کارنامه و درصد رتبه های برتر کنکور تجربی 98

کارنامه و درصد رتبه های برتر کنکور تجربی 98

پی سی کنکور : بعد از اعلام نتایج بسیاری از داوطلبان کنکور کنجکاو هستد بدانند که رتبه های برتر کنکور تجربی 98 به کسب چه درصدهایی توانسته اند به رتبه برتر در کنکور تجربی 98 دست پیدا کنند ،به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب کارنامه و درصدهای رتبه های برتر کنکور 98 تجربی را به همراه جداول آماری به صورت مفصل بررسی کنیم،پس با ما همراه باشید.

لطفاٌ پيش از آنکه نحوۀ پاسخگويي داوطلبان گروه آزمايشي­ علوم تجربي را در آزمون سراسري سال 98 مطالعه کنيد، به اين چند سؤال پاسخ دهيد:

* تصور مي‌کنيد که در آزمون سراسري 98 کدام درس‌ها بوده‌اند که هيچ يک از داوطلبان به 100 درصد سؤال‌هاي آن پاسخ صحيح نداده‌اند؟

* تصور مي‌کنيد که در کدام درس، اگر داوطلبي فقط به يک سؤال پاسخ صحيح مي‌داد، و البته به هيچ سؤالي نيز پاسخ غلط نمي‌داد، از 47 درصد داوطلبان پيشي مي‌گرفت؟

* به نظر شما مي‌توان براساس آمار و اطلاعات سال‌هاي گذشته به اين سؤال‌ها پاسخ صحيح داد؟

* به عبارت ديگر، آيا مي‌توان براساس اطلاعات سال‌هاي گذشته دربارۀ آزمون سراسري پيشِ رو با اطمينان کامل نظر داد و گفت که با چه درصدهايي مي‌توان در رشته‌اي خاص پذيرفته شد؟

 

مي‌خواهيم بگوييم که اطلاعات آماري آزمون‌هاي سراسري سال‌هاي مختلف، به ما مي‌گويد که هيچ فردي نمي‌تواند به طور صددرصد به ما بگويد که براي قبولي در رشته محلي خاص، بايد چه درصدهايي کسب نمود؛ زيرا هر سال، نوع سؤال‌ها و وضعيت داوطلبان، نسبت به سال‌هاي ديگر، متفاوت است؛ البته آمار نحوۀ پاسخگويي، مي‌تواند اطلاعات مفيدي را در اختيار ما قرار دهد که در زير به طور خلاصه به آنها اشاره‌اي مي‌کنيم.

 

نکات خواندنی از نحوه پاسخگویی داوطلبان شرکت کننده در کنکور تجربی 98  :

* در آزمون سراسري سال گذشته گروه آزمايشي علوم تجربي، 575 هزار و 484 داوطلب در جلسۀ حضور داشتند و به چهار درس عمومي و پنج درس اختصاصي پاسخ دادند؛ در اين ميان، اگر داوطلبي فقط به يک سؤال از 30 سؤال درس رياضي پاسخ صحيح مي‌داد (و البته به هيچ يک از سؤال‌هاي اين درس نيز پاسخ غلط نمي‌داد) از 270 هزار و 794 داوطلب، يعني 47 درصد داوطلبان، درصد بهتري در اين درس کسب مي‌کرد. گفتني است که سال گذشته 219 هزار و 823 داوطلب ( 56/38 درصد داوطلبان) چنين وضعيتي داشتند . ميانگين پاسخگويي به درس رياضي در سال 97، 8/5 درصد و در سال 98، 6/7 درصد بوده است؛ به عبارت ديگر، داوطلبان سال 98 گروه آزمايشي­ علوم تجربي، در مجموع، درس رياضي را بدتر از سال گذشته پاسخ داده‌اند؛

* سال 97، 132 هزار و 357 داوطلب در درس زيست‌شناسي درصد منفي کسب کرده‌اند و تعداد اين افراد در آزمون 98، 100 هزار و 336 داوطلب بوده است، و در کل، نيز ميانگين پاسخ صحيح به سؤالات زيست‌شناسي در سال 97، 12/5 درصد و در سال 98، 14/8 درصد بوده است؛ يعني داوطلبان سال 98 درس زيست‌شناسي را بهتر از سال 97 پاسخ داده‌اند.

* آمار‌هاي ذکر شده، بيانگر اين است که اگر داوطلبي حتي به يک سؤال درسي، که در آن ناتوان است و ضعف دارد، پاسخ صحيح بدهد (و البته به هيچ يک از سؤال‌هاي همان درس نيز پاسخ غلط ندهد)، نسبت به تعداد قابل توجهي از داوطلبان در همان درس، وضعيت بهتري خواهد داشت. اهميت اين امر زماني مشخص مي‌شود که بدانيم کنکور، يک مسابقۀ علمي است و قرار نيست که به 100 درصد سؤال‌هاي آن پاسخ دهيد تا قبول شويد، بلکه بايد در مقايسه با ساير داوطلبان، وضعيت بهتري داشته باشيد؛ در ضمن، بايد پذيرفت که از ميان مجموعه سؤال‌هاي يک درس، هر چقدر هم که سخت باشد، حتماً مي‌توان به چند سؤال پاسخ صحيح داد؛ در واقع، مشکل اينجاست که تعداد قابل توجهي از داوطلبان، بدون علم و دانش لازم در آزمون سراسري شرکت مي‌کنند و چون سؤال‌ها تستي است، تصور مي‌کنند که مي‌شود به شانس و اقبال اعتماد کرد و بر اساس آن به سؤال‌ها پاسخ داد.

* در دو درس زبان و ادبيات فارسي و زبان خارجي، شاهد تراکم بيشترين تعداد داوطلباني هستيم که به تمامي سؤال‌ها پاسخ منفي داده و درصد 33- درصد را کسب کرده‌اند؛ داوطلباني که تصور کرده‌اند مي‌توانند در اين دو درس، تنها با تکيه بر اطلاعات عمومي خود، حداقل به چند سؤال پاسخ صحيح بدهند! در حالي که سؤال‌هاي آزمون سراسري به گونه‌اي است که تنها داوطلبي که درس مورد نظر را مطالعه کرده، تست زده و تمرين و ممارست داشته است، موفق به پاسخگويي صحيح آنها مي‌شود.

* همچنين تعدادي از داوطلبان عادت دارند که به همۀ سؤال‌هاي يک درس پاسخ دهند، و چون به سؤال‌هايي هم که کاملاً مسلط نيستند پاسخ مي‌دهند و نمرۀ منفي کسب مي‌کنند، تاثير پاسخ‌هاي صحيح آنها از بين مي‌رود.بايد دقت داشت که آزمون سراسري، محل آزمون و خطا نيست و نبايد به سؤال‌ها به طور سرسري پاسخ داد (گاه مي‌شنويم که داوطلبي مي‌گويد حوصله کافي يا زمان لازم را براي خواندن همۀ گزينه‌ها نداشتم و براي همين، وقتي ديدم که گزينه اول يا دوم به نظرم درست هستند آن را انتخاب کردم!) همچنين نبايد به اميد شانس و اقبال، گزينه‌ها را بدون دانش و دقت لازم انتخاب کرد؛ زيرا کسب نمره منفي، بسيار بدتر از درصد صفر است.

– در کنکور هیچ درسی را نزده رها نکنید

گاه از داوطلبان مي­شنويم که سؤال‌هاي اين يا آن درس در آزمون سراسري، دشوار بود و آنها نتوانسته‌اند به اين سؤالات پاسخگو باشند. بدون شک، در يک آزمون ملي مهم، بايد تعدادي از سؤال‌ها دشوار باشد تا بتواند به درستي، سطح علمي داوطلبان را بسنجد؛ اما آيا تمامي سؤال‌­هاي يک درس دشوار هستند يا تعدادي از داوطلبان برخي از درس­ها را رها مي‌کنند و در سر آزمون هم بدون دانش لازم به سؤال‌هاي همان درس پاسخ مي‌دهند؟ پس از همين امروز، بي‌علاقگي يا ضعف علمي را بهانه نسازيد و با برنامه‌ريزي، براي مطالعة همۀ درس‌ها وقت بگذاريد و مطمين باشيد که مي‌توانيد به حداقلي از سؤال‌هاي هر درس پاسخ صحيح بدهيد و در آزمون سراسري هم نتيجه بهتري کسب کنيد.

اهميت اين امر زماني مشخص مي‌شود که بدانيم براي موفقيت در آزمون سراسري، بايد به همه دروس توجه داشت و نمي‌توان چند درس را مطالعه کرد و يک يا دو درس را رها کرد.

– کنکور تجربی 98 و مقایسه آن با کنکور 97

آزمون سراسري 98 در مقايسه با آزمون سال‌هاي گذشته، آزموني متمايز بود؛ زيرا در سال 98 داوطلبان نظام قديم و نظام جديد با سؤال‌هايي متفاوت و مطابق با کتاب‌هاي درسي خود و سؤالات مشترک از مباحث مشترک هر دو نظام، سنجيده شدند و سپس نمرات اين دو گروه از داوطلبان نسبت به هم با استفاده از روش‌هاي متداول هم‌ترازي در دنيا، هم‌تراز شد و در نهايت به صورت يکپارچه تراز شده و نمره‌کل‌سازي و رتبه‌دهي انجام شد.

تعداد و درصدهای داوطلبان شرکت کننده در کنکور تجربی 98

يادآوري اين نکته نيز مهم است که ميانگين ذکر شده در هر سال يکسان نيست؛ براي مثال، سال 94، چهار نفر در کل کشور به 100 درصد سؤال‌هاي درس شيمي پاسخ صحيح داده‌اند و در هر يک از سال‌هاي 95 و 96 نيز، سه داوطلب در درس شيمي به کل سؤال‌ها پاسخ صحيح داده و در سال 97 هم هيچ داوطلبي در درس­ شيمي، به 100 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح نداده است، و سال 98، 48 داوطلب به 100 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح داده‌اند.

