برنامه ریزی رایگان برای کنکور 99

برنامه ریزی کنکور 99

برنامه ریزی رایگان روزانه ، هفتگی و ماهانه کنکور 99

برنامه ریزی رایگان برای کنکور 99

اگر می خواهید برای کنکور 99 یه برنامه ریزی عالی و توپ داشته باشید تا انتهای مطلب با ما باشید

برای شروع یک کاغذ و خودکار آماده کنید تا نکات مهم و نحوه نوشتن برنامه ریزی برای کنکور 99 را یاد بگیرید

پی سی کنکور : کنکور 99 یک رقابت بزرگ برای ورود به دانشگاه و رشته های مختلف است و در شرایط فعلی کنکور 99 تنها برای پذیرش در دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی برگزار می شود.مهمترین و بزرگترین شرط موفقیت در آن داشتن برنامه ریزی برای کنکور 99 است.

هرچه هدف مد نظر ما بزرگتر باشد برای دست یابی به آن در کنکور 99 ، در گام اول باید برنامه ریزی هوشمندانه تری داشته باشید و برای کسب موفقیت در این رقابت بزرگ که می تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را تا حدود نسبتاً زیادی مشخص نماید نیز نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای است،ما در این مطلب سعی می کنیم تا به رایگان برنامه ریزی برای کنکور 99 را به شما داوطلبان عزیز کنکوری آموزش دهیم پس حتما حتما تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

فهرست مطالب :

 • آیا برای کنکور 99 نیازی به برنامه ریزی است؟

 • برنامه ریزی تابستان کنکور 99

 • برنامه ریزی کلی کنکور 99

 • ویژگی های برنامه ریزی صحیح برای کنکور 99

 • برنامه ریزی روزانه ، هفتگی و ماهانه برای کنکور 99

 • نکات و توصیه های مهم در برنامه ریزی کنکور 99 

آیا برای کنکور 99 نیازی به برنامه ریزی است؟

مطالعه از روی برنامه ریزی، سبب ايجاد تعادل در مطالعه‌ی تمامی درس‌ها می‌شود افزود: اگرما دارای يك برنامه‌ی از پيش تنظيم شده، مطابق اصول برنامه‌ريزی و متناسب با شرايط روحی خودمان نباشيم، ميل به مطالعه‌ی برخی از درس‌ها به صورت ناخودآگاه به آن‌ها علاقه‌ی بيشتری داريم، سبب می‌شود تا بعضی از درس‌ها در هفته چندين‌بار مطالعه نشوند، بعضي از درس‌ها بسيار كم مطالعه شوند و يا فراموش شوند. در حالی‌كه، داشتن يك برنامه سبب می‌شود تا تعادل در مطالعه حفظ شود.

 

ايجاد بازتاب شرطی

مطالعه‌ی یک درس در ساعت‌های معينی از روز، سبب شرطی‌ شدن ذهن نسبت به موضوع آن درس و تفهيم و يادگيری ساده‌تر در آن ساعت خواهد بود،

 

افزايش تمركز

داشتن برنامه‌ی مطالعه، سبب كاهش پرش ذهن در هنگام مطالعه و ايجاد تمركز می‌شود  افزود: عدم نگرانی از عدم مطالعه‌ی درس‌های ديگر، مرور و يا حتی انجام كارهای مورد علاقه، سبب تمركز خواهد شد كه همگی فقط با داشتن يك برنامه‌ريزی مناسب، ميسر است.

 

ايجاد عادت‌ِ اجرای برنامه

اصلی‌ترين علت اجرايی شدنِ یک برنامه اين است كه ما به اجرای برنامه و مطالعه از روی برنامه عادت نكرده‌ايم گفت: برای اين‌كار بايد یک هفته فقط ساعت‌های مطالعه‌ی خود را به همراه تمامی جزييات ثبت کنیم. سپس با استفاده از آن برای هفته‌ی بعدِ خود یک برنامه بنويسيم.

يعنی به‌طور دقيق برنامه‌ای را كه هفته‌ی قبل اجرا كرده‌ايم، به عنوان برنامه‌ی هفته‌ی بعد در نظر بگيريم و آن را اجرا كنيم.پس از اين‌كه سه هفته اين كار را انجام داديم، اجراي برنامه برای ما به صورت یک عادت درمي‌آيد. يادمان باشد

برنامه ریزی رایگان برای کنکور 99

برنامه ریزی تابستان برای کنکور 99

اگر شما هم برای فصل تابستان کنکور 99 هدف‌ گذاری جدی و منطقی دارید، بهتر است برنامه‌ریزی را از همین امروز شروع کنید. برنامه‌ی هر کس مختص اوست. برنامه‌ی شخصی‌تان را متناسب با ویژگی‌های فردی خودتان تنظیم کنید و عادت به مطالعه‌ی مستمر را به عنوان اولین هدف خود در تابستان قرار دهید.

– در برنامه‌ریزی برای تابستان، دو هدف را فراموش نکنید:
1) برنامه‌ریزی برای نقاط قوت (درس‌ها و فعالیت‌هایی که در آن قوی و توانمند هستید). نقاط قوت‌تان را حفظ کنید.
2) برنامه‌ریزی برای نقاط ضعف (درس‌ها و فعالیت‌هایی که در آن‌ها کمی ضعیف هستید). نقاط ضعف خود را شناسایی و تقویت کنید.

 سعی کنید درس‌های پایه و عمومی (به‌خصوص عربی) را حداقل یک بار مرور کنید

 تابستان فرصت مناسبی برای جبران اشکالات و عقب‌افتادگی‌ها در درس‌های پایه است. این فرصت را غنیمت شمارید.

 ساعت خواب روزانه‌ی خود را بین 6 تا 8 ساعت تنظیم کنید. خوابِ زیاد فرصت شما را برای مطالعه و تفریح کم می‌کند و شما صرفا برای مطالعه زمان خواهید داشت. بعد از مدتی به خاطر حذف شدن تفریح و جایگزین شدن آن با خواب، خسته می‌شوید.

 به هیچ وجه تک بعدی نباشید و در برنامه هفتگی تفریح را نیز بگنجانید

–  پیشنهاد می کنیم حتما در یکی از آزمون های آزمایشی ثبت نام کنید که در مورد برنامه تابستان ما آزمون های گزینه دو پیشنهاد می کنیم که می توانید از برنامه آزمون های گزینه دو نیز دیدن کنید.

 یک عدد حداقلی را برای ساعت مطالعه و تعداد تست روزانه در نظر بگیرید و به آن پایبند باشید. بالا بردن سرعت عمل در تست‌زنی مهارتی است که در هر مبحث باید به تدریج به وجود بیاید.

– هر شب بخشی از زمان خود را به حل چند تست از مباحث قرابت معنایی، آرایه‌های ادبی، دستور زبان، درک متن زبان و متون عربی اختصاص دهید. تست‌های موضوعی در کنکور کمک زیادی به بهبود رتبه و تراز شما خواهند نمود.

 در دروسی که احساس ضعف می‌کنید هر روز تست‌زنی داشته باشید. کم بودن تعداد تست‌ها مهم نیست، تداوم مهم است. مثلا اگر هر شب تعدادی تست ریاضی حل کنید، پس از گذشت چند هفته پیشرفت خود را در این درس و بالا رفتن سرعت عمل خود را در تست‌زنی احساس خواهید کرد.

 به این مساله فکر کنید که به دنبال رسیدن به چه اهدافی هستید. شاید بخواهید در تابستان دروس زیادی را مرور یا پیش‌خوانی کنید. عادات مثبتی که در این مسیر نیاز دارید را مکتوب و روی یک دفتر بنویسید و از همین الان در این راه گام بردارید.

مشاهده متن کامل مطلب درس خواندن در تابستان برای کنکور

1- مرحله اول برنامه ریزی کنکور 99

+ نحوه برنامه ریزی کلی کنکور 99

خب برای اینکه بتوانید دید بهتری از برنامه ریزی کلی خود داشته باشید، به پرسش های پایین با دقت پاسخ دهید و همه پاسخ ها را به طور خلاصه روی کاغذی یادداشت کنید و با توجه به آنها یک طرح کلی از زمان حال تا برگزاری آزمون سراسري را برای خودتان در نظر بگیرید.

1 – تا کنکور 99 چه مدت زمان دارید؟

2 – برای کنکور 99 چه درس ها یا موضوعاتی باید مطالعه شود؟

3 – در طول هفته چند ساعت را براي مطالعه در نظر گرفته اید؟

4 – تاکنون چه میزان مطالعه کرده و چه درس هایی را خوانده و چه درس هایی را هنوز مطالعه نکرده اید؟

5 – برای مطالعه هر درس، چه مدت زمان لازم است؟

6 – با توجه به ضرایب درس ها یا مشکل بودن یک درس یا تعداد مرورهای آن، چه میزان وقت مطالعه باید براي هر درس در نظر داشته باشید؟ (ضرایب دروس کنکور )

7 – برای مرور و تست زنی همه مطالب، چه مدت زمان لازم است؟

این گام از برنامه ریزی، که شاید بیشترین وقت را از شما بگیرد و البته مهمترین بخش برنامه ریزی نیز هست، فقط یک بار انجام می شود. در صورتی که تغییری در برنامه اساسی شما رخ ندهد، یک بار تدوین برنامه کافی است؛ بنابراین، برنامه ياد شده به شما میگوید که تا زمان برگزاري کنکور به طور کلی چه کارهایی را (با توجه به زمان انجام هر کدام ) باید انجام دهید؛ در واقع، یک چشم انداز کلی از مطالعه و آمادگی شما براي شركت در کنکور را مجسم می سازد.

سعی کنید كه در طرح ریزی این مرحله از کارتان، حتما زمانی برای مرور نهایی و تست زنی سرعتی و مشابه آزمون در نظر بگیرید؛ حتی اگر انجام این کار باعث شود تا شما نتوانید برخی از فصول بعضی از دروس یا برخی از دروس را اصلا مطالعه نکنید؛ زیرا این مطالب باید در ذهن شما تثبیت شوند تا زمان برگزاري کنکور 99 بتوانید از آنها به خوبی استفاده کنید.

برنامه ریزی برای کنکور 99

2 – مرحله دوم برنامه ریزی کنکور 99

+ ویژگی های برنامه ریزی صحیح برای کنکور 99 :

اختصاصی بودن برای هر فرد : شما توی این دنیا منحصر به فرد هستین و کسی دیگه ای نیست که عینا اهداف و خصوصیات شما رو داشته باشه، بنابراین یک برنامه ریزی صحیح باید بر اساس خصوصیات جسمی و روحی شما تنظیم بشه.

 

انعطاف پذیری : برای هر فردی ممکنه در طول روز یکسری اتفاقات غیر منتظره (مثل اومدن مهمون) بیفته که اجازه نده طبق برنامه ریزی پیش بره اما نباید این اتفاقات باعث تغییرات عمده در برنامه ریزی شما بشه. حتما توی برنامتون ساعات و روزهایی رو برای جبران ساعت هایی که در اثر موارد غیر قابل پیش بینی از دست رفته قرار بدید.

 

در نظر قرار دادن اهداف : اینکه هدف شما برای شرکت در کنکور قبولی در چه رشته ای هست در برنامه ریزی خیلی اهمیت داره، چونکه قبولی در رشته های دانشگاهی مختلف رتبه و درصد های متفاوتی رو میطلبه. طبیعی هست که برای رسیدن به درصد و رتبه های خوب باید ساعات مطالعه بیشتری در طول روز داشته باشید و این ساعات رو در برنامه ریزی تون بگنجونید. مثلا داوطلبی که هدفش قبولی در پزشکیه با دو تا سه ساعت مطالعه در روز امیدی به دستیابی به هدفش نیست چون باید بیشتر از این ها مطالعه کنه.

