تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

در ترمیم معدل کنکور 1402 چند بار می توان شرکت کرد؟ (تعداد ثبت نام مجاز در ترمیم معدل)

در ترمیم معدل کنکور چند بار می توان شرکت کرد؟
تعداد ثبت نام مجاز برای ترمیم معدل و نمره

چند بار برای ترمیم معدل می توان اقدام کرد؟، آیا بیشتر از یک بار می توان برای ترمیم معدل دیپلم ثبت نام کرد؟، هر فرد چه تعداد می تواند برای ترمیم نمره امتحانات نهایی و کتبی شرکت کند؟، این ها سوالاتی هستند که از سوی داوطلبان شرکت کننده ای که می خواهند نمرات دیپلم خود را ارتقا دهند، شنیده می شود. در ادامه به آخرین اخبار حول این موضوع می پردازیم.

بعد از مطالعه این محتوا، می توانید نکات بیشتر در رابطه با ترمیم نمره در مطلب ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲ بخوانید

پاسخ :

در حال حاضر طبق آخرین بخشنامه های صادره از طرف آموزش و پرورش داوطلبانی که می خواهند نمرات کسب شده در امتحانات نهایی خود را ارتقا دهند، یکبار حق شرکت دارند.

ممکن است برای برخی از داوطلبان سوال پیش آید که طبق آخرین اخبار مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار است اجرایی شود و برخی از داوطلبان انتظار دارند که این فرصت بیشتر از یکبار فعلی در نظر گرفته شود که باید صبر کرد تا بخشنامه جدید آموزش و پرورش در این رابطه منتشر شود.

 

 آخرین خبرها در این رابطه را مشاهده می کنید :

23 آبان 1401 – به نقل از خبرگزاری تسنیم

به متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات دروس نهایی اعم از دارندگان مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه، دانش آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و دانش آموزان شاخه نظری داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود، اجازه داده می‌شود مطابق جدول دروس امتحان نهایی دوره دوم متوسطه صرفاً یک بار برای ایجاد سابقه و یک بار برای ترمیم نمره با پرداخت هزینه در دروس مورد نظر خود ثبت نام و در امتحان مربوط شرکت کنند.

تبصره 1. به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه از فرصت ترمیم استفاده کرده‌اند، اجازه داده می‌شود یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم کنند.

 

22 شهریور 1401 – به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش :

«دانش‌آموزان نظام جدید (نظام ۶-۳-۳) می‌توانند در مدارس بزرگسال منطقه آموزش و پرورش خود ثبت نام کنند و از یک درس تا تمام دروس برای یک بار آزمون ترمیم نمره را بدهند. همچنین دانش‌آموزان می توانند در منطقه‌ای که دانش‌آموز بودند ثبت نام‌ کنند ولی در منطقه ای که اکنون سکونت دارند، امتحان دهند. همچنین می‌توانند یک نوبت ثبت‌نام کنند و در سه نوبت امتحان دهند. …»

 

 به روز رسانی در 5 شهریور 1401 :

به نقل از خبرگزاری فارس؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه بر اساس مصوبه فقط یک بار برای هر درس امکان آزمون وجود دارد، تصریح کرد: امکان اینکه یک داوطلبان همه دروس را هم برای ترمیم نمره در یک ترم بگیرد و آزمون دهد، وجود دارد.

 به روز رسانی در 25 مرداد 1401 :

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محسن زارعی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفتگوی تلویزیونی برنامه فرامتن شبکه افق : داوطلبان فقط یک بار می‌توانند برای ترمیم معدل خود اقدام کنند مثلا دو درس را در خرداد، سه درس در شهریور، و بقیه را در دی امتحان دهند یا اینکه در یک نوبت تمام دروس را امتحان دهد تا نمرات در سوابق تحصیلی داوطلب اعمال و به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شود.

 

 به روز رسانی در 11 مرداد 1401 :

به نقل از خبرگزاری ایرنا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه، در صورت تعیین برگزاری امتحانات در سه سال، اضطراب بیشتری برای دانش آموزان ایجاد می شود، گفت: این درحالی است که طبق مصوبه جدید دانش آموز مطابق با دروسی که فرا می گیرد در آزمون شرکت می کند.

عاملی افزود:ضمن اینکه قرار است طبق مصوبه جدید سنجش و پذیرش سالی دو بار کنکور برگزار شود و امکان تقویت معدل چهار بار برای دانش آموز وجود داشته باشد.

 

25 تیر 1401

به نقل از خبرگزاری ایسنا محسن زارعی رئیس سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش‌ و پرورش، دانش‌آموزان می‌توانند یک مرتبه درخواست ترمیم نمره امتحانات نهایی داشته باشند.

وی افزود: متقاضیان درخواست خود را به منطقه ارائه می‌کنند و پس از تایید کمیسیون خاص منطقه، می‌توانند برای ترمیم اقدام و در ایام برگزاری امتحانات، خرداد، شهریور یا دی ماه و همزمان با سایر دانش‌آموزان در امتحانات شرکت کنند.

