تام لندتام لندمازتام لندماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 99 + کتابچه + شرایط مصاحبه

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟

پی سی کنکور : مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی برای بخشی از داوطلبان کنکوری برگزار می شود که می خواهند در آینده در شغل معلم و دبیری مشغول به خدمت شوند.

پذیرش دانشگاه فرهنگیان هر ساله به شکل نیمه متمرکز برگزار می شود. به این صورت که پذیرش شدگان این دانشگاه توسط کنکور، خود را برای آزمون مرحله دوم آماده می نمایند که به شکل مصاحبه می باشد. ما در ادامه سعی می کنیم، نحوه برگزاری آزمون و همه چیز درباره سوالات گزینش و مصاحبه تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان همراه با یک کتابچه راهنمای در انتهای مطلب را ارائه کنیم، تا بتوانید با آمادگی بالا در مصاحبه شرکت کنید، پس با ما همراه باشید.

شرایط ثبت نام مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
مصاحبه تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان –    عکس از خبرگزاری مهر

– موارد مهم در ارتباط با مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

زبان سوالات طرح شده مصاحبه دانشگاه فرهنگیان فارسی می باشد که زبان رسمی کشور است. در این مصاحبه سوالات شخصی از داوطلب پرسیده می شود ولی بیشتر سعی بر این است که صلاحیت تخصصی هر فردی در زمینه تدریس مشخص شود. مهمترین مولفه های در نظر گرفته شده در این مصاحبه مربوط به ویژگی های شخصیتی، روانشناختی و اجتماعی مصاحبه شونده می باشد که بایستی با شغل دبیری همسویی داشته باشد. همچنین استعداد و انگیزه و سلامت جسمانی داوطلب نیز جزو موارد مهمی است که در این مصاحبه مورد توجه واقع می شود. مورد مهم دیگر در این زمینه انطباق پذیر بودن داوطلب با شرایط های کاری متفاوت می باشد که باید از آن اطمینان حاصل شود.

 این مصاحبه فقط یک بار انجام می شود و قابل تکرار نیست. اگرچه داوطلبی در روزی که برای مصاحبه در نظر گرفته شده است در محل مصاحبه حاضر نباشد، فرصت دیگری برای مصاحبه نخواهد داشت. این در صورتی است که حتی اگر داوطلب دلیل موجهی هم برای عدم حضور خود بیاورد، قابل قبول نخواهد بود. اما در مواقعی ستاد هر استانی برای غایبین مصاحبه یک زمان دیگری تعیین می نماید که در این صورت داوطلبان می توانند از این فرصت استفاده نمایند و در مصاحبه شرکت کنند.

شرایط مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
تصویری از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان واحد ایلام

– چگونگی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

 معمولا همچون بسیاری از مصاحبه های دیگر در این مصاحبه نیز گروهی سه نفره از افرادی واجد شرایط، انجام کار مصاحبه را عهده دار می شوند. یکی از این افراد مسئول گروه مصاحبه است. یکی از این سه تن متخصصی از گروه علوم تربیتی می باشد، یکی متخصص گروه روانشناسی و آن دیگری متخصصی از گروه علوم انسانی است. این افراد باید مدرک فوق لیساس و یا مدارک بالاتری داشته باشند و همچنین سابقه تدریس 5 ساله یا بالاتر در دانشگاه فرهنگیان را دارا باشند

زمانی که برای مصاحبه هر فرد در نظر گرفته می شود حداکثر 40 دقیقه می باشد که در این جلسه فقط یک داوطلب حضور خواهد داشت. مصاحبه کنندگان موظفند که هر یک جداگانه یک برگ ارزشیابی در ارتباط با مصاحبه داوطلب را پر کنند. در هر استان مراکزی برای مصاحبه در نظر گرفته می شود که به تفکیک جنسیت می باشد.

مورد مهمی که در این زمینه نیاز به توضیح دارد این است که مخترعان، مبتکران، نخبگان علمی و مهارتی، برگزیدگان المپیادهای علمی، فرهنگی، هنری و مهارتی و جشنواره خوارزمی در صورتی که با توجه به کد رشته محل انتخابی، شرایط علمی برابری با دیگر داوطلبان داشته باشند اولویت پذیرش بالاتری دارند.

– مهمترین سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
تصویری از نحوه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان واحد تبریز

از اولین لحظه ای که وارد اتاق مصاحبه می شوید در واقع مصاحبه شروع می شود. نوع سلام کردن و راحت بودن در برابر مصاحبه کنندگان اولین موردی است که از اهمیت برخوردار است. وضعیت ظاهری داوطلب، نوع نشستن و صحبت کردن او، قدرت بیان و میزان برقراری ارتباط با تیم مصاحبه کننده مواردی هستند که در مصاحبه مورد توجه واقع می شوند.

