کنکور
امتحان نهایی
سوالات کنکور سراسری
حل تمرین کتاب درسی
جزوه درسی
porsesh

شرایط کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ + آخرین خبرها از کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403

کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403

کنکور دانشگاه فرهنگیان از سال ۱۴۰۳ موضوعی است که مسئولان دانشگاه فرهنگیان به آن اشاره کرده اند که باید ببینیم در سال 1403 اجرایی می شود یا خیر، در ادامه آخرین جزئیات کنکور تربیت معلم را می خوانید.

 

شرایط کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 به این صورت اعلام می شود:

ما ابتدا متن کامل شرایط پذیرش دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان به نقل از دفترچه ثبت نام کنکور 1403 رو براتون قرار میدیم و بعدش به صورت خلاصه تر نکات رو در یک جدول بهتون میگیم:

در راستای اجرای مصوبه سیاستها و ضوابط کیفیت بخشی دانشگاه فرهنگیان مصوبه جلسه ۸۷۹ به تاریخ ۱۴۰۲٫۱٫۲۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی و تصمیمات جلسه ۲۳ ستاد راهبری و نظارت تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی برای پذیرش دانشجوی متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش به منظور تامین و تربیت بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز آموزشی و پرورشی متناسب با مبانی و ارزشهای اسلامی و نیاز دوره های مختلف تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳ از طریق آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم انجام خواهد شد. لذا متقاضیانی که مایل به ثبت نام در این رشته ها هستند لازم است همزمان با شروع ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ برای ثبت نام اقدام کنند. تاکید میشود با توجه به اینکه فرآیند ثبت نام برگزاری و پذیرش در این رشته ها منحصراً فقط در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ انجام خواهد شد داوطلبان توجه داشته باشند باید در مهلت مقرر در سامانه ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ نوبت اول در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام کنند. در ضمن آزمون برای همه متقاضیان اعم از متقاضیان نوبت اول آزمون سراسری و متقاضیان رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در روزهای پنجشنبه و جمعه به تاریخ ۶ و ۱۴۰۳٫۲٫۷) برگزار خواهد شد.

آزمون اختصاصی برای رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳ همراه با نوبت اول آزمون سراسری اردیبهشت ماه و در قالب یک دفترچه سؤال ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم علاوه بر دفترچه سوالات تحویلی به متقاضیان در هر گروه آزمایشی برگزار میشود ضرایب دروس این آزمون برای گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی علوم تجربی علوم انسانی هنر و زبان بجز دروس ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم همانند ضرایب آزمون سراسری مندرج در جدول شماره ۲ صفحه ۳۴ خواهد بود.

مواد امتحانی و ضرایب دفترچه ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم به ترتیب: هوش و استعداد معلمی با ضریب ۳، تعلیم و تربیت اسلامی با ضریب ۲ خواهد بود.

برای تعدادی از رشته ها که در آزمون سراسری دارای آزمون عملی هستند مانند علوم ورزشی و تعدادی از رشته های هنر، ارزیابی عملی و مهارتی نیز در ارزیابی شایستگی معلمی توسط وزارت آموزش و پرورش صورت می گیرد.

تعریف، ضرایب دروس، نمره کل و میزان تاثیر سابقه تحصیلی در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم براساس مصوبه سیاستها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه و ماده واحده اصلاح و تکمیل موادی از آن، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو میباشد.

انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳، اواخر دی ماه سال ٢ ٠ ۴ ١ به صورت مجزا و در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور صورت میپذیرد.

از آنجائیکه سوابق تحصیلی دانش آموزان سال جاری در تیرماه سال ۱۴۰۳ آماده خواهد شد، ملاک معرفی چندبرابر ظرفیت برای مرحله ارزیابی شایستگیهای معلمی در سال ۱۴۰۳ منحصرآ 60 درصد نمره کل آزمون اختصاصی ( کنکور) و ۴٠ درصد نمره کل دفترچه ویژه پذیرش دانشجو – معلم خواهد بود.

