تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

کارنامه و درصد رتبه های برتر کنکور انسانی 98

کارنامه رتبه های برتر کنکور انسانی 98

پی سی کنکور : بعد از اعلام نتایج بسیاری از داوطلبان کنکور کنجکاو هستد بدانند که رتبه های برتر کنکور انسانی 98 به کسب چه درصدهایی توانسته اند به رتبه برتر در کنکور انسانی 98 دست پیدا کنند ،پس قصد داریم تا در این مطلب جزئیات آماری از کارنامه و درصدهای داولبان و رتبه های برتر کنکور 98 انسانی را برای شما داوطلبان عزیز آماده کنیم.

 

تعداد و درصدهای داوطلبان شرکت کننده در کنکور انسانی 98

سال گذشته 259 هزار و 386 داوطلب گروه آزمايشي علوم انساني در جلسۀ آزمون سراسري حضور داشتند. در اين گروه، بجز دروس ادبيات تخصصي، فلسفه و تاريخ و جغرافيا، در تمامي دروس، تعدادي از داوطلبان به 100 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح داده‌اند؛ در اين ميان، درس اقتصاد، با 649 داوطلبي که به 100 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح داده‌اند، وضعيت بهتري نسبت به ساير دروس اين گروه آزمايشي دارد.

از سوي ديگر، تعداد قابل توجهي از داوطلبان به کمتر از 10 درصد سؤال‌هاي هر درس پاسخ صحيح داده‌اند؛ براي مثال، در درس زبان و ادبيات فارسي عمومي، تعداد 163 هزار و 699 داوطلب به کمتر از 10 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح داده‌اند؛ به عبارت ديگر، بيش از 11/63 درصد داوطلبان، دانش و آمادگي لازم را براي پاسخگويي به سؤال‌هاي اين درس نداشته‌اند.

مي‌خواهيم بگوييم که در آزمون سراسري سال گذشته، هيچ داوطلبي نمي‌توانست بر اساس شانس و اقبال نتيجه بگيرد؛ زيرا از يک سو، تعدادي از داوطلبان با آمادگي کامل در اين آزمون علمي شرکت جسته‌اند، و از سوي ديگر، نحوۀ طرح سؤال به گونه‌اي بوده است که داوطلباني که دانش و آمادگي لازم را نداشته‌اند، به تعداد اندکي از سؤال‌های کنکور انسانی 98 پاسخ صحيح داده و حتي تعدادي از اين داوطلبان، پس از اعمال محاسبات، درصد منفي کسب کرده‌اند.

پس به هيچ وجه نمي‌توان به سؤال‌هاي آزمون سراسري در يک درس (حتي درس­هاي عمومي) به طور اتفاقي پاسخ داد و درصد خوب يا مثبتي نيز در آن درس کسب کرد. به همين دليل، اگر اين روزها در درسي آمادگي نداريد، بايد در همين زمان باقي مانده، به مطالعه مبحث يا مباحثي از آن درس بپردازيد تا بتوانيد به تعدادي از سؤال‌هاي آن درس پاسخ دهيد.

آمار ارايه شده در جدول‌ها، همچنين تاييدي است بر اينکه کنکور، يک مسابقه است و قرار نيست که شما به همه سؤال‌هاي آن پاسخ صحيح بدهيد، بلکه لازم است که در مقايسه با ساير داوطلبان، وضعيت بهتري داشته باشيد، و اين امر، بدون دقت و هوشمندي در پاسخگويي به سؤال‌ها به دست نخواهد آمد.