در مرحله بعد اگر از شما خواسته شود که قرآن را روخوانی نمایید، شما باید به چگونگی برداشتن قرآن، بوسیدن آن، دست نگذاشتن روی کلمات آن و روخوانی آن دقت نمایید. مسلط بودن به احکام نیز مورد مهمی می باشد که شما می توانید از برخی کتاب ها در این زمینه که حجم کمی دارند استفاده نمایید و در رابطه با نماز آیات، نماز جمعه، وضو، روزه و واجبات دینی و مواردی از این قبیل اطلاعات کسب نمایید.

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به صورت تخصصی تر به رشته هر فردی بر می گردد. برای نمونه اگر شما رشته ای که در آن ثبتنام کرده اید رشته زیست شناسی است ممکن است چند سوال ابتدایی و ساده در این زمینه از شما پرسیده شود. یا مثلا اگر در رشته روانشناسی ثبتنام کرده اید سوالاتی در این زمینه از شما پرسیده می شود. سوالی همچون این که اگر دانش آموزان کلاسی بیش از حد شلوغی می کنند دلیلش چه چیزی می تواند باشد؟ یا مثلا از کسی که در رشته تاریخ در آزمون شرکت کرده است سوالات تاریخی پرسیده می شود مثل تعداد فرزندان فلان شاه چه تعداد است. باید دقت کنید که این سوالات بیش از این که سوالات تخصصی باشند هوشیاری شما را مورد سنجش قرار می دهند.

 

– برخی از سوالات متداول داوطلبان در رابطه با مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

 

نتایج اولیه معرفی به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان کی میاد؟

نتایج اولیه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان که مشخص می کنه شما قبول شدید یا خیر ، معمولا حدود یک هفته تا 10 روز پس از اتمام انتخاب رشته ،از سوی سازمان سنجش اعلام می شود.

اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول نشدیم چه می شود؟

فرض کنید شما ده تا کد رشته را در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش وارد می کنید، که 5 تا اول مربوط به دانشگاه فرهنگیان، و مابقی انتخاب های شما مربوط به سایر رشته ها از جمله پرستاری یا کامپیوتر یا روان شناسی یا حقوق است. خب وقتی نتایج اولیه دانشگاه فرهنگیان اعلام می شود و به مصاحبه معرفی می شوید. حالا در صورتی که در مصاحبه قبول نشوید،سایر انتخاب های شما شما که بعد از دانشگاه فرهنگیان وارد کرده اید بررسی می شود.

 

نتایج رشته های دارای مصاحبه کنکور 99 اعلام شد 

لینک مشاهده نتایج :

http://result2.sanjesh.org/RSSar/RSSar99SCon/

– کتابچه راهنمای قبولی در مصاحبه و گزینش دانشگاه فرهنگیان

ما برای آمادگی هر چه بیشتر شما عزیزان کتابچه ای را در قالب یک فایل pdf تهیه کرده ایم، که تقریبا تمامی نکات لازم برای یک مصاحبه موفقیت آمیز در مراحل مختلف مصاحبه پوشش داده است.

هم چنین در کنار این کتابچه لازم است،احکام شرعی را نیز به وسیله کتابچه ی احکام شرعی مذهبی را از کتابفروشی های سطح شهر و از سایت مذهبی های مورد اطمینان اطلاع کسب کنید.

فایل pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
تصویری از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان واحد تبریز

برخی از بخش های مهم این کتابچه شامل :

سرفصل های کتابچه

طرح موضوع

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی
نمونه فرم های ارزیابی داوطلبان توسط مصاحبه گران
نکاتی درباره فن بیان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
سوالات احتمالی روانشناسی دانشگاه فرهنگیان
لیـست رویدادهای تقـویم شـمسی
اسامی کامل مسئولین کشوری
اطلاعات عمومی سیاسی کشور
سندهای مهم مربوط به حوزه آموزش و فرهنگ و اجتماعی کشور
رویدادهای مهم یک سال اخیر
مهم ترین و متداول ترین سوالات احکام مصاحبه (بدون پاسخ)

**(نیاز به مطالعه شخصی از کتاب مخصوص احکام مذهبی یا سایت های مورد اعتماد مذهبی)

تجربیات و خاطرات افراد شرکت کننده در مصاحبه و گزینش تربیت معلم
نکات مهم و جمع بندی نهایی

 

مشخصات : 

سال تهیه : جدید ترین ویرایش در مهر 99

فرمت فایل : الکترونیکی به صورت (فایل pdf) قابل استفاده در موبایل و کامپیوتر و هم چنین قابل پرینت (چاپ) نیز می باشد.