در ارزیابی شایستگی معلمی که توسط وزارت آموزش و پرورش در طول سال برگزار می شود، دو بخش شایستگیهای عمومی و تخصصی متقاضیان مورد ارزیابی قرار می گیرد و نتیجه آن تا دوسال معتبر است. برای پذیرش در سال ۱۴۰۳، ارزیابی شایستگی معلمی از نیمه اول دی ماه سال ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد.

در صورتی که متقاضی در ارزیابی شایستگی معلمی همان سال شرکت نکرده باشد، امکان شرکت وی در ارزیابی جدید پس از اعلام داوطلبان به میزان چندبرابر ظرفیت، فراهم خواهد شد.

گزینش نهایی متقاضیان با معیارهای نمره آزمون اختصاصی (شامل آزمون سراسری و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم)، نمره کل سوابق تحصیلی و نمره ارزیابی شایستگی معلمی انجام خواهد شد.

نتیجه نهایی آزمون متقاضی در سنجش و پذیرش دانشجو – معلم ضمن رعایت و احراز شرایط مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با رعایت قانون، آیین نامه اجرایی و ضوابط و مقررات گزینش (ارزیابی شایستگی معلمی) خواهد بود.

میزان تاثیر و سهم نمرات و امتیازات در نتیجه نهایی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان به صورت ۰ ۵ درصد سوابق تحصیلی، ۵ ۲ درصد آزمون اختصاصی (شامل ۵ ١ درصد نمرات آزمون سراسری ( کنکور) و ۰ ١ درصد آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم) و ٢۵ درصد ارزیابی شایستگی معلمی خواهد بود.

اعلام نتیجه نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در سال ۱۴۰۳ قبل از انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسری خواهد بود و به قبولین نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته در آزمون سراسری داده نخواهد شد و امکان انتخاب رشته در آزمون سراسری (کنکور) را ندارند.

بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون اختصاصی سنجش و پذیرش دانشجو – معلم در سال ۱۴۰۳، مهلت چند روزه به قبولین داده میشود تا این متقاضیان در مهلت مقرر تعیین شده و قبل از صدور کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته آزمون سراسری درخواست انصراف خود را از قبولی در دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش ارائه دهند تا آموزش و پرورش مشخصات این افراد را بصورت تجمیع شده به سازمان سنجش ارسال کند تا اجازه انتخاب رشته در آزمون سراسری به این افراد داده شود.

در صورت عدم قبولی متقاضی در پذیرش دانشجو – معلم در آن سال نتایج ارزیابی وی در مرحله ارزیابی تکمیلی به غیر از ارزیابی گزینش تا پایان زمان اعلام نتایج آزمون سال آتی معتبر است و متقاضی میتواند در آزمون سال آینده نیز از آن بهره مند شود و با ابراز رضایت از تکرار ارزیابی معاف خواهد شد.
اعمال سهمیه مناطق و ایثارگران همانند آزمون سراسری خواهد بود .

پذیرش از بوم برای بوم مخصوص متقاضیان استان خواهد بود لیکن اولویت پذیرش در سطح استان با رعایت شرایط بومی ذیل خواهد بود:

(الف) در صورتی که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال دوره متوسطه دوم برای متقاضیان در یک شهر باشد، متقاضی بومی آن شهر تلقی میشود.
ب در صورتی که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال دوره متوسطه دوم برای متقاضیان در یک شهر نباشد، شهر محل تولد متقاضی به عنوان شهر بومی در نظر گرفته میشود.
ج) متقاضیانی که سه سال دوره متوسطه دوم را در خارج از کشور گذرانده اند شهر محل تولد استان بومی این متقاضیان تلقی خواهد شد.
د) متقاضیانی که سه سال دوره متوسطه دوم را خارج از کشور گذرانده اند و همچنین محل تولد ایشان نیز خارج از کشور بوده است شهر بومی این قبیل متقاضیان شهر تهران خواهد بود.
هـ) استان بومی متقاضی بر اساس شهر بومی داوطلب تعیین میشود.
توجه تعریف استان و شهر بومی در پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان با تعریف استان و شهر بومی در آزمون سراسری که در دفترچه شماره ۲ اطلاع رسانی میشود متفاوت است.

داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه دوم معدل) (دهم یازدهم و دوازدهم)/ آپدیت : شرط معدل حذف شد.
بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش طی نامه شماره ۷۰۰٫۱۸۱۶۰۵ به تاریخ ۱۴۰۲٫۸٫۱۴، حداکثر سن مجاز برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال تمام مبنا اول مهر ماه هر سال تحصیلی خواهد بود./ اصلاحیه : شرط سنی به 24 سال تمام افزایش یافت

اصلاحیه دفترچه : شرایط و ضوابط آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان مندرج در صفحه ۲۱ دفترچه راهنمای ثبت نام (الف) بر اساس مصوبات ابلاغی حداکثر سن مجاز برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال تمام مبنا اول مهر ماه هر سال تحصیلی خواهد بود.

دانشجو معلمان در طول دوران تحصیل علاوه بر گذراندن دروس برنامه درسی مصوب باید مطابق محتوای معماری طراحی کلان برنامه درسی تربیت معلم تعدادی دروس تعلیم و تربیت و پودمانهای فرهنگی تربیتی را بر اساس نظام نامه فرهنگی و با توجه به ساحتهای ششگانه مرتبط با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بگذرانند.

به استناد ماده ۴ سیاستها و ضوابط کیفیت بخشی مصوبه) ۸۷۹) به تاریخ ۱۴۰۲٫۱٫۲۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی دانشجو معلمان ورودی سال ۱۴۰۲ و پس از آن ملزم به کسب گواهینامه صلاحیت معلمی» با شرکت و قبولی در آزمون جامع میباشند. شرط هر گونه به کارگیری در حرفه معلمی دارا بودن گواهینامه صلاحیت معلمی است و عدم کسب گواهینامه صلاحیت معلمی در رشته تحصیلی در دانشگاههای وابسته به وزارت آموزش و پرورش به منزله عدم فراغت از تحصیل دانشجو است.

دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر و همچنین دانشجویان دارای تعهد به دستگاههای اجرایی کشور و بورسیه مجاز به ثبت نام در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان نیستند. متقاضیان مرد (برادران) آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان لازم است شرایط مربوط به مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه ۲۴ این دفترچه راهنما را داشته باشند و منعی از نظر نظام وظیفه عمومی نداشته باشند.

متقاضیان اتباع خارجی مجاز به شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان نیستند. متقاضیان آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان نمیتوانند متقاضی استفاده از سهمیه بهیاری در گروه آزمایشی تجربی شوند.

شرایط و ضوابط کامل پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته پذیرش دانشجو – معلم به صورت جداگانه در دیماه ۱۴۰۲ منتشر و به اطلاع متقاضیان ذی ربط رسانده خواهد شد.

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه فرهنگیان

7 آذر

زمان برگزاری دانشگاه فرهنگیان

7 و 8 اردیبهشت همزمان با کنکور سراسری نوبت اول

منابع آزمون دانشگاه فرهنگیان

هوش و استعداد معلمی با ضریب 3

تعلیم و تربیت اسلامی با ضریب 2

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان

حداکثر سن مجاز برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال تمام مبنا اول مهر ماه هر سال تحصیلی

شرط معدل پذیرش دانشگاه فرهنگیان

شرط معدل حذف شد.

زمان انتخاب رشته و اعلام ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان

اواخر دی ماه سال ٢ ٠ ۴ ١

زمان اعلام نتایج نهایی قبولی انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

قبل از انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسری در مردادماه

در صورت قبولی نمی توانند برای کنکور سراسری انتخاب رشته کنند و یا اینکه باید در مهلت مشخص، از قبولی دانشگاه فرهنگیان انصراف دهند تا مجوز انتخاب رشته سراسری داده شود.

