تاثیر معدل در کنکور 99 سازمان سنجش (جامع و بروز شده)

تاثیر معدل نظام قدیم و نظام جدید در کنکور 99

تاثیر معدل در کنکور 99

پی سی کنکورتاثیر معدل همواره یکی از مهم ترین چالش های چند سال اخیر برای داوطلبان کنکور بوده ، به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب به طور جامع به میزان تاثیر معدل در کنکور 99 بپردازیم،پس با ما همراه باشید.

 و اکثرا داوطلبان از این نوع پرسش ها را مطرح می کنند که در سال 99 تاثیر سوابق تحصیلی چگونه خواهد بود؟ ،به همین خاطر قصد داریم تا در این مطلب آخرین اخبار و اطلاعات در این رابطه را با شما کاربران عزیز به اشتراک بگذاریم،پس با ما همراه باشید.

 اگر به دنبال جزئیات بیشتری از کنکور 99 هستید از مطالب  منابع کنکور 99 | بهترین منابع کنکور 99 | تاثیر معدل کنکور 99| برنامه ریزی برای کنکور 99|روش مطالعه دروس کنکور 99 دیدن کنید.

– منظور از تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99

در حال حاضر برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان پایه دوازدهم که امتحانات پایان ترم آن ها به صورت هماهنگ و نهایی برگزار شده است ، سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام جدید گفته می شود،لازم به ذکر است که در حال حاضر امتحانات پایه یازدهم شامل سوابق تحصیلی نمی شود و تنها امتحانات نهایی دوازدهم به عنوان سابق تحصیلی در نظر گرفته می شود.

و برای داوطلبان نظام قدیم نیز که امتحانات سال سوم دبیرستان آن ها به همراه سایر دروس پیش دانشگاهی که به صورت نهایی و کشوری برگزار شده، سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام قدیم گفته می شود.

میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۹ پس از جلسه شورای سنجش و پذیرش در این مطلب قرار می گیرد که می تواند به صورت مثبت یا قطعی در نظر گرفته شود.

 

– فلسفه و علت افزایش سوابق تحصیلی در کنکور 99 چیست؟

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری مصوبه مجلس است. طبق قانون، اعمال سوابق باید به نحوی باشد که بتدریج ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق سوابق تحصیلی پر شود که سهم سوابق تحصیلی در آن ۱۰۰ درصد است، اما برای باقی رشته‌ها دو روش دیگر در قانون آمده که یکی “اعمال سابقه تحصیلی و کنکور عمومی” و دیگری “اعمال سابقه تحصیلی و کنکور عمومی و اختصاصی” است. در هر صورت سابقه تحصیلی در کنکور، اثرگذار و قانونی است. به همین جهت مادامی که کنکور برقرار باشد سابقه تحصیلی هم در آن اعمال می‌شود و به این معناست که هر چه سهم سابقه تحصیلی افزایش یابد، سهم نمره کنکور در گزینش کم می‌شود.

آخرین اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه تاثیر معدل کنکور 99

 

1- براساس مصوبه جلسه مورخ 98/08/01 شوراي سنجش و پذيرش،‌ در آزمون سراسري سال 1399، ميزان تأثير سوابق تحصيلي، حداكثر 30 درصد و با تأثير مثبت اعمال مي شود به طوري كه:

تاثیر معدل کنکور 99 برای داوطلبان نظام جدید

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را سال 1398 يا 1399 و در نظام آموزشي جديد (3-3-6)‌ اخذ نموده و امتحانات دروس پايه دوازدهم آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه دوازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد 3-3-6) به ميزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

تاثیر معدل کنکور 99 برای داوطلبان نظام قدیم 

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 الي 1397 در نظام آموزشي قبلي اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه يازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام قديم)‌ به ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت و داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (پايه دوازدهم ـ سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت اعمال مي شود. در مجموع ميزان تأثير سوابق تحصيلي حداكثر 30 درصد است و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

 

تاثیر معدل کنکور 99 شامل چه کسانی نمی شود؟

افرادی که دیپلم خود را قبل از سال های 1384 کسب کرده اند و سایر داوطلبانی که غیر از دو مورد فوق می باشند شامل تاثیر معدل نمی باشند و هم چنین افرادی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند شامل تاثیر نمرات پیش دانشگاهی نمی شوند .

تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند چگونه است؟

تاثیر معدل کنکور 99 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند نیز به این صورت است که این افراد نیز شامل تاثیر معدل می شوند اما با توجه به دیپلم میزان تاثیر معدل متفاوت خواهد بود.(در این رابطه می توانید مطلب تاثیر معدل برای رشته های غیر مرتبط با دیپلم)

نسبت به دیپلم های مرتبط شامل تاثیر معدل کمتری می باشند.

به طور مثال داوطلبی که دیپلم ریاضی یا انسانی دارد و قصد شرکت در کنکور تجربی را دارد،سوابق تحصیلی آن با توجه به دروس موجود محاسبه می شود و کمتر از درصد مورد نظر در آن سال(مثلا در کنکور 98 : تاثیر معدل 30 درصد ) می باشد.

 

اگر تاثیر معدل کنکور 99 قطعی بشه چگونه نمرات را ارتقا دهیم؟

اگر به هر دلیل در کنکور 99 بر خلاف سالهای گذشته تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته شود،که البته امیدواریم تا زمانی که شرایط و امکانات برای تمام داوطلبان یکسان نباشه،تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته نشود،ولی اگر این اتفاق رخ داد می توانید از ترمیم معدل دروس استفاده کنید.( مشاهده ترمیم معدل کنکور 99 )

 

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 برای دانش آموزان کاردانش و فنی و حرفه ای چگونه است؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 98) :  دانش آموزان رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای نیز می توانند در یکی از رشته های (ریاضی یا تجربی یا انسانی) شرکت کنند ،این داوطلبان شامل تاثیر معدل در کنکور 99 نمی باشند و اگر تمایل به اعمال تاثیر سوابق تحصیلی دارند باید در امتحانات نهایی رشته مورد نظر شرکت کنند.

 

تاثیر معدل دهم و یازدهم در کنکور 99 چگونه است؟

در حال حاضر تنها در پایه دوازدهم امتحانات نهایی برگزار می شود وبه همین دلیل نیز تنها از پایه دوازدهم به عنوان سابقه تحصیلی یاد می شود و معدل پایه دهم و یازدهم تاثیری در کنکور ندارند.

 

– تفاوت میان تاثیر مثبت معدل و تاثیر قطعی معدل کنکور

تاثیر مثبت معدل در کنکور 99 یعنی چه؟ به زبان خیلی ساده تاثیر مثبت معدل می گوید برای داوطلب دو نمره بساز، یک نمره کنکور و یک نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) است؛ و نمره سوابق تحصیلی باعث کاهش نمره کنکور شود تاثیر مثبت معدل اثر داده نمی شود بنابراین بستگی به نمره کنکور دارد .
اگر داوطلبی نمره کنکور بیشتری نسبت به نمره سوابق تحصیلی داشته باشد، نمره متوسطه اثر داده نمی شود تا نمره کنکور کاهش پیدا نکند.

تاثیر قطعی معدل در کنکور 99 یعنی چه؟ اما در مورد تاثیر قطعی معدل نیز می توان گفت؛ که داوطلب هر نتیجه ای در کنکور کسب کند نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) در نتیجه نهایی و تعیین رتبه تاثیرگذار خواهد بود ،حال این تاثیر چه به نفع داوطلب باشد چه نباشد در نتیجه نهایی آن موثر خواهد بود.

میزان تاثیر معدل کنکور 99

– تاثیر معدل در کنکور ۹۹ به نفع یا ضرر داوطلبان؟

طی چند سال گذشته آموزش و پرورش سعی داشته به دلایل مختلفی نقش تاثیر معدل در کنکور 99 را پر رنگ کند،اما در واقعیت دانش آموزان زیاد موافق این طرح نیستند. به گونه ای که در نظرسنجی که توسط سازمان سنجش از میان داوطلبان کنکوری انجام شد ،طبق نظرسنجی سازمان سنجش ۸۵ درصد داوطلبان تمایل به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور ندارند ،هم چنین در نظر سنجی دیگری که در شبکه یک سیما در برنامه مناظره با حضور موافقان و مخالفان برگزار شد 87 درصد داوطلبان موافق تاثیر مثبت کنکور بودند.

با توجه به این نظر سنجی ها و سایر تحقیق های انجام شده ؛ در حال حاضر تاثیر قطعی معدل با عدالت آموزشی مغایر است و براساس گزارش های سازمان سنجش و پذیرش تاثیر قطعی معدل به زیان دانش‌آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم است،که خوشبختانه در کنکور سال 99 نیز به صورت مثبت تاثیر معدل در نظر گرفته می شود.

 

نظرات رتبه های برتر کنکور 97 در مورد تاثیر معدل :

 • ایزدمهر احمد نژاد (رتبه 1 کنکور تجربی 98 ) : من به هیچ عنوان با تاثیر قطعی موافق نیستم، چون به نظرم تاثیر مثبت بهتر است. از طرف دیگر آموزش و پرورش هم از لحاظ امنیت در برگزاری آزمون‌های امتحان نهایی و هم از لحاظ کیفیت سوالات دارای ضعف است. همچنین موضوع سلامت در برگزاری امتحانات، آزمون‌ها و تقلب‌هایی که بعضا در این امتحانات صورت می‌گیرد، خیلی جای بحث دارد. از نظر من مراقب‌های امتحانات نهایی چندان رعایت نمی‌کنند که تقلبی در جلسه امتحان صورت نگیرد

 

 • علیرضا شاطری (رتبه یک گروه آزمایشی رشته ریاضی و فنی) با اشاره به اینکه با تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور مخالف است، گفت: تاثیر قطعی اصلا خوب نیست به این دلیل که  سوالات امتحان نهایی با سطح سوالات کنکور قابل قیاس نیستند و ساده‌تر از کنکور است و حالا قرار است که تاثیر قطعی در کنکور لحاظ شود و این به نظرم درست نیست، یا باید سطح کنکور را پایین‌ترین بیاورند یا سطح سوالات امتحان نهایی را بالاببرند تا این تاثیر منطقی‌تر باشد به نظرم تاثیر مثبت خیلی عادلانه‌تر بود.
 • امیررضا براتی (رتبه یک گروه آزمایشی علوم تجربی) نیز تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور را بهتر دانست و گفت: من نظر مثبتی درباره تاثیر قطعی ندارم و فکر می‌کنم بهتر بود که تاثیر مثبت باشد، یا اگر فکر می‌کنند یک جلسه کنکور نمی‌تواند آینده دانش آموزان را روشن کند، شاید بهتر باشد که مثلا طی دو  مرحله کنکور برگزار شود و بعد از نمرات میانگین بگیرند. با این وجود می‌توان با تلاش و سختی به موفقیت رسید و هر مانعی که سر راه باشد با عزم و اراده برداشت.
 • فاطمه ملکی (رتبه یک گروه آزمایشی علوم انسانی) نیز در این باره نظر خود را بیان کرد و گفت: من کاملا مخالف تاثیر قطعی هستم به این دلیل که اگر کسی تلاش زیادی برای امتحان نهایی نکرده یا به هر دلیلی شرایطی داشته که نتوانسته خوب درس بخواند به کنکور به عنوان یک فرصت نگاه می کند تا بتواند کاستی های گذشته را جبران کند.
 • فروغ رنجبر (رتبه یک گروه آزمایشی هنر) با اشاره به موافقتش نسبت به تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور بیان کرد: من موافق تاثیرقطعی هستم، یعنی مخالف خاصی با این طرح ندارم. به هر حال این طرح به دانش آموزان و گروه‌های آزمایشی که در آن شرکت می‌کنند، بستگی دارد و درباره کنکور هنر من موافق تاثیر قطعی هستم.

آخرین اخبار تاثیر معدل در کنکور 99  :

سه شنبه 15 آبان 97 :

اطلاعیه سازمان سنجش در مورد ساز و کار و نحوه تاثیر معدل در کنکور 99 :

میزان و نحوه تاثیر معدل کنکور 99 براي پذيرش رشته‌هاي با آزمون کنکور 99 و بعد از آن، حداكثر ظرف يك ماه توسط كارگروه بررسي و جمع‌بندي و پس از تصويب در شوراي سنجش و پذيرش دانشجو اطلاع‌رساني خواهد شد.

سه شنبه 13 آذر 97 :

اظهار نظر رئیس سازمان سنجش در مورد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99

خدایی با اشاره به تغییر تأثیر معدل در کنکور اضافه کرد: شرایط کلان کشور و جمع‌بندی شورای سنجش و پذیرش این بود که تأثیر معدل مثبت باشد ولی تاثیر معدل برای کنکور ۹۹ قطعی است.

