کنکور
امتحان نهایی
سوالات کنکور سراسری
حل تمرین کتاب درسی
جزوه درسی
porsesh

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت و تیر (تاریخ اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور تیر 1402)

 

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۳ تیر و اردیبهشت ماه برای داوطلبان کنکور 1403 یکی از سوالات پرتکرار است. با توجه به اینکه کنکور 1403 در دو نوبت اول و دوم برگزار می شود، در ادامه به تازه ترین اخبار و تاریخ اعلام نتایج این آزمون می پردازیم.

معاون فنی و آماری سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت: در خصوص نتایج مرحله اول کنکور ۱۴۰۳ نیز اظهار کرد: همانند سال گذشته نمرات خام نوبت اول کنکور سراسری که در اردیبهشت ماه برگزار شد، به همراه نتایج اولیه آزمون اختصاصی فرهنگیان تا ۱۵ خرداد اعلام می شود./ به نقل از خبرگزاری ایسنا

 

نتایج اولیه کنکور 1403 اعلام شد :

لینک مشاهده نتایج :

https://my.sanjesh.org

 اطلاعیه سازمان سنجش : 

ضمن آرزوي موفقيت براي داوطلبان شركت كننده در نوبت اول آزمون سراسري و همچنین آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 (آزمون اردیبهشت‌ماه 1403)، به اطلاع مي‌رساند، نمرات خام این دو آزمون هم اكنون به صورت مجزا در سامانه جامع آزمون سراسری به نشانی my.sanjesh.org در دسترس است و داوطلبان مي‌توانند با ورود به حساب کاربری خود در سامانه یادشده، نمرات خام مکتسبه خود را مشاهده نمایند.

توجه 1: نمره‌کل آزمون سراسری (کنکور) برای متقاضیان آزمون سراسری و متقاضیان پذیرش دانشجو معلم و همچنین نمره‌کل آزمون اختصاصی تربيت معلم و نمره‌كل معرفي به مرحله ارزيابي شايستگي معلمي برای متقاضیان پذیرش دانشجو معلم، در هفته آخر خرداد ماه اعلام خواهد شد.

توجه 2: در حساب کاربری داوطلبانی که هم در آزمون سراسری نوبت اول و هم در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 ثبت‌نام کرده و در جلسه آزمون حاضر شده‌اند، کارنامه نتایج علمی نوبت اول آزمون سراسری و کارنامه نتایج علمی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 به صورت مجزا نمایش داده می‌شود. برای داوطلبانی که فقط در یکی از دو آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان و آزمون سراسری نوبت اول سال 1403 ثبت‌نام کرده و در جلسه آزمون حاضر شده‌اند، صرفاً کارنامه علمی مربوط به آزمونی که ثبت‌نام کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

الف) داوطلبان اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان

برای متقاضیان پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان علاوه بر نمره خام هر یک از گروه‌های آزمایشی که داوطلب در جلسه آزمون آن شرکت کرده است، سهمیه نهایی، استان محل تحصیل سه سال آخر دوره متوسطه، استان تولد و استان و شهر بومی فرهنگیان نیز نمایش داده می‌شود.

توجه 3: تعريف استان و شهر بومي در پذيرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگيان با تعريف استان و شهر بومي در آزمون سراسري متفاوت است و ممکن است استان بومی فرهنگیان با استان بومی داوطلب در آزمون سراسری یکسان نباشد.

ب) داوطلبان آزمون سراسری نوبت اول سال 1403

به داوطلبان آزمون سراسری علاوه بر نمره خام هر یک از گروه‌های آزمایشی که داوطلب در جلسه آزمون آن شرکت کرده است، سهمیه نهایی، استان محل تحصیل سه سال آخر دوره متوسطه، استان تولد و استان بومی نیز نمایش داده می‌شود. چنانچه مغایرتی در اطلاعات نمایش داده شده وجود دارد، لازم است مطابق موارد زیر اقدام نمایند:

1- چنانچه متقاضی آزمون نوبت دوم (تیرماه 1403) نیز هستند در این مرحله نیازی نیست اقدامی انجام دهند و صرفاً در زمان پرینت کارت ورود به جلسه آزمون نوبت دوم، می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

2- داوطلبانی که متقاضی آزمون نوبت دوم (تیرماه 1403) نیستند به منظور اصلاح موارد، لازم است از طریق لینک https://darkhast.sanjesh.org/ درخواست خود را با ضمیمه نمودن تصویر شناسنامه و کارنامه نهایی سه سال آخر تحصیلی دوره متوسطه به این سازمان ارسال نمایند تا اطلاعات آنها بررسی و در صورت نیاز اصلاح شود.

3- چنانچه سهميه درخواستي داوطلب در نوبت اول آزمون سراسری سال 1403، سهمیه ایثارگران (اعم از 5 درصد و یا 25 درصد) بوده ولی سهميه وی در کارنامه اعلام نتیجه مناطق درج شده، لازم است براي بررسي و روشن شدن وضعيت سهميه خود حداکثر تا تاریخ 1403/03/23 به ارگان مربوط مراجعه نمايد. این سازمان هماهنگی لازم را برای دریافت اطلاعات سهمیه این دسته از داوطلبان از ارگان‌های تایید کننده سهمیه بعمل خواهد آورد.

