تام لند

مدابوک

تام لند

زمان اعلام نتایج کنکور دی 1401 (تاریخ اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور دی ۱۴۰۲)

زمان اعلام نتایج کنکور دی 1401
تاریخ اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور دی ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج کنکور دی 1401 برای داوطلبان کنکور 1402 یکی از سوالات پرتکرار است. با توجه به اینکه کنکور 1402 در دو مرحله برگزار می شود که یکی از آن ها کنکور دی 1401 می باشد.

مطلب پیشنهادی : (زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳) (زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۲)  

با اطلاعاتی که تا لحظه انتشار این پست در دسترس است، پس از برگزاری کنکور دی 1401، نتایج اولیه شامل؛ نمرات خام تا نیمه اول اسفند 1401 اعلام شده و نتایج نهایی آن بعد از کنکور دوم که در تیر 1402 برگزار می شود، اعلام می شود، که احتمالا همانند سال های گذشته در مرداد نتایج نهایی کنکور 1402 مشخص شود.

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲

اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲ چگونه است؟

 به نقل از سازمان سنجش ؛

* نحوه اعلام نتایج کنکور 1402 افرادی که در دو نوبت دی و تیر در یک رشته یکسان شرکت می کنند، چگونه است؟

1- نتیجه علمی داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده و قصد شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 (تیرماه سال 1402) با همان گروه آزمایشی قبلی را دارند، با نمره کل آزمون و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت کارنامه حاوی رتبه و… در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد که می‌بایست براساس کارنامه مذکور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

 

* نحوه اعلام نتایج کنکور 1402 افرادی که در دو نوبت دی و تیر در چند کنکور متفاوت شرکت می کنند، چگونه است؟

2- نتیجه علمی داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده و در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 (تیرماه سال 1402) با گروه آزمایشی متفاوت شرکت کنند، در بازه زمانی اعلامی و مطابق با انتخاب یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) و یک یا دو گروه علاقمندی (هنر و زبان های خارجی)، با اعمال نمره کل آزمون گروه مورد نظر و نمره کل سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه، کارنامه حاوی رتبه و … در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد و با توجه به این کارنامه می‌توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

 

* نحوه اعلام نتایج کنکور 1402 افرادی که فقط در کنکور دی شرکت کرده اند، چگونه است؟

3- داوطلبانی هم که صرفاً در همین مرحله از آزمون (نوبت اول آزمون سراسری 1402) شرکت نموده اند، با نمره کل آزمون این مرحله (دی‌ماه سال 1401) و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت کارنامه حاوی رتبه و… در مردادماه به آنها اعلام خواهد شد که می‌بایست براساس کارنامه مذکور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

* نحوه اعلام نتایج کنکور 1402 افرادی که دارای آزمون عملی هستند؟

4- در خصوص رشته هایی که دارای آزمون عملی می باشند در زمان پرینت کارت آزمون نوبت دوم (تیرماه 1402) اطلاع‌رسانی خواهد شد./ پایان مطلب


در آستانه اعلام نتایج؛ دفترچه انتخاب رشته نیز منتشر می شود، می توانید از مطلب رشته موردنظر پس از انتشار در مرداد ماه بررسی کنید :

آپدیت شده در 6 اسفند 1401 :

نتایج کنکور دی 1401 تا اوایل هفته آینده اعلام می شود

به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هفته آینده نتیجه اولیه نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ اعلام می‌شود. البته این نمرات خام است و رتبه به کسی داده نمی شود.

 

آپدیت شده در 1 اسفند 1401 :

نتایج کنکور دی ماه تا اواسط اسفند منتشر می شود

علیرضا کریمیان در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا : نتایج اولیه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ تا اواسط اسفند ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

کریمیان گفت: نمراتی که در نیمه اول اسفندماه اعلام می‌شود نمره خام داوطلبان است؛ هنگامی که سوابق تحصیلی از سوی آموزش و پرورش اعلام شود نمره کل داوطلبان به اطلاع آنها می‌رسد. نمره کل داوطلبان، نمره تراز شده است که شامل ۴۰ درصد سوابق تحصیلی و ۶۰ درصد نمره کنکور داوطلب است.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: به نظر می‌رسد، اغلب داوطلبان به صورت آزمایشی در آزمون نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ شرکت کرده‌اند که این موضوع برای ارزیابی وضعیت فرد قلمداد می‌شود. سازمان سنجش از داوطلبان می‌خواهد که هر دو نوبت آزمون را جدی بگیرند چرا که این احتمال وجود دارد که برخی داوطلبان بخواهند در نوبت اول به نتیجه خوب دست یابند.

