چند توصیه مهم برای جمع بندی کنکور 97

چند توصیه مهم برای جمع بندی کنکور 97

1 ـ در حال حاضر برخی از داوطلبان، این تصور را دارند که هیچ‌یک از مطالبی را که تا به حال خوانده‌اند، به یاد ندارند؛ اما نگران نباشید؛ چون به محض اینکه در جلسه برگزاریآزمون سراسری حاضر شوید و سؤالات را ببینید، متوجه خواهید شد که تمام مطالب را بخوبی به خاطردارید.

2 ـ به بودجه‌بندی سؤال‌های کنکور توجه کنید و اگر به مبحثی که سؤال بیشتری از آن مطرح می‌شود، تسلط کمتری دارید، تا حد امکان مشکل خود را برطرف کنید.

3 ـ سعی کنید که حداقل در این دوره، در طول روز 11 ساعت و در نهایت 13 ساعت درس بخوانید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، علتش این است که وقت تلف می‌کنید، نه اینکه وقت ندارید؛ پس باید برای خودتان برنامه زمانی دقیقی را از قبل معین کنید و خود را مقید کنید تا آن برنامه را به صورت کامل انجام دهید.

4 ـ در زمان باقی مانده تا کنکور، دست به کارهای عجیب نزنید و به هیچ عنوان ساعت خواب خود را کمنکنید؛ زیرا کم شدن ساعت خواب، بازده مطالعاتی شما را به طرز چشمگیری کاهش خواهد داد (هشت ساعت خواب در طول شبانه روز توصیه می‌شود).

5 ـ در زمان باقی مانده تا کنکور، شب‌ها قبل از خواب، چند دقیقه وضعیت خود رادر کنکور مجسم نمایید. تصور کنید که سر جلسه برگزاری کنکور حاضر شده‌اید و به پاسخگویی به سؤالات مشغول هستید و براحتی می‌توانید به تمام آنها پاسخ دهید و هیچ‌گونهمشکلی در پاسخگویی به آنها ندارید؛ یا خود را در شرایطی تصور کنید که با سؤالاتدشواری مواجه شده‌اید. استفاده از این روش، سبب می‌شود تا استرس و ترس شما از حضوردر جلسه برگزاری کنکور، تا حد زیادی کاهش یابد.

6 ـ اگر شما داوطلب خوبی هستید و نتیجه خوبی را در آزمون‌ها کسب کرده‌اید، می‌توانید هر دو روز یک بار، آزمون بدهید، و در حقیقت، یک روز و نیم را برای رفع اشکال بگذارید؛ ولی اگر نتیجه‌هایتان رضایت بخش نیست، این کار را هر سه روز یک بار، انجام دهید و دو روز و نیم را برای اشکال‌ها وقت بگذارید.

7 ـ در زمان آزمون دادن، شما باید در هر درس، یک تصمیم مهم بگیرید و آن را عملی کنید؛ برای نمونه، با خود بگویید که در درس فیزیک، تست‌های مبحث نور را تا آزمون بعد، رفع اشکال خواهم کرد.

8 ـ اگر در هر آزمون، فکر کنید که این آزمون، کنکور واقعی شماست، در این صورت، در هر آزمون، اشکال عمده خود را برطرف خواهید کرد و به این ترتیب، هر آزمون شما، در مقایسه با آزمون قبلی‌تان، بهتر خواهد شد.

9 ـ با دوستانی که شما را امیدوار می‌کنند، گفت و گو کنید، و از کسانی که شما را دچار شک و تردید کرده و ناامیدتان می‌نمایند، بشدت دوری کنید. اگر در خانواده به توانایی‌هایتان باور ندارند، شرایط خود را به طور کامل برایشان توضیح دهید و از آنها بخواهید که شما را آن چنان که هستید توانا بدانند.

منبع : سنجش

سایت پی سی کنکور

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.