TAMLAND

alt

قبولی بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟شرایط ثبت نام + ظرفیت پذیرش و جزئیات کامل

قبولی بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان

ورود به دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور آیا حقیقت دارد؟، نحوه استخدام در دانشگاه فرهنگیان بدون شرکت در کنکور سراسری چگونه است؟ تا همین چند وقت اخیر پاسخ این سوال قطعا منفی بود و راهی غیر از شرکت در کنکور سراسری وجود نداشت، اما اخیرا مصوبه ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، که قبولی بدون کنکور در دانشگاه تربیت معلم ممکن می شود. در ادامه می توانید ابتدا خلاصه نکات مهم و سپس متن کامل مصوبه را مشاهده کنید.

این آیین‌نامه به مدت دو سال به‌صورت آزمایشی اجرا می­شود و سپس با تصمیم ستاد تعلیم و تربیت تثبیت خواهد شد.

– ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

سالانه حداقل 10 درصد ظرفیت جذب در مقطع کارشناسی بر اساس مجوزهای سازمان اداری و استخدامی کشور مبتنی بر نیازسنجی نقطه‌ای و همراه با تعیین رشته و شغل‏-محل‌های به‌کارگیری افراد در آموزش‌وپرورش، به جذب استعدادهای برتر دانش‌آموزی به ­صورت پذیرش بدون آزمون از طریق روش جایگزین پیش‌بینی‌شده در این ‌آیین‌نامه با رعایت انتشار آگهی عمومی، اختصاص می­ یابد.

تبصره: در صورت عدم تحقق جذب حداقل 10 درصدی، به سبب لزوم حفظ کیفیت پذیرفته­ شدگان، باقی‌مانده ظرفیت از محل داوطلبان آزمون سراسری تکمیل شود.

2- پذیرش نهایی متقاضیان با لحاظ کردن نسبت 60 درصد نمره کسب‌شده (به­عنوان شایستگی تخصصی) و 40 درصد نمره (به­عنوان شایستگی عمومی و اختصاصی) و پس از تأیید گزینش بر مبنای بالاترین امتیازهای کسب­شده، صورت خواهد گرفت که از طريق سازمان سنجش آموزش كشور اعلام می‌گردد.

– شرایط پذیرش بدون کنکور فرهنگیان

الف) شرایط عمومی جذب متقاضیان موضوع این ‌آیین‌نامه مطابق با شرایط عمومی استخدام معلم در آموزش‌وپرورش خواهد بود.

ب) شرط اختصاصی جذب متقاضیان، موفقیت در کسب حدنصاب یا امتیازات تعیین‌شده در ‌آیین‌نامه خواهد بود.

تبصره 1- پذيرش براي دانش ­آموزان تا دو سال پس از دانش ­آموختگي و صرفاً براي یک‌بار امكان‌پذير است.

تبصره 2- پذیرش برای طلاب تا دو سال پس از فارغ ­التحصیلی از سطح ­یک و صرفاً براي یک‌بار امكان‌پذير است.

تبصره 3- مدت خدمت سربازی داوطلبان ذکور به حدود سنواتی این آیین­ نامه اضافه می‌گردد.

– نحوه جذب متقاضیان ورود بدون کنکور به دانشگاه فرهنگیان

شناسایی استعدادهای برتر از طریق فراخوان عمومی انجام خواهد شد. بر این اساس؛ دانش‌آموزان واجد شرایط ذیل با شرکت در فراخوان، امتیازاتی را طبق دستورالعمل­ های مربوطه کسب کرده و از مزایای پیش‌بینی‌شده برخوردار خواهند شد.