جمعه 17 اسفند 97 :

اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش در مورد تاثیر معدل در کنکور سال 99

به نقل از تسنیم ؛ سید محمد بطحایی عصر امروز در ادامه سفر به شهرستان عسلویه کلاس‌های تقویت بنیه علمی دانش آموزان را در دبیرستان حضرت مریم( س) در روستای آخند عسلویه مورد بررسی قرار داد. وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با دانش آموزان از آنان خواست تا مسائل آموزشی و پرورشی مدرسه و مشکلات خود را بیان کنند. بطحایی در پاسخ به نگرانی‌های دانش آموزان در رابطه با کنکور تصریح کرد: اعمال معدل در کنکور بسیار به نفع دانش آموزان است که در کنکور سال 99 اجرایی می‌‌شود.

چهارشنبه 4 اردیبهشت 98

رئیس سازمان سنجش درباره کمپین مساله تاثیر سوابق و چگونگی طراحی سوالات نظام جدید و قدیم برای کنکور ۹۹ به خبرگزاری فارس گفت :  از یک سال و نیم قبل از زمان کنکور ۹۹ اطلاع‌رسانی‌ها صورت گرفته و داوطلبان می‌توانند بر همان اساس که مصوبه قانونی است، عمل کنند.

سه شنبه 1 مرداد 98

نامه دیده بان شفافیت؛تاثیر معدل 99 را همانند کنکور 98 در نظر بگیرید

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌‌هایی به وزرای علوم، بهداشت و سرپرست وزارت آموزش و پرورش، از آنان خواست با پرهیز از هرگونه تصمیم گیری تنش‌زا ، آزمون سراسری ۹۹ نیز مثل امسال بدون در نظر گرفتن تأثیر قطعی معدل یک سال برگزار شود.

 

یکشنبه 6 مرداد 98

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ؛تاثیر معدل سال 99 مثبت باشد

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره سهم معدل در کنکور 99 گفت: تصمیم‌گیری درباره این موضوع از اختیارات شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و کمیسیون آموزش مجلس و دولت به این موضوع ورود نخواهند کرد زیرا قانون این شورا را موطف کرده که مشخص کند شرایط باید به چه صورت باشد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته مصوب کردند که معدل با تأثیر قطعی برای داوطلبان کنکور اعمال و محاسبه شود؛ اما با توجه به اینکه نتوانستند آزمون‌ها را به صورت استاندارد برگزار و عدالت آموزشی را در سراسر کشور اجرا کنند، به وزیر علوم به عنوان رئیس شورای سنجش و پذیرش دانشجو پیشنهاد شد این امر را مجدداً بررسی و اصلاح کنند.

شرایط نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است

وی بیان کرد: شورای سنجش و پذیرش دانشجو ترکیبی قوی دارد و وزرای علوم، آموزش و پرورش، بهداشت و معاونان آموزشی ۳ دستگاه و رئیس سازمان سنجش در ان عضویت دارند و بر اساس اصلاحیه آنها در سال گذشته، معدل با تاثیر مثبت در کنکور محاسبه شد.

احمدی لاشکی ادامه داد: اگرچه اکنون نیز تصمیم‌گیری در اختیار شوراست اما معتقدم شرایط نسبت به سال گذشته تغییر نکرده و بهتر است که امسال نیز اثر معدل را به صورت قطعی در نظر نگیرند بلکه به صورت تاثیر مثبت اعمال شود.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: هیچ تغییری نسبت به سال گذشته انجام نشده؛ آزمون‌ها به همان روال سال گذشته انجام شد؛ مقرر شده بود تصحیح اوراق به صورت الکترونیکی باشد اما انجام نشد؛ لذا با توجه به اینکه این اتفاقات و زمینه‌ها مهیا نشد بهتر است که امسال نیز تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت باشد.

 

خبر نهایی و تکمیلی

6 آبان 98

طبق اعلام شورای سنجش و پذیرش؛ تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 به میزان 30 درصد تاثیرمثبت در نظر گرفته شد.