چه کسانی نمی توانند در کنکور دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند؟

  • دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
  • دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر
  • دانشجویان دارای تعهد به دستگاههای اجرایی کشور و بورسیه

ملاک معرفی چند برابر ظرفیت چیه؟

60 درصد نمره کل آزمون اختصاصی ( کنکور)

40 درصد نمره کل دفترچه ویژه پذیرش دانشجو – معلم

زمان اجرای ارزیابی شایستگی معلمی

ارزیابی شایستگی معلمی شامل دو بخش شایستگی های عمومی و تخصصی 

از نیمه اول دی ماه سال ۱۴۰۲ آغاز

نتیجه آن تا دو سال معتبر

هم چنین برای جاماندگان، امکان شرکت وی در ارزیابی جدید پس از اعلام داوطلبان به میزان چندبرابر ظرفیت، فراهم خواهد شد.

زمان آزمون عمل علوم ورزشی و هنر

در ارزیابی شایستگی معلمی توسط وزارت آموزش و پرورش، این موارد ارزیابی می شود.

میزان تاثیر و سهم نمرات و امتیازات در نتیجه نهایی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان

50 درصد سوابق تحصیلی

25 درصد آزمون اختصاصی (شامل 15 درصد نمرات آزمون سراسری (کنکور) و 10 درصد آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم)

٢۵ درصد ارزیابی شایستگی معلمی

 

اطلاعیه سازمان سنجش کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 :
بر اساس مصوبه جلسه 879 به تاریخ 1042/01/22شورای عالی انقلاب فرهنگی «سیاست ها و ضوابط کیفیت بخشی دانشگاه فرهنگیان»، پذيرش براي رشته های تحصيلی پرديس های دانشگاه فرهنگيان و تربیت دبیر شهید رجائی در سال 1403 از طريق آزمون اختصاصي انجام خواهد شد. لذا متقاضياني که مايل به ثبت‌نام در این رشته‌ها هستند، لازم است هم‌زمان با شروع ثبت‌نام آزمون سراسري سال 1403 (نوبت اول) از تاريخ 1402/08/21 لغايت 1402/08/27 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org براي ثبت‌نام اقدام نمايند.
تاکيد مي‌شود با توجه به اينکه فرايند پذيرش در اين رشته‌ها منحصراً هم‌زمان با ثبت نام و برگزاري آزمون سراسري سال 1403 (نوبت اول) انجام خواهد شد، داوطلبان توجه داشته باشند باید در مهلت مقرر در همان سامانۀ ثبت‌نام آزمون سراسري سال 1403 (نوبت اول)، ثبت‌نام نمايند.
آزمون برای همه متقاضیان (اعم از متقاضیان نوبت اول آزمون سراسری و متقاضیان رشته های تحصيلی پرديس های دانشگاه فرهنگيان و تربیت دبیر شهید رجائی) در روزهاي پنجشنبه و جمعه به تاریخ 06 و 1403/02/07 برگزار خواهد شد.

13 اسفند 1401

جزئیاتی از کنکور جداگانه دانشگاه فرهنگیان

به نقل از خبرگزاری ایسنا؛

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی بسته سیاستی کیفیت بخشی دانشگاه فرهنگیان را در دستور کار خود دارد، عنوان کرد: یک ماه قبل در صحن شورا این بسته مرور شده و قرار بود در جلسه بعدی‌اش مطرح شود. در نهایت این بسته، در روز نهم اسفندماه به صحن شورای عالی آمد و یک ماده از بسته سیاستی مذکور تصویب شد. مطابق این مصوبه، دانشگاه فرهنگیان مکلف شده آیین نامه جذب نخبگان دانش‌آموزی را تدوین کند. همچنین دانشگاه فرهنگیان مکلف شده با همکاری مراجع مربوطه کنکور اختصاصی تربیت معلم را راه‌اندازی کند که امیدواریم سال ۱۴۰۳ با رویکرد استعدادیابی برگزار شود.

