تام لند 1400tamlandمازتام لند 1400تحلیلازتحلیلازمازhamayesh

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

ثبت نام دانشگاه امام صادق 99 + شرایط پذیرش + نتایج

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق 99

پی سی کنکور : دفترچه ثبت نام کنکور 99 منتشر شد و بر همین اساس جزئیات ثبت نام دانشگاه امام صادق 99 نیز اعلام شد. دانشگاه امام صادق (ع) بر اساس اهداف متعالی خود و با امتیاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ از میان خواهران و برادران دانشجو می پذیرد.

رشته های دانشگاه امام صادق :

رشته های دانشگاه امام صادق واحد برادران

رشته های دانشگاه امام صادق واحد خواهران

– شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق علیه السلام :

 کلیه داوطلبان دانشگاه امام صادق می بایست علاوه بر شرایط عمومی آزمون سراسری دارای شرایط زیر نیز باشند:

۱) تدین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری.

۲) التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه.

۳) متولد سال ۱۳۷۸ و بعد از آن، انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تأثیری در شرط سنی ندارد.

۴) برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی.

۵) گذراندن پایه های تحصیلی یازدهم و دوازدهم و یا داشتن گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی و شرکت در یکی از گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری.

– ثبت نام در سایت دانشگاه امام صادق (ع) :

–  نحوه ثبت نام دانشگاه امام صادق :

ثبت نام در دانشگاه امام صادق (ع) دو مرحله دارد که انجام هر دو مرحله ضروری است :

۱) ثبت نام در کنکور سراسری 99 و انتخاب گزینه علاقه مندی به دانشگاه امام صادق (ع) مندرج در آن (به تذکرات ۲ و ۳ ذیل بند ۳ توجه شود).

۲) مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه امام صادق (ع) به نشانی: www.gzn1.isu.ac.ir تکمیل اطلاعات مورد نیاز در آن.

– مهلت ثبت نام دانشگاه امام صادق :

داوطلبان پس از ثبت نام در آزمون سراسری و دریافت شماره پرونده آزمون سراسری لازم است با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه قسمت گزینش دانشجو حداکثر تا تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ به شرح ذیل اقدام به ثبت نام نمایند.

ضمنا توصیه می شود: اولا ثبت نام به روزهای آخر اسفندماه موکول نشود و ثانیا اطلاعات لازم قبل از ورود به سامانه ثبت نام آماده گردد.

 

– آموزش ثبت نام در سایت دانشگاه امام صادق (ع) :

۱ – وارد نمودن کد ملی داوطلب در قسمت مربوط.

۲ –  وارد نمودن شماره پرونده داوطلب در آزمون سراسری.

تذکر: در صورتی که پیش از ثبت نام آزمون سراسری اقدام به ثبت نام در دانشگاه امام صادق (ع) نموده اید لازم است از تاریخ اول اسفند لغایت ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ با وارد کردن کد ملی و رمز عبور مجددا وارد سامانه ثبت نام دانشگاه شده و شماره پرونده آزمون سراسری خود را ثبت کنید.

۳ –  تعیین نظام آموزشی داوطلب ( جدید: دبستان دبیرستان، یا قدیم دبستان – راهنمایی دبیرستان) در قسمت مربوط

۴ – وارد نمودن مشخصات فردی، معدلهای تحصیلی، آدرس دقیق منزل داوطلب، نام و کد مرکز پیش دانشگاهی / پایه دوازدهم و دبیرستان / پایه یازدهم، مندرج در بالای کارنامه تحصیلی داوطلب و….

۵ – پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام به مبلغ ۱۵۰/۰۰۰ ریال در سامانه ثبت نام. (غیر قابل استرداد)

۶ – دریافت رمز عبور و کد رهگیری در پایان ثبت نام و یادداشت آن.

 

* تذکر 1: چنانچه داوطلبان پس از تکمیل ثبت نام و واریز هزینه آن، موفق به دریافت رمز عبور و کد رہ گیری نشوند، ثبت نام آنها تکمیل نشده است و باید دوباره جهت تکمیل ثبت نام به سامانه مراجعه نمایند.

* تذکر ۲: داوطلبان نظام جدید آموزشی (دبستان، دبیرستان، ۳-۳-۶) لازم است بعد از مشخص شدن معدل کتبی سال دوازدهم حداکثر تا پایان خرداد ۹۹ با وارد کردن کد ملی و رمز عبور مجددا وارد سامانه ثبت نام دانشگاه شده و معدل کتبی خود را ثبت نمایند.

