چیکار کنم به برنامه آزمون برسم؟

چیکار کنم به برنامه آزمون برسم؟

چیکار کنم به برنامه آزمون برسم؟

روش های جلوگیری عقب افتادن از برنامه آزمون

« نمیدونم چرا هرچی میخونم به ازمون نمیرسم!  میانگین مطالعم روزی 10 تا 12 ساعته و به نظر خودم نه وسواس دارم و نه تعدد منابع اما هرچی میخونم به ازمون نمیرسم! یا یکی دو درسو کاملا نمیرسم یا همه نصفه و نیمه میمونه! »

پی سی کنکور: برخی از دواطلبان کنکور درگیر مشکلی به اسم عقب افتادن از آزمون و نرسیدن به برنامه آزمون ها هستند.خب ما هم سعی میکنیم نکات مفید و مختصری رو که بدردتون میخوره رو بهتون بگیم که دیگه از برنامه و بودجه بندی آزمون های آزمایشی عقب نیوفتید.

1- برنامه ریزی اصل همه ی کارهاست،اصلا بدون برنامه ریزی که نمیشه شروع کرد اونم واسه کنکور ،پس بشین یه برنامه ریزی درست و حسابی بچین واسه آزمون، باید به برنامه ریزیت وفادار باشی،سعی کن هر درس رو تو زمانی که بهش اختصاص میدی بخونی و در پایان هر روز و هر هفته یه زمان های جبرانی در نظر بگیری.

2- سعی کنید همیشه دو و بر خودتون رو پر نکنید از کلی کتاب و منبع که بخواین شروع کنین به ناخنک زدن از هر کتاب، آخرشم کلی وقت کم آوردن و بی روحیه شدن،پس کتاب های منابع مفید رو جدا کن و طبق همونا پیش برو .(بهترین منابع کنکور)

3- وسواس مطالعاتی مورد بعدیه که اکثرا بدلیل بلد نبودن روش های درست مطالعاتی بدست میاد پس سعی کن با یه شیب نرمال بری جلو و مدام به عقب برنگردی استرس داشته باشی که مبادا یادت رفته باشه. مشاهده (روش های مطالعه دروس)

4- سعی کن از زمان های مرده بیشترین استفاده رو داشته باشی مخصوصا دروس حفظی، این کار باعث میشه از برنامه تونم جلو بیوفتید.

5- سعی کن اشکالاتت رو تو مدرسه و از طریق معلمت و اگه نشد از دوستات کمک بگیر

6- استفاده از دی وی دی های آموزشی که  تو چند سال گذشته به شدت زیاد شده میتونه شما رو از برنامه تون عقب بندازه،پس اگه اصرار به استفاده از این دی وی دی ها دارید در حد یه بار دیدن و نکته برداری جاهایی که مشکل دارید کافیه و اگر مدام ویدیو به عقب برگردونید میبینید که کلی وقت از دستتون رفته.

7- آخرین نکته هم که خیلی مهمه تمرکزه! ببینید چرا تمرکز ندارید فکرتون دنبال چیه!؟سعی کنید حلش کنید با خودتون کنار بیایید و تنها فکرتون به درس و موفقیت باشه.

امیدوارم داوطلبان عزیز بتونید از این نکات استفاده کنید و از این بعد مشکلی به نام نرسیدن به برنامه آزمون و عقب افتادن از برنامه آزمون نداشته باشید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.