند.

– مهمترین سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
تصویری از نحوه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان واحد تبریز

از اولین لحظه ای که وارد اتاق مصاحبه می شوید در واقع مصاحبه شروع می شود. نوع سلام کردن و راحت بودن در برابر مصاحبه کنندگان اولین موردی است که از اهمیت برخوردار است. وضعیت ظاهری داوطلب، نوع نشستن و صحبت کردن او، قدرت بیان و میزان برقراری ارتباط با تیم مصاحبه کننده مواردی هستند که در مصاحبه مورد توجه واقع می شوند.

در مرحله بعد اگر از شما خواسته شود که قرآن را روخوانی نمایید، شما باید به چگونگی برداشتن قرآن، بوسیدن آن، دست نگذاشتن روی کلمات آن و روخوانی آن دقت نمایید. مسلط بودن به احکام نیز مورد مهمی می باشد که شما می توانید از برخی کتاب ها در این زمینه که حجم کمی دارند استفاده نمایید و در رابطه با نماز آیات، نماز جمعه، وضو، روزه و واجبات دینی و مواردی از این قبیل اطلاعات کسب نمایید.

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به صورت تخصصی تر به رشته هر فردی بر می گردد. برای نمونه اگر شما رشته ای که در آن ثبتنام کرده اید رشته زیست شناسی است ممکن است چند سوال ابتدایی و ساده در این زمینه از شما پرسیده شود. یا مثلا اگر در رشته روانشناسی ثبتنام کرده اید سوالاتی در این زمینه از شما پرسیده می شود. سوالی همچون این که اگر دانش آموزان کلاسی بیش از حد شلوغی می کنند دلیلش چه چیزی می تواند باشد؟ یا مثلا از کسی که در رشته تاریخ در آزمون شرکت کرده است سوالات تاریخی پرسیده می شود مثل تعداد فرزندان فلان شاه چه تعداد است. باید دقت کنید که این سوالات بیش از این که سوالات تخصصی باشند هوشیاری شما را مورد سنجش قرار می دهند.

 

– برخی از سوالات متداول داوطلبان در رابطه با مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

 

نتایج اولیه معرفی به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان کی میاد؟

نتایج اولیه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان که مشخص می کنه شما قبول شدید یا خیر ، معمولا حدود یک هفته تا 10 روز پس از اتمام انتخاب رشته ،از سوی سازمان سنجش اعلام می شود.

اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول نشدیم چه می شود؟

فرض کنید شما ده تا کد رشته را در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش وارد می کنید، که 5 تا اول مربوط به دانشگاه فرهنگیان، و مابقی انتخاب های شما مربوط به سایر رشته ها از جمله پرستاری یا کامپیوتر یا روان شناسی یا حقوق است. خب وقتی نتایج اولیه دانشگاه فرهنگیان اعلام می شود و به مصاحبه معرفی می شوید. حالا در صورتی که در مصاحبه قبول نشوید،سایر انتخاب های شما شما که بعد از دانشگاه فرهنگیان وارد کرده اید بررسی می شود.

 

نتایج رشته های دارای مصاحبه کنکور 99 اعلام شد 

لینک مشاهده نتایج :

http://result2.sanjesh.org/RSSar/RSSar99SCon/

– کتابچه راهنمای قبولی در مصاحبه و گزینش دانشگاه فرهنگیان

ما برای آمادگی هر چه بیشتر شما عزیزان کتابچه ای را در قالب یک فایل pdf تهیه کرده ایم، که تقریبا تمامی نکات لازم برای یک مصاحبه موفقیت آمیز در مراحل مختلف مصاحبه پوشش داده است.

هم چنین در کنار این کتابچه لازم است،احکام شرعی را نیز به وسیله کتابچه ی احکام شرعی مذهبی را از کتابفروشی های سطح شهر و از سایت مذهبی های مورد اطمینان اطلاع کسب کنید.

