ترمیم معدل برای کنکور 99

ترمیم معدل برای کنکور 99

 

ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 99

ترمیم معدل پیش دانشگاهی برای کنکور 99

ترمیم معدل دوازدهم برای کنکور 99

ترمیم معدل برای کنکور سراسری 99

ترمیم معدل در کنکور 99

پی سی کنکور: در این مطلب می پردازیم به یکی دیگر از جزئیات نحوه برگزاری کنکور 99 که بسیار نیز پر اهمیت است.در چند سال گذشته نقش معدل در کنکور جدی تر شده و سال به سال به تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور افزوده می شود.تاثیر معدل در سال های گذشته بیشتر تاثیر مثبت بوده تا تاثیر قطعی،برای سال آینده نیز تاکنون رسما توسط سازمان سنجش تاثیر معدل در کنکور 99 اعلام نشده ولی طبق آخرین گفته مسئولین سازمان سنجش و آموزش و پرورش تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 قطعی خواهد بود مگر دوباره با اعتراض دانش آموزان و از طریق مجلس نحوه تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99 به مثبت تغییر یابد.

 

مشاهده آخرین اخبار تاثیر معدل در کنکور 99

 

آموزش و پرورش برای داوطلبانی که معدل مناسبی ندارند ترمیم معدل را پیشنهاد می کند.چیزی که در سال های گذشته نیز انجام گرفته است و داوطلبان می توانند برای دروسی که در آن ها نمره مناسبی ندارند ثبت نام کرده و مجددا آن درس را امتحان دهند تا در کنکور همین نمرات به عنوان سوابق تحصیلی آن ها در نظر گرفته شود.

نمراتی که در ترمیم معدل کسب می شود چنانچه بالاتر از نمره قبلی وی باشد، همان نمره در کنکور تاثیر داده می شوند و چنانچه نمره گرفته شده پایین تر از نمره قبلی وی باشدسازمان سنجش نمره بهتر  را برای داوطلب در کنکور تاثیر می دهد.

 

زمان برگزاری ترمیم معدل کنکور 99 

زمان برگزاری ترمیم معدل کنکور 99 همانند سال های گذشته  و همزمان با دوره های امتحانی پیش بینی می شود در دی ماه – خرداد ماه و شهریور ماه برگزار شود.

 

هزینه ترمیم معدل کنکور سال 99

ثبت نام در طرح ترمیم معدل شامل هزینه بوده و دارای شهریه ثابت 50 هزار تومانی و همچنین برای هر درس 20 هزار تومان جهت هزینه تکثیر و تصحیح سوالات گرفته می شود.

 

محل ثبت نام ترمیم معدل کنکور 99

محل ثبت نام جهت ترمیم معدل 99 مدارس بزرگسالان می باشد. برای مشاهده نزدیکترین مدارس بزرگسالان منطقه تان به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

 

زمان ثبت نام ترمیم معدل کنکور 99

زمان ثبت نام بین دو ماه تا یکماه مانده به امتحانات (دی – خرداد – شهریور) است.

 

من قبلا در منطقه دو امتحانات نهایی را گذرانده ام و اکنون در منطقه یک سکونت دارم آیا می توانم برای ترمیم معدل شرکت کنم؟

فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه که متقاضی ترمیم و ارتقای نمرات درس یا دروس نهایی خود هستند می‌توانند فقط در همان منطقه آموزشی که قبلا فارغ التحصیل شده‌اند ثبت نام کنند.

برای مثال اگر در منطقه یک فارغ التحصیل شده اید و امتحانات نهایی را گذرانده اید برای ترمیم معدل نیز باید مجددا در یک از شهرهایی که منطقه یک است امتحان دهید

 

آیا نمرات ترمیم معدل در کارنامه هم ثبت می شوند؟

نمرات ماخوذه متقاضیان ترمیم و ارتقای نمرات دروس نهایی در امتحانات مربوط جایگزین نمرات قبلی که منجر به فارغ‌التحصیلی شده است نخواهد شد و صرفا جهت اعمال در سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ملاک خواهد بود. همچنین اگر نمرات کسب شده پایین‌تر باشد نمرات قبلی در سوابق داوطلب اعمال خواهد شد.

 

آیا همه افراد می توانند در ترمیم معدل کنکور 99 شرکت کنند؟

در حال حاضر همه فارغ التحصیلان دوره متوسطه ( از سال ۸۴ به بعد ) و دارندگان مدرک پیش دانشگاهی ( از سال 91 به بعد )  و دارندگان دوازدهم می توانند در ترمیم معدل 99 شرکت کنند.

 

* بخشنامه ثبت نام ترمیم معدل داوطلبان نظام جدید

بخشنامه ثبت نام ترمیم معدل داوطلبان نظام جدید

 

چه کسانی نمی توانند در طرح ترمیم معدل کنکور 99 شرکت کنند؟

افرادی که دیپلم خود را قبل از سال84 کسب کرده اند نیازی به شرکت در ترمیم معدل ندارند و طبق آخرین گفته های سازمان سنجش کنکور برای آن ها امتیاز اصلی و 100 درصد خواهد بود.

 

آیا می توانم برای ترمیم معدل 99 تمام دروس را مجدد امتحان دهم؟

بله می توانید تمام دروس کنکوری خود را مجددا امتحان دهید

 

ترمیم معدل برای کدام پایه ها برگزار می شود؟

در سال های گذشته برای سوم دبیرستان برگزار شده است و برای داوطلبان نظام جدید نیز در مقطع دوازدهم ترمیم معدل انجام می شود.

 

آیا می توانم برای ترمیم معدل 99 بعضی از دروس را در دی ماه و بعضی دیگر از دروس را در خرداد امتحان دهم؟

خیر،هر کسی تنها یکبار حق شرکت در ترمیم معدل را دارد و تنها باید در یک دوره مثلا دی یا خرداد یا شهریور تمام دروسرا امتحان دهد.

 

در چند درس هنوز قبول نشده ام و کاملا فارغ التحصیل نشده ام ، آیا می توانم در ترمیم معدل شرکت کنم؟

خیر برای شرکت در ترمیم معدل باید فارغ التحصیل شده باشید

 

آیا می توان ترمیم معدل را بعد از برگزاری کنکور انجام داد؟

معاون اجرایی سازمان سنجش : اگر فردی ترمیم معدل خود را قبل از پذیرش انجام دهد در نتیجه پذیرش اثرگذار است در غیر این صورت اثرگذاری آن برای دور بعد پذیرش در سال بعد است.

برای ثبت نام ترمیم معدل کنکور 99 به کجا مراجعه کنیم؟

ثبت نام متقاضیان ترمیم سوابق تحصیلی به صورت داوطلب آزاد و مطابق دستورالعمل ثبت نام داوطلبان آزاد صرفا در مدارس بزرگسالان دولتی انجام خواهد گرفت و در مناطقی که واحد آموزشی بزرگسالان دولتی دایر نیست ثبت نام آنان در یکی از واحدهای آموزشی روزانه که اداره آموزش و پرورش محل تعیین می‌کند به تفکیک جنسیت انجام خواهد گرفت.

شرایط و نوع مدرسه از جمله تیزهوشان یا نمونه دولتی بودن نیز تاثیری در گزینش و ترمیم معدل ندارد و شرایط شرکت در آزمون ترمیم سوابق تحصیلی برای همه متقاضیان یکسان است.

برای مشاهده نزدیکترین مدارس بزرگسالان منطقه تان به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

 

برای کنکور 99 بالاخره ترمیم معدل بریم یا نه؟

هنوز تاثیر معدل در کنکور 99 دقیقا مشخص نشده است، و ما به هیچ وجه به افراد پیشنهاد نمی دهیم که در ترمیم معدل شرکت کنند یا شرکت نکنند بلکه تصمیم هر فردی با توجه به شرایطش امکان پذیر است،فقط توصیه می کنیم که اگر تاثیر مثبت باشد که نیازی نیست شرکت کنید و اگر هم تاثیر قطعی باشد شرکت در ترمیم معدل می تواند هزینه و وقت زیادی از شما بگیرد چنانچه این آمادگی برای کسب نمره بالا را در خود می بینید حتما شرکت کنید.

 

توصیه مهم : توضیحاتی که ارائه شد بر اساس بخشنامه سال های قبل ترمیم معدل بوده و همواره برای بررسی آخرین جزئیات و قوانین ترمیم معدل کنکور 99 به نزدیک ترین واحد آموزش و پرورش منطقه و یا مدارس بزرگسالان مراجعه کنید.

