TAMLAND

مدابوک

تام لند

زمان ثبت نام ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ کی است؟ تاریخ ثبت نام و برگزاری (خرداد شهریور دی)

زمان ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲ کی است؟

زمان ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۳ کی است؟ این سوالی است که ممکن است برای داوطلبان کنکور 1403 مهم باشد، که کی امتحانات ترمیم نمره برگزار میشه و چه تاریخی برای ثبت نام مراجعه کنند، که در ادامه به آن می پردازیم.

بعد از مطالعه این محتوا، می توانید نکات بیشتر در رابطه با ترمیم نمره در مطلب ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲ بخوانید

سؤالات متداول :

– ترمیم معدل چه زمانی است؟

– برای ترمیم معدل کی باید اقدام کرد؟

– ترمیم معدل کی ثبت نام کنیم؟

– زمان شرکت در ترمیم معدل کی هست؟

– تاریخ برگزاری ترمیم معدل کی است؟

 

پاسخ :

در سال های قبل این امکان وجود داشت که داوطلبان علاوه بر خرداد ماه، در شهریور و دی ماه هم اقدام به ترمیم معدل نمایند، اما ظاهرا با آپدیتی که آموزش و پرورش در بخشنامه برنامه امتحان نهایی شهریور ۱۴۰۲ لحاظ کرده است، نمرات ترم شهریور به عنوان ترمیم یا سابقه تحصیلی لحاظ نمی شود، و تنها افرادی می توانند انتخاب واحد کنند که دارای دروس پاس نشده هستند.

بروز رسانی 31 مرداد 1402 :

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان ترمیم نمره برای امتحانات شهریور وجود ندارد، گفت: معنای امتحانات شهریور، جبرانی است و چون با دید جبران دانش‌آموز امتحان می‌دهد، دغدغه سابقه تحصیلی و ترمیم را اضافه نکردیم.

زارعی درباره میزان دفعات ترمیم نمره برای سوابق تحصیلی عنوان کرد: فقط یکبار امکان ترمیم نمره برای هر درس وجود دارد که امکان آن در امتحانات دی و خرداد فراهم است.

 

بروز رسانی 8 مرداد 1402 :

آپدیت بند 3 توسط آموزش و پرورش درج شده در بخشنامه برنامه امتحانات نهایی شهریور 1402 :

بدینوسیله تصریح می شود آزمون نوبت شهریور برای درس/ دروسی که دانش آموز/داوطلب آزاد در خرداد 1402 یا دوره های قبل در آن ها موفق به کسب نمره قبولی نشده و یا تاکنون آن ها را انتخاب واحد ننموده، برگزار می شود. بنابراین لازم است به شرکت کنندگان در آزمون شهریور اطلاع داده شود که نمرات این نوبت به عنوان سابقه تحصیلی به سازمان سنجش ارسال نمی شود و به منظور ایجاد سابقه تحصیلی برای آزمون سراسری، لازم است در نوبت خرداد درس موردنظر خود را انتخاب و در آن شرکت کند.

– زمان ثبت نام ترمیم معدل خرداد ۱۴۰۲

با توجه به اینکه ثبت نام امتحانات نهایی در مدارس بزرگسالان برگزار می شود، از اواخر بهمن ماه به بعد هر استان با توجه به شرایط خودش تاریخ و مهلتی برای ثبت نام در دوره امتحانات نهایی 1402 را تعیین کرده و متاسفانه به صورت سراسری تاریخ یکسانی اعلام نشده است.

اخیرا برخی از ادارات کل استان ها، تا 30 فروردین را مهلت ثبت نام ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی خرداد 1402 اعلام کرده اند.

تمدید زمان ثبت نام ترمیم معدل خرداد 1402

 به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در اين اطلاعيه آمده است: متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره تا روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ فرصت دارند، به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک وزارت آموزش‌وپرورش به آدرس my.medu.ir مراجعه و پس از ثبت اطلاعات تحصیلی، کد سابقه تحصیلی (کد ۱۹ رقمی) را دریافت نمایند. لازم است دانش آموزان برای انتخاب واحد (درس) به مدارس محل تحصیل و فارغ‌التحصیلان به مدارس معرفی‌شده در پایگاه اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش استان مربوط، مراجعه نمایند./

برای آموزش نحوه ثبت نام آنلاین روی مطلب ثبت نام ترمیم معدل کلیک کنید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
444 نظر
 1. سارا می گوید

  سلام
  من کامل متوجه نشدم
  الان میتونم برم ترمیم معدل کنم؟ زمانش رسیده؟ فقط تا ۳۰ اردیبهشت وقته؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   زمان ثبت نامش اصلا شروع نشده
   لطفا هر دو هفته یکبار این صفحه رو چک کنید برای آرامش خودتون و بیشتر از این نیازی نیست کاری کنید

 2. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید یکی که واسه یازدهم امتحاناش نهایی نبوده، بخواد دو سال دیگه کنکور بده که یازدهمم جزو تاثیر معدله توی کنکور، باید همه ی درسای یازدهم رو دوباره بده یعنی؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بستگی به قانون داره که چه جوری تفسیر کنند در شورای سنجش و پذیرش
   در حال حاضر این احتمال بیشتر که نیاز به ایجاد سابقه یازدهم باشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]