چگونه تست های ریاضی را در کنکور حل کنیم؟

چگونه تست های ریاضی را در کنکور حل کنیم؟

چگونه ریاضی را در کنکور بالا بزنیم؟

چگونه تست های ریاضی را حل کنیم؟

من تو امتحان ریاضی رو خیلی خراب کردم . همشم به خاطر اینکه بلد نبودم چیکارش کنم. برای کنکور میشه بگین چیکار کنم که خوب بخونم؟

 

پاسخ :

١- دروسی مانند ریاضی از نوع دروس تمرینی هستند یعنی برای یادگیری به تمرین و حل تست های آموزشی نیاز است.

٢- ابتدا جزوه خود را به صورت سریع مطالعه کرده و فرمول ها و نکات مهم آن را استخراج کرده و وارد خلاصه نویسی های خود نمایید. سپس به مطالعه کتاب درسی بپردازید، زیرا کتاب درسی منبع اصلی طراحان آزمون سراسری می باشد و شما می توانید با مطالعه و حل تمرین های کتاب درسی، با ادبیات طراحان آشنا شوید.

٣- سپس تست آموزشی را حل کنید. البته در حل تست ها هم زیاد مکث نکنید و اگر پاسخ را نمی دانید با استفاده از جزوه و پاسخنامه تشریحی، پاسخ را یادبگیرید. همچنین اگر در این تست ها نکته ای موجود است، نکات جدید را وارد خلاصه نویسی های خود نمایید.

٤- تست زني به شيوه آموزشي تكميل كننده يادگيري شما است و حتما بايد در برنامه مطالعاتي شما قرار بگيرد. در دروس تمريني بايد٣٠٪‏ واحد مطالعاتي خود را به مطالعه و ٧٠٪‏ زمان باقي مانده را به تست زني اختصاص دهيد، زيرا اين دروس براي يادگيري به حل تست هاي فراوان نياز دارند.

٥- همچنين بايد با جزوه باز تست بزنيد زيرا اين نوع تست يه يادگيري شما كمك مي كند و براي سنجش شما نيست. براي حل هر تست ٢ الي ٥ دقيقه زمان بگذاريد و درصورتيكه پاسخ را نمي دانستيد ابتدا به جزوه و در نهايت به پاسخنامه مراجعه كرده و بار ديگر سوال را حل كنيد.

بنابراین حتما در مطالعه و یادگیری این نوع دروس تعریف خود را از یادگیری تغییر داده و سعی کنید با مطالعه سریع جزوه و کتاب درسی بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به زدن تست های آموزشی و تکمیل یادگیری های خود اختصاص دهید./پاسخ از محمدرضا پوردستمالچی

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.