تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

توصیه های روز کنکور 97

توصیه های روز کنکور 97

نکات آماده سازی داوطلبان در روز کنکور97

وسایل مورد نیاز روز کنکور97:

 کارت ورود به جلسه

ساعت مچی

کارت شناسایی

مداد HB نرم (2عدد)

پاک‌کن

، دستمال کاغذی

چند عدد خرما

بطری آب یخ‌زده (که از روز قبل در فریزر قرار داده شده)

تراش

سنجاق (برای اتصال کارت به پیراهن یا مقنعه)

دستمال کاغذی و پارچه ای هم همین طور.

میوه های خشک شده که درصد گلوکزشان پایین است مثل توت خشک، کشمش، انجیر و یا خرمای خشک سر جلسه ببرند و به هیچ عنوان از آبنبات و شکلات یا موادی که شکر دارند استفاده نکنند

بعد از این که وارد حوزه شد صندلی خود را پیدا می کند و می نشیند و کارت خود را به لباسش سنجاق می کند. چند نفس عمیق می کشد تا زمانی که دفترچه ها را توزیع می کنند و در یک زمانی می گویند که خوب دانش آموزان عزیز با یاد خدا شروع کنید برگه ها را از زمین بر می دارنند و شروع می کنند.

توصیه های مهم برای روز کنکور97 :

* زمانی­که به محل برگزاری آزمون رسیدید، سعى کنید که جاى آرامى را براى منتظر ماندن تا زمان اجرای آن پیدا کنید، و از صحبت کردن در مورد موارد آزمونى با دوستان و داوطلبان دیگر بپرهیزید.

1- دفترچه را که برمی دارند ورق نزنند. بعضی از بچه ها برگه را ورق می زنند که سوالات درس های مختلف را ببینند این نظم ذهن را به هم می زند.

2- دفترچه کنکور فقط یک سوال دارد و آن هم همان سوالی است که دارید حل می کنید. یعنی دانش آموز حق ندارد به سوال های قبلی و بعدی اش فکر کند بعضی از بچه ها چند سوال را حل می کنند دارد سوال 6 را می خواند فکرش دنبال سوال دوم است این اشتباه است.

3-روز امتحان چندین درس متفاوت با موضوعات متفاوت را باید پاسخ دهند من توصیه می کنم بعد از پایان هر درس چند ثانیه صاف بنشینند کمر خود را صاف کنند نفس عمیق بکشند، چند تا از این میوه هایی که همراهشان هست را میل کنند و کمی آب بنوشند و بعد درس بعدی را شروع کنند این خیلی می تواند کمک کند امیدوارم که به بهترین نتیجه ای که انتظارش را دارید برسید.

4- حتماً سوال های وقت گیر و دشوار را کنار بگذارید انرژی تان را تا پایان مسابقه و آزمون حفظ کنید یکی از کارهایی که ورزش کارهای حرفه ای انجام می دهد این است که انرژی خود را تا آخر مسابقه نگه می دارند. تا آخر وقت قانونی فوتبال و وقت اضافه و ضربات پنالتی و حتی نیم ساعت بازی بعد از 90 دقیقه این باید انرژی خود را حفظ کند تا بتواند به دویدن ادامه دهند. سوالات سخت و دشوار وقت من را می گیرد و برای کلی سوال آسان و متوسط ممکن است وقت کم بیاورم و نتوانم جواب دهم در حالی که همه سوال های یک گروه درسی امتیاز یکسان دارند.

5- بحث تمرکز در جلسه خیلی مهم است به پاسخ برگ های دانش آموزان کناری توجه نکنند دفترچه ها در جلسه کنکور 4 تیپ است A,B,C.Dممکن است یک دانش آموزی درس فیزیکش با مبحث نور شروع شود یکی با گرما یکی با الکتریسیته یکی با موج من اگر مثلاً می خواهم تست 1 تا 4 را حل نکنم نگاه می کنم می بینم بغل دستی من تست های 1 تا 4 را حل کرده خوب تست های او با مال من فرق می کند یا دانش آموزی می گوید من می خواهم از این ده تا سوال به چهار تا جواب دهم نگاه می کند می بیند بغل دستی اش همه را جواب داده اینها خیلی کار، کار زایدی است و تمرکز دانش آموز را به هم می زند.

