تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

آیا کنکور نظام قدیم 1400 برگزار می شود؟ + سوالات متداول

کنکور 1400 نظام قدیم بله یا خیر؟

کنکور 1400 نظام قدیم

پی سی کنکور : کنکور سراسری 1400 به زودی از راه می رسد و نحوه برگزاری آن نیز در اینجا مفصل شرح داده شده است،اما سوالی که برای برخی از داوطلبان به وجود آمده این است که آیا در کنکور 1400 آزمون نظام قدیم همانند کنکور 98 و کنکور 99 برگزار می شود یا نه؟  ،برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید

نیمه اول امسال بود که برخی داوطلبان کنکور، خواستار حق انتخاب سوالات برای داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ شدند. ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از ارائه حق انتخاب به داوطلبان نظام قدیم پس از برگزاری جلسه سنجش و پذیرش دانشجو خبر داد.

خدایی در مردادماه امسال گفت: در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مسأله حق انتخاب نظام امتحانی داوطلبان در کنکور ۹۹ بررسی و مقرر شد که داوطلبان سال ۹۹ در نظام انتخابی مختار باشند، براین اساس داوطلبان کنکور ۹۹ که در نظام قدیم آموزش متوسطه تحصیل کرده‌اند می‌توانند دروس نظام قدیم یا جدید آموزش متوسطه را در کنکور امتحان دهند و این مسأله بستگی به تمایل داوطلبان دارد.

داوطلبان کنکور دوباره خواستار برگزاری کنکور نظام قدیم تا سال ۱۴۰۰ شدند.

این داوطلبان اعلام کردند: «مسلما به علت محدود بودن ظرفیت رشته محل‌های پرطرفدار عده کثیری از جمع چند صدهزار نفری داوطلبان نظام قدیم پشت کنکور خواهند ماند که باید در کنکور 1400 شرکت کنند، اگر کنکور ۱۴۰۰ فقط بامنابع نظام جدید برگزار شود این گروه عظیم مجبور خواهند بود دوباره منابع جدید تهیه کنند که با وضع معیشتی موجود در جامعه این مسأله بسیار دشوار است، لذا از مسؤولان خواستاریم کنکور نظام قدیم را تا سال ۱۴۰۰ ادامه دهند.

برگزاری کنکور نظام قدیم در کنکور 1400

نظر رئیس سازمان سنجش در رابطه با برگزاری کنکور نظام قدیم در کنکور 1400 چیه؟

خدایی با بیان اینکه مصوبه شورای سنجش و پذیرش بر این مبناست که امسال آخرین سال برگزاری کنکور نظام قدیم است، گفت: این موضوع بسیار مورد بحث قرار گرفته و طراحی سؤال برای نظام قدیمی‌ها یک سال تمدید شد و در سال ۹۹ هم این کار انجام می‌شود اما دیگر قابل تمدید نیست.

وی افزود: دو سال برای برگزاری کنکور نظام قدیم کفایت می کند و به داوطلبان هم از یک سال پیش اطلاع‌رسانی شده و می‌توانند بر این مبنا برنامه‌ریزی کنند./فارس

 

سوالات متداول

– آیا در سال 1400 برای داوطلبان نظام قدیم کنکور جداگانه ای برگزار می شود؟

با توجه با آخرین اطلاعات تا لحظه انتشار این مطلب،خیر در کنکور 1400 ،آزمون جداگانه ای در نظر گرفته نمی شود.

 

– داوطلبان نظام قدیم چگونه باید در کنکور 1400 نظام جدید شرکت کنند؟

داوطلبانی که دارای مدرک نظام قدیم هستند می توانند در کنکور 1400 نظام جدید که تنها شیوه برگزار کنکور در سال 1400 خواهد بود،شرکت کنند

 

– آیا با مدرک نظام قدیم می توان در کنکور 1400 شرکت کرد؟

بله می توان با همان مدرک اخذ شده نظام قدیم در کنکور 1400 نظام جدید شرکت کرد و نیازی به اخذ مدرک جدید نمی باشد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12929

ممکن است شما دوست داشته باشید
99 نظر
 1. محمد رضا می گوید

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون برای کنکور ۱۴۰۱ نظام قدیم که فقط سوم دبیرستان یا همون دیپلم به صورت هماهنگ بوده چند درصد معدل تاثیر مثبا داره ؟ خیلی ممنونم .

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمدرضا عزیز
   احتمالا 30 تا 35 درصد سوم دبیرستان و 5 یا 10 درصد هم پیش دانشگاهی تاثیر مثبت در کنکور 1401 خواهد داشت ولی هنوز اعلام رسمی نشده و باید منتظر بمانید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]