TAMLAND

مدابوک

تام لند

در ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ چند بار می توان شرکت کرد؟ (تعداد ثبت نام مجاز در ترمیم معدل)

در ترمیم معدل کنکور چند بار می توان شرکت کرد؟
تعداد ثبت نام مجاز برای ترمیم معدل و نمره

چند بار برای ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ می توان اقدام کرد؟، آیا بیشتر از یک بار می توان برای ترمیم معدل دیپلم ثبت نام کرد؟، هر فرد چه تعداد می تواند برای ترمیم نمره امتحانات نهایی و کتبی شرکت کند؟، این ها سوالاتی هستند که از سوی داوطلبان شرکت کننده ای که می خواهند نمرات دیپلم خود را ارتقا دهند، شنیده می شود. در ادامه به آخرین اخبار حول این موضوع می پردازیم.

بعد از مطالعه این محتوا، می توانید نکات بیشتر در رابطه با ترمیم نمره در مطلب ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۳ بخوانید

پاسخ :

در حال حاضر طبق آخرین بخشنامه های صادره از طرف آموزش و پرورش داوطلبانی که می خواهند نمرات کسب شده در امتحانات نهایی خود را ارتقا دهند، یکبار حق شرکت دارند.

آپدیت در 5 آذر 1402 : 

بر اساس تبصره ۱ ذیل مصوبه ۱ مصوبه جلسه ۱۰۲۰ شورای عالی آموزش و پرورش به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه (۱۴۰۲٫۰۵٫۰۸ از فرصت ترمیم استفاده نموده اند اجازه داده میشود یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم نمایند لذا امکان ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای افراد واجد شرایطی که پیش تر نسبت به ترمیم نمره اقدام نموده اند در نوبت امتحانی خرداد ۱۴۰۳ فراهم است.

از نوبت امتحانات خرداد سال ۱۴۰۲ و پس از آن سابقه تحصیلی صرفا شامل نتایج آزمونهای نوبت خرداد است. به عبارت دیگر از این نوبت امتحانات به بعد نمرات کسب شده در نوبتهای شهریور و دی ماه به عنوان سابقه تحصیلی لحاظ نخواهند شد.

متقاضیان ترمیم نمره امکان ترمیم هر نمره ای را فقط در خرداد ماه هر سال دارند.

 آخرین خبرها درباره افزایش تعداد ترمیم معدل :

27 آبان 1402 – به نقل از صفحه اینستاگرام نماینده اصفهان در مجلس

وزیر آموزش و پرورش در یک صحبت تلفنی؛ خبر از امکان فرصت ترمیم مجدد را برای خرداد سال آینده داد.

 

17 آبان 1402 – به نقل از خبرگزاری ایسنا

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش نوشت: فرصت بیشتری برای ترمیم معدل به تعداد حداقل سه یا چهار بار به داوطلبان کنکور داده شود.

 

2 آبان 1402 – به نقل از خبرگزاری فارس

بانکی پور نماینده مجلس و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی :

از وزیر آموزش و پرورش قول گرفته ام که فرصت ترمیم معدل افزایش یابد.

 

29 مهر 1402 – به نقل از خبرگزاری فارس

مسؤولان آموزش و پرورش می‌گویند که امکان یک‌بار ترمیم نمره برای هر درس، مصوبه قانونی است و از سوی دیگر هر چقدر فرصت ترمیم نمره بیشتر باشد، درخواست افزایش آن باز هم خواهد بود.

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش به خبرنگار فارس گفت: امکان ترمیم نمره فقط یک‌بار است و مصوبه هیچ تغییری نکرده است.

وی ادامه داد: مرتبه ترمیم نمره بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش و مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو است./

 

14 شهریور 1402 – به نقل از خبرگزاری ایسنا

از امسال دیگر امتحانات دیماه و شهریور ماه جزء ترمیم نمره و ایجاد سابقه محسوب نمی‌شوند

وی ادامه داد: حدود ۱۰۰ هزار «کد یکتا» برای دروس شناسایی شد که متناسب با ضریب هر درس، ترازی تولید شد و نهایتا از این تراز، نمره کل تولید شد. از امسال دیگر امتحانات دیماه و شهریور ماه جزء ترمیم نمره و ایجاد سابقه محسوب نمی‌شوند و امکان ایجاد سابقه و ترمیم نمره برای داوطلبان کنکوری فقط در خردادماه وجود دارد.

