تاثیر در معدل کنکور 99 سازمان سنجش (جامع و بروز شده)

تاثیر معدل نظام قدیم و نظام جدید در کنکور 99

تاثیر معدل در کنکور 99

پی سی کنکورتاثیر معدل همواره یکی از مهم ترین چالش های چند سال اخیر برای داوطلبان کنکور بوده ، به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب به طور جامع به میزان تاثیر معدل در کنکور 99 بپردازیم،پس با ما همراه باشید.

 و اکثرا داوطلبان از این نوع پرسش ها را مطرح می کنند که در سال 99 تاثیر سوابق تحصیلی چگونه خواهد بود؟ ،به همین خاطر قصد داریم تا در این مطلب آخرین اخبار و اطلاعات در این رابطه را با شما کاربران عزیز به اشتراک بگذاریم،پس با ما همراه باشید.

 اگر به دنبال جزئیات بیشتری از کنکور 99 هستید از مطالب  منابع کنکور 99 | بهترین منابع کنکور 99 | تاثیر معدل کنکور 99| برنامه ریزی برای کنکور 99|روش مطالعه دروس کنکور 99 دیدن کنید.

– منظور از تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99

در حال حاضر برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان پایه دوازدهم که امتحانات پایان ترم آن ها به صورت هماهنگ و نهایی برگزار شده است ، سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام جدید گفته می شود،لازم به ذکر است که در حال حاضر امتحانات پایه یازدهم شامل سوابق تحصیلی نمی شود و تنها امتحانات نهایی دوازدهم به عنوان سابق تحصیلی در نظر گرفته می شود.

و برای داوطلبان نظام قدیم نیز که امتحانات سال سوم دبیرستان آن ها به همراه سایر دروس پیش دانشگاهی که به صورت نهایی و کشوری برگزار شده، سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام قدیم گفته می شود.

میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۹ پس از جلسه شورای سنجش و پذیرش در این مطلب قرار می گیرد که می تواند به صورت مثبت یا قطعی در نظر گرفته شود.

 

– فلسفه و علت افزایش سوابق تحصیلی در کنکور 99 چیست؟

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری مصوبه مجلس است. طبق قانون، اعمال سوابق باید به نحوی باشد که بتدریج ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق سوابق تحصیلی پر شود که سهم سوابق تحصیلی در آن ۱۰۰ درصد است، اما برای باقی رشته‌ها دو روش دیگر در قانون آمده که یکی “اعمال سابقه تحصیلی و کنکور عمومی” و دیگری “اعمال سابقه تحصیلی و کنکور عمومی و اختصاصی” است. در هر صورت سابقه تحصیلی در کنکور، اثرگذار و قانونی است. به همین جهت مادامی که کنکور برقرار باشد سابقه تحصیلی هم در آن اعمال می‌شود و به این معناست که هر چه سهم سابقه تحصیلی افزایش یابد، سهم نمره کنکور در گزینش کم می‌شود.

 

– تفاوت میان تاثیر مثبت معدل و تاثیر قطعی معدل کنکور

تاثیر مثبت معدل در کنکور 99 یعنی چه؟ به زبان خیلی ساده تاثیر مثبت معدل می گوید برای داوطلب دو نمره بساز، یک نمره کنکور و یک نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) است؛ و نمره سوابق تحصیلی باعث کاهش نمره کنکور شود تاثیر مثبت معدل اثر داده نمی شود بنابراین بستگی به نمره کنکور دارد .
اگر داوطلبی نمره کنکور بیشتری نسبت به نمره سوابق تحصیلی داشته باشد، نمره متوسطه اثر داده نمی شود تا نمره کنکور کاهش پیدا نکند.

تاثیر قطعی معدل در کنکور 99 یعنی چه؟ اما در مورد تاثیر قطعی معدل نیز می توان گفت؛ که داوطلب هر نتیجه ای در کنکور کسب کند نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) در نتیجه نهایی و تعیین رتبه تاثیرگذار خواهد بود ،حال این تاثیر چه به نفع داوطلب باشد چه نباشد در نتیجه نهایی آن موثر خواهد بود.