همچنين سال 96، 67 داوطلب گروه آزمايشي علوم تجربي به 100 درصد سؤال‌هاي رياضي پاسخ صحيح داده و در سال 97، 13 داوطلب به همۀ سؤال‌هاي اين درس پاسخ صحيح داده‌ و سال 98، 44 داوطلب به 100 درصد سؤال‌هاي اين درس پاسخ صحيح داده‌اند؛ در ضمن، تاثير مثبت سوابق تحصيلي يک داوطلب نيز محاسبه مي‌شود (30 درصد تاثير مثبت سوابق تحصيلي داوطلب در آزمون کتبي نهايي سال دوازدهم براي نظام 3 – 3 – 6 و 25 درصد تاثير مثبت سوابق تحصيلي داوطلب در آزمون کتبي نهايي سال سوم متوسطه و 5 درصد تاثير مثبت آزمون کتبي نهايي پيش‌دانشگاهي براي داوطلبان نظام ترمي واحدي / سالي واحدي محاسبه مي­شود)؛ يعني امکان دارد که داوطلبي در آزمون سراسري درصدهاي مطلوبي کسب نکرده، اما سوابق تحصيلي خوبي داشته باشد و سوابق تحصيلي مثبت، در پذيرش نهايي او مؤثر واقع شود.

در جدول ارايه شده در زير، به غير از داوطلباني که در هر درس 33/3-تا 30/1- درصد کسب کرده‌، داوطلباني که سفيد يا صفر درصد زده‌ و داوطلباني که به 100 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح داده‌اند، ساير داوطلبان در گروه‌هاي 10 درصدي بررسي شده‌اند.

 

درصدهای داوطلبان کنکور تجربی 98

( اگر تصویر واضح نیست ، روی آن کلیک کنید )

نفرات برتر کنکور تجربی 98 چه درصدهايي آورده‌اند؟

بسياري از داوطلبان تصور مي‌کنند براي اينکه جزو نفرات برتر آزمون سراسري باشند، بايد در چند درس به 100 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح دهند يا حتي تصور مي‌کنند که اگر در يک درس به 100 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح دهند، يک صفر از رتبه‌شان مي‌افتد!

اين در حالي است که مي‌بينيم از 44 داوطلبي که به 100 درصد سؤال‌هاي رياضي پاسخ صحيح داده‌اند، تنها 27 داوطلب جزو نفرات برتر آزمون سراسري بوده‌اند و رتبۀ آنها زير 1000 کشوري شده است يا هيچ يک از داوطلباني که رتبۀ زير 1000 کشوري در گروه آزمايشي علوم تجربي کسب کرده‌اند، در درس زبان خارجي به 100 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح نداده‌اند؛ به عبارت ديگر، 12 داوطلبي که به 100 درصد سؤال‌هاي زبان خارجي پاسخ صحيح داده‌اند، جزو نفرات زير 1000 گروه تجربي نبوده‌اند.

آنچه مهم است، اين است که ميانگين داوطلبان برتر در همۀ دروس آزمون سراسري، به طور نسبي يکسان است؛ به عبارت ديگر، داوطلبان برتر، براي موفقيت و کسب درصد خوب در همۀ دروس تلاش مي­کنند.

البته در ميان هزار نفر اول کشور، معدود داوطلباني هستند که در يک درس درصد خوبي کسب نکرده‌اند. اين افراد به احتمال قوي در ساير درس‌ها نمره بسيار بالايي کسب کرده‌اند؛ براي مثال، داوطلبي که در درس زبان خارجي 7/18 درصد کسب کرده است، بي‌شک، در ساير درس‌هاي عمومي و اختصاصي، درصد بالايي کسب کرده که توانسته است جزو نفرات برتر کشوري گروه آزمايشي­ علوم تجربي باشد.

در جدول زير، درصدهاي 1000 نفر اول کشوري گروه آزمايشي­ علوم تجربي در تمامي دروس آزمون سراسري ارايه شده است. همچنين در هر درس، بهترين و بدترين درصد در بين 1000 نفر اول آمده است. توجه داشته باشيد که اين آمار، براي آزمون سراسري سال 1398 است و ميانگين ذکر شده، در هر سال تغيير مي‌کند.

– تعداد ، میانگین ، کمترین و بیشترین درصد داوطلبان کنکور تجربی 98 با رتبه کشوری کمتر از 1000 (دروس عمومی)

 

درصد دروس عمومی رتبه های برتر کنکور تجربی 98

( اگر تصویر واضح نیست ، روی آن کلیک کنید )

 

 

– تعداد ، میانگین ، کمترین و بیشترین درصد داوطلبان کنکور تجربی 98 با رتبه کشوری کمتر از 1000 (دروس اختصاصی)

 

درصد دروس اختصاصی رتبه های برتر کنکور تجربی 98

( اگر تصویر واضح نیست ، روی آن کلیک کنید )

 

امیدواریم که از این تحلیل و تفاسیر نتایج داوطلبان و رتبه های برتر تجربی 98 استفاده کافی را برده باشید ، هم چنین می توانید از طریق این لینک سوالات کنکور تجربی 98 را مشاهده و هم چنین مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 98 را بخوانید.

 

پی سی کنکور ،خبرگزاری های معتبر ، سازمان سنجش و شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سنجش (پیک سنجش)

ممکن است شما دوست داشته باشید
161 نظر
 1. بهار می گوید

  چرا من با درصدهای بالای ۷۰ در صد رتبم بشه۳۱۰۰ و دوستم به خاطر سهمیه ایثارگران با در صدهای عمدتا زیر۵۰ در صد بشه۴۵۰رتبش،بی عدالتی تا کی ،پزشک بی سواد چرا اخه

  1. امیر می گوید

   میشه درصداتونو کامل بگید ؟

  2. سرنا می گوید

   غیرِ ممکنه

  3. محمد می گوید

   تو وقتی بابات بیکار خوابیده بود زیر کولر بابای اون دوستت جونش دستش بود داشت به هر نحوی دفاع میکرد باید اینجور باشه

   1. داریوش می گوید

    بابای اون شاید داشته امثال بابای تورو تربیت میکرده

    1. کمیل می گوید

     گیرم پدر تو بود فاضل
     از فضل پدر تو را چه حاصل پسر خوب

   2. خان می گوید

    کم کاری از خودت بوده، درضمن جنگ خیلی جدی هست پدر ایشون بسیار از خود گذشتگی کردن

    1. سمیرا می گوید

     ببینید ایشون درست میگن
     دولت میتونه از نظر کاری و نالی و هرنظر این هارو ساپورت کنه ولی از نظر علمی این بی عدالتیه
     وجودپدر هیچ تاثیری روی بالارفتن درصدها نداره ولی رفاه و مادیات چرا .
     دولت میتونه براشون حقوق خاصی درنظربگیره نه اینکه اونارو پزشک کنن وحق بقیه ضایع بشه

     1. امیرحسین می گوید

      خب شما که حرف از عدالت میزنید چرا به سهمیه های منطقه 1 و 2 و 3 اشاره ای نمیکنید؟ مگه تقاضای شما برابری نیست پس چرا فقط از دید خودتون نظر میدید؟برابری وقتی محقق میشه که با افراد طبق شرایط شون رفتار بشه.قبول دارم بعضیا پدرشون رو در اثر تصادف از دست دادن ولی این سهمیه رو ندارن و این مورد به نظر من (یه دانش آموز دارای سهمیه)اشکال داره ولی تقصیر ما نیست بلکه تقصیر خود دولته که تدابیر لازم رو انجام نداده و بین ما(افراد دارای سهمیه جانبازی)و شما(افراد دارای سهمیه صرفا مناطق) دشمنی ایجاد کرده.ولی باز هم میگم باید با افراد طبق شرایط شون برخورد بشه تا عدالت برقرار بشه والسلام.

      1. پدرام می گوید

       این بی عدالتیه محضه دوست من .چه ربطی داره سهمیه منطقه 1 و2 و 3 رو که همه دارن سهمیه جانبازی چه ربطی به درس داره تو درسسخودتو باید بخونی ایزاک نیوتن هم پدر نداتشت شد برترین نابغه زیستی

       1. محمد می گوید

        عزیز شما از پدر اون خبر داری؟
        از کجا معلوم شیمیایی جنگ نباشه
        از کجا معلوم بخاطر شیمیایی بودن هر روز اونو نمیزنه؟
        از کجا معلومه که اون بچه میتونه مثل تو درس بخونه و نباید سرکار بره تا جبران بابای معلولشو بکنه
        از کجا معلوم که اون شرایط عاطفی که تو داری رو اون داشته باشه
        خبر داری باباش دست داره که نازش کنه یا نه؟
        و اینکه سهمیه اون هیچ ربطی به جایگاه تو نداره اخه سهمیه جدا حساب میشه و برای اینکه بیاد داخل سهمیه باید ۸۰ درصد نمره اخرین نفر رو داشته باشه که این اسون نیست.

        1. N می گوید

         تو خودت سهمیه ای که هی طرف اونا رو میگیره کاملا واضحه که سهمیه ایثارگران یه بی عدالتیه آشکاره…درسته پدر ایشون یه زمانی تو جنگ بوده اما این یه رقابت علمیه و باید بر اساس دانش گزینش بشه نه احساسات…میتونن برای اون خانواده گرامی یه تسهیلات دیگه ای قائل بشن. ضمنا همه ی این سهمیه ها تو جنگ نبودن…

     2. تورک اوغلان می گوید

      والا حرفه حق میزنی خانم

    2. محدثه می گوید

     میشه لطفا اینو هم بگید که تراز یا همون نمره ی کل نهاییشون چند شده تقریبا؟

    3. hani می گوید

     درسته از خودگذشتگی ولی کنکور رقابت درست نیست سهمیه بدن، جا دیگه دولت بهشون کمک کنه مثل شغل یا خونه

   3. عباس می گوید

    توهم بخواب.زیر همون کولر.دفاع از بیسوادی خیانته به کشور

   4. فاطمه می گوید

    میشه لطفا به من بگید اونی که پدرش تو تصادفاز دست داده با فردی که پدرشو تو جنگ از دست داده فرقشون چیه ؟ مگه اصلش نداشتن پدر نیست ؟ خب این هر دو بنده خدا پدر ندارن و شرایط سختی دارن ما نمیگیم هیچ امتیازی به فرزندان شهدا ندن بهشون پول بدن برن کتابا و بهترین کلاسارو بنویسن ولی اینکه حق بقیه رو میخورن اصلا عادلانه نیست مشکل این عزیزان نیستن مشکل قانونهای ماست

    1. امیرحسین می گوید

     خب شما که حرف از عدالت میزنید چرا به سهمیه های منطقه 1 و 2 و 3 اشاره ای نمیکنید؟ مگه تقاضای شما برابری نیست پس چرا فقط از دید خودتون نظر میدید؟برابری وقتی محقق میشه که با افراد طبق شرایط شون رفتار بشه.قبول دارم بعضیا پدرشون رو در اثر تصادف از دست دادن ولی این سهمیه رو ندارن و این مورد به نظر من (یه دانش آموز دارای سهمیه)اشکال داره ولی تقصیر ما نیست بلکه تقصیر خود دولته که تدابیر لازم رو انجام نداده و بین ما(افراد دارای سهمیه جانبازی)و شما(افراد دارای سهمیه صرفا مناطق) دشمنی ایجاد کرده.ولی باز هم میگم باید با افراد طبق شرایط شون برخورد بشه تا عدالت برقرار بشه والسلام.

