تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

نکات و توصیه های هفته ی آخر کنکور

نکات و توصیه های هفته ی آخر کنکور

روش مدیریت هفته آخر کنکور

کنکور سراسری سال ۹۷ در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفتم و هشتم تیرماه برگزار می‌شود.این در حالی است که داوطلبان از فردا می‌توانند کارت کنکور خود را دریافت کنند یعنی به نوعی از فردا مراحل برگزاری کنکور آغاز می‌شود و داوطلبان روزهای پایانی مانده به کنکور را کاملا حس می‌کنند.

نکات و توصیه های هفته ی آخر کنکور

توصیه کارشناسان آموزشی به داوطلبان در روزهای آخر این است که دیگر یادگیری جدید را کنار بگذارید زیرا یادگیری مطالب جدید باعث می‌شود در یادآوری آنچه قبلاً آموخته‌اید دچار مشکل شوید.

بهترین کار این است، مطالبی را که تا به حال یاد گرفته‌اید مرور کنید. مسلماً منظور از مرور، خواندن کلمه به کلمه همه مطالب نیست. بسته به اینکه چطور درس می‌خوانید، می‌توانید با روش‌های مختلف این کار را انجام دهید.

اگر در حین مطالعه، عادت دارید که از مطالب خلاصه‌برداری کنید یا زیر نکات مهم خط بکشید، این عادت باعث می‌شود به راحتی بتوانید مطالب را مرور کنید.

اگر چنین عادتی ندارید، ورق زدن کتاب‌ها و نگاه کردن به کلماتی که درشت‌تر یا به رنگ دیگری نوشته شده‌اند و نگاه کردن به نمودارها و جدول‌ها به شما کمک می‌کند مطالب را مرور کنید.

دقت کنید چه مطالبی را قبلاً زود فراموش می کردید ودر فهم کدام یک اشکال داشتید، در مرور باید به این مطالب بیشتر تاکید کنید.

مجموعه تست سال‌های قبل به شما در مرور مطالب کمک می‌کند.

از مجموعه تست‌هایی که شبیه دفترچه‌های واقعی کنکور هستند استفاده کنید تا چشمانتان به نوع حروف و اندازه آنها عادت کند و مهمتر از همه، یاد بگیرید که چگونه وقت‌تان را سرجلسه کنکور تنظیم کنید.

در هفته‌های آخر خیلی‌ها در این فکر هستند که چه کارهایی می‌توانستند انجام دهند، اما انجام ندادند، اما این فکر‌ها جز زیان چیزی ندارد، فکرهایی از این قبیل را کاملاً فراموش کرده و فقط از زمان باقیمانده بهترین استفاده را ببرید.

در مرور هم مانند مطالعه، کیفیت مهم است نه کمیت؛ شما با هشیاری و با استفاده روش‌های مناسب ، می‌توانید تمام درس‌ها یا بیشتر آنها را با دقت مرور کنید.

در مرور مطالب هم، استراحت کردن و پرهیز از مرور درس‌های مشابه با هم، باید مورد توجه قرار گیرد.

به خدا توکل کنید و در این روزهای آخر سعی کنید اقداماتی که باید برای حضور در جلسه کنکور انجام دهید را فراموش نکنید، شما از فردا تا روز قبل از آزمون مهلت دارید تا کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید، توجه کنید که سریع‌تر کارت را دریافت کنید تا اگر نقصی در کارت وجود داشت بتوانید با خیال آسوده برای رفع نقص هم اقدام کنید./فارس

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=3612

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]