تام لند 1400tamlandمازتام لند 1400

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

کارنامه سبز کنکور 99 منتشر شد

کارنامه سبز کنکور 97

پی سی کنکور: کارنامه نهایی کنکور سراسری 99 یا همان کارنامه سبز در سایت سازمان سنجش منتشر شد و در ادامه نکاتی را در رابطه با بررسی کارنامه سبز خواهیم گفت، با ما همراه باشید.

لینک مشاهده کارنامه سبز کنکور 99

تحلیل و بررسی کارنامه سبز کنکور 99

کارنامه سبز کنکور سراسری و یا کارنامه نهایی کنکور ، کارنامه ای است که توسط سازمان سنجش کمی پس از انتشار نتایج نهایی کنکور سراسری منتشر می شود.اما این کارنامه به چه کاری می آید ؟ و اصلا چرا اسم این کارنامه را کارنامه سبز گذاشته اند!!

کارنامه سبز در واقع مشخص می کند که داوطلبی که انتخاب رشته خود را انجام داده است و در یک رشته محل پذیرفته شده است ، در چه رشته محل های دیگری نیز می توانست پذیرفته شود!!!

خب تا اینجا متوجه شدید که می توانید از کارنامه سبز کنکور سراسری خود به این برسید که در چه کد رشته محل هایی که انتخاب کرده بودید می توانستید قبول شوید! اما این موضوع چه کاربردی دارد ؟ در ادامه به آن می پردازیم!! اما قبل از آن برای تاکید بیشتر بگوییم که برای دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری 99  باید به قسمت کارنامه نهایی کنکور سراسری در سایت سنجش (که بعدا منتشر می شود )مراجعه کنید .

کاربرد کارنامه سبز کنکور 99 چیه؟

بهتر است ابتدا یک ابهام برطرف شود . کارنامه سبز کنکور سراسری برای دو گروه هیچ کاربردی ندارد ! گروهی که در هیچ رشته محلی پذیرفته نشده اند و نتیجه آن ها مردود اعلام شده است و گروهی که اصلا  انتخاب رشته انجام نداده اند. این موضوعات مشخص است اما برخی کارنامه سبز  را چیزی مانند تکمیل ظرفیت می دانند که برای برطرف شدن ابهام این موضوع بیان گردید.

اما کاربرد اساسی این کارنامه برای داوطلبانی است که می خواهند تغییر رشته و یا شاید تغییر دانشگاه بدهند.

این موضوع را با یک مثال بهتر بررسی می کنیم :

فرض کنید جدول زیر کارنامه سبز کنکور سراسری 99 یک داوطلب باشد (اعداد جدول صرفا جهت مثال و غیرواقعی هستند)

کد رشته های انتخابی ، رتبه و آخرین رتبه قبولی در سهمیه
ترتیب علاقهکد رشته انتخابیرتبه داوطلبآخرین رتبه قبولینتیجه
1112036052
2118528079
3112365360*
41109610345
51109548503
611047921503
7119636651
8112355939
911852961013
101174138633

تفسیر جدول : مثلا داوطلب در اولین کد رشته مشخص شده پذیرفته نشده است زیر رتبه او در این کد رشته 60 بوده است در حالی که آخرین رتبه پذیرفته شده در این رشته 52 بوده است!به همین صورت داوطلب در انتخاب های 2 ، 4 ، 7 ، 8 پذیرفته نشده است.

اما قسمت جالب ماجرا اینجاست ! این داوطلب فرضی ما می تواند در انتخاب های 3 ، 5 ، 6 ، 9 و 10 پذیرفته شود!! دقت کنید استفاده از کارنامه سبز کنکور سراسری چقدر می تواند برای شما مفید باشد!!این موضع دقیقا همان قسمتی است که معنی سبز را به این کارنامه می دهد و  این کارنامه اصلا سبز رنگ نیست.

تفسیر کد ها :

نکات مهم کارنامه سبز کنکور 99

نکته ۱:  علامت *  در ستون نتیجه به این معنی است که داوطلب در علاقه 3 خود پذیرفته شده است.

نکته ۲: عدد ۱ انتخاب رشته شرایط خاص را نشان می دهد.

نکته ۳: عدد ۲ یعنی شما حداقل در ۱ کد رشته محل در زمان اعلام نتیجه نهایی به یکی از دانشگاه ها برای مصاحبه معرفی گردیده اید.

نکته ۴: عدد ۳ به این معنی است که شرکت کننده با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی، در سهمیه دیگری پذیرفته شده است.

نکته ۵: عدد ۴ یعنی وضعیت کلی شما از قبیل علمی و عمومی توسط سازمان آموزش و پرورش در حال بررسی می باشد.

نکته ۶: عدد ۵ این موضوع را نشان می دهد که داوطلب در دانشگاه تربیت معلم و فرهنگیان با داشتن شرایط و ضوابط آن قبول نشده است، و تا ۲۰ آبان فرصت دارد تا اعلام درخواست مجدد پرونده نماید.