معاون وزیر و رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌ و پرورش، یادآورشد: در واقع آزمون شهریورماه، آزمون جبرانی است و مستقل از خردادماه نیست و کسانی که درس افتاده دارند می‌توانند نمرات خود را در شهریور جبران کنند لذا از امسال آزمون شهریورماه برای هیچ کسی به عنوان ایجاد سابقه لحاظ نمی‌شود و نقشی در کنکور ندارد.

 

31 مرداد 1402 – به نقل از خبرگزاری فارس

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان ترمیم نمره برای امتحانات شهریور وجود ندارد، گفت: معنای امتحانات شهریور، جبرانی است و چون با دید جبران دانش‌آموز امتحان می‌دهد، دغدغه سابقه تحصیلی و ترمیم را اضافه نکردیم.

زارعی درباره میزان دفعات ترمیم نمره برای سوابق تحصیلی عنوان کرد: فقط یکبار امکان ترمیم نمره برای هر درس وجود دارد که امکان آن در امتحانات دی و خرداد فراهم است.

6 خرداد 1402 

محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه درخواست برای ترمیم نمره پایان ندارد یعنی هرچقدر فرصت دهیم باز هم داوطلبان فرصت می‌خواهند، ادامه داد: با مصوبه شورای عالی و کارگروه مربوط، فعلا ترمیم نمره فقط یک‌بار امکان‌پذیر است. یعنی یکبار داوطلبان و دانش‌آموزان هر درس را امتحان می‌دهند و یکبار هم امکان ترمیم نمره وجود دارد./ خبرگزاری فارس

 

23 آبان 1401 – به نقل از خبرگزاری تسنیم

به متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات دروس نهایی اعم از دارندگان مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه، دانش آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و دانش آموزان شاخه نظری داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود، اجازه داده می‌شود مطابق جدول دروس امتحان نهایی دوره دوم متوسطه صرفاً یک بار برای ایجاد سابقه و یک بار برای ترمیم نمره با پرداخت هزینه در دروس مورد نظر خود ثبت نام و در امتحان مربوط شرکت کنند.

تبصره 1. به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه از فرصت ترمیم استفاده کرده‌اند، اجازه داده می‌شود یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم کنند.

 

22 شهریور 1401 – به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش :

«دانش‌آموزان نظام جدید (نظام ۶-۳-۳) می‌توانند در مدارس بزرگسال منطقه آموزش و پرورش خود ثبت نام کنند و از یک درس تا تمام دروس برای یک بار آزمون ترمیم نمره را بدهند. همچنین دانش‌آموزان می توانند در منطقه‌ای که دانش‌آموز بودند ثبت نام‌ کنند ولی در منطقه ای که اکنون سکونت دارند، امتحان دهند. همچنین می‌توانند یک نوبت ثبت‌نام کنند و در سه نوبت امتحان دهند. …»

 

 به روز رسانی در 5 شهریور 1401 :

به نقل از خبرگزاری فارس؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه بر اساس مصوبه فقط یک بار برای هر درس امکان آزمون وجود دارد، تصریح کرد: امکان اینکه یک داوطلبان همه دروس را هم برای ترمیم نمره در یک ترم بگیرد و آزمون دهد، وجود دارد.

 

 به روز رسانی در 25 مرداد 1401 :

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محسن زارعی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفتگوی تلویزیونی برنامه فرامتن شبکه افق : داوطلبان فقط یک بار می‌توانند برای ترمیم معدل خود اقدام کنند مثلا دو درس را در خرداد، سه درس در شهریور، و بقیه را در دی امتحان دهند یا اینکه در یک نوبت تمام دروس را امتحان دهد تا نمرات در سوابق تحصیلی داوطلب اعمال و به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شود.

 

 به روز رسانی در 11 مرداد 1401 :

به نقل از خبرگزاری ایرنا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه، در صورت تعیین برگزاری امتحانات در سه سال، اضطراب بیشتری برای دانش آموزان ایجاد می شود، گفت: این درحالی است که طبق مصوبه جدید دانش آموز مطابق با دروسی که فرا می گیرد در آزمون شرکت می کند.

عاملی افزود:ضمن اینکه قرار است طبق مصوبه جدید سنجش و پذیرش سالی دو بار کنکور برگزار شود و امکان تقویت معدل چهار بار برای دانش آموز وجود داشته باشد.

