TAMLAND

مدابوک

تام لند

نهایی شدن امتحان دهم و یازدهم از چه سالی است؟

نهایی شدن امتحان دهم و یازدهم از چه سالی است؟

برگزاری امتحانات نهایی در پایه دهم و یازدهم از چند سال قبل مطرح بود ولی هیچگاه وارد فاز اجرایی نشده بود. اما با توجه به افزایش تاثیر معدل در نتیجه کنکور سراسری، این دو پایه نیز همچون پایه دوازدهم با برگزاری امتحانات نهایی همراه خواهند بود.

امتحانات نهایی دهم و یازدهم از سال تحصیلی 1402-1403

به نقل از خبرگزای ایرنا؛ مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحانات دانش آموزان دوره دوم متوسطه در راستای اعمال سوابق تحصیلی در کنکور از سال تحصیلی آینده نهایی برگزار خواهد شد.

عباس سلطانیان روز چهارشنبه در همایش تخصصی تبیین شیوه نامه جدید شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در موسسات آموزش عالی و برنامه های دفتر متوسطه نظری ادارات شهرستان ها و مناطق و مدیران مدارس دوره دوم متوسطه نظری دولتی و غیردولتی استان مازندران در سالن فرودگاه نوشهر افزود: دانش آموزانی که در سال تحصیلی ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در دوره دوم متوسطه مشغول به تحصیل هستند شامل اعمال سوابق تحصیلی شده و امتحانات آنها به صورت نهایی برگزار و تعداد و عنوان های درس های نهایی در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم برابر جداول اعلام شده و بعد از تایید شورای عالی آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.

 

اخبار تکمیلی در همین قسمت قرار می گیرد

ممکن است شما دوست داشته باشید
45 نظر
 1. محمد می گوید

  سلام میگم الان من گه یازدهمم گفتن ریاضی کشوریه مثل امتحانات نهایی دوازدهم سخت نیست که مثل سوالات معلممونه.؟. یکی بگه لطفا

 2. ناشناس می گوید

  سلام
  ببخشید معدل دهم و یازدهم برای فارغ تحصیل سال ۹۸ هم تاثیر داره؟؟لطفا جواب بدین ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سیلام
   برای کنکور 1403 فقط معدل نهایی دوازدهم تاثیر دارد

 3. نگین می گوید

  سلام . دیپلمم رو سال ۹۷ – ۹۸ اخذ کرده ام و فقط امتحانات پایان ترم سال ۱۲ ام نهایی بود در زمان بنده ( نه دهم و نه یازدهم ) . بنده قصد دارم سال های آینده مثلا سال ۰۵ یا ۰۶ یا بعد تر در کنور شرکت کنم . با توجه به تاثیر نمرات کتبی – نهایی سال های دهم ، یازدهم و دوازدهم به عنوان سوابق تحصیلی که ۶۰ درصد هم هست ، برای بنده که فقط سال ۱۲ امم امتحاناتش نهایی بوده ، فقط سال ۱۲ ام به عنوان سوابق تحصیلی لحاظ خواهد شد یا اینکه نمرات سال های دهم و یازدهم که نهایی هم نبوده لحاظ خواهد شد مثل دیگر دانش آموزان ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   4 سال آینده خیلی زیاده که بشه پیش بینی کرد در ایران چی میشه
   واقعا نمی دوینم

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]