     1. فارنهایت می گوید

      بنظر شما کسی که توی منطقه یک تهران (یا هر شهر دیگه ای ) درس میخونه، با کسی که توی منطقه سه درس میخونه، از نظر معلم که بهشون تعلق میگیره یکیه؟!! همه چی خود دانش آموز و توانایی هاش نیست.. گاهی مشکل از یه یادگیری غلطه که متاسفانه معلمانی رو میدن به منطقه سه که تنها کاری که میکنن اشتباه درس میدن (البته بلانسبت کمیاب معلمای باسواد! )پس سهمیه منطقه سه آنچنان هم مشکلی نداره..

      1. امیرحسین می گوید

       دیدید؟دقیقن به همون حرف من که باید با افراد طبق شرایط شون رفتار بشه برخورد کردید…ما دانش آموزان سهمیه ای ایثارگران هم شاید استعداد های خیلی زیادی داشته باشیم ولی به علت معلولیت پدرمون و محدودیت هایی که ایجاد میشه نتونیم مثل شما درس بخونیم.

   5. سارا می گوید

    به كسي كه براي كشورش دفاع كرده ، امتياز مالي ميدن نه سهميه در كنكور ، نميخوان از بودجه كشور خرج كنن ، از حق بچه مردم ميبخشن ، بي عدالتي تا كي

   6. سارا می گوید

    كاري كردن ادم جلو شهدا و … موضع بگيره ، مردم رو به جور هم انداختن تفرقه ايجاد كردن ، در صورتي كه وقتي اسمشون مياد بايد ياد ايثار و گذشتشون افتاد متاسفانه ياد سهميه و حق خوري و بي عدالتي ميافتيم ، مناسفانه باز هم ميگم بايد از بخش عمومي رسيدگي بشه چون واقعا ايثار و گذشت كردن و بازم ميگم بايد نبايد از حق خصوصي مردم بهشون اعطا بشه نه به بي عدالتي

   7. مجید می گوید

    کی گفته اینجوره. من پدرم سی ماه جبهه داره توی سرپل ذهاب. ما اهل همونجاییم. حتی ترکشم خورده اما جانبازی نگرفته. واقعا ظلم بدیه در حق بچه ها. پدرش رفته جانباز شده خب حقوق بهش بدن چه ربطی به بچش داره. یه عده بیسواد رو راهی رشته و دانشگاهی که در حدش نیستن میکنن و این بزرگترین ظلمه

   8. بهاره می گوید

    گفتن پدر تو هست فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل ..
    اگر به خاطر عقیده اش رفته پس اجر معنوی رو گرفته اگر به خاطر منفعت رفته که بسی کار احمقانه کرده ضمنا سهمیه واقعا ناعادلانه است چه ایثارگر چه هیت علمی چه هر چی … پزشک سهمیه ای یعنی بازی با جون ادما

    1. میثم می گوید

     اولا که پزشکی سهمیه ای با درصد های صفر نمیاد پزشک بشه با 70 درصد نمره اخرین فرد میاد بعدشم با 30 درصد جون مردم به خطر میوفته؟همینا پدرشون جون مردم رو نجات دادن و پدر بعضیا خوابیده بودن خونه.در ضمن اگر این عزیزان نبودند ایرانی وجود نداشتو کل عربا ایرانو گرفته بودن همونجوری که زمان جنگ شنیدید چه کار هایی میکردن.در ضمن اگر کلاس خوب براشون بذارن مطمئنم رتبه اشون از خیلی های شما بهتر میشه.فقط برای 5 درصد سهمیه دارید اینجوری میکنید و خودتون تلاشتونو نمیکنید و فقط بهانه این 5 درصد میارید.اینا از کشور دفاع کردن چه حقی دارن فرزندان هیئت علمی که باید سهمیه داشته باشن؟چرا گیر دادید به این 5 درصد؟این 5 درصد ظزفیت اونم باید 70 درصد نمره اخرین فرد کسب بشه .واقعا بهانه خوبیه برای تلاش نکردنتون و …..

     1. سمیرا می گوید

      موافقم اونیکه با سهمیه هم قبول میشه درصدای بالایی رو داره و …. ولی خب به نظر خودت حق اونیکه درصدای بیشتری رو زده ضایع نشده؟

   9. هدیه می گوید

    وقتی بچه ی همون پدر ایثاگرد رفت دکتر شد زد یکی از اعضتی خونوادتو کشت ببینم باز از این شعار هایی که می دی دفاع می کنی

    1. میثم می گوید

     چند نفرو کشتن ؟آمار داری؟اگه آمار و اطلاعات داری لطفا رو کن ببینیم فرزندان شهدا چند نفرو کشتند ما خبر نداریم؟اتفاقا اینا خیلیم موفق هستند تو کارشون و باعث افتخار هستند .چرا بدون امار و دلیل حرف میزنی؟کلا با 30 درصد اختلاف تو نمره همه ارو کشتند؟جالبه .آمار رو بیار ما هم بدونیم کیارو میکشن

     1. پریناز می گوید

      احیانا خود شما سهمیه ندارین؟!

     2. زهرا می گوید

      براتون متاسفم، هنوز نمی دانید با 10 درصد تفاوت نمره چقدر رتبه جابه جا میشود چه برسد به 30 درصد!!!!!

    2. امیرحسین می گوید

     فکر میکنین کنکور رو دادن تموم شد رفت؟اگه این آدما واقعا بیسواد باشن دیگه از آزمون های دانشگاه رد میشن…اگه دکتر بیسوادی مریضی رو کشت،تقصیر سهمیه های ما نیست بلکه تقصیر دانشگاه های ماست که نتونستن دانشجویان رو خوب آموزش بدن

   10. رضل می گوید

    پدر خیلیا تو جبهه بودن و جنگیدن فقط گناهشون اینه شهید نشدن تا قدرشونو بدونن

   11. شهروز می گوید

    اینا حرف یه مشت آدم مثل شماست گر پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل پدر ایشون هر کاری کرده برا خودشون کرده

    1. asal می گوید

     نگران نباشید اینا از ازمون دانشگاهم رد نمیشن کلا عشق میکنن برا خودشون الان من هزار نفرو میشناسم ک هیچ مشکلی ندارن از لحاظ جانبازی و ترکش و اینا ولی چون تو زمان جنگ تو اون منطفه جنگی بودن الان جانباز ۳۰ درصدن بچه هاشومم که عشششق میکنن

   12. آفتاب می گوید

    چه ربطی به پدر داره دوست گرامی کنکور مسابقس اگ میخان لطف کنن باید امکانات قبل کنکور رو براشون فراهم کنن تا اوناهم مثل عمده دانش اموزا اگ واقعا تلاش کردن به جایی برسن نه با خوردن حقه یکی دیگ.

   13. Negar می گوید

    کار پدر چه ربطی به بچش داره وقتی داره یه بی استعداد به جای یه آدمی که واقعا لیاقتشو داره میره دانشگاه واقعا بی عدالتیه

   14. علی می گوید

    باباش فدا کاری کرده چرا پسرش حق پسر کسی دیگرو بخوره! پسرش که راحت نشسته بوده برن از تقدیر کنن

   15. صادقى می گوید

    چ ربطى داره پدرش شهيد بوده همه مديونيشونيم
    ولى ايا منطقيه سهميه ى تيم ملى فوتبال بهشون بدن ؟
    همه ميگيد فوتبال مهارت ميخواد و نميشه ولى پزشكى با اون درس هاى سنگين لياقت علمى نميخواد

   16. Fateme می گوید

    مگر دفاع برای رضای خداوند و در راه خدا و دفاع از وطن نبوده ؟
    پس منتی هم نیست و اجر این عده افراد می بایست با خدا باشد نه با بنده خدا!
    و چند سال دیگر وقتی که شاهد و نظاره گر این باشید که یک عده با سهمیه پزشک شدند و تحت معالجه این افراد قرار بگیرید به درستی و صراحت این مطلب پی خواهید برد.

   17. حامد می گوید

    از فضل پدر تو را چه حاصل

   18. شهرام می گوید

    چرا ندانسته توهین میکنید .حرف با هر دو طرف هست . شاید اونی که میگی بیکار زیر کولر خوابیده. مدت در جبهه بودنش بیشتر از اون جانباز یا شهید خدابیامرز بوده. مشکل از سیستم آموزی هست که همه جی رو به هم ربط میده تا شماها به جون هم بیافتید و نواقصات خودشون در دعواهای شما فراموش بشه.