 

منابع : پی سی کنکور ،سازمان سنجش،ایرنا،ایسنا،همشهری،ایلنا

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=6152

ممکن است شما دوست داشته باشید
208 نظر
 1. خسرو می گوید

  سلام..
  بنده دیپلم نظام قدیم ریاضی فیزیک و تمایل دارم در کنکور نظام حدید تجربی شرکت نمایم
  با توجه ب پایین یودن معدل کتبی تصمیم گرفتک دیپلم تحربی دید بگیرم ..درصورت گرفتن دیپلم جدید اول اینک ل بنده دیپلم نظام جدید تعلق میگیرد؟و تاثیر معدل ب مانند سایر دانش اموزان میلاشد؟
  و یا اینک همان نظام قدیم ب من میدهند؟چگونه معدل رو تاثیر میدهند

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام خسرو جان
   وقتی که دیپلم جدید می گیرید طبیعیه که همون دیپلم رو هم براتون در نظر می گیرند برای کنکور تجربی،تاثیر برای شما هم همانند سایر داوطلبان خواهد بود برای مثال امسال 30 درصد مثبت بوده
   وقتی برای نظام جدید هم افدام می کنید،پس حتما دیپلم نظام جدید می گیرید

 2. Yegane می گوید

  سلام یه سوال داشتم داخل کارنامه ی دوازدهم ۲ تا معدل نوشته شده یکی معدل دیپلم یکی معدل کل دیپلم واسه ی تاثیر سوابق کدوم لحاظ میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   معدل کتبی امتحان نهایی لحاظ میشه

 3. محمد می گوید

  سلام. من الان ثبت نام ترم بهمن دانشگاه رو کردم اما با توجه ب اینک یک ماه دیگ از سربازیم مونده با کلی تلاش فقط اجازه ثبت نام بهم دادن و گفتن فعلا اجازه امتخاب واحد نداری تا زمانی که نامه تسویه خدمتی بیاری منتها کلاس هاتو شرکت کن تا بعد از اینک تسویه اوردی انتخاب واحد بکنیم میخواستم بدونم اخرای برج۱۲ امکان انتخاب واحد هست و مشکلی برام پیش نمیاد از قبیل اینکه مثلا بیان الکی یه ترمو مرخصی رد کنن یا موقع امتحانات مشکل پیش بیاد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   اگر دانشگاه موافقت کرده که احتمالا مشکلی پیش نمیاد
   در صورت نیاز یه گواهی بگیرید از اون ارگان خدمتی و به دانشگاه تحویل بدید که مشکلی پیش نیاد

 4. Ssss می گوید

  سلام وقت بخیر
  من میخواستم کنکور ۹۹‌سراسری شرکت کنم…

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   سوالتون چون غیر مرتبط با این مطلب بود در انجمن پاسخ داده شد :
   https://ask.p30konkor.com/questions/question/%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3

  2. علی می گوید

   سلام ببخشید برای قبولی رشته پزشکی تحقیقات محلی به عمل میارن؟یا مثلا دفتر انضباطی مربوط به مدرسه رو چک میکنن؟
   من یه تعهد بخاطر درگیری و دعوا تو مدرسه دارم و یه بارم بخاطر اوردن موبایل تعهد دادم و سه روز از مدرسه اخراج شدم
   برای قبولی پزشکی مشکلی پیش نمیاد؟

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام علی جان
    سوال غیر مرتبط با مطلب در انجمن باید مطرح شوند
    سوال شما در انجمن پاسخ داده شد :
    ask.p30konkor.com/questions/question/تحقیقات-محلی-برای-قبولی-پزشکی؟

    1. علی می گوید

     خیلی خیلی ممنون خیالم راحت شد

     1. پی سی کنکور می گوید

      موفق باشید

 5. مهران می گوید

  سلام ببخشید سوالی داشتم:
  آیا سازمان سنجش به کسی که رتبه ی پارسالش خیلی بد بوده و معدلش پایین است اگر اون فرد رتبه ی برتر بشه بهش مشکوک میشه ؟؟؟؟
  لطفا پاسخ دهید؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهران جان
   در سال های قبل بله این مورد رو گفتند،ولی خب نگران نباشید می توانید این مورد رو در وقت خودش پیگیری کنید و الان تنها به کسب رتبه بهتر فکر کنید

 6. میلاد می گوید

  سلام.ببخش یه سوال دارم.میخوام کنکور 99 شرکت کنم .نظام قدیم دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک گرفتم.آیا مجاز به شرکت در این آزمون میباشم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میلاد جان
   بله مجاز هستید
   مطلب زیر مربوط به مدارک لازم برای ثبت نام کنکور را نیز می توانید بخوانید :
   https://p30konkor.com/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