زارعی با اشاره به تغییرات کنکوری در صورت ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت که این مصوبه کماکان اجرا می‌شود، اما این شرایط مربوط به قبل از ابلاغ و اجرای قطعی مصوبه کنکوری مذکور است و ممکن است نیاز به بازنگری داشته باشد که در صورت لزوم آن را انجام خواهیم داد.

 

25 تیر 1401

به نقل از خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: تاکید مصوبه جدید این است که کنکور دو بار در سال برگزار شود، و سوابق تحصیلی نیز قابل تکرار باشد به این معنا که اگر معدل سه سال آخر مطلوب نبود، دانش آموز می‌تواند شرکت در امتحانات را چندین بار تکرار کند تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. بنابراین اضطراب شکست و فاصل یک‌سال برای جبران برداشته می‌شود. کنکور فقط شامل دروس تخصصی می‌شود و دروس عمومی در سوابق تحصیلی تاثیرگذار خواهد بود.

 

30 خرداد 1401

به نقل از خبرگزاری مهر؛ رجبعلی برزویی معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: یکسری از افراد مانند کسانی که در رشته هنر هستند و یا قصد دارند در رشته زبان خارجه شرکت کنند و آن‌هایی که رشته کار و دانش و فنی‌حرفه‌ای هستند، ممکن است سوابق تحصیلی نداشته باشند برای هریک از این افراد شورای سنجش و پذیرش پیش بینی لازم را انجام داده است که چگونه عمل کنند.

وی افزود: یک عده‌ای ممکن است به هر دلیلی قبلاً سوابق داشتند ولی به آن اهمیت نداده‌اند، این مورد هم باز پیش‌بینی‌شده که بتوانند ترمیم سابقه تحصیلی خود را انجام بدهند.

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی یاد آور شد: یعنی آموزش‌ و پرورش این پیش‌بینی را انجام داده تا داوطلبان بتوانند زمانی را برای این کار اختصاص دهند تا ترمیم یک بار، دو بار و تعدادی که شورای سنجش و پذیرش آن را تأیید خواهد کرد، انجام شود.

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=26405

ممکن است شما دوست داشته باشید
785 نظر
 1. لیلی می گوید

  سلام پی‌سی جان چون دیدم بچه ها اینجا نگرانند خواستم یک مسئله‌ای رو بگم من با وزارت ا.پ و به من گفتند که فرصت ترمیم مجدد قطعیه و هفته اینده بخشنامه ارسال میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   سپاسگزاریم از کامنت شما

 2. یگانه می گوید

  من زنگ زدم امروز واسه ترمیم مجدد شهریور رفته بودم گفت تا دو روز دیگه بخشنامه میاد امیدوارم بشه ترمیم کرد اگر نشه اینجا هم بهمون ظلم کردن:) چون اون موقع نمیشد درسارو تقسیم کرد

 3. مصطفی می گوید

  سلام وقت بخیر میگم چه قوراحتمال داره طرحی که مجلس تصویب کرده برای کنکور۱۴۰۳ حاکم بشه واین مصوبه لعنتی شورای عالی انقلاب فرهنگی لغو بشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   50 درصد

 4. Mahsa می گوید

  سلام خسته نباشید
  من میخوام درسارو تقسیم کنم بین دی و خرداد ولی مدرسه میگه ما بخشنامه ای نداریم
  چیکار کنم؟ بخشنامه ارسال میشه بالاخره؟ یا ممکنه نشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   ممملکت عجیب و غریبی داریم
   عدم هماهنگی زیادی دیده میشه
   متاسفانه راهی به نظرمون نمیرسه غیر از صبر کردن امیدواریم تو این هفته منتشر بشه

 5. یگانه می گوید

  سلام وقت بخیر من شهریور ترمیم کردم دوباره میزارن خرداد امتحان بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   برداشت که ما داریم بله هستش

 6. Dr:) می گوید

  سلام وقتتون بخیر، من برای ترمیم دی شرکت کردم ولی نمیرسم درسارو تموم کنم میخواستم بدونم الان میشه ،لغوش کرد و برای ترمیم تو خرداد سال دیگه شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   آموزش و پرورش اطلاعات شفافی رو بیرون نمیده
   به مدرسه ای که ثبت نام کردید مراجعه کنید

 7. ... می گوید

  سلام پی سی جان خدا قوت ممکنه یه وقت اصلا بخشنامه ای برا ترمیم نیاد؟چرا انقدر اذیت میکنن…

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   میاد صبور باشید

 8. Sina می گوید

  سلام خسته نباشید
  میشه برای ترمیم معدل کنکور تیر1402،
  خرداد ماه 1402 انجام داد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله

 9. ماهان می گوید

  سلام
  میشه درسهارو بین دی و خرداد تقسیم کرد؟ برای ترمیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله
   ولی لازمه که بخشنامه بهشون ابلاغ بشه

 10. متین می گوید

  سلام وقت بخیر من رفتم ثبت نام برای ترمیم گفتند که همه دروس تنها در یک دوره می توان شرکت کرد و امکان تقسیم کردن دروس در دی و خرداد نداریم

  گفته هاشون تضاد نداره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بدیش اینه که بخشنامه هنوز منتشر نشده و گرنه که باید شدنی باشه به راحتی

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]