تام لند

مدابوک

تام لند

کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ + آخرین خبرها از کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403

کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403

کنکور دانشگاه فرهنگیان از سال ۱۴۰۳ موضوعی است که مسئولان دانشگاه فرهنگیان به آن اشاره کرده اند که باید ببینیم در سال 1403 اجرایی می شود یا خیر، در ادامه آخرین جزئیات کنکور تربیت معلم را می خوانید.

مطالب پیشنهادی : شرایط سنی دانشگاه فرهنگیانشرط معدل دانشگاه فرهنگیانشرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان رتبه های برتر کنکور ۱۴۰۲ را پس از اعلام می توانید مشاهده کنید.

13 اسفند 1401

جزئیاتی از کنکور جداگانه دانشگاه فرهنگیان

به نقل از خبرگزاری ایسنا؛

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی بسته سیاستی کیفیت بخشی دانشگاه فرهنگیان را در دستور کار خود دارد، عنوان کرد: یک ماه قبل در صحن شورا این بسته مرور شده و قرار بود در جلسه بعدی‌اش مطرح شود. در نهایت این بسته، در روز نهم اسفندماه به صحن شورای عالی آمد و یک ماده از بسته سیاستی مذکور تصویب شد. مطابق این مصوبه، دانشگاه فرهنگیان مکلف شده آیین نامه جذب نخبگان دانش‌آموزی را تدوین کند. همچنین دانشگاه فرهنگیان مکلف شده با همکاری مراجع مربوطه کنکور اختصاصی تربیت معلم را راه‌اندازی کند که امیدواریم سال ۱۴۰۳ با رویکرد استعدادیابی برگزار شود.

صحرایی ادامه داد: کنکور اختصاصی تربیت معلم را نیز به شیوه‌ای برگزار می‌کنیم که محدودیت‌های اجرایی سازمان سنجش هم برطرف شود. اینها انتظارات رئیس جمهور هم هست و کف نمره تراز ۷۰۰۰ مدنظر و تربیت معلم باکیفیت برای ما مهم است. در جذب معلم تابع سیاست های دولت هستیم و تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش امر شوخی برداری نیست. توقع داریم سازمان سنجش همراهی کند.

وی درباره جزئیات برگزاری کنکور اختصاصی تربیت معلم گفت: فعلا در مرحله بررسی است. این سیاست تصویب شده و آیین نامه‌اش را باید تدوین کنیم. کنکور اختصاصی دو حسن دارد از جمله اینکه زمان اجرا و مواد آزمون و نحوه گزینش در اختیار خودمان است. در کنکور عادی و متعارف زمان کافی برای گزینش نداریم. ما سه هفته هم فرصت نداریم. نکته بعدی مواد آزمون است، می‌خواهیم به مطالعه داوطلبان جهت بدهیم. همچنین مصاحبه‌ها نباید آن قدر بی‌اثر باشند و باید ارزیابی علمی، عمومی و تخصصی انجام شود. ویژگی‌های کنکور اختصاصی در هیئت امنا و شورای عالی مشخص می‌شود. ما باید آیین نامه را تهیه و در ستاد ملی تصویب کنیم./


به نقل از خبرگزاری مهر : وی گفت: همچنین وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش مکلف شدند کنکور ویژه معلمان را با اهداف تعلیم و تربیت در زمان مشخص برگزار کنن.

وی با اشاره به پیشنهاد برگزاری کنکور ویژه معلمان گفت: ما سه ماه برای جذب معلم وقت لازم داریم در حالی که در کنکور فعلی سه هفته تنها وقت داریم. مصاحبه‌ها باید مؤثر تر شوند. ضمن اینکه در این ازمون به جای پرداختن به تست‌های ریاضی سوالاتی پرسیده می‌شود که بیشتر به سود معلمان خواهد بود.


به نقل از خبرگزاری تسنیم :

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره برگزاری کنکور مجزا برای تربیت معلم بیان کرد: احتمالا گروه آزمایشی جدیدی به نام گروه تربیت معلم در کنار سایر گروه‌های پنج‌گانه به کنکور اضافه شود یا اینکه کنکور اختصاصی برای جذب معلم خواهیم داشت که دو حسن دارد از جمله زمان اجرا و مواد آزمون و گزینش، هم‌اکنون زمان کافی برای گزینش نداریم و طبق قانون سه ماه برای گزینش معلمان فرصت نیاز است اما اکنون گزینش حتی سه هفته هم فرصت ندارد.