 

گردآوری و تهیه: پی سی کنکور

منابع : آموزش و پرورش،خبرگزاری های ایسنا ،فارس ،مهر،تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید
339 نظر
 1. مهتاب می گوید

  سلام خسته نباشین من دانشجوی ترم۳ ریاضی روزانه بودم و انصراف دادم الان دارم سخت برا کنکور ۹۹تجربی درس میخونم ولی دیپلمم ریاضی نظام قدیمه نمره هام خیلی پایینه نگرانم کرده تاثیر نمره کتبی برای من که رشتم فرق کرده چه جوریه؟بعد من میخوام تا قبل مهر همه ی کتابارو خوب خونده باشم و توی ترمیم معدل دی شرکت کنم میشه من سال دوازدهم نظام جدیدو امتحان بدم؟چون دارم کتابای نظام جدیدو میخونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهتاب خانم گرامی
   1- بر اساس قوانین حال حاضر،در صورت شرکت در کنکور غیر رشته خودتون ،باز هم شامل تاثیر سوابق تحصیلی می شوید،با بررسی که داشتیم به طور میانگین برای شما که می خواهید تجربی شرکت کنید: نمره شما شامل 80 درصد کنکور و نزدیک به 20 درصد باقی مانده شامل سوابق تحصیلی می باشد،اما دقیقا نحوه تاثیر سوابق تحصیلی شما که فارغ التحصیلی ریاضی هستید مشخص نیست که آیا تنها شامل تاثیر دروس موجود خواهد بود یا خیر .

   2- در مورد ترمیم معدل نیز آقای حسین توکلی مشاور سازمان سنجش در مصاحبه ای به این پرسش به این شکل پاسخ داده اند :
   « ترمیم معدل برای کسانی است که می خواهند در رشته دیپلم خودشان در کنکور شرکت کنند. کسی که قصد شرکت در رشته غیر همنام دیپلم دارد یا بابد تغییر رشته بدهد وکتابهای لازم را امتحان بدهد مثلا کسی که از رشته ریاضی فیزیک به تجربی می رود باید امتحان زیست بدهد. اما اگر بعد از دیپلم قصد این تغییر را دارد باید تنها کتابها را بخواند و در آزمون مربوطه شرکت کند.»

   بر همین اساس نظر برخی از مشاوران اینه که شمایی که فارغ التحصیلی ریاضی هستید و قصد شرکت در کنکور تجربی رو دارید می توانید دروس زیر را ترمیم کنید :
   ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – شیمی۳ – فیزیک ۳- حسابان

   3- در این مورد یز که میتوانید مجددا با سیستم نظام جدید دیپلم بگیرید اطلاعی نداریم اما احتمالش کمه
   برای بررسی بیشتر نیز از طریق سیستم پاسخگوی سازمان سنجش و مراجعه به مدارس بزرگسالان پیگیر باشید
   موفق باشید

  2. هادی می گوید

   شما میتونید درخواست دیپلم دوم کنید و دیپلم تجربی بگیرید.نیازی به خوندن دروس ریاضی نیست معدلتون هم درست کنید

 2. آتوسا می گوید

  سلام
  من دیپلمم رو سال ۹۵ گرفتم و میخوام کنکور ۹۹ رشته تجربی شرکت کنم..
  معدل نهایی رشته تجربیم ۱۷/۹۹ هست.
  میخواستم بدونم که
  ۱- با این معدل، اگه تاثیر سوابق واسه کنکور۹۹ قطعی باشه، نیازه که ترمیم معدل شرکت کنم؟؟؟؟؟ یا معدل خوبی محسوب میشه؟؟؟؟؟
  ۲- اگه بخوام ترمیم شرکت کنم واسه ۹۹ باید خرداد ۹۹ امتحان بدم یا خرداد ۹۸؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آتوسا خانم گرامی
   1- برای کنکور 99 هنوز دقیق معلوم نیست که تاثیر سوابق تحصیلی به چه شکل خواهد بود،واقعیتش نمی توان پیشنهاد داد که ترمیم کنید یا نه،چون جدا از سایر مسائل، ترمیم معدل هم وقت گیره و هم هزینه بردار هستش،و اگر این توانایی رو در خودتون دیدید که می تونید نمره بهتری کسب کنید می توانید شرکت کنید
   اخبار تاثیر معدل کنکور 99 را اینجا بخوانید
   2- شما یکبار تنها حق دارید ترمیم معدل داشته باشید،حالا فرقی نمیکنه دی ماه یا شهریور یا خرداد،احتمالا بتونید خرداد 98 برای کنکور 99 شرکت کنید اما برای پاسخ قطعی حتما به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید
   موفق باشید

 3. مطهره می گوید

  سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون، من خرداد ۸۴ دیپلم گرفتم میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم. برای ترمیم معدل باید کتابای سوم دبیرستان نظام قدیم رو امتحان بدم یا یازدهم نظام جدید؟ و اینکه اصلا کتابای چه سالیو باید امتحان بدم؟ و اینکه اگه تاثیر معدل قطعی بشه بدون ترمیم معدل میشه رشته های پرطرف دار قبول شد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز و گرامی
   سپاس از نظر لطف شما که با پی سی کنکور همراه هستید

   آیا شما امتحانات دیپلم شما به صورت نهایی برگزار شده است؟
   در این رابطه پاسخ شما در بند زیر آمده که جزو مصوبات سازمان سنجش برای کنکور 98 بوده است :
   « آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ الی ۱۳۹۷ اخذ کرده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند . »
   اگر امتحانات شما به صورت نهایی برگزار نشده شما مشمول تاثیر معدل نیستید و نیازی به ترمیم معدل برای کنکور 99 پیدا نمی کنید ،البته برای کنکور 99 باید مجددا تابستان سال 99 آخرین مصوبات سازمان سنجش را در رابطه با تاثیر معدل کنکور 99 پیگیری نمایید.
   در جواب اینکه بدون ترمیم معدل میشه رشته های پرطرفدار قبول شد یا نه ؟،واقعیتش اینه که هنوز آماری وجود ندارد و نمی توان واضح گفت،ولی تا حد زیادی برای داوطلبانی که دارای تاثیر معدل می باشند در صورت کسب درصدهای بالا بله شدنی است
   موفق باشید

  2. مهتا می گوید

   سلام تاثیر معدل فقط نمرات نهایی سال سوم است یا چند تا درس نهایی پیش هم هست؟؟من سالی که نهایی داشتم ترمیم دادم یک درس رو و نمره ام خیلی هم بالا شد فقط نمره ولی معدل هیچ تغییری نمیکنه چون درسی حساب میشه تو کنکور…ولی میخواسنم بدونم من نمرات نهایی پیش دانشگاهیم خیلی داغونه باید ترمیم بدم؟اونم حسابه؟

   1. پی سی کنکور می گوید

    هم سال سوم هست و هم پیش،به صورت 25 درصد سوم و 5 درصد پیش و در کل 30 درصد البته برای سال 99 هم باید منتظر اعلام رسمی باشیم،در حال حاضر ترمیم معدل پیش دانشگاهی معلوم نیست که برگزار میشه یا نمیشه

 4. مطهره می گوید

  سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون، من خرداد ۸۴ دیپلم گرفتم میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم. برای ترمیم معدل باید کتابای سوم دبیرستان نظام قدیم رو امتحان بدم یا یازدهم نظام جدید؟ و اینکه اصلا کتابای چه سالیو باید امتحان بدم؟ و اگه تاثیر معدل قطعی بشه بدون ترمیم معدل میشه رشته های پرطرف دار قبول شد؟

 5. محمدرضا می گوید

  سلام خسته نباشید
  اولا از سایت خوبتون خیلی متشکرم
  من داوطلب نظام قدیم هستم سال 96 دیپلم تجربی گرفته ام
  من میخوام در کنکور 99 شرکت کنم
  سوال من اینه بعد از کنکور 98،اگر در ماه های دی شهریور یا خرداد در ترمیم معدل شرکت کنیم با کتاب های خودمان(کتابهای سوم تجربی) میتوانیم ترمیم کنیم؟
  یا باید از کتابهای نظام جدید(دوازدهم تجربی ) برای ترمیم معدل استفاده کنیم؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمدرضا جان
   خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید
   با همون کتاب های خودتون (سوم تجربی) می توانید در ترمیم معدل شرکت کنید
   موفق باشید

 6. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید ترمیم معدل نظام قدیم شهریور ۹۸هم هست ک اخه دانشجوم خرداد امکانش نیست شرکت کنم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   اگر منظورتان این است که می خواهید در کنکور 99 شرکت و کنید و در شهریور سال 98 ترمیم کنید بله امکانش هست
   موفق باشید

 7. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  از کی می تونیم برای کنکور 99 ترمیم معدل کنیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   فرقی نمی کنه از خرداد ماه پیش رو می توانید برای ترمیم معدل ثبت نام کنید
   موفق باشید

 8. محمد می گوید

  سلام اول بگم سایتتون عالیه
  ببخشید یه سوال دارم اینکه دقیقا کی تصمیم گیری نهایی رو در مورد تاثیر معدل و امکان برگزاری نظام قدیم رو اعلام میکنن؟ واقعا درست نیست من الان کاملا بلاتکلیفم،ممکنه به صورت اختیاری باشه؟یعنی هرکس هر نظامی خواست کنکور بده؟نطام قدیما البته منظورمه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   خوشحالیم که سایتمون مورد پسندت بوده
   تاثیر معدل کنکور 99 به احتمال زیاد در تابستان اعلام بشه ولی اگر نحوه تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته بشه مجددا اعتراض هایی به همراه خواهد داشت
   در مورد نحوه برگزاری کنکور 99 نیز همونطوری که در مطلب روش طرح سوالات کنکور 99 توضیح داده شده ،سازمان سنجش برای کنکور 99 همانند کنکور 98 دو سری سوال برگزار خواهد کرد که تنها بر اساس نظام فارغ التحصیلی خواهد بود و در حال حاضر انتخابی نیست
   موفق باشید