1- راه‌یافتگان به المپیادهای ملی و دارندگان مدال‌های کشوری المپیادها با تأیید باشگاه دانش‌پژوهان جوان؛

2- برگزیدگان مسابقات رسمی قرآنی، فرهنگی-هنری و ورزشی، در سطوح استانی و کشوری، با تأیید معاونت مربوطه در وزارت یا سازمان رسمی مسئول؛

3- برگزیدگان جشنواره‌ها و رویدادهای رقابتی معتبر بنیاد ملی نخبگان (بخش دانش‌آموزی جشنواره جوان خوارزمی، روبوکاپ آزاد ایران و مانند آن)، جشنواره‌های فنی-مهارتی و المپیاد ملی مهارت و مانند آن، برگزیدگان مسابقات ملی ‌دانش‌آموزی (مانند جشنواره پژوهش­سراهای دانش‌آموزی و…) و مسابقات رسمی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در سطح ملی، برگزیدگان مسابقات و جشنواره‌های معتبر ملی حوزوی، با تأیید بنیاد ملی نخبگان، سمپاد، معاونت مربوطه در وزارت یا سازمان رسمی مسئول؛

4- حافظان کل یا 10، 15 و 20 جزء قرآن کریم، با تأیید سازمان دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی یا معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی؛

5- اعضای مجامع ملی تشکل‌های دانش‌آموزی با تأیید بالاترین مقام تشکل؛

6- برگزیدگان استانی رویداد ملی استعداد معلمی (راه‌یافتگان به مرحله کشوری)؛

7- دارندگان رتبه‌ زیر 1000 کشوری در کنکور (با ضریب تأثیر متفاوت)؛

8- دارا بودن امتیاز معدل 16 در آزمون نهایی (به‌صورت تأثیر ضریب مثبت و منفی).

تبصره 1- ضریب تأثیر امتیازات متناسب با رشته‌ی داوطلب در دانشگاه فرهنگیان تدوین و اعمال‌ می‌گردد و جمع امتیازات ملاک عمل خواهد بود.

تبصره 2- دستورالعمل مربوط به حمایت از رشته‌های حائز اولویت با تأکید بر آموزش ابتدایی و علوم انسانی تدوین خواهد شد.

تبصره 3- به‌روزرسانی و پایش مسابقات، جشنواره‌ها، رویدادها توسط دبیرخانه و با تأیید ستاد تعلیم و تربیت انجام خواهد شد.

تبصره 4- برگزیدگان مرحله استانی و کشوری مسابقات ، جشنواره‌ها و رویدادها، متناسب با کیفیت هرکدام از آن‌ها، سقف امتیاز متفاوت خواهند داشت.

 

– متن صوبه پذیرش بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان

مصوبه «آئین‌نامه جذب و پذیرش استعدادهای برتر ملی در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فنّاوری، فرهنگی، هنری، تربیتی، قرآنی و ورزشی در دانشگاه فرهنگیان» که در جلسه 894 مورخ 1402/10/26 شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس مصوبه جلسه 455 مورخ 1402/10/19 شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی (بنا به پیشنهاد مورخ 1402/08/07 شورای ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی) به تصویب رسیده است؛ برای اجراء ابلاغ می­‌گردد:
مقدمه
در راستای اجرای سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری درباره تحول در نظام آموزش‌وپرورش مبنی بر حرکت در جهت «رشد و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان» (بند1)، و «به­سازی و اعتلاء منابع آموزش‌وپرورش … با تأکید بر بازنگری در شیوه‌های جذب، تربیت، نگهداشت و به‌کارگیری بهینه‌ نیروی انسانی و بسترسازی برای جذب معلمان کارآمد» (بند 3-2)؛ همچنین الزام راهکار 3-11 سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و تأکید راهبرد ملی 2 ذیل راهبرد کلان 8 نقشه جامع علمی کشور، سند راهبردی کشور در امور نخبگان و نیز تکلیف ماده‌واحده مصوب جلسه 833 شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر «شناسایی، جذب و تأمین منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی کارآمد از طریق دانشگاه فرهنگیان» و نظر به ظرفیت‌ها و تکالیف مندرج در دستورالعمل جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی کشور (مصوب هیئت‌وزیران 17/11/1400) بر اساس مأموریت دانشگاه فرهنگیان در زمینه «تأمین و تربیت توانمندسازی منابع انسانی آموزش‌وپرورش» (ماده 1 اساسنامه) و اولویت نخبگان برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان (تبصره 4 ماده 20)، در راستای تحقق ماده یک «سیاست‌ها و ضوابط کیفیت‌بخشی دانشگاه فرهنگیان» مبنی بر «ارتقاء نظام تخصصی تربیت دانشجو-معلم» (مصوب جلسه 879 شورای عالی انقلاب فرهنگی)، «آئین‌نامه جذب و پذیرش استعدادهای برتر ملی در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فنّاوری، فرهنگی، هنری، تربیتی، قرآنی و ورزشی در دانشگاه فرهنگیان» به شرح ذیل احصاء و با هماهنگی معاونت‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط در وزارت‌های آموزش‌وپرورش و علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان اداری و استخدامی کشور و بنیاد ملی نخبگان، در دانشگاه فرهنگیان و با نظارت و راهبری ستاد تعلیم و تربیت، اجرا می‌گردد.

