چگونه با وجود معدل پایین در کنکور موفق شویم؟

چگونه با وجود معدل پایین در کنکور موفق شویم؟

 راهکار موفقیت در کنکور با وجود معدل پایین

چگونه با وجود معدل پایین در کنکور موفق شویم؟

پی سی کنکور: موفقیت در کنکور با وجود معدل پایین همواره یکی از دغدغه های داوطلبان کنکور بوده است.داوطلبانی که به دلیل غفلت و عدم آگاهی از تاثیر معدل در کنکور نتوانسته اند نمره خوبی را در امتحانات نهایی کسب کنند.اما موفقیت در کنکور حتی با موجود معدل پایین نیز شدنی است و نمونه های زیادی نیز توانسته اند با تلاش خود رتبه خوبی را در کنکور کسب کنند و در رشته های برتر تحصیل کنند.

با معدل 16 شروع کرد وبه رتبه 2 رقمی در کنکور رسید

 

چقدر زحمت کشیدید و تلاش كرديد كه به اين نتيجه درخشان رسيديد؟

من خودم (ایوب محمودی) چون سال دوم و سوم خيلي درس نمي خواندم پايه ام ضعيف بود و  در سال چهارم خيلي به من فشار آمد چون بايد هم درسهاي سال چهارم را می خواندم و هم درسهاي كنكور را می خواندم و چون سطحم به نسبت پايين بود و خيلي از مطالب را نخوانده بودم براي همين مجبور بودم  كه زحمت بيشتري بكشم .

در اوايل سال ساعت مطالعه ام در روز خيلي زياد نبود ساعت مطالعه ام در هفته 35  ساعت يعني روزي 5 ساعت ولي به تدریج كه دفتر برنامه ريزي را  پر مي كردم و مي ديدم كه تقريبا ساعت مطالعه ام پايين است و مقايسه مي كردم ، به نسبت بهتر شد و ساعت مطالعه ام را هم افزايش دادم.

 

اینجانب امیرحسین اوجاقلو متولد سال 73 دانشجوی ترم2پزشکی دانشگاه ایران ازشهر زنجان ودر کنکور های سراسری سال92 (بارتبه 5500 منطقه2) و 93 (بارتبه 3700منطقه2) و سال94 (بارتبه 489منطقه2) شرکت کردم

 

 

چگونه با معدل 12.32 پزشکی دانشگاه ایران قبول شدم؟

اینجانب امیرحسین اوجاقلو متولد سال 73 دانشجوی ترم2پزشکی دانشگاه ایران ازشهر زنجان ودر کنکور های سراسری سال92 (بارتبه 5500 منطقه2) و93 (بارتبه 3700منطقه2) و سال94 (بارتبه 489منطقه2) شرکت کردم

 

سال اول دبیرستانتون چگونه گذشت؟معدلتون چند شد؟ 

بنده سه سال دبیرستان رو در مدرسه دولتی گذرانده ام و در واقع سیر نزولی وضعیت تحصلی ام از بدو ورود به دبیرستان آغاز شد. به خاطر جوی که به کلاس حاکم بود و در واقع کلاس جنبه تفریح داشت تا درس. در سال اول معدلم ۱۶شد.

سال دومتون چطور؟ 

در سال دوم به خاطر توصیه ی مشاور مدرسه رشته ی ریاضی را انتخاب کردم. سال دوم نسبتا از نظر تحصیلی وضعیت مناسبتر برای درس خواندن بود چون اکثر بچه های کلاس بچه های درس خون بودن جو حاکم بر کلاس بیشتر درسی بود اما به خاطر روحیاتی که داشتم زیاد با این جو سازگار نبودم و معدلم دوباره حدود۱۶شد.


و سال سوم؟ 


اما سال سوم که در تابستونش به خاطر روحیاتی که عرض کردم و علاقه ای که به رشته ی دامپزشکی داشتم تصمیم به تغیر رشته گرفتم وبه صورت کاملا اتفاقی و عجیب تونستم رشتمو تغییر بدم وبه کلاسی وارد شدم که جوی کاملا مهیا برای تفریح بود و به قول معروف در و تخته جور شده بود به طوری که در سال سوم از یک کلاس ۳۲نفری یک نفر نمره ی قبولی در دروس نهایی را کسب کرد. و کلا از کلاس ۳۲نفری حدود ۱۵نفر تونستن در امتحانات بعدی(شهریور و دی سال بعد)دیپلم بگیرند. ومن با معدل ۳۶. ۱۲نفر دوم کلاس شدم که البته خودم خیلی از نمراتم راضی بودم چون واقعا به اندازه درسی که خونده بودم نمرات خوبی گرفته بودم حداقل در نظر خودم.

 

سال چهارم دبیرستان؟


از تابستون پیش دانشگاهی درس نخوندم چون اصلا تو فاز درس خوندن نبودم و این تعداد نفرات قبولی در مدرسه امون در خرداد به حد نساب نرسید ما رو به مدرسه دیگری انتقال دادن. مدرسه جدید جوی به نسبت خوبی برای درس خواندن وجود داشت ولی بازهم یه مدرسه دولتی بود که بیشتر به جای این که نسبت به فراهم کردن شرایط برای تحصیل اهتمام کنند بیشتر به حضور و غیاب و مسایل انظباطی اهمیت می دادن اما من این مشکل دانش آموزان رو در مدارس دولتی یک مشکلی که چند عامل مدیریت،معلمان،میزان توجه اولیا به وضعیت تحصیلی فرزندانشان و محیط اجتماعی که دانش آموزان مدارس دولتی در اون قرار دارنو میدونم. ازطرفی با تشویق یکی از دوستان صمیمی ام که تو سال ۹۱دررشته ی روانشناسی بو علی همدان قبول شده بود تصمیم گرفتم درس خوندنو شروع بکنم چندتا کتاب کمک آموزشی گرفتم و تو آزمون ها ی سنجش ثبت نام کردم از مهر ماه سال پیش دانشگاهی شروع کردم و تا خود کنکور هیچ وقفه ای تو درس خوندن نداشتم.

 

توصیه به کنکوری های با معدل پایین:

این داوطلبان باید بدونن که دو برابر دیگران باید تلاش کنند ،امیدشونو از دست ندن،امید کاذب هم نداشته باشن و به آرزو های دور و دراز دل نبندند. مهم نیست که الان تو چه وضعیتی هستند مهم اینه که سیر صعودی داشته باشن هر چند این سیر کند باشه. در طول مدت کنکور خواهند دید که این سیر صعودی معجزه میکند.

 

عامل های موفقیت در کنکور با وجود معدل پایین:
تلاش تلاش تلاش واینکه نتیجه کار دست خداست.

 

خب این تنها دو نمونه از هزاران نمونه موجود بود که با وجود معدل پایین توانسته بودند رتبه خوبی را در کنکور کسب کنند،شما نیز می توانید در کنکور رتبه خوبی را کسب کنید و تنها راه آن تلاش دو برابری نسبت به سایر داوطلبان است همواره امیدوار باشید و با توکل بر خدا به جلو حرکت کنید شک نکنید که نتیجه آن جز موفقیت در آخر مسیر حاصل نمی شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
 1. زهرا می گوید

  من رتبه ی کنکور۹۸ ام ۱۶۰۰۰شدمیتونم امسال مکانیک شریف رو بیارم اگ تلاش کنم چون پارسال اصلا نخوندم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   بله چرا که نه،تلاشتون رو دو برابر کنید و با برنامه تر درس بخونید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.