پشت کنکور بمانم یا برم دانشگاه؟

پشت کنکور بمانم یا برم دانشگاه؟

پشت کنکور بمانم یا برم دانشگاه؟

پشت کنکور بمانم یا انتخاب رشته کنیم؟

خب تو این پست میخوام ،یکم صحبت کنیم در مورد اینکه پشت کنکور ماندن خوبه یا نه؟،انتخاب رشته کنم برم دانشگاه یا اینکه پشت کنکور بمونم برای سال بعد؟

خب رفقای گل من بعد از اینکه نتیجه کنکورتون رو دیدین اولین فکری که شاید بیاد تو سرتون اینه که پشت کنکور بمونم یا نه؟، اول اونایی که کارنامه شون رو دیدن و رتبه خوبی رو آوردن و میتونن قبول بشن که مبارکشون باشه در غیر این صورت که رتبه خوبی رو کسب نکردین اولین فکری که میاد تو سرتون اینه که پشت کنکور بمونم یا با همین رتبه که دارم انتخاب رشته کنم و برم دانشگاه؟ خب به همین سادگیا هم نیست ما هم قرار نیست برای آینده تون تعیین تکلیف کنیم.فقط میخوایم یه سری نکات رو در مورد پشت کنکور ماندن و یا انتخاب رشته و رفتن دانشگاه بگیم بهتون،و تصمیم نهایی رو خودتون بگیرید.

پشت کنکور موندن یه جورایی کاملا متفاوته با سال اول کنکورتون،چرا؟ به چند دلیل که میگم خدمتتون :

۱- یکیش اینکه دیگه شما مدرسه نمیرید و زمان بیشتری در اختیارتونه

۲- انتظارات اطرافیان ازتون بیشتر میشه و تو بعضی جاها بدلیل درک نامناسب شما امکانش هست که بهتون تیکه بندازن و به قول معروف باید پوست کلفت باشید که این حرفا روتون تاثیر نگذاره.

۳- اگر معدلتون کمه باید به فکرای قانون های عجیب و غریب تاثیر معدل هم باشید که یهو تاثیر قطعی معدل رو اجرایی میکنن و یا میزان تاثیرش رو توی کنکور افزایش میدن.

۴- خستگی و دلسردی نسبت و یا افکار عجیب و غریب میاد سراغتون که باید خیلی روحیه قوی و جنگنده ای داشته باشید.

۵-  داوطلبان پشت کنکور پسر هم باید شرایط خدمت رو بررسی کنند و اگه سنشون نزدیکه خدمت سربازیه که بهتره از روش ها و ترفندهای مناسب استفاده کنید و یک سال دیگه معافیت تحصیلی بگیرید.

حالا اگه به فکر انتخاب رشته افتادین و فکر میکنید توان کافی برای دوباره پشت کنکور ماندن رو ندارید و در مورد سایر رشته ها هم به اندازه کافی تحقیق کردید و علاقه مند شدین و احساس می کنید می تونید در اونا موفق بشید خیلی هم عالیه ،مهمه اینه که از خودتون راضی باشید و هیچوقت در آینده خودتون رو سرزنش نکنید.

ولی اگر با همه این صحبت ها اگه به این تصمیم گرفتید که دوباره پشت کنکور بمونید و برای هدفتون بجنگید این نکات رو در نظر داشته باش :

۱- خودت رو بخاطر سال اول کنکور و این حرفا دیگه سرزنش نکن،مهم از اینجا به بعدشه پس به خودت باور داشته باش.

۲- سعی کن تو برنامه ریزیت یه ویرایش حسابی داشته باشی و اشتباهات سال اول کنکور رو دیگه تکرار نکنی.

۳- از همون مرداد ماه دوباره شروع کن به درس خوندن و سعی کن حمایت خونواده رو هم بدست بیاری.

۴- تلاشت رو چند برابر کن و مدام به خودت انگیزه  و روحیه بده در این راه پر فراز ونشیب،هیچوقت خسته نشو یادت نره که بخاطر چی پشت کنکوری هستی.

۵- روی نقاط ضعفت و اشکالات درسی خیلی جدی کار کن.

اینم یادتون نره همواره دنبال علاقه تون باشید ،مهم نیست که بقیه چی میگن ،مهم اینه که شما تصمیم گرفتید آدم موفقی بشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

نوزده − دوازده =