صحرایی ادامه داد: کنکور اختصاصی تربیت معلم را نیز به شیوه‌ای برگزار می‌کنیم که محدودیت‌های اجرایی سازمان سنجش هم برطرف شود. اینها انتظارات رئیس جمهور هم هست و کف نمره تراز ۷۰۰۰ مدنظر و تربیت معلم باکیفیت برای ما مهم است. در جذب معلم تابع سیاست های دولت هستیم و تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش امر شوخی برداری نیست. توقع داریم سازمان سنجش همراهی کند.

وی درباره جزئیات برگزاری کنکور اختصاصی تربیت معلم گفت: فعلا در مرحله بررسی است. این سیاست تصویب شده و آیین نامه‌اش را باید تدوین کنیم. کنکور اختصاصی دو حسن دارد از جمله اینکه زمان اجرا و مواد آزمون و نحوه گزینش در اختیار خودمان است. در کنکور عادی و متعارف زمان کافی برای گزینش نداریم. ما سه هفته هم فرصت نداریم. نکته بعدی مواد آزمون است، می‌خواهیم به مطالعه داوطلبان جهت بدهیم. همچنین مصاحبه‌ها نباید آن قدر بی‌اثر باشند و باید ارزیابی علمی، عمومی و تخصصی انجام شود. ویژگی‌های کنکور اختصاصی در هیئت امنا و شورای عالی مشخص می‌شود. ما باید آیین نامه را تهیه و در ستاد ملی تصویب کنیم./


به نقل از خبرگزاری مهر : وی گفت: همچنین وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش مکلف شدند کنکور ویژه معلمان را با اهداف تعلیم و تربیت در زمان مشخص برگزار کنن.

وی با اشاره به پیشنهاد برگزاری کنکور ویژه معلمان گفت: ما سه ماه برای جذب معلم وقت لازم داریم در حالی که در کنکور فعلی سه هفته تنها وقت داریم. مصاحبه‌ها باید مؤثر تر شوند. ضمن اینکه در این ازمون به جای پرداختن به تست‌های ریاضی سوالاتی پرسیده می‌شود که بیشتر به سود معلمان خواهد بود.


به نقل از خبرگزاری تسنیم :

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره برگزاری کنکور مجزا برای تربیت معلم بیان کرد: احتمالا گروه آزمایشی جدیدی به نام گروه تربیت معلم در کنار سایر گروه‌های پنج‌گانه به کنکور اضافه شود یا اینکه کنکور اختصاصی برای جذب معلم خواهیم داشت که دو حسن دارد از جمله زمان اجرا و مواد آزمون و گزینش، هم‌اکنون زمان کافی برای گزینش نداریم و طبق قانون سه ماه برای گزینش معلمان فرصت نیاز است اما اکنون گزینش حتی سه هفته هم فرصت ندارد.

 

17 مرداد 1402

زمان برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403

وزیر آموزش و پرورش  اظهار کرد: برای اولین بار در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ کنکور ویژه تربیت معلم برگزار می شود لذا تا مهر سال آینده فرصت داریم که نیروهای داوطلب ورود به آموزش و پرورش را از لحاظ صلاحیت‌های فردی و حرفه‌ای گزینش و جذب کنیم./ خبرگزاری ایسنا

 

28 مرداد 1402

امسال آخرین سال پذیرش تربیت معلم از طریق آزمون سازمان سنجش

لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در عین حال با بیان اینکه امسال آخرین سالی است که آزمون دانشگاه فرهنگیان از طریق سازمان سنجش برگزار می شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر پس از برگزاری آزمون، آموزش و پرورش ۱۰ روز بیشتر فرصت برای گزینش افراد ندارد تا متوجه شود این فرد به درد معلمی می‌خورد یا خیر. شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای در ۲۲ فروردین امسال دارد که طبق آن اجازه برگزاری آزمون اختصاصی به ما داده شده است.