میزان تاثیر معدل کنکور 99

– تاثیر معدل در کنکور ۹۹ به نفع یا ضرر داوطلبان؟

طی چند سال گذشته آموزش و پرورش سعی داشته به دلایل مختلفی نقش تاثیر معدل در کنکور 99 را پر رنگ کند،اما در واقعیت دانش آموزان زیاد موافق این طرح نیستند. به گونه ای که در نظرسنجی که توسط سازمان سنجش از میان داوطلبان کنکوری انجام شد ،طبق نظرسنجی سازمان سنجش ۸۵ درصد داوطلبان تمایل به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور ندارند ،هم چنین در نظر سنجی دیگری که در شبکه یک سیما در برنامه مناظره با حضور موافقان و مخالفان برگزار شد 87 درصد داوطلبان موافق تاثیر مثبت کنکور بودند.

با توجه به این نظر سنجی ها و سایر تحقیق های انجام شده ؛ در حال حاضر تاثیر قطعی معدل با عدالت آموزشی مغایر است و براساس گزارش های سازمان سنجش و پذیرش تاثیر قطعی معدل به زیان دانش‌آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم است.

 

نظرات رتبه های برتر کنکور 97 در مورد تاثیر معدل :

 • علیرضا شاطری (رتبه یک گروه آزمایشی رشته ریاضی و فنی) با اشاره به اینکه با تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور مخالف است، گفت: تاثیر قطعی اصلا خوب نیست به این دلیل که  سوالات امتحان نهایی با سطح سوالات کنکور قابل قیاس نیستند و ساده‌تر از کنکور است و حالا قرار است که تاثیر قطعی در کنکور لحاظ شود و این به نظرم درست نیست، یا باید سطح کنکور را پایین‌ترین بیاورند یا سطح سوالات امتحان نهایی را بالاببرند تا این تاثیر منطقی‌تر باشد به نظرم تاثیر مثبت خیلی عادلانه‌تر بود.
 • امیررضا براتی (رتبه یک گروه آزمایشی علوم تجربی) نیز تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور را بهتر دانست و گفت: من نظر مثبتی درباره تاثیر قطعی ندارم و فکر می‌کنم بهتر بود که تاثیر مثبت باشد، یا اگر فکر می‌کنند یک جلسه کنکور نمی‌تواند آینده دانش آموزان را روشن کند، شاید بهتر باشد که مثلا طی دو  مرحله کنکور برگزار شود و بعد از نمرات میانگین بگیرند. با این وجود می‌توان با تلاش و سختی به موفقیت رسید و هر مانعی که سر راه باشد با عزم و اراده برداشت.
 • فاطمه ملکی (رتبه یک گروه آزمایشی علوم انسانی) نیز در این باره نظر خود را بیان کرد و گفت: من کاملا مخالف تاثیر قطعی هستم به این دلیل که اگر کسی تلاش زیادی برای امتحان نهایی نکرده یا به هر دلیلی شرایطی داشته که نتوانسته خوب درس بخواند به کنکور به عنوان یک فرصت نگاه می کند تا بتواند کاستی های گذشته را جبران کند.
 • فروغ رنجبر (رتبه یک گروه آزمایشی هنر) با اشاره به موافقتش نسبت به تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور بیان کرد: من موافق تاثیرقطعی هستم، یعنی مخالف خاصی با این طرح ندارم. به هر حال این طرح به دانش آموزان و گروه‌های آزمایشی که در آن شرکت می‌کنند، بستگی دارد و درباره کنکور هنر من موافق تاثیر قطعی هستم.

 

تاثیر معدل کنکور 99 شامل چه کسانی می شود؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 98) : آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را سال 1398 و در نظام آموزشي جديد (3-3-6) اخذ نموده و امتحانات دروس پايه دوازدهم آن‌ها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه دوازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد 3-3-6) به ميزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ مي‌شود.

ب- آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 الي 1397 در نظام آموزشي قبلي اخذ نموده اند و امتحانات يك‌ يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه يازدهم-سال سوم آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزانحداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تاثير مثبت و داوطلبان داراي مدرك پيش‌دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش‌دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 اخذ نموده‌اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش‌دانشگاهي (پايه دوازدهم-سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تاثير مثبت اعمال مي‌شود. در مجموع ميزان تاثير سوابق تحصيلي حداكثر 30 درصد است وبه صورت تأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ مي‌شود.

