تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

کلاس کنکور برویم یا نه؟

کلاس کنکور برویم یا نه؟

کلاس های کنکور مفید هستند یا نه؟

کلاس کنکور برویم یا نه؟

پی سی کنکور: وقتی حرف کنکور به میان می آید، داوطلبان، کارهای مختلفی برای موفقیت در این آزمون در نظر می گیرند. در حال حاضر و با وجود افزایش دانشگاه ها، قبولی در رشته های بسیار خوب و دانشگاه های عالی، به یکی از دل مشغولی های اصلی بیشتر داوطلبان تبدیل شده است. گروهی به برنامه خوب، عدهای به گردآوری جزوه های عالی و کامل، و گروهی به نحوه مطالعه و … فکر می کنند تا بتوانند از وقت و توان خود، بهترین استفاده را بدين منظور ببرند. عده ای هم در این میان، برای هر چه بهتر شدن وضعیت خود، تصمیم می گیرند تا از کلاس های تقویتی کنکور استفاده کنند. بیشتر داوطلبان فکر میکنند که یكی از راه های
ورود به دانشگاه، شركت در كلاس های آموزش خصوصی یا كلاس های جمعی در مؤسسه ها یا مراكز آموزشی مختلف است، و اگر از این مؤسسات و خدمات آنها استفاده نکنند، نمیتوانند در آزمون سراسري رتبه خوبی کسب کنند.

به نقل از پیک سنجش،پس از انتخاب و تصمیم خانواده ها به اینکه هزینه هایی را برای این موضوع در نظر بگیرند، نوبت به انتخاب آموزشگاه معتبر و استادان حرفه ای میرسد. نکته ای که ً اهمیت دارد این است که اصلا این کلاس ها ضرورت دارد یا نه و تا چه اندازه میتواند برای داوطلبان، مفید و کمک کننده باشد. با توجه به اینکه فصل تابستان، دوران اوج تکاپوی داوطلبان برای شرکت در کلاس های تقویتی کنکور است و تبلیغات و هیاهوی گسترده ای هم در میان مؤسسات مختلف برای برگزاری اینگونه کلاس ها برپاست، در این مقاله میخواهیم درباره کلاس های کنکور و فواید و مشکلات آنها با شما عزیزان صحبت کنیم.

ً به نکات زیر توجه قبل از اینکه در کالسهای تقویتی کنکور شرکت کنید، حتما داشته باشید:

1-کنکور هم فقط یه امتحانه

کنکور، آزمونی غیر عادی نیست وقتی صحبت کنکور به میان می آید، برخی از داوطلبان دچار استرس و اضطراب زیادی میشوند و همین استرس باعث می شود که آنها برای موفقیت در کنکور، هر راهی را که به ذهنشان میرسد امتحان کنند؛ البته کوشا بودن و تلاش کردن و به کار بستن راه های مختلف برای آمادگی در کنکور، اصلا بد نیست؛ به شرط اینکه این راه ها کمک کننده و مفید باشد. یکی از کارهایی که این گروه از داوطلبان با تقلید از برخی دیگر از داوطلبان انجام می دهند، همین شرکت در کلاس های کنکور است.

به یاد داشته باشید که کنکور، یک آزمون عادی، مانند هر آزمون دیگر است و مهمترین کاری که باید براي موفقيت در آن انجام دهید این است که تلاش کنید و پشتکار به خرج دهید. اگر پشتکار و تلاش و برنامه نداشته باشید، هیچ کلاس کنکوری نمی تواند شما را به هدفتان برساند؛ پس مهره اصلی در این میانه، خود شما هستید و باور اینکه می توانید موفق شوید؛ بنابراين، باورتان را تقویت کنید و به همه راه هایی که شما را برای رسیدن به هدفتان کمک میکند، فکر کنید.

 

2-به وقت کلاس ها توجه کنید!

