تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

چطور موقع کنکور از گوشي فاصله بگيريم؟

چطور موقع کنکور از گوشي فاصله بگيريم؟

راه های کاهش وابستگی به تلفن همراه در هنگام کنکور

پی سی کنکور: درباره زیان های استفاده بیش از حد از گوشی هوشمند و فضای مجازی کم ندیده و نخوانده ایم؛ با این حال این مستطیل های جادویی به نظر هر روز بیشتر و بیشتر بر زندگی ما مسلط می شوند. واقعیت این است که خیلی از ما نمی توانیم به راحتی چند روزی را بدون گوشی و اینترنت سر کنیم و البته این خیلی هم جای تعجب ندارد؛ گوشی های هوشمند دوربین عکاسی، وسیله بازی، راه ارتباطی با بقیه و البته مدیر برنامه های اجتماعی ما هستند و در یک کلام زندگی و سرگرمی ما را به دست گرفته اند اما در دوره کنکور استفاده از تلفن همراه فرق می کند و نیاز است تا با استفاده از راهکارهای مناسب استفاده خود را از تلفن همراه کاهش داده و بیشترین استفاده را داشته باشیم و نتیجه خوبی را در کنکور کسب کنیم.

چطور موقع کنکور از گوشي فاصله بگيريم؟

  • اول از همه با خودتون رو راست باشید و با خودتون عهد ببندید که هدفتون چیه و باید به خودتون قول بدید که به خاطرش تلاش کنید،چیزای خوب هم که به راحتی به دست نمیاد،پس اول استفاده از گوشیت رو کنترل کن.
  • می تونید گوشی تون رو روی حالت بیصدا یا حالت پرواز قرار بدین، و مشغول درس خوندنتون بشید

 

  • روز به روز استفاده تون رو از شبکه های اجتماعی(تلگرام،اینستاگرام و ..) کمتر و کمتر کنید به نحوی که در چند ماه مانده به کنکور کلا به آن ها دسترسی نداشته باشید تا بعد از کنکور ،چون خاصیت این برنامه ها دنبال کردن مطالب، و نتیجه آن ساعت ها  هدر رفت وقت با ارزش شما داوطلب کنکوری است.

 

  • -اگر عادت دارید گوشی را دم دست نگه دارید و همیشه روی میز یا در جیب تان است، آن را در بازه های زمانی معین در محلی دورتر و خارج از دسترس – مثل داخل کیف، کمد، یک اتاق دیگر – نگهداری کنید.مسلما با نبود گوشی در محدوده دید و خارج شدن آن از حوزه توجه شما،می تونید راحت تر به درس هاتون برسید

 

  • -سعی کنید طبق برنامه ریزی درسی پیش بروید و در پایان که توانستید برنامه تان را با موفقیت اجرا کنید به خودتون جایزه بدهید و در ازای آن نیم ساعت با گوشی کار کنید.

 

  • می توانید فقط در زمان خاصی از گوشی استفاده کنید،یعنی چی؟یعنی اینکه مثلا هر شب قبل خواب در حد 30 دقیقه تا 1 ساعت از گوشی استفاده کنید البته به شرطی که بیشتر نشه.

 

  • -اگه لازمه حتی می تونید گوشیتون رو به یه گوشی ساده تغییر بدین،که فقط اگه نیاز به تماس داشتین ازش استفاده کنید.

 

  • -خیال پردازی نکنید که الان چه خبره تو تلگرام،تو اینستاگرام یا فلانی با فلانی چی شده،اون یکی چیکار کرده،همیشه وقت هست برای این چیزا هیچ وقت هم دیر نمیشه ولی کنکور به این راحتی ها جبران نمیشه،پس به درس و کنکورت بچسب

 

باید گوشزد کنیم تغییر رفتار، به خصوص رفتارهای اعتیادگونه مثل استفاده از گوشی هوشمند یک شبه اتفاق نمی افتند و باید برای تغییر عادت های تان عزم جدی و برنامه طولانی مدت داشته باشید. بهترین کار شروع با تغییرات کوچک ولی مستمری است که باعث تغییر رفتار شما در دراز مدت می شوند. در نتیجه بهتر است از بین پیشنهادهای ما کار را با آن موردی شروع کنید که می دانید قادر هستید در طولانی مدت انجام داده و تبدیل به بخشی از عادت های خودتان بکنید.

همشهری-سایت پی سی کنکور

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=2172

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]