تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

کنکور دانشگاه فرهنگیان از ۱۴۰۳ اجرایی می شود؟ + آخرین خبرها از کنکور تربیت معلم 1403

کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403

کنکور دانشگاه فرهنگیان از سال ۱۴۰۳ موضوعی است که مسئولان دانشگاه فرهنگیان به آن اشاره کرده اند که باید ببینیم در سال 1403 اجرایی می شود یا خیر، در ادامه آخرین جزئیات کنکور تربیت معلم را می خوانید.

مطالب پیشنهادی : شرایط سنی دانشگاه فرهنگیانشرط معدل دانشگاه فرهنگیانشرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

13 اسفند 1401

جزئیاتی از کنکور جداگانه دانشگاه فرهنگیان

به نقل از خبرگزاری ایسنا؛

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی بسته سیاستی کیفیت بخشی دانشگاه فرهنگیان را در دستور کار خود دارد، عنوان کرد: یک ماه قبل در صحن شورا این بسته مرور شده و قرار بود در جلسه بعدی‌اش مطرح شود. در نهایت این بسته، در روز نهم اسفندماه به صحن شورای عالی آمد و یک ماده از بسته سیاستی مذکور تصویب شد. مطابق این مصوبه، دانشگاه فرهنگیان مکلف شده آیین نامه جذب نخبگان دانش‌آموزی را تدوین کند. همچنین دانشگاه فرهنگیان مکلف شده با همکاری مراجع مربوطه کنکور اختصاصی تربیت معلم را راه‌اندازی کند که امیدواریم سال ۱۴۰۳ با رویکرد استعدادیابی برگزار شود.

صحرایی ادامه داد: کنکور اختصاصی تربیت معلم را نیز به شیوه‌ای برگزار می‌کنیم که محدودیت‌های اجرایی سازمان سنجش هم برطرف شود. اینها انتظارات رئیس جمهور هم هست و کف نمره تراز ۷۰۰۰ مدنظر و تربیت معلم باکیفیت برای ما مهم است. در جذب معلم تابع سیاست های دولت هستیم و تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش امر شوخی برداری نیست. توقع داریم سازمان سنجش همراهی کند.

وی درباره جزئیات برگزاری کنکور اختصاصی تربیت معلم گفت: فعلا در مرحله بررسی است. این سیاست تصویب شده و آیین نامه‌اش را باید تدوین کنیم. کنکور اختصاصی دو حسن دارد از جمله اینکه زمان اجرا و مواد آزمون و نحوه گزینش در اختیار خودمان است. در کنکور عادی و متعارف زمان کافی برای گزینش نداریم. ما سه هفته هم فرصت نداریم. نکته بعدی مواد آزمون است، می‌خواهیم به مطالعه داوطلبان جهت بدهیم. همچنین مصاحبه‌ها نباید آن قدر بی‌اثر باشند و باید ارزیابی علمی، عمومی و تخصصی انجام شود. ویژگی‌های کنکور اختصاصی در هیئت امنا و شورای عالی مشخص می‌شود. ما باید آیین نامه را تهیه و در ستاد ملی تصویب کنیم./


به نقل از خبرگزاری مهر :

وی گفت: همچنین وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش مکلف شدند کنکور ویژه معلمان را با اهداف تعلیم و تربیت در زمان مشخص برگزار کنن.

وی با اشاره به پیشنهاد برگزاری کنکور ویژه معلمان گفت: ما سه ماه برای جذب معلم وقت لازم داریم در حالی که در کنکور فعلی سه هفته تنها وقت داریم. مصاحبه‌ها باید مؤثر تر شوند. ضمن اینکه در این ازمون به جای پرداختن به تست‌های ریاضی سوالاتی پرسیده می‌شود که بیشتر به سود معلمان خواهد بود.


به نقل از خبرگزاری تسنیم :

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره برگزاری کنکور مجزا برای تربیت معلم بیان کرد: احتمالا گروه آزمایشی جدیدی به نام گروه تربیت معلم در کنار سایر گروه‌های پنج‌گانه به کنکور اضافه شود یا اینکه کنکور اختصاصی برای جذب معلم خواهیم داشت که دو حسن دارد از جمله زمان اجرا و مواد آزمون و گزینش، هم‌اکنون زمان کافی برای گزینش نداریم و طبق قانون سه ماه برای گزینش معلمان فرصت نیاز است اما اکنون گزینش حتی سه هفته هم فرصت ندارد.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=28571

ممکن است شما دوست داشته باشید
21 نظر
 1. ناشناس می گوید

  سلام پی سی جان به نظرت چن درصد امکان داره این طرح اجرایی بشه واست 403
  از راه کنکور که بدبختمون کردن شرط معدل گذاشتن
  حالا اینو کجای دلمون بزاریم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   والا چه عرض کنیم، فعلا که در حد یک تیر خبری بوده
   دانشگاه فرهنگیان هم گویا قصد داره مسیر رو خودش بره
   اینکه چقدر موفق خواهد بود تا اواخر شهریور مشخص میشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]