ماده1- هدف و رویکردهای اساسی
هدف این ‌آیین‌نامه عبارت است از کیفیت‌بخشی به نیروی انسانی آموزش‌وپرورش از طریق ارتقاء سطح ورودی دانشجو- معلمان دانشگاه فرهنگیان با تمرکز بر استعدادهای برتر دانش‌آموزی.

رویکردهای اساسی حاکم بر فرایندهای این ‌آیین‌نامه عبارت‌اند از:

 1. توجه به الزامات اسناد بالادستی و ظرفیت‌های قانونی
 2. توجه به دلالت‌های مبانی نظری استعداد
 3. اهمیت مدیریت و نگهداشت استعدادهای برتر
 4. تنوع‌بخشی به روش‌های شناسایی و جذب نخبگان
 5. رعایت عدالت تربیتی با توجه ویژه به مناطق محروم

ماده 2- تعاریف
الف- وزارت: منظور از وزارت در این ‌آیین‌نامه وزارت آموزش‌وپرورش جمهوری اسلامی ایران است.

ب- ستاد تعلیم و تربیت: منظور از ستاد تعلیم و تربیت در این ‌آیین‌نامه شورای ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

ج- هیأت جذب و پذیرش: شورایی است متشکل از افراد حقوقی و حقیقی که ستاد تعلیم و تربیت‌ می‌تواند مسئولیت‌ها و اختیارات خود در ‌برنامه‌ریزی، راهبری و نظارت بر این ‌آیین‌نامه را به آن واگذار نماید.

د- دبیرخانه: به‌منظور تهیه و تدوین برنامه‌ها و دستورالعمل­ها و همچنین برگزاری جلسات هیأت جذب و پذیرش و پیگیری امور مربوط به اجرای ‌آیین‌نامه، دبیرخانه‌ای در دانشگاه فرهنگیان تشکیل خواهد شد.

ماده 3- ترکیب هیأت جذب و پذیرش
ترکیب اعضای هیأت جذب و پذیرش به شرح ذیل‌ می‌باشد:

 1. رئیس دانشگاه فرهنگیان (رئیس هیأت جذب و پذیرش)
 2. رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­ها
 3. معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 4. رئیس مرکز برنامه­ریزی منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش
 5. معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور
 6. چهار عضو حقیقی از میان متخصصان تربیتی، معلمان یا مدیران موفق مدارس با معرفی ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی

تبصره 1- عضویت اعضای حقیقی هیأت با حکم دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی رسمیت‌ می‌یابد.

تبصره 2- مسئولیت دبیری جلسات بر عهده معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان خواهد بود.

تبصره 3- جلسات هیأت مذکور با اکثریت مطلق اعضا رسمیت می­یابد و در صورت عدم امکان حضور اعضای بندهای 2 تا 5، عضو مذکور نماینده تام‌الاختیار خود را با حق رأی معرفی می­نماید.

ماده 4- وظایف و اختیارات هیأت جذب و پذیرش

 1. تصویب دستورالعمل‌های اجرایی و تعیین شایستگی ­ها، امتیازات، حدنصاب­ها، ابزارهای ارزیابی و صلاحیت ارزیابان برای شناسایی و جذب استعدادهای برتر موضوع ماده 7 این آئین ­نامه.
 2. تصویب دستورالعمل­های لازم برای اعطاء مشوق­ها، موضوع ماده 9 این آئین­نامه.
 3. تعیین شرایط پویایی استعدادهای جذب‌شده برای بهره­مندی از مشوق­ها موضوع تبصره 1 ماده 9 این آئین­نامه.
 4. نظارت بر فعالیت‌های دبیرخانه و حسن اجراء آیین­ نامه.

