TAMLAND

alt

زمان اعلام نتایج کنکور تیر ۱۴۰۲ (تاریخ اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور تیر 1402)

زمان اعلام نتایج کنکور تیر 1402
تاریخ اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور تیر ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور تیر ۱۴۰۲ کی است؟ برای داوطلبان کنکور 1402 یکی از سوالات پرتکرار است. با توجه به اینکه کنکور 1402 در دو مرحله برگزار می شود که یکی از آن ها کنکور دی 1401 و دیگری کنکور تیر 1402 می باشد. (تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۳

عنوان تاریخ اعلام

تراز سوالات اختصاصی کنکور، تراز سوابق تحصیلی، درصدهای کنکور تیر ماه 1402

 در ساعت 21/45 دقیقه جمعه 20 مرداد اعلام شد

مشاهده در : https://my.sanjesh.org/login

رتبه در سهمیه و منطقه و کشوری و تراز کل 1402

جمعه ساعت 7 صبح اعلام شد

نتایج نهایی پذیرفته شدگان کنکور 1402

ساعت نزدیک 6 صبح روز جمعه 14 مهر اعلام شد.

 

مطلب پیشنهادی : زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳  تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۳

اخبار اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور ۱۴۰۲

12 مهر

دکتر علیرضا کریمیان با اشاره به فرایند برگزاری آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، گفت: نتایج آزمون سراسری و اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در حال آماده‌سازی است و همانگونه که قبلاً نیز اطلاع رسانی شده است، تا پایان روز شنبه ۱۵ مهر ماه از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود./ خبرگزاری مهر

 

2 مهر

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: بنابراین تلاش می‌شود نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ تا نیمه مهرماه و در هفته آینده اعلام شود/ خبرگزاری مهر

 

20 شهریور

دکتر عبدالرسول پورعباس در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هفته دوم مهر ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت و پس از اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از نیمه مهر ماه می توانند نسبت به ثبت نام دانشجویان جدیدالورد اقدام کنند.

 

25 مرداد

به گزارش خبرگزاری برنا، رئیس سازمان سنجش از داعلام نتایج اولیه نوبت دوم آزمون سراسری در روز جمعه خبر داد.


 

22 مرداد

به گزارش خبرگزاری ایسنا، کارنامه نهایی داوطلبان نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ هفته آینده در سامانه جامع آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.


20 مرداد

نتایج اولیه شامل درصدهای خام، تراز کنکور اختصاصی، تراز سوابق در سایت سنجش به آدرس زیر منتشر شد :

https://my.sanjesh.org/login


18 مرداد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۲ در دو مرحله اعلام می شود و کارنامه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ تا آخر هفته و رتبه ها هفته آینده اعلام می شود.

دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: درباره اعلام نتایج اولیه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ باید گفت نمرات را به تازگی از آموزش و پرورش گرفته‌ایم و در حال آنالیز آن هستیم.

وی گفت: ما قول داده‌ایم که تا آخر هفته نتایج اولیه را به داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ اعلام کنیم که امیدواریم نتایج اولیه را به صورت خام تا آخر هفته اعلام کنیم.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: نتایج به صورت دو مرحله اعلام می‌شود، نتایج اولیه به صورت نمرات کل آموزش و پرورش، نمرات آزمون نوبت دی ۱۴۰۱ و نمرات آزمون نوبت تیر ۱۴۰۲ را تا آخر هفته اعلام می‌کنیم.

پورعباس اظهار داشت: رتبه بندی داوطلبان و انتخاب رشته را هفته بعد اعلام خواهیم کرد./ خبرگزاری مهر


فرخ طبری رئیس اداره آزمون‌های مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش: «سازمان سنجش ابتدا نتایج اولیه را اعلام می‌کند و در مرحله بعدی که می‌خواهد کارنامه نهایی داوطلبان را منتشر کند، سوابق تحصیلی داوطلبان که توسط آموزش و پرورش تراز شده را در نتیجه کلی آزمون، اِعمال می‌کند. بنابراین چند روزی فاصله بین اطلاع‌رسانی اولیه نتایج و مشخص شدن وضعیت داوطلبان آزمون سراسری ایجاد می‌شود تا کارنامه نهایی صادر شود.»/خبرگزاری پانا


رئیس سازمان سنجش : نتایج اولیه کنکور بین 15 تا 20 مرداد اعلام می شود/ خبرگزاری صدا و سیما

اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲ چگونه است؟

 به نقل از سازمان سنجش ؛

* نحوه اعلام نتایج کنکور 1402 افرادی که در دو نوبت دی و تیر در یک رشته یکسان شرکت می کنند، چگونه است؟

1- نتیجه علمی داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده و قصد شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 (تیرماه سال 1402) با همان گروه آزمایشی قبلی را دارند، با نمره کل آزمون و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت کارنامه حاوی رتبه و… در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد که می‌بایست براساس کارنامه مذکور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

 

* نحوه اعلام نتایج کنکور 1402 افرادی که در دو نوبت دی و تیر در چند کنکور متفاوت شرکت می کنند، چگونه است؟

2- نتیجه علمی داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده و در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 (تیرماه سال 1402) با گروه آزمایشی متفاوت شرکت کنند، در بازه زمانی اعلامی و مطابق با انتخاب یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) و یک یا دو گروه علاقمندی (هنر و زبان های خارجی)، با اعمال نمره کل آزمون گروه مورد نظر و نمره کل سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه، کارنامه حاوی رتبه و … در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد و با توجه به این کارنامه می‌توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

 

* نحوه اعلام نتایج کنکور 1402 افرادی که فقط در کنکور دی شرکت کرده اند، چگونه است؟

3- داوطلبانی هم که صرفاً در همین مرحله از آزمون (نوبت اول آزمون سراسری 1402) شرکت نموده اند، با نمره کل آزمون این مرحله (دی‌ماه سال 1401) و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت کارنامه حاوی رتبه و… در مردادماه به آنها اعلام خواهد شد که می‌بایست براساس کارنامه مذکور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

* نحوه اعلام نتایج کنکور 1402 افرادی که دارای آزمون عملی هستند؟

4- در خصوص رشته هایی که دارای آزمون عملی می باشند در زمان پرینت کارت آزمون نوبت دوم (تیرماه 1402) اطلاع‌رسانی خواهد شد./ پایان خبر


در آستانه اعلام نتایج؛ دفترچه انتخاب رشته نیز منتشر می شود، می توانید از مطلب رشته موردنظر پس از انتشار در مرداد ماه بررسی کنید :

 

اطلاعات بیشتر به محض انتشار در همین مطلب قرار میگیرد . . . 

 

منابع : پی سی کنکور

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
(منتشر نخواهد شد)
189 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]