TAMLAND

مدابوک

تام لند

بهترین کتاب‌های کنکور ۱۴۰۰

در ادامه مباحث مشاوره‌ای مورد نیاز داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ به بحث پر اهمیت انتخاب بهترین کتاب‌های کنکور ۱۴۰۰ تجربی، ریاضی و انسانی برای نظام جدید می‌پردازیم.

یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین تصمیم‌های کنکوری‌های امسال، ‌انتخاب بهترین کتاب‌های کنکور است؛ در دنیای شلوغ کتاب‌های کمک درسی و به مراتب، بانک‌ کتاب کمک درسی، انتخاب بهترین کتاب‌های کنکور تجربی، ریاضی و انسانی کار ساده‌ای نیست. بهترین کتاب‌های کمک درسی، کتاب‌های تست، جامع، جمع بندی و غیره، کدام است؟

تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید اگر منبع مناسبی انتخاب نکنید و یا در خرید کتاب کمک درسی تعلل کنید، چه بلایی سر نتیجه کنکورتان خواهد آمد؟ چگونه میان تمام گزینه‌های موجود در بازار، کتابی را انتخاب کنیم که بهترین باشد؟ درحالی که در بیش‌تر موارد، تجربه‌ی کمی در استفاده از آن منابع دارید و یا شاید حتی هیچ تجربه‌ای درباره آن‌ها ندارید! بهترین راه‌کار در این شرایط و برای انتخاب بهترین منابع کنکور با استفاده از نظرات و تجارب مشاورین و کنکوری های سال قبل هست.

خوشبختانه امروز قصد داریم در تیم تحریریه دانش‌لند به بررسی بهترین کتاب‌هاین کنکور ۱۴۰۰ بپردازیم. کتاب‌های معرفی شده در این مقاله حاصل انتخاب رتبه‌های برتر کنکور است. ما در دانش‌لند به شما کمک می‌کنیم بهترین انتخاب‌ها را برای رسیدن به موفقیت حد اکثری در این آزمون مهم برسید.

 

بهترین منابع کنکور ریاضیات تجربی

کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور انتشارات خیلی سبز، شامل ۲ جلد می‌باشد که جلد اول آن شامل درسنامه‌های کاربردی، تست‌های آموزشی و سپس تست‌های اصلی و کامل است. درسنامه‌های کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز به صورت موضوعی تقسیم‌بندی شده‌اند. در ابتدای درسنامه هر موضوع، مطالب اصلی بیان شده و در ادامه، تعداد زیادی تست‌های آموزشی قرار گرفته است که پاسخ آن‌ها زیر هر تست نوشته شده است و مولفان کتاب در بین این پاسخ‌ها، به بیان نکات باقی‌مانده درس پرداخته‌اند؛ در نتیجه تست‌ها روند آموزشی دارند. پاسخ‌های کاملا تشریحی تست‌ها را می‌توانید در جلد دوم این کتاب ببینید.

پاسخنامه تشریحی فوق‌العاده این کتاب که نشان می‌دهد مولفان برای تالیف این کتاب زحمت‌های زیادی کشیده اند و بسیار کامل، قوی و عالی نوشته شده و باعث می شود داوطلب به اشتباهات خود پی ببرد. ارائه روش‌های میانبر، راه حل‌های کوتاه و روش حل‌های دیگر از ویژگی‌های خوب پاسخنامه تشریحی کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز می‌باشد. در مجموع می‌توان این کتاب را به‌عنوان یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۰ به شمار آورد.

خرید منایع کنکور

بهترین منابع کنکور فیزیک ریاضی

درس فیزیک هم مانند ریاضی، جز دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلم انجام می‌شود. بنابراین لازم است با توجه به شرایط کنونی تحصیلی، منابع مناسبی را برای این درس انتخاب کنید. کلید موفقیت در این درس، حل تمرین بیش‌تر و تست زنی است. هم‌چنین برای یادگیری مفهومی و عمیق درس فیزیک، توصیه ما این است که متن کتاب درسی فیزیک را حتما مطالعه کرده و تمرینات آن را حل کنید.

کتاب فیزیک پایه گاج (سری میکرو طبقه‌بندی) برای هر دو رشته ریاضی و تجربی به صورت جداگانه به چاپ رسیده است؛ البته لازم به ذکر است که این کتاب در دو جلد چاپ می‌شود که جلد اول آن شامل بانک تست به همراه پاسخ‌نامه کلیدی بوده و در جلد دوم می‌توانید از پاسخنامه تشریحی و درسنامه‌های کاربردی این کتاب استفاده کنید. تست‌های این کتاب که طرح شده از مطالب دو کتاب درسی فیزیک دهم و یازدهم بوده، با دقت زیادی در مباحث مختلف دسته‌بندی شده اند. در پایان هر فصل، بخشی به نام یک قدم تا ۱۰۰ قرار داده شده که سطح تست‌های آن بالاتر از سایر تست‌ها بوده و بررسی آن‌ها به شما برای کسب درصد بالاتر در فیزیک کنکور سراسری بسیار کمک خواهد کرد. تست‌های کتاب فیزیک پایه گاج مجموعه‌ای از کل نکات مهم فصل را پوشش می دهد. همچنین به دلیل اهمیت زمان در دوران جمع‌بندی و نیاز به مرور مطالب، شماره تست‌هایی که برای کمک به جمع‌بندی و مرور مطالب مهم در نظر گرفته شده، در آغاز هر فصل از کتاب مشخص شده است. در پاسخنامه تشریحی این کتاب، صورت هر سوال و تمامی گزینه‌های آن به طور کامل بررسی شده است.

