گردشگری غذایی، آشنایی طعم فرهنگ های دیگر

گردشگری غذایی، آشنایی طعم فرهنگ های دیگر

گردشگری غذایی، آشنایی طعم فرهنگ های دیگر

دیدن غذاهای خوش آب و رنگ در پشت ویترین مغازه ‌ها و استشمام عطر نان ‌ها و شیرینی ‌های خوشمزه، به اندازه کافی جذاب بوده تا شاخه‌ای از گردشگری را از آنِ خود کند. البته گردشگری غذایی نه تنها غذا ها بلکه تاریخ، سنت و فرهنگ نهفته در پس یک غذای خاص را هم به گردشگران نشان می‌دهد. صنعتی که هم‌ اکنون در بسیاری از کشورها رواج یافته است. اگر غذا برای شما یکی از اولویت‌های مهم زندگی است و حاضرید به خاطر آن فرسنگ‌ ها راه بپیمایید، خرید بلیط هواپیما از قاصدک 24 را امتحان کنید.

گردشگری غذایی؛ سفر به هوای شکَم

برای آنهایی که با نام گردشگری غذایی آشنایی چندانی ندارند، دانستن در مورد این صنعت لذیذ جذابیت خاصی دارد. در حقیقت بر اساس یک تعریف علمی گردشگری غذایی شامل امتحان و تجربه کردن غذاهای سنتی یک کشور، منطقه، شهر یا روستای خاص می شود. از همین رو در سال های اخیر تورهای ویژه برای آشنا کردن مردم با فرهنگ غذایی مناطق گوناگون جهان شکل گرفته اند.

نکته جالب تر اینکه گردشگری غذایی آنقدر گسترش پیدا کرده که در دل خود شاخه های کوچک تری مانند گردشگری نوشیدنی را هم شکل داده است. گردشگران علاقه مند با خرید بلیط هواپیما یا بلیط قطار کیلومترها راه طی می کنند تا طعم نوشیدنی های یک شهر خاص مانند کالیفرنیا در خاطرشان بماند.

حالا فکر می کنید این تورهای غذایی چه ویژگی های خاصی دارند؟ در واقع تورهایی که با هدف گردشگری غذایی شکل می گیرند، باید حواس خود را بیشتر جمع کنند. آنها به طور معمول شهرهای مهمی را انتخاب می کنند که فرهنگ غذایی جالب توجه و قابل عرضه ای به مسافران دارند؛ شهرهایی مانند مادرید، برلین یا استانبول. برای چشیدن طعم تجربه غذایی منحصر به فرد این شهرها، خرید بلیط هواپیما از قاصدک 24 می تواند قدم نخست باشد .

البته خوشبختانه یا متاسفانه تورهای غذایی با پای پیاده هستند. منطقی هم به نظر می رسد؛ اگر قرار است جاذبه های غذایی یک خیابان را زیر و رو کنید، ماشین به کارتان نمی آید. باید با نان های خوشمزه و خوش عطر پشت ویترین ‌های مغازها چشم در چشم بشوید. پس اگر اهل پیاده روی نیستید، دور این تورها را خط بکشید. چون قرار است چیزی نزدیک به 3 ساعت راه بروید؛ آن هم در ساعات ابتدایی ظهر! یکی از نقاط قوت این تورها، استفاده آنها از راهنماهای محلی است. آنها شما را به خوشمزه ترین بخش های شهر برده و علاوه بر چشیدن طعم و آشنا کردن با تاریخچه غذاها، امکان خرید را هم برایتان مهیا می کنند. خوشبختانه هدف این تورها این است که در عین لذت، از آلودگی محیط زیست هم پیشگیری کنند. پس باید به گردشگری سبز هم وفادار باش ید.

حالا که اندکی با گردشگری غذایی و ویژگی های آن آشنا شده اید، بد نیست نام قطب های گردشگری غذایی در دنیا را هم بدانید. نیواورلئان در آمریکا، توکیو، لیون فرانسه، سن سباستین در اسپانیا، مراکش در موروکو، جورج تاون در مالزی و فلورانس ایتالیا از جاذبه های اصلی گردشگری غذایی در جهان هستند. اگر تصمیمتان برای سفر به مالزی یا حتی ایتالیا جدی شد، برای خرید بلیط هواپیما خود می توانید به قاصدک 24 مراجعه کنید.

اهالی نیواورلئان یک میراث غذایی غنی دارند که از بومیان آمریکا، ساکنان فرانسوی، آفریقایی ها، فرهنگ آمریکای جنوبی و نیز طعم های کارائیبی به جای مانده است. غذاهای خوشمزه طبخ شده از غذاهای دریایی این منطقه در جهان شهره است. نام ژاپنی ها همه جا مطرح است. در دنیای غذا نیز ژاپنی ها حرف های زیادی برای گفتن دارند. رستوران های چند ستاره، سرآشپزهای خلاق و متبحر و غذاهای منحصر به فرد همگی دست به دست هم داده اند تا توکیو را به یک شهر خوشمزه تبدیل کنند.

از طعم های آمریکایی و آسیایی به طعم غذاهای خاورمیانه ای می رسیم. موروکو در مراکش با غذاهای خیابانی خود شهره شده است. غذاهایی که هویت خود را از ادویه ها گرفته اند و زیتون را هم در کنار خود جای دا ده اند.

رایحه و طعم غذاهای آکنده از روغن زیتون و پنیر در فلورانس ایتالیا، غذاهای ترکیبی هندی و چینی در مالزی و غذاهای دریایی در سن سباستین اسپانیا بسیاری را راهی این شهرها می کند. آنهایی که فقط به چشیدن طعم غذاها علاقه مند نیستند، بلکه دوست دارند در مورد تاریخ و فرهنگ غذایی مردمان آن نواحی هم بدانند.

guest
(منتشر نخواهد شد)
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]