فایل pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
تصویری از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان واحد تبریز

برخی از بخش های مهم این کتابچه شامل :

سرفصل های کتابچه

طرح موضوع

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی
نمونه فرم های ارزیابی داوطلبان توسط مصاحبه گران
نکاتی درباره فن بیان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
سوالات احتمالی روانشناسی دانشگاه فرهنگیان
لیـست رویدادهای تقـویم شـمسی
اسامی کامل مسئولین کشوری
اطلاعات عمومی سیاسی کشور
سندهای مهم مربوط به حوزه آموزش و فرهنگ و اجتماعی کشور
رویدادهای مهم یک سال اخیر
مهم ترین و متداول ترین سوالات احکام مصاحبه (بدون پاسخ)

**(نیاز به مطالعه شخصی از کتاب مخصوص احکام مذهبی یا سایت های مورد اعتماد مذهبی)

تجربیات و خاطرات افراد شرکت کننده در مصاحبه و گزینش تربیت معلم
نکات مهم و جمع بندی نهایی

 

مشخصات : 

سال تهیه : جدید ترین ویرایش در مهر 99

فرمت فایل : الکترونیکی به صورت (فایل pdf) قابل استفاده در موبایل و کامپیوتر و هم چنین قابل پرینت (چاپ) نیز می باشد.

تعداد صفحات : 73 صفحه

مبلغ : 50 هزار تومان – (تخفیف به مدت ویژه فقط 29/900 تومان )

در حال حاضر این کتابچه در مدت زمان کوتاهی با استقبال بسیار خوبی از سوی داوطلبان شرکت کننده در آزمون عملی و گزینش دانشگاه فرهنگیان مواجه شده ست،هم چنین شما داوطلب عزیز شرکت کننده در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، با پرداخت مبلغ بسیار ناچیز (29/900 تومان) که تنها هزینه تحقیق و پژوهش و بررسی منابع مختلف بوده است ،می توانید آمادگی خود را به طور قابل ملاحظه بهبود ببخشید و شانس قبولی خود را افزایش دهید، پس هر چه سریعتر مطالعه خودتان را شروع کنید.

(در صورت داشتن هر گونه سوال یا اشکال در خرید به آیدی تلگرامی p30farhangian@ پیام بدید)

  (برای پرداخت و دانلود کتابچه روی لینک زیر(پرداخت آنلاین) کلیک کنید تا به صفحه درگاه پرداخت هدایت شوید)

فروش فعلا به اتمام رسیده است

 

منبع : سایت پی سی کنکور

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=2340

ممکن است شما دوست داشته باشید
874 نظر
 1. ارسلان می گوید

  سلام دیروز از سازمان سنجش سوال کردم که تکمیل ظرفیت هست یاخیر ؟؟؟ این جوری جواب دادن با سلام
  اعلام تكميل ظرفيت در كد رشته محل هاي فرهگيان از طرف معاونت محترم برنامه ريزي و توسعه منابع انساني وزارت آموزش و پرورش صورت مي پذيرد بديهي است در صورت اعلام ظرفيت به صورت اطلاعيه از طريق سايت اين سازمان – اعلام خواهد شد.میشه گفت امسال تکمیل ظرفیت هست یا خیر.و منظورشون چی بوده .خواهشا زود جوابمو بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ارسالان عزیز
   قبل عید قرار بود آموزش و پرورش مشخص کنه که هنوز خبری نشده

 2. نرگس می گوید

  سلام من دانشجوی روزانه ۹۹هستم در صورتی که تا شهریور۱۴۰۱کاردانیم رو بگیرم میتونم بدون انصراف در کنکور برای فرهنگیان شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نرگس خانم گرامی
   دانشجویان پیام نور نیازی به انصراف ندارند
   و شما چون خانم هستید و سربازی هم ندارید مدرک کاردانی هم بگیرید همراه با انصراف مشکلی پیش نمیاد
   بعد از قبولی در فرهنگیان از دانشگاه قبلی تون انصراف می دهید