   19. امیر حسین می گوید

    مسخره تر از این حرف پیدا نمیشه
    تا چند نسل قراره به خاطر یه ایثارگری حق بچه های این ممکلت ضایع بشه؟
    نشنیدین میگن از فضل پدر تورا چه حاصل؟
    پدر طرف رفته جنگیده بهش کمک مالی یا هر گونه تسهیلاتی داده بشه
    اما این عادلانه نیست که بچه های این ادما و نسل های بعدیشون هم بهره ببرند
    چون نوح پیغمبر خداست که پسرشم پیغمبر نشد،اگ یه شیر مرد دلیری از ناموس و مملکتش دفاع کرده در حد دفاعی که کرده بهش کمک بشه
    دفاع از مملکت و به خطر انداختن جون ادما رو با سهمیه کنکور و دادن جای یه ادم بیچاره که خون دل خورده تا درصداشو بکشه بالا،نمیشه جبران کرد
    از موقعیتتون سواستفاده نکنید.دوست من سهمیه25درصد داشت اما استفاده نکرد رتبه اشم20000شده بود.گفت نمیخوام کلی نفرین پشت سرم باشه واقعا شیر مادرش حلالش باشه
    تورو خدا بچه هایی که با درصدای بالا در حقشون اجحاف شده بیاید یه اعتراض همگانی بکنیم.بسه دیگ 30سال حق مارو خوردن هیچی نگفتیم به احترام کاری که مردان عزیز و دلیر کشورمون انجام دادن،اما اینجا طرف حساب ما این مردان نیستن بلکه بچه هاشونن که فک میکنن طلب کار عالم و ادمن.من نوکر تک تک جانبازا و ایثارگرا هستم اما خدا شاهده که در مورد تحصیل نباید ذره ای فرق گذاشته بشه
    چه سهمیه ایثار گران باشه چه سهمیه هیأت علمی که هیچ رقمه تو کتم نمیره بچه به خاطر موقعیت باباش تو دانشگاه رتبه اش کنفیکون زمین تا اسمون جابجا بشه
    یکبار غیرت کنید،برا حجاب هزاران اعتراض و کمپین دارند که مسخره اس واقعا
    حالا که داره اینده و زندگیشون عوض میشه دست رو دست گذاشتن
    هر کی به قدرت خودش اعتراضشو به زبون بیاره

    1. یه ناشناس می گوید

     اره والا
     ما که نمیگیم کسی خدای نکرده بچه شهدا یا جانبازان رو محل نذاره ما میگیم اصلا باید از شون حمایت بشه چون یا پدر نداشتن یا در شرایط خوبی نبودن ولی تا کی البته شهدا و جانبازان با اینکه جنگ چهل سال قبل تموم شده فعلا دارن بیشتر و بیشتر میشن ولی دیگه هر لطفی به این بزرگواران میکنن پای علم وسط نکشن من مدرسه نمونه دولتی درس خوندم فردی بود خیلی زرنگ بود ولی بجای اون فرزند یه جانباز اومد که چون درسش خوب نبود بعضی درسا رو افتاد در ضمن بعضی جانبازا اصلا از این موقعیت شون واسه بچه هاشون استفاده نمیکنن ولی واقعا بعضیا هم سو استفاده میکنن…

    2. فارنهایت می گوید

     اااااححححسسسسسنننننتتتتترررر.

   20. رضا" می گوید

    خدا خودش جای حق نسشته ایشالله که کسایی که حق زحمت کشیدن یکی رو پایه مال میکنن واسه اینکه تمایز بزارن بین بچها ایشالله که ن خودشون ن خونوادشون هیچ خیری از این دنیا و اون دنیا نبرن و بی شک در اون دنیا جزو مشرکان و پایمال کردن حق الناس جوابگو خواهند بود.
    در جواب بقیه کسانی که جواب زحمت کشیدن یک فرد برای خود ن بقیه، کسی ک دفاع کرده برای رضای خدا رفته دفاافردهدفاااعارای بهشت ن برای سهمیه و ن….اینجاست که دارین حق الناس رو ضایع میکنینن با سهمیه لعنتیاااا ، خدا لعنت کنه همه اونایی رو که حق رو ضایع میکنن

   21. Anahita می گوید

    حرفتون خیلی بی ادبانه است به خاطر اینکه باباش زیر کولر خوابیده در حق بچش بی عدالتی بشه؟
    بعدم مگه شما با پدر ایشون بودید ببینید که زیر کولر خوابیده یا ن؟
    من نمیدونم سهمیه دادن کار درستیه یا ن اما اینطور قضاوت تند شما واقعا آزار دهندست.فقط کافیه نظرتونو بگید نه اینکه …..اوف

   22. حق می گوید

    مرد حسابی خودت داری میگی بابای دوستت نه خودش دوستمون هم الان زیر باد کولر داره به سبیل امثال شما میخنده
    داداش یه زره تعقل کن کم غیرت کاذب به خرج بده

   23. بی نام می گوید

    باشه ایشون به سر ما حق دارن ولی دینمون رو با تغییر موقعیت شخلی فرزندشون باید بدیم

   24. Deathwish می گوید

    لطف که نکرده چهل ساله خودش و خانواده اش مردم و مملکت رو دوشیدن الانم هم استخدامیشون حتمیه هم پول میگرن. پس یه جوری نگو انگار خیلی لطف کرده پولشو گرفته. پدر ما خوشش نمیومد خانواده بچه هاش اینطوری … در بیان

    1. سارینا می گوید

     کی گفته پول میدن؟ازهیچی خبرنداری تزالکی نده.پدرمن فقط۹ماه جبهه بوده ۱۶سالش بوده که داوطلب رفته جنگیده تو۱۶سالت بودنمیتونستی دماغتوجمع کنی.تواین ۹ماه که مدت زیادی هم نبوده بیماری پوستی گرفته.بیخودکسی راقضاوت نکن.قبول کنیدکم کاری ازخودتونه الکی خودتونوبااین حرفاتوجیه نکنید.یجوری حرف میزنیدانگارکسی تومنطقه۱پزشکی قبول نشده.بادرصد۳۰و سهمیه هیچکس پزشکی نمیاره هرکس گفته چرت گفته بایدحداقل۷۰درصدبزنه تابتونه پزشکی بیاره

     1. یه ناشناس می گوید

      یکی رو میشناسم باباش موقع جنگ پدر نداشت و نون اور دو برادر و پنج خواهر و مادرش بود این چطور باید میرفت جبهه برادراش از خودش کوچکتر و مادرش مریض باید از کجا میاوردن میخوردن الان خود پسره کلی درسش از دوستش که باباش جانباز بود خوب بود درصداش و رتبه ش هم از دوستش خوب بود ولی دوستش که ضعیف تر بود بخاطر جانبازی باباش رفت دانشگاه و چون ضعیف بود بعضی درساشو افتاد الان این بدبخت بخاطر جانبازی بابای دوستش مجبوره یه سال دیگه بخونه هر موقعیتی هم برا جانبازان فراهم میکنن دیگه از لحاظ علمی بی عدالتی بعدشم تو این چهل سال با این هم سود و موقعیت زحماتشون جبران نشد آخه تا کی

      1. فرنوش می گوید

       اونایی که به خاطر خدا رفتنو مثلا بعد 20 سال رفتن برای کارای جانبازیشونو 20 درصد بهشون دادن در حالی که باید 50 میدادن و هی میزنن زیرش و بهشون هیچ حقوقی نمیدن میخوای بگی اینام حق استفاده ندارن خوده شما اگر پدرت رفته بود جنگ مثلا دست نداشت کار خوبی پیدا نمیکرد و به خاطر مشکلات زندگی نمیتونستی تمرکز روی درس داشته باشی میگفتی حقم نیست از سهمیه استفاده کنم

     2. Goli می گوید

      واقعا نمیفهمم چطور موضوع ب این سادگیو نمیفهمین
      البتع شایدم نمیخواین ک بفهمین
      کسی ک رتبش ۴۰۰۰ بوده بخاطر اینکه پدرش جانباز بوده شده ۴۰۰ چی حالیشه ک بره مامایی بخونه ی نسلو نابود کنه با اشتباهاتش چن تا خانواده رو میتونه بدبخت کنه؟پدرای شما رفتن جنگیدن ک مردم این کشور تو اسایش زندگی کنن ولی با این تفاوتهایی ک قائل میشن دارن ازما میگیرن همون اسایشیو ک خیلیا جون دادن پاش
      همون حقوق و مزایای ایثارگری و … بسه بنظرم چون تا الان اگه درست استفاده میشد خیلی کارا میشد باهاش انجام داد کار اون عزیزایی ک رفتن جنگ واقعا قابل ستایشه ولی هیچکس بخاطر اینکه پدر فلانی رفته شهید شده حقققققققققققققق نداره دست ببره تو رتبش و ی دانشگاه خوب قبولش کنه منی ک بابام سنش دو رقمی نشده بود تو جنگ چ گلی باید ب سرم بریزم وقتی اینجوری دارن حق منو امسال منو میخورن

      1. فرنوش می گوید

       کسی که 4000 هزار بوده ینی حالیش بوده کسی که ازین چیزا حرص میخوره بهونشه که بگه واسه این قبول نشدم منم دوست دارم صفر کنکورم بیوفته یکیش ولی وقتی نمیشه تلاشمو بیشتر میکنم که به خاطر این موضوعاتم حرص نخورم

   25. aras می گوید

    اره ولی یه نفر دیگه که باباش نرفته چه گناهی کرده که ایندش به خاطر اون خراب میشه چرا یه نفر که عموش رفته باید اینم سهمیه داشته باشه

   26. زهرا می گوید

    هرگز و هرگز با شما موافق نیستم هرگز، خیلی بی‌ربطه

    1. فارنهایت می گوید

     پس هرگز هرگز کامنت نزار
     60000 شده 3500 دیگه باید چی بشه؟ کی ظهور کنه؟ تاااازه آزاد هم رایگان میخونه.. هعییی

   27. علی می گوید

    باباش رفته چه ربطی به این داره.هرکسی باید خودشتلاش کنه

   28. آیسا می گوید

    ارادت ما به کسایی ک از کشور دفاع کردن بی اندازس
    ولی خب منصفانه نیست
    مثلا از لحاظ دیگه ساپورتشون میکردن،با داشتن منابع رایگان و …. نه اینکه بدون تلاش خاصی رتبه بشن
    ضمنا ما فردا جون خودمون و خانوادمونو به دست کسایی که با سهمیه شدن (پزشک) میسپاریم به فکر این هم باش فقط بحث کنکور نیست

   29. مهدی می گوید

    گیرم پدر تو بود فاضل ازحسن پدر تورا چه حاصل

  4. مهیار می گوید

   تو دانشگاه درس میخونه با سواد میشه.
   بهتر از اینایی هست که 100 زدند. اصلا شدنی نیست مگر اساتیدشون جزئ طراحان سوال بوده باشند.

