مشاوره کنکور idnovinتام لند 1400تام لندaka100

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم؟

با استفاده از حق انتخاب در کنکور سال 99 کدام نظام تحصیلی را انتخاب کنیم؟

انتخاب کنکور 99 نظام جدید ای نظام قدیم

پی سی کنکور : سازمان سنجش در رابطه با برگزاری کنکور 99 اعلام کرد که با توجه به درخواست داوطلبان، در آزمون سراسري سال 1399، برای آخرین بار همانند آزمون سراسري سال 1398 سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذيل انجام خواهد شد، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6) ، سوال یکسان طرح خواهد شد.

 

حق انتخاب کنکور 99 نظام جدید یا قدیم

«برخی از داوطلبان کنکوری از سازمان سنجش درخواست داشتند که بتوانند در کنکور 99 نظام جدید شرکت کنند و پس از بازتاب گسترده اعتراضات و درخواست این داوطلبان سازمان سنجش نیز به حق انتخاب کنکور برای داوطلبان رضایت داد.

به گزارش مهر، دکتر ابراهیم خدایی افزود: یکی از دستورات جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که امروز در دفتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور اعضای شورا برگزار شد، مربوط به درخواست داوطلبان درباره نظام آموزشی امتحانی در کنکور ۹۹ بود.

وی افزود: درخواست یک سری از داوطلبان برای کنکور سال ۹۹ این بود که بتوانند نظام آموزشی امتحانی خود را انتخاب کنند که این حق انتخاب به داوطلبان داده شد. داوطلبان سال ۹۹ سئوالات هر نظامی را که تمایل دارد می‌توانند امتحان دهند و به سئوالات آن پاسخ دهد.»

 

حالا پس از آنکه سازمان سنجش طرح حق انتخاب در کنکور 99 را به داوطلبان را اعطا کرد،برای برخی از داوطلبان در این رابطه سوالاتی پیش آمده از جمله :

– پشت کنکوری هستم در نظام قدیم کنکور بدم یا نظام جدید؟

– در کنکور 99 نظام قدیم بدیم یا نظام جدید؟

– چند سال از کنکور فاصله داشته ام ،آیا در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنم یا نظام قدیم؟

برای دریافت پاسخ این سوالات با ما همراه باشید :

ابتدا نظرات دبیران را در این رابطه بدانیم :

نظر ایادفیلی دبیر درس عربی در رابطه با حق انتخاب کنکور نظام جدید یا نظام قدیم

 

نظر اشکان هاشمی دبیر درس زیست شناسی در رابطه با حق انتخاب کنکور نظام جدید یا نظام قدیم

 

نظر مهدی آرام فر دبیر درس زیست شناسی در رابطه با حق انتخاب کنکور نظام جدید یا نظام قدیم

 

نظر خیراندیش دبیر درس زیست شناسی در رابطه با حق انتخاب کنکور نظام جدید یا نظام قدیم

 

– نظر افشین ملاک پور دبیر درس ریاضی تجربی در رابطه با حق انتخاب کنکور نظام جدید یا نظام قدیم

 

نظر بهمن بازرگان دبیر درس شیمی در رابطه با حق انتخاب کنکور نظام جدید یا نظام قدیم

 

 

*نظر امیر رضا براتی نیا رتبه 1 کنکور تجربی 97 در رابطه با انتخاب نظام جدید یا نظام قدیم برای کنکور 99

 

حالا پیشنهاد ما به شما داوطلبان کنکور 99 چیه :

1-  اگر فارغ التحصیل نظام جدید هستید :

اگر فارغ التحصیل کنکور نظام جدید بوده اید ، طبیعتا شما در کنکور 99 نظام جدید شرکت کنید ، زیرا بهترین انتخاب ممکن برای شما داوطلبانی است که با این نظام تحصیلی فارغ التحصیل شده و بهتر می توانند با دروس ارتباط برقرار کنند.