 

بهترین منابع کنکور دین و زندگی

چند وقتی هست که کتاب دین و زندگی سفیرخرد بین کنکوری‌ها جا باز کرده و به عنوان یک منبع بسیار خوب به شمار می‌رود. به جرات می‌توان گفت این کتاب بهترین منبع کنکور برای درس دین و زندگی است. مزیتی که این کتاب نسبت به کتاب‌های دیگر دارد، تست‌های تالیفی مفهومی و چالش برانگیز این کتاب است که نسبت به سایر کتاب‌ها بیش‌تر می‌باشد. همچنین ارائه درخت نموداری متن کتاب و توضیحات خوب درسنامه، از دیگر نکات مثبت این کتاب است.

در بخش آیات و روایات که حجم وسیعی از سوالات مفهومی کنکورهای چند سال اخیر را تشکیل داده است، سعی شده ابتدا کلمات کلیدی هر آیه، با رنگی متفاوت مشخص شود و از بقیه متن متمایز شده تا شما از طریق آن متن با مفاهیم اصل آیه ارتباط برقرار کنید و به سهولت اون مفاهیم را به خاطر بسپارید. در مرحله بعد پیام تمامی آیات و روایات، تاحد امکان به صورت جامع و کامل، به زبانی ساده و قابل فهم، مطابق با متن آن درس و متناسب با موضوع آن آیه بیان شده تا پاسخ گوی سوالات دشوار باشد.

خرید منابع درسی

بهترین راه خرید منابع کنکور ۱۴۰۰

انتخاب یک فروشگاه اینترنتی خوب و مطمئن که علاوه بر داشتن تمامی کتاب‌های کمک درسی ناشران معتبر از مقطع اول دبستان تا کنکور، دارای بررسی‌های کاربردی و جامع در خصوص کتاب‌ها باشد، کمی سخت است؛ فروشگاه اینترنتی دانش‌لند، به‌روزترین فروشگاه اینترنتی در بررسی و فروش کتاب‌های کمک درسی می‌باشد، اگر کنکوری هستید و به دنبال خرید بهترین منابع کنکور نظام جدید با تخفیف ویژه و ارسال رایگان هستید، به وب‌سایت دانش لند مراجعه کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظر
 1. ژیلا می گوید

  سلام واقعا از راهنماییتون ممنونم راستش من ۲۵ سالم هست و مدت زیادی از درس دور بودم برای همین برای دروس اختصاصی مثلا وقتی که میخوام یه فصل زیست رو بخونم فیلم اون فصل از الا رو نگا میکنم( فقط نگاه میکنم)چون بعدش از روی کتاب میکروطلاییم میخونم و نیازی به جزوه نوشتن ندارم فقط نگاه میکنم تا یه چیزی دستم بیاد و بتونم کتاب رو متوجه بشم برای هر ۴ درس اختصاصی این کار رو میکنم اما دروس عمومی رو فقط از روی کتاب می خونم چون متوجه میشم و مشکلی ندارم اما برای دروس اختصاصی اول فیلم الا رو میبینم و بعد کتاب رو می خونم و واقعا هم کمک کننده هست به نظرتون این روش من اشتباهه؟ اینم بگم چون تایم فیلم ها خیلی کمه هر فیلم حدود نیم ساعت هست و زود تموم میشه و چون من جزوه نمی نویسم عملا خیلی کمک کننده هست برام. بازم ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ژیلا خانم گرامی
   حقیقتا ما فیلم های آنلاین رو تنها برای مباحث مشکل دار پیشنهاد می کنیم،و اینکه دروس اختصاصی هم 4 درس هستند و ممکنه برای همه دروس اختصاصی وقت گیر باشه
   باز سعی کنید ابتدا کتاب رو به خوبی مطالعه کنید و بعد اگر مشکل داشتید درسنامه رو بخونید و باز اگر مشکل داشتید همون مبحث رو مطالعه کنید از آلا
   باز این نظر ماست و می توانید نظرات مشاورین مختلف را جویا بشید