   1. علی می گوید

    باید سکولار و با همون اعداد ارقام دیده باشی تا زیر یه دقیقه برنی

    1. مهیار می گوید

     والا بازم امکان خطا هست

  5. لیلی می گوید

   سهمیه ۵ درصد فقط رتبه رو جابه جا میکنه … هیچ تاثیری توی قبولی نداره …

  6. مجتبی می گوید

   این پزشکای بیسواد با عزرائیل عزمشون رو جزم کردن تا جون آدمو بگیرن

  7. مهرداد می گوید

   چرا حرف الکی میگی؟ من میانگینم ۶۰ توی عمومی
   و ۴۵ توی اختصاصیه شدم۵۰۰۰ سهمیه پنج درصد، راجب چیزی که نمیدونی الکلی حرف نزن خودتو گول میزنی دوست عزیز

   1. مریم می گوید

    شما الکی حرف میزنی دوست عزیز تو حقت 25000 بوده که شدی 5000

    1. پدرام می گوید

     اره والا با این درصدایی که ایشون زده باید 20000 میاورد

   2. فارنهایت می گوید

    مطمئن باش همین سهمیه 5 درصد رتبه شوما رو به تومان حساب کرده! وگرنه منم همینطوری بود درصداتم چرا 18000 شدم؟ 🙂

  8. جهاد می گوید

   واقعاً فکر میکنی بی عدالتیِ ، وقتی اون از نعمت داشتن پدر محروم بود، من و امثال من چیکار میکردیم؟ هر شب تو خونه مون راحت می خوابیدیم چون بابا بالا سرمون بود، ولی دوستت چی.

   (وقتی تو دانشگاه قبول شد همه گفتن سهمیه ای بوده ولی هیچ کس نگفت که این دختر کلاس اولی که بود برا نوشتن کلمه ی بابا ۲هفته تب کرد.)

   حالا دیدید
   زندگی یه فرزند شهید یا جانباز ممکنه خیلی خیلی سخت باشه.
   یه روز داستان دختربچه ای رو شنیدم که به دوست پدرش گفته بود: دعا کن بابام بمیره.
   گفتم: چرا همچین دعایی کنم؟
   جواب داد: بابای من موجیِ
   وقتی حالش بد میشه شروع میکنه منو میزنه.
   گفتم: عمو اشکالی نداره خب بابات مریضه
   گفت: نه به خاطر اون ناراحت نیستم
   فقط میخوام خدا بابام رو زود تر ببره
   چون وقتی حالش خوب میشه میاد پیشم و التماسم میکنه تا ببخشمش
   من خیلی اذیت میشم.

   کسی که پدرش تو تصادف میمیره خب این یه اتفاق بوده که ممکنه برا هر کسی بیفته
   ولی وقتی پدرت از تموم دلخوشی های زندگی میگذره تا مردم کشورت امنیت داشته باشن
   خیلی سنگینه که وقتی بزرگ شدی بعد از تحمل اون همه مشکلات، وقتی دانشگاه قبول شدی بهت بگن اِ تو سهمیه داشتی خب دیگه معلومه قبول میشی

   پس لطفا یه خرده به فکر دل فرزندای شهدا و جانبازان باشید.

   1. علیرضا می گوید

    دوست خوبم،پسره همون پدر که به زعم شما جونه ما رو نجات داده معلوم نیست هر روز تو بیمارستانها جون و سلامتی چند نفر رو به خاطر بی لیاقتیش میگیره

   2. سمیرا می گوید

    اره خداییش
    اینو قبول دارم

   3. حق می گوید

    عزیزمن ما میگیم بهشون یرسن خونه بدن پول بدن ماشین بدن نوش جونشون اما یادت باه کنکور یه رقابت علمیه وباید هرکسی براساس تلاش وعلمش بالا بره چون آینده کشور دستشه نه به سهمیه

   4. فارنهایت می گوید

    ای دوست، جاهلانه نظر نده. همین ایشون هیچ کاری هم نکنه حقوق ثابت داره.؛ حالش باشه. خدا رحمت کنه پدرشو.. ما کوچیک باباش.. د آخه خودش چراااااا؟؟؟؟؟ اونم تو چیزی که هییییچ ربطی نداره.. کنکووور

  9. جهاد می گوید

   ما به شهدا و جابنازای جنگ، بیشتر از این حرفا مدیونیم

  10. Zarii می گوید

   سواد دانشگاهیی مهمه اینکه تو دانشگاه چیکارکنی.هرکی کنکوروردکرده شاید نصف راهو ردکرده بی سواد یاباسوادبودن ی دکتر ب دانشگاهش مربوطه ن ب کنکور .الان کنکور جوری شده یارو همه رو منفی زده میگه ایثارگراحقمو خوردن دوستان عزیز بابقیه چیکاردارین خیلی زرنگید باغچه خودتونوبیل بزنید.خودتوبکش بالا جوری ک اونا بهت نرست

  11. Asadi می گوید

   خرپجش سخته عزیز بعد شما هم اکه درصدات هفتاد بود قبول بودی چی میگی

  12. علی اسدی می گوید

   مگه میشه با این درصدا رتبه ۳۰۰۰ بشه

  13. رضا می گوید

   دقیقا منم با درصدهای بالای هفتاد شدم پنج هزار الآنم می‌خوام برم استپ راننده شدن بهتره از پزشک سهمیه ای

  14. حسین می گوید

   آخه چرا اینقدر بی انصافید
   اقا شما که طرفدار عراق هستید برین اونجا درس بخونید برید اونجا دکتر شید
   اگه امثال جانبازان نمیرفتن جنگ شما مادر و خواهر معلوم نبود دست کدوم داعشی بود

   70 درصد ظرفیت دانشگاه مال بقیه هست 30 درصد ظرفیت مال فرزند جانبازان و ایثارگران

   اینا رفتن که توی نوعی 70 درصد ظرفیت دانشگاه رو داشته باشی تا مادرت مثل همون ماجرای حمله عراقی ها به مدرسه دخترونه توی خرمشهر….

   حالا ظلم نیس کسی که میتونست برای بچهاش زندگی بهتری درست کنه تا اینکه بره جنگ و شما بیای بگی ما هیچ کاری نکردیم ولی همه ظرفیت دانشگاه رو میخوایم

   وقتی هم کم میارین میگی خودت میری زیر دست اون فرزند جانبازان

   شما اینقدر اطلاعات کمه و اینقدر کم عقلی که نمیدونی کسی با خوندن زیست شناسی نمیره پزشکی کنه وقتی که دانشگاه قبول شد درس های دانشگاهی رو میخونه اگه سر بلند بیرون اومد و از ازمون های سختش عبور کرد میشه دکتر

  15. رها می گوید

   همه که پزشک نمیشن واقعا نمیدونم تو پزشکی چی داره هنوز برا همین کشور ما از اول اخره

 2. سرنا می گوید

  من نه سهمیه داشتم نه پارتی فقط خودم بکوب خوندم رتبم شد 172 کشوری رشتمم تجربیه زیستم 97 شد ریاضی 78 شیمی 91 فیزیکم 89 و درسای عمومیم هم بالای 80 به جز دینی که 100 شد

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   تبریک میگیم موفقیتتون رو،خوشحال می شیم از طریق ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری رو از روش مطالعه تون برای کنکوری ها منتشر کنیم
   naserraya8@gmail.com

  2. محمد می گوید

   شما نظام جدید بودید یا نظام قدیم
   چه کتابی خوندی
   ازت راهنمایی می خوام
   در حد ده دقیقه وقتتو بگیرم اشکالی نداره؟؟؟
   این شماره تلف من هسش
   دکتر حق گویان هستم دانشجوی دکتری برق

  3. مهیار می گوید

   سلام
   میتونم بپرسم منابع درسیتون چی بوده؟

 3. مهر می گوید

  متاسفانه چه تو کنکور چه استخدام وضع همینه. اقا برای شهدا و ایثارگران همه چیزو جدا کنین چرا قاطی بقیه میان و حق بقیه رو میخورن

  1. خان می گوید

   سهمیه شون جداس بین هم دارن رقایوبت میکنن و یه درصد خاصی از ظرفیت دانشکاه مال اوناس، کاری به کار شما ندارن، بهونه نیارین

   1. مجید می گوید

    حق همه رو خوردن از طرفی هم میرن رشته هایی مثل پزشکی و چون در حد اون رشته نیستنو با سهمیه اومدن بالا همین گندی میشه که تو جامعه پزشکی زدن و همه ما برخوردیم به اینجور پزشکایی که بجای درمان درد اضافه میکنن به بیمار و خیلی وقتا طرفو به کشتن میدن متاسفانه

   2. بنیامین می گوید

    شما دفترچه انتخاب رشته رو بخونی خوبه

   3. Asadi می گوید

    دقیقا

 4. Mehran می گوید

  واقعا کنکور آزمون غیر استانداردیه این عده گاج و قلم چی و نمیدونم گزینه دو فقط به خاطر اینکه کسب درامد کنن اجازه نمیدن کنکور جمع شه چون میدونن کنکور جمع شه کسی به کلاس هاشون نمیره تا روش تست زنی یاد بگیره.بطور مثال فردی که وضعیت مالی مناسبی نداره ولی بسیار کوشا هست چرا باید درمقابل طرف پولدار ک هرجوره کلاس میره کم بیاره؟

  1. Asadi می گوید

   استاندارد استاندارد بود همچی از کتاب بود

 5. مرام می گوید

  متاسفانه این سوال منم هست

 6. آلما می گوید

  سلام ،واقعا کنکور عیر استاندارد و تا نری گاجو وانونو اینا نمیتونی موفقیت کسب کنی ولی خیلیا هم هستن ک اینا رو میرنو کلی کلاس هم میرن بازم درس نمیخونن ،ولی در کل برای کنکور ب نظرم با همه نامردیش و اختلالات رولنی ک برای بچه ها میسازه با این همه استرس نباید برداشته شه ،چون در حال حاظر ی عده با پول باباشون حدااقل میرن کلاس ی چیزی یاد میگیرن میان دانشگا،اگه کنکور برداشته شه همین افراد با پول باباشون بدون اینکه کلاسی برن و کاملا بی سواد نمره از معلم میخرنو بازم میرن دانشگا،پس بازم درس خونده برن دانشگا بهتر از اینکه درس نخونده وارد دانشگا شن

 7. سرباز وطن می گوید

  اون موقعه که عده ای برای پاسداری از خاک و میهن و ارزش های شیمیایی میشدند دست و پا و جانشون از دست میدادن بابای امثال تو کجا بودن .چرا ازحق حرف نمیزدند تو کدوم سوراخ بودن که الان زبونشون یک متر شده.