6-  بین درس های عمومی و اختصاصی بچه ها کمی در حد یک دقیقه استراحت کنند. یک دقیقه خیلی تأثیر گذار نیست ولی انرژی به من می دهد که اگر نیم ساعت زمان کنکور را زیاد کنند شاید به اندازه آن یک دقیقه تجدید قوا برای من مفید نباشد آب یا خرمایی می خورد نفس عمیق می کشد دور دست را نگاه می کند بخاطر این که من وقتی یک ساعت دو ساعت تمرکز داشتم به یک برگه از فاصله 40 تا 45 سانتی متری ماهیچه های چشم خسته می شوند با نگاه کردن به دور دست چشم استراحت می کند و همین کارها آرام بخش و انرژی دهنده هستند.

7- به نتیجه فکر نکنند. یک بازیکن فوتبال تا آخرین لحظه حتی اگر چند تا هم گل خورده باشند به نتیجه فکر نمی کند یا یک پزشک در اتاق عمل به این فکر نمی کند که آیا مریض خوب می شود یا نه فقط درست و حساب شده عمل کردن خودش فکر و عمل می کند. دانش آموزان در هنگام جواب دادن به سوال ها فقط به سوال فکر کنند نه این که من چه نتیجه ای خواهم گرفت چهار تا سوال را پشت سر هم نمی زند و می گوید تمام شد من دیگر به رشته و دانشگاه مورد نظرم نمی رسم نتیجه را ما باید آخر کار ببینیم که من آمده ام خانه و سازمان سنجش پاسخ سوال ها را روی سایت گذاشته می روم نگاه می کنم درصدهایم را می گیرم حساب می کنم و با استفاده از کتاب زرد کانون تخمین می زنم که در کدام رشته قبول می شوم.

8- خود را براى مطالبى که وقت نکرده‌اید آنها را مطالعه کنید یا کارهایى که نتوانسته‌اید انجام دهید سرزنش نکنید. اعتماد به نفس داشته و به خود ایمان داشته باشید که براى حضور موفق در جلسه آزمون آماده هستید و آنچه در توانتان بوده است، انجام داده‌اید.

9- نکته مهم تر این که برای این که اکسیژن مناسب به مغز برسد توصیه می کنم روی صندلی صاف بنشینند این خیلی مهم است اگر دانش آموزی کمرش را خم کند با به اصطلاح غوز کند، باعث می شود که بخاطر این که تبادل هوا بین ریه ها و فضای بیرون دچار مشکل می شود به تدریج سطح اکسیژن خون پایین می آید و کارایی مغز افت می کند.

10- زما‌ن‌بندى در آزمون مهم است. زمان خود را طورى تنظیم کنید که به خواندن همه سؤالات برسید. هر سؤال را با دقت بخوانید و زمان بیش از حدی را صرف پاسخ دادن به یک سؤال خاص نکنید. اگر سؤالى را پاسخ ندهید، بهتر از این است که زمان مورد نیاز  را براى خواندن سؤالاتى که پاسخشان را مى‌دانید، از دست بدهید. عجله نکنید و زمان باقى مانده را هر چند وقت یک­بار بررسی کنید.

11- اگر پاسخ سؤالى را نمی‌دانید وحشت نکنید؛ لحظه‌اى تمرکز و فکر کنید. اگر همچنان پاسخ را نمى‌دانید، نگذارید یک سؤال سبب شود که شما تمرکزتان را نسبت به سایر سؤالات از دست بدهید.

صبح روز کنکور 97 چیکار کنیم؟

بهتر است صبح ، با صدای زنگ ساعت بیدار نشوید واین کار را به یکی از اعضای مطمئن خانواده ، بسپارید تا شما را با آرامش از خواب بیدار کند و نیز درتمام شب نگران اینکه صبح خواب نمانید، نباشید

در صبح روز کنکور دانش آموز قاعدتاً ساعت 6 صبح از خواب بیدار می شود صبحانه خیلی مهم است حتماً باید پروتئین و بدون چربی باشد از مصرف خامه و کره خودداری کنند عدسی یا نان و پنیر و گردو ترکیب پروتئینی خوبی است حتماً دو تا سه قاشق غذا خوری عسل مصرف کنند.

برای رفتن به جلسه ، وقت تان را طوری تنظیم کنندکه خدای نخواسته اگر ماشین خراب شد، اگر اتوبوس پنچرشدو … شما به موقع برسید. با این کار شما زمینه هرگونه نگرانی را از بین می برید.

صمیمانه آرزو می کنم روزهای آینده روزهای خوبی برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور باشند و همه به موفقیت برسند.

پیک سنجش کانون -آتی پرس-باشگاه خبرنگاران-مهر و ماه

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=2738

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]