 

سادگی و انجام پذیری : حتما توصیه میکنم برنامه ای واسه خودتون تهیه کنید که بتونید اجرا کنید. خیلی دیدم دانش آموزهایی رو که در اوایل جوگیر میشن و یه برنامه فضایی رو واسه خودشون تنظیم میکنن! نهایتش هم برنامه رو نمیتونن اجرا کنن و بی انگیزه میشن (روز از نو روزی از نو). توجه کنید که برنامه نباید فراتر از حد توان شما باشه، وقتی میانگین مطالعه روزانتون ۳ ساعته برای ۱۰ ساعت برنامه ریزی نکنید. شما باید قدم به قدم ساعت مطالعتون رو افزایش بدید.

 

تنوع : بارها داوطلبانی مشاهده شدن که ۶-۵ ساعت رو پشت سرهم صرف مطالعه یک درس خاص کردن، خب این روش درست نیست که در طول روز یک درس خاص رو مطالعه کنید و روز بعد یک درس دیگه رو. حتما تو برنامتون تنوع رو رعایت کنید، دروس اختصاصی رو در کنار عمومی در برنامه هر روزتون بگنجونید. این کار باعث میشه ک شما از مطالعه یک درس خاص در طول رو زده نشید.

 

قابل ارزیابی بودن : برنامه شما باید میزان پیشرفت و پسرفتتون رو بهتون نشون بده، یعنی باید بدونید تو انجام چه کارهایی و مطالعه چه درس هایی موفق بودید و یا ضعف داشتید. این ویژگی باعث میشه شما نقاط ضعفتون رو بشناسید و در برنامه ریزی های بعدتون برطرفش کنید.

 

مکتوب بودن: حتما برنامه خودتون رو در دفترچه ای ثبت کنید.

 

برنامه ریزی کنکور 99

3 – مرحله سوم برنامه ریزی کنکور 99

+ برنامه ریزی روزانه ، هفتگی و ماهانه برای کنکور 99

* برنامه ریزی ماهانه کنکور 99

یکی از خصوصیات برنامه اصولی حرکت از مقیاس های بزرگ به مقیاس های کوچک است. شما باید در طول یک ماه برنامه ریزی کنید سپس این برنامه را کوچکتر کرده و هفته ای تنظیم کنید و سپس روزانه

مثلا اگر در طول یکماه کتاب ادبیات فارسی را به 4 بخش تقسیم کرده اید بر اساس این تقسیم بندی، یک بخش را می توانید در طول هفته به عنوان برنامه هفتگی بخوانید.

حالا مطالب و مباحث برنامه هفتگیتون را در طول هفته پخش کنید و بصورت روزانه آن را مطالعه نمایید.

مثلا مطالعه بخش اول کتاب ادبیات از صفحه اول تا صفحه سوم کتاب.

 

 

* برنامه ریزی هفتگی و روزانه کنکور 99

هنگامی که برنامه ریزی برنامه کلی و هم چنین برنامه ریزی ماهانه خود را به پایان رسانده اید، تدوین برنامه ریزی هفتگی و روزانه کنکور 99 آغاز می شود. تدوین برنامه هفتگی، بر اساس برنامه کلی و با توجه به اهمیت دروس، نقاط قوت و ضعف شما در هر درس، میزان ساعاتی که می توانید مطالعه کنید و مواردی از این قبیل صورت می پذیرد.

تهیه برنامه مناسب هفتگی برای اولین بار، بدون خطا و اشتباه نخواهد بود و شاید در اجرای آن با مشکلاتی روبرو شوید؛ ولی در مراحل بعدی می توانید ایرادهای آن را برطرف کرده و برای هفته های آینده، یک برنامه ریزی دقیق و واقعی انجام دهید. برای تهیه و تدوین برنامه هفتگی و روزانه، به مراحل و نکات زیر دقت کنید:

 

 

1 – واحد مطالعه خودتان را تعیین کنید.

واحد مطالعه، زمانی است که در آن بهترین و بیشترین کارایی را برای انجام مطالعه دارا هستيد؛ مثلا شما از جمله داوطلبانی هستید که ساعت پنج صبح از خواب بیدار می شوید و مطالعه می کنید اما حتما ساعتی از عصر را به خواب روزانه اختصاص می دهید و شبها نیز ساعت ده می خوابید. با توجه به چنین شرایطی شما باید واحد هفتگی و روزانه مطالعاتی خود را مشخص سازید. دقت داشته باشید كه واحد مطالعه هر فرد، مختص خود اوست و شما نمیتوانید از برنامه شخص دیگری استفاده کنید.

معمولا واحدهای مطالعاتی 90 دقیقه ای یا 75 دقیقه ای هستند.

 

 

2 – جدول برنامه هفتگی را با توجه به واحد مطالعه خودتان پر کنید.

در این مورد حتما به اهمیت هر درس در رشته تحصیلی خودتان و میزان اطلاعات و آمادگی خود در آن درس توجه کنید: نه برای یک درس، بیش از حد ممكن، و نه برای یک درس، کمتر از آنچه که لازم است، وقت بگذارید.

 

 

3 – زمان استراحت پس از هر واحد مطالعه را در نظر داشته باشید و آن را نیز در برنامه خود وارد کنید.

همه شما داوطلبان عزیز دقت داشته باشید که مغز انسان نیز، مانند دیگر اعضای بدن، پس از هر فعالیتی نیاز به استراحت دارد؛ پس، هم برای اینکه مغز شما خسته نشود و هم یادگیری شما به حد اعلا برسد حتما در برنامه خود، اوقاتی را برای استراحت در نظر بگیرید. میتوانید پس از هر واحد مطالعه، زمان استراحت را به مدت پانزده دقیقه قرار دهید؛ البته این میزان، یک میزان عادی و استاندارد است.

 

 

4 – همه کارهای تان را در يك جدول ثبت کنید.

تمام کارها و فعالیت هایی را که به طور ثابت در هر هفته دارید در يك جدول وارد کنید. این کارها را كه شامل برنامه درسی کلاس های مدرسه و کارهای ثابت هفتگی تان مي شود، وارد جدول کنید؛ مثلا ساعات تغذیه، ورزش و کلاس های آموزشگاه یا کلاس های زبان ترمیک یا کار با کامپیوتر را مدنظر داشته باشید. حتما  به این نکته توجه داشته باشید فعالیت های فوق برنامه شما داوطلبان عزیز، مانند ورزش، تفریح، تلویزیون، کامپیوتر و … باید متناسب با حجم مطالبی که براي آمادگی کنکور مطالعه است، در نظر گرفته شود، و هر چه به پایان زمان آمادگی به کنکور می رسید باید از میزان برخی از فعالیت ها یا یک یا چند کار کاسته شود؛ البته حتما به این نکته توجه داشته باشید که برخی از این موارد مانند ورزش، نه تنها باعث تلف شدن وقت شما نمی شود، بلکه باعث میشود تا مغزتان نيز آمادگی بیشتری داشته باشد و شما با روحیه و نشاط بیشتری پیش بروید.

 

 

5 – دروسی را که باید مطالعه شود، با توجه به ساعت های لازم براي مطالعه آنها و متناسب با برنامه ریزی کلی تان، به طور دقیق وارد برنامه کنید.

دقت داشته باشید كه هر درس را به اجزاي زمانی متناسب با واحد مطالعه خودتان تقسیم بندی کرده و آن را وارد برنامه کنید؛ مثلا شما برای انجام این کار می توانید در یک واحد مطالعه تان، یک موضوع فیزیک، مثلا آینه ها، را بخوانید یا یک یا چند درس از یک کتاب(درس پنج و شش کتاب عربی)را مطالعه کنید و یا حتی به صورت صفحه ای برنامه ریزی کنید (مثلا ده صفحه از کتاب زیست شناسی را در یک واحد مطالعه بخوانید).

 

 

5 – دروسی را که باید مطالعه شود، با توجه به ساعت های لازم براي مطالعه آنها و متناسب با برنامه ریزی کلی تان، به طور دقیق وارد برنامه کنید.

درس هایی که در کنکور از ضریب بالایی برخوردار است طبیعتا باید در اولویت اول شما در برنامه قرار گیرد.

اما تعادل در مطالعه دروس را نیز فراموش نکنید.

بهتر است 70 درصد برای دروس اختصاصی در نظر بگیرید و 30 درصد برای دروس عمومی.

در نهایت اگر تلاش کنید و از این زمانیکه در اختیار دارید نهایت استفاده را ببرید یقینا موفق خواهید شد.

 

 

6 – همه دروس را در برنامه بگنجانید.

دقت داشته باشید كه تمام دروس را در برنامه مطالعاتی هفتگی خود بگنجانید و هیچ درسی را به دلیل سخت بودن یا بی علاقگی رها نکنید. یکی از محاسن برنامه ریزی این است که شما را مکلف به خواندن دروسی می کند که به هر دلیل به آنها علاقه ندارید.

 

 

7 – برای مطالعه هر درس یا هر کتاب، وقت کافی در نظر بگیرید.

برای موفقیت بیشتر در این کار، ساعات مورد نیاز براي مطالعه یک درس یا یک موضوع را متناسب با میزان سختی آن در نظر بگیرید و همچنین به زمان لازم براي حل تمرین ها و تست زنی آن درس نیز توجه کنید؛ مثلا میزان ساعتی که برای مطالعه و حل تمرین های یک مبحث ریاضی نیاز دارید، خیلی بیشتر از میزان ساعت مطالعه یک یا دو درس ادبیات است از طرفی دیگر زمانی را نیز براي مرور اولیه هر درس طی هفته یا پایان آن در نظر بگیرید

 

 

8 – بین دو موضوع مشابه، یک موضوع دیگر را مطالعه کنید یا مدت زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید.

انجام این کار باعث میشود تا مطالب را بهتر یاد بگيريد و مباحث مشابه را با يكديگر خلط نکنید.

 

 

9 – مدت زمانی را در برنامه هفتگی، براي جبران عقب افتادگی هايتان در نظر بگیرید.

انجام این کار از مهمترین کارها در برنامه ریزی کنکور 99 است؛ به این دلیل که همه ما نمی توانیم طبق برنامه ریزی که در نظر داشته ایم به طور کامل پیش رویم؛ زیرا همیشه مسائلی مانند بیماری، آمدن مهمانان ناخوانده که اصرار دارند وقتی را با شما بگذرانند، تلفن طولانی یک دوست و … وجود دارند که در اجرای کامل برنامه تان اخلال وارد می کند؛

بنابراین،در پایان روز،هفته و ماه ساعاتی را در برنامه خود به این منظور اختصاص دهید؛ مثلا روزانه یک ساعت تا 90 دقیقه و هفتگی دو ساعت از روز جمعه را برای جبران عقب افتادگی هاي خود در نظر بگیرید. در صورتی که از برنامه تان عقب نبودید، می توانید این مدت زمان را صرف مرور درس ها یا مطالعه دروس جدید نمایید

 

 

10 – اگر دانش آموز هستید، سعی کنید كه وقت مطالعه درسی را تا حد امکان، نزدیک تر به ساعت آن درس تعیین کنید.

تا جایی که امکان دارد، مطالعه هر درسی را که در مدرسه دارید در همان روز انجام دهید؛ زیرا مطالعه یک درس، چند روز پس از درس دادن، با فراموشی برخی از مفاهیم به خاطر مرور زمان همراه خواهد شد، و بالعكس، مطالعه در اولین فرصت، پس از درس دادن آن درس، با آمادگی ذهنی بیشتر برای جذب مباحث همراه مي شود. اگر دانش آموز هستید برنامه مدرسه را در نظر بگيريد. شما تنها با تکميل برگه برنامه شخصي نم يتوانيد مطمئن باشيد که برنامه تان به طور کامل اجرا ميشود. براي اجرايي شدن اين برنامه، بايد برنامه مدرسه را در نظر بگيريد؛ يعني برنامه آمادگي براي کنکور 99 را براساس برنامه هفتگي مدرسه خود اجرا کنيد.

برنامه ریزی کنکور 99 تجربی و ریاضی و انسانی

مرحله پایانی برنامه ریزی کنکور 99

نکات و توصیه های مهم در برنامه ریزی کنکور 99 

واقعی فكر كنيد

بيشتر داوطلبان می‌خواهند به‌طوركامل همه‌ی درس‌ها را مطالعه كنند و به‌طور معمول در هنگام برنامه‌ريزی فكر نمي‌كنند.

پس بلند پروازی نکنید برنامه رو بیش از حد توانتون تنظیم نکنید، توانایی های خود را بهتر از هر کسی می دانید پس واقع بین باشین و به مرور پیشرفتتان را زیاد کنید

اگر می‌خواهيد برنامه‌ای كه می نويسيد، به‌طور كامل اجرا كنيد، واقعی فكر كنيد. يعنی خود را در شرايط  روزي قرار دهيد كه می‌خواهيد برای آن روز برنامه بنويسيد. قرار گرفتن در حال و هواي روزهايی كه می‌خواهيم برای آن برنامه‌ريزی كنيد، به‌طور قطع در اجرايی‌تر شدن برنامه به شما كمك خواهد كرد.

 

 

افزايش تدريجی ساعت مطالعه‌ی هفتگی

تنها شرايطی دارای دوام خواهد داشت كه ايجاد آن عميق و مستمر باشد اگر بخواهيم ميخ را با يك ضربه‌ی محكم به ديوار بكوبيم، به‌طورقطع موفق نخواهيم شد، اما اگر با ضربه‌های آرام و متعدد اين كار را انجام دهيم، ميخ براي مدت‌زمان بيشتر و با استحكام و اطمينان در جای خود باقی می‌ماند.

افزايش ناگهانی ساعت مطالعه كه به‌طور معمول به دليل شور و هيجان  ابتدايی به وجود می‌آيد، از عوامل اصلی بی‌انگيزگی در برنامه‌‌ريزي درسي است.

وقتی برنامه‌ای را به‌صورت دفعی و بدون در نظر گرفتنِ شرايط خود تنظيم مي‌كنيد، اجرای برنامه دشوار و غيرممكن شده و مي‌گوييد: «من نمي‌توانم از روي برنامه درس بخوانم» در حالی ‌كه اگر پس از هفته‌ی سوم تا هفته‌ی سوم فقط به ايجاد عادت مطالعه از روی برنامه مي‌پردازيم، روزانه 20 دقيقه (در هر هفته) به ساعتِ برنامه‌ی خود اضافه كنيم، پس از يك ماه، ساعت مطالعه‌ی هفتگي ما در حدود 10 ساعت افزايش خواهد يافت.  بنابراین ساعت مطالعه‌ی خود را به‌تدريج افزايش دهيد تا پس از رسيدن به حد مطلوب، تداوم و استمرار يابد.

 

 

اجرای برنامه را متوقف نكنيد

بعضی از داوطلبان به دنبال بهانه هستند تا به خود اثبات كنند كه نمی‌توانند از روی برنامه درس بخوانند؛ به همين دليل وقتی يك يا چند زنگ به دليل‌هاي مختلف اجرا نشد، برنامه ریزی را غير‌قابل اجرا مي‌خوانند.

اما يادتان باشد حتی اگر يك روز كامل از برنامه‌تان هم اجرا نشد، باز هم اجرای برنامه را متوقف نكنيد. گفته شد كه اجرای 100 درصدِ یک برنامه غيرممكن است، بنابراين، در صورتی كه موفق به اجرای یک يا چند زنگ نشديد، برنامه را ادامه دهيد و ساعت‌های عقب‌افتاده را در ساعت‌های آزاد جبران نماييد.

 

 

برنامه ریزی مطالعه برای درس های سخت !

 • مباحث پیچیده و سخت رو زمانی مطالعه کنید که کارایی و توان ذهنی بیشتری دارید.مثلا سعی کنید بعضی از درس ها محاسباتی و مفهومی مانند ریاضی فیزیک و زیست رو در صبح مطالعه کنید بهتر است.

 

برنامه ریزی متنوع داشته باش

 • حتما حتما در برنامه یک روز درس های متفاوتی رو قرار بدید و تنها یک درس خاص رو مطالعه نکنید.

 

از انواع برنامه ریزی استفاده نکن

 • تک برنامه ای باشید، از آشفته کردن ذهنتون با چند برنامه ای بودن و برنامه های درهم و نامنظم خودداری کنید.

 

می توانید برای تست ها نیز برنامه ریزی کنید 

 • تا حد ممکن تعداد تست هایی که قراره در یک هفته کار کنید رو هم مشخص کنید تا بتونید برای تست ها هم برنامه ریزی کنید.

 

ورزش روزانه لازمه حتما !

 • ما پیشنهاد می کنیم حتما روزانه از 15 تا 30 دقیقه  رو به ورزش سبک اختصاص بدین،حتما نیازی نیست برای ورزش از خونه خارج بشید می توانید،یه سری نرمش هایی که سبک هست رو تو خونه انجام داد و حتما تو سرحال بودنتون تاثیر زیادی میزاره.(ورزش های مناسب کنکور)

 

برنامه ریزی متنوع داشته باش

 • توجه کنید که در طول هفته برای تمام دروس اختصاصی و عمومی در برنامه ریزی باید جا داشته باشید
 • سعی کنید درس‌ هایی رو که انتخاب می‌کنید با هم تفاوت داشته باشن مثلا اگر اول ریاضی خوندید بعد از اون به سراغ فیزیک نرید. بهتره از درس‌های عمومی یا اختصاصی مثل زیست به عنوان درس بعدی انتخاب کنید

 

خواب خوب داشته باشید

پیشنهاد میشه به شدت همیشه سر وقت بخوابید به مرور سعی کنید شب ها زودتر بخوابید تا صبح ها راحت از جاتون بلند شید،پیشنهاد میشه شب ها قبل ساعت 11 بخوابید و صبح ها هم هر چه زودتر بهتر بیدار شید،شاید اوایل یکم سخت باشه و برای اینکه عادت کنید از همون روش 15 دقیقه یا 30 دقیقه ای استفاده کنید یعنی هر روز 15 دقیقه تا 30 دقیقه از روزهای معمول زودتر بیدار شید تا به اون چیزی که می خواید برسید(تنظیم خواب برای درس خواندن و کنکور)

 

 

تو برنامه ریزی مون با اینستاگرام ، تلگرام و شبکه های اجتماعی چیکار کنیم؟

جدا از استفاده ای که از شبکه های اجتماعی دارید ولی باید در سال کنکور 99 باید بسیار بسیار کنترل شده باشه استفاده تون و گرنه اونقدر جذاب میشه براتون همین گوشی که دل نمی کنید ازش.

پس راهش چیه؟راهش اینه که در ماه های ابتدایی تا حدفاصل کنکور 99 برای باخبر شدن از اخبار و مطالب کنکوری آخر شب پس از اجرای کامل برنامه 45 دقیقه تا 1 ساعت رو اختصاص بدین و هر چه به ماه های آخر کنکور نزدیکتر میشید این استفاده بشه هفتگی یک ساعت و می توانید از گوشی مادر یا پدرتون نیز استفاده کنید تا استفاده تون از مدت زمان مشخصی بیشتر نشه. (چطور موقع کنکور از گوشي فاصله بگيريم؟)

 

 

تفریح هفتگی یادت نره !

در هر هفته برای خودتان تفریح داشته باشید، حالا میتونه جمعه باشه یا وسط هفته و یا هر روز دیگه ای که حس می کنید نیاز به تفریح دارید.می توانید در حد چند ساعت به تفریحی موردعلاقه تون بپردازید. (تفریحات در سال کنکور آری یا نه؟!)

 

 

آیا برای کنکور 99 داشتن مشاور لازمه حتما؟

هر چیزی که برای نوشتن برنامه ریزی کنکور 99 لازم بود در این مطلب ذکر کردیم حالا شاید به سری جزئیات کمتر پرداختیم تا مطلب زیادتر از حد طولانی نشه که اون هم می توانید در سایت جستجو کنید،در کل ما پیشنهاد می کنیم که اگر می توانید به مطالب و نکاتی که در این مقاله گفته شد را به دقت اجرا کنید و از اراده و انگیزه ی خوبی برای کنکور 99  برخوردار هستید، شما نیازی به مشاوره و هزینه های زیاد و وقت تلف کردن برای مشاوره ندارید. اما اگر حس می کنید باز هم در نوشتن برنامه ریزی دچار مشکل هستید و نیاز به نظارت دارید و یکی پیگیر کاراتون باشه ، بسته به شرایط خودتون می توانید مشاور داشته باشید.

 

مطالبی که مرتبط با برنامه ریزی کنکور 99 است و پیشنهاد میشه ازش دیدن کنید :

داوطلبان عزیز کنکوری هر چیزی که لازمه یه برنامه ریزی عالی برای کنکور 99 بود را در این مطلب با شما عزیزان در میان گذاشتیم،با استفاده از این نکات گفته شده به راحتی می توانید برنامه ریزی شخصی خود را جهت کنکور 99 آماده کنید،به امید موفقیت تمامی شما داوطلبان عزیز.

منابع: پی سی کنکور،پیک سنجش

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
150 نظر
 1. داداشی می گوید

  خیلی خیلی ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که مورد استفاده تون بوده
   موفق باشید

  2. نازی می گوید

   سلام خودمون میتونیم برنامه ریزی کنیم؟حتماباید مشاوروازمون بریم ک موفق شیم؟

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام نازی خانم گرامی
    ببینید واسه برنامه ریزی کافیه این مطلب رو کامل بخونید و خودتون برنامه ریزی کنید و شاید یکی دو هفته اول هم اشتباه داشته باشید که چیز طبیعی هستش و به مرور دستتون میاد،اما اگر میخواید یکی برنامه بهتون بده و پیگیری کنه میتونید مشاور بگیرید

 2. مهسا می گوید

  سلام بسیار آموزش خوبی بود
  خییییلی کمکم کرد تو نوشتن برنامه ریزی کنکورم
  امیدوارم همینطور سایتتون عالی باشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهسا خانم گرامی
   خیلی خوشحالیم که مورد استفاده تون قرار گرفته و هم چنین از اینکه با پی سی کنکور همراه هستید
   موفق باشید

 3. فرشته می گوید

  سلام خسته نباشید مطالبتون مفید بود ممنون
  من امسال برای کنکور۹۸ زیاد نخوندم و قصد دارم سال دیگه شرکت کنم تابستونو چجوری درس بخونم؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرشته خانم گرامی
   لطفا از مطلب زیر دیدن کنید
   درس خواندن در تابستان برای کنکور

   1. الناز می گوید

    سلام. ببخشید من میخواستم بدونم برای سال 99 کنکور نظام قدیم همو 5.3.3 برگزار میشه؟؟؟؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام الناز خانم گرامی
     در کنکور 99 ، دو کنکور برگزار میشه همانند کنکور 98 ،یک کنکور برای داوطلبان با مدرک نظام قدیم ،یک کنکور هم برای داوطلبان نظام جدید دوازدهم

 4. شاهین می گوید

  سلام
  لطفا خودتون یه برنامه ای خودتون میدونید خوبه رو تو سایت قرار بدین تا ما از اون بخونیم
  من خودم با هر شرایطی وفق میام
  مرسی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شاهین جان
   معمولا برنامه های فله ای مناسب نیستند و چون برای تعداد زیادی از داوطلبان نوشته میشه،داوطلب هم نتیجه ای ازش نمیگیره،ولی پیشنهاد می کنیم از بودجه بندی آزمون های گاج برای کوتاه مدت استفاده کنید،و بر اساس همان بودجه بندی دو هفته ای آزمونی بدون آن که در آزمون مورد نظر شرکت کنید ،خودتان با توجه به شرایط برنامه ریزی کنید و پس از مدتی که به نحوه برنامه موردنظرتون رسیدید می توانید برنامه ریزی شخصی را ادامه دهید

