کنکور ۱۴۰۴ چگونه برگزار می شود؟ جزئیات به همراه پرسش و پاسخ

کنکور ۱۴۰۴ چگونه برگزار می شود؟

نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۴ چگونه است؟ در مورد برگزاری آزمون سراسری در سال 1404 سوالات بسیاری وجود دارد از جمله شیوه برگزاری، اینکه دروس عمومی حذف شده یا شامل میشه و میزان تاثیر معدل، آخرین اخبار را در این مطلب کار می کنیم، با ما همراه باشید.

– کنکور 1404 دروس عمومی شامل میشه یا خیر؟

تا زمان تنظیم این مطلب؛ دروس عمومی در کنکور سراسری 1404 حذف شده و چنانچه تغییری اتفاق بیوفتد در مجلس یا توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی ، این بخش از مطلب آپدیت خواهد شد.

 

– آیا کنکور ۱۴۰۴ دو نوبت در سال کنکور برگزار میشه؟

بله همانند دو کنکور 1402 و 1403 ، کنکور سراسری 1404 نیز در دو نوبت اردیبهشت و تیرماه برگزار میشه.

 

– میزان تاثیر معدل در کنکور 1404 چقدر است؟

تاثیر سوابق تحصیلی در ازمون سراسری ، 60 درصد قطعی تعیین شده که شامل نمرات نهایی دوازدهم و یازدهم می باشد.

 

– منابع کنکور ۱۴۰۴ شامل چه دروسی است؟

با توجه به اینکه این احتمال قوی تر است که دروس عمومی حذف شود، پس منابع سال 1404 همچون منابع کنکور 1403 خواهد بود که اسم دروس هر رشته را در مطلب منابع کنکور تجربی ۱۴۰۳ – منابع کنکور  انسانی ۱۴۰۳ – منابع کنکور ریاضی ۱۴۰۳ می توانید مشاهده کنید، با این تفاوت که کتب دوازدهم چاپ 1403 و کتب یازدهم چاپ 1402 و کتب دهم چاپ 1401 می باشد.

 

– ضرایب و زیرگروه های کنکور ۱۴۰۴ با تغییری همراه هستند؟

زیرگروه ها که حذف شدند اما ضرایب با تغییر مواجه خواهند بود، تا زمان اعلام رسمی می توانید از ضرایب دروس در کنکور ۱۴۰۳ دیدن کنید.

 

–  کنکور ۱۴۰۴ چه روزی است؟

هنوز رسما تاریخ کنکور 1404 اعلام نشده است و احتمالا در اسفندماه اعلام شود، تا آن زمان می توانید از تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۳  دیدن کنید.

 

به زودی اخبار نیر در همین قسمت اضافه می شود…

 

آخرین اخبار کنکور 1404

9 اسفند 1402

میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵

زارعی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: پیشنهادی درباره سهم سوابق تحصیلی در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازهم ارائه شد، امسال این سهم ۵۰ درصد در پایه دوازهم در نظر گرفته شده است. وی گفت: برای سال ۱۴۰۴ که دو پایه یازدهم و دوازدهم سهم ۶۰ درصد را تولید می‌کنند، پیشنهاد شد که ۴۰ درصد پایه دوازهم و ۲۰ درصد نیز پایه یازدهم در نظر گرفته شود که باید مصوبه شواری سنجش و پذیرش قرار بگیرد ولی در سال ۱۴۰۵ که این سهم ۶۰ درصد است، پیشنهاد شد ۳۰ درصد برای پایه دوازهم و ۲۰ درصد پایه یازدهم و ۱۰ درصد پایه دهم در نظر گرفته شود./ خبرگزاری صدا و سیما


28 اسفند 1402

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۴ و تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۴ مشخص شد


طراحی سوالات نهایی خرداد 1404 به سازمان ملی سنجش رسید

رئیس سازمان ملی سنجش: در ادامه با تاکید بر اینکه امتحانات نهایی دانش آموزان از سال ۱۴۰۴ به صورت کامل توسط سازمان جدید سنجش برگزار می شود، تصریح کرد: بر اساس مصوبه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور طراحی و برگزاری تمامی امتحانات نهایی دانش آموزان توسط این سازمان برگزار می شود؛ اما همچنان تعامل مدیریتی و اجرایی با وزارت آموزش و پرورش ادامه خواهد یافت./ خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

guest
(منتشر نخواهد شد)
385 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]