نکته ۷: عدد ۷ به معنی این است که داوطلب در شرایط و مصاحبه تخصصی نمره لازم را کسب نکرده است.

نکته ۸: عدد ۸ به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است  که در آن رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب آن دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.

نکته ۹: عدد ۹ به این معنی است که وضعیت علمی و عمومی شما در یکی از دانشگاه های شاهد، دانشگاه بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در دست بررسی است.

فرض کنید در یک کد رشته محل پذیرفته شده اید و اما پس از شروع تحصیل خود در دانشگاه متوجه می شوید به این رشته علاقه ندارید! یا به هر دلیل دیگری نیاز داشته باشید که دانشگاه و یا رشته مورد نظر خود را تغییر بدهید! این کارنامه می تواند ناجی ما باشد! پس حتما توصیه میکنیم کارنامه نهایی یا کارنامه سبز خود را مشاهده بفرمایید.

نحوه استفاده از کارنامه سبز کنکور 99 برای انتقالی در دانشگاه :

اگر می خواهید در رشته ای که قبول شده اید ادامه تحصیل بدهید که دیگر این کارنامه برای شما کاربردی نخواهد داشت اما اگر در سایر کد رشته محل های انتخابی (که در کارنامه سبز قبول شده اید) بخواهید ادامه تحصیل بدهید باید انتقالی بگیرید!

لازم به تذکر است که سازمان سنجش هیچ مسئولیتی برای انتقالی به انتخاب های پایین تر در قبال داوطلبان ندارد و دانشگاه های مبدأ و مقصد هستند که این باره تصمیم می گیرند و رأی می دهند.

توجه داشته باشید که کارنامه سبز کنکور سراسری 99 می تواند یک فرصت استثایی باشد! پس آن را فراموش نکنید ./قلم چی

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=5924

ممکن است شما دوست داشته باشید
24 نظر
 1. پارسا می گوید

  سلام من نمیخوام از طریق سیستم سنجش انتقالی بگیرم ایا میشه تر اولم با کارنامه سبز به دانشگاه مقصد مراجعه کنم که انتقالی بگیرم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   فکر نمی کنیم چون باز کارتون خیلی سخت تر میشه
   با سنجش که کار سریعتر جلو میره خیلی

 2. Ali dx می گوید

  سلام میگم من دارم واسه دانشگاه ثبت نام میکنم یه عکسایی رو باید اپلود کنی بعد واسشون ارسال کنی ولی من هر چی رو دکمه ارسال میزنم هیچی نمیشه .الان دو روز هم خودم هم کافی نت دارم تلاش میکنم نمیشه .تماس گرفتم دانشگاه میگن سامانه مشکلی نداره ..ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   پوزش بابت تاخیر در پاسخ
   لطفا از طریق قسمت تماس با ما سایت پیگیر باشید تا براتون بررسی کنیم

 3. کیا می گوید

  سلام خسته نباشید
  در قبولی من عدد 3 آمده است. من جز سهمیه منطقه 1 سهمیه دیگری ندارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   در این صورت می توانید کارنامه اولیه نتایج که رتبه تون اومده رو بررسی کنید و در صورت مغایرت مهم به سنجش اطلاع بدید

 4. پارسا می گوید

  سلام امروز توی قسمت سیستم پاسخ گویی سنجش ثبت نام کردم و پیام برای ایمیلم اومد که: شما حداكثر تا ‘ ١٣٩٩/٠٨/١٦-١٢:٣٣ ‘ فرصت داريد با اطلاعات موجود در اين ايميل، به پروفايل لاگين كنيد. پس از اين زمان، امکان لاگين با اطلاعات مذکور وجود ندارد و لازم است مجددا ثبت نام کنيد این پیام واسه همه میاد؟ من فردا میخوام از طریق کارنامه سبز انتقالی بگیرم خب اگه این پروفایل دو روز مهلت داره جواب انتقالیمو چطور بگیرم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تو لینک زیر ثبت نام کنید :
   https://request.sanjesh.org/

 5. علیرضا می گوید

  سلام واقعا ممنونم که جواب دادید فقط یه سوال دیگه دارم اونم اینکه روانشناسی تو مقطع کارشناسی رو میدونم که بدون کنکور دانشگاه ازاد پذیرش داره اما تو مقطع ارشد هم روانشناسی بالینی بدون کنکور داریم؟ تو بعضی سایت ها خوندم زمانی فارغ التحصیلان کارشناسی میتونن بدون کنکور ارشد رو انتخاب کنند که جزو استعداد های درخشان باشن اون شرایط استعداد درخشان هم اینه که یکی معدل کل فارغ التحصیل کارشناسی ۱۷ به بالا باشه و یکی هم کارشناسی رو تو ۴ سال تموم کرده باشه نه بیشتر از ۴ سال. حالا با تمام اینا اگه من تلاش کنم که این دو تا شرایط رو داشته باشم ارشد روانشناسی بالینی بدون کنکور داریم تو دانشگاه ازاد یا نه؟(هر چند میدونم تا من شرایطم اوکی بشه و برم دانشگاه چند سال طول می کشه و تو این چند سال ممکنه اگه روانشناسی بالینی بدون کنکور هم نداریم به لیست رشته ها اضافه بشه اما میخوام بدونم در حال حاضر چنین شرایطی هست که کارشناس روانشناسی بتونه ارشد بالینی بدون کنکور با شرط داشتن شرایط استعداد درخشان بخونه؟ مرسی)