تبصره: در مواردی که مصوبات دارای بار مالی برای بودجه عمومی دولت باشد و یا آثار و تبعات اداری و استخدامی اعم از حقوق و مزایا، جذب، به‌کارگیری و استخدام، طبقه‌بندی مشاغل و مانند آن را در برداشته باشد، رعایت مقررات عمومی حاکم و کسب مجوزهای لازم از سازمان برنامه‌وبودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور در فرآیند تصویب هیأت جذب و پذیرش، الزامی است.

ماده 5- ظرفیت و شرایط پذیرش
سالانه حداقل 10 درصد ظرفیت جذب در مقطع کارشناسی بر اساس مجوزهای سازمان اداری و استخدامی کشور مبتنی بر نیازسنجی نقطه‌ای و همراه با تعیین رشته و شغل‏-محل‌های به‌کارگیری افراد در آموزش‌وپرورش، به جذب استعدادهای برتر دانش‌آموزی به­صورت پذیرش بدون آزمون از طریق روش جایگزین پیش‌بینی‌شده در این ‌آیین‌نامه با رعایت انتشار آگهی عمومی، اختصاص می­یابد.

تبصره: در صورت عدم تحقق جذب حداقل 10 درصدی، به سبب لزوم حفظ کیفیت پذیرفته­شدگان، باقی‌مانده ظرفیت از محل داوطلبان آزمون سراسری تکمیل شود.

1- فرآیند جذب و پذيرش دانشجو-معلمان با توجه به امكانات و سیاست‌های دانشگاه، مطابق با آئين‌نامه مربوطه، با هماهنگی مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، توسط دانشگاه فرهنگیان انجام مي‌پذيرد.

2- پذیرش نهایی متقاضیان با لحاظ کردن نسبت 60 درصد نمره کسب‌شده (به­عنوان شایستگی تخصصی) و 40 درصد نمره (به­عنوان شایستگی عمومی و اختصاصی) و پس از تأیید گزینش بر مبنای بالاترین امتیازهای کسب­شده، صورت خواهد گرفت که از طريق سازمان سنجش آموزش كشور اعلام می‌گردد.

3- داوطلبین منتخب، پس از طی فرآیندهای قانونی و احراز شرایط مندرج در ماده (4) مصوبه «سیاست‌ها و ضوابط کیفیت‌بخشی دانشگاه فرهنگیان» علاوه بر اینکه مشمول قانون متعهدین خدمت شده از مزایای ویژه پیش‌بینی‌شده در ماده 9 بهره‌مند می‌­گردند.

4- این آیین‌نامه به مدت دو سال به‌صورت آزمایشی اجرا می­شود و سپس با تصمیم ستاد تعلیم و تربیت تثبیت خواهد شد.

 

ماده 6- شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان
الف) شرایط عمومی جذب متقاضیان موضوع این ‌آیین‌نامه مطابق با شرایط عمومی استخدام معلم در آموزش‌وپرورش خواهد بود.

ب) شرط اختصاصی جذب متقاضیان، موفقیت در کسب حدنصاب یا امتیازات تعیین‌شده در ‌آیین‌نامه خواهد بود.

تبصره 1- پذيرش براي دانش ­آموزان تا دو سال پس از دانش ­آموختگي و صرفاً براي یک‌بار امكان‌پذير است.

تبصره 2- پذیرش برای طلاب تا دو سال پس از فارغ ­التحصیلی از سطح ­یک و صرفاً براي یک‌بار امكان‌پذير است.

تبصره 3- مدت خدمت سربازی داوطلبان ذکور به حدود سنواتی این آیین­ نامه اضافه می‌گردد.

ماده 7- شناسایی و جذب استعدادهای برتر
شناسایی استعدادهای برتر از طریق فراخوان عمومی انجام خواهد شد. بر این اساس؛ دانش‌آموزان واجد شرایط ذیل با شرکت در فراخوان، امتیازاتی را طبق دستورالعمل­ های مربوطه کسب کرده و از مزایای پیش‌بینی‌شده برخوردار خواهند شد.