به زمانی که این کلاس ها از شما می گیرد، توجه کنید سالی که هر یک از شما داوطلبان عزیز در آن کنکور می دهید، سالی بسیار مهم برای مطالعه و آمادگی برای آزمون سراسري است؛ به گونه ای که باید بهترین استفاده را از این زمان برای شركت در یک آزمون عالی و مثال زدنی ببرید. یکی از کارهایی که انجام آن،

بخشی از زمان شما را خواهد گرفت، رفتن به کلاس های کنکور است. علاوه بر اینکه زمان در نظر گرفته شده برای کلاس، مهم است، زماني که شما صرف رفت و آمد و استراحت بعد از کلاس می کنید نیز اهمیت دارد. یکی از موضوعاتي که قبل از رفتن به کلاس های کنکور باید به خوبی به آن فكر كنيد این است که آیا با توجه به وقت و زمانی که میگذارید، میتوانید از این کلاس ها بهره کافی ببرید. در واقع بايد بررسي كنيد و ببينيد كه آیا نمی توانید با صرف همین زمان در منزل، درس مورد نظر را مطالعه کنید. به طور خلاصه، وقت خود را درنظر بگیرید و بسنجید که رفتن به این کلاس ها، با توجه به وقتی که براي حضور در آنها كنار می گذارید، درست است یا نه.

 

3-هزینه کلاس ها ی کنکور را هم در نظر بگیرید

هزینه صرف شده برای این کلاس ها را در نظر بگیرید یکی از کارهایی که شما عزیزان، قبل از ثبت نام در كلاس هاي کنکور باید انجام بدهید، این است که بررسي كنيد چه میزان هزینه برای این کلاس ها باید صرف کنید و آیا صرف این هزینه الزام است یا نه، و ببينيد که اصلا اگر شما به این کلاس ها نروید، آيا نمی توانید با مطالعه در خانه یا کمک گرفتن از دوستان یا کتابهای کمک آموزشی به هدف مورد نظرتان برسید.

حقیقت این است که، بسته به مؤسسه و درس مورد نظر، هزینه های مربوط به کلاس های تقویتی کنکور برای بسیاری از خانواده ها سرسام آور و زیاد است. صرف نظر از خانواده های مرفه، تعداد بسیار زیادی از خانواده هایی که فرزند کنکوری دارند، به سختی می توانند از عهده چنین هزینه های برآیند؛ با این همه، خانواده ها وقتی احساس می کنند که تنها راه موفقیت فرزندان شان استفاده از این کلاس هاست، با هر سختی و با صرفه جویی از همه هزینه های ضرور و غیرضرور زندگيشان، شهریه مورد نظر این مؤسسات را فراهم میکنند؛ به اين خاطر که همه پدر و مادرها آرزو دارند تا فرزندانشان در بهترین رشته ها و دانشگاه ها قبول شوند و برای این هدف از انجام هر کاری، از جمله پرداخت هزینه سرسام آور اين گونه کلاس ها، نیز ابایی ندارند؛ اما این شما داوطلب عزیز هستید که باید با سنجیدن شرایط، بهترین تصمیم را بگیرید؛ اینکه این کلاس ها، با توجه به هزینه ای که صرف می کنید، چقدر الزام به نظر مي رسد و آیا به صورت دیگر نمیتوانید مطالعه کاملی داشته باشید.

 

4- قبل ثبت نام کلاس کنکور پرس و جو کن

خوب تحقیق کنید دلایل بسیاری وجود دارد که یک داوطلب، مؤسسه خاصی را برای شرکت در کلاس های کنکور انتخاب کند.