وی ادامه داد: یعنی ما اعلام می کنیم تعداد مشخصی معلم می خواهیم و برای این تعداد آزمون اختصاصی برگزار می کنیم. در این بین ممکن است فرآیند ارزیابی، معاینات پزشکی و مصاحبه ما ۴ ماه هم طول بکشد. به همین خاطر از سال آینده آزمون دانشگاه فرهنگیان را بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مستقل برگزار می کنیم. از طرفی این امر برای دوستان سازمان سنجش هم راحت تر است و دیگر برایشان دردسر نیست که بخواهند نتایج را اعلام کنند اما منتظر اتمام گزینش ما باشند. فصل الخطاب ما برای جذب نیرو از سال آینده یعنی ۱۴۰۳، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

/ خبرگزاری ایسنا

8 شهریور 1402

تصویب شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش تربیت معلم 

تعیین شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی حرفه معلمی برای ورود به دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی، به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و با تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از دیگر مصوبات جلسه امروز این شورا بود./ خبرگزاری ایسنا

 

بهمن ماه زمان مناسبی برای کنکور اختصاصی تربیت معلم نیست

30 شهریور 1402

رئیس مرکز دفتر ارزشیابی آموزش و پرورش؛ همچنین از برگزاری کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: زمان برگزاری این آزمون قطعی نشده است و این اقدام برای بهمن ماه مناسب نیست./ خبرگزاری مهر

 

کنکور تربیت معلم 1403 را سازمان سنجش برگزار می کند

2 آبان 1402

صحرایی در پاسخ به سوال دیگری درباره جزئیات کنکور تربیت معلم، تصریح کرد: از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در کیفیت بخشی و ارتقای دانشگاه فرهنگیان بحث کنکور اختصاصی است. روز یکشنبه در ستاد ملی تربیت کلیات این کنکور تصویب شد و ان‌شاءالله در اردیبهشت ۱۴۰۳ این کنکور اجرا می‌شود. جزئیات آن به جلسات کارشناسی بین وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و سازمان سنجش موکول شده است، اما کنکور تربیت معلم را نیز سازمان سنجش برگزار می‌کند/ خبرگزاری ایسنا

کنکور تربیت معلم 1403 در 7 و 8 اردیبهشت برگزار می شود

8 آبان 1402

اطلاعیه سازمان سنجش کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 :

بر اساس مصوبه جلسه 879 به تاریخ 1042/01/22شورای عالی انقلاب فرهنگی «سیاست ها و ضوابط کیفیت بخشی دانشگاه فرهنگیان»، پذيرش براي رشته های تحصيلی پرديس های دانشگاه فرهنگيان و تربیت دبیر شهید رجائی در سال 1403 از طريق آزمون اختصاصي انجام خواهد شد. لذا متقاضياني که مايل به ثبت‌نام در این رشته‌ها هستند، لازم است هم‌زمان با شروع ثبت‌نام آزمون سراسري سال 1403 (نوبت اول) از تاريخ 1402/08/21 لغايت 1402/08/27 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org براي ثبت‌نام اقدام نمايند.

تاکيد مي‌شود با توجه به اينکه فرايند پذيرش در اين رشته‌ها منحصراً هم‌زمان با ثبت نام و برگزاري آزمون سراسري سال 1403 (نوبت اول) انجام خواهد شد، داوطلبان توجه داشته باشند باید در مهلت مقرر در همان سامانۀ ثبت‌نام آزمون سراسري سال 1403 (نوبت اول)، ثبت‌نام نمايند.

آزمون برای همه متقاضیان (اعم از متقاضیان نوبت اول آزمون سراسری و متقاضیان رشته های تحصيلی پرديس های دانشگاه فرهنگيان و تربیت دبیر شهید رجائی) در روزهاي پنجشنبه و جمعه به تاریخ 06 و 1403/02/07 برگزار خواهد شد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

guest
(منتشر نخواهد شد)
560 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]