 1. راه‌یافتگان به المپیادهای ملی و دارندگان مدال‌های کشوری المپیادها با تأیید باشگاه دانش‌پژوهان جوان؛
 2. برگزیدگان مسابقات رسمی قرآنی، فرهنگی-هنری و ورزشی، در سطوح استانی و کشوری، با تأیید معاونت مربوطه در وزارت یا سازمان رسمی مسئول؛
 3. برگزیدگان جشنواره‌ها و رویدادهای رقابتی معتبر بنیاد ملی نخبگان (بخش دانش‌آموزی جشنواره جوان خوارزمی، روبوکاپ آزاد ایران و مانند آن)، جشنواره‌های فنی-مهارتی و المپیاد ملی مهارت و مانند آن، برگزیدگان مسابقات ملی ‌دانش‌آموزی (مانند جشنواره پژوهش­سراهای دانش‌آموزی و…) و مسابقات رسمی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در سطح ملی، برگزیدگان مسابقات و جشنواره‌های معتبر ملی حوزوی، با تأیید بنیاد ملی نخبگان، سمپاد، معاونت مربوطه در وزارت یا سازمان رسمی مسئول؛
 4. حافظان کل یا 10، 15 و 20 جزء قرآن کریم، با تأیید سازمان دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی یا معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی؛
 5. اعضای مجامع ملی تشکل‌های دانش‌آموزی با تأیید بالاترین مقام تشکل؛
 6. برگزیدگان استانی رویداد ملی استعداد معلمی (راه‌یافتگان به مرحله کشوری)؛
 7. دارندگان رتبه‌ زیر 1000 کشوری در کنکور (با ضریب تأثیر متفاوت)؛
 8. دارا بودن امتیاز معدل 16 در آزمون نهایی (به‌صورت تأثیر ضریب مثبت و منفی).

تبصره 1- ضریب تأثیر امتیازات متناسب با رشته‌ی داوطلب در دانشگاه فرهنگیان تدوین و اعمال‌ می‌گردد و جمع امتیازات ملاک عمل خواهد بود.

تبصره 2- دستورالعمل مربوط به حمایت از رشته‌های حائز اولویت با تأکید بر آموزش ابتدایی و علوم انسانی تدوین خواهد شد.

تبصره 3- به‌روزرسانی و پایش مسابقات، جشنواره‌ها، رویدادها توسط دبیرخانه و با تأیید ستاد تعلیم و تربیت انجام خواهد شد.

تبصره 4- برگزیدگان مرحله استانی و کشوری مسابقات ، جشنواره‌ها و رویدادها، متناسب با کیفیت هرکدام از آن‌ها، سقف امتیاز متفاوت خواهند داشت.

 

ماده 8- مسئولیت‌ها و اختیارات دبیرخانه

 1. دبیرخانه اجرایی طرح که در دانشگاه فرهنگیان تشکیل خواهد شد، مسئولیت‌های زیر را بر عهده خواهد داشت.
 2. تهیه و تدوین دستورالعمل‌ها جهت تصویب در ستاد تعلیم و تربیت.
 3. نظارت عملکردی بر اجرای ‌آیین‌نامه و ارائه گزارش سالانه به ستاد تعلیم و تربیت.
 4. رصد احراز شرایط پویایی استعدادهای جذب‌شده برای بهره­مندی از امکانات ماده 9 این آئین­نامه.
 5. رسیدگی به شکایات مرتبط با فرآیندهای اجراء ‌آیین‌نامه.

ماده 9- مشوق‌ها
پذیرفته‌شدگان از طریق این ‌آیین‌نامه از امتیازات و مشوق‌های زیر بهره‌مند خواهد شد:

