تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – (تاریخ ثبت نام کنکور 1401)

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1400
تاریخ ثبت نام کنکور 1400 نظام جدید و قدیم

در این مطلب می خواهیم برای شما کنکوری های عزیز ۱۴۰۱ جزئیات اولیه زمان ثبت نام کنکور 1401 را منتشر کنیم. کنکور سراسری 1401 برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید برگزار می شود.

بیشتر بخوانید : نحوه برگزاری کنکور 1401

ثبت نام کنکور سراسری سال 1401 برای پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون و دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود.

متقاضیان، ضرورت دارد در مهلت ثبت نام در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما که از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترسی خواهد بود و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام  کنکور سراسری 1401 به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام کنند.

نام رشته

تاریخ برگزاری

زمان ثبت نام کنکور 1401 ریاضی 

یکشنبه 10 بهمن تا یکشنبه 17 بهمن 1400

زمان ثبت نام کنکور 1401 تجربی 

زمان ثبت نام کنکور 1401انسانی 

زمان ثبت نام کنکور 1401 هنر

زمان ثبت نام کنکور 1401 زبان

 

– تذكرات مهم ثبت نام کنکور 1401 :

(اطلاعات زیر پس از منتشر شدن دفترچه به روز می شود)

1- اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداكثر تا تاريخ 1401/06/31، دارا بودن مدرك پيش‌دانشگاهي و يا اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي حداكثر تا تاريخ 99/06/31 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) براي كليه داوطلبان الزامي است.

2- دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي يا كارداني هستند حق ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 1401 را ندارند و در صورت ثبت نام در آزمون به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3- براساس ضوابط، دانشجويان دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در صورتي مي‌توانند در آزمون سراسري سال 1400 ثبت‌نام و شركت نمايند كه اولاً واجد شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون مذكور باشند و ثانياً حداكثر تا تاريخ 99/12/25 نسبت به انصراف قطعي از تحصيل اقدام نمايند. بديهي است كه داوطلبان مذكور، در صورت عدم انصراف قطعي از تحصيل تا تاريخ تعيين شده، در صورت موفقيت و قبولي در آزمون، مجاز به ثبت‌نام و ادامه تحصيل در رشته قبولي جديد خود نيستند و به عنوان داوطلب متخلف تلقي خواهند شد.

تبصره: پذيرفته‌ شدگان‌ دوره‌هاي‌ روزانه‌ آزمون‌ سراسري‌ سال‌ 1399 (اعم‌ از رشته‌هاي‌ متمركز يا نيمه‌متمركز) در صورت ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري سال 1398، ضمن رعايت موضوع تاريخ انصراف، توجه داشته باشند كه منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌هاي غير روزانه (نوبت دوم «شبانه»، نيمه‌حضوري، پيام نور، غير انتفاعي، پرديس خودگردان، مجازي و رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي) بوده و فقط در اين دوره‌ها گزينش خواهند شد.

5- لازم به توضيح است اطلاعات مربوط به رشته‌هايي كه در سال 1399 پذيرش آنها صرفاً با سوابق تحصيلي (بدون آزمون) انجام مي‌گردد در تاريخ (اعلام می شود) از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر شده است. داوطلباني كه تمايل به پذيرش در اين رشته‌ها دارند نيازي به ثبت‌نام و شركت در کنکور 1400 نخواهند داشت.( مشاهده میزان تاثیر معدل در کنکور 1400)

 

 

مدارك مورد نياز براي ثبت‌نام در کنکور 1401  :

(اطلاعات زیر پس از منتشر شدن دفترچه به روز می شود)

داوطلبان مي‌بايست پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور 1401 مدارك يا اطلاعات لازم مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام، از جمله فايل عكس اسكن شده را براساس توضيحات مندرج در دفترچه آماده نمايند.

داوطلبان، در صورت تمايل به ويرايش اطلاعات ثبت نامي، لازم است كه با وارد نمودن اطلاعات درخواستي نسبت به مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت نامي بر اساس دستورالعمل به شرح ذيل اقدام نمايند.

الف- آن دسته ازداوطلباني كه مشمول سوابق تحصيلي نيستند، اجازه ويرايش كليه اطلاعات ثبت‌نامي خود را دارند.

ب- آن دسته ازداوطلباني كه مشمول سوابق تحصيلي هستند، اجازه ويرايش اطلاعات خود را دارند؛ اما اجازه ويرايش اطلاعات سوابق تحصيلي را نخواهند داشت.(نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی برای کنکور 1400)

توجه: شرايط و ضوابط ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري، در دفترچه راهنماي شماره 1 آزمون درج شده است و هرگونه‌ تغيير‌ در شرايط و ضوابط ثبت‌نام اين آزمون، به صورت اطلاعيه رسمي از طريق‌ نشريه پيك‌‌سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.

ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (كد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.

 

همچنین برای دیدن زمان برگزاری کنکور سراسری 1401 اینجا را کلیک کنید

 

منبع: سازمان سنجش

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8848

ممکن است شما دوست داشته باشید
128 نظر
 1. ناشناس می گوید

  من دانشگاه فاطمیه بندرعباس مهر ماه قبول شدم اما نتونستم برم ثبت نام کنم حالا میتوانم بهمن ماه ثبت نام کنم برم دانشگاه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بهتر با آموزش دانشگاه تماس بگیرید

 2. ناشناس می گوید

  سلام من دیپلم کاردانش دارم و میخام کنکور انسانی بدم آیا اجازه دارم یا نه؟!امکانش هست؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر دیپلم نظام جدید دارید بله می توانید کنکور سراسری شرکت کنید
   اگر دانشگاه فرهنگیان می خواهید قبول بشید که باز سوال رو بپرسید

 3. ناشناس می گوید

  سلام من مترجمی زبان دانشگاه پیام نور خوندم ولی ترم آخرم مونده هنوز…میتونم امسال کنکور شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   دانشجویان غیر روزانه می توانند بدون انصراف کنکور بدن
   باز دفترچه ثبت نام که اومد بررسی کنید

 4. ناشناس می گوید

  سلام من رشته حقوق خوندم امسال میتونم کنکور شرکت کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر مشکل خدمت ندارید بله ولی غیر از این باید شرایط نظام وظیفه رو چک کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X   
[تام لند]