تعداد صفحات : 73 صفحه

مبلغ : 50 هزار تومان – (تخفیف به مدت ویژه فقط 29/900 تومان )

در حال حاضر این کتابچه در مدت زمان کوتاهی با استقبال بسیار خوبی از سوی داوطلبان شرکت کننده در آزمون عملی و گزینش دانشگاه فرهنگیان مواجه شده ست،هم چنین شما داوطلب عزیز شرکت کننده در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، با پرداخت مبلغ بسیار ناچیز (29/900 تومان) که تنها هزینه تحقیق و پژوهش و بررسی منابع مختلف بوده است ،می توانید آمادگی خود را به طور قابل ملاحظه بهبود ببخشید و شانس قبولی خود را افزایش دهید، پس هر چه سریعتر مطالعه خودتان را شروع کنید.

(در صورت داشتن هر گونه سوال یا اشکال در خرید به آیدی تلگرامی p30farhangian@ پیام بدید)

  (برای پرداخت و دانلود کتابچه روی لینک زیر(پرداخت آنلاین) کلیک کنید تا به صفحه درگاه پرداخت هدایت شوید)

فروش فعلا به اتمام رسیده است

 

منبع : سایت پی سی کنکور

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=2340

ممکن است شما دوست داشته باشید
874 نظر
 1. مسعود می گوید

  سلام خدمت عزیزان سایت میخواستم بدونم پارسال تکمیل ظرفیت چه زمانی امد؟ممکنه امسال هم مثل پارسال بیاد؟بعد اگه آمد میشه گفت همون استان هایی که آقای خنیفر استوری کردن باشه؟الان نمیشه مطمئن شد امسال تکمیل ظرفیت هست یآ نیست؟شما نمیدونید باید دقیقا از کجا بپرسیم ؟چون هرچی از سازمان سنجش می‌پرسم یه جواب بهم میده اگه میشه اسم یه جایی بگیدکه مطئمن بشیم؟؟خواهش میکنم به تک تک سوال هایی که پرسیدم جواب بدید فقط سریع خواهش میکنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مسعود عزیز
   زمانش مشخص نیست،ممکنه باشه و ممکن نباشه،ما اصلا این استان ها رو ندیدیم و همون زمان هم گفتیم اطلاعی نداریم و نمی توانیم تایید کنیم،متاسفانه غیر از اینکه مصاحبه کنند یا اطلاعیه سنجش بیاد راه دیگه وجود نداره،دوست عزیز وقتی خود سازمان سنجش اطلاعی نداره،شما بهتر با دانشگاه فرهنگیان مرکزی تماس بگیرید

 2. مصطفی می گوید

  سلام امروز تو یه کانال دیدم که سازمان سنجش گفته بود بعید به نظر میرسدکه تکمیل ظرفیتی اعلام گردد،بعد من عین همون سوال رو پرسید دقیقا عین همون ولی سازمان سنجش یه چیز دیگه بهم گفت،گفته بود درصورت اعلام نیاز دانشگاه و موسسات عالی و اخذ مجوز از وزارت علوم و…این گفته بود بعد سوال من اینه آخه چطوری دو جواب متفاوت دادن و جواب من قابل اعتماد هست یا واینکه تو کانال های تلگرام گفته بو خیلی خیلی شرمنده سوالم طولانی شد اجرکم عندالله.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مصطفی عزیز
   حقیقتش هیچ ساز و کار مشخصی نداره
   چون پارسال خودشون اعلام کردند که تکمیل ظرفیت نداریم ولی خب تعداد بسیار کمی پذیرفته شدند در تکمیل ظرفیت
   الان هم واقعا هیچ کسی اطلاعی نداره، اگر کنکوری هستید که بچسبید به درستون و آخر هفته ها نگاهی به اخبار داشته باشید

