تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

در ترمیم معدل کنکور 1402 چند بار می توان شرکت کرد؟ (تعداد ثبت نام مجاز در ترمیم معدل)

در ترمیم معدل کنکور چند بار می توان شرکت کرد؟
تعداد ثبت نام مجاز برای ترمیم معدل و نمره

چند بار برای ترمیم معدل می توان اقدام کرد؟، آیا بیشتر از یک بار می توان برای ترمیم معدل دیپلم ثبت نام کرد؟، هر فرد چه تعداد می تواند برای ترمیم نمره امتحانات نهایی و کتبی شرکت کند؟، این ها سوالاتی هستند که از سوی داوطلبان شرکت کننده ای که می خواهند نمرات دیپلم خود را ارتقا دهند، شنیده می شود. در ادامه به آخرین اخبار حول این موضوع می پردازیم.

بعد از مطالعه این محتوا، می توانید نکات بیشتر در رابطه با ترمیم نمره در مطلب ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲ بخوانید

پاسخ :

در حال حاضر طبق آخرین بخشنامه های صادره از طرف آموزش و پرورش داوطلبانی که می خواهند نمرات کسب شده در امتحانات نهایی خود را ارتقا دهند، یکبار حق شرکت دارند.

ممکن است برای برخی از داوطلبان سوال پیش آید که طبق آخرین اخبار مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار است اجرایی شود و برخی از داوطلبان انتظار دارند که این فرصت بیشتر از یکبار فعلی در نظر گرفته شود که باید صبر کرد تا بخشنامه جدید آموزش و پرورش در این رابطه منتشر شود.

 

 آخرین خبرها در این رابطه را مشاهده می کنید :

6 خرداد 1402 – به نقل از خبرگزاری تسنیم

محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه درخواست برای ترمیم نمره پایان ندارد یعنی هرچقدر فرصت دهیم باز هم داوطلبان فرصت می‌خواهند، ادامه داد: با مصوبه شورای عالی و کارگروه مربوط، فعلا ترمیم نمره فقط یک‌بار امکان‌پذیر است. یعنی یکبار داوطلبان و دانش‌آموزان هر درس را امتحان می‌دهند و یکبار هم امکان ترمیم نمره وجود دارد./ خبرگزاری فارس

 

23 آبان 1401 – به نقل از خبرگزاری تسنیم

به متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات دروس نهایی اعم از دارندگان مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه، دانش آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و دانش آموزان شاخه نظری داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود، اجازه داده می‌شود مطابق جدول دروس امتحان نهایی دوره دوم متوسطه صرفاً یک بار برای ایجاد سابقه و یک بار برای ترمیم نمره با پرداخت هزینه در دروس مورد نظر خود ثبت نام و در امتحان مربوط شرکت کنند.

تبصره 1. به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه از فرصت ترمیم استفاده کرده‌اند، اجازه داده می‌شود یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم کنند.

 

22 شهریور 1401 – به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش :

«دانش‌آموزان نظام جدید (نظام ۶-۳-۳) می‌توانند در مدارس بزرگسال منطقه آموزش و پرورش خود ثبت نام کنند و از یک درس تا تمام دروس برای یک بار آزمون ترمیم نمره را بدهند. همچنین دانش‌آموزان می توانند در منطقه‌ای که دانش‌آموز بودند ثبت نام‌ کنند ولی در منطقه ای که اکنون سکونت دارند، امتحان دهند. همچنین می‌توانند یک نوبت ثبت‌نام کنند و در سه نوبت امتحان دهند. …»

 

 به روز رسانی در 5 شهریور 1401 :

به نقل از خبرگزاری فارس؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه بر اساس مصوبه فقط یک بار برای هر درس امکان آزمون وجود دارد، تصریح کرد: امکان اینکه یک داوطلبان همه دروس را هم برای ترمیم نمره در یک ترم بگیرد و آزمون دهد، وجود دارد.

 

 به روز رسانی در 25 مرداد 1401 :

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محسن زارعی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفتگوی تلویزیونی برنامه فرامتن شبکه افق : داوطلبان فقط یک بار می‌توانند برای ترمیم معدل خود اقدام کنند مثلا دو درس را در خرداد، سه درس در شهریور، و بقیه را در دی امتحان دهند یا اینکه در یک نوبت تمام دروس را امتحان دهد تا نمرات در سوابق تحصیلی داوطلب اعمال و به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شود.

 

 به روز رسانی در 11 مرداد 1401 :

به نقل از خبرگزاری ایرنا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه، در صورت تعیین برگزاری امتحانات در سه سال، اضطراب بیشتری برای دانش آموزان ایجاد می شود، گفت: این درحالی است که طبق مصوبه جدید دانش آموز مطابق با دروسی که فرا می گیرد در آزمون شرکت می کند.

عاملی افزود:ضمن اینکه قرار است طبق مصوبه جدید سنجش و پذیرش سالی دو بار کنکور برگزار شود و امکان تقویت معدل چهار بار برای دانش آموز وجود داشته باشد.