 5. zahra می گوید

  باسلام من دوازدهمی ام رشته ام تجربی و به دلایلی نتونستم امسال برای کنکور بخونم ولی برای کنکور سال بعد نمیدونم چجوری بخونم میخوام بدونم اگه پایه دهم شروع کنم بخونم وبعد از تموم شدن یازدهم وسپس دوازدهم رو البته بامرور پایه هاایا کارم اشتباه یا نتیجه میده در تمام درس ها نیز ضعیفم معدلم هم حدود 15 است ایا شانس موفقیت است در طول یکسال برای قبولی در پزشکی لطفا واقع بینانه جواب بدید نه برای امید وار کردن من باتشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   طبیعتا چیزی به تابستان نمانده و تابستان نیز بهترین فرصت برای رسیدگی به دروس پایه هستش،بدون توجه به کنکور 98،کار خودتون رو برای کنکور 99 شروع کنید و سعی کنید در گذشته نمونید و از همین الان شروع کنید
   باز پیشنهاد می کنیم مطلب درس خواندن در تابستان برای کنکور را حتما بخوانید

 6. Fateme می گوید

  سلام خسته نباشید مرسی از مطالب خوبتون .
  ببخشید اگه واسه مطالعه کنکور۹۹ اول از دروس پایه یازدهم شروع کنم بعد دوازدهم و بعد دهم ایرادی داره؟؟یا حتما اول دهم بعد یازدهم و دوازدهم؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   پیشنهاد می کنیم ابتدا دهم و یازدهم را مطالعه کنید و نقاط ضعف و قوتتون رو شناسایی و برطرف کنید

   1. امیر می گوید

    اول دهم یا اول یازدهم و بخونیم

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام امیر جان
     میتونید مباحث ترکیبی و مهم پایه رو با هم پیش ببرید،برای مثال می توانید از برنامه تابستان گزینه دو کنکور 99 دیدن کنید ، و در کل بستگی به خودتون داره که از دهم شروع کنید یا یازدهم،ولی پیشنهاد ما دهم هستش

     1. فرناز می گوید

      سلام ممنون از مطالب مفیدتون لطفا یه منبع تست خوب برای زیست نظام قدیم بهم معرفی کنین مخصوصا زیست پیش

      1. پی سی کنکور می گوید

       سلا فرناز خانم گرامی
       مطلب زیر رو ببینید کامل راهنمایی میشید،ولی زیست میکرو گاج – زیست آی کیو گاج – زیست نشر الگو منابع مناسبی هستند که بسته به سلیقه تون می توانید یکی را انتخاب کنید :
       https://p30konkor.com/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

 7. علی می گوید

  سلام
  مطالبتون خیلی به من کمک کرد
  من دهم رشته تجربی بودم بعد یازدهم اومدم انسانی چن تا کتاب دهم انسانی رو پارسال امتحان دادم امسال هم باید چند تا دیگه امتحان بدم می خواهم بدونم چطور برنامه ریزی کنم که نه به کنکورم لطمه بخوره و هم دروس دهم را بخونم؟ خیلی ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   پس شما الان دانش آموز رشته انسانی هستید؟خب اگر اینجوره که تفاوتی نداره نوع برنامه ریزی
   فقط تابستان فرصت بسیار خوبیه برای شما،پیشنهاد می کنیم از دهم شروع کنید و در صورت امکان از برنامه آزمون های گزینه دو کنکور 99 و برنامه ریزی تابستان کنکور هم دیدن کنید

 8. امیر می گوید

  سلام تو تابستون اول دروس دهم رو بخونیم تمام کنیم یا اول از یازدهم شروع کنیم یا ترکیبی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   برای تابستان مطلب زیر را بخوانید
   درس خواندن در تابستان برای کنکور

 9. محسن می گوید

  سلام یه برنامه میخواستم که شروع کنم از الان واسه کنکور ۹۹

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن عزیز
   برنامه ریزی صحیح برای کنکور 99 ،برنامه ای هستش که با توجه به شرایطتتون شخصی سازی بشه
   پس پیشنهاد می کنیم از الان برنامه ریزی درسیتون رو با توجه به توضیحات بالا بچینید مطمئنا بعد از مدتی خودتون مسلط میشید به روش نوشتنن برنامه ریزی ماهانه و هفتگی و روزانه برای کنکور 99 ،برای نمونه برنامه هم می توانید از برنامه آزمون های آزمایشی گاج و قلمچی الگو بگیرید ،که می توانید در سایت نیز آن ها را جستجو کنید

 10. زینب می گوید

  سلام من دهم یازدهمم کلا بخاطر یه مشکلاتی نتونستم بخونم ضعیف شد این دو تا پایم ولی خب از اونجاایی ک 99من کنکور دارم میخوام ازتون بپرسم من باید از کجا شروع کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زینب خانم گرامی
   فرصت بسیار خوبیه برای رسیدگی به نقاط ضعف پایه،می توانید از دهم شروع کنید و حتما مطلب درس خواندن در تابستان برای کنکور را نیز بخوانید

 11. Ayshan می گوید

  سلام.خسته نباشید
  لازمه به مشاور تحصیلی مراجعه کنم؟
  چون فقط از الان تا کنکور ۹۹
  ۱۲ ماه وقت دارم که تقریبا هیچی هم برای کنکور نخوندم
  و هیچ تستی هم نزدم
  پیشنهادتون روهم میشه بگید!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   باید شرایط خودتون رو بسنجید و اگر نیاز داشتید می توانید از مشاور استفاده کنید
   پیشنهادمون اینه که از تابستان حداکثر استفاده رو بکنید اگر در حال حاضر در برنامه ریزی مشکل دارید می توانید در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید و یا از برنامه آن استفاده کنید و با توجه به نکات گفته شده در متن بالا برنامه تون رو شخصی سازی کنید

 12. محمد می گوید

  سلام
  من به دلایل احمقانه ای وقتم رو امسال هدر دادم
  اطرافیان میگن اگه سال اول قبول نشی دیگه درس و این چیزا از سرت میپره و دیگه اصلا نمیتونی بخونی . آیا این حرفشون درسته؟
  مورد دوم اینکه من کلا باید چطوری برنامه ریزی کنم؟
  ممنکنه شما یه برنامه ریزی خوب بزارید سایت ک افراد مثل من ک اصلا از پایه برنامه‌ریزی سر در نمیخرن بفهمن چی به چیه و طبق اون و به گفته شما برنامه ریزی شخصی انجام بدن
  اگه ممنکنه این لطف رو در حق ما بکنید
  ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   زیاد به حرف اطرافیان حساس نباشید،چون اگر بر اساس روش اونا زندگی کنید چیزی نصیبتون نمیشه
   در مورد برنامه ریزی برای کنکور 99 هم واقعیتش نمیشه برنامه ای منتشر کنیم چون هر کسی شرایط متفاوتی داره،ببینید بهترین روش تهیه برنامه ریزی دقیقا داخل مطلب بالا توضیح داده شده شما کافیه کمتر از یک ساعت وقت بگذارید و روی یک کاغذ و قلم یادداشت کنید هدف گذاری کنید،اول یه برنامه کلی ماهیانه بنویسید که این درس ها رو تا صفحه یا فصل مورد نظر مطالعه کنید،بر اساس همون برنامه ماهیانه بیایید برنامه هفتگی رو بچینید و بعدشم که برنامه روزانه میشه و دقیق تر،حالا شما می تونید همین برنامه روزانه رو بر اساس شرایطتتون رو بنویسید و اول از ساعت مطالعه کم 5 یا 6 ساعت شروع کنید و تا مهر ماه برسه روی 8 تا 10 ساعت و همین رو ادامه بدید تا نوروز و بعد از نوروز فشرده تر باشه
   در کل می تونید اگر خواستید از برنامه ریزی آزمون های گاج هم استفاده کنید و همون رو شخصی سازی کنید، سعی کنید خودتون برنامه ریزی کنید، اشکالی نداره قطعا اشتباه هم توش پیش میاد اما بعد یه مدت حساب کار دستتون میاد و خودتون مسلط میشید

 13. زهرا می گوید

  سلام دوستم خیلی اصرار دارد که باهم پیش برویم وباهم برنامه ریزی کنیم…به نظر شما این درسته؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   شما هر کدومتون روحیات خاص و شرایط درس خوندن متفاوتی دارید و اینکه برنامه تون یکی باشه از نظر ما اشتباهه

 14. Zahra.Rezayi می گوید

  سلام من یازدهم انسانی هستم میخوام کتاب های تست بخرم ولی بین این همه انتشارات موندم کدوم رو برای چه درسی انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید.
  در ضمن کتاب های جامع بهترن یا تکی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   مطلب بهترین منابع کنکور 99 را بخوانید کامل راهنمایی میشید

 15. امیر می گوید

  سلام خسته نباشید.من دانش آموز پایه دوازدهم تجربیم.میدونم ۴ روز دیگه تا کنکور بیشتر نمونده ب دلایلیم نتونستم بخونم.اطرافیا میگن امسال قبول نشی سال دیگه نمیتونی بخونی وو اعتماد ب نفستو از دس میدی.میدونم تو این ۴ روزم هیچ کاری نمیتونم بکنم.ولی میتونم از الان خودمو واسه کنکور ۹۹ آماده کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   در روزهای آینده انشااله یه پست در مورد پشت کنکوری موندن منتشر می کنیم
   ولی در کل ببینید هدفتون چیه؟،سعی کنید با خودتون رو راست باشید،اگر واقعا به دنبال رشته خوبی هستید باید تلاش کنید و به راحتی به دست نمیاد،اگر تصمیم نهایی رو گرفتید که الان بهترین زمان هست برای شروع ،لازم نیست از الان جوگیرانه شروع کنید بلکه با روند مطالعه منطقی استارت بزنید،بهتره با خودتون سبک و سنگین کنید که سال قبل اشکالاتتون چی بود و سعی کنید همون ها رو رفع کنید،مطمئنا برای پشت کنکوری موندن همیشه حرف اطرفیان هست،بهتره با این موضوع هم کنار بیایید که اگر بخواید به حرف اطرفیانتون عمل کنید بهترین راه اینه که هیچکاری نکنید،انشاالله بعد از همه این موارد یه برنامه ریزی منطقی و درست بری کنکور 99 بچینید و همون رو ادامه بدید،امیدواریم که موفق باشید

 16. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشین،مطالبتون واقعا خوب هستن در صورتی که هزینه ای ندارن..این روزا برای مشاوره که به بعضی مراکز زنگ میزنم پکیج مشاورشون از سه میلیون کمتر نیست!!!..کنکور مثل دکان برای بعضی افراد شده،خداروشکر آدمای خوبی مثل شما پیدا میشن…لطف کنین تو رشته تجربی ی برنامه جامع و کامل بزارین برای کسایی که دوست دارن ربطه برتر بشن..درسته نمیشه برای همه ی نسخه ای پیچید ولی خب هرکسی متناسب به شرایطش بتونه برنامه رو تغییر بده،،اگه امکانش هست این کارو انجام بدین..ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   سپاس از لطف شما و خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید
   اگر صرفا به دنبال برنامه جامعی طولانی مدتی هستید که دیدتون رو بازتر کنه،ما پیشنهادمون اینه که برنامه آزمون های آزمایشی رو بررسی کنید
   برای تابستان برنامه های گزینه دو مناسب هستند و برای سال تحصیلی از مهر ماه به بعد هم برنامه ریزی گاج و قلم چی مناسب هستند
   برنامه ریزی آزمون های گاج 99
   برنامه های گزینه دو 99
   برنامه های قلم چی 99
   برنامه های سنجش 99

 17. حانیه می گوید

  سلام .مرسی از مطالب مفیدتون . راستش من تکی ازمون تابستان گزینه دو شرکت کردم اما نمیتونم طبق برنامه ریزی که سایت گزینه دو کرده پیش بدم مثلا برای درس ستایش و در یک ادبیات ۷۵ دقیقه وقت گذاشته که من اگرفیلم رو هم نگاه کنم کلا نیم ساعت یا اخرش ۴۵ دقیقه طول میکشه هر کاری هم می کنم نمیتونم ساعت مطالعه رو زیاد کنم . دارم دیوونه میشم لطفا راهنماییم کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حانیه خانم گرامی
   لازم نیست حتما طبق برنامه گزینه دو پیش برید،بلکه بر اساس همون بودجه بندی مخصوص هر آزمون برنامه هفتگی و روزانه تون رو تنظیم کنید،بهتره در شروع اگه براتون خسته کننده ست اون رو به تایم های 45 دقیقه ای تقسیم کنید
   هم چنین مطلب زیر را نیز بخوانید تا حد زیادی بهتون کمک میکنه
   چطوری ساعت مطالعه م رو زیاد کنم؟

   1. حانیه می گوید

    سلام . مرسی بابت کمکتون . به نظر شما تست زدن بیش تر کمک می کنه یا کتاب درسی خوندن . چون من دوست دارم بشینم و فقط تست بزنم و از راه تست مشکلاتم رو حل کنم . به نظ رتون روش درستی است ؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     شما تا متن کتاب رو متوجه نشده باشید که نمی تونید تستی بزنید،از نظر ما روشتون صحیح نیست، تابستان بهترین فرصت برای اصلاح اشکالات و اشتباهات مطالعاتی هست، پس بهترین استفاده رو ازش داشته باشید

     1. حانیه می گوید

      اخه من از هر روشی که استفاده می کنم جواب نمیگیرم . البته دلیلش استرش بیش از حد . اما نمیدونم چطوری درس بخونم که ماندگار باشه . انرژی هم ندارم انگار که دوست دارم بخونم اما نمیشه واقعا نمیدونم چطوری درس بخونم و چی کار کنم

      1. پی سی کنکور می گوید

       سلام حانیه خانم گرامی
       بهتره حتما از نزدیک یک جلسه مشاوره ای داشته باشید تا بتوانید مشکلاتتون رو شناسایی کنید و رفع کنید
       موفق باشید

 18. حسن می گوید

  سلام من دوازدهمی هستم سال پیش هیچی نخوندم ۹۹ میخوام پزشکی قبول شم اراده ام قوی هست میدونم که میتونم ولی برنامه ندارم میشه راهنمایی کنید و اینکه از صفر میتونم موفق شم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسن جان
   در آغاز سعی کنید از تابستان بهترین استفاده رو داشته باشید حتی اگر یکی دو درس رو بتونید کامل بخونید،و پیشنهاد می کنیم در یکی از آزمون های آزمایشی شرکت کنید و همان برنامه را شخصی سازی کنید

 19. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشین بابت مطالب خودتون،تو این صفحه تبلیغ دی وی دی های مکتبستان هست،ایا این پکیج خوبه و برای کنکور مناسب هست؟لطفا صادقانه راهنمایی کنین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   این مورد کاملا بستگی به خودتون داره ،چون ما واقعا نه تنها برای این موسسه بلکه برای هیچ شخص ،مشاور و یا موسسه ی کنکوری فرصت نمی کنیم که کاراشون رو بررسی کنیم و قصاوت منصفانه ای داشته باشیم،به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که حتما از سایت خود موسسه مورد نظر و یا داوطلبانی که از آن استفاده کرده اند تحقیق لازم را انجام دهید،موفق باشید

   1. فاطمه می گوید

    نتونستم کسانی رو پیدا کنم که از این مجموعه خرید کردن..ولی خب سایتشون خوب بود..امید به خدا دیگه انتخابش کردم

    1. پی سی کنکور می گوید

     به هر حال امیدواریم که موفق باشید،طبیعتا استفاده از دی وی دی هم مزایا و معایب خودش رو داره،همونطور که قبلا هم عرض کردیم بهترین روش انتخاب تحقیق و مشورت هستش،و نکته ای دیگه ای هم که میشه گفت سعی کنید پکیجی نگیرید حالا چه تو مشاوره باشه چه دی وی دی و یا کتاب های مخصوص یک انتشارات،و تکی بگیرید بهتر هستش و اگر موثر بود برای سایر دروس مورد اشکال هم می توانید استفاده کنید

 20. فاطیما می گوید

  سلام خسته نباشین بابت مطالب خودتون،تو این صفحه تبلیغ دی وی دی های مکتبستان هست،ایا این پکیج خوبه و برای کنکور مناسب هست؟لطفا صادقانه راهنمایی کنین

 21. حانیه می گوید

  سلام من رشته ی ریاضی هستم. سال بعد کنکور دارم . من باید روزی چند ساعت بخونم . تا بتونم موفق بشم . از الان استرس دارم . استرس این که نکنه دارم کم وقت میزازم یا دیر بشه یا روش مطالعه ام اشتباه باشه . واقعا نمیدونم چی کار کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حانیه خانم گرامی
   ببینید تو این موارد فرمول ثابتی نداره،و مهم کیفیت مطالعه هستش
   و اصلا هیچ دلیل نداره که الکی خودتون رو تو شرایط استرس ببینید،دیدتون مثبت باشه،شما از الان روزانه بین 4 تا 6 ساعت شروع کنید،هم به درستون می رسید هم تفریحتون رو دارید هم به کارای دیگه تون می رسید ،از کنکور چیز عجیبو غریبی نسازید،فقط امسال یکم بیشتر از سال های دیگه باید منظم تر باشید،پس صبور باشید و با توکل بر خدا با دید روشنی شروع کنید و آروم آروم با همین ساعت مطالعه جلو برید تا اواخر تابستان به 8 ساعت برسونید،پیشنهاد می کنیم از سال جدید هم با برنامه یکی از آزمون ها پیش برید انشاالله موفق خواهید شد

   1. حانیه می گوید

    مرسی راهنماییتون . اما من هر کاری که می کنم اخرش ۳ ساعت می خونم واقعا نمیدونم چرا نمیتونم بیش تر از این درس بخونم. یعنی می خوام اما نمیشه .

    1. پی سی کنکور می گوید

     شدنیه تایم هاتون رو کوتاه بچینید،اول و آخر برنامه درسی تون رو درس هایی قرار بدید که دوست دارید،هر چیزی که باعث میشه تمرکزتون بهم بریزه رو از خودتون دور کنید،و اگر فکر یا دغدغه ذهنی براتون پیش اومد رو کاغذ یادداشت کنید نزارید که تو اون لحظه ذهنتون رو بیشتر از چند ثانیه درگیر کنه

 22. Fati می گوید

  سلام وقتتون بخیر من رشته ام تجربی بوده و سال ۹۷ وارد دانشگاه شدم به رشته ام علاقه ندارم و میخام انصراف بدم کنکور انسانی بدم متوبد آذر ۷۷ هستم واسه تربیت معلم سنم مشکلی نداره؟؟ از چ کتابای کمک اموزشی استفاده کنم توی تابستون چ کتابایی از دروس اختصاصی انساینی بخونم بهتره و تاثیرش بهتره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   در حال حاضر حداکثر 22 سال در نظر گرفته شده و تاریخ رو هم معمولا مشخص میکنن،که با این وضعیت احتمالا مشکلی نداشته باشد، که باز در این رابطه میتونید مطلب زیر رو بخونید :
   https://p30konkor.com/%D8%B3%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-98/
   برای کتب کمک درسی هم در مطلب زیر یه لیست کامل و مفید قرار دادیم :
   بهترین منابع کنکور 99

 23. shkiba می گوید

  سلام من امسال به دلایلی نتونستم برا کنکور 98 بخونم و میخوام 99 دوباره کنکور بدم با توجه به اینکه کتابای درسی اصلاحیه خورده و تغییراتی کرده به نظرتون کتابایی که دارمو بخونم یا برم کتاب درسی جدید بگیرم؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید همین تغییرات رو در کتاب درسیتون پیاده کنید و از نظر ما نیازی به تهیه مجدد کتب نیست و صرفا هزینه مجدد هستش

 24. حنانه می گوید

  سلام . من با برنامه ازمون پیش نرفتم . الان هم کلی عقب افتادم . دیگه خیلی دیر شده . چقدر برنامه نوشتم و پاره کردم . چی کار کنم . تازه اخر شهریور می خواهیم بریم مسافرت . بگید من چی کار کنم . همه چی رو گم کردم . دارم دیوونه میشم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   زیاد نا امید نباشید پیشنهاد می کنیم به بودجه بندی آزمون بعدی توجه کنید در کنارش روزانه میتونید تایم جبرانی رو هم به دروس عقب افتاده اختصاص بدید این روش معمولا بهتره ا اینکه از برنامه آزمون بعد بزنید و بخواهید از اول دروس عقب افتاده رو بخونید،و مورد دیگه هم اینکه شما امسال کنکوری دارید باید خودتون رو مکلف به اجرای برنامه ریزی کنید ،و سعی کنید اگر برنامه سفر هم دارید مدیریت شده باشه

   1. حنانه می گوید

    ممنون از کمکتون . هر کاری می کنم یا حسش نیست یا حالم خوب نیست یا نمیرسم ‌ . اخه من نمیتونم تو مسافرت درس بخونم . واقعا گیج شدم ..

 25. سامیه می گوید

  من ی ادم خیلی بی حال ،افسرده و بی انگیزه ایی شدم ،اطرافیانم همش درس میخونن ولی من دلم نمیخواد ،ولی میخام ک موفق بشم بنظرتون چیکار کنم من ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   با خودتون خلوت کنید ببینید دلیلش چیه ،چرا تمرکزتون بهم میریزه،هدفتون از کنکور چه رشته و چه دانشگاهی هستش،به این سوالات که جواب بدین تا حدی تکلیفتون مشخص میشه که متناسب با رشته ای که دوست دارید باید تلاش کنید تا موفق بشید، بدون تلاش هیچ چیزی به دست نمیاد پس این رو به خودتون تلقین کنید،و مورد بعدی اینکه تو سال کنکور زیاد با اطرافیانتون کاری نداشته باشید یعنی اینکه خیلی خودتون رو درگیر حواشی الکی نکنید که فقط باعث میشه وقتتون تلف بشه،درس خوندن رو آروم آروم شروع کنید و ساعت مطالعه تون رو افزایش بدین،به صورت هفتگی تفریح داشته باشید و روزانه شده حتی 15 دقیقه هم ورزش کنید،امیدواریم موفق باشید

   1. عرفان می گوید

    سلام خسته نباشید

    من میخوام لغت واملاء واسه کنکور۹۹ بخونم اما نمیدونم چه کتابی برا این مبحث مناسبه و باید استفاده کنم…؟ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام عرفان جان
     میتونید از نشر الگو یا خیلی سبز استفاده کنید

 26. Mobina می گوید

  من از اول تابستون خیلی پراکنده درس خوندم من دانش اموز رشته انسانیم سال دیگه هم کنکور دارم و واقعا نمیدونم چکار کنم؟!خیلی دیر شده الان 13 مرداده و من بلد نیستم تو این یک ماه و نصفی که مونده درست استفاده کنم!لطفا کمکم کنید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مبینا خانم گرامی
   چرا باید به خودتون استرس بدید! حداقل 45 روز مونده تا آخر تابستان ،شما این سه ماه قرار نیست تمام دروس رو بخونید،سعی کنید در این 45 روز روی دروس تخصصی و مخصوصا روی دروسی که نقطه ضعف دارید کار کنید