 3. فاطمه زهرا می گوید

  سلام پی 30کنکور عزیز اون آقایی که پرسیده بودن از آموزش پرورش زنگ زدن بهش و رتبه ازش خواستن ،حالا امکان داره این جوری خواسته باشن ظرفیت خالی بعضی از دانشگاه فرهنگیان(1200)نفر خواسته باشن اینجوری پر کنن؟بعد سوال بعد رو با دقت جواب بدین حالا که ازآموزش و پرورش بهش زنگ زدن امکان داره به مصاحبه دعوت بشه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   باور کنید ما هم اطلاعی نداریم از این جزئیات
   ممکن هست با توجه به اعتراض ایشون،شاید اشتباهی پیش اومده باشه و امکانش هست به مصاحبه دعوت بشه

 4. بهنام می گوید

  سلام مجدد از سازمان سنجش :سامانه رهگیری وضعیت مکاتبات اداری اعتراض زدم و امروز از آموزش و پرورش شهرمون رتبمون خواستن گفتن میخوایم بفرستیم به استان باز هم میگم جز اون یازده استان که آقای خنیفر اعلام کردن هستیم واز شهرمون دونفر فقط رتبه زیر 1000 داشتن یکی با سهمیه ایثارگری بالا25 درصد و من با سهمیه5 درصدی حالا اگه میشه بگید قبولی کدوم نفرمون بشتره؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بهنام عزیز
   به خیلی از مسائل بستگی داره،حالا نمی دونیم شما مصاحبه رفتید یا خیر
   ولی خب قطعا نظر گزینش و مصاحبه و رتبه شما تاثیرگذار هست

 5. بهنام می گوید

  سلام انشالله که همیشه پیروز و سربلند باشی من به عدم قبولی دانشگاه فرهنگیان اعتراض کردم حتی پیامکی برام ارسال شد یه شماره نامه با کد رهگیری بود رفتم داخلش نوشته بود ارجاع داده شد این که میگم سه ماه پیش بود .بعد امروز از آموزش وپرورش رتبه کل در سهمیه نهایی و رتبه کشوری رو میخواستن گفتن میخوایم به استان بفرستیم یعنی امکان داره به مصاحبه دعوت بشیم؟ یا به اعتراضی که انجام دادیم پیگیر شدن؟ خواهش میکنم به دقت جواب بدین . البته ما جز اون 11 استانی بودیم که آقای دکتر خنیفر استوری کرده بودن اگه میشه یکم زودتر جواب بدین . پایذار وسربلند باشین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بهنام جان
   شما از طریق سازمان سنجش اعتراض زدید یا آموزش و پرورش شهرتون؟
   طبیعتا اگر رتبه رو ازتون خواستند که میتونه جای امیدواری باشه انشاالله

 6. مهدیه می گوید

  سلام مجدد من ورودی 99 هستم الان میتونم دوباره کنکور بدم برا فرهنگیان

  1. پی سی کنکور می گوید

   اگر ورودی 99 و قبولی روزانه هستید،می توانید در کنکور 1400 شرکت کنید اما از دانشگاه روزانه از جمله فرهنگیان محروم هستید و فقط می توانید غیر روزانه را شرکت کنید

 7. مهدیه می گوید

  سلام کسی که دوره روزانه در دانشگاه قبول شده میتونه دوباره کنکور بده برا قبولی دانشگاه فرهنگیان چون من در دانشگاه تهران قبول شدم میخوام دوباره کنکور بدم شاید فرهنگیان قبول شم خواهشا جوابمو بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدیه خانم گرامی
   اگر ورودی 99 هستید از روزانه کنکور 1400 محروم هستید

 8. سمانه می گوید

  سلام یه جایی از سازمان سنجش هست به نام سامانه رهگیری وضعیت مکاتبات اداری انجا برا عدم نتیجه اعتراض کردم میخواستم بدونم تا کی باید منتظر جواب باشم ممنون از سایت خوبتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سمانه خانم گرامی
   باید از طریق خود سایت سازمان سنجش پیگیر باشید حالا بستگی داره از یه روز تا دو هفته منتظر بمونید خبری نشد از طریق سایت سنجش اقدام کنید

 9. سمانه می گوید

  با سلام دانشگاه علامه طباطبایی تهران رشته علوم تربیتی مختلت هست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سمانه خانم گرامی
   باید دفترچه انتخاب رشته دو سه سال اخیر رو چک کنید،اطلاع دقیقی نداریم

 10. آسمان می گوید

  سلام از کسی شنیدم گف با تحقیقی که از سازمان سنجش انجام دادن گفتن تکمیل ظرفیتی در کار نیست دیگه باید قید تکمیل دانشگاه فرهنگیان رو بزنیم؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست گرامی
   والا هر چی میگذره احتمالش کم تر میشه
   ولی خب نمیشه قطعی گفت،بهتره اگر برنامه ای دارید دنبال کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]