TAMLAND

alt

کنکور 1402 برای نظام قدیم چگونه است؟(کنکور 1402 برای فارغ التحصیلان)

کنکور 1402 برای نظام قدیم
تغییرات کنکور 1402 نظام قدیم

طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کنکور 1402 با 60 درصد تاثیر قطعی معدل و حذف دروس عمومی همراه خواهد بود. البته در با شیوه اجرای آن هنوز ابهامات زیادی وجود دارد. در این مطلب سعی می کنیم به یکی از سوالات مهم داوطلبان در این رابطه، یعنی نحوه برگزاری کنکور 1402 برای نظام قدیم، بپردازیم.

– داوطلبان نظام قدیم کنکور 1402 چه کسانی هستند؟

دسته اول

یکسری از داوطلبان هستند که امتحانات نهایی سال سوم و سال آخر آن ها به صورت نهایی و سراسری برگزار نشده است، که این داوطلبان مربوط به به قبل از سال 84 هستند.

 

دسته دوم

یکسری از داوطلبان هستند که که بعد از سال 84 تا سال 97 فارغ التحصیل شده اند و امتحانات سال سوم دبیرستان و سال چهارم یا پیش دانشگاهی آن ها به صورت نهایی برگزار شده است.

 

– تکلیف نظام قدیم در کنکور ۱۴۰۲ چیه؟

پاسخ :

* با فرض اجرایی شدن مصوبه کنکور 1402 و انتشار بخشنامه، فرضیه هایی که محتمل است:

طبیعتا دسته اول که هیچ سوابق تحصیلی ندارند، چون امتحانات نهایی نداشته اند، پس برای این افراد دو حالت وجود دارد :

  • یا تاثیر معدل برای آن ها در نظر گرفته نمی شود و ملاک پذیرش همان نتیجه کنکور می باشد.
  • یا اینکه آن ها نیز باید در امتحانات نهایی دوازدهم رشته موردنظری که می خواهند کنکور دهند، شرکت کنند و در این صورت نمرات کسب شده، به عنوان سوابق تحصیلی در نظر گرفته می شود.

دسته دوم

این بخش از داوطلبان نظام قدیم چون امتحانات سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی آن ها نهایی بوده است، پس شامل تاثیر معدل می باشند. این افراد می توانند برای جبران نمرات قبلی خود در ترمیم معدل شرکت کنند و نمرات خود را بهبود ببخشند.

 

* با فرض اجرایی نشدن مصوبه کنکور 1402 :

اگر این مصوبه به هر دلیلی اجرایی نشود و به سال های بعد تر موکول شود، کنکور 1402 همانند سال های قبل برگزار می شود و میزان تاثیر معدل نیز توسط سازمان سنجش اطلع رسانی می شود.

 

توجه داشته باشید، در صورتی که تغییرات جدید اعلام شود، این مطلب بروز می شود. در حال حاضر آخرین اخبار کنکور سال آینده را می توانید از مطلب کنکور 1402 و تاثیر معدل در کنکور 1402 بخوانید.

 

منبع : پی سی کنکور

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
(منتشر نخواهد شد)
721 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]