 9. رئوف می گوید

  سلام
  من دو سال پیش در ترمیم معدل شرکت کردم ایا امکانش وجود داره دوباره شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رئوف جان
   در حال حاضر هر فرد تنها یکبار می تواند در ترمیم معدل شرکت کند،شاید در آِینده این مورد اصلاح بشه ولی در حال حاضر امکان شرکت مجدد نیست
   موفق باشید

 10. محمد می گوید

  سلام. یعنی در هر صورت دی ۹۸یا شهریور میتونیم برا ترمیم معدل کنکور۹۹شرکت کنیم درسته؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   بله می تونید شرکت کنید،برای بررسی بیشتر به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید
   موفق باشید

 11. محسن می گوید

  سلام ، خواهش میکنم سوال من و جواب بدید
  من 94 دیپلم گرفتم میخوام برای 99 کنکور بدم ، رشتمم تجربی .
  الان ترم شش حسابداری پیام نور هستم .
  رفتم برای ترمیم معدل گفتن چون پیام نور درس میخونی نمیتونی ترمیم معدل ثبت نام کنی . یعنی چی من الان چی کار کنم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان
   تمامی فارغ التحصیلان تا یک بار میتونن ترمیم معدل انجام بدن و در حال حاضر هم محدودیتی هم برای دانشجوها در نظر گرفته نشده ،پیشنهاد می کنیم حتما به مدرسه ی دیگه ای هم مراجعه کنید و نگید که دانشجو هستید و اگر باز هم ثبت نام تون نکردن به آموزش و پرورش منطقه خودتون برید و پیگیری کنید
   موفق باشید

 12. مسعود2 می گوید

  سلام ببخشید من دوسال پیش ترمیم معدل ثبت نام کردم ولی ب دلایلی هیچ کدومو نرفتم غایب شدم، الان میخوام دوباره ثبت نام کنم و امتحان بدم، میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مسعود جان
   بهتره این مورد رو از طریق مدرسه سوال کنید
   موفق باشید

   1. اشکان می گوید

    ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما مشاوران محترم
    اول از همه بگم که از سایت عالی شما نهایت قدر دانی رو دارم
    اگه زحمتی نیست میخواستم بدونم که شرایط ترمیم معدل برای دوازدهم (نظام جدید) وجود داره یا نه؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام اشکان عزیز
     ممنونیم و ما هم خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید
     در حال حاضر بخشنامه ای به خصوصی منتشر نشده ولی به احتمال زیاد تفاوتی با ترمیم معدل برای فارغ التحصیلان نظام قدیم نداره،پس به شرایط و نکات گفته شده در این مطلب توجه کنید
     موفق باشید

 13. آریا می گوید

  سلام.برای ترمیم معدل باید کتابای نظام جدید رو امتحان بدیم یا قدیم؟ امکان انتخاب وجود داره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آریا جان
   خیر،با همون نظامی که فارغ التحصیل شدی میتونی در ترمیم معدل کنکور شرکت کنی و انتخابی نیست
   موفق باشید

 14. فاطمه می گوید

  سلام ممنون ازسایت خوبتون من تازه به سایتون ملحق شدم من دهم تجربی ام می خام بدونم ایا لازمه از الان واسه کنکور برنامه بریزم ؟چطور برنامه ریزی کنم تا بتونم یه رشته خوب قبول شم ؟بعد معدل سال دهم و یازدهم تاثیری تو کنکور داره یانه لطفا جواب رو برام ایمیل کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   خوشحالیم که سایتمون مورد پسندتون بوده و امیدواریم در ادامه هم همراهمون باشید
   چه خوبه که از الان به فکر آینده تون هستید،بهترین کار آماده شدن از دهم و یازدهم اینه که آهسته و پیوسته خودتون رو آماده کنید،سعی کنید در کلاس درس به خوبی دروس رو یاد بگیرید و به دروس تخصصی نگاه ویژه ای داشته باشید،اگر احساس می کنید که در درسی ضعیف هستید خیلی بهتره که از الان به فکرش باشید و اون نقطه ضعف رو به نقطه قوت تبدیل کنید،اصلا تک بعدی نباشید و هم ورزش انجام بدین و هم به تفریحتون برسید اما باید به درستون هم توجه ویژه ای داشته باشید،هر چقدر بهتر کار کنید چند قدم از بقیه جلوترید،و در آخر سعی کنید خودتون رو به برنامه ریزی عادت بدین که پیشنهاد می کنیم حتما از این مطلب دیدن کنید (آموزش برنامه ریزی کنکور)
   امیدواریم که موفق باشید

 15. سینا می گوید

  با سلام باعث دلگرمیه ما کنکوری هاست سایت عالیتون ممنون که سوالامونو جواب میدین
  من میخوام شهریور 98ترمیم معدل بدم آیا حتما امتحان نظام قدیم شهریور امسال برگزار میشه که من ترمیم معدل بدم
  لطفا جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   خوشحالیم که با سایت پی سی کنکور همراه هستین
   بله به احتمال 99 درصد باید تا چند سال آینده برگزار بشه و هنوز بخش زیادی از داوطلبان کنکور فارغ التحصیل نظام قدیم هستند و باید فرصت جبرانی قرار بدن ولی باز هم طبق معمول در ایران نمیشه هیچ وقت با قطعیت نظر داد، در صورت تمایل می توانید از مدارس بزرگسالان نیز پیگیر باشید
   موفق باشید

 16. حسین می گوید

  سلام و ببخشید یه سوالی خیلی ذهنمو درگیر کرده ممنون میشم کمکم کنید
  دانش آموزی که امتحان نهایی رو توی خرداد غایب بوده و امتحان نهایی رو توی شهریور یا دی پاس کرده هم میتونه توی طرح ترمیم معدل شرکت کنه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   هر داوطلبی که فارغ التحصیل شده باشه حالا فرقی نمی کنه برای کدوم دوره باشه (خرداد-شهریور-دی) ، میتونه یکبار در ترمیم معدل شرکت کنه
   موفق باشید

 17. رشید می گوید

  سلام من نظام قدیم تجربی ام و با توجه به دو نظامه شدن 99 اگه خدایی نکرده امسال کم بشه و اون چیزی که فک میکردم نشه(سال اول 8200 شدم امسال فک کنم 2000 تا 3000 بشم) باید برای اینکه به مشکل نظام وظیفه بر نخورم برم پیام نور ثبت نام کنم حالا اگه بخواهم حین اینکه دانشجو باشم و دیگه محصل نباشم بروم و ترمیم معدل بدهم ایا امکان این موضوع هست که دانشجو باشی و ترمیم بدهی یا حتما باید انصراف بدی و ترمیم ؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رشید جان
   تا جایی که اطلاع داریم ترمیم معدل اصلا ربطی به دانشجو بودن نداره و مشکلی برای ثبت نام ندارید،ولی برای پیگیری بیشتر حتما از مدرسه بزرگسالان سوال کنید
   در ضمن برای کنکور هم بسیار زوده از الان به فکر کنکور سال آینده باشید،همین توجه رو برای امسالتون بگذارید بدون استرس ، مطمئنا به هدفتون می رسید
   موفق باشید

 18. رضا سرباز می گوید

  سلام میشه برای کنکور 99 ترمیم معدل رو همون خرداد 99 شرک تکنیم یا خیر؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   هر داوطلب در یکی از دوره های دی یا شهریور و یا خرداد میتونه شرکت کنه و مشکلی از این لحاظ ندارید،ولی پیشنهاد می کنیم در دی یا شهریور 98 شرکت کنید تا بهتر بتوانید روی مطالعه کنکور تمرکز کنید
   موفق باشید

 19. رضا سرباز می گوید

  خیلی ممنون بابت جوابتون ولی ایا حتما در خرداد 99 برای نظام قدیم از کتاب خودشون ترمیم معدل وجود خواهد داشت یا خیر؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   خوشحالیم رضا جان که با پی سی کنکور همراه هستید
   هیچوقت نمیشه با قطعیت در مورد بخشنامه ها و قوانین صحبت کرد، ولی خب به احتمال 99 درصد بله وجود خواهد داشت،برای بررسی بیشتر می توانید از مدارس بزرگسالان نیز پیگیری کنید
   موفق باشید

   1. بب می گوید

    چرا هی میگین از مدارس بزرگسالان پیگیری کنید مگ شماها نمیدونین هرچی ب اوناهم گفته میشه بردارین ب اینجاهم منتقل کنین بخشنامه ک همه جا یکیه مگ غیرازاینه بجز هزینه ؟؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام دوست عزیز
     خیر،هر بخشنامه ای تو سطح اینترنت منتشر نمیشه و ثانیا نکاتی هست که تنها مسئولین این مدارس به آن تسلط دارند،و طبیعیه شما اونجا ثبت نام می کنید نه تو سایت ! ،پس لازمه حتی برای ثبت نام هم شده به اونجا مراجعه کنید و اطلاعات کامل رو دریافت کنید