بیشتر بخوانید  روش مطالعه ی ریاضی تجربی رتبه های تک رقمی کنکور 97

به محض اعلام نهایی تاثیر معدل کنکور 99 ، جزئیات بروز خواهد شود . . .

 

تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99

تاثیر معدل کنکور 99 شامل چه کسانی نمی شود؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 98) : افرادی که دیپلم خود را قبل از سال های 1384 کسب کرده اند شامل تاثیر معدل نمی باشند و هم چنین افرادی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند شامل تاثیر نمرات پیش دانشگاهی نمی شوند.

به محض اعلام نهایی تاثیر معدل کنکور 99 ، جزئیات بروز خواهد شود . . .

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند چگونه است؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 98) : تاثیر معدل کنکور 99 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند نیز به این صورت است که این افراد نیز شامل تاثیر معدل می شوند اما با توجه به دیپلم میزان تاثیر معدل متفاوت خواهد بود.

نسبت به دیپلم های مرتبط شامل تاثیر معدل کمتری می باشند.

به طور مثال داوطلبی که دیپلم ریاضی یا انسانی دارد و قصد شرکت در کنکور تجربی را دارد،سوابق تحصیلی آن با توجه به دروس موجود محاسبه می شود و کمتر از درصد مورد نظر در آن سال(مثلا در کنکور 98 : تاثیر معدل 30 درصد ) می باشد.

به محض اعلام نهایی تاثیر معدل کنکور 99 ، جزئیات بروز خواهد شود . . .

 

اگر تاثیر معدل کنکور 99 قطعی بشه چگونه نمرات را ارتقا دهیم؟

اگر به هر دلیل در کنکور 99 بر خلاف سالهای گذشته تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته شود،که البته امیدواریم تا زمانی که شرایط و امکانات برای تمام داوطلبان یکسان نباشه،تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته نشود،ولی اگر این اتفاق رخ داد می توانید از ترمیم معدل دروس استفاده کنید.( مشاهده ترمیم معدل کنکور 99 )

 

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 برای دانش آموزان کاردانش و فنی و حرفه ای چگونه است؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 98) :  دانش آموزان رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای نیز می توانند در یکی از رشته های (ریاضی یا تجربی یا انسانی) شرکت کنند ،این داوطلبان شامل تاثیر معدل در کنکور 99 نمی باشند و اگر تمایل به اعمال تاثیر سوابق تحصیلی دارند باید در امتحانات نهایی رشته مورد نظر شرکت کنند.

 

تاثیر معدل دهم و یازدهم در کنکور 99 چگونه است؟

در حال حاضر تنها در پایه دوازدهم امتحانات نهایی برگزار می شود وبه همین دلیل نیز تنها از پایه دوازدهم به عنوان سابقه تحصیلی یاد می شود و معدل پایه دهم و یازدهم تاثیری در کنکور ندارند.

 

– مروری بر فرآیند نحوه تاثیر معدل در سال گذشته (کنکور 98 )

ابدا نگاهی به سال گذشته بیندازیم ،در کنکور 98 ابتدا مسئولین آموزش و پرورش اعلام نمودند که تاثیر معدل مثبت خواهد بود اما به یکباره در جلسه شورای سنجش و پذیرش نتیجه ای دیگر برای تعیین نقش تاثیر معدل اعلام شد ، نتیجه ای که صدای داوطلبان زیادی را درآورد و پس از بی نتیجه بودن درخواست ها و اعتراضات داوطلبان کنکور ،مجلس به میان آمد و به کمیسیون سنجش و پذیرش دستور دادند تا هر چه سریعتر تاثیر معدل را از قطعی به مثبت تغییر دهد و بالاخره پس از چندین بار کشمکش بر خلاف نظر مسئولین آموزش و پرورش مجددا تاثیر معدل رسما به مثبت تغییر داده شد که متن مصوبه را در زیر مشاهده می کنید :

اخبار تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99

– سرانجام؛چگونگی تاثیر معدل در کنکور 99

اما داوطلبان کنکور 99 از الان پیگیر تاثیر معدل سال 99 هستند و مسئولین آموزش و پرورش نیز طرفدار پر و پاقرص تاثیر قطعی معدل هستند و ادعا می کنند می توانند با این روش از بار کنکور بکاهند اما مسئولین سازمان سنجش و نمایندگان مجلس معتقدند زمانی تاثیر معدل می تواند مستقیما در کنکور دخالت داده شود که امتحانات نهایی سه سال آخر دبیرستان به صورت نهایی برگزار شود در غیر این صورت نمی توان از آن به عنوان سابقه تحصیلی نام برد و به هیچ و عادلانه نیست و بهتر است تا زمان برگزاری امتحانات سه ساله به صورت نهایی تاثیر معدل به صورت مثبت در نظر گرفته شود.

از طرفی دیگر هر روز اظهار نظرهای زیادی در رابطه تاثیر معدل کنکور 99 از سوی مسئولین منتشر می شود و شایعات برخی افراد ناآگاه نیز به این فضا دامن زده و موجب نگرانی هر چه بیشتر داوطلبان کنکور 99 شده است

در حال حاضر تکلیف نحوه طراحی سوالات کنکور 99 مشخص شده و باید منتظر ماند تا مسئله تاثیر معدل نیز به زودی حل شود و داوطلبان هر چه سریعتر خود را برای کنکور سال آینده آماده کنند. ،به همین خاطر سعی داریم، تا زمان اعلام رسمی تاثیر سوابق تحصیلی توسط کمیسیون سنجش و پذیرش شما را در جریان تازه ترین اظهار نظر های رسمی مسئولین در این رابطه قرار دهیم .

آخرین اخبار تاثیر معدل در کنکور 99  :

سه شنبه 15 آبان 97 :

اطلاعیه سازمان سنجش در مورد ساز و کار و نحوه تاثیر معدل در کنکور 99 :

میزان و نحوه تاثیر معدل کنکور 99 براي پذيرش رشته‌هاي با آزمون کنکور 99 و بعد از آن، حداكثر ظرف يك ماه توسط كارگروه بررسي و جمع‌بندي و پس از تصويب در شوراي سنجش و پذيرش دانشجو اطلاع‌رساني خواهد شد.

سه شنبه 13 آذر 97 :

اظهار نظر رئیس سازمان سنجش در مورد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99

خدایی با اشاره به تغییر تأثیر معدل در کنکور اضافه کرد: شرایط کلان کشور و جمع‌بندی شورای سنجش و پذیرش این بود که تأثیر معدل مثبت باشد ولی تاثیر معدل برای کنکور ۹۹ قطعی است.

جمعه 17 اسفند 97 :

اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش در مورد تاثیر معدل در کنکور سال 99

به نقل از تسنیم ؛ سید محمد بطحایی عصر امروز در ادامه سفر به شهرستان عسلویه کلاس‌های تقویت بنیه علمی دانش آموزان را در دبیرستان حضرت مریم( س) در روستای آخند عسلویه مورد بررسی قرار داد. وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با دانش آموزان از آنان خواست تا مسائل آموزشی و پرورشی مدرسه و مشکلات خود را بیان کنند. بطحایی در پاسخ به نگرانی‌های دانش آموزان در رابطه با کنکور تصریح کرد: اعمال معدل در کنکور بسیار به نفع دانش آموزان است که در کنکور سال 99 اجرایی می‌‌شود.

چهارشنبه 4 اردیبهشت 98

رئیس سازمان سنجش درباره کمپین مساله تاثیر سوابق و چگونگی طراحی سوالات نظام جدید و قدیم برای کنکور ۹۹ به خبرگزاری فارس گفت :  از یک سال و نیم قبل از زمان کنکور ۹۹ اطلاع‌رسانی‌ها صورت گرفته و داوطلبان می‌توانند بر همان اساس که مصوبه قانونی است، عمل کنند.

به محض انتشار مطالب جدید در رابطه با تاثیر معدل در کنکور 99 این مطلب بروز می شود…

منابع : پی سی کنکور ، سازمان سنجش،ایرنا،ایسنا،همشهری

ممکن است شما دوست داشته باشید
39 نظر
 1. مهرداد می گوید

  سلام…ببخشید برای کنکور۹۹ ما که نظام قدیم هستیم ولی منابع نظام جدید تهیه کردیم کنکور ۹۹به صورت یه مجموعه سوال خواهد بود؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرداد جان
   تصمیم گیری در این مورد پس از برگزاری کنکور 98 خواهد شد
   می توانید برای مشاهده اطلاعات بیشتر مطلب زیر را بخوانید
   نحوه طرح سوالات کنکور 99
   موفق باشید

 2. مهرداد می گوید

  سلام خسته نباشید…ببخشید بنده لیسانس صنایع غذایی روزانه دارم ایا در صورت قبولی در کنکور تجربی میتونم در رشته پرستاری روزانه تحصیل کنم؟ ی سوال دیگه من یک بار از سهمیه منطقه سه استفاده کردم و قبول شدم بازم میتونم استفاده کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرداد عزیز
   بله می توانید مجددا روزانه تحصیل کنید،مشکلی هم برای استفاده از سهمیه مناطق وجود ندارد
   موفق باشید

 3. مهرداد می گوید

  سلام مجدد و خسته نباشید…ببخشید بنده از جایی شنیدم تحصیل مجدد وجود داره در مقطع کارشناسی ولی باید هزینه بدین ..از سنجش هم پرسیدم گفتن میشه ..ببخشید میشه بگین توی دفترچه ی ثبتنام کدوم قسمت ب این مورد اشاره کرده؟؟ سردرگم شدم میشه راهنماییم کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرداد جان
   مرجع اصلی سازمان سنجش هستش و شما مشکلی برای ثبت نام مجدد در رشته های روزانه کنکور 99 ندارید،این بند پرداخت شهریه توسط دیوان عدالت اداری در سال 95 لغو شد
   فقط به این نکته توجه داشته باشید که برلی شرکت مجدد در کنکور 99 مشکل سربازی نداشته باشید و تعهدی هم به سازمانی خاص نداشته باشید
   برای اطلاعات بیشتر بند (و) را در صفحه 20 دفترچه ثبت نام کنکور 98 مطالعه کنید
   موفق باشید

 4. رضا می گوید

  پرستاری باید رتبطه و ترازت چند شه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   رتبه ها و ترازها ثابت نیستند و هر سال تغییر می کنند می توانید از طریق گزینه دو کارنامه های سال گذشته را مشاهده کنید
   موفق باشید

 5. ملیکا می گوید

  میگم بچه ها بیاید یکاری کنیم برای کنکور 99 هم تاثیر معدل مثبت باشه،بخدا نامردی هستش در حق بچه هایی که منطقه محرومن یا پولشو نداشتن تو مدرسه غیرانتفاعی باشن 🙁

 6. میترا می گوید

  سلام خسته نباشید من سال 12 ام هستم و طبق اعلام تاثیر مثبت امتحانات نهایی و نه قطعی در کنکور 98 ایا اگر بخواهم یه سال دیگر کنکور بدم یعنی کنکور 99 ایا همون نمره های امتحانات نهایی برای ما به صورت قطعی در کنکور در نظر گرفته میشه یا همون تاثیر مثبتی ک برای ما بود همچنان باقی می ماند?{ضمن اینکه قرار است در سال 99 تاثیر معدل قطعی بشه.}

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میترا خانم گرامی
   بستگی به تصمیم سازمان سنجش داره که برای کنکور 99 به چه صورت خواهد بود؟
   ولی در حالت کلی در صورتی که برای کنکور 99 تاثیر معدل به صورت قطعی در نظر گرفته شود برای داوطلبان نظام جدید هم مستقیما اعمال می شود یعنی همون سابقه نمرات نهاییتون که مربوط به خرداد 98 هست مستقیما اعمال میشه،اگر هم که برای کنکور 99 تاثیر مثبت باشه که همون نمرات سال دوازدهمتون تاثیر مثبت خواهد داشت
   موفق باشید

 7. فرشید می گوید

  سلام وقت بخیر ،ببخشید یه سوال داشتم ؟اینکه بنده الان در حین خدمت سربازی هستم و ۹۸/۱۲/۱خدمتم تموم میشه میتونم در کنکور ۹۹ شرکت کنم یعنی من ک در حال خدمتم هیچ محدودیتی برای ثبتنام ندارم؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرشید جان
   شمامشکلی برای شرکت در کنکور 99 ندارید
   موفق باشید

   1. تیما می گوید

    سلام خسته نباشید ببخشید نحوه تآثیر معدل در کنکور ۹۹ هنوز معلوم نشده؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام نیما جان
     خیر هنوز رسما خبری در این باره منتشر نشده

 8. شیرین می گوید

  سلام ببخشید واسه کنکور ۹۹ معدل سال دهم و یازدهم که ربطی نداره؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شیرین خانم گرامی
   نه در حال حاضر فقط معدل دوازدهم جزو سابقه تحصیلی محسوب میشه
   موفق باشید

 9. الناز می گوید

  سلام من معدلم 14/29هست میخواستم بدونم در صورتی که سال99برای ما نظام قدیمی ها تاثیر قطعی باشه احتما ل اینکع پزشکیدقبول بشم هست ترازم چقدر باید باشه.؟!؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الناز خانم گرامی
   اگر تاثیر قطعی اعلام بشه ،باز هم با این معدل امکان قبول شدن هست ولی باید درصدهای بسیار بالاتری رو کسب کنید،و هم چنین در صورتی که توانایی مالی داشتید و هم چنین احساس کردین که می تونید معدلتون رو بهتر کنید می توانید در ترمیم معدل کنکور 99 نیز شرکت کنید
   موفق باشید

 10. آریا می گوید

  سلام، وقتتون بخیر
  ترمیم معدل به چه صورت هست؟ واینکه برای کنکور99که گفته میشه به دوصورت نظام قدیم و جدید هست، امکان انتخاب اینکه نظام قدیم یا جدید امتحان بدیم وجود داره یا نه؟ من که نظام قدیمم باید جدیدو بخونم یا قدیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آریا جان
   اطلاعات کامل ترمیم معدل 99 را در اینجا مشاهده کنید
   در حال حاضر برای کنکور 99 انتخابی نیست و معلوم نیست در ادامه اضافه بشه یا نه،طبق مصوبه سازمان سنجش در حاضر باید دروس نظام قدیم را مطالعه کنید
   موفق باشید

   1. آریا می گوید

    ممنون از توضیحاتتون

 11. آریا می گوید

  سلام، وقتتون بخیر
  میشه در مورد ترمیم معدل توضیح بدین؟ممنون

 12. اصغر می گوید

  چرا هیشکی اعتراض نمیکنه ؟؟ نکنه فکر کردید واقعا بهتون کمک میکنه تاثیر قطعی ؟؟؟؟؟؟ تاثیر قطعی معدل هیچ سودی برای ما نداره خصوصا بچه های مناطق محروم بیچاره ان .. همه ضرر میکنن .. فقط مافیای کنکور + اموزش و پرورش و مسئولین بی کفایت و بی سوادش هستن که از این کار در ترمیم معدل پول به جیب میزنن … خواهش میکنم از این مصوبه ی ظالمانه جلو گیری کنید

  خدایی بر میگرده میگه میدونیم به ضرر دانش اموزانه و توی شورای سجش و پذیرش جمع بندی کردن که مثبت بشه ولی قطعیه … کی چیو قطعیه ؟؟؟؟ یعنی همه میگن مثبت توام میدونی که همه خواهان مثبتن ولی میگی شرمنده دیگه قطعیه ؟؟؟ تا کی میخواید جوان ها و نوجوان های مملکتو تو استرس و اضطراب نگه دارید … باور کنید یه روزی میرسه که خودتون خانواده هاتون و زنو بچتون یک ثانیه ارامش خاطر ندارید و همش تو دغدغه قرار میگیرید … من یکی که نفرینتون میکنم روزگارتون از اینی که گفتم بدتر بشه …. پول ترمیم معدلم نمیدم کوفتو بخورید

 13. حسام می گوید

  تاثير رو مثبت كنيد خواهشا كه با ارامش بخونيم..
  همتون ميدونيد كه خوندن براي كنكور با امتحانات نهايي و مدرسه سر تا پا تفاوت داره..
  اگه داوطلبي پول نداشت حتي روش برنامه ريزي و منابع رو بهش ياد بده خيلي طول ميكشه تا اين مهارت ها رو فرا بگيره اين رو هم مدنظرتون قرار بديد..
  اثبات اينكه تاثير معدل مثبت بشه هم كه هم ميدونن
  پس منتظر چي هستين؟؟؟؟
  خواهش ميكنم پيامم رو پخش كنين:
  تاثير چه مثبت باشه چه قطعي اخرش از كنكور دهه ٩٠ تا الان به همه دانش اموزان و داوطلبان اثبات شده كه موفقيت تو كنكور به داشتن مشاور تحصيلي، شركت در كلاس كنكور، خريد تعدد منابع و.. ختم نميشه و فقط تلاش داوطلبه كه رتبه ش رو مشخص ميكنه و يجورايي تشخيص رتبه هم ساده تر شده و اين يعني اينكه هركسي مثلا تو رشته رياضي بالاي ٤٠ بزنه بهترين دانشگاه قبوله و يا حتي رشته و امار به شدت پايينه به دليل كم تسلطي..
  يعني ميخوام بگم كه تاثير مثبت باشه چه قطعي اخرش نتايج همين طوره..
  پس مثبتش كنيد چون قطعي باشه وضع بدتر از اينه؛ حداقل تو مثبت طرف ي چيزايي ميخوند ولي تو قطعي ميبوسه ميزاره كنار!!!

 14. anita می گوید

  سلام من ئوازدهم میخونم می خواستم بدونم اگه سال بعد بخوام کنکور بدم طرح ترمیم معدل شامل منم میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آنیتا خانم گرامی
   اگر امسال فارغ التحصیل میشید می تونید برای کنکور 99 ترمیم معدل انجام بدین
   پیشنهاد می کنیم حتما از مطلب ترمیم معدل کنکور دیدن کنید
   موفق باشید

 15. سینا می گوید

  با سلام باعث دلگرمیه ما کنکوری هاست سایت عالیتون ممنون که سوالامونو جواب میدین
  من میخوام شهریور 98ترمیم معدل بدم آیا حتما امتحان نظام قدیم شهریور امسال برگزار میشه که من ترمیم معدل بدم

 16. مهسا می گوید

  سلام من دوازدهم تجربی هستم میخوام99کنکور بدم باتوجه به اینکه امسال تاثیر معدل مثبت هست وسال99قطعی یعنی براماهمکه امسال امتحان نهایی میدیم سال دیگه قطعی حساب میکنن؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهسا خانم گرامی
   هنوز برای کنکور 99 هم به طور رسمی اعلام نشده ولی خب دنبالش هستند که برای سال های آینده تاثیر معدل قطعی باشه و نقش کنکور کمتر بشه در پذیرش دانشگاه ها.
   بله همین امتحانات نهایی به عنوان سابقه تحصیلی شما در نظر گرفته می شود پس تلاش کنید حتما نمرات خوبی کسب کنید
   موفق باشید

 17. […] دستور کار مجلس قرار گرفته است و از الان نگرانی درباره تاثیر معدل کنکور ۹۹ نیز بالا گرفته […]

 18. علی می گوید

  سلام وقت بخیر

  بلاخره واسه کنکور ۹۹ تاثیر مثبت یا قطعی ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   تاثیر معدل کنکور 99 هنوز به طور رسمی اعلام نشده و به زودی اعلام خواهد شد
   موفق باشید

 19. zahra می گوید

  سلام من امسال دیپلمم رو میگیرم ولی میخوام پشت کنکور بمونم، میخوام ببینم برای کنکور ۹۹ هم برای ماها تاثیر معدل ۳۰درصد مثبت هست یا این تاثیر تو ۹۹برای ماها هم تغییر میکنه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   تاثیر معدل کنکور 99 هنوز رسما اعلام نشده ولی احتمالا اگر تاثیر قطعی در نظر گرفته شود برای تمامی داوطلبان چه نظام قدیم چه نظام جدید در نظر گرفته می شود

 20. zahra می گوید

  وقتتون بخیر
  من اگه امسال معدلم ۱۸بیاد میتونم تو ترمیم معدل برای ۴تا درس شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   شما برای کنکور سال آینده می توانید ترمیم معدل انجام دهید،از مطلب زیر دیدن کنید
   قوانین ترمیم معدل کنکور 99

 21. ساره می گوید

  سلام وقتتون بخیر.
  من نظام قدیم هستم میخواستم بدونم آیا برای کنکور۹۹ باید منابع نظام قدیم خودم رو مطالعه کنم؟ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ساره خاننم گرامی
   بله باید از منابع خودتون استفاده کنید ،پیشنهاد می کنیم لیست کامل منابع را از مطلب زیر ببینید :
   منابع کنکور 99

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +