تام لند

مدابوک

تام لند

مصاحبه با احمد رضایی رتبه 10 کنکور انسانی ۱۴۰۲

احمد رضایی استخروئیه رتبه 10 کنکور انسانی ۱۴۰۲  است و مصاحبه با این رتبه های برتر می تواند نکاتی را از طی این مسیر و به دست آوردن این موفقیت برای کنکوری های سال بعد روشن تر سازد. در ادامه این مصاحبه را بخوانید.

احمد رضایی‌استخروئیه متولد دی‌ماه سال ۱۳۸۳ است و دانش‌آموز مدرسه نمونه دولتی سید کمال کرمان بوده است. وی موفق به کسب رتبه ۱۰ گروه آزمایشی علوم انسانی کنکور سراسری 1402 شد.

وی می‌گوید: مدت زمان درس‌خواندن بنده در سال تحصیلی از ۹ تا ۱۱ ساعت متغیر بود، اما با نزدیک‌تر شدن به کنکور کم‌کم این مدت را به ۱۳ ساعت رساندم.

رضایی‌استخروئیه ادامه می‌دهد: غیراز کلاس‌های مدرسه در هیچ‌گونه کلاسی برای کنکور شرکت نکردم و فقط برای آزمون‌های آزمایشی در یک موسسه ثبت نام کردم و از آزمون‌های این موسسه استفاده می‌کردم.

وی با اشاره به اینکه شنیدن خبر رتبه 10 کنکور در ابتدا برایم غیرقابل باور بود، می‌گوید: با صدور کارنامه اولیه و مشاهده تراز کنکورم به رتبه‌برتر شدن فکر می‌کردم و در زمان شنیدن این خبر در خانه بودم و خوشحالی اولین احساسم بود.

این دارنده رتبه برتر کنکور درباره دلایل موفقیت خود بیان می‌کند: بعد از لطف ایزد منان و همراهی بی‌دریغ خانواده و کادر دلسوز مدرسه، باید به برنامه‌ریزی اصولی و دقیق و اراده مصمم بر اجرای این برنامه اشاره کنم.

از رضایی‌استخروئیه می‌پرسم قصد داری در چه رشته‌ای و در چه دانشگاهی ادامه تحصیل دهی، او می‌گوید: در انتخاب رشته به فکر و مشورت بیشتری نیاز دارم تا در انتها به لطف خدا یک انتخاب رشته اصولی و منطقی داشته باشم.

وی همچنین به دانش‌آموزانی که باید در کنکور شرکت کنند پیشنهاد می‌دهد: مطالعه اصولی با برنامه‌ریزی دقیق را دنبال کنند.

رضایی‌استخروئیه عنوان می‌کند: بارها این جمله را شنیدیم که یک ساعت مطالعه اصولی از چند ساعت درس‌خواندن بدون نظم بهتر است و من هم این اتفاق را در دوران کنکور تجربه کردم و پیشنهادم به دوستانی که در سال‌های آینده در کنکور شرکت می‌کنند این است که هیچ‌وقت توانایی‌های‌تان را دست‌کم نگیرید و بدانید با تلاش منظم ان‌شاء‌الله میتوانید رتبه برترهای سال آینده باشید.

منبع : خبرگزاری فارس مهسا حقانیت

مصاحبه های بیشتری را در پست مصاحبه با رتبه های برتر کنکور ۱۴۰۲ بخوانید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]