کنکور
امتحان نهایی
سوالات کنکور سراسری
حل تمرین کتاب درسی
جزوه درسی
porsesh

زمان اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ (تاریخ نتایج اولیه و نهایی تربیت معلم 1403)

زمان اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

نتایج کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ که پذیرش آن نیز تفکیک شده، اما توسط سازمان سنجش برگزار و توسط آموزش و پرورش مصاحبه انجام می شود. در این مطلب به آخرین اخبار حول زمان و تاریخ اعلام نتایج اولیه دانشگاه فرهنگیان 1403 و تاریخ اعلام نتایج نهایی و اسامی قبولی ها می پردازیم.

کنکور فرهنگیان در تاریخ 6 و 7 اردیبهشت همراه با کنکور سراسری در گروه های آزمایشی مختلف، ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان برگزار می شود. حال برای اینکه بهتر جزئیات اعلام نتایج آن را بدانیم باید قوانین مصوبه نظام نامه سنجش و پذیرش دانشجو معلم مصوب شورای انقلاب فرهنگی را بررسی کنیم.

ماده 6 – سازمان سنجش آموزش کشور حداکثر 30 روز کاری پس از برگزاری آزمون اختصاصی ویژه دانشگاه فرهنگیان، به میزان چند برابر ظرفیت رشته محل‌های اعلامی، داوطلبان را جهت بررسی ارزیابی شایستگی معلمی به وزارت آموزش ‌و پرورش معرفی می‌نماید.

ماده 7- فرآیند اعلام نتایج نهایی آزمون اختصاصی ویژه دانشگاه فرهنگیان در سنجش و پذیرش دانشجو – معلم برای سال 1403 باید به نحوی برنامه ­ریزی شود که قبل از انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری، نتایج نهایی این آزمون اعلام گردد. به داوطلبان آزمون اختصاصی، کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته در آزمون سراسری داده نخواهد شد و امکان انتخاب رشته در آزمون سراسری را ندارند.

زمان شروع انتخاب رشته فرهنگیان

هفته اول خرداد

انجام شد

تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور تربیت معلم ۱۴۰۳

تا قبل 15 خرداد

اعلام شد

زمان اتمام مصاحبه کنکور فرهنگیان 1403

اواخر تیر

تاریخ اعلام نتایج قبولی های کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

قبل شروع انتخاب رشته سراسری در اواسط مرداد

منبع : خبرگزار ایسنا

 30 خرداد 

نتایج اولیه کنکور اردیبهشت و نفرات قبولی فرهنگیان 1403 اعلام شد :

لینک مشاهده نتایج :

https://my.sanjesh.org

زمان اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ (تاریخ نتایج اولیه و نهایی تربیت معلم 1403)

زمان اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ (تاریخ نتایج اولیه و نهایی تربیت معلم 1403)

اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ (تاریخ نتایج اولیه و نهایی تربیت معلم 1403)

زمان اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ (تاریخ نتایج اولیه و نهایی تربیت معلم 1403)

دانلود فایل فرم اطلاعات فردي داوطلبان تحصيل در دانشگاه فرهنگيان سال 1403  دانلود فایل پی سی کنکور
درج در تاریخ 30 خرداد

 

 

اطلاعیه اعلام درصدها نوبت کنکور اردیبهشت فرهنگیان

در 17 خرداد

 اطلاعیه سازمان سنجش : 

ضمن آرزوي موفقيت براي داوطلبان شركت كننده در نوبت اول آزمون سراسري و همچنین آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 (آزمون اردیبهشت‌ماه 1403)، به اطلاع مي‌رساند، نمرات خام این دو آزمون هم اكنون به صورت مجزا در سامانه جامع آزمون سراسری به نشانی my.sanjesh.org در دسترس است و داوطلبان مي‌توانند با ورود به حساب کاربری خود در سامانه یادشده، نمرات خام مکتسبه خود را مشاهده نمایند.

توجه 1: نمره‌کل آزمون سراسری (کنکور) برای متقاضیان آزمون سراسری و متقاضیان پذیرش دانشجو معلم و همچنین نمره‌کل آزمون اختصاصی تربيت معلم و نمره‌كل معرفي به مرحله ارزيابي شايستگي معلمي برای متقاضیان پذیرش دانشجو معلم، در هفته آخر خرداد ماه اعلام خواهد شد.

توجه 2: در حساب کاربری داوطلبانی که هم در آزمون سراسری نوبت اول و هم در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 ثبت‌نام کرده و در جلسه آزمون حاضر شده‌اند، کارنامه نتایج علمی نوبت اول آزمون سراسری و کارنامه نتایج علمی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 به صورت مجزا نمایش داده می‌شود. برای داوطلبانی که فقط در یکی از دو آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان و آزمون سراسری نوبت اول سال 1403 ثبت‌نام کرده و در جلسه آزمون حاضر شده‌اند، صرفاً کارنامه علمی مربوط به آزمونی که ثبت‌نام کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

الف) داوطلبان اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان

برای متقاضیان پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان علاوه بر نمره خام هر یک از گروه‌های آزمایشی که داوطلب در جلسه آزمون آن شرکت کرده است، سهمیه نهایی، استان محل تحصیل سه سال آخر دوره متوسطه، استان تولد و استان و شهر بومی فرهنگیان نیز نمایش داده می‌شود.

