کاهش ساعات پایه دوازدهم به کجا رسید؟

کاهش ساعات پایه دوازدهم به کجا رسید؟

کاهش ساعات پایه دوازدهم به کجا رسید؟

پاسخ وزیر به درخواست کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره «پویش درخواست کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم» و اینکه چندی پیش از ارائه طرح جدید برای کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم خبر داده بود، اظهار کرد: پیگیری طرح جدیدی بودیم اما به نتیجه نرسید.

وی ادامه داد: البته برای سال آینده، تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور به صورت مثبت است که بخشی از نگرانی این دانش‌آموزان را کم می‌کند.

بطحایی در خصوص گلایه دانش‌آموزان از تعداد زیاد دروس امتحان نهایی دوزادهم و عدم فرصت کافی برای کنکور، گفت: اشکالی که دانش‌آموزان می‌گیرند به نظر بنده وارد است یعنی ما از یک طرف ۱۲، ۱۳ درس را به صورت امتحان نهایی برگزار می‌کنیم و از طرف دیگر آنها باید کنکور هم بدهند.

وی افزود: ان‌شاءالله در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی کنکور با هماهنگی که وزیر علوم انجام داده است، قریب به ۹۰ درصد رشته‌محل‌ها از کنکور آزاد می‌شود و پذیرش در این رشته‌ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این موضوع باعث می‌شود که یک‌بار سنگین از تعداد زیادی از دانش‌آموزان برداشته شود و آنهایی که خیلی چشم داشت به دانشگاه‌ها و رشته‌های خیلی بالا ندارند، بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها پذیرش‌ شوند./فارس

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.