 20. Amin می گوید

  با سلام من دوازدهمی هستم میخواستم بدونم میتونم برای کنکور 99 اقدام به ترمیم معدل بکنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آمین جان
   شما هم می توانید از شهریور-دی و یا خرداد در ترمیم معدل شرکت کنید
   موفق باشید

 21. شعله می گوید

  سلام با تشکر از سایت کاربردی و مفیدتون.من پایه ی دوازدهم تجربی هستم امروز امتحان فیزیک و چند روز پیش امتحان ریاضی نهایی 98رو دادم و از نتیجه ش راضی نیستم.اگر دوباره برای کنکور99 شرکت کنم ایا میتونم شهریور ترمیم شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شعله خانم گرامی
   خوشحالیم از اینکه با پی سی کنکور همراه هستید
   بله احتمالا مشکلی ندارید، ولی ابتدا باید فارغ التحصیل بشید و بعدا می توانید در ترمیم معدل شرکت کنید،برای بررسی بیشتر هم حتما از طریق مدرسه بزرگسالان پیگیر باشید
   موفق باشید

 22. Amir می گوید

  سلام خسته نباشيد
  ميخواستم بدونم من كه براي كنكور ٩٨ ترميم معدل زدم از همون نمره ها تو كنكور ٩٩ استفاده ميشه يا ترميم معدل هر سال مختص به همون ساله؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   از همون نمرات در کنکور سال آینده هم استفاده می شود
   برای بررسی بیشتر می توانید از طریق سازمان سنجش پیگیر باشید
   موفق باشید

 23. علیرضا می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من دیپلم تجربی سال 95 را دارم
  و میخواستم تو کنکور 1400 شرکت کنم
  من چنتا سوال دارم از حضورتون
  1 من باید دروس نظام قدیم بخونم یا نظام جدید (یه جا خوندم سال 1400 فقط نظام جدید طرح میشه )
  2 من برای ترمیم معدل باید دروس کدوم سال را امتحان بدم؟
  خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   پس با این حساب که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارید نظام قدیم محسوب می شوید
   برای کنکور 1400 هم گفته شده که تنها یک کنکور برگزار میشه و نظام جدید است که البته مثل کنکور 99 این مورد هم شاید با درخواست داوطلبان تغییر کرد و باز دو سری سوال جداگانه طراحی سود،در کل باید مدت بیشتری منتظر ماند تا جزئیات کنکور 1400 نیز منتشر شود
   2-برای ترمیم معدل نیز دروسی را که احساس می کنید در صورت امتحان مجدد نمره آن را می توانید ارتقا دهید شرکت کنید

   1. علیرضا می گوید

    جناب اینجوری که وقتم تموم میشه اگه بخوام صبر کنم
    احتمالش چقدره که نظام قدیم برگزار بشه سال 1400

    1. پی سی کنکور می گوید

     دوست عزیز هنوز جزئیات کنکور 99 کامل مشخص نیست و مدام مسئولین تصمیم گیر در حوزه کنکور قوانین رو تغییر می دهند،پس با این حساب نمی توان قاطع در مورد کنکور 1400 نظر داد و احتمال اینکه کنکور نظام قدیم هم برگزار شود زیر 50 درصد است ،یشنهاد می کنیم اخبار کنکور سال 1400 را از طریق لینک زیر پیگیری کنید
     نحوه برگزاری کنکور 1400

     1. علیرضا می گوید

      خیلی ممنون
      من اون مطلبو خوندم
      و اینکه کنکور حذف بشه سال 1400 امکان نداره
      حالا که میگین احتمالش زیر 50 % پس من اگه کنکور 1401 بخوام شرکت کنم دیگه به احتمال 90 % فک کنم فقط نظام جدید باشه
      و من اطلاع دارم که تأثیر معدل امکان قطعی بودنش هست
      من برای ترمیم معدل چه کار کنم
      اگه قرار باشه نظام جدید باشه من باید امتحانای 12 بدم ؟ امکانش هست اصلا؟
      خیلی ممنونم

      1. پی سی کنکور می گوید

       به هر حال اگر کنکور تا اون زمان ماندگار باشه،بله باید فقط نظام جدید باشه و تمامی داوطلبان می توانند در آن شرکت کنند
       در حال حاضر این قوانین ترمیم معدل که در مطلب بالا گفته شده صرفا برای کنکور سال آینده هستش،شاید بخشنامه تغییر کنه ولی تا زمانی که تغییر نکرده معیار همینه که شما در مدارس بزرگسالان با توجه به نظام فارغ التحصیلیتون که مثلا نظام قدیم باشه صرفا امتحانات ترمیم معدل نظام قدیم رو شرکت می کنید و مشکلی در این زمینه وجود نداره

     2. علیرضا می گوید

      من مطلبو مطالعه کردم و خوندم که حرف از حذف کنکور بود
      ولی میدونم که امکان حذف کنکور خیلی خیلی کمه پس اگه سال 1400 درصد برگزاری کنکور نظام قدیم زیر پنجاه درصد باشه پس سال 1401 دیگه به احتمال زیاد فقط نظام جدیده
      حالا سوال من اینه من تکلیف ترمیم معدلم چیه من که قراره تو کنکور نظام جدید شرکت کنم باید دروس نهایی نظام جدید امتحان بدم؟
      ممنون میشم اگه کمکم کنید

   2. بب می گوید

    لطفا منابع کنکور برای نظام قدیمیاا رو از کجا گیر بیاریم پایگاه کتب درسی هم ک برداشته فایلای پی دی اف کتب رو ازکجا تهیه کنیم ممنونم نمیتونین شما رایگان تو ساییتون بزارین

 24. سجاد می گوید

  سلام ببخشید با دیپلم نظام قدیم برای کنکور نظام جدید میشه تو ترمیم معدل نظام جدید شرکت کرد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سجاد جان
   شما نظام قدیم هستید و در حال حاضر تنها می توانید در کنکور نظام قدیم شرکت کنید،و این موردی هم که گفتید شدنی به احتمال خیلی زیاد شدنی نیست،در هر صورت شما می توانید همان دروس نظام قدیم تان را ترمیم کنید

   1. سجاد می گوید

    خیلی ممنون از لطفتون
    ولی من الان سربازم و تا 1400 نمیتونم کنکور بدم میخواستم بدونم اون موقع ترمیم معدل از دروس نظام جدیده

    1. پی سی کنکور می گوید

     قراره یه تغییراتی برای کنکور 1400 داشته باشیم که باید ببینیم آیا اجرایی خواهد شد یا نه،واقعیتش معلوم نیست ولی در حال حاضر بر اساس همین نظام فارغ التحصیلی ترمیم معدل انجام میشه، و احتمالش کمه که از دروس نظام جدید ترمیم معدل انجام بشه

 25. بهين می گوید

  سلام و خسته نباشيد سوال خييييلي مهمي دارم اگه ممكنه جوابمو بدين
  من براي خرداد ماه همين ماه ترميم معدل ثبت نام كردم اما ب دلايل مشكلاتي ك برام پيش اومده تو شهرمون نيستم ك امتحانات رو بدم در واقع هيچكدوم از امتحانات ترميم معدل رو ندادم و فقط ثبت نام كردم هزينه رو پرداخت كردم
  الان ديگه نميتونم ترميم معدل شركت كنم با وجود اينكه امتحانات رو ندادم و فقط ثبت نام كردم و هزينه رو پرداخت كردم؟؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بهین خانم گرامی
   معمولا غیبت در امتحان صفر محسوب می شود،و داوطلبان در حاضر فقط یکبار می توانند در ترمیم معدل شرکت کنند،بهتر است برای جواب قطعی و بررسی بیشتر از طریق مدرسه پیگیر باشید

 26. ن می گوید

  سلام خسته نباشید، توروخدا جواب بدین
  من الان سال دوازدهم هستم و داوطلب کنکور 98 ام
  چند تا از امتحانات نهایی مهمو خوب ندادم
  اگه امسال در کنکور 98 قبول نشم و بخوام در کنکور 99 شرکت کنم کی می تونم معدلمو ترمیم کنم؟
  امکانش هست طرح ترمیم برداشته شه؟ خیلی نگرانم که تاثیر قطعی شه و ترمیم هم بردارن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   این طرح بیشتر از اینکه به نفع دانش آموزان باشه بیشتر به نفع آموزش و پرورشه بخاطر درآمد زایی،پس نگران نباشید باز هم ادامه خواهد داشت و از شهریور می توانید در ترمیم معدل ثبت نام کنید

   1. ن می گوید

    آها خیلی ممنونم
    اگه تو این طرحا شرکت کنیم و معدلمونو ترمیم کنیم تاثیرش فقط در کنکوره یا مثلا برای تحصیل در خارج هم معدل ترمیم شدمون ارائه می شه؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     ترمیم معدل تنها در کنکور مورد استفاده قرار میگیره و تغییری در کارنامه شما ایجاد نمی کنه

     1. ن می گوید

      خیلی ممنون از پاسخ گویی و سایت عالیتون

      1. پی سی کنکور می گوید

       خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید
       موفق باشید

 27. محمد مهدی می گوید

  سلام
  ببخشید من تو یکی از امتحانات نهایی غیبت غیرموجه داشتم
  میتونم برای این درس تو شهریور امتحان بدم یا تو ترمیم معدل شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد مهدی عزیز
   غیب در امتحان برابر با نمره صفر می باشد،که با مشورت با مدرسه می توانید در امتحانات شهریور ماه شرکت کنید

 28. امير می گوید

  سلام من سال 95بعد از خرداد که امتحانات نهايي سوم دبيرستانو دادم در شهريور ترميم معدل شرکت کردم
  الان.ميتونم دوباره هم براي همون دروسي که شهريور امتحان دادم و همينطور براي دروس پيش دانشگاهي ترميم معدل ثبت نام کنم؟در واقع براي بعضي دروس سوم بار دوم ميشه که ميخوام ترميم معدل شرکت.کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   در حال حاضر داوطلبان تنها یکبار می توانند در طرح ترمیم معدل شرکت کنند

 29. خشایا می گوید

  سلام از پاسخگویی و پیگیری شما متشکرم
  من دیپلمم را سال ۹۴ گرفتم و قصد شرکت در کنکور سال ۹۹ را دارم اما اخباری مبنی بر تصویب قانونی برای تغییرات بنیادی در فرآیند برگزاری کنکور را در چند روز اخیر خوانده ام آیا این تغییرات در کنکور ۹۹ اعمال خواهد شد یا مربوط به کنکور ۱۴۰۰ است؟
  ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید

 30. خشایار می گوید

  سلام از پاسخگویی و پیگیری شما متشکرم
  من دیپلمم را سال ۹۴ گرفتم و قصد شرکت در کنکور سال ۹۹ را دارم اما اخباری مبنی بر تصویب قانونی برای تغییرات بنیادی در فرآیند برگزاری کنکور را در چند روز اخیر خوانده ام آیا این تغییرات در کنکور ۹۹ اعمال خواهد شد یا مربوط به کنکور ۱۴۰۰ است؟
  ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید

  1. پی سی کنکور می گوید

   خشایار عزیز با توجه به توضیحاتی که تا به الان توسط نماینده ها ارائه شده از کنکور 1400 به بعد دارای تغییرات خواهد بود ولی باز باید منتظر اخبار تکمیلی ماند . . .

 31. محمد مهدی می گوید

  یلام
  ببخشید من تو امتحان سلامت بهداشت مردود شدم
  تو برنامه شهریور هم این امتحان نیست که پاس کنم
  من الان باید چیکار کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد مهدی جان
   امتحان سلامت و بهداشت نهایی بوده و طبق معمول در شهریور ماه هم برگزار می شود

 32. Erfan می گوید

  سلام خسته نباشید من زیپلم نظام قدیم دارم و برای کنکور ۹۹میخوام شرکت کنم و الان دانشجوام میخواستم بدونم اگه بخوام برای ترمیم معدل شرکت کنم برا نظام قدیم هنوز ترمیم هست ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عرفان عزیز
   بله باز هم ادامه خواهد داشت

 33. على می گوید

  سلام
  دانش اموز دوازدهمي هستم
  اگر درسي رو خرداد مردود بشم شهريور ترميم محسوب ميشه يا صرفا پاس كردنه اون درس هستش؟؟
  سايت خيلي خوبي داريد.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید،صرفا پاس کردنه

 34. نون می گوید

  سلام ببخشید اگه تو ترمیم معدل بعضی از درس هارو غایب کرده باشیم و مشکل پیش اومده باشه برامون که نتونستیم گواهی ببریم میگذارن باز ترمیم شرکت کنیم!؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   احتمالش کمه ولی باز باید از طریق مدرسه مطمئن بشید

   1. نون می گوید

    اخه مدرسه یه جا میگن میشه یه جا میگن نمیشه والا به خدا امتحان اصلی هارو هم با گواهی صفر رد نمیکردن اینکه ترمیم پولشم که میگیرن باز اخرش ما نفهمیدیم میشه یا نمیشه هر جا یه چیزی میگن یعنی این قانونشون در این مورد غیبت در ترمیم معدل هیچی ننوشته که قاطع پاسخ گو باشند

    1. پی سی کنکور می گوید

     معمولا غیبت بدون گواهی نمره ش صفره، بخشنامه ها هم زیاد واضح نیست ،به هر حال ما هم با بررسی که داشتیم قبلا گفته شده که تنها یکبار می توان از این طرح استفاده کرد،،پیشنهاد می کنیم اگر جواب روشنی از مدارس نگرفتید به معاونت متوسطه منطقه آموزش و پرورش خودتون مراجعه کنید

 35. مهدی می گوید

  سلام .شاید سوالم بی ربط باشه ولی ممنون میشم جواب بدید. من دوازدهم ریاضی ام و امتحانات نهایی رو به طرز فجیعی خراب کردم(شاید تو چند درس زیر ده بیارم و تو یکیش هم تجدید شم.)ولی شرایطم طوری هستش که میتونم تو این پانزده یا شانزده روز خودمو برسونمو نتیجه ی مطلوبی توی کنکور کسب کنم ولی اینکه معدل کتبی و معدل دیپلم یه عمر باهامه و حتی شاید بخاطر نمره هام اجازه ی ثبت نام توی دانشگاه رو بهم ندن انگیزه ی منو گرفته.میخواستم بدونم این کم بودن معدل کتبی نهایی و معدل کل دوازدهم میتونه تو ورود به دانشگاه برام مشکل ایجاد کنه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   شما تلاشتون رو انجام بدین حتما انشاالله که نتیجه بگیرید،تا به الان خبر رسمی در این باره نداشتیم که به خاطر معدل ثبت نام انجام نشه

 36. رها می گوید

  سلام ، من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی دارم ، معدل کل دیپلمم هیجدهه معدل کتبی دیپلم سیزده و معدل پیش دانشگاهی رو یادم نیست ولی فکر میکنم همون دوازده سیزده اینا باشه ، مبخوام سال نود و نه کنکور انسانی بدم ، و تاثیر قطعی معدل خیلی نگرانم کرده ، من که رشتم تجربیه چطوری معدلمو ترمیم کنم برا انسانی ؟ دوباره باید برم زیستو شیمی و درسای تجربیرو بخونم که ترمیم کنم ؟ خیلی وقتمو میگیره این موضوع ، بعد اینکه من میتونم بعد کنکور نود و نه ینی تابستون نود و نه معدلمو ترمیم کنم که وقت کنکورمو برای ترمیم معدل تلف نکنم ؟ یا حتما باید قبلش باشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   برای پاسخ به این سوال بهتره حتما زا طریق مذرسه پیگیر باشید،اما در این رابطه توضیحاتی را ارائه خواهیم داد
   ببینید برای کنکور غیر مرتبط با مدرک تحصیلی(برای مثال شما که مدرک تجربی دارید و می خواهید در کنکور انسانی شرکت کنید)تاثیر معدل باز هم اعمال خواهد شد ولی از میزان معمول(مثلا 30 درصد تاثیر معدل) کمتر خواهد بود، و درس های موثر برای کنکور انسانی دارندگان مدرک دیپلم تجربی دروس (ادبیات-زبان فارسی-عربی-دینی-زبان-ریاضی) خواهد بود و باید این دروس نهایی را که تمایل دارید می توانید ترمیم کنید،که باز پیشنهاد می کنیم برای اطمینان حتما از طریق مدرسه نیز پیگیر باشید،برای زمان ترمیم معدل هم تابستان پیش رو (شهریور98) و یا دی ماه 98 فرصت مناسبی خواهد بود .

 37. نیلوفر می گوید

  سلام خسته نباشید
  سایتتون عالی بود
  من کنکور 99 ام اگر یک وقت معدل دوازدهمم خراب بشه کی باید ترمیم شرک کنم که برای کنکور 99 حساب بشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیلوفر خانم گرامی
   تشکر از لطف و همراهی شما با پی سی کنکور
   می توانید از شهریور ماه شرکت کنید

 38. احسان می گوید

  باسلام و خسته نباشید
  ببخشید تاثیر معدل برای کنکور ۹۹ مشخص نشد، به چه صورت خواهد بود؟!
  نتایج قطعی در مورد تاثیر معدل کی اعلام خواهد شد؟!
  درضمن بنده یک جایی خواندم که آقای خدایی گفتن تاثیر قطعی خواهد شد!!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احسان جان
   معمولا باید بعد از کنکور 98 اعلام بشه، بله قبلا گفتن آقای خدایی ولی باید منتظر ماند هر چند پارسال هم قطعی بود تبدیل به مثبت شد،اخبار تاثیر معدل را در مطلب زیر پیگیری کنید :
   تاثیر معدل در کنکور 99

 39. سارا می گوید

  سلام خسته نباشین . من امروز ریز نمره های امتحان نهایی رو گرفتم و دوتا مردودی داشتم . میخواستم بپرسم برای این دوتا مردودی باید چیکار کنم ؟ که قبول و فارغ التحصیل بشم . بعد از قبول شدن تو همه ی درسا میشه ترمیم معدل انجام بدم ؟ همه ی درسام زیر 17 هست .

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ساراخانم گرامی
   دروسی که مردود شدین میتوانید در شهریور پاس کنید
   بله بعد از اینکه فارغ التحصیل شدید یکبار فرصت دارید که ترمیم انجام بدید که دی ماه فرصت بسیار خوبیه

 40. میلاد می گوید

  سلام. من دارم برای کنکور ۹۹ میخونم و نظام قدیم هستم. با اینکه هنوز تاثیر معدل مشخص نیست ولی اگر بخوام ترمیم معدل انجام بدم، چه زمانی باید اقدام کنم؟ امکانش هست سال اینده قبل از کنکور 99 ترمیم کنم یا باید حتما امسال باشه؟ ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میلاد جان
   شما می توانید در شهریور و یا دی و یا خرداد ماه در ترمیم معدل شرکت کنید،بله قبل از کنکور 99 می توانید در ترمیم معدل شرکت کنید

   1. میلاد می گوید

    ببخشید من متوجه نشدم. یعنی شهریور و دی ۹۸ و خرداد ۹۹؟ ممنون از شما 🙂

    1. پی سی کنکور می گوید

     برای ترمیم معدل کنکور 99، بله درسته

 41. حمید می گوید

  سلام من چندتا درس پیش دانشگاهیمو هنوز پاس نکردم لطفا بگید برای من امکانش هست تو ترمیم معدل دیپلم وسال قبلش شرکت کنم؟؟؟؟؟ باتشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حمید جان
   ترمیم معدل در حال حاضر برای داوطلبان فارغ التحصیل مورد استفاده قرار می گیرد،البته شاید با توجه به اینکه فعلا تنها برای امتحانات سوم دبیرستان ترمیم انجام می شود،احتمالا بتوانید ثبت نام کنید ولی خب برای اطمینان حتما از طریق مدرسه بزرگسالان پیگیر باشید

 42. احسان می گوید

  سلام خسته نباشید من در سال 96 در ترمیم معدل سال سوم دبیرستان در چند درس شرکت کردم اما نتوانستم نمره ی بالایی کسب کنم آیا امکان شرکت مجدد در ترمیم معدل سال 99 را دارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احسان جان
   در حال حاضر گفته شده که تنها یکبار داوطلبان فرصت دارند از ترمیم معدل استفاده کنند،برای بررسی بیشتر می توانید از طریق مدرسه پیگر باشید

 43. احسان می گوید

  سلام خسته نباشید من در ترمیم معدل سال 96 در چند درس سوم دبیرستان شرکت کردم ولی نمره بالایی رو کسب نکردم
  آیا میتونم در ترمیم معدل سال 99 در همون درس ها شرکت کنم؟؟؟
  _در درس هایی که شرکت نکردم چی…؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   در کامنت قبلی پاسخ داده شد

 44. احمد می گوید

  سلااااام تاثیر معدل برای بچه های نظام قدیم برای کنکور 1400 ب چه شکلیه؟؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد جان
   هنوز اعلام نشده ولی احتمالش هست که قطعی بشه،اخبار تاثیر معدل 1400 رو می توانید از لینک مطلب تاثیر معدل پیگیر باشید

 45. رها می گوید

  باسلام، من بعد از سالها میخوام بار دیگه کنکور بدم، سوالم اینه ک من ک کرج دیپلم گرفتم، الان تبریز زندگی میکنم، باید برم از کرج اقدام کنم واسه ترمیم معدل؟ ممنون،

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   برای ترمیم معدل،باید از منطقه ی آموزشی که فارغ التحصیل شدین مجددا اقدام کنید،برای مثال اگر کرج منطقه سه هست،یا آنجا می توانید ثبت نام کنید یا اینکه در یکی از شهرهای منطقه سه ثبت نام کنید(برای دیدن شهرهای مناطق مختلف 1،2،3 دفترچه ثبت نام کنکور 98 را از سایت دانلود کنید)
   هم چنین در کل برای اطمینان بیشتر می توانید با یکی از مدارس بزرگسالان در این رابطه مشورت کنید

 46. رها آرمان می گوید

  سلام ،ببخشید اگه بخوایم هم دروس سوم و هم دروس پیش رو ترمیم بکنیم ،امکانش هست سوم رو شهریور و پیش رو دی امتحان بدیم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   در حال حاضر احتمالا تنها می توانید در امتحانات ترمیم معدل سوم دبیرستان شرکت کنید،و مورد دوم هم اینکه سعی کنید در شهریور ماه شرکت کنید چون برای دی ماه یکم نامشخصه وضعیت ترمیم معدل

 47. سینا می گوید

  سلام ممنون ازتون که به سوالا جواب میدینمن یکی دو تا سوال داشتم
  1.نحوه ترمیم معدل و ثبت نمرات چجوریه ؟من رفتم مدرسه بزرگسالان بهم گفتن هیچ کارنامه ای بهت نمیدیم نمرات تو سابت ثبت میشه فقط نمراتتو رو یه تیکه کاغذ میدیم جهت اطلاع بعدشم گفتن چند نفر تا حالا اومدن و امتحان دادن نمراتشونم بالا بوده ولی تاثیر نذاشته ینی میگفتن اگه نمرت زیادم باشه امکان داره ثبت نشه و صد در صدی نیست
  2.حتما امتحان برای نظام قدیم در شهریور 98 برگزار میشه؟

 48. سینا می گوید

  سلام ممنون ازتون که به سوالا جواب میدینمن یکی دو تا سوال داشتم
  1.نحوه ترمیم معدل و ثبت نمرات چجوریه ؟من رفتم مدرسه بزرگسالان بهم گفتن هیچ کارنامه ای بهت نمیدیم نمرات تو سابت ثبت میشه فقط نمراتتو رو یه تیکه کاغذ میدیم جهت اطلاع بعدشم گفتن چند نفر تا حالا اومدن و امتحان دادن نمراتشونم بالا بوده ولی تاثیر نذاشته ینی میگفتن اگه نمرت زیادم باشه امکان داره ثبت نشه و صد در صدی نیست
  2.حتما امتحان برای نظام قدیم در شهریور 98 برگزار میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   1- ترمیم معدل فقط برای کنکور تاثیر داره پس طبیعیه که کارنامه ای داده نمیشه ولی خب باید نتیجه اعلام بشه،نحوه ارسال نمرات هم اصلا نیازی نیست دانش آموزان کاری انجام بدن،بلکه خود آموزش و پرورش ارسال می کنه نمرات رو به سازمان سنجش
   2- باید طبق معمول برگزار بشه ولی خب تو ایران هیچ جیزی قطعی نیست

 49. مهدی می گوید

  سلام و ممنون از سایت خوبتون من امسال باید کنکور 98 ولی می خوام کنکور 99 هم بدم تا شهریور ماه هم معافیت تحصیلی دارم حالا باید چیکار کنم تا سال بعد غیبت نخورم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را بخوانید و اگر باز هم سوالی داشتید در مطلب مورد نظر مطرح کنید
   قوانین معافیت تحصیلی

 50. Mohammad می گوید

  سلام دی و شهریور هست ترمیم معدل من از مدرسه بزرگسالان پرسیدم

 51. حسنا می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  من کنکور نظام قدیم هستم می خواهم کنکور ۹۹ بدم شرایط ثبت نام برای ترمیم معدل دیپلم در شهریور ماه را نداشتم. به همین دلیل به مدرسه بزرگسالان که مراجعه کردم بهم گفتن که تنها ترمیم معدل برای نظام قدیم شهریور ماه تنهاهاست و دی و خرداد دیگه نظام جدید است و برای نظام قدیم برگزار نمیشه و گفتم چطور گفتن بخشنامه اومد بعد دوباره به اموزش و پرورش مراجعه کردم اونام گفتن. امکانش کمه و یا گفتن اصلا دیگه دی و خرداد برگزار نمیشه. الان خانواده من. به همین زیر فشار گذاشتن که امتحانات ترمیم ثبت نام کنم درصورتی من الان با سایت شما اشنا شدم و شما نوشتید دی ماه و خرداد هم هست.
  الان با عرض پوزش. منبع موسخ است یعنی واقعا برگزار میشه دی مانم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسنا خانم گرامی
   اینکه گفتیم دی ماه و خرداد هم برگزار میشه ،مربوط به قبل از این بخشنامه هست،این بخشنامه تطبیق دروس نظام قدیم به نظام جدید هستش(بخشنامه تطبیق نظام قدیم به نظام جدید) هم چند روزی بیشتر نیست که منتشر شده
   البته در این بخشنامه گفته شده که دانش آموزانی که فارغ التحصیل نشدن باید امتحانات نظام جدید را پاس کنند،اما برای ترمیم معدل واقعا مشخص نیست و با توجه به بحث سودآوری و اینکه داوطلبان کنکوری نظام قدیم اصلا فرصت آشنایی با کتاب های نظام جدید را ندارند که بخواهند آن را مجددا امتحان دهند پس باز احتمالش هست که برگزار میشه،باز با توجه به این توضیحات بهترین راه پیگیری از طریق مدرسه بزرگسالان و آموزش و پرورش هستش،ما هم هر خبری در این رابطه داشته باشیم حتما اطلاع میدیم.