آپدیت شده در 7 آبان 1401 :

به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ پورعباس رئیس سازمان سنجش: نتیجه نوبت اول آزمون اسفند ۱۴۰۱ و به صورت نمره خام و نمره کل آزمون اختصاصی و نتیجه نوبت دوم مرداد ماه اعلام می شود، سوابق تحصیلی نیز مرداد از آموزش و پرورش اخذ و نمره کل داوطلب بعد از ان اعلام می شود. داوطلبان در این صورت می توانند برای پذیرش اقدام کننند یا نمره خود را برای دو سال حفظ کنند و پذیرش انجام ندهند.

 

آپدیت شده در 9 اسفند 1401 :

نتایج اولیه کنکور دی 1401 اعلام شد

لینک مشاهده سایت :

https://srv3.sanjesh.org/p_krn/index.php/Krn_Result_first_1402/reult/krn/

 

اطلاعات بیشتر به محض انتشار در همین مطلب قرار میگیرد . . . 

 

منابع : پی سی کنکور – کانال تلگرام آکادمی فانتوم | مهدی حسین دوست https://t.me/academyphantom

ممکن است شما دوست داشته باشید
298 نظر
 1. مهسا می گوید

  سلام. برای مشاهده نتیجه اولیه فقط نمرات خام اعلام شده، از کجا بدونم رتبم چنده و مجاز به انتخاب رشته هستم یا نه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   دوست عزیز داخل پنل سنجش یه بخش هست که نمرات خام رو نشون میده و یه بخش هم کارنامه رو نشون میده و رتبه هم داخل همون مشخص شده

 2. ناشناس می گوید

  سلام کنکور امسال در اردیبهشت ماه بر گزاره می شود

 3. posht konkori می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  سال 1402 هم دوبار کنکور برگزار میشود؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   کنکور 1402 بله
   ولی اگر منظورتون هست برای کنکور 1403 کهش امل دی 1402 و تیر 1403 میشه در این لحظه بله و به صورت قطعا تا دو ماه آینده احتمالا اعلام میشه

 4. ناشناس می گوید

  من میخوام کنکور زبان بدم مرحله اول ثبت نام نکردم برای کنکور تیرماه اختصاصی زبان خارجه کی ثبت نام انجام میشه

 5. آنیا می گوید

  سلام من دیپلم فنی نظام قدیم داشتم و بعد در سال92 دیپلم مجدد تجربی گرفتم . ___سوال1 چرا در جوابیه کنکور دی ماه دیپلم فنی ثبت شد؟ ____سوال2 اگر من الان دیپلم مجدد ریاضی نظام 6-3-3 رو بگیرم ایا میتوانم در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی شرکت کنم؟؟___ سوال 3 اگر من دیپلم نظام جدید ریاضی نظام 6-3-3 را بگیرم باز هم دیپلم فنی نظام قدیدم ثبت خواهد شد یا دیگه با اون 2تا دیپلم نظام قدیم را کار ندارند؟؟؟____ سوال 4 اگر من دیپلم ریاضی نظام جدید 6-3-3 را بگیرم میتوانم برای ترمیم نمره مثل سایر رشته ها ی ریاضی نظام جدید فقط زیست را ترمیم کنم؟؟؟ ____سوال 5 اگر من با دیپلم ریاضی نظام جدید کنکور تجربی بدم 40% برای من لحاظ خواهد شد؟؟__ میدونم سوالم زیاده ولی خواااااهش میکنم کمکم کنید با تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   1-آیا در مشخصات فرم ثبت نام خودتون این رشته رو وارد کردید؟ آیا هنگام گرفتن کد سوابق تحصیلی مشخصات رشته تجربی روی سایت آموزش و پرورش موجود بود؟
   2- باز زیست و ریاضی رو لازمه که ایجاد سابقه کنید حتی اگر دیپلمش رو بگیرید یا ایجاد سابقه رشته ریاضی کنید، و در این حالته که برای شما 40 درصد لحاظ میشه
   هدفتون رو بگید شاید بهتر راهنمایی کنیم ،شما وقتی دیپلم تجربی دارید و نهایی بوده با فرض داشتن مدرک پیش دانشگاهی تجربی، خب الان چه مشکلی برای کنکور تجربی دارید؟ اگر از نمراتش راضی نیستید خب چرا ترمیمشون نمی کنید

 6. یونس می گوید

  سلام نتایج کنکورم با نظرم فرق می‌کنه الان جامعه شناسی زده48ولی من مطمئنم بالای 70زدم چون بعد کنکور بررسی کردم ممکنه دستگاه اشتباه کنه یا من درست در نکردم؟ممنون میشم جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خب اعتراض بزنید از طریق سایت سنجش

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]