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   مورد دوم رو اطلاعی نداریم ولی همین الان هم پیگیر هستند که تا 90 درصد رشته های ارشد رو بدون معدل پذیرش بگیرند
   در کل با توجه به شرایط از سال قبلش برای هر چیزی پیگیر باشید،از الان خیلی زوده

 6. کوثر می گوید

  سلام ببخشید در کارنامه نهایی رتبه داوطلب و اخرین رتبه قبولی داوطلبان سهمیه ایثارگران ۵ درصد جدا از داوطلبان سهمیه منطقه هست یا با بقیه محاسبه میشود ؟؟خواهش میکنم جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بوده که هم در سهمه مناطق و هم در سهمیه 5 درصد محاسبه شده
   ولی خب در کارنامه که مشخص شده براتون که کدوم سهمیه هستش

 7. علیرضا می گوید

  سلام عیدتون مبارک.ببخشید من یه سوال داشتم ازتون اونم اینکه امکان داره رشته های بدون کنکوری که الان تو دانشگاه ها ارائه میشه دوباره کنکور دار شوند؟ یعنی منظورم اینه که امکان داره دوباره قانون عوض بشه و برای همه رشته ها مثل سال های قبل که با کنکور بودن، کنکور دار بشن؟ کلا میخوام بدونم رشته های بدون کنکور تا همیشه هست؟ دلیل این سوالاتم اینه که من تا چند سال آینده به دلیل مشغله کاری نمیتونم برم دانشگاه و برای ۵ سال آینده برنامه ریزی کردم که برم دانشگاه اما همش استرس اینو دارم که نکنه دوباره برای این رشته های بدون کنکور، شرکت در کنکور لازم بشه. واقعا ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید مرسی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عزیز
   خیر اصلا،به قول خودشون اومدن کار آسونی کردند برای داوطلبان،نمیان که همونا رو به کنکور برگردونن،این ظرفیت ها تو بدون کنکور هم پر نمیشه چه برسه به کنکور ،پس از این بابت نگران نباشید

 8. سهیل می گوید

  سلام.من می‌خوام به اولویت بعدی منتقل نشم بلکه به چند اولویت پایین تر منتقل شم وقتی درخواست می‌دیم اولویت بعدی رو برسی می‌کنه یا اختیار داریم هرکدام از اولویت هایی که خودمون خواستیم انتخاب کنیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سهیل جان
   می توانید به سازمان سنجش درخواست بدید اگر شرایطش رو دارید،باز اون ها تصمیم می گیرند

 9. فرشته می گوید

  باسلام.من همين امسال كنكور دادم رشتمم تجربيه و تو كنكور رتبم شد30000وترازمم6400.به نظر شما تربيت بدني دانشگاه فردوسي قبول ميشم؟سهميه منطقه هم ندارم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرشته خانم گرامی
   متاسفانه از میزان قبولی های تربیت بدنی به صورت دقیق اطلاع نداریم،چون هر سال نیز ترازها جا به جا می شود و قبول در یک کد رشته خاص به انتخاب داوطلبان نیز بستگی دارد.
   امیدوارم موفق باشی

 10. رشید می گوید

  سلام خسته نباشید من تو کارنامه نتایح اولیه من نوشته بود مردود ولی من تو انتخاب رشته تو الویت اول خودم رشته فوریت پزشکی را زدم که یک رشته نیمه متمرکز است و دیروز که کارنامه سبز را دادن جلوی سایر رشته های متمرکز نوشته بود مثلا این اخرین رتبه فرد قبول شده است و من قبول نشده ام ولی جلوی کد رشته های فوریت نوشته بود نیمه متمرکز و دیگه تو اخرین رتبه قبولی هم هیچی ننوشته بود من رتبه ام ۴۲۷۸۹ منطقه ۲ و تراز ۶۸۵۶ است و قدم هم بالای ۱۷۵ است بنظرتون شانسی دارم و ۸ کد فوریت را زده ام.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رشید عزیز
   نتایج نیمه متمرکز بین 15 تا 25 مهر اعلام میشه که باز تاریخ دقیقش رو تو سایت اعلام می کنیم.
   قدتون مناسبه
   با توجه به تراز و رتبه و شهرهایی که زده اید تا حدودی احتمال قبولی دارید
   پیشنهاد میکنم پست های زیر رو هم مطالعه کن شاید بهت کمک کنه :

   نحوه قبولی در مصاحبه فوریت پزشکی
   معرفی جامع و کامل رشته فوریت های پزشکی

   امیدوارم که قبول بشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]