 52. هومن می گوید

  سلام خسته نباشین
  من سال دوازدهمم
  میخواستم بدونم برا کنکور ۹۹میتونم توی امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم؟زمان ثبت نام کی هست؟لطفا جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام هومن عزیز
   اینکه بخواهید شرکت کنید یا نه بستگی به شرایط خودتون داره اگر معدلتون پایینه و نمراتتون خوب نیست و احساس می کنید می توانید که نمرات را افزایش دهید ثبت نام کنید در غیر اینصورت فقط پولتون به هدر میره،هنوز وضعیت برگزاری ترمیم معدل 99 هم کامل مشخص نیست،ولی خب اگر اتفاق خاص پیش نیاد شما می توانید 30 یا 45 روز قبل از شروع امتحانات شهریور یا دی و یا خرداد ثبت نام تون رو انجام بدید

 53. سینا می گوید

  سلام پس طبق اون بخشنامه ای که دوستان میگن شهریور 98 امتحان نظام قدیم حتمیه؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سینا جان ماه آینده برنامه امتحانات شهریور منتشر میشه و به صورت قطعی مشخص میشه

 54. سینا می گوید

  بابا آموزش و پرورش شهرما ی جوریه همه کارمنداش چتر بازی میکنن جواب درست حسابی نمیدن
  لطفا راهنمایی کنید

 55. اسرین می گوید

  عرض سلام و درود فراوان مرسی از سایت بسیار خوبتون برای شرکت در کنکور 99 منظورتون شهریور و دی ماه 98 و خرداد99 است ایا سال ها رو درست گفتم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام اسرین خانم گرامی
   سپاس از نظر لطف شما ،خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید
   بله درسته،برای ترمیم معدل در یکی از دوره هایی که امتحانات نهایی برگزار می شود می توانید ثبت نام کنید و برای کنکور 99 نیز (شهریور 98 یا دی ماه 98 یا خرداد 98) می توانید ثبت نام کنید

   و یه نکته مهمی که هست برای شهریور ماه 98 که قطعا ترمیم معدل برگزار میشه ،چون برنامه امتحانات نهایی منتشر شده ولی برای دی ماه و خرداد پیش رو با توجه به تغییرات نظام آموزشی و تطبیق دیپلم نظام قدیم به نظام جدید،نحوه ترمیم معدل در دی ماه به بعد مقداری نامشخص هستش،پیشنهاد می کنیم اگر براتون شرایط مهیاست در امتحانات نهایی شهریور ماه شرکت کنید،در غیر این صورت حتما از مدرسه سوال کنید تا نسبت به نحوه برگزاری امتحانات ترمیم معدل در دی و خرداد پیش رو اطمینان پیدا کنید

 56. فائزه می گوید

  سلام
  زمان ترمیم معدل واسه شهریورماه چندم شهریوره
  ،برنامه آزمون رو هنوز رو سایت ها نگذاشتند؟! و این که آیا ترمیم معدل واسه ادامه تحصیل هم و تاثیر گذاره یا نه فقط تو کنکور 99لحاظ می شه؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فائزه خانم گرامی
   برنامه امتحانات شهریور 98 منتشر شده که می تونید از لینک زیر ببینید

   شما برای ثبت نام ترمیم معدل از 45 روز تا 1 ماه قبل تقریبا فرصت دارید تا به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید و در دروس مدنظرتون ثبت نام ترمیم معدل انجام بدید ،در مورد زمان ترمیم معدل که پرسیدید،زمانش فرقی نمیکنه شما طبق برنامه امتحانات با سایر دانش آموزان در جلسه امتحان شرکت می کنید
   خیر،امتحانات ترمیم معدل صرفا جهت ارتقا سوابق تحصیلی در کنکور هستش و در کارنامه و دیپلم تون تغییری ایجاد نمیشه

   مشاهده برنامه امتحانات نهایی شهریور 98 :
   https://p30konkor.com/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B1-98/

 57. سینا می گوید

  سلام ببخشید امتحان شهریور حتمی شد؟؟

 58. سینا می گوید

  واس نظام قدیم؟

 59. مینورنجبر می گوید

  سلام من اگر قصد شرکت درترمیم معدل داشته باشم وداوطلب نظام جدید باشم میتونم خرداد ماه ۹۹برای کنکور ۹۹ترمیم معدل شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مینو خانم گرامی
   اگر شما فارغ التحصیل هستید،بله مشکلی ندارید می توانید خرداد ماه 99 برای ترمیم معدل اقدام کنید

 60. پدرام می گوید

  سلام خسته نباشید.
  من امسال (خرداد ۹۸) پایه دوازدهم نظام جدید رو قبول شدم البته با نمرات میانگین 10و11.
  آیا شهریور امسال برای نظام جدید ها امکان ترمیم نمره هست؟ خواهشا خیالم رو راحت کنید اگه هست که از همین امروز بشینم تشریحی برای امتحان نهایی بخونم.
  هزار سپاس برای سایت خوبتون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پدرام جان
   سپاس از شما که با پی سی کنکور همراه هستید
   همین چند روز پیش برای نظام جدیدی ها هم ترمیم معدل ابلاغ شد،شما میتونید به مدرسه بزرگسالان مراجعه کنید و در صورت قطعی شدن، ثبت نام تون رو هم انجام بدید

  2. علی می گوید

   با سلام آیا ترمیم معدل واسع فرهنگیان تاثیر دارع یا نه
   لطفا اگه راهیی هست کمک کنید خیلی علاقه دارم ب فرهنگیان ولی معدلم13هستش و شرط معدل رو ندارم اگ راهی هس بگید لطفا با تشکر

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام علی جان
    یه موردی هست ولی خب مشخص نیست تا چه حد میشه گفت درسته و یکم دردسر داره پس بهتره کامل تحقیق کنید،شما میتونید دیپلم مجدد یه رشته دیگه رو بگیرید یعنی تغییر رشته بدید،مثلا دیپلم تجربی دارید و حالا میخواید دیپلم انسانی بگیرید که با این روش میتونید در کنکور انسانی به طور مثال با معدل جدید نیز شرکت کنید،البته بهتره قبلش یه سر به مدارس برگسالان بزنید که تغییر رشته یا دیپلم مجدد ،کارنامه جدید براتون صادر می کنند؟ و از بخش متوسطه دوم آموزش و پرورش منطقه تون و سایت سنجش هم سوال کنید در صورتی که تغییر رشته بدید همین معدل در رشته جدید ملاک قبولی و گزینش هست یا خیر همون معدل رشته قبلی ملاک هست؟

 61. رویا می گوید

  سلام خسته نباشید من نظام قدیم هستم برای ترمیم معدل میشه ترمیم معدل نظام جدیده داد در دی ماه چون من کنکورنظام جدید می خواهم ثبت‌نام کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رویا خانم گرامی
   احتمالش کمه ولی باید از مدرسه بزرگسالان سوال کنید،احتمالش هست که حق انتخاب کنکور 99 داده بشه و نیازی نباشه که این روش ها رو امتحان کنید

 62. m می گوید

  سلام من یه سال ترمیم کارنامه شرکت کردم ولی بهم گفتن برگه ها صحیح نشده و برات حساب نکردن عایا من می تونم باز ترمیم شرکت کنم یا نه ممنون میشم جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   چجوری ممکنه که برگه های امتحانی رو تصحیح نکرده باشند؟ ،ولی اطلاع دقیقی از این گونه موارد نداریم، خب بهتره حتما از آموزش و پرورش منطقه تون سوال کنید

 63. پدرام می گوید

  سلام، کی مشخص میشه که تاثیر مثبت یا قطعی میشه؟ آخه تا کی باید بلاتکلیفی کشید از دست این مسولین!!!
  به نظر شما ثبت نام کنم برا ترمیم معدل یا صبر کنم ببینم تاثیر مثبت میشه یا نه؟
  یه وقت مهلت ثبت نام تموم نشه و یه هو تاثیرو قطعی کنند!
  ترو خدا راهنماییم کنید که الآن من دقیقا چی کار کنم چون این سوال خیلیا هست.
  باتشکر فراوان.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پدرام جان
   واقعا مشخص نیست،قطعا خبر جدیدی در رابطه تاثیر معدل سال جاری داشتیم حتما به شما عزیزان اطلاع رسانی می کردیم،چون تاثیر معدل توسط شورای سنجش و پذیرش تعیین میشه و زمان برگزاری این جلسات هم مشخصات نیست اصلا برای همین این ماه احتمالش کمتره که اعلام بشه
   شما یا باید صبر کنید و تاثیر معدل اعلام بشه اگر قطعی بود که به احتمال زیاد به شهریور ماه نمیرسید چون زمان ثبت نام ترمیم معدل شاید تموم بشه ولی میتونید در دی ماه یا خرداد شرکت کنید که دی ماه هم فرصت مناسبیه
   و یا اینکه به قول معروف آینده نگری کنید و در هر صورت در همین شهریور ماه ثبت نام کنید حالا چه تاثیر مثبت باشه چه قطعا این نمرات به عنوان سوابق شما در نظر گرفته میشه