2- اگر در سال های اخیر مثلا بیشتر از 3 یا 4 سال از کنکور فاصله داشتید :

اگر سال های زیادی از آخرین کنکور شما میگذره پیشنهاد می کنیم ، کنکور نظام جدید را اولویت اصلی خود ببینید زیرا با توجه به فاصله زیادی که افتاده می توانید از کتاب های نظام جدید استفاده کنید چون هم حجم درس ها کم تر شده و مباحث نیز در برخی از دروس آسان تر شده است و منابع و کلاس نیز بیش تر در دسترس است.(دانلود منابع و کتب درسی کنکور)

3- اگر یکی دو سال اخیر در کنکور شرکت کرده اید :

اگر در یکی دو سال اخیر در کنکور نظام قدیم شرکت کرده اید ،پیشنهاد می کنیم در همان نظام قدیم در سال 99 در کنکور شرکت کنید زیرا در این رابطه نیز احساس راحتی بیشتری با کتاب ها دارید و بهتر می توایند ارتباط برقرار کنید و شرکت در کنکور نظام جدید می تواند ریسک باشد و باید هزینه مجدد برای منابع و سایر لوازم کمک آموزشی بپردازید و وقت بیشتری نیاز است تا بتوانید بر دروس نسلط پیدا کنید.

4- اگر قبل از اعلام مصوبه حق انتخاب کنکور 99 ، نظام جدید را خوانده اید :

پروسه اعلام حق انتخاب پروسه چند ماهه ای بود که داوطلبان را در بلاتکلیفی گذاشت،به همین دلیل برخی از داوطلبان در همین فاصله دروس نظام جدید را شروع به مطالعه کردند،پس پیشنهاد می کنیم که این گونه داوطلبان همین نظام تحصیلی جدید را به عنوان کنکور اصلی خود مدنظر قرار دهند.

5- اگر تغییر رشته ای هستید :

اگر در رشته ای غیر از رشته ای که در آن فارغ التحصیل شده اید می خواهید کنکور دهید بهتر است نظام جدید را انتخاب نمایید،برای مثال در رشته ریاضی فارغ التحصیل شده اید و می خواهید در کنکور انسانی یا تجربی شرکت کنید و یا بالعکس

برخی از نکات مهم در رابطه با حق انتخاب کنکور 99 

برای هر دو نظام قدیم و نظام جدید آزمون های آزمایشی برگزار می شود. (بهترین آزمون آزمایشی کنکور 99) – (برنامه آزمون های آزمایشی کنکور 99 )

برای هر دو نظام جدید و قدیم کتاب های کمک درسی و تستی وجود دارد حتی برای نظام قدیم ها،که این داوطلبان نیز می توانند منابع خود را از آشنایان و کتاب فروشی های معتبر و یا استفاده از منابع دست دوم که به فراوانی یافت می شود. (بهترین منابع کنکور 99)

دی وی دی ها آموزشی و کلاس های کنکور آنلاین و حضوری برای هر دو نظام جدید هم موجوده که شاید برای نظام قدیمی ها به مرور کم ترشود

قبولی هیچکدام از دو نظام آسان تر نیست،پس مواظب باشید سوالا کنکور توسط سازمان سنجش به صورت استاندارد طرح می شود

برای هیچکدام از دو کنکور نظام جدید یا نظام قدیم سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و تراز مشترک است . (مشاهده مطلب نحوه تراز گیری کنکور نظام قدیم و جدید)

 

 جمع بندی پایانی

توضیحات گفته شده در این مطلب تنها پیشنهادی بوده و شما در انتخاب هر کدام از نظام ها در کنکور سال 99 حق انتخاب دارید ،امیدواریم که به جمع بندی مناسبی رسیده باشید.

اگر می خواهید در کنکور 99 نظام جدید شرکت کنید که هر چه سریعتر منابع درسی و کمک درسی را تهیه کنید و اگر نیز تصمیم دارید  در کنکور 99 نظام قدیم شرکت کنید نیز برنامه ریزی کنکور 99 خود را بچینید و شروع کنید، هم چنین حتما شما داوطلبان نظام قدیمی بر روی مباحث مشترک تاکید ویژه ای داشته باشید

در رابطه با همین موضوع مطالب زیر را نیز ببینید :

مباحث مشترک نظام قدیم و جدید

تفاوت کتاب های نظام قدیم و نظام جدید

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11572

ممکن است شما دوست داشته باشید
437 نظر
 1. س می گوید

  سلام.
  به فرض اگر کنکور 1400 به دو صورت باشد انتخاب با داوطلب است می تواند نظام جدید یا قدیم را انتخاب کند. ممنون میشم اگر پاسخ دهید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله حتما حق انتخاب خواهی داشت به فرض دو کنکور

 2. کاراگاه می گوید

  خیلی ها میان از رشته های دیگه ئجربی بخونند همش هم دهنشون اب افتاده ولی واقعا اسون نیس ویه جمله اراده من زیاده کافی نیست لامصب پایه قوی نباشه کارت خیلی سخته مث من

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]