-برخی از داوطلبان، به توصیه دوستان و فامیل خود یا كسانی كه سالهای پیش در كنكور پذیرفته شده اند، به یكی از این آموزشگاه ها برای ثبت نام مراجعه می‌كنند و برخی دیگر نیز به آگهی هایی كه گاه و بی گاه در حیاط منزل خود و در خیابان و معابر عمومی به دست آنان میرسد، اعتماد كرده و متقاضی نام نویسی در این كلاس ها میشوند. آگهی های این آموزشكده ها و مؤسسه ها كه مانند قارچ هر روز تعداد زیادی از آنها قد علم می‌كنند، به شكل های مختلف و گاهی کاملا بازاری، كه هیچ جنبه علمی در آنها لحاظ نشده است، به چشم میخورد و بسیاری از داوطلبان را فریب میدهد. بیشتر این مؤسسات، به فکر منافع خود هستند و به کنکور به عنوان یک صنعت پر سود نگاه میکنند. همچنین مؤسسه هایی هستند كه فاقد مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند و فعالیت آنها نيز غیرقانونی اعلام شده است، اما آگهی هایشان همه روزه منتشر میشود و آنها همچنان به فعالیت خود ادامه میدهند.

در این آشفته بازار، هر كس كه از راه میرسد به خود اجازه می دهد تا تنها با پرداخت مبلغی ناچیز به چاپخانه ها، به انتشار آگهی های بازاری و اساسا دروغ بپردازد.
فکر می کنید که نیاز دارید در کلاس های کنکور این مؤسسات شرکت کنید، به اگر واقعا خاطر وقت و هزینه هايی که از اين بابت صرف می کنید، خوب تحقیق کنید. تحقیق کافی به شما کمک خواهد کرد تا بهترین مؤسسه را از نظر هزینه ها، و مهمتر از همه به لحاظ آموزشی، انتخاب کنید.

یکی از راههایی که میتوانید در اين مورد از آن به عنوان روش تحقیق استفاده كنيد این است که از داوطلبان سالهای قبل که در این مؤسسات ثبت نام کرده اند، پيگير كلاس هاي معتبر در اين زمينه باشید. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که در خصوص تبلیغات خود مؤسسه ها درباره تعداد قبولی ها و نیز رتبه های برتر، بسیار با احتیاط برخورد کنید. راه دیگر برای دریافتن خوب یا ضعیف بودن یک مؤسسه، این است که یک جلسه یا بیشتر، در کلاس های آن مؤسسه شرکت کنید. مطمئن باشید كه در همان یک يا دو جلسه، به کیفیت کلاس و سطح آموزشي آن مؤسسه پی خواهید برد.

 

5- دنبال راه های جایگزین هم باش

راه های دیگر را هم در نظر بگیرید شرکت در کلاس های تقویتی کنکور، یکی از راه هايی است که شما داوطلب عزیز میتوانید برای نیل به اهدافتان از آنها استفاده کنید؛ اما اين نكته را نيز در نظر بگيريد که اين راه، تنها راه یا کامل ترین راه ممکن نیست و سالانه افراد زیادی در کنکور با رتبه های بسیار خوب
قبول می شوند که بیشتر آنها در هیچ کلاسی شرکت نکرده و فقط با استفاده از جزوه و کتابهای درسی توانسته اند به هدف خود نایل آیند.

عجولانه تصمیم نگیرید. شما نیز تفاوتی با سایر داوطلبان ندارید و اگر بخواهید و تلاش کنید، مطمئن باشید که موفق خواهید شد؛ پس حتما این نکته فکر کنید که آیا راه دیگری به غير از شرکت در کنکور وجود دارد که راه گشا و کمک شما در کنکور باشد يا نه. در بیشتر موارد، موضوع با تهیه یک جزوه، چند جلسه مطالعه یا رفع اشکال با دوستان و … حل میشود و نیازي به شرکت در کلاس های کنکور احساس می کنید که برای قوت بیشتر کارتان، نیاز به حضور در این نیست. اگر هم واقعا کلاس ها دارید، برای کاهش هزینه ها، صرفه جویی در وقت و … تنها به عنوان رفع اشکال از این کلاس هااستفاده کنید.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=4601

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]