 

25 تیر 1401

به نقل از خبرگزاری ایسنا محسن زارعی رئیس سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش‌ و پرورش، دانش‌آموزان می‌توانند یک مرتبه درخواست ترمیم نمره امتحانات نهایی داشته باشند.

وی افزود: متقاضیان درخواست خود را به منطقه ارائه می‌کنند و پس از تایید کمیسیون خاص منطقه، می‌توانند برای ترمیم اقدام و در ایام برگزاری امتحانات، خرداد، شهریور یا دی ماه و همزمان با سایر دانش‌آموزان در امتحانات شرکت کنند.

زارعی با اشاره به تغییرات کنکوری در صورت ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت که این مصوبه کماکان اجرا می‌شود، اما این شرایط مربوط به قبل از ابلاغ و اجرای قطعی مصوبه کنکوری مذکور است و ممکن است نیاز به بازنگری داشته باشد که در صورت لزوم آن را انجام خواهیم داد.

 

25 تیر 1401

به نقل از خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: تاکید مصوبه جدید این است که کنکور دو بار در سال برگزار شود، و سوابق تحصیلی نیز قابل تکرار باشد به این معنا که اگر معدل سه سال آخر مطلوب نبود، دانش آموز می‌تواند شرکت در امتحانات را چندین بار تکرار کند تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. بنابراین اضطراب شکست و فاصل یک‌سال برای جبران برداشته می‌شود. کنکور فقط شامل دروس تخصصی می‌شود و دروس عمومی در سوابق تحصیلی تاثیرگذار خواهد بود.

 

30 خرداد 1401

به نقل از خبرگزاری مهر؛ رجبعلی برزویی معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: یکسری از افراد مانند کسانی که در رشته هنر هستند و یا قصد دارند در رشته زبان خارجه شرکت کنند و آن‌هایی که رشته کار و دانش و فنی‌حرفه‌ای هستند، ممکن است سوابق تحصیلی نداشته باشند برای هریک از این افراد شورای سنجش و پذیرش پیش بینی لازم را انجام داده است که چگونه عمل کنند.

وی افزود: یک عده‌ای ممکن است به هر دلیلی قبلاً سوابق داشتند ولی به آن اهمیت نداده‌اند، این مورد هم باز پیش‌بینی‌شده که بتوانند ترمیم سابقه تحصیلی خود را انجام بدهند.

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی یاد آور شد: یعنی آموزش‌ و پرورش این پیش‌بینی را انجام داده تا داوطلبان بتوانند زمانی را برای این کار اختصاص دهند تا ترمیم یک بار، دو بار و تعدادی که شورای سنجش و پذیرش آن را تأیید خواهد کرد، انجام شود.

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=26405

ممکن است شما دوست داشته باشید
943 نظر
 1. علی می گوید

  سلام پی سی جان چقدر احتمال داره که باز بشه ترمیم معدل کرد

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر به آموزش و پرورش باشه همون یبارم اضافیه
   ولی مگر با فشار و اعتراضات بشه تغییری ایجاد کرد

 2. ناهید می گوید

  پی سی جان بخدا خستم امتحانارو همش خراب میکنم دیگه نمیتونم پشت کنکور بمونم چون معدلی ندارم از بس که از قبل تست حل کردم تشریحیم جالب نیست امیدم نامید شد دیگه حسی به این زندگی ندارم احساس میکنم خیلی بی ارزشم
  دیگه نمیشه ترمیمی کرد این اخرین باربود

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اول امیدتون به خدا باشه
   دوم اینکه بحث کنکور هم دائما همراه با تغییر و تحول است پس احتمال تغییر هم کم نیست
   مورد مهم تر اینکه کنکور رو باید به همون اندازه خودش بها داد و واقعا حرف شعاری نیست، شما تلاش تون رو می کنید شد شد، نشد دنبال یه مسیر دیگه ای، به اطرافتون نگاه کنید هزاران نفر هستند که از مسیری غیر از کنکور دنبال زندگیشون رفتند، آخر دنیا که نیست، پس به اندازه بهش بها بدید، براش تلاش کنید وقت بگذارید، ولی دیدید نمیشه بگید اوکی، مسیر رو تغییر میدم، واقعا هم زندگی همینه، مسیر برای هر شخصی متفاوت هست این صحبت روخوب درک کنید
   بعدشم امیدتون به خدا باشه، گاهی وقتا انسان دچار غم میشه، اما سعی کنید از تلقین و فکر منفی دوری کنید، و خودتون به خودتون کمک کنید و بیشتر از یک روز در این حالت باقی نمونید

 3. ناشناس می گوید

  سلام
  من دی ۴۰۱ترمیم زدم
  اگه دوباره بمونم پشت کنکور، میتونم برای کنکور ۱۴۰۳ دوباره ترمیم بزنم ؟؟
  یعنی میخوام بدونم واسه هربار کنکور میشه یک ترمیم زد یا کلا یکبار؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   فعلا هر درس یکبار است و این قابل تمدید نیست

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]