  1. مجید می گوید

   باشه تو فقط جنگیدی برای همه کافیه.بقیه تو سوراخ بودن تو با قمه افتادی جان عراقی ها

  2. سمانه می گوید

   باباهاشون رفتن جنگ دمشونم گرم
   اما اين ربطي به خوده خانواده نداره
   خيليا سرپرست خانوادشون از دنيا رفتن قرار نيست حق کسي خورده بشه
   تا کي بايد شاهد سهميه هاي جنگ چهل سال پيش باشيم؟
   اين سهميه ها اسيب جدي رو به علم و دانش جامعه ميرسونه
   تازه نود درصد کسايي که با سهميه وارد دانشگاه ميشن ظرف يه مدت محدودي کم ميارن
   الکي نيست ک

   1. میثم می گوید

    ربطشو باید بیای ببینی پدری که جانباز اعصاب روانه اونقدر پسرشو اذیت میکنه نمیذاره درس بخونه اونوقت بفهمی چه ربطی به بچه اش داره.باید بیای جانبازی رو ببینی که ترکش باعث شده یه پا کوتاه باشه اونقدر کمر درد داره که بعضی وقتا از درد ناله میکنه و باعث رنجش بچه هاش میشه .ربط داره چون از وقتش میزنه برای پدرش دارو تهیه میکنه از وقتش میزنه پدرشو دکتر میبره با روح و روانش بازی میشه

  3. بنیامین می گوید

   بابای من هم 8 سال تو جنگ بوده ولی هیچوقت نمیزاره من از سهمیه استفاده کنم چون ب قول خودش آینده ی مملکت دست بچه هاس.
   به این میگن مرام نه شماها که میدونین سهمیه دارینو درسو میزارین کنار برا عشق و حال بعدشم شهید بهشتی یا تهران با درصدای متوسط زیر 50 میارین و میرین میگین حقمونه

   1. Asadi می گوید

    زیر پنجاه تهران؟خوبی؟

   2. حق می گوید

    درود به هرچی رزمنده که به خاطر خدا رفت جنگ نه به خاطر بچش

  4. محمد مهدی می گوید

   سرباز وطن الان وقت تلف کردنت نمیدونم دقیقا چیه به جای جواب بچه هایی که دنبال عدالتن بدو برو مدافع حرم شو جومونگ الان کلی ملت فقه درگیر توئن

  5. رهام می گوید

   زرشک

 8. پسر ایران می گوید

  سهمیه های بیخودی خانواده رزمندگان، باعث شده یه مشت داوطلب بیسواد، با رانت خانوادگی وارد دانشگاه بشن…اگه راست میگن بهشون بیمه و خدمات درمانی بدن نه امتیاز کنکور….بی عدالتی تا کجا

  1. افسون می گوید

   کنکور یک مسابقه ی علمی و بحث علم ودانش نه اینکه بیان سهمیه بدن بهش و حق بقیه رو پایمال کنن…واقعا کجا باید شکایت کرد کجا باید از حقمون دفاع کنیم؟؟؟؟

 9. آرين می گوید

  چي ميگي بابا؟؟
  الان كشورهاي مدرن هم جانباز و شهيد اينا دارن…
  از هم لحاظ بهشون كمك كنن و زندگي مرفه اي رو براشون بسازن ولي اينكه در قياس با نخبه ها بيان و حقشون رو بخورن اين ظلمه.
  اصلا مگه اونا با ايمان نبودن و رفتن شهيد شدن؟؟
  اجازه بدن همون خداي خودشون و ايمانشون اجرشون رو بده…
  والا …
  بايد دنبال اين بود كه افرادي كه اين قوانين رو تصويب كردن خودشون منتفع شدن و فقط براي رانت خواري خودشون بوده و گرنه اصل 71 قانون اساسي ميگه همه داراي حق برابر هستند حتي رهبر….

  آيا اين برابريست؟؟؟؟

 10. مهیار می گوید

  تو دانشگاه درس میخونه با سواد میشه.
  بهتر از اینایی هست که 100 زدند. اصلا شدنی نیست مگر اساتیدشون جزئ طراحان سوال بوده باشند.

  1. Asadi می گوید

   دقیقا

 11. بنیامین می گوید

  امسال چ خبر شده واقعا من با ادبیات 68 و عربی 75 و دینی 65 و زبان 45 و ریاضی 64 و زیست 82 و فیزیک 52 و شیمی 54 شدم 8000 منطقه یک
  اصلا کی به کی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. محمد مهدی می گوید

   دقیقا فک کنم الکی بوده اخه منم شیمی 40 زدم دینی 80 ادبیات 40 بقیشم تقریبا 30 ولی شایید باورتون نشه رتبم 57555

  2. مهیار می گوید

   سلام
   نظام قدیم یا جدید؟

  3. حسین می گوید

   من سه سال جهشی خوندم حتی کلاس یازدهم تجربی رو با درصدایی که ردم انتظار رتبه15000کشوری داشتم اماتوزیرگروهر1شدم67115ادب 28عربی64دینی53زلان33زمین12رباضی17زیست28فیزیک22شیمی33

   1. .. می گوید

    خوب دیگه با این درصدا انتظار داری پزشکی تهران بیاری

 12. Dr.Mahsa می گوید

  تویی که دم از بی عدالتی میزنی و “فکر” میکنی که حقت رو امثال افراد سهمیه دار خوردند(با این وجود که این افراد اصلا جایگاه جدایی دارند و گزینششون طبق تعداد و رتبه فرق میکنه مثلا دانشگاه های خاص مختص ب 5 الی 10 نفر از برترین های اونا هستن) میتونی تلاش کنی و رتبه تک رقمی تا کسی “نتونه” به اصطلاح خودت حقت رو بخوره.
  نظر دادند در این مورد نیازمند اطلاعات دقیقه در غیر این صورت باعث تشویش اذهان عمومی نشید

 13. آیلین می گوید

  دوستان بیاین منطقی باشیم پدر شهید دوستشون به هدفش رسید دفاع از ایران و حفاظت از مردم ایران هیچ چیز هم نمیتونه اجر این کارشون رو کم کنه و مطمِنا اون دنیا اجر و پاداش زیادی هست اما به یه دختر فکر کنین که تمام وقت و جوونیش رو تو این راه میذاره 6 سال کم نیست همه بهش امید داشتن پدر و مادرش هر کاری برای امید دادن بهش کردن و تو تنهاییشون از استرس گریه کردن ولی وقتی این دختر به هدفش نرسه و رتبه اش خیلی بد بشه اینطوری هم خودش از پا درمیاد و هم اطرافیانش هر لحظه زندگی براش زهر مار میشه و همش دعا میکنه که زود تر بمیره چون نمیدونه واقعا به چه دردی میخوره کم نبودن آدمایی که استعداد داشتن اما تباه شدن و تا آخر عمرشون همیشه یه چیزی ته دلشون هست که چرا

  1. حسین می گوید

   دختر 70 درصد ظرفیت مال شماس
   30 درصد مال فرزند جانبازان

   چی واسه خودت میگی اگه تو درس نمیخونی بهونه نیار

 14. دریا می گوید

  سلام دوستان.امسال همه میگن نظام قدیم تحربی خیلی سخت بوده و برعکس نظام جدید اسون دادن حتی نمره همتزاری هم فایده نداشته !!
  خیلی ها درصد هایی اوردند که میگن این رتبه واین درصد جور نیست!!!
  کسی میدونه کجا میتونم کارنامه هایی نظام قدیم و جدید رو ببینم .. کدوم سایت کدوم بخش !!
  میخام خودم مقایسه کنم
  یه عده که فقط با قبل مقایسه میکنن میگن به نسبت پارسال سختتر بوده باید همونطوری میشد اما از جامعه اماری که خبر ندارن 😐
  خوب اینو میدونیم هر سال متغییره یا یه عده از نرم افزار استفاده میکنن بازم به خاطر همون جامعه اماری هست !!
  ولی سوال من اینه ایا واقعا نظام قدیم بهشون ظلم شد از اون جهت که کنکورشون خیلی خیلی سخت تر از نظام جدید بوده !؟؟
  و سوال بعدی اینه ک جایی هست کارنامه ورتبه ها رو ببینم ومقایسه کنم ۱//؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دریا خانم گرامی
   گردآوردی اکثر کارنامه ها در موسسات آزمایشی دو سه ماه طول میکشه تا شما بتوانید خودتون رو مقایسه کنید باهاشون

  2. ماهورا می گوید

   بله درحق همه ی بچه های نظام قدیم ظلم شد.اماچه فایده درکشورمابی عدالتی دیگه بیداد میکنه.سیزده ساعت درس خواندم هرروز روی صندلی سخت وسفت کتابخانه بایک وعده غذاخوردن .نه مهمانی رفتم ونه مسافرت.درجشن عروسی وعزای عزیزانم شرکت نکردم هفت سال درمدرسه تیزهوشان درس خواندمبامعدل بیست.باوضعیت مالی بسیارضعیف .اگرمنطقی فکرکنیدحق ماپایمال شد.همه دوستانم که سهمیه داشتندرفتندوبدتراینکه بچه های نظام جدیدبامیانگین تراز5500وارددانشگاه پزشکی میشوندوبنده وامثال بنده بامیانگین تراز6800قلمچی درانتظاربی عدالتی دیگربرای سال اینده.ماهم جهادکردیم روزی صدبارمردم وزنده شدم .واقعاچراعدالت نیست؟