 

25 تیر 1401

به نقل از خبرگزاری ایسنا محسن زارعی رئیس سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش‌ و پرورش، دانش‌آموزان می‌توانند یک مرتبه درخواست ترمیم نمره امتحانات نهایی داشته باشند.

وی افزود: متقاضیان درخواست خود را به منطقه ارائه می‌کنند و پس از تایید کمیسیون خاص منطقه، می‌توانند برای ترمیم اقدام و در ایام برگزاری امتحانات، خرداد، شهریور یا دی ماه و همزمان با سایر دانش‌آموزان در امتحانات شرکت کنند.

زارعی با اشاره به تغییرات کنکوری در صورت ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت که این مصوبه کماکان اجرا می‌شود، اما این شرایط مربوط به قبل از ابلاغ و اجرای قطعی مصوبه کنکوری مذکور است و ممکن است نیاز به بازنگری داشته باشد که در صورت لزوم آن را انجام خواهیم داد.

 

25 تیر 1401

به نقل از خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: تاکید مصوبه جدید این است که کنکور دو بار در سال برگزار شود، و سوابق تحصیلی نیز قابل تکرار باشد به این معنا که اگر معدل سه سال آخر مطلوب نبود، دانش آموز می‌تواند شرکت در امتحانات را چندین بار تکرار کند تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. بنابراین اضطراب شکست و فاصل یک‌سال برای جبران برداشته می‌شود. کنکور فقط شامل دروس تخصصی می‌شود و دروس عمومی در سوابق تحصیلی تاثیرگذار خواهد بود.

 

30 خرداد 1401

به نقل از خبرگزاری مهر؛ رجبعلی برزویی معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: یکسری از افراد مانند کسانی که در رشته هنر هستند و یا قصد دارند در رشته زبان خارجه شرکت کنند و آن‌هایی که رشته کار و دانش و فنی‌حرفه‌ای هستند، ممکن است سوابق تحصیلی نداشته باشند برای هریک از این افراد شورای سنجش و پذیرش پیش بینی لازم را انجام داده است که چگونه عمل کنند.

وی افزود: یک عده‌ای ممکن است به هر دلیلی قبلاً سوابق داشتند ولی به آن اهمیت نداده‌اند، این مورد هم باز پیش‌بینی‌شده که بتوانند ترمیم سابقه تحصیلی خود را انجام بدهند.

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی یاد آور شد: یعنی آموزش‌ و پرورش این پیش‌بینی را انجام داده تا داوطلبان بتوانند زمانی را برای این کار اختصاص دهند تا ترمیم یک بار، دو بار و تعدادی که شورای سنجش و پذیرش آن را تأیید خواهد کرد، انجام شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,410 نظر
 1. ناشناس می گوید

  سلام پی سی جان میشه هم پزشکی روزانه خوند وهم حقوق آزاد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تا جایی که اطلاع داریم خیر
   باز در گوگل جستجو کنید شرایط تحصیل همزمان در دو رشته

 2. یه پشت کنکوری می گوید

  پی سی نمیدونم کی هستی یا هستید و کجا هستید ولی دمتون گرم و خسته نباشید من همیشه اخبار رو از شما پیگیری میکنم و سوالی داشتم ازتون می پرسم که همیشه بهترین جواب رو می گیرم اون احساس مسئولیت و صبر و حوصله تون رو که تو کامنتا می بینم واقعا کیف کردم دستتون درد نکنه همین اینجوری بمونید 🙂

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   باعث خوشحالیه
   سلامت باشید در پناه خداوند

 3. ناشناس می گوید

  سلام پی سی جان پس اگه یه درس رو قبلا دوبار ترمیم کرده باشی باز هم میتونی یه بار دیگه ترمیم کنی؟خدایا چه کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله می توانید

 4. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر من که در ترمیم معدل دی ماه 1401شرکت کردم میتونم دوباره در خرداد 1403ترمیم بزنم یا خیر ممنون از شما

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله می توانید

 5. نسترن می گوید

  سلام
  کی میشه برای ترمیم مجدد خرداد 1403 ثبت نام کرد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   از اواخر بهمن

 6. ناشناس می گوید

  الان ماهایی کت تو خرداد1402یه بار فرصت ترمیمو استفاده کردیم باز می تونیم ترمیم بزنیم امسال

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله

 7. ناشناس می گوید

  سلام الان ما که 1402درسامو یه بار ترمیم زدیم باز می توینم امسالم خرداد ترمیم بزنیم یا خیر ممون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]