 27. مهدیار می گوید

  سلام من دانش آموز دوازدهم تجربی هستم تا الان خیلی پراکنده درس خوندم
  چند روز پیش dvd های اموزشی تهیه کردم و خواستم با اونا درس بخونم ولی حجمشون زیاده
  خواستم بدونم ایا باید ازمون های ازمایشی شرکت کنم و با توجه به برنامه مشاورای اون بخش و بودجه بندی اونا مطالعه کنم یا اینکه باید یه مشاور بگیرم که خودش برنامه بده و برای ازمون هم امادت کنه
  ضمن اینکه ایا امکان درس خوندن طبق برنامه مشاور ولی با استقاده از dvd های اموزشی هست?
  چون فقط نصف تابستون مونده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی یار جان
   ببینید شما برای استفاده دی وی دی حتما سعی کنید مباحثی رو که نیاز دارید ببینید،و لزومی نداره برای تمام دروس یا غیر ضروری استفاده بشه، موقعی هم که استفاده می کنید همانند یک کلاس در نظر بگیرید که امکان بازپخش فیلم به عقب وجود ندارد تا وقت مشخصی داشته باشه
   برای مشاوره هم حتما لازم نیست،اگر دیدید خودتون می توانید برنامه ریزی کاملی داشته باشید حتی چند هفته اول با آزمون و خطا هم باشه اشکالی نداره و شما نیازی به مشاور ندارید ،اما اگر حس می کنید که باید یکی باشه تا وضعیت درسی تون رو کترل کنه می تویند مشاور بگیرید
   در مورد آزمون آزمایشی هم اگر سال اولی هستید که بهتره شرکت کنید تا با روش های مدیریت آزمون آشنا بشید ، و با توجه به برنامه هر آزمون می توانید خودتون یا مشاورتون برنامه ریزی کنه
   شاید این مطلب زیر رو هم بخونید مفید باشه براتون :
   بهترین آزمون آزمایشی کنکور
   نحوه انتخاب بهترین مشاور کنکور

 28. علی می گوید

  سلام من دانش اموز نظام قدیمم خدمت هم رفتم و کارت پایان خدمت دارم یک سالم هست که دانشجوی پیام نورم میخواستم در کنکور ۹۹ شرکت کنم خواستم بدونم کی باید از پیام نور انصراف بدم ؟ الان بدم مشکلی پیش نمیاد؟ در کل مشکلی ندارم واسه شرکت در کنکور ۹۹ ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   نه بیشتر به خاطر خدمت میرفتن پیام نور،که شما کارت پایان خدمت دارید و مشکلی ندارید هم الان می تونید انصراف بدید و هم موقعی که در دانشگاه جدید قبول شدید

 29. n.m می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من پرستار شاغل در بیمارستان هستم و میخواستم کنکور کارشناسی ارشد بدم اما اطرافیان بهم پیشنهاد دادند که مجددا کنکور بدم تا اگر بشه رشته پزشکی قبول بشم اما احساس میکنم چون از محیط درس فاصله گرفتم دیگ نمیتونم شروع کنم و خیلی سختم احساس میکنم دیگ خیلی دیر شد واسه من ک از اول بخوام کنکور بدم
  میشه شما منو راهنمایی کنید
  با تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   به هر حال اگر اراده ش رو دارید و از انگیزه بالایی برخوردار هستید که دیر نمیتونه باشه، و به این نکته هم توجه داشته باشید که درس خوندن حین کار اون هم رشته ای مثل پرستاری سخته با شیفت های مختلف شبانه روزی در ماه،اگر این توان رو در خوردتون می بینید و واقعا به پزشکی علاقه مند هستید می توانید در کنکور سال آینده نظام جدید شرکت کنید

 30. رها می گوید

  سلام من دانش آموز نظام جدیدم برنامه های کنکور 99تون چجوری

 31. فاطمه می گوید

  سلام خوبین چجوری میتونیم از وسط برنامه سنجش شروع کنیم و خودمونو به اون برنامه برسونیم چون بچه هایی که از اول تابستون شروع کردن الان کلی جلوان

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   در کامنت قبلی هم پاسخ داده شد،برنامه رو یه بررسی کنید ببیند اگر میتونید با بودجه بندی آزمون بعدی جلو برید و در کنارش مباحث قبلی رو هم در تایم های خاصی از روز جبران کنید که میتونید شرکت کنید و گر نه بهتون پیشنهاد می کنیم در این مدت تا پایا تابستان روی نقاط ضعف مخصوصا در دو یا سه درس تخصصی کار کنید میتونه براتون مناسب تر باشه

 32. حانیه می گوید

  سلام .راستش می خواستم راهنماییم کنید . من سال بعد کنکور دارم . می خوام وقتی که خانواده ام بیدارن خواب باشم .وقتی خوابن من بیدار باشم . خانواده من ۳ بعد از ظهر می خوابن تا ۶ یا ۷ . ممکنه مدرسه دو نیم ما رو تعطیل کن . من میگم از مدرسه که میام بخونم تا ۶ یا ۷ . بعد بخوابم تا ساعت ۱۱ یا ۱۲( نسبت به درس و برنامه ام ) بعد بیدار شم تا ساعت ۵ یا ۶ صبح درس بخونم بعد یه ساعت بخوابم بعد بلند شم برم مدرسه . به نظرتون این برنامه خواب و بیداری خوبه . . چون که می خوام ساکت باشه. کسی کار به کارم نداشته باشه . من می خوام بدونم از الان تمرین کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حانیه خانم گرامی
   کاملا اشتباه هستش ،سعی کنید با خونواده تون صحبت کنید که امسال شرایط رو براتون مهیا کنن از لحاظ مهمون و اینا مخصوصا و جو خونه آروم باشه،اگر به هر دلیلی شرایط خونه مساعد نیست از کتابخونه به صورت دوره ای استفاده کنید

 33. حانیه می گوید

  واقعا . اخه بخوام کتابخونه هم برم . هم خودشون تنبلیسون میاد . هم نمیزارن من خودم تنها برم . تازه بگم دوستمم هست . میگن می خوای حرف بزنی . چون خودم بهشون گفتم . چون این جوری راحت ترم . نه گیر میدن . نه رو اعصابم میرن .
  شما چه راه دیگه ایی پیشنهاد می کنید ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   بله اصلا این شدنی نیست که شما هفت شب بخوابید تا 12،بعد بیدار شید تا 7 صبح درس بخونید و یه ساعت بخوابید و دوباره آماده شید برای مدرسه،مگه میشه همچین چیزی؟
   معمولا برای ماه رمضان درس خوندن رو اونم تو یه دوره کوتاه از سحر تا ظهر پیشنهاد میدن ولی این شکلی که میگید کاملا اشتباه هستش
   ببینید شما باید خواب کافی داشته باشید 7-8 ساعت در شبانه روز اون هم در هر شرایطی،خوابتون هم باید منظم باشه در غیر این صورت فقط دچار بی برنامگی میشید،بهترین راه همونه که بهتون گفتیم سعی کنید خونواده باهاتون همکاری کنند حالا چه خونه باشه که بهتره اگر هم نباشه که کتابخونه مفیده
   غیر این دو مورد دنبال روش های عجیب و غریب و رویایی نباشید،چون نهایتا بیشتر از چند روز نمیتونید اجراییشون کنید و بازدهی هم نداره

   1. حانیه می گوید

    ممنون از کمکتون ❤

    1. پی سی کنکور می گوید

     موفق باشید

 34. یوسف می گوید

  میگم من اگه از الان شروع کنم وقت میشه خوند برا کنکور

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام یوسف جان
   چرا نشه آخه؟!!!

 35. شهرام می گوید

  سلام خسته نباشید من یازدهم تجربی هستم و امسال سال کنکورمه
  بعد از کلی تحقیق در مورد برنامه تابستان هدفم این بود که دروس اختصاصی پایه و درس عربی و کلمات زبان رو کامل جمع کنم به همراه خلاصه نویسی و تسلط نسبی تست زنی و بتونم به تمرینات فوتبالم هم برسم که در اوایل تابستان یکی از فامیل هامون فوت کرد و من که سفری برای خودم پیش بینی نمی کردم با یه ناراحتی برای این مرگ راهی یه سفر تلخ شدم که با این اتفاقات از برنامم عقب موندم و خیلی ناراحت شدم…
  خواستم ازتون بپرسم توی این فرست باقی مانده از تابستان چه دروسی بخونم؟{از لحاظ مفهومی و دید کلی {نه تستی} در درس زیست متوسط روبه بالا و شیمی و ریاضی متوسط و فیزیک ضعیف هستم} آیا در یک یا دو درس مطالعه قوی داشته باشم ؟ یا از هر درسی مباحثی که در سال بعد پرکاربردند مثل تابع و گیاهی زیست و یا تولید مثل و یا گوارش و یا شیمی که همش پرکاربرده رو بخونم ؟ لطفا راهنمایی کنید که خیلی نگرانم و احساس میکنم خیلی وقت از دست دادم و ایا خلاصه نویسی دروس که واقعا مفید رو ادامه بدهم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شهرام عزیز
   پیشنهاد می کنیم در مدت زمان باقی مانده روی مباحث ضعیف همانند درس فیزیک تون و یکی دو درس دیگر که نیازی به تقویت دارند کار کنید و در کنارش می توانید تایم هایی رو هم برای واژگان انگلیسی یا عربی یا ادبیات در نظر بگیرید
   در مورد خلاصه نویسی هم لازم نیست برای همه دروس انجام بدید واقعا چون شاید وقت گیر باشه ولی در مورد ریاضی و فیزیک فرمول های کلیدی با یه توضیح کوتاه رو گردآوری کنید و برای سایر دروس هم نکته ای دیدید تو کتابتون یادداشت کنید که همون حاشیه نویسی میشه
   و نیازی هم نیست به خودتون استرس بدید،الان هم زمان مناسبیه برای شروع، شما از سایر رقبا جلوتر میوفتید و با خیال راحت تری ادامه میدید

 36. مهسا می گوید

  خیلی ممنون که انقدر مطالبتون مفید و بی نقص بود …من خیلی استفاده کردم ..خدا قوت

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهسا خانم گرامی
   سپاس از اینکه با پی سی کنکور همراه هستید

 37. تینا می گوید

  مطالب عالیه
  ببخشید دارنگان مدرک ارشد حق تحصیل رایگان برای کنکور ٩٩ دارند?

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام تینا خانم گرامی
   انشاالله هفته آینده مطلبش رو می زنیم تو سایت، چون اونقدر بند و تبصره داره نمیشه تو یه کامنت گفت
   ولی طبق آخرین اطلاعاتی که داریم بله احتمالا می تونید

 38. بیتا می گوید

  سلام تشکراز سایت خوبتون من سوال داشتم اگه میشه حتما جوابمو بدین من امسال فارق التحصیل شدم ولی رشته ی دبیرستانم فنی حرفه ای بوده و واسه سال 99 قصد دارم کنکور انسانی بدم واسه منی که هیچ اشنایی با دروس تخصصیه انسانی ندارم چه راهیوبهترمیدونین بنظرتو مشاور بگیرم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بیتا خانم گرامی
   شما بهتره در مورد ( روش مطالعه دروس )آشنایی کسب کنید و شاید بد نباشه اگر مشاور خوبی وجود داشته باشه مدتی رو هم زیر نظر مشاور باشید در غیر این صورت خودتون می تونید برنامه ریزی کنید و شروع کنید

 39. امیرحسین می گوید

  سلام ببخشید من نظام قدیم تجربی هستم معدل کتبی دیپلمم ۹ و کلش ۱۲ هست پیش هم ۱۳ من اگه از امروز تلاش کنم می تونم رتبه ی دو رقمی در منطقهی سه کسب کنم در کنکور ۹۹ ؟ چون معدلم کمه می ترسم بعدشم در کنکدر ۹۷ و ۹۸ رتبم شد ۲۰۰ هزار می ترسم برام سنجش شک کنه به خاطر معدل و رتبم نا امید میشم تورو خدا راهنمایی کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین جان
   شدنی که شدنی هست ولی بستگی به پشت کارتون داره در غیر اینصورت هیچ تضمینی وجود نداره،شما اگر از الان شروع کنید و زیاد دنبال حواشی نباشید،با برنامه ریزی شروع کنید و روی نقاط ضعفتون به صورت ویژه هر هفته کار کنید و وقت بیشتری رو اختصاص بدین بله میتونید به کسب رتبه های برتر امیدوار باشید

 40. سحر می گوید

  سلام ببخشید من ترم ۷ دانشگاه روزانه هستم میخواستم کنکور ۹۹ شرکت کنم ولی میگن اول باید انصراف بدی من میترسم انصراف بدم رتبه خوبی هم نیارم نمیشه اول کنکور بدم بدون انصراف بعد اگه قبول شدم انصراف بدم تو رو خدا زود جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سحر خانم گرامی
   یه موردی که هست اینه که اگر شما تا همون تیر یا حتی شهریور 99 فارغ التحصیل میشید نیازی به انصراف نیست
   برای اطمینان می توانید با سایت سنجش در ارتباط باشید

 41. محمد می گوید

  سلام من دهم و یازدهم رو گند زدم یعنی دهم ریاضی افتادم و یازدهم هیچی نیفتادم و از درس های تخصصی این دو سال هیچی نفهمیدم میگم میشه برا دوازدهم جبران کنم یانه.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   بله شدنی هست ولی خب شما باید تلاش تون چند برابری باشه نسبت به بقیه،انشاالله که موفق خواهید شد

 42. Zahra می گوید

  سلام خیلی ممنون بابت مطالب مفیدتون…

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   سپاس از همراهی شما با پی سی کنکور

 43. ali می گوید

  سلام خدمت مدیریت محترم سایت
  تشکر از زحمات و راهنماییها و اطلاع رسانی های شما.
  یه سوال دارم لطفا پاسخ بدید.ممنون میشم
  ایا داوطلبان نظام قدیم میتونن در کنکور نظام جدید سال 99 ثبت نام و کنکور بدهند؟
  ایا داوطلبان حق انتخاب دارن یا نه؟
  بسیار ممنون و سپاسگذارم از جواب شما

  1. پی سی کنکور می گوید
 44. علی می گوید

  سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم ولی قبول نشدم یعنی در هیچی در نیومدم خواستم بدونم سال بعد دولتی هم میتونم انتخاب کنم
  و اینکه امسال بر اساس برنامه راهبردی قلم چی پیش برم یا خودم یک برنامه فشرده تر داشته باشم مثلا خوندن تا دی ماه بعد مرور و تست زیاد داشته باشم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   اینکه مردود شدید نه هیچ محرومیتی برای کنکور سال بعدتون نداره
   برنامه قلم چی هم خوبه و فشرده ست،برنامه گاج هم مناسبه،در کل شما می توانید به نحوی برنامه ریزی کنید البته صرفا پیشنهادی هست و به پاسه شما هم بستگی داره که تا نیمه اول اسفند دروس رو تقریبا تموم کنید
   برنامه آزمون های گزینه دو

   برنامه آزمون های گاج

   برنامه آزمون های قلم چی

   برنامه آزمون های سنجش

   1. علی می گوید

    ببخشید من باز سوال میپرسم ولی بنظر تون بهتر نیست تا بهمن تموم کنم چون من تمام وقت توی خونم و اینکه به دفعات بیشتر دوره کنم دروس تخصصی رو یا اینکه منطبق با قلم چی پیش برم و فقط گاها خودم یک سری موضوعات سخت مثل مشتق رو اضافه بر برنامه راهبردی به دفعات بیشتر بخونم و تست بزنم

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام علی جان
     خود برنامه قلم چی هم به اندازه کافی فشرده هستش ،پیشنهادمون همونی بود که گفتیم بهتره اگر پایه خوبی دارید تا اسفند و یا نیمه اول آن دروس را تمام کنید،چرا شما می توانید بعضی از مباحث را هم اضافه بر برنامه آزمون بخونید ولی بهتره به کیفیت هم توجه داشته باشید و هدف فقط تمام کردن نباشه،در مورد آزمون هم برنامه سایر آزمون ها رو هم که در کامنت قبلی بود ببینید،در کل تغییرات رو با عجله تو برنامه ریزی وارد نکنید و بیشتر با توجه به سطح درسی تون تغییرات رو انجام بدید

 45. علی می گوید

  سلام ببخشید دوباره سوال میپرسم بابت وقت گذاریتون متشکرم به نظرتون من چون پشت کنکور و با مطالب دوازدهم هم کاملا اشنایی دارم بهتر نیست با یک برنامه تا میانه بهمن تموم کنم و تعداد دفعات دوره و تستم بالا بره یا اینکه
  با قلم چی پیش برم و علاوه بر برنامه راهبردی یک سری مطالب دشوار و مهم مثل سینماتیک و مشتق را بخونم

 46. کوثر79 می گوید

  سلام داوطلب نظام قدیم انسانیم پارسال رتبم بیست هزار شد و انتخاب رشته نکردم امسال هم چهار هزار شد و غیر فرهنگیان هیچیو نزدم اما قبول نشدم میخوام با تمام توان بخونم تا فرهنگیان قبول شم لطفا بهم بگین ازچه منابع و چه ازمون های استفاده نکم تا مفید باشه و وقتمو هدر ندم ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کوثر خانم گرامی
   مطالب زیر را بخوانید :
   بهترین منابع کنکور 99

   بهترین آزمون آزمایشی کنکور 99

 47. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشیت من امسال رتبم هفت هزار شد برای کنکور تلاشی نکردم و فقط سه هفته خوندم بنظرتون برای امسال روزی چند ساعت بخونم تا رتبه سه رقمی بشم؟رشتمم انسانیه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   از 6 ساعت شروع کنید و هر هفته نیم ساعت به آن اضافه کنید و تا نوروز ثابت 10 ساعت مطالعه کنید البته سعی کنید با کیفیت بخونید

 48. مهسا می گوید

  سلام شما خودتونم برنامه مینویسید؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهسا خانم گرامی
   در حال حاضر خیر

 49. سایه می گوید

  با عرض سلام ,من کارشناسی بهداشت روزانه دارم و در حال حاضر تا بهمن طرحم ,چندتا سوال داشتم از خدمتتون برای کنکور مجدد برای من ک اخرین کنکورم سال ۹۳بود نظام جدید پیشنهاد میدین یا قدیم?با توجه ب اینکه فرصت زیادی تا بهمن برای مطالعه ندارم کلا ب نظرتون شروع کنم یا نه?در صورت قبولی برای ما ک یک بار روزانه خوندیم میشه دوباره رایگان دولتی خوند?

 50. Kaveh می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ادمین عزیز که ضمن مطالب مفیدتون به همه کامنت ها پاسخ میدید؛
  ببخشید من الان دوازدهم تجربی هستم و هر وقت که میام برای خودم برنامه ریزی کنم توی یه دوراهی عجیب گیر میکنم. این دوراهیم اینکه برنامه‌ام رو بر اساس ساعت بچینم(مثلا از ساعت ۱۴ تا ۱۶ زیست میخونم بعدش عربی از ساعت ۱۶ تا ۱۷ و…) یا اینکه بدون ساعت و فقط مدت مطالعه‌ام رو یادداشت کنم(مثلا ساعت فلان زیست خوندن رو شروع میکنم و تا هر وقت طول بکشه-معمولا دو و نیم تا سه ساعت-زمان پایان رو نوشته و مدت مطالعه رو یه مینویسم) هی شک میکنم که این برنامه من جوابگو هستش یا نه؛ بلا استثنا هروقت میخوام برنامه بریزم اینجوری میشم. بعضی وقت ها هم میگم بهتره روزانه برنامه ریزی کنم و بعضی اوقات هم به خودم میگم نه برنامه ریزی هفتگی بهتره. تا الان بیشتر از صدتا برنامه واسه خودم نوشتم ولی ساعت محور بودن یه سریا میگن همینجوری ساعتی بهتره و یه سریا هم میگن بدون ساعت خوبتره.

  ببخشید طولانی شد لطفا راهنماییم کنید!!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کاوه جان
   سپاس از همراهی شما با پی سی کنکور
   اول اینکه شما به ازای هر ساعت یا 45 دقیقه 5 دقیقه استراحت کنید،و بعد از اتمام هر درس هم استراحت 10 دقیقه ای در نظر بگیرید،قطعا با برنامه درس بخونید و خودتون رو ملزم کنید که در اون تایم 2 ساعته یا 90 دقیقه ای مثلا ده صفحه زیس بخونید و در این دو ساعت تا هر جایی که رسیدید باید همونجا درس رو ببندید،بهتره ساعات مطالعه تون رو یادداشت کنید قطعا کیفیت مهم تره اما از کمیت و زمان مطالعه تون هم غافل نباشید،گزارش های نوشتاری روزانه هم بهتون کمک میکنه که بدونید چقدر مطالعه مفید داشتید و نقاط ضعف و قوتتون رو شناسایی کنید،در کل برنامه بلند مدت یک ماهه مطابق آزمون یا برنامه شخصی بنویسید،و متناسب با اون برنامه هفتگی و روزانه بنویسید،هر روز و هر هفته زمانی رو به جبرانی اختصاص بدین،وسواس زیاد از حد نداشته باشید به مرور وضعیت تون بهتر میشه،برنامه تون رو هم از اول لازم نیست رویایی بنویسید
   موفق باشید

 51. Kaveh می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ادمین عزیز که ضمن مطالب مفیدتون به همه کامنت ها پاسخ میدید؛
  ببخشید من الان دوازدهم تجربی هستم و هر وقت که میام برای خودم برنامه ریزی کنم توی یه دوراهی عجیب گیر میکنم. این دوراهیم اینکه برنامه‌ام رو بر اساس ساعت بچینم(مثلا از ساعت ۱۴ تا ۱۶ زیست میخونم بعدش عربی از ساعت ۱۶ تا ۱۷ و…) یا اینکه بدون ساعت و فقط مدت مطالعه‌ام رو یادداشت کنم(مثلا ساعت فلان زیست خوندن رو شروع میکنم و تا هر وقت طول بکشه-معمولا دو و نیم تا سه ساعت-زمان پایان رو نوشته و مدت مطالعه رو یه‌جا مینویسم) هی شک میکنم که این برنامه من جوابگو هستش یا نه؛ بلا استثنا هروقت میخوام برنامه بریزم اینجوری میشم. بعضی وقت ها هم میگم بهتره روزانه برنامه ریزی کنم و بعضی اوقات هم به خودم میگم نه برنامه ریزی هفتگی بهتره. تا الان بیشتر از صدتا برنامه واسه خودم نوشتم ولی ساعت محور بودن یه سریا میگن همینجوری ساعتی بهتره و یه سریا هم میگن بدون ساعت خوبتره.