 15. محسن می گوید

  سلام خسته نباشین من نظام قدیم 98 کنکور تجربی دادم ولی من شیمی 40 زدم ادبیات 40 زدم دینی 70 زدم زیست 30 زدم بقیشم تقریبا بیست درصد زدم ایا واقعا من باید رتبم 60 هزار بشههههه میدونم درصدام خوب نیست ولی انقدم نباید افتضاح بشم حالا اگرم واقعا بیست سی هزار تام کم بشه من به هدفم نمیرسم به نظر شما قرار کنکور 99 اینجوری بشه ؟درحالی که یکی از اقوام سه درس اختصاصی زیست فیزیک شیمی منفی زده و سی هزار شده من واقعا میگم امسال الکی رتبه دادن………

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان
   واقعا مشخص نیست برای سال آینده چطور میشه ولی پیش بینی میشه که سوالات سخت تر از امسال طراحی بشه مخصوصا برای نظام جدیدی ها که مثله امسال دیگه رتبه ها اینطوری نشه
   بیشتر هم برمیگیرده به نظام جدید که تا حد زیادی سوالات آسان تر طراحی شده بود و مورد دیگه هم که میتونه دلیل کوچیکی باشه همین هجوم داوطلبان رشته ریاضی به سمت تجربی بوده
   در کل رقابت هم شدید تر شده و باید بسیار با برنامه تر در کنکور تجربی شرکت کنید

  2. مهیار می گوید

   فکر کنم رقابت نفس گیری باشه
   خیلیا صدزدند و رتبه 170 اینا رو دارن

 16. شقايق می گوید

  سلام وقتتون بخير
  من معدل كتبي ديپلمم خيلي خوب نيست
  و شنيدم كه ميگن معدل زير 16 نميتونه رشته هاي پزشكي رو قبول بشه !!!
  اين قضيه صحت داره ؟
  من با معدل پايين رتبه مناسب رو كسب كنم بخاطر معدل نمي تونم پزشكي قبول شم ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شقایق خانم گرامی
   خیر شایعه هستش،نه تا به حال موردی بوده و نه در دفترچه ثبت نام ذکر شده و نه در دفترچه انتخاب رشته

 17. پرهام می گوید

  ببین . ی نفر عین من ک اصن سن باباش ب این حرفا نمیخوره چ گناهی کرده؟؟

  1. محمد مهدی می گوید

   خخخخخخخخخ دقیقا مشکل منم همینطوره بابایه من اون موقع 10 سالش بوده…………………..اینی که میگم راسته یه بنده خدایی 40 سالشه دوتاهم بچه داره… الان پزشکی تهران قبول شده سهمیه 25 داشته………البته اونا جدا از ما محسابه میشن ولی بازم بی عدالتیه

 18. Maryam می گوید

  متاسفانه تبعیض و بی عدالتی هرساله دیده میشه مشکل ما به هیچ وجه جانبازان شهدا وایثارگران نیستند و همه جوره ممنونیم و زحماتشون رو نمیشه انکار کرد اما سیستم قانون اساسی کشور ما مشکل داره قبول به این عزیزان کمک بشه حالا میتونه از لحاظ مالی باشه و مزایا در خرید کتاب و ثبت نام کلاس های کنکوری ولی اینکه بخواد در رتبه دستکاری بشه بی عدالتیه مورد بعدی که واقعا هیچ جا اشاره نمیشه و کمتر کسی ازش میدونه سهمیه فرزندان افرادیه که در هیئت علمی سمتی دارند اوج تبعیض تو این نمونس ومتاسفانه اسم فرزندان شهدا و جانبازان که خیلی درشت به چشم میخوره ولی اونا زیر زیرکی بدون اینکه حتی سختی متوجه خودشون و پدرانشون شده باشه با خیال راحت و بدون اینکه ازعموم مردم سرزنش بشن کارشونو پیش میبرن واینجا که هیچ جوره نمیشه قانع شد چرا این افراد باید سهمیه داشته باشن پدرشون سالم بالاسرشونه چ کمبودی دارن ؟؟

  1. Asadi می گوید

   واقعا به این فکر نکرده بودم خب اینا چرا؟

 19. محسن می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم سال 99 قطعا کنکور نظام قدیم برگزار میشه یا سنجش هنوز نظر قطعیشو نداده؟اخه شنیدم میگن هنوز معلوم نیس برگزار میشه یا نه ممنون میشم جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان بلهقطعی شده و سنجش هم اطلاعیه داده
   اطلاعات بیشتر در این رابطه را در لینک زیر بخوانید :
   https://p30konkor.com/%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%af%d9%88-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-99/

 20. Roza می گوید

  من با ادبیات ۵۲ -عربی ۷۴-دینی 77-زبان73-ریاضی ۵۶-زیست 71-فیزیک 54-شیمی 68 شدم نزدیک به ۴ هزار منطقه یک!!!مگه میشه ؟(حالا که شده)

 21. نیلو می گوید

  به سلامتی اون دانش اموزی که سهمیه کنکورشو زدمناطق درحالی که پدرش ازجانبازی90%رنج میبرد بهش گفتن چرا اینکارو کردی؟حق تو بهترین دانشگاهه!گفت:حق من یا پدرم؟!

 22. نیلو می گوید

  من پارسال دوستی داشتم که پدرشون جانبازی بودن ترکش خورده بود به پاش ولی بهشون جانبازی نمیدادن ولی دوستی داشتم که باباش جانبازی داشتن و جزو جانبازان محسوب میشدن رتبه ی ایشون خیلی بد شد ولی با سهمیه جانبازی پدرش پرستاری شهرکرد قبول شد مث ماهم منطقه یک بود ولی اون که باباش جانبازی بهش تعلق نگرف غیر انتفاعی قبول شد…در این حالت فقط باید متاسف بود واسه کشوری که انقدر دانش اموزای درسخونی داره که کشواری دیگه در حسرت داشتن دانش اموزانی مثل دانش اموزان ایرانن ولی خودشون به دانش اموزاشون هیچ توجهی نمیکنن و اینده ی جوانان ایرانی رو خراب میکنن

 23. نازنین می گوید

  دوستان گرامی که هیچ سهمیه ای ندارین،ایشالا که خدا باباهاتونو حفظ کنه واستون.
  ولی خجالت اوره که بجای شکر کردن سلامت پدرانتون اینجوری حرف میزنین.روزایی که شما به راحتی درس میخوندین خیلی از همین سهمیه ای ها دنبال دوا و دکتر پدرشون بودن.به نظر شما هیچ فرقی نیس بین شما و اونا؟سهمیه اونجوری که فکر میکنید واقعا تاثیر نداره.شما سهمیه دیگران رو بهانه ی کم کاری خودتون میکنین.اگر خیلی ناراحتین ببینین علت عدم موفقیتتون چیه.هرکس نتیجه کار خودشو می بینه.اگر تلاش کردین قطعن نتیجه میگیرین.درضمن رتبه ی اونایی که سهمیه دارن بین خودشون محاسبه میشه.یعنی جدا از بقیه.لطفا بدنبال ریشه یابی باشید نه محکوم کردن دیگران.

 24. یسنا می گوید

  ببخشید میدونید رتبه 12 رشته تجربی کی بوده؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام یسنا خانم گرامی
   نه متاسفانه اطلاعی نداریم

   1. حامد می گوید

    چونکه اینجا ایران است خوش امدید به متمدین کشور قاره کهن

 25. شهرام ش می گوید

  پدر هر کاری کرده واسه خودش کرده.هیچ ربطی به پسر نداره که با سهمیه بره به دانشگاه.
  امکانات مالی بهشون بدن که میدن هم.
  بعد کی گفته اینا که با سهمیه میرن میشن پزشک خیلی سواد دارن؟بیا تا ببرم نشونت بدم چطور بی سوادن.اره من دیدم.ده ساله دارم تو بیمارستان کار میکنم.جراح با سهمیه شهیدی اومده داره کار میکنه خدا وکیلی هنوز فرق اپاندیس رو نمیدونه.
  پس یه عده که الکی نظر میدن .یا وقتی مریضتون تو بیمارستان جونشو از دست داد غربت و کولی بازی در نیارین.

 26. ماهورا می گوید

  ای کاش سهمیه هارابردارندیالااقل خیلی کمش کنند.ودیگراینکه امسال درانتخاب رشته نظام قدیمیهای تجربی باانبوه شرکت کنندگان لااقل یک سهمیه به مابدهندتاماهم وارددانشگاه پزشکی شویم به خداانصاف نیست بااین درصدهاجای مابچه های نظام جدیدیاسهمیه هابراحتی پزشک شوند.توروبه خدایک نفربه فریادمان برسدوخیردنیاواخرت راببرد.ازمدیرمحترم سایت یک دنیاسپاسگزاریم.

