کنکور
امتحان نهایی
سوالات کنکور سراسری
حل تمرین کتاب درسی
جزوه درسی
porsesh

بهترین کتاب‌های کنکور ۱۴۰۰

در ادامه مباحث مشاوره‌ای مورد نیاز داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ به بحث پر اهمیت انتخاب بهترین کتاب‌های کنکور ۱۴۰۰ تجربی، ریاضی و انسانی برای نظام جدید می‌پردازیم.

یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین تصمیم‌های کنکوری‌های امسال، ‌انتخاب بهترین کتاب‌های کنکور است؛ در دنیای شلوغ کتاب‌های کمک درسی و به مراتب، بانک‌ کتاب کمک درسی، انتخاب بهترین کتاب‌های کنکور تجربی، ریاضی و انسانی کار ساده‌ای نیست. بهترین کتاب‌های کمک درسی، کتاب‌های تست، جامع، جمع بندی و غیره، کدام است؟

تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید اگر منبع مناسبی انتخاب نکنید و یا در خرید کتاب کمک درسی تعلل کنید، چه بلایی سر نتیجه کنکورتان خواهد آمد؟ چگونه میان تمام گزینه‌های موجود در بازار، کتابی را انتخاب کنیم که بهترین باشد؟ درحالی که در بیش‌تر موارد، تجربه‌ی کمی در استفاده از آن منابع دارید و یا شاید حتی هیچ تجربه‌ای درباره آن‌ها ندارید! بهترین راه‌کار در این شرایط و برای انتخاب بهترین منابع کنکور با استفاده از نظرات و تجارب مشاورین و کنکوری های سال قبل هست.

خوشبختانه امروز قصد داریم در تیم تحریریه دانش‌لند به بررسی بهترین کتاب‌هاین کنکور ۱۴۰۰ بپردازیم. کتاب‌های معرفی شده در این مقاله حاصل انتخاب رتبه‌های برتر کنکور است. ما در دانش‌لند به شما کمک می‌کنیم بهترین انتخاب‌ها را برای رسیدن به موفقیت حد اکثری در این آزمون مهم برسید.

 

بهترین منابع کنکور ریاضیات تجربی

کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور انتشارات خیلی سبز، شامل ۲ جلد می‌باشد که جلد اول آن شامل درسنامه‌های کاربردی، تست‌های آموزشی و سپس تست‌های اصلی و کامل است. درسنامه‌های کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز به صورت موضوعی تقسیم‌بندی شده‌اند. در ابتدای درسنامه هر موضوع، مطالب اصلی بیان شده و در ادامه، تعداد زیادی تست‌های آموزشی قرار گرفته است که پاسخ آن‌ها زیر هر تست نوشته شده است و مولفان کتاب در بین این پاسخ‌ها، به بیان نکات باقی‌مانده درس پرداخته‌اند؛ در نتیجه تست‌ها روند آموزشی دارند. پاسخ‌های کاملا تشریحی تست‌ها را می‌توانید در جلد دوم این کتاب ببینید.

پاسخنامه تشریحی فوق‌العاده این کتاب که نشان می‌دهد مولفان برای تالیف این کتاب زحمت‌های زیادی کشیده اند و بسیار کامل، قوی و عالی نوشته شده و باعث می شود داوطلب به اشتباهات خود پی ببرد. ارائه روش‌های میانبر، راه حل‌های کوتاه و روش حل‌های دیگر از ویژگی‌های خوب پاسخنامه تشریحی کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز می‌باشد. در مجموع می‌توان این کتاب را به‌عنوان یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۰ به شمار آورد.

خرید منایع کنکور

بهترین منابع کنکور فیزیک ریاضی

درس فیزیک هم مانند ریاضی، جز دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلم انجام می‌شود. بنابراین لازم است با توجه به شرایط کنونی تحصیلی، منابع مناسبی را برای این درس انتخاب کنید. کلید موفقیت در این درس، حل تمرین بیش‌تر و تست زنی است. هم‌چنین برای یادگیری مفهومی و عمیق درس فیزیک، توصیه ما این است که متن کتاب درسی فیزیک را حتما مطالعه کرده و تمرینات آن را حل کنید.