 1. اعطاء بورسیه تحصیلی به دانش‌آموزان برگزیده نهایی، تا اتمام دوره تحصیل و ورود به دانشگاه.
 2. متناسب‌سازی برنامه درسی تربیت‌معلم مبتنی بر الگوهای استاد-شاگردی (رهیاری)، متناسب‌سازی الگوی کارورزی، و غنی‌سازی فرصت‌های یادگیری مستعدان از طریق تسهیل شرکت در دوره‌ها، بازدید‌ها، فرصت‌های مطالعاتی و … بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه.
 3. اعطاء تسهیلات مربوط اشتغال به تدریس در مدارس سمپاد و نمونه دولتی، ماندگار، هیأت امنایی در صورت اعلام نیاز و طی دوره‌های پودمان.
 4. اعطاء تسهیلات در زمینه تحصیل هم‌زمان در دو رشته در دانشگاه‌های دولتی، حوزه­های علمیه و دانشگاه فرهنگیان در رشته‌‌های متناسب یا دو رشته معلمی در دانشگاه فرهنگیان و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر.
 5. اعطاء تسهیلات برای ایفاء مسئولیت اجتماعی به‌ویژه برای خدمت در مناطق محروم در قالب پژوهانه و ارتقاء.
 6. اعطاء تسهیلات در انتخاب محل تحصیل و محل خدمت و سنوات آغازین خدمت و کاهش محدودیت‌های مربوط به مأموریت و انتقال درون آموزش­وپرورش و اعطاء تسهیلات مرتبط با دستورالعمل‌ها و ضوابط انتصابات، ارتقاء شغلی و تصدی مسئولیت بر اساس مقررات مربوط به جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور.

تبصره 1- بهره‌مندی از امتیازات و مشوق‌ها، منوط به تحقق شرایط پویایی در طول دوره تحصیل خواهد بود.

تبصره 2- بهره‌مندی استعدادهای برتر در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، از مشوق‌های تعیین‌شده در این آئین‌نامه با تدوین شیوه‌نامه‌ اختصاصی و تصویب ستاد تعلیم و تربیت بلامانع خواهد بود.

ماده 10- وظایف نهادی
به منظور تحقق مفاد این ‌آیین‌نامه، نهادهای ذی­ربط دارای وظایف به شرح ذیل هستند:
سازمان برنامه‌وبودجه کشور موظف است در زمینه تأمین و تخصیص اعتبارات و بودجه مربوط به اجراء احکام آئین­ نامه، اقدام نماید.
دانشگاه فرهنگیان موظف است اعتبارات و بودجه و زیرساخت اجرایی احکام آئین­ نامه را به‌صورت سالانه پیش‌بینی نماید.
تمامی مراجع و دستگاه‌های ذی­ربط اعم از مراجع درون وزارت آموزش‌وپرورش و نهادهای ذی­ربط در دولت موظف‌اند جهت تحقق این ‌آیین‌نامه و اعطاء مشوق‌های پیش‌بینی‌شده نسبت به انجام همکاری­های لازم با دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند.

ماده 11- هرگونه اصلاح و تغییر در این آئین ­نامه منوط به تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواهد بود.

ماده 12- این آیین‌نامه در یک مقدمه و 12 ماده و 14 تبصره در جلسه 894 مورخ 26/10/1402 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

 

منبع : شورای عالی انقلاب فرهنگی

ممکن است شما دوست داشته باشید
10 نظر
 1. نازنین می گوید

  سلام وقت بخیر .
  پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان چه زمانی انجام میشه ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تاریخی براش اعلام نشده
   احتمالش هست اواسط یا اواخر خرداد باشه

 2. فاطمه می گوید

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید . من سال 99 دیپلم گرفتم ، و سالی که کلاس دهم بودم داخل یکی از مسابقات استانی رتبه آوردم . میخواستم بپرسم می تونم بدون کنکور وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟؟ یا چون سال 99 فارغ التحصیل شدم نمیتونم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بیشتر مصوبه روی دانش آموزان تاکید داره، ولی یه جاهایی هم به فارغ التحصیلان اشاره کرده، مثل خدمت سربازی و …
   باز قرار هست اطلاعیه بدن و دقیق تر این موضوع بررسی بشه، پیگیر اخبار باشید

   1. فاطمه می گوید

    سلام ممنون . ببخشید یعنی امکانش هست وقتی اطلاعیه جدید بدن من که دختر هستم و سال 99 فارغ التحصیل شدم هم بتونم در پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام
     احتمالش رو کم می دونیم ولی بعید هم نیست

 3. ناشناس می گوید

  برای تایید مدارک مون که ببینن صلاحیت داریم بدون کنکور فرهنگیان وارد دانشگاه بشیم باید مدارک رو ببریم آموزش و پرورش شهرمون؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   هنوز اطلاعیه ای داده نشده

 4. ... می گوید

  سلام واسه امساله یا سال دیگه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   جزئیات بیشتری هنوز منتشر نشده

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]