چگونه تا 1400 کنکور حذف می شود؟

چگونه تا 1400 کنکور حذف می شود؟

چگونه تا 1400 کنکور حذف می شود؟

پی سی کنکور: قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به مصوبه شورای سنجش و پذیرش مبنی بر تاثیر مثبت ۳۰درصدی معدل در کنکور 98، گفت: 175 نماینده مجلس به دلیل دغدغه و دل نگرانی‌ داوطلبان از تاثیر قطعی معدل در کنکور در نامه‌ای از وزیر علوم خواستند مادامی که زیرساخت های لازم برای برگزاری امتحانات استاندار وجود ندارد و عدالت آموزش برقرار نیست تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت اعمال شود؛ براساس این پیگیری ها شورای سنجش و پذیرش نیز تاثیر مثبت معدل در کنکور را تصویب کرد.

دغدغه کنکور ریشه‌ای حل شود

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه با تلاش نمایندگان و کمیسیون آموزش مجلس نحوه تاثیر معدل در کنکور 98مثبت شد اما حذف کنکور باید ریشه‌ای حل شود چراکه هر ساله عده کثیری از دانش‌آموزان دچار استرس و اضطراب می شوند؛ ما به طرحی جدید و ایران شمول نیاز داریم تا استرس این آزمون را از بین ببریم.

نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات با دکتر لاریجانی به منظور حذف کنکور

احمدی لاشکی با اشاره به جلسه روز گذشته خود با رئیس مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آقای دکتر لاریجانی نیز دغدغه حذف کنکور را دارند و به همین دلیل پیشنهاد دادند نشستی اختصاصی با حضور ایشان و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات به منظور بررسی چگونگی حذف کنکور برگزار شود تا مشکل داوطلبانی که تمایل دارند در رشته و دانشگاه‌های خاص ادامه تحصیل دهند حل و فصل شود.

قانون حذف کنکور باید ایران شمول باشد

وی اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد هیات رئیسه کمیسون آموزش با رئیس مجلس جلسه‌ای داشته باشند تا پس از بررسی و کارشناسی، طرحی برای حذف کنکور تهیه و به قانون تبدیل شود که عام و ایران شمول باشد و برای سال های متمادی قالبیت اجرایی داشته باشد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد: مقرر شد طرحی به منظور حذف کنکور تهیه شود تا جایگزین مناسبی برای این آزمون باشد از این طریق استرس داوطلبان از بین رفته و از سوی دیگر مبنایی برای گزینش بهترین ها برای ورود به دانشگاه های برتر کشور استفاده می شود.

از چه سالی به بعد کنکور حذف می‌شود؟

وی با تاکید بر اینکه می‌توان کنکور را حذف کرد، خاطرنشان کرد: با طرح مذکور می توان از 1400 به بعد استرس و دلنگرانی های دانش‌آموزان و داوطلبان را در زمینه کنکور از بین برد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشورهای توسعه یافته آزمونی به نام کنکور ندارند بنابراین ما نیز می‌توانیم با برگزاری امتحانات استاندارد، نهایی و مطمئن از کنکور نجات پیدا کنیم با برقراری چنین شرایطی داوطلبان می‌دانند برای ورود به دانشگاه تهران، صنعتی شریف و… به چه نمره‌ای نیاز دارند./

بیشتر بخوانید  روش گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور97
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +