تاثیر معدل در کنکور 99 سازمان سنجش (جامع و بروز شده)

تاثیر معدل نظام قدیم و نظام جدید در کنکور 99

تاثیر معدل در کنکور 99

پی سی کنکورتاثیر معدل همواره یکی از مهم ترین چالش های چند سال اخیر برای داوطلبان کنکور بوده ، به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب به طور جامع به میزان تاثیر معدل در کنکور 99 بپردازیم،پس با ما همراه باشید.

 و اکثرا داوطلبان از این نوع پرسش ها را مطرح می کنند که در سال 99 تاثیر سوابق تحصیلی چگونه خواهد بود؟ ،به همین خاطر قصد داریم تا در این مطلب آخرین اخبار و اطلاعات در این رابطه را با شما کاربران عزیز به اشتراک بگذاریم،پس با ما همراه باشید.

 اگر به دنبال جزئیات بیشتری از کنکور 99 هستید از مطالب  منابع کنکور 99 | بهترین منابع کنکور 99 | تاثیر معدل کنکور 99| برنامه ریزی برای کنکور 99|روش مطالعه دروس کنکور 99 دیدن کنید.

– منظور از تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99

در حال حاضر برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان پایه دوازدهم که امتحانات پایان ترم آن ها به صورت هماهنگ و نهایی برگزار شده است ، سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام جدید گفته می شود،لازم به ذکر است که در حال حاضر امتحانات پایه یازدهم شامل سوابق تحصیلی نمی شود و تنها امتحانات نهایی دوازدهم به عنوان سابق تحصیلی در نظر گرفته می شود.

و برای داوطلبان نظام قدیم نیز که امتحانات سال سوم دبیرستان آن ها به همراه سایر دروس پیش دانشگاهی که به صورت نهایی و کشوری برگزار شده، سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام قدیم گفته می شود.

میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۹ پس از جلسه شورای سنجش و پذیرش در این مطلب قرار می گیرد که می تواند به صورت مثبت یا قطعی در نظر گرفته شود.

 

– فلسفه و علت افزایش سوابق تحصیلی در کنکور 99 چیست؟

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری مصوبه مجلس است. طبق قانون، اعمال سوابق باید به نحوی باشد که بتدریج ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق سوابق تحصیلی پر شود که سهم سوابق تحصیلی در آن ۱۰۰ درصد است، اما برای باقی رشته‌ها دو روش دیگر در قانون آمده که یکی “اعمال سابقه تحصیلی و کنکور عمومی” و دیگری “اعمال سابقه تحصیلی و کنکور عمومی و اختصاصی” است. در هر صورت سابقه تحصیلی در کنکور، اثرگذار و قانونی است. به همین جهت مادامی که کنکور برقرار باشد سابقه تحصیلی هم در آن اعمال می‌شود و به این معناست که هر چه سهم سابقه تحصیلی افزایش یابد، سهم نمره کنکور در گزینش کم می‌شود.

آخرین اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه تاثیر معدل کنکور 99

 

1- براساس مصوبه جلسه مورخ 98/08/01 شوراي سنجش و پذيرش،‌ در آزمون سراسري سال 1399، ميزان تأثير سوابق تحصيلي، حداكثر 30 درصد و با تأثير مثبت اعمال مي شود به طوري كه:

تاثیر معدل کنکور 99 برای داوطلبان نظام جدید

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را سال 1398 يا 1399 و در نظام آموزشي جديد (3-3-6)‌ اخذ نموده و امتحانات دروس پايه دوازدهم آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه دوازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد 3-3-6) به ميزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

تاثیر معدل کنکور 99 برای داوطلبان نظام قدیم 

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 الي 1397 در نظام آموزشي قبلي اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه يازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام قديم)‌ به ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت و داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (پايه دوازدهم ـ سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت اعمال مي شود. در مجموع ميزان تأثير سوابق تحصيلي حداكثر 30 درصد است و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

 

تاثیر معدل کنکور 99 شامل چه کسانی نمی شود؟

افرادی که دیپلم خود را قبل از سال های 1384 کسب کرده اند و سایر داوطلبانی که غیر از دو مورد فوق می باشند شامل تاثیر معدل نمی باشند و هم چنین افرادی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند شامل تاثیر نمرات پیش دانشگاهی نمی شوند .

تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند چگونه است؟

تاثیر معدل کنکور 99 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند نیز به این صورت است که این افراد نیز شامل تاثیر معدل می شوند اما با توجه به دیپلم میزان تاثیر معدل متفاوت خواهد بود.(در این رابطه می توانید مطلب تاثیر معدل برای رشته های غیر مرتبط با دیپلم)

نسبت به دیپلم های مرتبط شامل تاثیر معدل کمتری می باشند.

به طور مثال داوطلبی که دیپلم ریاضی یا انسانی دارد و قصد شرکت در کنکور تجربی را دارد،سوابق تحصیلی آن با توجه به دروس موجود محاسبه می شود و کمتر از درصد مورد نظر در آن سال(مثلا در کنکور 98 : تاثیر معدل 30 درصد ) می باشد.

 

اگر تاثیر معدل کنکور 99 قطعی بشه چگونه نمرات را ارتقا دهیم؟

اگر به هر دلیل در کنکور 99 بر خلاف سالهای گذشته تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته شود،که البته امیدواریم تا زمانی که شرایط و امکانات برای تمام داوطلبان یکسان نباشه،تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته نشود،ولی اگر این اتفاق رخ داد می توانید از ترمیم معدل دروس استفاده کنید.( مشاهده ترمیم معدل کنکور 99 )

 

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 برای دانش آموزان کاردانش و فنی و حرفه ای چگونه است؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 98) :  دانش آموزان رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای نیز می توانند در یکی از رشته های (ریاضی یا تجربی یا انسانی) شرکت کنند ،این داوطلبان شامل تاثیر معدل در کنکور 99 نمی باشند و اگر تمایل به اعمال تاثیر سوابق تحصیلی دارند باید در امتحانات نهایی رشته مورد نظر شرکت کنند.

 

تاثیر معدل دهم و یازدهم در کنکور 99 چگونه است؟

در حال حاضر تنها در پایه دوازدهم امتحانات نهایی برگزار می شود وبه همین دلیل نیز تنها از پایه دوازدهم به عنوان سابقه تحصیلی یاد می شود و معدل پایه دهم و یازدهم تاثیری در کنکور ندارند.

 

– تفاوت میان تاثیر مثبت معدل و تاثیر قطعی معدل کنکور

تاثیر مثبت معدل در کنکور 99 یعنی چه؟ به زبان خیلی ساده تاثیر مثبت معدل می گوید برای داوطلب دو نمره بساز، یک نمره کنکور و یک نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) است؛ و نمره سوابق تحصیلی باعث کاهش نمره کنکور شود تاثیر مثبت معدل اثر داده نمی شود بنابراین بستگی به نمره کنکور دارد .
اگر داوطلبی نمره کنکور بیشتری نسبت به نمره سوابق تحصیلی داشته باشد، نمره متوسطه اثر داده نمی شود تا نمره کنکور کاهش پیدا نکند.

تاثیر قطعی معدل در کنکور 99 یعنی چه؟ اما در مورد تاثیر قطعی معدل نیز می توان گفت؛ که داوطلب هر نتیجه ای در کنکور کسب کند نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) در نتیجه نهایی و تعیین رتبه تاثیرگذار خواهد بود ،حال این تاثیر چه به نفع داوطلب باشد چه نباشد در نتیجه نهایی آن موثر خواهد بود.

میزان تاثیر معدل کنکور 99

– تاثیر معدل در کنکور ۹۹ به نفع یا ضرر داوطلبان؟

طی چند سال گذشته آموزش و پرورش سعی داشته به دلایل مختلفی نقش تاثیر معدل در کنکور 99 را پر رنگ کند،اما در واقعیت دانش آموزان زیاد موافق این طرح نیستند. به گونه ای که در نظرسنجی که توسط سازمان سنجش از میان داوطلبان کنکوری انجام شد ،طبق نظرسنجی سازمان سنجش ۸۵ درصد داوطلبان تمایل به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور ندارند ،هم چنین در نظر سنجی دیگری که در شبکه یک سیما در برنامه مناظره با حضور موافقان و مخالفان برگزار شد 87 درصد داوطلبان موافق تاثیر مثبت کنکور بودند.

با توجه به این نظر سنجی ها و سایر تحقیق های انجام شده ؛ در حال حاضر تاثیر قطعی معدل با عدالت آموزشی مغایر است و براساس گزارش های سازمان سنجش و پذیرش تاثیر قطعی معدل به زیان دانش‌آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم است،که خوشبختانه در کنکور سال 99 نیز به صورت مثبت تاثیر معدل در نظر گرفته می شود.

 

نظرات رتبه های برتر کنکور 97 در مورد تاثیر معدل :

 • ایزدمهر احمد نژاد (رتبه 1 کنکور تجربی 98 ) : من به هیچ عنوان با تاثیر قطعی موافق نیستم، چون به نظرم تاثیر مثبت بهتر است. از طرف دیگر آموزش و پرورش هم از لحاظ امنیت در برگزاری آزمون‌های امتحان نهایی و هم از لحاظ کیفیت سوالات دارای ضعف است. همچنین موضوع سلامت در برگزاری امتحانات، آزمون‌ها و تقلب‌هایی که بعضا در این امتحانات صورت می‌گیرد، خیلی جای بحث دارد. از نظر من مراقب‌های امتحانات نهایی چندان رعایت نمی‌کنند که تقلبی در جلسه امتحان صورت نگیرد

 

 • علیرضا شاطری (رتبه یک گروه آزمایشی رشته ریاضی و فنی) با اشاره به اینکه با تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور مخالف است، گفت: تاثیر قطعی اصلا خوب نیست به این دلیل که  سوالات امتحان نهایی با سطح سوالات کنکور قابل قیاس نیستند و ساده‌تر از کنکور است و حالا قرار است که تاثیر قطعی در کنکور لحاظ شود و این به نظرم درست نیست، یا باید سطح کنکور را پایین‌ترین بیاورند یا سطح سوالات امتحان نهایی را بالاببرند تا این تاثیر منطقی‌تر باشد به نظرم تاثیر مثبت خیلی عادلانه‌تر بود.
 • امیررضا براتی (رتبه یک گروه آزمایشی علوم تجربی) نیز تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور را بهتر دانست و گفت: من نظر مثبتی درباره تاثیر قطعی ندارم و فکر می‌کنم بهتر بود که تاثیر مثبت باشد، یا اگر فکر می‌کنند یک جلسه کنکور نمی‌تواند آینده دانش آموزان را روشن کند، شاید بهتر باشد که مثلا طی دو  مرحله کنکور برگزار شود و بعد از نمرات میانگین بگیرند. با این وجود می‌توان با تلاش و سختی به موفقیت رسید و هر مانعی که سر راه باشد با عزم و اراده برداشت.
 • فاطمه ملکی (رتبه یک گروه آزمایشی علوم انسانی) نیز در این باره نظر خود را بیان کرد و گفت: من کاملا مخالف تاثیر قطعی هستم به این دلیل که اگر کسی تلاش زیادی برای امتحان نهایی نکرده یا به هر دلیلی شرایطی داشته که نتوانسته خوب درس بخواند به کنکور به عنوان یک فرصت نگاه می کند تا بتواند کاستی های گذشته را جبران کند.
 • فروغ رنجبر (رتبه یک گروه آزمایشی هنر) با اشاره به موافقتش نسبت به تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور بیان کرد: من موافق تاثیرقطعی هستم، یعنی مخالف خاصی با این طرح ندارم. به هر حال این طرح به دانش آموزان و گروه‌های آزمایشی که در آن شرکت می‌کنند، بستگی دارد و درباره کنکور هنر من موافق تاثیر قطعی هستم.

آخرین اخبار تاثیر معدل در کنکور 99  :

سه شنبه 15 آبان 97 :

اطلاعیه سازمان سنجش در مورد ساز و کار و نحوه تاثیر معدل در کنکور 99 :

میزان و نحوه تاثیر معدل کنکور 99 براي پذيرش رشته‌هاي با آزمون کنکور 99 و بعد از آن، حداكثر ظرف يك ماه توسط كارگروه بررسي و جمع‌بندي و پس از تصويب در شوراي سنجش و پذيرش دانشجو اطلاع‌رساني خواهد شد.

سه شنبه 13 آذر 97 :

اظهار نظر رئیس سازمان سنجش در مورد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99

خدایی با اشاره به تغییر تأثیر معدل در کنکور اضافه کرد: شرایط کلان کشور و جمع‌بندی شورای سنجش و پذیرش این بود که تأثیر معدل مثبت باشد ولی تاثیر معدل برای کنکور ۹۹ قطعی است.

جمعه 17 اسفند 97 :

اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش در مورد تاثیر معدل در کنکور سال 99

به نقل از تسنیم ؛ سید محمد بطحایی عصر امروز در ادامه سفر به شهرستان عسلویه کلاس‌های تقویت بنیه علمی دانش آموزان را در دبیرستان حضرت مریم( س) در روستای آخند عسلویه مورد بررسی قرار داد. وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با دانش آموزان از آنان خواست تا مسائل آموزشی و پرورشی مدرسه و مشکلات خود را بیان کنند. بطحایی در پاسخ به نگرانی‌های دانش آموزان در رابطه با کنکور تصریح کرد: اعمال معدل در کنکور بسیار به نفع دانش آموزان است که در کنکور سال 99 اجرایی می‌‌شود.

چهارشنبه 4 اردیبهشت 98

رئیس سازمان سنجش درباره کمپین مساله تاثیر سوابق و چگونگی طراحی سوالات نظام جدید و قدیم برای کنکور ۹۹ به خبرگزاری فارس گفت :  از یک سال و نیم قبل از زمان کنکور ۹۹ اطلاع‌رسانی‌ها صورت گرفته و داوطلبان می‌توانند بر همان اساس که مصوبه قانونی است، عمل کنند.

سه شنبه 1 مرداد 98

نامه دیده بان شفافیت؛تاثیر معدل 99 را همانند کنکور 98 در نظر بگیرید

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌‌هایی به وزرای علوم، بهداشت و سرپرست وزارت آموزش و پرورش، از آنان خواست با پرهیز از هرگونه تصمیم گیری تنش‌زا ، آزمون سراسری ۹۹ نیز مثل امسال بدون در نظر گرفتن تأثیر قطعی معدل یک سال برگزار شود.

 

یکشنبه 6 مرداد 98

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ؛تاثیر معدل سال 99 مثبت باشد

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره سهم معدل در کنکور 99 گفت: تصمیم‌گیری درباره این موضوع از اختیارات شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و کمیسیون آموزش مجلس و دولت به این موضوع ورود نخواهند کرد زیرا قانون این شورا را موطف کرده که مشخص کند شرایط باید به چه صورت باشد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته مصوب کردند که معدل با تأثیر قطعی برای داوطلبان کنکور اعمال و محاسبه شود؛ اما با توجه به اینکه نتوانستند آزمون‌ها را به صورت استاندارد برگزار و عدالت آموزشی را در سراسر کشور اجرا کنند، به وزیر علوم به عنوان رئیس شورای سنجش و پذیرش دانشجو پیشنهاد شد این امر را مجدداً بررسی و اصلاح کنند.

شرایط نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است

وی بیان کرد: شورای سنجش و پذیرش دانشجو ترکیبی قوی دارد و وزرای علوم، آموزش و پرورش، بهداشت و معاونان آموزشی ۳ دستگاه و رئیس سازمان سنجش در ان عضویت دارند و بر اساس اصلاحیه آنها در سال گذشته، معدل با تاثیر مثبت در کنکور محاسبه شد.

احمدی لاشکی ادامه داد: اگرچه اکنون نیز تصمیم‌گیری در اختیار شوراست اما معتقدم شرایط نسبت به سال گذشته تغییر نکرده و بهتر است که امسال نیز اثر معدل را به صورت قطعی در نظر نگیرند بلکه به صورت تاثیر مثبت اعمال شود.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: هیچ تغییری نسبت به سال گذشته انجام نشده؛ آزمون‌ها به همان روال سال گذشته انجام شد؛ مقرر شده بود تصحیح اوراق به صورت الکترونیکی باشد اما انجام نشد؛ لذا با توجه به اینکه این اتفاقات و زمینه‌ها مهیا نشد بهتر است که امسال نیز تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت باشد.

 

خبر نهایی و تکمیلی

6 آبان 98

طبق اعلام شورای سنجش و پذیرش؛ تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 به میزان 30 درصد تاثیرمثبت در نظر گرفته شد.

 

منابع : پی سی کنکور ،سازمان سنجش،ایرنا،ایسنا،همشهری،ایلنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
198 نظر
 1. مهرداد می گوید

  سلام…ببخشید برای کنکور۹۹ ما که نظام قدیم هستیم ولی منابع نظام جدید تهیه کردیم کنکور ۹۹به صورت یه مجموعه سوال خواهد بود؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرداد جان
   تصمیم گیری در این مورد پس از برگزاری کنکور 98 خواهد شد
   می توانید برای مشاهده اطلاعات بیشتر مطلب زیر را بخوانید
   نحوه طرح سوالات کنکور 99
   موفق باشید

 2. مهرداد می گوید

  سلام خسته نباشید…ببخشید بنده لیسانس صنایع غذایی روزانه دارم ایا در صورت قبولی در کنکور تجربی میتونم در رشته پرستاری روزانه تحصیل کنم؟ ی سوال دیگه من یک بار از سهمیه منطقه سه استفاده کردم و قبول شدم بازم میتونم استفاده کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرداد عزیز
   بله می توانید مجددا روزانه تحصیل کنید،مشکلی هم برای استفاده از سهمیه مناطق وجود ندارد
   موفق باشید

   1. ملاویسه می گوید

    سلام شما چرا مشاوره غلط میدین کسی که یه بار از سهمیه روزانه استفاده کرده دیگه نمیتونه برای بار دوم در دانشگاه دولتی تحصیل کنه

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام محسن ملاویسه عزیز
     اولا ما در حال حاضر کار مشاوره ای انجام نمیدیم و در حد توان پاسخگو هستیم
     دوما اینکه چه بهتر بود شما ابتدا دفترچه را مطالعه می کردید و بعد اظهار نظر می کردید
     و سوما صرفا جهت اطلاع مجدد شما؛ طبق آخرین رای دیوان عدالت اداری مورخ 28 فروردین 97 هر داوطلب در هر مقطع مجاز است دو بار تحصیل رایگان داشته باشد
     موفق باشید

     1. ملاویسه می گوید

      سلام و عرض ادب بله کاملا حق با شماست و من بدون داشتن اطلاعات به روز اظهار نظر کردم و عمیقا پوزش میخوام و لطفا اگر امکانش هست به سوال اسرا که با استفاده از ایمیل من پرسیده شده پاسخ بدین خیلی ممنونم از لطفتون

   2. Nima013 می گوید

    سلام و عرض ادب خدمت مدیریت سایت
    من ی سوالی داشتم معدل من تو سال ۹۸ خیلی افتضاح بوده و اینکه من میخوام ی سال پشت کنکور بمونم تا حداقل بتونم برای دبیری قبول بشم اما وقتی یادم اومد ک دوباره سوابق تحصیلی هست یخرده بی انگیزه شدم چون چه مستقیم چ قطعی میتونست به من کمک کنه.بنظر شما با معدل پایینی ک دارم بیخیال موندن بشم و برم دانشگاه ثبت نام کنم؟ لطفا کمکم کنید خیلی ممنون

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام نیما جان
     شما باید ابتدا به هدف و آینده خودتون توجه کنید،اگر از توان و انگیزه لازم برخوردارید که که پشت کنکور باشید و با علاقه و منظم درس بخوانید پیشنهاد می کنیم مجددا کنکور دهید،در غیر اینصورت ببینید که از میان رشته های بدون کنکور به چه رشته ای علاقه دارید و از آینده بهتری برخوردار است همان را انتخاب کنید،این تنها پیشنهاد ما بود بهتر است با سایر مشاوران نیز مشورت کنید

 3. مهرداد می گوید

  سلام مجدد و خسته نباشید…ببخشید بنده از جایی شنیدم تحصیل مجدد وجود داره در مقطع کارشناسی ولی باید هزینه بدین ..از سنجش هم پرسیدم گفتن میشه ..ببخشید میشه بگین توی دفترچه ی ثبتنام کدوم قسمت ب این مورد اشاره کرده؟؟ سردرگم شدم میشه راهنماییم کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرداد جان
   مرجع اصلی سازمان سنجش هستش و شما مشکلی برای ثبت نام مجدد در رشته های روزانه کنکور 99 ندارید،این بند پرداخت شهریه توسط دیوان عدالت اداری در سال 95 لغو شد
   فقط به این نکته توجه داشته باشید که برلی شرکت مجدد در کنکور 99 مشکل سربازی نداشته باشید و تعهدی هم به سازمانی خاص نداشته باشید
   برای اطلاعات بیشتر بند (و) را در صفحه 20 دفترچه ثبت نام کنکور 98 مطالعه کنید
   موفق باشید

 4. رضا می گوید

  پرستاری باید رتبطه و ترازت چند شه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   رتبه ها و ترازها ثابت نیستند و هر سال تغییر می کنند می توانید از طریق گزینه دو کارنامه های سال گذشته را مشاهده کنید
   موفق باشید

 5. ملیکا می گوید

  میگم بچه ها بیاید یکاری کنیم برای کنکور 99 هم تاثیر معدل مثبت باشه،بخدا نامردی هستش در حق بچه هایی که منطقه محرومن یا پولشو نداشتن تو مدرسه غیرانتفاعی باشن 🙁

  1. پیشکسوت کنکور م می گوید

   من با نظر ملیکا خاننوم موافقم چون .خودم در منطقه۳ هستم و سالی که امتحان نهایی دادم خودم شاگرد اول بودم ولی موقع امتحانات نهایی پدر یکی از دانش اموزان مدیر بود و کل امتحاناتش رو با پارتی بازی ۱۹ و ۲۰ گرفت .آیا این با من در یک سطحه؟؟بخدا ظلمه اگه تاثیر معدل قطعی بشع

 6. میترا می گوید

  سلام خسته نباشید من سال 12 ام هستم و طبق اعلام تاثیر مثبت امتحانات نهایی و نه قطعی در کنکور 98 ایا اگر بخواهم یه سال دیگر کنکور بدم یعنی کنکور 99 ایا همون نمره های امتحانات نهایی برای ما به صورت قطعی در کنکور در نظر گرفته میشه یا همون تاثیر مثبتی ک برای ما بود همچنان باقی می ماند?{ضمن اینکه قرار است در سال 99 تاثیر معدل قطعی بشه.}

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میترا خانم گرامی
   بستگی به تصمیم سازمان سنجش داره که برای کنکور 99 به چه صورت خواهد بود؟
   ولی در حالت کلی در صورتی که برای کنکور 99 تاثیر معدل به صورت قطعی در نظر گرفته شود برای داوطلبان نظام جدید هم مستقیما اعمال می شود یعنی همون سابقه نمرات نهاییتون که مربوط به خرداد 98 هست مستقیما اعمال میشه،اگر هم که برای کنکور 99 تاثیر مثبت باشه که همون نمرات سال دوازدهمتون تاثیر مثبت خواهد داشت
   موفق باشید

 7. فرشید می گوید

  سلام وقت بخیر ،ببخشید یه سوال داشتم ؟اینکه بنده الان در حین خدمت سربازی هستم و ۹۸/۱۲/۱خدمتم تموم میشه میتونم در کنکور ۹۹ شرکت کنم یعنی من ک در حال خدمتم هیچ محدودیتی برای ثبتنام ندارم؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرشید جان
   شمامشکلی برای شرکت در کنکور 99 ندارید
   موفق باشید

   1. تیما می گوید

    سلام خسته نباشید ببخشید نحوه تآثیر معدل در کنکور ۹۹ هنوز معلوم نشده؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام نیما جان
     خیر هنوز رسما خبری در این باره منتشر نشده

 8. شیرین می گوید

  سلام ببخشید واسه کنکور ۹۹ معدل سال دهم و یازدهم که ربطی نداره؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شیرین خانم گرامی
   نه در حال حاضر فقط معدل دوازدهم جزو سابقه تحصیلی محسوب میشه
   موفق باشید

 9. الناز می گوید

  سلام من معدلم 14/29هست میخواستم بدونم در صورتی که سال99برای ما نظام قدیمی ها تاثیر قطعی باشه احتما ل اینکع پزشکیدقبول بشم هست ترازم چقدر باید باشه.؟!؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الناز خانم گرامی
   اگر تاثیر قطعی اعلام بشه ،باز هم با این معدل امکان قبول شدن هست ولی باید درصدهای بسیار بالاتری رو کسب کنید،و هم چنین در صورتی که توانایی مالی داشتید و هم چنین احساس کردین که می تونید معدلتون رو بهتر کنید می توانید در ترمیم معدل کنکور 99 نیز شرکت کنید
   موفق باشید

 10. آریا می گوید

  سلام، وقتتون بخیر
  ترمیم معدل به چه صورت هست؟ واینکه برای کنکور99که گفته میشه به دوصورت نظام قدیم و جدید هست، امکان انتخاب اینکه نظام قدیم یا جدید امتحان بدیم وجود داره یا نه؟ من که نظام قدیمم باید جدیدو بخونم یا قدیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آریا جان
   اطلاعات کامل ترمیم معدل 99 را در اینجا مشاهده کنید
   در حال حاضر برای کنکور 99 انتخابی نیست و معلوم نیست در ادامه اضافه بشه یا نه،طبق مصوبه سازمان سنجش در حاضر باید دروس نظام قدیم را مطالعه کنید
   موفق باشید

   1. آریا می گوید

    ممنون از توضیحاتتون

 11. آریا می گوید

  سلام، وقتتون بخیر
  میشه در مورد ترمیم معدل توضیح بدین؟ممنون

 12. اصغر می گوید

  چرا هیشکی اعتراض نمیکنه ؟؟ نکنه فکر کردید واقعا بهتون کمک میکنه تاثیر قطعی ؟؟؟؟؟؟ تاثیر قطعی معدل هیچ سودی برای ما نداره خصوصا بچه های مناطق محروم بیچاره ان .. همه ضرر میکنن .. فقط مافیای کنکور + اموزش و پرورش و مسئولین بی کفایت و بی سوادش هستن که از این کار در ترمیم معدل پول به جیب میزنن … خواهش میکنم از این مصوبه ی ظالمانه جلو گیری کنید

  خدایی بر میگرده میگه میدونیم به ضرر دانش اموزانه و توی شورای سجش و پذیرش جمع بندی کردن که مثبت بشه ولی قطعیه … کی چیو قطعیه ؟؟؟؟ یعنی همه میگن مثبت توام میدونی که همه خواهان مثبتن ولی میگی شرمنده دیگه قطعیه ؟؟؟ تا کی میخواید جوان ها و نوجوان های مملکتو تو استرس و اضطراب نگه دارید … باور کنید یه روزی میرسه که خودتون خانواده هاتون و زنو بچتون یک ثانیه ارامش خاطر ندارید و همش تو دغدغه قرار میگیرید … من یکی که نفرینتون میکنم روزگارتون از اینی که گفتم بدتر بشه …. پول ترمیم معدلم نمیدم کوفتو بخورید

 13. حسام می گوید

  تاثير رو مثبت كنيد خواهشا كه با ارامش بخونيم..
  همتون ميدونيد كه خوندن براي كنكور با امتحانات نهايي و مدرسه سر تا پا تفاوت داره..
  اگه داوطلبي پول نداشت حتي روش برنامه ريزي و منابع رو بهش ياد بده خيلي طول ميكشه تا اين مهارت ها رو فرا بگيره اين رو هم مدنظرتون قرار بديد..
  اثبات اينكه تاثير معدل مثبت بشه هم كه هم ميدونن
  پس منتظر چي هستين؟؟؟؟
  خواهش ميكنم پيامم رو پخش كنين:
  تاثير چه مثبت باشه چه قطعي اخرش از كنكور دهه ٩٠ تا الان به همه دانش اموزان و داوطلبان اثبات شده كه موفقيت تو كنكور به داشتن مشاور تحصيلي، شركت در كلاس كنكور، خريد تعدد منابع و.. ختم نميشه و فقط تلاش داوطلبه كه رتبه ش رو مشخص ميكنه و يجورايي تشخيص رتبه هم ساده تر شده و اين يعني اينكه هركسي مثلا تو رشته رياضي بالاي ٤٠ بزنه بهترين دانشگاه قبوله و يا حتي رشته و امار به شدت پايينه به دليل كم تسلطي..
  يعني ميخوام بگم كه تاثير مثبت باشه چه قطعي اخرش نتايج همين طوره..
  پس مثبتش كنيد چون قطعي باشه وضع بدتر از اينه؛ حداقل تو مثبت طرف ي چيزايي ميخوند ولي تو قطعي ميبوسه ميزاره كنار!!!

 14. anita می گوید

  سلام من ئوازدهم میخونم می خواستم بدونم اگه سال بعد بخوام کنکور بدم طرح ترمیم معدل شامل منم میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آنیتا خانم گرامی
   اگر امسال فارغ التحصیل میشید می تونید برای کنکور 99 ترمیم معدل انجام بدین
   پیشنهاد می کنیم حتما از مطلب ترمیم معدل کنکور دیدن کنید
   موفق باشید

 15. سینا می گوید

  با سلام باعث دلگرمیه ما کنکوری هاست سایت عالیتون ممنون که سوالامونو جواب میدین
  من میخوام شهریور 98ترمیم معدل بدم آیا حتما امتحان نظام قدیم شهریور امسال برگزار میشه که من ترمیم معدل بدم

 16. مهسا می گوید

  سلام من دوازدهم تجربی هستم میخوام99کنکور بدم باتوجه به اینکه امسال تاثیر معدل مثبت هست وسال99قطعی یعنی براماهمکه امسال امتحان نهایی میدیم سال دیگه قطعی حساب میکنن؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهسا خانم گرامی
   هنوز برای کنکور 99 هم به طور رسمی اعلام نشده ولی خب دنبالش هستند که برای سال های آینده تاثیر معدل قطعی باشه و نقش کنکور کمتر بشه در پذیرش دانشگاه ها.
   بله همین امتحانات نهایی به عنوان سابقه تحصیلی شما در نظر گرفته می شود پس تلاش کنید حتما نمرات خوبی کسب کنید
   موفق باشید

  2. هادی می گوید

   سلام امسال ترم اول دوازدهم تاثیر داره یا نه تو رو خدا جواب بدید چون به ترم اول اهمیت نمیدم تستم قویه واسه همین

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام هادی جان
    اولویت با امتحانات نهایی نوبت دوم است ،ولی سعی کنید حتی امتحانات نوبت اول را نیز جدی بگیرید چون در همون آمادگی مسیر کنکور خواهد بود و چیزی رو از دست نخواهید داد

 17. علی می گوید

  سلام وقت بخیر

  بلاخره واسه کنکور ۹۹ تاثیر مثبت یا قطعی ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   تاثیر معدل کنکور 99 هنوز به طور رسمی اعلام نشده و به زودی اعلام خواهد شد
   موفق باشید

 18. zahra می گوید

  سلام من امسال دیپلمم رو میگیرم ولی میخوام پشت کنکور بمونم، میخوام ببینم برای کنکور ۹۹ هم برای ماها تاثیر معدل ۳۰درصد مثبت هست یا این تاثیر تو ۹۹برای ماها هم تغییر میکنه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   تاثیر معدل کنکور 99 هنوز رسما اعلام نشده ولی احتمالا اگر تاثیر قطعی در نظر گرفته شود برای تمامی داوطلبان چه نظام قدیم چه نظام جدید در نظر گرفته می شود

 19. zahra می گوید

  وقتتون بخیر
  من اگه امسال معدلم ۱۸بیاد میتونم تو ترمیم معدل برای ۴تا درس شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   شما برای کنکور سال آینده می توانید ترمیم معدل انجام دهید،از مطلب زیر دیدن کنید
   قوانین ترمیم معدل کنکور 99

 20. ساره می گوید

  سلام وقتتون بخیر.
  من نظام قدیم هستم میخواستم بدونم آیا برای کنکور۹۹ باید منابع نظام قدیم خودم رو مطالعه کنم؟ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ساره خاننم گرامی
   بله باید از منابع خودتون استفاده کنید ،پیشنهاد می کنیم لیست کامل منابع را از مطلب زیر ببینید :
   منابع کنکور 99

 21. امیر حسین می گوید

  سلام, ببخشید بلاخره معدل تاثیر مثبت داره یا قطعی?اخرش چی شد?

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین جان
   تاثیر معدل کنکور 99 هنوز رسما اعلام نشده،اما مشخصا آموزش و پرورش علاقه زیادی به تاثیر قطعی داره،ولی امیدواریم با اعتراض داوطلبان باز هم برای امسال مثبت بشه

   1. امیر حسین می گوید

    ببخشید من معدل کتبی دیپلمم تجربی سال ۹۱ ,,۱۴/۹۰ شده,اگه تاثیر معدل قطعی شه برای من خیلی تاثیر بدی در قبولی داره درسته?من وقت اینو ندارم که هم برگردم نمرات سال سوم رو بهبود بدم هم برای کنکور مطالعه کنم, چی میشه?یعنی شانسم خیلی کم میشه ?

    1. پی سی کنکور می گوید

     انشاالله که تاثیر معدل 99 هم قطعی نباشه ولی اگر قطعی شد بهتره که ترمیم معدل انجام بدید ،اگر هم امکانش نیست براتون باید درصدهای بسیار خوبی رو در کنکور کسب کنید

 22. ف. می گوید

  سلام این تاثیر معدل همون معدل نهایی سومه دیگه؟؟؟؟چهارم اون چن تا درس که نیس:/بعد من تو همون سالی که نهایی داشتیم زیست رو که 11شده بود ترمیم دادم و 19شدم و معدل نهاییم بدون ترمیم 17/63بود الان معدل حسابه یا نمرات:/چون دیگه بعد ترمیم همون معدلم باقی موند و تغییر نکرد…بچها من خیلی میترسم من سال 99میشه سومین کنکورم تو اون دو تا قبلی هیچی نخوندم ولی برای 99از الان شروع کردم و خانواده فکر میکنن من برای 98امادم:/بعد جواب خونه غوغاست:/

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   برای تاثیر معدل 25 درصد شامل سوم و 5 درصد هم شامل اون دروس نهایی پیش بوده
   نمرات هر درس به صورت جداگانه محاسبه می شود،شما اگر تصمیمتون رو گرفتید محکم ادامه بدید و درس خوندن از الان هم صرفا بهانه ای برای قانع کردن خانواده نباشه،سعی می کنیم در روزهای آینده یه پستی هم در مورد پشت کنکور منتشر کنیم که براتون مفید باشه

   1. ... می گوید

    ممنون میشم ازتون..من خانواده به شدت سخت گیری دارم..و اطرافیان هم این شدت سخت گیری رو بیشتر میکنند باتوجه به اینکه پدرم نظر مردم براشون مهم ترین چیزه!(الان هم متوجه بشند من برای سال سوم میخوام بمونم معلوم نیس چه وا‌کنش بدی بدند)الان هم فکر میکنند من رتبه برتر میشم:/:/
    بعد جواب واقعا نمیدونم…
    نه من الان درس خواندم صرفا برای یادگیریه!حتی خانواده میگن من الان کمتر از قبل میخونم:/()

 23. فاطمه می گوید

  به نظرم تاثیر معدل قطعی خیلی چرته …ما تو شهرمون مدرسه تیزهوشان امتحان نهایی تو مدرسه خودشوت حوزه بود و من چون یکی از دوستام اونجا بود هرروز بعد امتحان میرفم اونجا یعنی قشنگ تو برگه ی هم بودن بچه ها و مراقبا اینگار نه انگار قشنگ طرف از مراقبه میپرسید این چی میشه و جواب هم میدادن بهشون …مدرسه هیچی نمی گفت تا معدلشون بالا بشه و ابروشون نره فک کن 6تا کلاس تیزهوشان تجربی پیش بود همه هم بلا استثنا بالای19و خورده ای:/تازه بعدش هم خودشون میومدن میگفت تقلب کردیم :///فق دو تا امتحان اخر اموزش پرورش فهمید بهشون گیر داد ولی بازم همچنان اینا زرنگ بازی در اوردن و تقلب میکردند…فق این مدرسه و شهر ما نبود خیلی جاها بود!

  1. مرده متحرک می گوید

   مواظب باش بالام آموزش و پرورش عوض اینکه تحقیق کنه و خودشون را زیر سوال ببره میان به شما گیر میدن و میگن ثابت کنید در حالیکه حرفت کاملا درسته چون من خودم سی سال تدریس کردم

 24. مهتا می گوید

  یعنی چی تاثیر قطعی ؟؟؟؟!!!!
  WTF?
  اصلاح کن خودتو آموزش پرورش!!!!!!
  حال جدا از اینا ان شالله قطعی نباشه
  ولی ولی الان من سال سومم ترمیم یک درس دادم و معدل که تغییر نمیکنه ولی نمره همون درس خیلی تغییر کرد(درسی حساب میشه دیگه )
  الان برای تاثیر معدل(خدا نکنه که باشه) درس های نهایی پیش هم هست؟؟؟یعنی من نمرات سومم تا حدودی خوبه…ولی پیشم نهایی هاش تا حدودی افتضاحه..ترمیم بدم؟
  ولی مثلا من درصدام تو کنکورعالی(ان شالله) باشه بازم معدل تاثیر داره؟

 25. امیر حسین می گوید

  سلام ,درسته که گفته میشه تا سال ۱۴۰۰ کنکور حذف میشه?اگه بر فرض من که سال ۹۲ پیشدانشگاهیم تموم شده ,چطور میتونم مثلا در رشته پزشکی تحصیل کنم, الن که لااقل کنکور هست,ولی وقتی کنکور حذف شه چی?من معدلم کتبی سوم ۱۴,۹۰ هست, گیج شدم, میشه راهنمایی کنید?چون امکان داره کنکور قبول نشم, حالا نمیدونم وقتی کنکور حذف شه تکلیف ما نظام قدیما چیه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین جان
   این چیزی هست که گفته شده،حذف شدن که احتمالش خیلی کمه،هنوز در مجلس در دست بررسی هستش،ولی گفته شده که قراره به جای یک کنکور چند کنکور برگزار بشه و تاثیر معدل هم قطعی بشه ،البته باید ببینیم عملی میشه یا خیر

 26. متین می گوید

  سلام !
  درسته ک رسماً خبری از قطعی یا مثبت بودنه تاثیر معدل در کنکور ۹۹ نیست! ولی ایا غیر رسمی هم خبری اعلام نشده؟ ۹۸ مثبت شد و کاری میشه کرد تا ۹۹ هم + بشه ! و نظرتون راجب ترمیم معدل چیه اونقدی تاثیر داره ک بخوایم دوماه وقت بهش اختصاص بدیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام متین جان
   غیر رسمی که مسئولین آموزش و پرورش به خصوص علاقه بسیار زیادی به تاثیر قطعی معدل دارند،ولس انشاالله که مثبت باشه برای سال آینده،اگر تاثیر معدل قطعی باشه بله حتما لازم میشه

 27. پدرام می گوید

  سلام، دعا کنید که تاثیر مثبت باشه چو به نفع همه هست.

 28. اسرا می گوید

  عرض سلام و درود ببخشید من نظام قدیم هستم و معدل نهاییم 16/41 هست اگر تاثیر معدل در کنکور 99 قطعی بشه با این معدل برای قبولی در پزشکی خیلی عقب میوفتم ممنونم از پاسخ گوییتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام خدمت شما
   بله اکثر مشاوین بر این باورند و حتی خود سازمان سنجش نیز معتقد است که تاثیر قطعی رتبه ها را تا حد زیادی جا به جا می کند، اگر در هر صورت تاثیر قطعی شد حتما ترمیم معدل انجام دهید و در کنکور نیز باید درصد مناسبی را کسب کنید تا شانس قبولی تان بالا برود

 29. Asal می گوید

  ممنون از اطلاع رسانى تون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سپاس از نظر شما

 30. نازنین می گوید

  سلام
  میخاستم بپرسم منظورتون از درصد بالا چه درصدی هست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   به هر حال اگر تاثیر قطعی بشه و نمراتتون مناسب نباشه،طبیعتا باید وزن کنکورتون خیلی بالاتر باشه و درصدهای بیشتری رو نسب به رقبا کسب کنید

   1. نازنین می گوید

    بالای ۷۰ یا ۵۰؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     اصلا نمیشه دقیق گفت،ولی حدودی میشه گفت که درصدهای بالای 50 باشه

 31. محمد می گوید

  سلام. من فارغالتحصیل دوازدهمم اگه بخوام برای کنکور ۹۹ ترمیم معدل شرکت کنم. سال بعدش یعنی برای کنکور ۱۴۰۰ نمره های جید ( که با ترمیم معدل کسب کردم ) ثبت میشه یا معدل اصلیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   بله به احتمال خیلی زیاد میشه برای کنکورهای بعدی هم استفاده کرد ولی برای اطمینان بیشتر از سازمان سنجش سوال کنید

 32. نازی می گوید

  بچه هابرید سایت سازمان سنجش درخواست تاثیرمثبت کنید
  اخه ما که رشته مهندسی خوندیم الان بیکاریم چه گناهی داریم شماها که اشتغال زیاد نکردین خودمونم میخایبم فکری بحال خودمون کنیم سنگ اندازی میکنید تاثیر قطعی سوابق یه نوع بی عدالتی چون همه تویه نظام اموزشی یکسان باکیفیت یکسان درس نخوندیم .اگه میخواید کنکور بردارین یه دفه برش دارین مث کشورا خارجی اما تاقبل اینک برش نداشتین لطفا تاثیر قطعی نذارین ما باید تمرکز روکنکور بذاریم تاترمیم معدل تکلیف اوناکه وضع مالیشون خوب نیس چیه باید بمیرن؟هزینه کتابا کنکور یه طرف حالا ترمیم معدلم بش اضافه شد هردرسی شصت تومن مثلا ما کشور اسلامی هستیم بنظر من تاثیر مثبت عادلانه تر اونایبم ک معدلشون بالا ضرر نمیکنن پاداش زحمتشونم میگیرن

 33. امیر می گوید

  تاچه تاریخ مشخص میشه که تاثیر مثبت داره یا قطعی؟ بچه برین سایت سازمان سنجش اعتراض بزنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   این ماه احتمالا مشخص بشه

 34. دانش اموز می گوید

  اقای توکلی رییس سازمان شفافیت و عدالت گفته تاثیر معدل رو مثبت کنید.بلاخره یکی حرف دل ما رو زد

 35. رحمان می گوید

  سلام خسته نباشین
  اگه تاثیره مثبت باشه به نظرتون منطقیه که بریم برای ترمیم نمره؟
  مثلا کسی شیمی نهایی ۱۰ گرفته ولی تو کنکور ۷۰% زده آیا رتبش با توجه به تراز تغیر میکنه؟
  نسبت به اونی که شیمی نهایی ۲۰ گرفته و مثلا شیمی رو ۶۵% زده باشه کدومشون تراز بهتری میارن اگه تاثیر مثبت باشه؟
  خواشا جواب بدین خیلی نگرانم. ممنون از سایت تووووپتون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رحمان جان
   اگر تاثیر معدل مثبت باشه به نظر ما که نیازی به ترمیم معدل نیست
   در مورد تاثیر مثبت هم این توضیح رئیس سازمان سنجش مناسب ترین توضیح در این رابطه هستش :
   « به زبان خیلی ساده تاثیر مثبت معدل می گوید برای داوطلب دو نمره بساز، یک نمره کنکور و یک نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) است؛ اگر نمره سوابق تحصیلی باعث کاهش نمره کنکور شود تاثیر مثبت معدل اثر داده نمی شود بنابراین بستگی به نمره کنکور دارد .
   اگر داوطلبی نمره کنکور بیشتری نسبت به نمره سوابق تحصیلی داشته باشد، نمره متوسطه اثر داده نمی شود تا نمره کنکور کاهش پیدا نکند.»

 36. پژمان می گوید

  سلام
  معلوم نیست کی مشخص میشه تاثیر معدل به چه صورت است و احتمالات چگونه هست برای تاثیر مثبت یا قطعی؟
  ممنون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پژ»ان جان
   تاثیر معدل برای سال 99 احتمالا به شهریورماه موکول بشه و واقعا مشخص نیست،باز ممکنه تاثیر قطعی اعلام کنند ولی شانس تاثیر مثبت بیشتره

 37. علی می گوید

  سلام ببخشین من فارغ التحصیل ۸۹ هستم و میخوام برای کنکور ۹۹ شرکت کنم میخواستم بدونم برا ترمیم معدل از درسای نظام جدید امتحان میگیرن یا قدیم برای منی که نظام قدیم هستم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   اگر شهریور ماه برای ترمیم معدل اقدام می کنید همانطور که برنامه منتشر شده بله همون دروس نظام قدیم رو امتحان میدید ولی برای دی ماه به بعد هنوز کاملا مشخص نیست ولی به احتمال زیاد از همون دروس نظام قدیم امتحان میدید

 38. علی می گوید

  با این حال من که انتخاب کردم از نظام قدیم بخونم دی ماه بیان بگن برا ترمیم نمرات باید از نظام جدید امتحان بدین ظلم میشه نمیشه خوند وقت میگیره

 39. محمد می گوید

  سلام. اگه یه داوطلب سال اول همه ی دروس رو صفر زده باشه رتبش حدودا ۲۰۰۰۰۰ میشه. حالا سوالا اینجاست که اگه همین فرد یکسال تلاش کنه و رتبش برای مثال ۱۵۰۰ بشه ایا سازمان سنجش به این فرد شک میکنه و باید مجددا ازمون بده؟؟ لطفا جواب بدید. ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   در مطلب مربوطه پاسخ داده شد

 40. پیشکسوت کنکور م می گوید

  باسلام خدمت پی سی کنکور .سالی که ما امتحان نهایی دادیم در منطقه ۳ اصلا هیچگونه استانداردی نبود و پسر مدیر مدرسمون که هیچی نمیدونست کل نمراتش ۱۹ و ۲۰ شد .خودم سر جلسه دیدم که هر چی تقلبی در میاورد مراقب کاریش نداشت .اگه بخوان تاثیر معدل رو قطعی کنن خیلی به ضرر من هست که با تلاش خودم تونستم نمره ۱۵و ۱۶گرفتم.اصلا این کارشون عادلانه نیست بخدا..ما نظام قدیمی ها نمیشه هیچ کاری کنیم که همون تاثیر مثبت باشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عزیز
   انشاالله که همون مثبت میمونه

 41. sezar می گوید

  سلام خسته نباشید
  من نظام جدید 98 (تجربی )دادم . می خوام ساله دیگه دوباره کنکور بدم 99 حالا کتوب سال 98 و 99 خیلی تفاوت دارن منظورم اینکه باید منابع و عوض کنم و کتابای اونارو بخونم یا فقط توی یه چند تا درس با هم فرق دارن
  چند تا سایت سر زدم تفاوت توی فارسی و زیست بود لطف میکنید اگه دقیق توضیح بدید
  راستی آیا این موضوع ضربه ای وارد میکنه به ماهایی که میخایم 99 رو بدیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   نه تفاوت ها زیاد نیست و بیشتر جزئیات هستش و همونا رو در کتابتون وارد کنید یا حذف کنید کافیه،اگر تونستیم تا یکی دو هفته آینده یه پست در این باره منتشر می کنیم حتما

 42. آفتاب می گوید

  سلام من اولین کنکورمو سال ۹۵ دادم و هرسال کنکور رو شرکت کردم ولی خب تلاش نمیکردم امسال واقعا دارم تلاش میکنم اما حرفایی که میشنوم خیلی بهم استرس وارد میکنه یعنی ما چون نظام قدیم هستیم نمیتونیم رتبه برتر یا پزشکی.دندون یا دارو قبول شیم؟بخاطر اینکه میگن تراز مشترک به ضرر ما نظام قدیماست راسته واقعا؟تاثیر معدل هم که اگ قطعی شه یعنی باید با ارزو و رویای چند سالمون خداحافظی کنم ویا نه جای امیدواری هست که با تلاش زیادم قبول بشم خاهش میکنم جواب بدید خیلی استر بالایی بهم وارد شده بااینکه دارم حسابی تلاش میکنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلتم دوست عزیز
   اولا توکلتون به خدا باشه،با توجه به اینکه کنکور امسال زیاد عادلانه نبود ولی بازم نظام قدیم ها هم تونستند رتبه های خوبی بیارن،در کل انشاالله که همون تاثیر مثبت هستش و با تلاش و کوشش در هر نظامی باشید میشه قبول شد و چیز نشدنی در کار نیست

 43. نازنین می گوید

  سلام باتوجه به حق انتخاب نظام .من نظام قدیم هستم و قصد شرکت در کنکور نظام جدید و دارم اگ بخام ترمیم معدل شرکت کنم امتحان نظام جدید آزما میگیرن یا قدیم؟؟؟اجازه داریم توی امتحانات ترمیم معدل نظام جدید شرکت کنیم؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نازنین خانم گرامی
   در هر دو مورد مشخص نیست و تقریبا بخشنامه ها از آبان ماه منتشر میشه و مشخص برای بررسی سریعتر باید به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید

 44. پیشکسوت کنکور می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت پی سی کنکور هم بخاطر زحمات بی وقفه و هم بخاطر اطلاع رسانی دقیق… واقعا دمتون گرم.خواستم بگم اگه قراره تاثیر معدل رو قطعی کنن .ماکه پول نداشتیم کلاس کنکور بریم و کتاب بخریم .پول نداریم هم ترمیم معدل شرکت کنیم.پس باید از آرزو هامون خدافظی کنیم .جواب نهایی تاثیر معدل چه موقع میاد ؟؟؟والا بخدا همه جوره به ادم ضربه میزنن این از کنکور ۹۸ که تراز ها رو برابر کردن اینم از این کارشون که میخوان تاثیر رو قطعی کنن .واقعا تاسف باره که اینقد نظام آموزشی کشور بدون برنامه و بدون اساس عمل میکنه .
  لطفا جواب نهایی تاثیر معدل که مثبت میشه یا قطعی رو بگید .با تشکر از خدمتتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   واقعا مشخص نیست و کسی از آینده خبر نداره
   ولی به احتمال زیاد مثبت باشه

 45. ملاویسه می گوید

  سلام وقتتون بخیر ببخشید منظور از برابر کردن تراز های کنکور 98 چیه میشه کامل توضیح بدین ممنونم

 46. پیشکسوت کنکور می گوید

  باعرض سلام و خسته نباشید .
  میشه یه راهنمایی کنید در مورد انتخاب رشته اگه اولین کد رو کد مهندسی صنایع بزنم دانشگاه امیر کبیر چند درصد احتمال قبولی دارم .منطقه سوم هستم و رتبه ۱۲۰۰۰

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   ببینید واقعا اینطور مشخص نمیشه و شما باید از نرم افزارهای انتخاب رشته استفاده کنید
   پیشنهاد میکنیم از نرم افزار گزینه دو و سازمان سنجش استفاده کنید

   لینک نرم افزارهای انتخاب رشته کنکور :
   https://p30konkor.com/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%86%D8%AC/

 47. سحر می گوید

  سلام ببخشید یه سوال دارم من دیپلمم رو سال ۸۸ گرفتم و لیسانس و فوق لیسانس رو روزانه خوندم الان در صورت قبولی در کنکور ۹۹ در رشته پرستاری میتونم دانشگاه روزانه برم؟ خیلی ها میگن باید برم پردیس و ظرفیت مازاد. ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سحر خانم گرامی
   در این مورد این سوال شما هر سال یه دستان مفصلی پیش اومده،و بله درست گفتن ،شما که هر دو مقطع کارشناسی و ارشد رو روزانه گذروندید باید برای قبولی هزینه پرداخت می کردید،ولی خب داوطلبان زیادی همانند شما به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و در تاریخ 11 تیر ماه امسال تونستند که نظر دیوان عدالت اداری رو تغییر بدن و بند (و)دفترچه کنکور 98 از این به بعد حذف خواهد شد ،یعنی اینکه دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای قبولی مجدد در دانشگاه روزانه ندارید

   لینک آخرین مصوبه دیوان عدالت :
   https://divan-edalat.ir/aho-detail/12127

 48. رامین می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید. من سربازم و تا یه ماه دیگه سربازیم تموم میشه و قصد شرکت در کنکور 99 نظام قدیم را دارم.خواستم بپرسم ایا در کنکور 99 بین دانش اموزان نظام قدیم و جدید سهمیه بندی وجود داره یا کاملا برابرند و اینکه یه دانش اموز نظام قدیم هم میتونه رتبه برتر شود.ممنون از سایت خوبتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رامین جان
   برای کنکور 98 که در نظر گرفته نشد برای سال آینده هم خیلی بعیده،بله چرا نتونید موفق بشید فقط باید تلاشتون رو چند برابر کنید و روی مباحث مشترک توجه ویژه ای داشته باشید و حتی گاهی اوقات تست های نظام جدید را نیز کار کنید

 49. مهدی می گوید

  سلام اگه میشه سوالم رو جواب بدید . یکی ازدوستان من بهم گفت که برای کنکور 99 ، تاثیر معدل برای اونهایی که کنکور نظام جدید شرکت میکنن قطعی هست ولی برای نظام قدیم مثبته . آیا این درسته یا اصلا میتونه درست باشه؟
  ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   خیر درست نیست ،هنوز برای کنکور 99 اعلام نشده و تا اواخر شهریور احتمالا اعلام میشه

 50. مهران می گوید

  سلام ببخشید تاثیر معدل درکنکور99 قطی است واین تصمیم تصویب شده یا فقط درحد یک حرف است

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهران جان
   خیر هنوز اعلام رسمی نشده

   1. مهران می گوید

    اگر تاثیر معدل قطعی هم بشه بازهم ترمیم معدل خواهد ماند. اگر تاثیر معدل قطعی بشه من حتما در خرداد99 ترمیم معدل انجام می دهم. خودم نظام جدید هستم

    1. پی سی کنکور می گوید

     بله حتما تا چند سال آینده که وجود خواهد داشت

 51. امیر حسین می گوید

  سلام ,ببخشید تاحالا شده کسی بعدگذشت ۵ یا ۶ سال از دوره پیش دانشگاهی بیاد و کنکور تجربی بده و رتبه خوبی بیاره و رشته خوبی قبول شه?یعنی بعد ۵ یا ۶ سال دوری از درس, بعد بیاد کنکور بده و قبول شده باشه?چنین چیزی ممکنه?لطفا اگه کسی بوده بگین ,ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیرحسین عزیز
   بله هر سال بوده داوطلبانی که اومدن و مجددا کنکور دادند و موفق شدند طبیعتا به اسم کسی رو در خاطر نداریم ولی در کل بستگی داره به تلاش تون و برنامه ریزی تون

 52. رضا می گوید

  سلام وخسته نباشید
  اگر کسی امتحان نهایی دوازدهم شهریور بیفته بعد دی پایش کنه برای ترمیم معدل نوبت خرداد هر درسی که خواست میتونه ثبتنام کنه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   بله خرداد میتونید تمام دروس یا یک درس خاص را ترمیم معدل کنید توجه کنید فقط یکبار میتونیم ثبت نام ترمیم معدل داشته باشید

 53. لیلا می گوید

  سلام خسته نباشید..لطفا لطفا حتما جواب بدین..من ۹۵دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی گرفتم..امسال دوباره میخام کنکور بدم..ولی نمیدونم نظام قدیم ب نفعمه یا جدید..اگه نظام جدید برم و داوطلبین بیشتره امکان درصد قبولیم پایین میاد نسبت ب نظام قدیم؟چون فک کنم داوطلبین کمتری تو نظام قدیم شرکت کنن..میشه نظر بدین؟ ممنون میشم..

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام لیلا خانم گرامی
   ما پیشنهادمون نظام جدید هست برای شما
   این صحبت هم که فرمودین،هنوز سهمیه ای در نظر گرفته نشده که بگیم درصد قبولی تون میاد پایین ،چون چه نظام جدید چه نظام قدیم سهمیه جداگانه ای ندارند و مانند دانش آموزان یک کلاس هست با دو سری کتب متفاوت ولی همه از 20 نمره گزینش میشن ولی احتمالش هست که منابع درسی یکی شون آسون تر یا سوالات یکی آسون تر باشه که در این مورد بیشتر جنبه عدالتش مدنظر هست ،شاید برای سال آینده در حد 20 درصد نظام قدیم بدن،در کل شرکت در کنکور آسان نیست حالا چه نظام قدیم چه نظام جدید،اگر هم با برنامه درس بخونید باز هم موفق خواهید شد حالا تو هر نظام تحصیلی که باشید،پس نظام تون رو که انتخاب کردید بچسبید به درس و مطالعه و درگیر حواشی نشید

 54. محسن می گوید

  سلام و عرض ادب ببخشید من نظام قدیم هستم و فعلا تمام تمرکزم درگیر مطالعه کنکوره ایا میتونم تا خرداد 99 برای ترمیم معدل شرکت نکنم چون میترسم ترمیم معدل در خرداد بر اساس کتب نظام قدیم نباشه ممنون از راهنماییتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان
   شما دی ماه و خرداد ماه فرصت دارید

 55. امير می گوید

  با سلام
  اگر کسي کارت ورود به.جلسه98 رو بگيره اما در سر جلسه حاضر نشه براي شرکت در کنکور سال 99 مشکلي داره

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   نه مشکلی ندارید ،فقط مشکل سربازی نداشته باشید کافیه

   1. امير می گوید

    ضمن تشکر از پاسخگويي شما
    پس اگر من ثبتنام کردمو کارت ورود به.جلسه رو گرفتم اما سرجلسه.نرفتم.در کنکور و پذيرش.روزانه.مشکلي ندارم؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     شما که اصلا انتخاب رشته نکردید،قطعا نباید هیچ مشکلی داشته باشید
     ولی باز هم اگر می خواهید خیالتون بیشتر راحت بشه از سایت سنجش سوال کنید

 56. علی می گوید

  سلام خسته نباشین..میخاستم بدونم شرط معدل اخر چیشد؟ ما چیکارکنیم؟
  میتونین اینم بگین ک کدوم پایه بیشتر سوالاش تو کنکور میاد؟ دهم یا یازدهم یا دوازدهم؟ تمرکزمونو بیشتر رو کدوم پایه بزاریم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   احتمالا تا آخر این ماه تکلیف تاثیر معدل هم مشخص بشه
   اما برای بودجه بندی می توانید از لینک زیر دیدن کنید :
   https://p30konkor.com/%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-99-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C/

 57. محسن می گوید

  سلام وقتتون بخیر با توجه به اظهار نظر هایی که شده به احتمال زیاد تاثیر معدل قطعی باشه ایا امکانش وجود داره مثل پارسال نظرشون در نهایت تغییر کنه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان
   انشاالله که مثبته و اگر قطعی اعلام شد بله باز هم امکانش هست تغییر کنه

 58. فاطمه می گوید

  سلام ممنونم برای اینکه به سوالات مردم اهمیت میدین
  یه سوال داشتم اگر من معدلمو ترمیم کنم این ترمیم معدل فقط در کنکور اثر میزاره یا در کل به عنوان معدل دیپلمم محسوب میشه و جایگزین معدل دیپلم قبلی من قرار میگیره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   سپاس از همراهی شما با پی سی کنکور
   بله فقط در کنکور تاثیر میگذاره و کارنامه تون تغییری نمی کنه و معدل تون تغییری نمی کنه در کارنامه

 59. سعید می گوید

  سلام معدل در کنکور سال 99 قطعی میباشد یا دارای تاثیر مثبت است؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سعید جان
   هنوز متاسفانه اعلام نشده

 60. علی می گوید

  سلام تورو خدا جواب بدین من دیپلمم نظام قدیم هستش(96)میخام بازم پشت کنکور بمونم و نظام جدید بدم حالا تکلیف من چیه؟اگه قطعی کنن من بخام ترمیم کنم باید کتابای نظام جدیدو بخونم یا قدیم برا ترمیم؟امسال قطعیه یا مثبته؟لطفاااا جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   شما در کنکور نظام جدید ثبت نام می کنید، همین
   برای ترمیم معدل هم باید منتظر بمانیم تا آبان ماه مشخص بشه،تاثیر معدل هم باید به زودی اعلام بشه ولی احتمالا مثبته

 61. علی می گوید

  با سلام
  هرکسی یچیزی میگه!
  قطعیه!مثبته!
  مثبته!قطعیه!
  دونوع سوال طرح میشه!
  یک نوع سوال طرح میشه!
  اصلا کنکور حذف میشه!!
  بدبخت ماها……

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   برای کنکور 99 دو نوع سوال جداگانه طراحی میشه و این ثابت شده هستش
   برای کنکور 99 که حذف شدنی در کار نیست،تاثیر معدل هم به احتممال زیاد مثبت باشه ولی خب باید منتظر باشیم تا به زودی اعلام بشه

 62. علی می گوید

  ممنون بابت جوابتون…
  من تو چن تا سایت مختلف دیدم,زده بود یک نوع سوال طرح میشه!!واسه همین پرسیدم.
  یعنی الان با خیال راحت بشینم کتابایه خودمو بخونم و نگران نباشم ک یک نوع سوال طرح میشه??
  ایشالله ک تاثیر معدلم مثبت باشه…

  1. پی سی کنکور می گوید

   علی جان
   ببینید تو مصاحبه رسمی با چند خبرگزاری اعلام شده و هم چنین تو نشریه پیک سنجش هم اعلام شده ولی هنوز تو سایت اطلاعیه اعلام نشده که به زودی اعلام میشه
   ما پیشنهادمون اینه که بله شروع کنید هر چه زودتر بهتر،اما اگر اطلاعیه سایت سازمان سنجش براتون مهمه باید منتظر باشید تا منتشر بشه و شروع کنید

 63. علی می گوید

  ممنون برای سایت خوبتون…
  خعلی گلی دادا 😀

  1. پی سی کنکور می گوید

   سپاس علی جان
   خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید

 64. حسین می گوید

  سلام ، ببخشید اطلاع ندارید جلسه بعدی شورای سنجش و پذیرش دانشجو چه زمانی برگزار میشه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   نه متاسفانه زمان جلسات اطلاع رسانی نمیشه

 65. آرمان می گوید

  سلام‌خسته نباشید ببخشید تکلیف تاثیر معدل کی معلوم‌میشه نمیدونیم ما چیکار کنیم بلاتکلیفیم اگه قطعیه تا ما خودمونو واسه ترمیم‌معدل آماده‌کنیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرمان جان
   واقعا مشخص نیست ولی نگران نباشید برای ترمیم معدل فرصت خواهید داشت

 66. حسین می گوید

  سلام، من سال ۹۵ کنکور دادم که تا اوایل خرداد تاثیر معدل قطعی بود برا ۸ درس ترمیم معدل ثبت نام کردم ولی بعد که مشخص شد تاثیر مثبته من به جز شیمی تو بقیه درس های ثبت نام کرده شرکت نکردم .حالا از دانشگاه انصراف دادم و میخوام برا قبولی دندان پزشکی تو کنکور شرکت کنم میخواستم بدونم اگه خدای نا کرده تاثیر مثبت نشد میتونم باز توی ترمیم معدل شرکت کنم؟ممنون میشم جواب بدید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   فعلا که اعلام شده هر داوطلب یکبار میتواند از ترمیم معدل استفاده کند

 67. فریبرز می گوید

  سلام واقعا خسته نباشید.سوالی داشتم ممنون میشم جوابگو باشید.من سال 95 پیام نور رفتم بخاطر سربازی و بالاخره بعد دو ترم مرخصی و یک ترم تحصیل در کنکور 97 دکتری دامپزشکی شبانه قبول شدم و از پیام نور انصراف دادم.الان هم بعد دو ترم از دانشگاه مرخصی گرفتم و قصد شرکت در کنکور 99 را دارم ایا برای کنکور یا ثبتنام مجدد در دانشگاه بعد از 99 مشکلی برام پیش میاد؟؟(تا الان از سهمیه روزانه استفاده نکردم)خیلی ممنون میشم جوابمو بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فریبرز جان
   ببینید تا جایی که ما اطلاع داریم،شما یکبار از پیام نور استفاده کردید و یکبار می توانستید بعد از انصراف قبول شوید که در دامپزشکی قبول شده اید ولی بیشتر از یکبار نمی توانید از انصراف استفاده کنید
   بهتره برای اطمینان از سایت سنجش ،و پلیس+10 سوال کنید
   همچنین می توانید مطلب زیر را بخوانید :
   https://p30konkor.com/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C/

   1. فریبرز می گوید

    از پلیس +10 که سوال کردم گفتن قانون انصراف یعنی در هر مقطعی یه بار حق انصراف داری مثلا من قبلا کاردانی بودم تو پیام نور و الانم دکتری پیوسته.ولی دیگه واقعا هرکی یه چیزی میگه و گیج شدم و تازه هم مرخصی گرفتم بنظرتون راه چاره چیه؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     فریبرز جان
     مجددا بررسی کردیم
     قانون نظام وظیفه برای شرکت درکنکور سال گذشته به این صورت بوده :
     12- دانشجويان انصرافي بدون غیبت چنانچه از تاریخ 22/8/90 (ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی) الزاماً یک بارانصراف از تحصیل داده باشند و تاریخ انصراف آنها نیز در سنوات اولیه بوده باشد و همچنين از تاريخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلي تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از يك سال سپري نشده باشد

 68. شیما می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید..من دانشجوی روزانه بودم و به قصد شرکت تو کنکور انصراف دادم..ایا واسه کنکور میتونم بازم از سهمیه مناطقم استفاده کنم یا فقط یکبار میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شیما خانم گرامی
   بله باز هم می توانید

 69. علی می گوید

  با سلام
  کی مشخص میشه ک تاثیر معدل بلخره قطعیه یا مثبت??
  به نظرتون تو مهرماه معلوم میشه یا ن?

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   یه سری صحبت ها هستش که تا آخر این ماه اعلام بشه اما خب مشخص نیست دقیقا

   1. مهدی می گوید

    سلام دقیقا چ زمانی اعلام میشه که تاثیر معدل قطعیه یا مثبت؟؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     مهدی جان واقعا مشخص نیست ولی به طور غیر رسمی گفته شده بود تا آخر مهر ،متاسفانه سازمان سنجش هم جزئیاتی در این رابطه نمیده

 70. نیما می گوید

  سلام من کنکور ۹۸ رو شهرستان بودم و منطقه ۳
  برای کنکور ۹۹ میتونم در شهر کرج در کنکور شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیما جان
   بله مشکلی وجود نداره،محل حوزه رو کرج بزنید،برای اطمینان بیشتر هم می توانید از سایت سنجش سوال کنید

 71. امیر می گوید

  واقعا با این تغییرات نظام اموزشی اینده ما نظام قدیما رو خراب کردن. دانشگاهی که اخرین قبولی پارسالش ده هزارتا بالا تر از رتبه امسال من بود رو نیاوردم اگه کنکور سال بعد هم سوابق قطعی بشه که دیگه کلا باید قید کنکورو زد.

 72. arman می گوید

  سلام. خسته نباشید. ببخشید ما الان ۳ماهه همش استرس داریم و بلاتکلیفیم از کی و از کجا باید پیگیر تاثیر معدل باشیم و خبر دار بشیم که بالاخره چه زمانی معلوم‌میشه متاسفم واسه مجلسی که نمیتونه جواب بچه‌ هارو بده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرمان جان
   باید جلسه شورای سنجش و پذیرش تشکیل بشه تا اطلاع رسانی بشه،فعلا خودتون رو درگیر تاثیر معدل نکنید ،انشاالله که مثبته

 73. آزی می گوید

  این پیام رو دارم به کل کسانی ک توی این ماجرای تغییر سبک کنکور و این مسائل و دردسرهایی ک دارن واسه داوطلب ها پیش میارن میگم،همینجوریش عم ما(تجربی)هزارو یک مشکل سر راهمون هست،نون دونه ای300تومان ،ما پول نداریم یه میان وعده بخوریم انرژی داشته باشیم ک درس بخونیم و اقای خدایی واسه خودش نشسته با حقوق معلوم نیشت چندمیلیونش راحت پشت صندلیش و بدون دغدغه نظرمیده درمورد سوابق تحصیلی و باکمال حماقت به ما راه حل هم میده:ترمیم معدل!اخه ادم!توچه میفهمی مردم پول نون شب ندارن ها؟من چ شکلی ب بابام بگم واسه هر کدوم از امتحانام پول بده ک برم دوباره امتحان بدم؟هیچکس با تاثیر قطعی موافق نیست!#رهبر تورو خدا تو به داد ما برس،جوون ها همین طوریش مشکل از اسمون براشون میباره تورو مرگ عزیزانتون توی این شرایط اقتصادی پشت ما باشید،بزارید وارد دانشگاه بشیم و هرکس ب رشته ی مطلوب و لایقش برسه بی دغدغه ی اضافی!این کار فقط باعث رشد ترک تحصیل میشه…من فقط مجبورم دادم رو ب گوش رهبر برسونم،مهربون تروخوش قلب ار ازین پدر نمیشناسم،میدونم ک خودش ب ماکمک میکنه،اقای خدایی درضمن اگ این تاثیز قطعی معدل قرار بود باشه،الان خود شما توی این سمت قرار نداشتید،چون با استعداد تر و فهمیده تر ممکنه خیلی بیشتر پیدا بشه!چطوره امسال شمام کنکور بدید!؟
  امیدوارم کسی از حرفام بی ادبی رو برداشت نکنه!ما فقط دنبالحقمون هستیم،و میدونم نمایندگان عزیز و دلسوز مجلسمون مثل پارسال پشتمون هستن!و البته اقای خدایی هم خودش کم کم درکمون میکنه..ببخشید ک تندحرف زدم،وافعا دلگیرم….جور کردن پول خیلی سخته،نداریم ک ترمیم کنیم معدلمونو

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست گرامی
   سپاس از پیام ارزشمند شما
   البته ذکر یک نکته لازمه که بیشتر مسئولین آموزش و پرورش تمایل به تاثیر معدل دارند تا سازمان سنجش و درآمد طرح هایی همچون ترمیم معدل هم تنها به جیب آموزش و پرورش می رود!

 74. مهشید می گوید

  سلام بالاخره تاثیر معدل توی کنکور ۹۹ اعلام نشد .به خدا ما رو گذاشتن سر کار بااین کارهاشون.ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهشید خانم گرامی
   رئیس سازمان سنجش در تازه ترین مصاحبه شون گفتند که احتمالا تا آخر این ماه مشخص میشه و به احتمال زیاد مثبت میشه

 75. مهشید می گوید

  مرسی از شما که جواب دادین.خدا از دهنتون بشنوه اگه اینجوری بشه خیلی خوبه.اگه مثل چیزای دیگه دقیقه نود تغییرش ندن.

  1. امیرحسین می گوید

   سلام اگه مجلس تاثیر معدل رو مثبت اعلام کرد اصلا چه جوری اعمال میشه با ذکر یه مثال توضیح بدین
   ممنون

   1. پی سی کنکور می گوید

    تاثیر معدل به صورت رسمی مثبت اعلام شد،مثال هم داخل مطلب موجوده،لطفا مجددا مطلب را با دقت بخوانید

 76. لاله می گوید

  با سلام من یه سئوال داشتم.برای کنکور ۹۹ نظام قدیمی از چه منابعی استفاده کنن.مرسی اگه جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام لاله خانم گرامی
   طبق لیست زیر تهیه کنید :
   https://p30konkor.com/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C/

 77. مهتاب می گوید

  سلام منظوم قدیما برای کنکور از چه منابعی استفاده کنیم بهتره؟

  1. پی سی کنکور می گوید
 78. Fatemeh می گوید

  سلام وقت بخیر
  تآثیر معدل برای کنکور 99 (نظام قدیم)مثبته یا قطعی؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   تاثیر معدل برای کنکور 99 هنوز مشخص نیست ولی به احتمال زیاد مثبته

 79. آرمان می گوید

  سلام بالاخره تکلیف تاثیر معدل کی معلوم‌میشه .مشخص نیست جلسه شوراسنجش وپذیرش دانشجو کی برگزارمیشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرمان جان
   واقعا مشخص نیست ولی خب احتمال تاثیر معدل مثبت خیلی زیاده

 80. حسین می گوید

  سلام میگم توی تاثیر معدل تمام دروس امتحان نهایی تاثیر دارن مثلا سلامت بهداشتو این درس چرتا که توی کنکور نستنو میگم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   خیر درسی مانند سلامت و بهداشت در کنکور تاثیری ندارد و پاسخ آن را نیز باید آموزش و پرورش بدهد که چرا درسی که در کنکور موثر نیست نهایی برگزار میشه

 81. مهران می گوید

  سلام ببخشید.تاثیرمعدل در کنکور99 هنوز معلوم نشده است؟؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهران جان
   خیر ولی گفته شده که در دستور جلسه شورای سنجش و پذیرش وجود داره و به زودی اعلام میشه

 82. سمانه می گوید

  تاثیرمعدل براکنکور تجربی سال ۹۹نظام قدیم قطعیه یامثبت؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سمانه خانم گرامی
   30 درصد تاثیر مثبت هستش برای کنکور 99

 83. علی می گوید

  سلام دوست عزیز و گرامی
  من نظام قدیم رو خونم و دیپلمم هم سال ۹۶ گرفتم الان میخوام به کنکور ۹۹ نظام جدید ثبت نام کنم
  آیا تاثیر معدل من ۳۰ درصدی خواهد بود یا ۲۵ درصدی ؟
  در ضمن من سهمیه ۵ درصدی هم دارم
  فعلا لنگه حالا چی بشه ملعوم نیست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   تاثیر مثبته ،برای شما هم 30 درصد تاثیر مثبته و از لحاظ تاثیر معدل جای نگرانی نیست

 84. مرتضی می گوید

  سلام خسته نباشید آیا این امکان هست که ترمیم معدل برداشته شود؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرتضی جان
   از نظر ما که خیلی احتمالش ضعیفه،چون هم جنبه درآمد زایی داره و هم به قول خودشون یه فرصت جبرانی هست برای داوطلبان کنکور

 85. امیرحسین می گوید

  سلام برای مثال اگه یه نفر معدل سال دوازدهمش ۱۷ بشه آیا امکان پزشکی قبول شدنش هست،؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین جان
   تا وقتی که تاثیر معدل مثبت هست بله شدنیه و بیشتر نتیجه کنکورتون ملاکه

 86. مرتضی می گوید

  سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم با معدل ۱۱/۹۲ قصد دارم دوباره کنکور شرکت کنم باهدف پزشکی یا رشته های پیراپزشکی اما به علت پایه ضعیف و سربازی پیش روم برنامه ام برای کنکور ۱۴۰۲ میباشد خیلی به رشته های تجربی علاقه دارم به نظر شما این تصمیم را اجرایی کنم و وارد این راه بشوم؟ کنکور تا ۱۴۰۲ برگزار میشود؟میتوانم ترمیم معدل انجام بدهم ؟وترمیم معدل در کنکور سالهای بعد تاثیر دارد؟ترمیم معدل را تصمیم دارم در ۱۴۰۱ بعد از سربازی انجام بدهم دروس کدام نظام را برای ترمیم باید امتحان بدهم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرتضی جان
   حقیقتا غیر از خدا کسی از آینده خبر نداره،ما هم تنها بر حسب احتمالا می توانیم پیشنهاد دهیم و غیب گو نیستیم
   مجلس به دنبال طرح جدید کنکور هست که تاثیر معدل سه سال آخر هم شاملش میشه،به نظر ما که بله باز هم کنکور برگزار میشه حتی در سال 1402 که سه سال دیگه میشه حدودا،و ترمیم معدل هم برای تمامی دروس بهتره انجام بشه و شما باز بررسی کنید ببینید که بهترین زمان تسلط و وقتی که می توانید بگذارید کی هست،همون رو انجام بدید

 87. مرتضی می گوید

  سلام آیا در سالهای بعد ممکن است رشته پزشکی یا پرستاری شرط معدل بشود مثل دانشگاه فرهنگیان؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرتضی جان
   خیلی بعیده

 88. حسین می گوید

  سلام میگم تاثیر معدل مثبته دیگه قطعا ما نظام جدیدی ها نگران نباشیم دیگه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   خیالتون راحت راحت، تاثیر معدل برای کنکور 99 مثبت اعلام شد

 89. علی می گوید

  سلام و خسته نباشین
  میخواستم بدونم منی ک معدل دیپلم نظام قدیمم پایینه و تاثیر معدل مثبته امکان قبولی پزشکی ندارم؟ یا دنبال ترمیم معدل باشم؟ حتی اگه تو کنکور درصد خوب بزنم چی؟
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   چرا ندارید به شرط کسب درصدهای خوب پزشکی هم قبول می شوید،تاثیر معدل هم مثبته اگر به ضررتون باشه که تاثیر داده نمیشه و نگران نباشید فقط سعی کنید درصد خوبی رو در کنکور کسب کنید

 90. میلاد می گوید

  سلام.ببخش یه سوال دارم.میخوام کنکور 99 شرکت کنم .نظام قدیم دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک گرفتم.آیا مجاز به شرکت در این آزمون میباشم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میلاد جان
   بله مجاز هستید
   مطلب زیر مربوط به مدارک لازم برای ثبت نام کنکور را نیز می توانید بخوانید :
   https://p30konkor.com/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

 91. مهران می گوید

  سلام ببخشید سوالی داشتم:
  آیا سازمان سنجش به کسی که رتبه ی پارسالش خیلی بد بوده و معدلش پایین است اگر اون فرد رتبه ی برتر بشه بهش مشکوک میشه ؟؟؟؟
  لطفا پاسخ دهید؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهران جان
   در سال های قبل بله این مورد رو گفتند،ولی خب نگران نباشید می توانید این مورد رو در وقت خودش پیگیری کنید و الان تنها به کسب رتبه بهتر فکر کنید

 92. Ssss می گوید

  سلام وقت بخیر
  من میخواستم کنکور ۹۹‌سراسری شرکت کنم…

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   سوالتون چون غیر مرتبط با این مطلب بود در انجمن پاسخ داده شد :
   https://ask.p30konkor.com/questions/question/%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*