 27. محمد می گوید

  دوستان
  با این وضعیت درصد های بالا و رتبه های بد
  حالا با تاثیر منفی معدل میشه امیدی به سال بعد داشت؟
  همه رو نود هم بزنم بازم قبول نمی شم. میشم آیا؟

 28. پریناز می گوید

  یه عده از کسایی که جزو سهمیه ی پنج درصد ایثارگران هستن هم اونایین که پدرشون شش ماه داوطلبانه رفته جبهه…دقت کنین, نه کسایی که پدرشون جانباز شده کسایی که پدرشون فقط رفته جبهه!دیگه قضاوت با خودتین…منظورم با کساییه که میگن “خب پدراشون نمیتونستن درست به بچه هاشون رسیدگی کنن حقم دارن سهمیه داشته باشن…”
  اگر هم میخوان به فرزندان جانبازها و شهیدان لطف کنن, در شهر های مختلف چند تا مدرسه بزنن که فقط مختص فرزندان شهدا و جانبازان باشه و در اون بهترین مدرس ها تدریس کنن در عین حال که زینه ای برای مدرسه ازشون گرفته نمیشه
  اگر هم بعضیا میگن اینا جای کسیو نمیگیرن بلکه چند تا صندلی اضافه براشون هست, خب چرا باید همون صندلی های اضافه برای کسایی باشه که بهتر و بیشتر درس خوندن؟؟
  هرچند که در آخر هم فک نمیکنم حرفای ما بچه های هجده ساله که تازه داریم وارد دنیای اجتماعی بزرگتری میشیم به جایی برسه…

 29. رضا می گوید

  سلام
  به نظر من حکومت در حق بچه های شهید داره خیانت می کند. حکومت باید بچه شهید به گونه ای حمایت و تربیت میکرد که مانند پدرشان الگوی عدالت و ازادی در جامعه باشند و یادگاری زنده از شهید باشند. ولی متاسفانه الان وقتی اسم فرزند شهید برده می شود همه به فکر بی عدالتی و راحت پروری و سهمیه ، …. می افتند. ایا شهدا از این نوع حمایت راضی هستند؟؟ ایا شهدا از حکومت برای این نوع تربیت رضایت دارند؟ در هر کجا میروی میبینی بچه های شهدا را از بقیه جدا کردند چه کنکور چه ازمون استخدامی چه سربازی چه مدرسه و … . شهداء رفتند شهید شدند که بچه هاشون از بقیه بچه ها جدا کنید؟؟؟؟
  به خدا به پیر به پیغمبر این اسمش حمایت نیست بلکه خیانته !!!

 30. احسان می گوید

  همکلاسی دارم باسهمیه۲۵درصد، خودکارم سر کلاس نمیاره، تازه دانشگاه معضفه پاسشون کنه. شهدا وایثارگران قابل ستایش هستن،واینکه در راه خدا رفتن.ولی دال بر این نمیشه به بچهاشون سهمیه کنکور بدن….
  ماشالله تعدادشونم کم نیست که نادیده بگیری

 31. ata می گوید

  سلام من ی بچه جانبازم با رتبه ی4000و تراز6500 ولی هیچی نیاوردم میخام بدونم اونا ک میگن با سهمیه میشه پزشکی اورد اونم تهران وبا درصدهای زیر50 پس چرا من نیاوردم؟؟؟؟؟؟
  اونایی ام ک میگن براشون ی مدرسه جدا درست کنن بهشون تهسیلات بدن پول بدن خونه بدن ک درواقع هیچ کودومم نمیدن اگه میدادنن شما میگفتین معلومه تو بهترین مدرسه درس خونده منم بودم بهتر از این دانشگاه میاوردم ….یا اگه فلان ماشین زیر پاش باشه میگید ژنش خوب بوده…درهرصورتی شما حرف خودتونومیزنید که سهمیه ایی ها حقتونو خوردن ،درصورتی ک ما توی سهمیه جدا محاسبه میشیم نه با شماها…وقتی میخوایین قضاوت کنین ویا حرفی رو بزنین لطفا قبلش اطلاع کافی از اون موضوع داشته باشید.

  1. مریم می گوید

   من با تراز 9000 رتبه کنکورم دوبرابر شما شده تازه اعتراض هم داری ؟؟؟؟

 32. eli می گوید

  برید درستونو بخونین این بحثا هیچیو درست نمیکنن متاسفانه 🙁

 33. زهرا می گوید

  به نظر من، سهمیه 5 درصد یک خیانت بزرگه

 34. Safa می گوید

  میشه اینطور فکر کرد که سهمیه های ۲۵ در صد و ۵در صد مانند ظرفیت مازاد دانشگاهها ویا پردیس های خودگردان هستند ولی دولت با معاف کردن آنها از شهریه داره ازونا حمایت مالی میکنه.
  ولی من به شخصه با سهمیه هیئت علمی هیچ جوری نمیتونم کنار بیام.

 35. بهاره می گوید

  اين ترازايي كه ميگيد چه خوبه ؛ زمان ما كنكور ٨٣ ، با تراز ٩٤٠٠ يادمه رشته مورد علاقم قبول نشدم
  اين كنكور عجيب با سرنوشت بازي ميكنه
  موفق باشيد بچه ها؛ حرص هم نخوريد چون ميبينم بعد ازسالها هنوز همون حرفا هست

 36. باطیما می گوید

  برای فرزندان شهدای عزیز بهترین معلم ها و کلاسها و کتابها و تغذیه و غیره رو فراهم کنن ، ولی سهمیه ای در کنکور نذارن، اونوقت معلوم میشه که اراده و توانایی پزشک شدن به ایثارگر و فاضل بودن پدر ربط نداره

 37. Negin می گوید

  سلام میشه بگید از رتبه های برتر کدونشون نظام قدیمی و جدیدی بودن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نگین خانم گرامی
   اکثر این رتبه های برتر تک رقمی نظام جدید بوده اند

 38. فاطمه می گوید

  بچها تنبلی خودتون و پای فرزندان شهدا نزارید حتی اگه این سهمیه ایثارگری هم نباشه باز فرقی به حال رتبه شما نداره چون ظرفیت مازاد درضمن اگه شهیدا نبودند الان شما هم نبودید که اصلا بتونید کنکور بدید

 39. Zivar می گوید

  اقا صلوات بفرستید

 40. سلسیوس می گوید

  چرا بی انصافی میکنید،این ها فقط میخوان به اندازه ای که پدران جانباز جون مردم رو نجات دادن بچه هاش هم به اون اندازه بکشند و مردم بیچاره رو قطع عضو کنندتا یه تعادل ایجاد بشه

  1. حسین می گوید

   برای کنکور باید بابای پولدار داشته باشی
   یکی از اقوام ما باباش پولداره باباش برای درس خوندنش دو تا خونه توی دو تا شهر مختلف در اختیارش گذاشت تا بره اونجا کلاس شاید 90 درصد کتاب های کمک درسی رو براش تهیه کرد
   آدمی که درساشو می افتاد باباش اینقدر خرجش کرد که حالا دندانپزشکی قبول شد 6 بارم کنکور داد اما باباش اینقدر پولداره که اگه 20 بارم میداد خرجش میکرد

   منم خواهرم که بابامون جانباز بود البته اون موقع سهمیه 5 درصدی نبود
   سه سال توی زیرزمین درس خوند بابام خرجش کرد ولی خواهرم کمترین امکانات رو داشت اما نه پزشکی قبول شد نه…

   پدر پولداره اون زمان که بابای من رفته بود جنگ زمین های ارزون قیمت رو خرید

   حالا نظرت چیه حالا به کی ظلم شده

   منم به بابام میگم چرا به جای اینکه رفتی جنگ مال و اموال جمع نکردی که منم راحت بهترین جا رو قبول شم

 41. حسین می گوید

  ما چه گناهی کردیم که بابامون جانباز شده شما هر چی از دهنتون در میاد میگین

  من به بابامم میگم چرا رفتی جبهه بخدا برای ما جز ضرر چیزی نداشته
  جز حرف مردم که هر جایی قبول شی میگن باباش جانبازه که قبول شده
  نمی دونه که من از خدا فقط یه بابای عادی میخواستم فقط همین

  گوش های بابام یکیش کر شده یکیش کم شنوا
  بخدا قسم روش درصد هم نگرفته

  نمی دونه که آرزوم اینه که بدون اینکه داد بزنم صدامو بشنوه
  تو اخه چی می فهمی

  چرا بابای من باید بخاطر امثال تو شنوایشو از دست بده که من هر بار که صدامو نمیشنوه اشک تو چشام جمع شه

  هیچکسی نمیدونه که چقدر از اینکه بابام رفته جنگ عصبانیم

  1. یا حسین می گوید

   سلام ان شاالله که خدا پدرتو برات حفظ کنه امثال پدرای شما قهرمان هایی هستند که ماها قدرشونو نمیدونیم من به شخصه هیچ درصدی ندارم ولی باشرط معدل دارم تو مدرسه شاهد پیش همین بچه های شهدا وجانباز ها پیش رو میخونم جز خوبی چیزی ازشون ندیدم امیدوارم ی خورده درکمون رو بالا ببریم و بفهمیم نداشتن سایه پدر چقدر سخته امثال پدر شما قهرمانن قدرشو بدون و بی انصافی نکن پدر تو کم شنوا شد تا ما ها امنیت داشته باشیم من ک ی غریبم ب وجود پدرت افتخر میکنم و از صمیم قلب دوسش دارم و براش ارزوی عمر طولانی و سفا دارم امثال پدر تو گنجینه های مملکتمون هستن

 42. یا حسین می گوید

  سلام ان شاالله که خدا پدرتو برات حفظ کنه امثال پدرای شما قهرمان هایی هستند که ماها قدرشونو نمیدونیم من به شخصه هیچ درصدی ندارم ولی باشرط معدل دارم تو مدرسه شاهد پیش همین بچه های شهدا وجانباز ها پیش رو میخونم جز خوبی چیزی ازشون ندیدم امیدوارم ی خورده درکمون رو بالا ببریم و بفهمیم نداشتن سایه پدر چقدر سخته امثال پدر شما قهرمانن قدرشو بدون و بی انصافی نکن پدر تو کم شنوا شد تا ما ها امنیت داشته باشیم من ک ی غریبم ب وجود پدرت افتخر میکنم و از صمیم قلب دوسش دارم و براش ارزوی عمر طولانی و سفا دارم امثال پدر تو گنجینه های مملکتمون هستن

 43. حانیه می گوید

  درسته پدر از خودگذشتگی کرده دمش گرم . چرا سودشو بچش ببره.؟ تو همین سهمیه ها خیلی ها حقشون خورده میشه چرا؟چون پدرش جنگیده حالا بچشو ببریم دانشگاه که دکتر بشه سی چهل تا آدمو بزنه بکشه بعد باباش بره جبهه.. نمیشه با این موضوع احساسی برخورد کرد اون پدری که واقعا جنگیده باشه اجرشو از خداش میگیره

 44. علی غ.ب می گوید

  تحلیل خوب و مفیدی بود!
  آقا من میگم دم همه ایثارگران و جانبازان گرم…ولی اصلا درست نیست توی رقابت های علمی بهشون امتیاز بدن…دولت چرا به نیاز های مالیشون رسیدگی نمیکنه درس خوندن عرضه میخواد نه pedar!!!

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*