توجه 3: تعريف استان و شهر بومي در پذيرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگيان با تعريف استان و شهر بومي در آزمون سراسري متفاوت است و ممکن است استان بومی فرهنگیان با استان بومی داوطلب در آزمون سراسری یکسان نباشد.

ب) داوطلبان آزمون سراسری نوبت اول سال 1403

به داوطلبان آزمون سراسری علاوه بر نمره خام هر یک از گروه‌های آزمایشی که داوطلب در جلسه آزمون آن شرکت کرده است، سهمیه نهایی، استان محل تحصیل سه سال آخر دوره متوسطه، استان تولد و استان بومی نیز نمایش داده می‌شود. چنانچه مغایرتی در اطلاعات نمایش داده شده وجود دارد، لازم است مطابق موارد زیر اقدام نمایند:

1- چنانچه متقاضی آزمون نوبت دوم (تیرماه 1403) نیز هستند در این مرحله نیازی نیست اقدامی انجام دهند و صرفاً در زمان پرینت کارت ورود به جلسه آزمون نوبت دوم، می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

2- داوطلبانی که متقاضی آزمون نوبت دوم (تیرماه 1403) نیستند به منظور اصلاح موارد، لازم است از طریق لینک https://darkhast.sanjesh.org/ درخواست خود را با ضمیمه نمودن تصویر شناسنامه و کارنامه نهایی سه سال آخر تحصیلی دوره متوسطه به این سازمان ارسال نمایند تا اطلاعات آنها بررسی و در صورت نیاز اصلاح شود.

3- چنانچه سهميه درخواستي داوطلب در نوبت اول آزمون سراسری سال 1403، سهمیه ایثارگران (اعم از 5 درصد و یا 25 درصد) بوده ولی سهميه وی در کارنامه اعلام نتیجه مناطق درج شده، لازم است براي بررسي و روشن شدن وضعيت سهميه خود حداکثر تا تاریخ 1403/03/23 به ارگان مربوط مراجعه نمايد. این سازمان هماهنگی لازم را برای دریافت اطلاعات سهمیه این دسته از داوطلبان از ارگان‌های تایید کننده سهمیه بعمل خواهد آورد.

ج) نکات مهم در خصوص آزمون سراسری سال 1403

1- کارنامه نتایج علمی داوطلبانی که در نوبت دوم آزمون سراسري سال 1403 (تیرماه سال 1403) شرکت می‌کنند در اواخر مرداد ماه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

2- هم‌زمان با اعلام کارنامه علمی آزمون سراسری نوبت دوم 1403 (آزمون تیر ماه 1403)، در صورت متفاوت بودن گروه آزمايشي اصلی دو يا چند نوبت متقاضي، متقاضيان بايد گروه آزمايشي اصلي (علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني) كه مي‌خواهند از آن انتخاب رشته كند را در حساب کاربری خود مشخص نمایند. در صورت عدم تعيين گروه آزمايشي توسط متقاضي، گروه آزمايشي اصلی آخرين نوبت متقاضي ملاك عمل قرار مي‌گيرد. لازم به ذكر است كه يك متقاضي امكان انتخاب رشته از دو گروه آزمايشي اصلي را ندارد.

3- پس از انتشار کارنامه علمی آزمون سراسری نوبت دوم 1403 (آزمون تیر ماه 1403)، براي تمامي متقاضيان آزمون سراسری اعم از افرادي كه فقط در نوبت اول يا دوم و يا هر دو نوبت در سال 1402 يا 1403 شركت كرده‌اند، كارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته هر یک از گروه‌های آزمایشی که داوطلب در آن شرکت کرده است (یک گروه آزمایشی اصلی و گروه‌های هنر و زبان درصورت شرکت در آزمون) شامل بيشترين نمره كل آزمون اختصاصي، نمره كل سابقه تحصيلي و نمره كل نهايي، رتبه در سهميه و رتبه كشوري اعلام مي‌شود كه متقاضيان لازم است براساس اين كارنامه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام كنند.

توجه 4: نمره كل سابقه تحصيلي توسط وزارت آموزش و پرورش محاسبه و ضمن اطلاع‌رسانی به داوطلبان به این سازمان اعلام و در کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته درج خواهد شد.

4- در صورت يكسان بودن گروه آزمايشي دو يا چند نوبت متقاضي، بيشترين نمره كل آزمون اختصاصي (کنکور) در نمره كل نهايي لحاظ و اطلاع رساني مي‌شود.

5- داوطلباني كه متقاضي گزينش با نمرات اختصاصي آزمون سراسري سال 1402 بودند می‌بایست جهت انتخاب رشته و گزينش در آزمون سراسري سال 1403 حداقل در يك نوبت از آزمون‌هاي سراسري سال 1403 ثبت‌نام می‌کردند.

6- در خصوص رشته‌هایی که دارای آزمون عملی هستند در زمان پرینت کارت آزمون نوبت دوم (تیرماه 1403) اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

guest
(منتشر نخواهد شد)
223 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]