 2. ژیلا می گوید

  سلام پی سی کنکور جان. ببخشید یه سوال پرسیدم به دستتون نرسیده؟

  1. admin04 می گوید

   پاسخ داده شد

 3. ژیلا می گوید

  سلام پی سی کنکور عزیز این روزها زیاد ازتون سوال میپرسم و شما هم هر بار به من لطف میکنید و جواب سوال های من رو میدید ازتون ممنونم و ازتون میخوام این بار هم منو راهنمایی کنید. سوالم این هست که من داوطلب تجربی نظام قدیم بودم که چون نظام قدیم تمدید نشد رفتم و کتاب های کمک درسی نظام جدید رو تهیه کردم همه ی کتاب هام رو کتاب های میکرو طلایی گاج گرفتم برای هر ۸ دروس عمومی و اختصاصی(منهای زمین شناسی چون اون رو نمیخونم) الان من فیلم های موسسه الا رو فقط برای ۴ درس اختصاصی گرفتم و دارم کم کم تمام دورس رو می خونم اما چیزی که ذهنم رو درگیر کرده اینه که من به کمک این کتاب های میکرو طلایی و فیلم های آلا میتونم به کمک خدا و تلاش خودم به پزشکی برسم یا باید منابع دیگه ای مثل حرف اخر که این روزها تبلیغات زیادی داره رو هم تهیه کنم؟ الان کتاب های میکرو طلایی که من برای درس هام گرفتم حجم واقعا زیادی دارند و کمترینشون ۶۰۰ صفحه هست و من واقعا اگه برسم یک بار این کتاب ها رو بخونم واقعا با تمام وجودم خوشحال میشم که تونستم یک بار درس ها رو تموم کنم همون طور هم که شما میدونید ما نظام قدیمی ها به خاطر وعده های سازمان سنجش خیلی عقب افتادیم تا الان و اگه از الان بخوام هم این کتاب های حجیم رو بخونم و هم منابع حرف اخر مثل ۶۰۴۰ رو تهیه کنم احساس میکنم به غیر از سردرگمی چیزی برام نمی مونه و به نتیجه نمی رسم خواستم نظر شما رو هم در این مورد بدونم که شما با تهیه فیلم های حرف اخر موافقید یا تاکیدتون بیشتر روی همین کتاب هایی هست که من تهیه کردم؟ من خودم رفتم سایت حرف اخر و پروژه ۶۰۴۰ رو که نگاه کردم هر درس نزدیک ۱۵۰ ساعت فقط آموزش هست! اونم فقط اختصاصی ها رو! و این که هر درس ۱۵۰ ساعت هست رو تو قسمت کامنت ها در بخش نظران همون درس تو سایت حرف اخر نوشتن و میترسم اگه این فیلم ها رو تهیه کنم گیج بشم و نه برسم کتاب هایی که تهیه کردم بخونم و نه فیلم های حرف اخر. میشه لطفا شما بهم بگید که اگه با این ‌کتاب های خودم ادامه بدم بهتره برام یا این کتاب ها به اضافه فیلم های حرف اخر اونم ۶۰۴۰ برای ۴ درس اختصاصی؟ من خودم میگم که کتاب هایی که تهیه کردم رو خوب بخونم بعدش برای کنکور، ۲۰ آزمون حرف اخر رو بخونم که فقط سوال کنکور حل میکنه و دیگه با فیلم های درس به درس ۶۰۴۰ کاری نداشته باشم به نظرتون این تصمیمی که گرفتم خوبه؟ اینم بگم من قصد دارم که حتما ۲۰ ازمون حرف اخر رو تهیه کنم اما در مورد درس های اختصاصی پروژه ۶۰۴۰ واقعا مردد هستم و میگم که فقط کتاب های میکرو طلایی رو با فیلم های آلا با ۲۰ آزمون حرف اخر بخونم و به بقیه فیلم ها کاری نداشته باشم چون واقعا وقت گیره ممنونم میشم راهنمایی کنید

  1. admin04 می گوید

   سلام ژیلا خانم گرامی
   ابتدا خیلی معذرت میخواهیم مشکلاتی برامون پیش اومده بود و نشد زودتر پاسخ بدیم
   ببینید اولویت اولتون کتاب باشه،کتاب رو اونقدر بخونید که دیگه چیزی ازش نمونه حالا باز اشکال داشتید میرید برای همون مبحث فقط توجه داشته باشید فقط برای همون مبحث فیلم های آلا رو نگاه می کنید،اگر دیدید باز به کتاب بر می گردید و اگر باز مشکل داشتید تنها راهش کلاس آنلاین هست
   ببینید تو سال کنکور اگر از توان مالی برخوردار باشید خیلی موثر هست ولی صرف هزینه کردن رتبه خوبی به بار نمیاره پس سعی کنید دور و بر خودتون رو شلوغ نکنید،پس همین راهکاری که بهتون گفتیم رو انجام بدید،موقع جمع بندی هم پیام بدید تا بهتون بگیم چیکار کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]