تام لند

مدابوک

تام لند

غیبت در امتحان ترمیم معدل؛ اگر در امتحان ترمیم معدل غیبت کنم، دوباره می توانم آن درس را امتحان بدم؟

غیبت در امتحان ترمیم معدل

با توجه به قطعی شدن تاثیر معدل در کنکور، بسیاری از داوطلبان برای ثبت نام ترمیم معدل اقدام کرده اند. و با شروع امتحانات نهایی به هر دلیلی مایل نیستند که در آن امتحان شرکت نکنند، و از طرفی نمی خواهند فرصت یکبار ترمیم شان نیز از بین برود، در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم.

سؤالات متداول :

– اگر امتحان ترمیم نمره غیبت کنم، چی میشه؟

– آیا می توان در امتحانات ترمیم معدل شرکت نکرد؟

– اگر سر جلسه امتحان ترمیم معدل نرم ، 0 می گیرم؟

نکته مهم : این مطلب برای داوطلبان ترمیم نمره است نه دانش آموزان دوازدهمی که هنوز فارغ التحصیل نشده اند!

پاسخ :

تا زمان تنظیم این مطلب؛ هر داوطلب می تواند یکبار در امتحان ترمیم نمره شرکت کند و نمره جدید او اگر از نمره اصلی و کارنامه او بیشتر باشد، به عنوان نمره جدید در سوابق تحصیلی او در نظر گرفته می شود.

پس اگر سر جلسه امتحان حاضر شود، که رسما فرصت یکبار ترمیم او استفاده شده است اما اگر داوطلب تمایل ندارد در امتحان شرکت کند و می خواهد غیبت کند، در این رابطه بخشنامه ترمیم معدل تا حدی این مورد را بررسی کرده است :

ثبت نام مجدد از متقاضی ایجاد سابقه و ترمیم نمره که درسی را انتخاب کرده، ولی در امتحان آن شرکت نکرده اند، با درخواست کتبی متقاضی و حذف درس/ دروس مذکور از سامانه، توسط مدیر مدرسه محل ثبت نام، بلامانع است./

تبصره 4 ماده 3 بخشنامه ترمیم و ایجاد سوابق تحصیلی

پس ابتدا به مدیریت مدرسه مراجعه کنید و متن صریح تبصره 4 بخشنامه را به ایشان ارائه دهید، و اگر در آن جا به هر دلیلی امکان حذف درس ایجاد نشد، به قسمت سنجش و یا متوسطه دوم اداره آموزش و پرورش شهر خود مراجعه نمایید و پیگیر این درخواست را داشته باشید، چون عملا بخشنامه ای رسمی بوده که بر روی سایت وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است.

هم چنین برای استعلام دقیق تر با ستاد مرکز سنجش آموزش و پرورش می توانید تماس بگیرید، که از طریق این لینک وارد سایت شده و در انتهای آن صفحه شماره تلفن آن مرکز موجود می باشد.

https://aee.medu.gov.ir

 

اگر با همه این تفاسیر نتوانستید حذف درس خود را انجام دهید، از طریق واحد شکایات آموزش و پرورش به آدرس زیر، به صورت آنلاین شکایت خود را ثبت و تا 7 روز کاری پاسخ شما داده می شود.

https://shekayat.medu.ir

 

 نکته آخر: کاربران گرامی اطلاعات ما محدود به همین بخشنامه می باشد که به صورت رسمی منتشر شده است و عملا غیر از آن وزارت آموزش و پرورش توضیحات بیشتری ارائه نداده است و متقاضیان هم که مراجعه می کنند به ادارت و مدارس تجرذبیات متفاوتی دارند. برای همین خواهشمندیم برای هر اقدام پس از بررسی و استعلام از طریق راه های گفته شده، با مسئولیت شخضی خود تصمیم گیری کنید و ما مسئولیتی در این رابطه نداریم.

 

آپدیت در 9 خرداد 1402 :

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی تهران 20 :

«ترمیم نمره یک فرصت برای هر فرد، و فرد اگر ثبت نام کرد و دید که آمادگی نداره، ما این فرصت رو به افراد دادیم، اگر دید آمادگی نداره، سر جلسه حاضر نمیشه و حذف میشه و اون فرصت براش محفوظ است»

 

 

تجربه مراجعه خود را زیر همین مطلب کامنت کنید، تا برای سایر دوستان نیز مفید و موثر باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
247 نظر
 1. بهرام می گوید

  سلام
  من رفتم اداره کل شهرمون،درمورد غیبت درمورد ترمیمم معدل پرسیدم
  گفتن موردی ندارع،موقعه ثبت نام سیستم باز شد مدرسه حذف میکنه،دپباره ثبت نام میکنه،،اگر مدرسه این کارو نکرد تخلفه،به اداره اطلاع بدین موردی نداره

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تشکر که اطلاع دادید

 2. نگار می گوید

  سلام من امسال به علت اینکه فکر کردم پذیرش با سوابق تحصیلی از طریق معدل کتبی امکان پذیره رفتم ۷ تا درسو ترمیم ثبت نام کردم اما وسط راه متوجه شدم که معدل کل من کاملا مناسبه برای دانشگاه و اون لحاظ میشه و بخاطر یه سری شرایط حاضر نشدم و غیبت کردم الان که می‌خوام برم دانشگاه همون معدل دیپلم خودم لحاظ میشه ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   برای رشته های بدون کنکور، معدل کتبی دیپلم ملاک هست
   اگر فنی هستید معدل کل دیپلم

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]