در ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ چند بار می توان شرکت کرد؟ (تعداد ثبت نام مجاز در ترمیم معدل)

در ترمیم معدل کنکور چند بار می توان شرکت کرد؟
تعداد ثبت نام مجاز برای ترمیم معدل و نمره

چند بار برای ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ می توان اقدام کرد؟، آیا بیشتر از یک بار می توان برای ترمیم معدل دیپلم ثبت نام کرد؟، هر فرد چه تعداد می تواند برای ترمیم نمره امتحانات نهایی و کتبی شرکت کند؟، این ها سوالاتی هستند که از سوی داوطلبان شرکت کننده ای که می خواهند نمرات دیپلم خود را ارتقا دهند، شنیده می شود. در ادامه به آخرین اخبار حول این موضوع می پردازیم.

پاسخ :

در حال حاضر طبق آخرین بخشنامه های صادره از طرف آموزش و پرورش داوطلبانی که می خواهند نمرات کسب شده در امتحانات نهایی خود را ارتقا دهند، یکبار حق شرکت دارند.

آپدیت در 5 آذر 1402 : 

بر اساس تبصره ۱ ذیل مصوبه ۱ مصوبه جلسه ۱۰۲۰ شورای عالی آموزش و پرورش به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه (۱۴۰۲٫۰۵٫۰۸ از فرصت ترمیم استفاده نموده اند اجازه داده میشود یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم نمایند لذا امکان ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای افراد واجد شرایطی که پیش تر نسبت به ترمیم نمره اقدام نموده اند در نوبت امتحانی خرداد ۱۴۰۳ فراهم است.

از نوبت امتحانات خرداد سال ۱۴۰۲ و پس از آن سابقه تحصیلی صرفا شامل نتایج آزمونهای نوبت خرداد است. به عبارت دیگر از این نوبت امتحانات به بعد نمرات کسب شده در نوبتهای شهریور و دی ماه به عنوان سابقه تحصیلی لحاظ نخواهند شد.

متقاضیان ترمیم نمره امکان ترمیم هر نمره ای را فقط در خرداد ماه هر سال دارند.

 آخرین خبرها درباره افزایش تعداد ترمیم معدل :

8 فروردین

بخشنامه آموزش و پرورش فرصت یکبار ترمیم برای 1403 را درج کرد.

 

10 دی 1402

هیئت تخصصی آموزشی دیوان عدالت اداری درخواست ابطال محدودیت شرکت در امتحانات ترمیم نمره را رد کرد.

این رأی قطعی است، محدودیت یک بار شرکت در امتحان ترمیم نمره برداشته نخواهد شد و طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش از سال تحصیلی آینده (کنکور سال ۱۴۰۴) فارغ التحصیلانی که برای کنکور سال ۱۴۰۲، ۱۴۰۳ یا هر دو ترمیم نمره انجام داده‌اند، دیگر نمی‌توانند در این امتحانات شرکت کنند و به طور کلی هر داوطلب، حداکثر یک بار می‌تواند نمرات سابقه تحصیلی خود را ترمیم کند.

به طور استثنا و فقط در نوبت خرداد ۱۴۰۳، داوطلبانی که پیش از این ترمیم نمره را انجام داده‌اند، می‌توانند در این امتحانات شرکت کنند./

منبع : کانال تلگرام آکادمی فانتوم https://t.me/academyphantom

 

4 دی 1402

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش هر فرد فقط یکبار می‌تواند برای ترمیم نمره اقدام کند، اظهار کرد: ابلاغ این مصوبه مرداد ماه امسال انجام شده است و افرادی که در آزمون خرداد ماه برای ترمیم نمره شرکت کرده‌اند، استثنائا امسال نیز می‌توانند شرکت کنند./ آموزش و پرورش

 

2 آبان 1402 – به نقل از خبرگزاری فارس

بانکی پور نماینده مجلس و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی :

از وزیر آموزش و پرورش قول گرفته ام که فرصت ترمیم معدل افزایش یابد.

 

29 مهر 1402 – به نقل از خبرگزاری فارس

مسؤولان آموزش و پرورش می‌گویند که امکان یک‌بار ترمیم نمره برای هر درس، مصوبه قانونی است و از سوی دیگر هر چقدر فرصت ترمیم نمره بیشتر باشد، درخواست افزایش آن باز هم خواهد بود.

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش به خبرنگار فارس گفت: امکان ترمیم نمره فقط یک‌بار است و مصوبه هیچ تغییری نکرده است.

وی ادامه داد: مرتبه ترمیم نمره بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش و مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو است./

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

guest
(منتشر نخواهد شد)
1.9K دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]