ذکر اين نکته مهم است که ميانگين ذکر شده هر سال، يکسان نيست؛

براي مثال

در سال 98 ميانگين پاسخگويي به درس معارف اسلامي 3/15 درصد، و در سال 97 در همين درس ميانگين پاسخگويي 5/13 درصد، و در سال 94، 16 درصد بوده است؛ در ضمن، تاثير مثبت سوابق تحصيلی يک داوطلب نيز محاسبه مي‌شود (30 درصد تاثير مثبت سوابق تحصيلي داوطلب در آزمون کتبي نهايي سال دوازدهم براي نظام 3-3-6، و 25 درصد تاثير مثبت سوابق تحصيلي داوطلب در آزمون کتبي نهايي سال سوم متوسطه و 5 درصد تاثير مثبت آزمون کتبي نهايي پيش‌دانشگاهي براي داوطلبان نظام ترمي واحدي / سالي واحدي محاسبه مي‌شود)؛ يعني، امکان دارد که داوطلبي در آزمون سراسري درصدهاي مطلوبي کسب نکرده باشد، اما سوابق تحصيلي خوبي داشته باشد و سوابق تحصيلي، در پذيرش نهايي او به صورت مثبت مؤثر واقع شود.

 

درصدهای داوطلبان کنکور انسانی 98

( اگر تصویر واضح نیست ، روی آن کلیک کنید )

کارنامه دروس اختصاصی داوطلبان کنکور انسانی 98

( اگر تصویر واضح نیست ، روی آن کلیک کنید )

نفرات برتر کنکور انسانی 98 چه درصدهايی آورده‌اند؟

زماني عده‌اي معتقد بودند که گروه آزمايشي علوم انساني، گروه ساده‌اي است و مي‌توان بدون تلاش و مطالعه سخت در آن موفق شد؛ اما نتايج رتبه‌هاي برتر چند سال اخير بيانگر آن است که در گروه آزمايشي علوم انساني نيز، همانند ساير گروه‌هاي آزمايشي، داوطلبان بسيار توانمندي هستند که رقابت با آنها نياز به مطالعه دقيق و آمادگي علمي و روحی کامل دارد.

آنچه مهم است، اين است که ميانگين داوطلبان برتر، در همۀ دروس آزمون سراسري، به طور نسبي يکسان است؛ به عبارت ديگر، داوطلبان برتر، براي موفقيت و کسب درصد خوب در همۀ دروس تلاش مي­کنند.

البته در اين ميان، معدود داوطلباني هستند که در يک درس درصد خوبي کسب نکرده‌اند. اين افراد به احتمال قوي در ساير درس‌ها نمره بسيار بالايي کسب کرده‌اند؛ براي مثال، داوطلبي که در درس رياضي 4/13 درصدکسب کرده است، بي‌شک، در ساير درس‌هاي عمومي و اختصاصي، درصد بالايي کسب کرده که توانسته است جزو نفرات برتر کشوري گروه آزمايشي علوم انساني باشد.

در جدول زير، درصدهاي 199 نفر اول (کمتر از 200) کشوري گروه آزمايشي علوم انساني در تمامي دروس آزمون سراسري ارايه شده است. همچنين در هر درس، بهترين و بدترين درصد در بين 199 نفر اول آمده است. توجه داشته باشيد که اين آمار، براي آزمون سراسري سال 1398 است و ميانگين ذکر شده در هر سال تغيير مي‌کند.

 

– تعداد ، میانگین ، کمترین و بیشترین درصد داوطلبان کنکور انسانی 98 با رتبه کشوری کمتر از 200 (دروس عمومی)

درصد دروس اختصاصی رتبه های برتر کنکور انسانی 98 - صفحه دوم

( اگر تصویر واضح نیست ، روی آن کلیک کنید )

 

– تعداد ، میانگین ، کمترین و بیشترین درصد داوطلبان کنکور انسانی 98 با رتبه کشوری کمتر از 200 (دروس اختصاصی)

درصد دروس اختصاصی رتبه های برتر کنکور انسانی 98 - صفحه دوم

( اگر تصویر واضح نیست ، روی آن کلیک کنید )

درصد دروس اختصاصی رتبه های برتر کنکور انسانی 98

 

منابع : سازمان سنجش و شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سنجش (پیک سنجش)

 

رتبه های برتر کنکور انسانی 99 را ببینید

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11636

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظر
  1. مریم می گوید

    کارنامه های رتبه برترهاروبزارید

  2. شایان می گوید

    لطفا کارنامه و درصدهای رتبه های زیر 100انسانی رو بزارین

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]