تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مصاحبه با ملیکا دادخواه تیرانی رتبه 10 کنکور انسانی 98

گفتگو با رتبه دهم کنکور انسانی 98

مصاحبه با رتبه 10 کنکور انسانی 98

 

پی سی کنکور : سرانجام رتبه های برتر کنکور 98 اعلام شد ،در همین رابطه قصد داریم تا مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 98 را برای شما عزیزان آماده کنیم ،در این مطلب می توانید مصاحبه با رتبه 10 کنکور انسانی 98 یعنی ملیکا تیرانی از اصفهان را بخوانید :

ملیکا دادخواه تیرانی در بیست و ششم شهریور ماه سال 80 در اصفهان در خانواده‌ای تحصیلکرده به دنیا آمد. پدرش مهندس، مادرش پزشک و برادرش دانشجوی رشته دندانپزشکی است.

وی در مدرسه” فرزانگان امین “2 دیپلم گرفت و در حال حاضر رتبه دهم رشته علوم انسانی را در کشور به خود اختصاص داده است.
رتبه دهم رشته علوم انسانی کنکور 98 با اشاره به اهمیت و چگونگی درس خواندن، اظهار داشت: کیفیت درس خواندن به کمیت و تعداد ساعات درس خواندن ارجحیت دارد.

وی تصریح کرد: روزانه 4 ساعت برای کنکور درس خوانده ولی اینکه چطور و چگونه درس خوانده بسیار مهم‌تر است، بین مهمانی رفتن و تفریحات خانوادگی و درس‌هایش اعتدال برقرار کرده و به همه آنها رسیده است. دادخواه افزود: در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده است.

‌رتبه دهم رشته علوم انسانی 98 با بیان اینکه بعضی از کلاس‌های کنکور، جنبه تجاری و کسب درآمد دارند، گفت: اگر دانش‌آموزی در درسی ضعیف است می‌تواند با حضور در این کلاس‌ها، رفع اشکل کند و نباید به قدری وقت خود را در این آموزشگاه‌ها بگذراند که فرصتی برای مطالعه و بازخوانی دروس نداشته باشد.

وی ادامه داد: نقش والدین در موفقیت فرزندان بسیار با اهمیت است، آنها می‌توانند با ایجاد فضایی امن و با آرامش و بدون هیچ استرس و فشاری در مورد انتخاب رشته تحصیلی، فضای خانه را برای مطالعه با کیفیت دروس آماده کنند.

دادخواه خاطرنشان کرد: والدینش در موفقیت او سهم به سزایی داشتند و هیچ گاه اصراری برای انتخاب رشته تحصیلی نداشتند و دستش را برای انتخاب با توجه به علاقه و استعداد باز گذاشتند و از او حمایت کردند و همین امر سبب موفقیت فعلی او شده است.

وی با اشاره به اینکه هنوز برای انتخاب رشته دانشگاهی، تصمیمی نگرفته، گفت: ترجیح می‌دهم در یکی از دانشگاه‌های معتبر شهر تهران تحصیل کنم.

دادخواه در مورد نحوه باخبر شدنش از موفقیت در کنکور، گفت: من خواب بودم و دوستم خبر رتبه دهم کشوری رشته علوم انسانی را به من داد، ابتدا باور نکردم و به سرعت سایت سازمان سنجش را باز کردم ولی وقتی اسمم را دیدم بسیار خوشحال شدم و اولین کاری که کردم تماس با پدر و مادر و پشتیبانم بود تا آنها نیز خوشحال شوند.

وی به کسانی در کنکور امسال قبول نشدند، توصیه کرد: به هیچ وجه ناامید نشوید و برای رسیدن به هدف و خواسته خودتان از اول شروع کنید و سعی کنید کاستی‌هایی را که در سال گذاشته داشتید را برطرف کنید.

دادخواه به کنکوری‌های سال آینده هم پیشنهاد کرد: از همین الان برای کنکور سال آینده آماده شوید و وقت را هدر ندهید، کتاب‌های سال گذشته را بخوانید و هر جا ایرادی دارید برطرف کنید و سال دوازدهم را نیز با جدیت و پشتکار درس بخوانید تا موفق شوید.

وی راز موفقیتش را علاقه و پشتکار عنوان کرد و اظهار داشت: هر درسی را به موقع خودش می‌خواندم و در صورتی که مطلبی را متوجه نمی‌شدم برای رفع آن هر کاری می‌کردم و تا برطرف نشدن آن، مبحث جدید را وارد نمی‌شدم، به رشته‌ام بسیار علاقه داشتم و برای همین در کنار درس‌های مدرسه، کتاب‌های مرتبط با رشته مانند موضوعات ادبی و فلسفی را می‌خواندم./تسنیم

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11794

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]