کتاب فیزیک پایه گاج (سری میکرو طبقه‌بندی) برای هر دو رشته ریاضی و تجربی به صورت جداگانه به چاپ رسیده است؛ البته لازم به ذکر است که این کتاب در دو جلد چاپ می‌شود که جلد اول آن شامل بانک تست به همراه پاسخ‌نامه کلیدی بوده و در جلد دوم می‌توانید از پاسخنامه تشریحی و درسنامه‌های کاربردی این کتاب استفاده کنید. تست‌های این کتاب که طرح شده از مطالب دو کتاب درسی فیزیک دهم و یازدهم بوده، با دقت زیادی در مباحث مختلف دسته‌بندی شده اند. در پایان هر فصل، بخشی به نام یک قدم تا ۱۰۰ قرار داده شده که سطح تست‌های آن بالاتر از سایر تست‌ها بوده و بررسی آن‌ها به شما برای کسب درصد بالاتر در فیزیک کنکور سراسری بسیار کمک خواهد کرد. تست‌های کتاب فیزیک پایه گاج مجموعه‌ای از کل نکات مهم فصل را پوشش می دهد. همچنین به دلیل اهمیت زمان در دوران جمع‌بندی و نیاز به مرور مطالب، شماره تست‌هایی که برای کمک به جمع‌بندی و مرور مطالب مهم در نظر گرفته شده، در آغاز هر فصل از کتاب مشخص شده است. در پاسخنامه تشریحی این کتاب، صورت هر سوال و تمامی گزینه‌های آن به طور کامل بررسی شده است.

 

بهترین منابع کنکور دین و زندگی

چند وقتی هست که کتاب دین و زندگی سفیرخرد بین کنکوری‌ها جا باز کرده و به عنوان یک منبع بسیار خوب به شمار می‌رود. به جرات می‌توان گفت این کتاب بهترین منبع کنکور برای درس دین و زندگی است. مزیتی که این کتاب نسبت به کتاب‌های دیگر دارد، تست‌های تالیفی مفهومی و چالش برانگیز این کتاب است که نسبت به سایر کتاب‌ها بیش‌تر می‌باشد. همچنین ارائه درخت نموداری متن کتاب و توضیحات خوب درسنامه، از دیگر نکات مثبت این کتاب است.

در بخش آیات و روایات که حجم وسیعی از سوالات مفهومی کنکورهای چند سال اخیر را تشکیل داده است، سعی شده ابتدا کلمات کلیدی هر آیه، با رنگی متفاوت مشخص شود و از بقیه متن متمایز شده تا شما از طریق آن متن با مفاهیم اصل آیه ارتباط برقرار کنید و به سهولت اون مفاهیم را به خاطر بسپارید. در مرحله بعد پیام تمامی آیات و روایات، تاحد امکان به صورت جامع و کامل، به زبانی ساده و قابل فهم، مطابق با متن آن درس و متناسب با موضوع آن آیه بیان شده تا پاسخ گوی سوالات دشوار باشد.

خرید منابع درسی

بهترین راه خرید منابع کنکور ۱۴۰۰

انتخاب یک فروشگاه اینترنتی خوب و مطمئن که علاوه بر داشتن تمامی کتاب‌های کمک درسی ناشران معتبر از مقطع اول دبستان تا کنکور، دارای بررسی‌های کاربردی و جامع در خصوص کتاب‌ها باشد، کمی سخت است؛ فروشگاه اینترنتی دانش‌لند، به‌روزترین فروشگاه اینترنتی در بررسی و فروش کتاب‌های کمک درسی می‌باشد، اگر کنکوری هستید و به دنبال خرید بهترین منابع کنکور نظام جدید با تخفیف ویژه و ارسال رایگان هستید، به وب‌سایت دانش لند مراجعه کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

guest
(منتشر نخواهد شد)
6 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]