  ببخشید طولانی شد لطفا راهنماییم کنید

 52. ۱ می گوید

  سلام ممنون از مطالبتون❤
  با توجه به بودجه بندی امسال آزمون های گزینه۲، هنوز هم ب نظرتون گزینه دو مناسب تره از قلمچی هست؟
  من خودم گزینه ۲ رو قبول دارم و دو سال گزینه ۲ شرکت میکردم و فکر میکنم که برنامه قلمچی سنگین هست و به بودجه بندیش نمیرسم و روحیم به هم میریزه
  میشه راهنمایی کنید لطفا؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   در آخرین اطلاعیه که گزینهدو داده،گفته شده که صرفا برای نظام قدیم تجربی داره،البته که برای نظام جدید تمام رشته ها برگزار میشه ولی خب اگر نظام قدیم هستید به این مطلب توجه کنید
   به هر حال در این رابطه نظرات بسیار متفاوته،ولی شما اگر از لحاظ درسی برنامه ریزی مناسبی دارید ما باز هم پیشنهادمون گزینه دو هست در غیر این صورت می توانید برنامه های آزمون گاج رو هم ببینید

 53. Zahra می گوید

  سلام
  من قطعا میخوام دندون پزشکی دانشگاه تهران بیارم
  و میخوام رتبم از دو رقمی بیشتر نشه
  چه برنامه ای منو ب اهدافم خیلی نزدیک میکنه
  امسالم کنکور تجربی نظام جدید رو دادم…

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   ثبات در برنامه ریزی و ساعت مطالعاتی،تایم های جبرانی روزانه و هفتگی،شرکت در آزمون های آزمایشی و بررسی نقاط ضعف و قوت و تلاش و داشتن انگیزه و توان لازم و بی حاشیه بودن

 54. فاطمه می گوید

  سلام.ممنون از سایت خوبتون.من امسال کنکور نظام جدید دادم.اما ب دلایلی اصلا درس نخونده بودم.ولی میخوام واس کنکور 99 خودمو آماده کنم.دندونپزشکی هم میخوااااااااااااام.سال پیش آزمون های قلمچی شرکت کردم.هم آزمونارو دارم هم برنامه یک سالشو.کتاب تست هم واس دهم و یازدهم دارم(پایه)
  نظر خودم اینکه از همین الان شروع کنم و با برنامه مهر ماه قلمچی ک دارم پیش برم.البته برنامه امسالشو دیدم.آنچنان تغییری نکرده با پارسال. بعد از روی کتاب تستایی ک دارم و آزمونای پارسال قلمچی تست بزنم.واس 12ام فکر نکنم بتونم کتاب تست بخرم.از رو کتاب درسی میخونم و تستای قلمچی رو میزنم.
  نظر شما چیه؟؟؟؟لطفا راهنماییم کنید.بگید چی کار کنم بهتره.
  با سپاس فراوااااااااان.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   ما پیشنهاد می کنیم در آزمون شرکت کنید،ولی خب اگر توانش رو ندارید که بحث دیگه ای هست،در این حالت بهتره آزمون های دو هفته یکبار رو بعد از برگزاری از طریق برخی از سایت ها و کانال ها دانلود کنید و تست هاش رو بررسی کنید با تحلیل کامل،در مورد کتاب تست هم بهتره سعی کنید از کتب کمک درسی و تستی استفاده کنید اگر باز امکانش براتون نبود که تهیه کنید حتما از کتابخانه شهرتون کتاب ها رو امانت بگیرید یا کتب دست دوم رو تهیه کنید چون شما به تست زنی نیاز دارید و تنها نمیشه به تست های آزمون آزمایشی اکتفا کرد،در کل با اراده و انگیزه و با تلاش و سختی با همین محدودیت ها هم میشه رتبه خوبی آورد به شرطی که خودتون بخواهید،موفق باشید

   1. فاطمه می گوید

    ممنون از توضیحاتتون.
    الان ب نظر شما برنامه قلمچی خوبه؟من از مهر ماهش شروع کنم و با اون پیش برم؟احساس میکنم چون برنامه تابستونشو از دست دادم و درس نخوندم از مهر ب بعدش خیلی از وسطه!!
    یا اینکه خودم ی برنامه بنویسم ک توش هر پایه رو چند دور بخونم؟
    ببخشیید ی سوال دیگ نظرتون راجب کتابای لقمه مهروماه چیه؟آیا میشه از اونا در طول سال ب جز واس زمان جمع بندی از اونا استفاده کرد؟
    واقعا ممنووووون.

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام فاطمه خانم گرامی
     شما یا می توانید طبق همین برنامه کانون یا برنامه ریزی شخصی به نحوی پیش برید و سعی کنید تا عید دروس رو تقریبا تموم کنید،و بعد از عید هم آژمون های جامع رو شرکت کنید به صورت حضوری
     کتاب های مهروماه را هم می توان بله غیر از دوران جمع بندی استفاده کرد،البته برای تمام دروس پیشنهاد نمی کنیم و بیشتر دروس عمومی مدنظرمون هست

 55. سحر می گوید

  سلام وقتتون بخير
  من فارغ التحصيل رشته تجربي نظام قديم هستم
  و انقدرر ك كتاباي نظام قديم رو خوندم
  ازشون خسته شدم
  و ميخام امسال نظام جديد شركت كنم؟
  فقط ميخاستم ب اطمينان كامل برسم ك راهي ك ميخام برم درسته يا نه!!؟؟
  چون واقعا هيچ دليلي براي اشتباه كردن دوباره وجود نداره
  و ميخام ب رشته موردعلاقه ام ك دندانپزشكيه بعد سالهاا برسم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سحر خانم گرامی
   واقعا ما هم نمی تونیم آینده رو پیش بینی کنیم،تنها توصیه می کنیم اگر بیشتر از 30 یا 40 درصد تسلط دارید به کتب نظام قدیمفنظام قدیم رو با یه برنامه ریزی جدید شروع کنید در غیر اینصورت می توانید کنکور نظام جدید را انتخاب کنید

 56. جلیل می گوید

  با عرض سلام من بعد من الان 22 سال سن دارم وخدمتم رو هم تموم کردم امسال کنکور دادم نتیجه ش جالب نبود و 90%احتمال میدم که اگر یه سال دیگه پشت کنکور بمونم زیر 1000 میشم نظرتون بمونم یا نه برم یه شغل ازاد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جلیل جان
   آینده رو که کسی نمیتونه پیش بینی کنه ،برای خودتون تصور کنید که 5 سال آینده می خواهید در چه وضعیتی باشید؟ قطعا اگر این توان پشت کنکور ماندن رو در خودتون می بینید و از لحاظ انگیزه و برنامه ریزی درسی هدفنمد کار کنید به نتیجه می رسید،در غیر این صورت به شرایط بازار آزاد فکر کنید

 57. Alireza می گوید

  سلام خوبید من یه برنامه ریزی عالی یا یه مشاوره عالی میخوام ک بتونه خیلی کمکم کنه یه جورایی تضمین کنه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   در حال حاضر ما خدماات مشاوره ارائه نمدیدم،توصیه می کنیم شما متناسب با سطح تون برنامه ریزی کنید و اگر باز هم مشکل داشتید مدتی رو مشاور داشته باشید تا خودتون هم بهتر شرایط برنامه ریزی رو یاد بگیرید و یه نکته مهم هیچ تضمینی در کار نیست،همه چیز بستگی به تلاش و اراده خودتون داره،موفق باشید

 58. arshia می گوید

  برای مطالب مفیدتون واقعا ممنون
  من میخوام کنکور زبان99 بدم بنظرتون برای درس های عمومیم چه کتاب هایی تهیه کنم؟

   1. arshia می گوید

    سلام دستتون درد نکنه
    اگه میشه به من یک مشاور کاردرست جهت برنامه ریزی برای کنکور زبان معرفی کنین چون همش به شیوه مطالعم شک دارم و میخوام بیشترین بازدهی رو داشته باشم اگر هم توصیه هم دارین لطفا بگین
    با سپاس فراوان

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام آرشیا جان
     متاسفانه در حال حاضر نمی توانیم فرد یا گروه مشاوره ای پیشنهاد کنیم،اگر درصدهای خوبی می زنید و مشکلی در برنامه ریزی درسی ندارید نگران نباشید و به به راهتون ادامه بدید،در صورت لزوم می توانید در یکی از آزمون های آزمایشی ثبت نام کنید

 59. arshia می گوید

  سلام ممنون از توصیتون
  من رشته تجربی هستم اما میخوام برای کنکور زبان بخونم پیش زمینه خوبی هم تو زبان دارم و برای کنکور باید زبان و ادبیات و دینی و عربی رو کار کنم
  به فکر این بودم که غیر حضوری بردارم تا وقتم برای خوندن کنکور خیلی بیشتر بشه
  اما از طرفی به فکر تاثیر معدل رو کنکورم
  مقاله سایت رو هم خوندم اما هنوز شک دارم
  به نظرتون چیکار کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرشیا جان
   سپاس از همراهی شما
   باز،به نظر بیشتر روی این مورد فکر کن،ببینید که علاقه تون در کنکور زبان کدوم رشته خاص هست و بازار کارش رو بررسی کنید،با چند نفر دیگه به خصوص مشاور مشورت کنید و تصمیم نهایی رو بگیرید،اگر باز هم علاقه مند بودین به رشته زبان که موردی نداره و همزمان با مدرسه ادامه بدید و دروس مدرسه رو هم خوب کار کنید چون عمومی ها که دقیقا همونه و بهتره به ویژه در امتحانات نهایی نمره عالی کسب کنید که اگر در آینده نظرتون عوض شد باز فرصت داشته باشید جبران کنید

 60. سامان می گوید

  سلام
  سامان هستم
  من امسال کنکور دارم کنکور ۹۹ رشته انسانی
  هیچ برنامه ای برای درس خواندن ندارم
  اگه لطف کنید یه برنامه برای من بدین که روزایی که مدرسه هستم ۵ ساعت و روزایی که تعطیلم ۸ ساعت باشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سامان جان
   برنامه ریزی هر شخصی باید مطابق شرایطش باشه و بسیار شخصی سازی بشه و بدون درک این موارد نمی توان فله ای برنامه ریزی کرد،بهتره در آژمون های آزمایشی گزینه دو شرکت کنید که دارای برنامه پیشنهادی مطالعاتی هم هست

 61. سامان می گوید

  سلام
  سامان هستم
  من امسال کنکور دارم کنکور ۹۹ رشته انسانی
  هیچ برنامه ای برای درس خواندن ندارم
  اگه لطف کنید یه برنامه برای من بدین که روزایی که مدرسه هستم ۵ ساعت و روزایی که تعطیلم ۸ ساعت باشه ممنونم
  برای گمرک چه کتاب هایی رو باید درصد بالا بزنم ؟؟؟؟
  گمرک دانشگاه دولتی

  1. پی سی کنکور می گوید

   برای رشته گمرک دولتی که فرمودید از کارنامه های قبولی سایت گزینه دو استفاده کنید

 62. .... می گوید

  سلام من پایه دوازدهم تجربی هستم میشه درایت مدت باقی مانده تاکنکور 99رتبه 100منطقه سه بیارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   این سوالات و مشابه ش بستگی به خودتون داره،بله شدنی هست ولی بید بسیار پشتکار عالی و بی توجهی به حواشی داشته باشید و سعی کنید به مرور اوج بگیرید

 63. آیسان می گوید

  سلام خسته نباشید
  من رشتم تجربیه و خیلی دیر شروع کردم
  بنا به دلایلی مشاور هم نگرفتم و باید خودم برنامه ریزی کنم ک زیاد هم بلد نیستم و سردرگمم
  الان هم حدود ۷ماهو خرده ای وقت دارم واسه کنکور بخونم بنظر شما میرسم؟؟
  چجور باید برنامه ریزی کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آیسان خانم گرامی
   بله می رسید ولی خودتون هم باید بیشتر وقت بگذارید و این کم کاری رو جبران کنید،شما بهتره ابتدا برنامه هفتگی بنویسید و در کنارش هم تایم های جبرانی در نظر بگیرید،این مطلب دقیقا به همین منظور نوشته شده کافیه یک نصفه روز رو برای برنامه ریزی در نظر بگیرید تا کامل آشنا بشید و بعد از مدتی کامل نقاط ضعف و قوت برنامه تون مشخص میشه و سعی می کنید و اون ها رو بهبود ببخشید

 64. fatemeh می گوید

  سلام وقت بخیر
  من تازه دارم شروع میکنم واس کنکور بخونم.ی سری دی وی دی آموزشی دارم ک واقعا عالیه.
  نظر خودم اینکه تو این 3 ماه تا عید هر ماه ی پایرو در بیام.
  فقط فیلمارو ببینم و بعد تستای اون قسمتو بزنم.ی کم ک راه افتادم بعد از عید آزمونا رو شرکت کنم و دوره کنم.
  نظر شما چیه؟؟میشه بگید چیکار کنم بهتره؟؟ب غیر از فیلم آموزشی باید کتابم بخونم؟
  ممنون از لطفتون…../

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*