– مصاحبه دانشگاه امام صادق 99 :

پس از ثبت نام داوطلبان در آزمون سراسری و سپس در سامانه ثبت نام گزینش دانشگاه امام صادق (ع)، گزینش دانشگاه با محوریت فهرست داوطلبان چند برابر ظرفیت اعلامی توسط سازمان سنجش آموزش کشور، از داوطلبان آزمون شفاهی به عمل خواهد آورد. در این مرحله صلاحیت های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد. اصلی ترین معیارهای علمی پذیرش که به صورت جدی در مرحله آزمون شفاهی مورد بررسی قرار می گیرند، عبارت اند از سوابق تحصیلی اعم از معدل سالیانه ، معدل کل و معدل کتبی نهایی و همچنین نمره و رتبه کل آزمون سراسری، بالاتر بودن این عوامل به معنای کسب امتیاز بیشتر در صلاحیت های علمی داوطلب است که قدرت رقابت وی با دیگر داوطلبان را افزایش میدهد.

تذکر: داوطلبان معرفی شده سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه با ضرایب خاص مربوط به این دانشگاه تعیین می شوند. این ضرایب در دروس زبان و ادبیات فارسی (۴)، معارف اسلامی (۴)، زبان عربی (۴) زبان خارجی (۲) و در سایر دروس همان ضرایب آزمون سراسری است.

 

نحوه انتخاب رشته و اعلام نتایج دانشگاه امام صادق 99 :

۱ – ثبت نام و قبولی در این دانشگاه محدودیتی برای داوطلب در انتخاب رشته های کنکور سراسری ایجاد نمی کند و در صورت پذیرش در این دانشگاه، رشته قبولی داوطلب در آزمون سراسری نیز پابرجا بوده و داوطلب می تواند از میان آن دو رشته پذیرفته شده، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب نماید.

۲ – انتخاب رشته این دانشگاه در مرحله آزمون شفاهی صورت می پذیرد. لذا نیازی به انتخاب رشته های این دانشگاه، هنگام انتخاب رشته در آزمون سراسری نیست.

۳ – نتایج نهایی پذیرفته شدگان اواخر شهریورماه از طریق پایگاه اینترنتی www.isu.ac.ir (برادران) و www.isu.ac.ir (خواهران) اعلام خواهد شد.

– تذکرات مهم در رابطه با ثبت نام دانشگاه امام صادق 99 :

۱- طول دوره آموزشی کارشناسی ارشد پیوسته ویژه برادران حدود ۷ سال و دوره آموزشی کارشناسی خواهران حدود ۴ / ۵ سال و به صورت تمام وقت روزانه است و در طول تحصیل لازم است دانشجویان ضوابط و مقررات دانشگاه را رعایت نمایند.

۲ – واحدهای کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) در دوره کارشناسی ارشد پیوسته برادران به دانشجویانی ارائه خواهد شد که حداقل معدل لازم را در دروس کارشناسی کسب نموده باشند یا از عهده امتحان جامع داخلی که از بعضی دروس کارشناسی صورت می گیرد، بر آیند.

۳ – با توجه به اینکه رشته های تحصیلی دانشگاه ماهیت تلفیقی است، لذا ضرور تا تعداد زیادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی همراه با دروس دانشگاهی و زبان های عربی و انگلیسی (یا فرانسه در سطح مکالمه کامل و فهم متون) به دانشجویان ارائه می شود.

۴ – تشکیل گرایش های اعلام شده در رشته های تحصیلی، در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط هر گرایش، با توجه به ضوابط دانشگاه به حدنصاب لازم برسد.

۵ – هزینه تحصیل از دانشجویانی که مطابق ضوابط دانشگاه فارغ التحصیل شوند دریافت نمی شود و صرفا دانشجو به طور رسمی متعهد می شود که پس از پایان دوره آموزشی به میزان نیمی از مدت تحصیل خود را با نظر دانشگاه در داخل یا خارج دانشگاه (در پاره ای از مؤسسات دولتی یا غیر دولتی) خدمت نماید و فقط در مواردی از قبیل انصراف، اخراج یا انتقال، هزینه های طول تحصیل خود را به دانشگاه پرداخت نماید.

۶ – به برادران و خواهران دانشجوی واجد شرایط، اقامتگاه (خوابگاه) و سایر امکانات رفاهی مندرج در نشریه پیام صادق تعلق می گیرد.

۷ – به منظور آشنایی بیشتر با دانشگاه، نسخه الکترونیکی «نشریه پیام صادق» در پایگاه اینترنتی گزینش دانشگاه به نشانی: ganisu.ac.ir بارگذاری شده و داوطلبان از این طریق می توانند فایل Pdf آن را دریافت نمایند.

۸ – سؤالات داوطلبان از طریق قسمت «ارتباط باما» در «پایگاه اینترنتی پذیرش دانشجو» پاسخ داده میشود.

 

منابع : سازمان سنجش ، دانشگاه امام صادق ، پی سی کنکور

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=13397

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]