 3. ارسلان می گوید

  سلام یه مصاحبه به تازگی از آقای خنیفر دیدم که گفته بودن ما ظرفیت سال97و98 رو پر کردیم و جا نداریم الان فول فول هستیم ولی فارغ التحصل های مهر سال 1400بیان بیرون ما دوباره یه نفسی میکشیم چون خالی بودکه تونستیم در عرض این 2و3سال تونستیم پر کنیم حالا که فول شده 20 هزار ردیف گرفتیم و بازهم 5 هزار سریس شده سال قبل رو آوردیم میدون و بعد گفتن ما کاهشی نداریم این متن مصاحبه آقای دکتر خنیفر با جزییات بود خواهش میکنم دقیق جواب بدین تا هر کس از این سایت خوب بازدید کنه این مطلب رو ببینه آیا منظور از 5 هزار نفر تکمیل ظرفیت هست که میخان برگزار کنن یا خیر حتی فیلم هم موجود است ومنبع من 100 درصد معتبر هستش پس خواهشا دقیق جواب بدین ممنون و سپاس گزار هستم بابت سایت خوبتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   ارسلان عزیز
   ببینید تا زمانی که به صورت رسمی اسمی از تکمیل ظرفیت نیاد واقعا احتمالش پایین هست به نظر ما

 4. جعفر می گوید

  سلام پس از پیام ارسلان میفهمیم که تکمیل ظرفیت در کار نیست؟ چون منم سوال کردم این جواب رو بهم داد:
  پاسخ :
  با سلام
  مشخص نيست تا اين لحظه براي رشته هاي با آزمون هيچ تكميل ظرفيتي اعلام نشده است قطعا اگر تكميل ظرفيتي باشد از طريق سايت سازمان اطلاع رساني خواهد شد
  حالا این جواب رو بهم دادن یعنی تکمیل ظرفیت تمام؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جعفر عزیز
   متاسفانه هیچ قطعیتی وجود نداره چه اینکه تکمیل ظرفیت فرهنگیان وجود داشته باشه چه اینکه از اساس برگزار نشه

 5. ارسلان می گوید

  سلام این پیام واقعی وفقط برای اطلاع رسانی است .پاسخ سازمان سنجش آموزش كشور به درخواست شما
  عنوان درخواست :
  عمومي | سراسري – تكميل ظرفيت دانشگاه فرهنگيان
  متن درخواست :
  سلام امسال تكميل ظرفيت دانشگاه فرهنگيان كي مياد؟اين همه سوال كردم ازتون ولي پاسخ قطعي بهم ندادين چرا؟مگه سازمان سنجش نبايد پاسخگو باشه الان من موندم چرا سازمان سنجش جواب قطعي نميده اگه سازمان سنجش جوابمون نده بايد از كي بپرسيم پس اگه ميشه جواب قطعي بديد؟چون آخرين باري هست كه ازتون ميپرسم
  تاریخ ارسال پاسخ :
  ١٣٩٩/١١/١١-٢١:٢٤
  پاسخ :
  با سلام
  بعيد به نظر مي رسد كه تكميل ظرفيتي در دانشگاه فرهنگيان و ساير رشته ها در دوره هاي با آزمون در آزمون سراسري سال 99 اعلام گردد و در صورت اعلام هر گونه خبري در سايت سازمان اطلاع رساني خواهد شد.
  ممنون .تکمیل ظرفیت دیگه کنسله؟چون این رو خودم پرسیدم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ارسلا عزیز
   ممنون از اشتراک گذاری تجربیاتتون
   حقیقتا ما با قطعیت نمی توانیم بگیم چون در گذشته نشون داده که نمیشه با قطعیت حرف زد و وقتی با اطمینان گفتند برگزار نمیشه برگزار شده و بالعکس، در حال حاضر خب احتمالش خیلی کم شده

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]