 

17 مرداد 1402

زمان برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403

وزیر آموزش و پرورش  اظهار کرد: برای اولین بار در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ کنکور ویژه تربیت معلم برگزار می شود لذا تا مهر سال آینده فرصت داریم که نیروهای داوطلب ورود به آموزش و پرورش را از لحاظ صلاحیت‌های فردی و حرفه‌ای گزینش و جذب کنیم./ خبرگزاری ایسنا

 

28 مرداد 1402

امسال آخرین سال پذیرش تربیت معلم از طریق آزمون سازمان سنجش

لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در عین حال با بیان اینکه امسال آخرین سالی است که آزمون دانشگاه فرهنگیان از طریق سازمان سنجش برگزار می شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر پس از برگزاری آزمون، آموزش و پرورش ۱۰ روز بیشتر فرصت برای گزینش افراد ندارد تا متوجه شود این فرد به درد معلمی می‌خورد یا خیر. شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای در ۲۲ فروردین امسال دارد که طبق آن اجازه برگزاری آزمون اختصاصی به ما داده شده است.

وی ادامه داد: یعنی ما اعلام می کنیم تعداد مشخصی معلم می خواهیم و برای این تعداد آزمون اختصاصی برگزار می کنیم. در این بین ممکن است فرآیند ارزیابی، معاینات پزشکی و مصاحبه ما ۴ ماه هم طول بکشد. به همین خاطر از سال آینده آزمون دانشگاه فرهنگیان را بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مستقل برگزار می کنیم. از طرفی این امر برای دوستان سازمان سنجش هم راحت تر است و دیگر برایشان دردسر نیست که بخواهند نتایج را اعلام کنند اما منتظر اتمام گزینش ما باشند. فصل الخطاب ما برای جذب نیرو از سال آینده یعنی ۱۴۰۳، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

/ خبرگزاری ایسنا

8 شهریور 1402

تصویب شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش تربیت معلم 

تعیین شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی حرفه معلمی برای ورود به دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی، به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و با تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از دیگر مصوبات جلسه امروز این شورا بود./ خبرگزاری ایسنا

 

بهمن ماه زمان مناسبی برای کنکور اختصاصی تربیت معلم نیست

30 شهریور 1402

رئیس مرکز دفتر ارزشیابی آموزش و پرورش؛ همچنین از برگزاری کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: زمان برگزاری این آزمون قطعی نشده است و این اقدام برای بهمن ماه مناسب نیست./ خبرگزاری مهر

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
146 نظر
 1. کاربر p30 می گوید

  سلام پی سی جان تکلیف کنکور فرهنگیان چیشد بهمن برگزار میشه یا در کنکور؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   ظاهرا دارن پشیمون میشن که زمانش در بهمن ماه خوب نیست

 2. سمیرا می گوید

  سلام میگن که دروس عمومی دوباره به کنکور برگشته و تا ۱۴۰۵ همینجوره و بعد از ۱۴۰۶ قراره سوابق تحصیلی به کنکور برگرده؟ آیا درسته؟؟؟ یعنی کنکور فرهنگیان که میگفتن تو بهمن ۱۴۰۲ هست چیشد؟ سرجاشه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   کنکور فرهنگیان سرجاش هست مگر اینکه اطلاعیه دیگه ای بیاد براش
   مورد اول هم باید شورای نگهبان تاییدش کنه که یه 10 روزی زمان میبره

 3. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید جزئیاتش کی اعلام میشه؟ واینکه خبر تا چه اندازه صحت داره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تا آخر شهریور اعلام شده بود

 4. فاطمه می گوید

  آخه من که فوق دیپلم حسابداری دارم. میتونم کنکور انسانی بدم فرهنگیان شرکت کنم . اگه کنکور اختصاصی بشه اون وقت بارم میتونم شرکت کنم ؟ دیپلم حسابداری دارم و فوق دیپلم حسابداری .

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تا آخر هفته احتمالا شرایطش اعلام میشه و مطالعه کنید

 5. علی می گوید

  سلان پی سی عزیز، یه سوال نتایج کسانی که به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت شدن بیرون اومده؟ من هر چی در سایت سازمان سنجش میگردم چیزی پیدا نمیکنم، شما میدونید نتایج دراومده یا نه؟

 6. شکور می گوید

  ما که نفهمید اینا چند چند یک میگن ابطال یک بار میگن نه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]