ج) نکات مهم در خصوص آزمون سراسری سال 1403

1- کارنامه نتایج علمی داوطلبانی که در نوبت دوم آزمون سراسري سال 1403 (تیرماه سال 1403) شرکت می‌کنند در اواخر مرداد ماه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

2- هم‌زمان با اعلام کارنامه علمی آزمون سراسری نوبت دوم 1403 (آزمون تیر ماه 1403)، در صورت متفاوت بودن گروه آزمايشي اصلی دو يا چند نوبت متقاضي، متقاضيان بايد گروه آزمايشي اصلي (علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني) كه مي‌خواهند از آن انتخاب رشته كند را در حساب کاربری خود مشخص نمایند. در صورت عدم تعيين گروه آزمايشي توسط متقاضي، گروه آزمايشي اصلی آخرين نوبت متقاضي ملاك عمل قرار مي‌گيرد. لازم به ذكر است كه يك متقاضي امكان انتخاب رشته از دو گروه آزمايشي اصلي را ندارد.

3- پس از انتشار کارنامه علمی آزمون سراسری نوبت دوم 1403 (آزمون تیر ماه 1403)، براي تمامي متقاضيان آزمون سراسری اعم از افرادي كه فقط در نوبت اول يا دوم و يا هر دو نوبت در سال 1402 يا 1403 شركت كرده‌اند، كارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته هر یک از گروه‌های آزمایشی که داوطلب در آن شرکت کرده است (یک گروه آزمایشی اصلی و گروه‌های هنر و زبان درصورت شرکت در آزمون) شامل بيشترين نمره كل آزمون اختصاصي، نمره كل سابقه تحصيلي و نمره كل نهايي، رتبه در سهميه و رتبه كشوري اعلام مي‌شود كه متقاضيان لازم است براساس اين كارنامه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام كنند.

توجه 4: نمره كل سابقه تحصيلي توسط وزارت آموزش و پرورش محاسبه و ضمن اطلاع‌رسانی به داوطلبان به این سازمان اعلام و در کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته درج خواهد شد.

4- در صورت يكسان بودن گروه آزمايشي دو يا چند نوبت متقاضي، بيشترين نمره كل آزمون اختصاصي (کنکور) در نمره كل نهايي لحاظ و اطلاع رساني مي‌شود.

5- داوطلباني كه متقاضي گزينش با نمرات اختصاصي آزمون سراسري سال 1402 بودند می‌بایست جهت انتخاب رشته و گزينش در آزمون سراسري سال 1403 حداقل در يك نوبت از آزمون‌هاي سراسري سال 1403 ثبت‌نام می‌کردند.

6- در خصوص رشته‌هایی که دارای آزمون عملی هستند در زمان پرینت کارت آزمون نوبت دوم (تیرماه 1403) اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

 

نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۳ کی اعلام میشود؟

به نقل از خبرگزاری مهر؛ نتایج نهایی پذیرفته شدگان کنکور سراسری ۱۴۰۳، طبق اعلام رئیس سازمان سنجش در نیمه مهرماه اطلاع رسانی می شود.

 

در سال گذشته؛ در چه تاریخی نتایج کنکور اعلام شد؟

عنوان تاریخ اعلام

تراز سوالات اختصاصی کنکور، تراز سوابق تحصیلی، درصدهای کنکور تیر ماه 1402

 در ساعت 21/45 دقیقه جمعه 20 مرداد اعلام شد

مشاهده در : https://my.sanjesh.org/login

رتبه در سهمیه و منطقه و کشوری و تراز کل 1402

جمعه ساعت 7 صبح اعلام شد

نتایج نهایی پذیرفته شدگان کنکور 1402

ساعت نزدیک 6 صبح روز جمعه 14 مهر اعلام شد.

 

اخبار اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور ۱۴۰۲

این بخش هم مربوط به سال گذشته بوده و به محض انتظار اخبار جدید 1403، این بخش بروز می شود

12 مهر

دکتر علیرضا کریمیان با اشاره به فرایند برگزاری آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، گفت: نتایج آزمون سراسری و اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در حال آماده‌سازی است و همانگونه که قبلاً نیز اطلاع رسانی شده است، تا پایان روز شنبه ۱۵ مهر ماه از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود./ خبرگزاری مهر

 

2 مهر

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: بنابراین تلاش می‌شود نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ تا نیمه مهرماه و در هفته آینده اعلام شود/ خبرگزاری مهر

 

20 شهریور

دکتر عبدالرسول پورعباس در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هفته دوم مهر ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت و پس از اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از نیمه مهر ماه می توانند نسبت به ثبت نام دانشجویان جدیدالورد اقدام کنند.


18 مرداد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۲ در دو مرحله اعلام می شود و کارنامه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ تا آخر هفته و رتبه ها هفته آینده اعلام می شود.

دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: درباره اعلام نتایج اولیه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ باید گفت نمرات را به تازگی از آموزش و پرورش گرفته‌ایم و در حال آنالیز آن هستیم.

وی گفت: ما قول داده‌ایم که تا آخر هفته نتایج اولیه را به داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ اعلام کنیم که امیدواریم نتایج اولیه را به صورت خام تا آخر هفته اعلام کنیم.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: نتایج به صورت دو مرحله اعلام می‌شود، نتایج اولیه به صورت نمرات کل آموزش و پرورش، نمرات آزمون نوبت دی ۱۴۰۱ و نمرات آزمون نوبت تیر ۱۴۰۲ را تا آخر هفته اعلام می‌کنیم.

پورعباس اظهار داشت: رتبه بندی داوطلبان و انتخاب رشته را هفته بعد اعلام خواهیم کرد./ خبرگزاری مهر

 

اطلاعات بیشتر به محض انتشار در همین مطلب قرار میگیرد . . . 

 

منابع : پی سی کنکور

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

guest
(منتشر نخواهد شد)
204 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: محتوای محفاظت شده!
X
[تام لند]