 7. علی می گوید

  سلام و خسته نباشین
  میخواستم بدونم منی ک معدل دیپلم نظام قدیمم پایینه و تاثیر معدل مثبته امکان قبولی پزشکی ندارم؟ یا دنبال ترمیم معدل باشم؟ حتی اگه تو کنکور درصد خوب بزنم چی؟
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   چرا ندارید به شرط کسب درصدهای خوب پزشکی هم قبول می شوید،تاثیر معدل هم مثبته اگر به ضررتون باشه که تاثیر داده نمیشه و نگران نباشید فقط سعی کنید درصد خوبی رو در کنکور کسب کنید

 8. حسین می گوید

  سلام میگم تاثیر معدل مثبته دیگه قطعا ما نظام جدیدی ها نگران نباشیم دیگه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   خیالتون راحت راحت، تاثیر معدل برای کنکور 99 مثبت اعلام شد

 9. مرتضی می گوید

  سلام آیا در سالهای بعد ممکن است رشته پزشکی یا پرستاری شرط معدل بشود مثل دانشگاه فرهنگیان؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرتضی جان
   خیلی بعیده

 10. مرتضی می گوید

  سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم با معدل ۱۱/۹۲ قصد دارم دوباره کنکور شرکت کنم باهدف پزشکی یا رشته های پیراپزشکی اما به علت پایه ضعیف و سربازی پیش روم برنامه ام برای کنکور ۱۴۰۲ میباشد خیلی به رشته های تجربی علاقه دارم به نظر شما این تصمیم را اجرایی کنم و وارد این راه بشوم؟ کنکور تا ۱۴۰۲ برگزار میشود؟میتوانم ترمیم معدل انجام بدهم ؟وترمیم معدل در کنکور سالهای بعد تاثیر دارد؟ترمیم معدل را تصمیم دارم در ۱۴۰۱ بعد از سربازی انجام بدهم دروس کدام نظام را برای ترمیم باید امتحان بدهم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرتضی جان
   حقیقتا غیر از خدا کسی از آینده خبر نداره،ما هم تنها بر حسب احتمالا می توانیم پیشنهاد دهیم و غیب گو نیستیم
   مجلس به دنبال طرح جدید کنکور هست که تاثیر معدل سه سال آخر هم شاملش میشه،به نظر ما که بله باز هم کنکور برگزار میشه حتی در سال 1402 که سه سال دیگه میشه حدودا،و ترمیم معدل هم برای تمامی دروس بهتره انجام بشه و شما باز بررسی کنید ببینید که بهترین زمان تسلط و وقتی که می توانید بگذارید کی هست،همون رو انجام بدید

 11. امیرحسین می گوید

  سلام برای مثال اگه یه نفر معدل سال دوازدهمش ۱۷ بشه آیا امکان پزشکی قبول شدنش هست،؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین جان
   تا وقتی که تاثیر معدل مثبت هست بله شدنیه و بیشتر نتیجه کنکورتون ملاکه

 12. مرتضی می گوید

  سلام خسته نباشید آیا این امکان هست که ترمیم معدل برداشته شود؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرتضی جان
   از نظر ما که خیلی احتمالش ضعیفه،چون هم جنبه درآمد زایی داره و هم به قول خودشون یه فرصت جبرانی هست برای داوطلبان کنکور

 13. علی می گوید

  سلام دوست عزیز و گرامی
  من نظام قدیم رو خونم و دیپلمم هم سال ۹۶ گرفتم الان میخوام به کنکور ۹۹ نظام جدید ثبت نام کنم
  آیا تاثیر معدل من ۳۰ درصدی خواهد بود یا ۲۵ درصدی ؟
  در ضمن من سهمیه ۵ درصدی هم دارم
  فعلا لنگه حالا چی بشه ملعوم نیست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   تاثیر مثبته ،برای شما هم 30 درصد تاثیر مثبته و از لحاظ تاثیر معدل جای نگرانی نیست

 14. سمانه می گوید

  تاثیرمعدل براکنکور تجربی سال ۹۹نظام قدیم قطعیه یامثبت؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سمانه خانم گرامی
   30 درصد تاثیر مثبت هستش برای کنکور 99

 15. مهران می گوید

  سلام ببخشید.تاثیرمعدل در کنکور99 هنوز معلوم نشده است؟؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهران جان
   خیر ولی گفته شده که در دستور جلسه شورای سنجش و پذیرش وجود داره و به زودی اعلام میشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*