تام لندپرشتام لندتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

آیا کنکور 1400 می تواند مجازی برگزار شود؟

آیا کنکور 1400 مجازی برگزار می شود؟
کنکور 1400 مجازی است یا حضوری؟

پی سی کنکور : در روزهای گذشته یکی از مسئولان وزارت علوم اعلام کرد که امکان دارد طی شرایطی کنکور مجازی برگزار شود، در این رابطه آخرین اظهار نظر مسئولان وزارت علوم در رابطه با حضوری یا مجازی برگزار شدن کنکور 1400 را می خوانید.

 

آیا طرحی برای برگزاری کنکور 1400 به صورت مجازی وجود دارد؟

محمدرضا آهنچیان، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم در خصوص سوال آیا امکان برگزاری کنکور سراسری به صورت مجازی از نظر تکنولوژی وجود دارد، گفت: اگر سازمان سنجش در خصوص برگزاری کنکور مجازی برنامه یا سیاست خاصی را ندارد وزارت علوم هم تا کنون در حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم که متولی چنین آزمون‌هایی است هنوز طرحی برای برگزاری آزمون مجازی ندارد. (مشاهده زمان برگزاری کنکور 1400)

آهنچیان افزود: از طرف دیگر که سازمان سنجش خود بیشتر اجرا کننده سیاست نحوه برگزاری کنکور سراسری و کنکور‌های دیگر است و معاونت آموزشی وزارت علوم در جهت سیاست گذاری و برنامه ریزی است و همچنین شورای سنجش و پذیرش هم که با مصوبه قانون مجلس شورای اسلامی فعال است در حوزه معاونت آموزشی و اختیارات این حوزه تا کنون طرحی مبنی بر برگزاری آزمون مجازی مطرح نشده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم مطرح کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که برای آزمون‌های مجازی وجود دارد در حال حاضر برگزاری مجازی برای کنکور‌های سراسری قابل مفروض نیست و با توجه به روند کاهشی مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا و بهتر شدن اوضاع بیماری کرونا در کشور، تمامی آزمون‌های سراسری سال ۱۴۰۰ بصورت حضوری و در زمان خود اجرا خواهد شد.

آهنچیان تاکید کرد:، ولی اینکه اگر دوباره در شرایط مشابه و اضطراری امسال قرار بگیرم، آماده کردن زیر ساخت‌های آزمون مجازی برای آزمون‌های سراسری لازم و ضروری است، که مثل امسال آزمون‌های سراسری با تعویق و عقب افتادن چندماهه کنکور را نداشته باشیم این زیر ساخت‌ها ضروری است تا به نحو احسن آزمون‌های سراسری برگزار شود. ولی در حال حاضر بحثی مبنی بر آمادگی و ایجاد زیر ساخت‌های برگزاری آزمون مجازی را نداریم./خبرگزاری میزان

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=19014

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
 1. متین می گوید

  چند درصد ممکنه مجازی بشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام متین عزیز
   به نظر ما زیر 2 درصد

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]