 64. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید
  آیا من برای امسال شهریور میتونم برای ترمیم معدل شرکت کنم قبل از ورود به دانشگاه؟
  امسال کنکورمو خوب دادم اما امتحان نهایی رو خراب کرده بودم . ترو خدا بگین که چی کار کنم نمیتونم برای سال بعد بخونم. در ضمن یک سال هم پشت کنکور موندم.
  با سپاس فراوان.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   شما می توانید در ترمیم معدل شهریور شرکت کنید اما برای کنکور 99 محسوب میشه،خب با توجه به اینکه تاثیر معدل مثبت بود مهم نتیجه کنکورتونه،انشاالله که نتیجه کنکورتون مناسب باشه و رشته خوبی قبول بشید ولی خب اگر رتبه تون مناسب نبود باید با خودتون خلوت کنید و ببینید خواسته تون چیه میتونید به رشته های دیگه هم فکر کنید یا صرفا دنبال رشته و دانشگاه های تاپ هستید و می خواهید مجددا پشت کنکور بشینید،خواندن مطلب پشت کنکور ماندن برای 99 را بخوانید،امیدواریم که موفق باشید

 65. امین می گوید

  با سلام و خسته نباشید میگم که کسایی میخوان برای برای 99 امتحان بدن و 18 سالشون شده باید برای سربازی چیکار کنن

  1. پی سی کنکور می گوید
 66. مهدی می گوید

  سلام من کنکور 98 شرکت کردم و معدل سال دوازدهم من مناسب نیست برای رشته ای که میخوام برم، حالا میخوام کنکور 99 شرکت کنم. برای ترمیم معدلم چه زمانی اقدام کنم که تاثیرش روی کنکور 99 من باشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   شما از شهریور می توانید اقدام کنید
   در یکی از دوره های شهریور – دی – خرداد می توانید برای ترمیم معدل کنکور 99 اقدام کنید

 67. KFC می گوید

  سلام. برای شرکت در ترمیم معدل برای خرداد 99 باید کی ثبت نام کرد؟ الان یا سال آینده؟ ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید در شهریور 98 یا دی 98 یا خرداد 99 برای ترمیم معدل کنکور 99 اقدام کنید

 68. # می گوید

  سلام من دانش اموز دوازدهمی هستم
  اگه ترمیم معدل انجام بدم با نمره هایی که با ترمیم معدل گرفتم میتونم انتخاب رشته با سوابق تحصیلی انجام بدم یا سوابق تحصیلی فقط با نمره های اصلی معدل انجام میشه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سام دوست عزیز
   دقیقا مشخص نیست باید از سازمان سنجش سوال کنید

 69. * می گوید

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  اگه دانشجو دانشگاه غیر انتفاعی یا پیام نور باشی میتونی کنکور ثبت نام کنی یا حتما باید انصراف بدی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید
   نه مشکلی ندارید برای ثبت نام،برای این دانشگاه ها همان موقع قبولی در دانشگاه جدید انصراف بدید کافیه

 70. * می گوید

  سلام
  من داش اموز دوازدهم بودم
  با نمره های ترمیم معدل میشه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی انجام داد یا فقط با نمره اصلی معدل میشه انتخاب رشته کرد.

 71. محسن خیرخواه می گوید

  سلام. آیا ترمیم معدل برای رشته های صرفا سوابق تحصیلی هم تاثیر داره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محس جان
   در این مورد مطمئن نیستیم بهتره از طریق سازمان سنجش پیگیر باشید

 72. محمد مهدی می گوید

  سلام ببخشید من معدل کتبیم شده 11، سال دوازدهم هستم، شرط قبولی رشته علوم قضایی معدل کتبی 14 هست، اگه من ترمیم معدل انجام بدم برای کنکور 99 میتونم برم این رشته؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد مهدی عزیز
   خیر به احتمالی زیاد امکانش نیس،چون ترمیم معدل فقط برای تاثیر معدل در کنکور هستش و گر نه نمره شما تاثیری در کارنامه نداره و معدلتون همونه ،باز می توانید بررسی کنید یا با خود دانشگاه تماس بگیرید

 73. Elmir می گوید

  سلام وقت بخیر
  تو ترمیم معدل،معدل هم تغییر میکنه؟
  چون من معدلم ۱۳.۶۶هست برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان باید بالای ۱۴ باشه میخوام ترمیم معدل کنم. ممنون میشم جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر،معدل کرانامه شما تغییر نمی کنه ،تنها برای تاثیر معدل در کنکور هستش

 74. Nio می گوید

  سلام وقتتون بخیر من امکانشو ندارم شهریور امتحان بدم برای ترمیم معدل امکانش هست دی ماه امتحان بدم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   برای ماه های بعدی هم به احتمال زیاد بله هست،چون بخشنامه ی جدیدی مبنی بر برگزار نشدن نیومده جدا از اینکه درآمدزایی هم داره برای آموزش و پرورش ولی نحوه برگزاری زیاد مشخص نیست و در آبان ماه مشخص میشه

 75. رامین می گوید

  با عرض سلام و ادب من دارم برای کنکور 99 اماده میشم 2 سوال در مورد ترمیم معدل ازتون دارم ممنون میشم پاسخ سوالاتم رو بدهید
  1-برای ترمیم معدل با توجه به اینکه من سال 89 دیپلم گرفتم باید کتاب های کدوم سال امتحان بدم منظورم اینه منبع امتحانات ترمیم معدل بر اساس نظام جدید میباشد یا نظام قدیم ؟
  2-ایا میتونم در خرداد 99 برای ترمیم معدل در کنکور 99 اقدام کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رامین جان
   شما کتاب های نظام قدیم رو امتحان میدید اگر اتفاق خاصی نیوفته و تغییری در قوانین ایجاد نشه،برای مثال کتب سال سوم دبیرستان چاپ 95 یا 96 رو امتحان میدید
   برای ترمیم معدل هم بله در یکی از دوره های شهریور – دی – خرداد میتونید اقدام کنید

   1. رامین می گوید

    سپاس از پاسخ تون
    ایا تاثیر معدل در کنکور ۹۹ مشخص شده که به صورت قطعی خواهد بود یا مثبت اگه هنوز مشخص نیست معمولا سازمان سنجش تا چه تاریخی وضعیت تاثیر معدل مشخص میکنه
    با تشکر

    1. پی سی کنکور می گوید

     برای تاثیر معدل پیگیر مطلب زیر باشید و احتمالا تا اواخر شهریور اعلام بشه
     تاثیر معدل در کنکور 99

 76. M می گوید

  سلام دی ماه ترمیم معدل واسه نظام قدیمیا برگزار میشه ایا .

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   برگزار که میشه ولی نحوه برگزاری کاملا مشخص نیست برای همین با قطعیت نمی توانیم صحبتی کنیم

 77. نازنین می گوید

  سلام باتوجه ب اینکه آقایی خدایی اعلام کردن ک حق انتخاب کنکور نظام قدیم و جدید وجود داره من میخام نظام جدید شرکت کنم آیا اگ بخام ترمیم معدل شرکت کنم میتونم تو نظام جدید شرکت کنم چون میخام کنکور نظام جدید بدم باتسکر از سایت عالیتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نازنین خانم گرامی
   هنوز مشخص نیست برای دی ماه به بعد به چه شکل برگزار میشه و این سوال شما رو هم شاید مدرسه بزرگسالان بهتر بتونن جواب بدن

 78. کامیار می گوید

  سلام من دیپلم ریاضی سال ۹۲ گرفتم میخوام کنکورتحربی ۱۴۰۱ بدم آیا ترمیم معدل تا اون موقع هستش؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کامیار جان
   کنکور برای هر سال کلی حرف و حدیث داره و از الان برای 1401 مشخص نیست ولی به احتمال زیاد فرصت جبرانی باشه بازم

 79. سینا می گوید

  سلام نمرات هر درس تک به تک تاثیر میکنه یا نمره یه درس در کل هم تاثیر داره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   معمولا نمره هر درس برای همون درس تاثیر میزاره

 80. HosSeiN می گوید

  سلام خسته نباشید، تشکر بابت مطالب عالی سایتتون…
  ی سوال داشتم…
  آیا میشه بعد کنکور ۹۹ از ترمیم معدل استفاده کرد؟!
  یعنی کنکور ۹۹ رو ک دادم شهریور ماه امتحانات ترمیم معدل رو بدم…

  امکانش هس بنظرتون؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   تا جایی که اطلاع داریم شدنی نیست،حالا باز برای اطمینان از مدارس بزرگسالان بپرسید

 81. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من ۹۱ دیپلم ریاضی گرفتم و اللن فوق لیسانسم میخوام ۱۴۰۰ کنمور تجربی بدم آیا میتونم ترمیم معدل کنم و آیا ترمیم معدل واسه منمور همون سال فقط معتبره یا واسه کنکورهای سال بعدم معتبره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   بله شما میتونید از ترمیم معدل استفاده کنید و به احتمال زیاد برای کنکورهای آینده هم مشکلی ندارید و جزو سابقتون محسوب میشه ولی برای اطمینان از سازمان سنجش نیز سوال کنید

 82. محمد می گوید

  به نام حق
  سلام
  آیا برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی
  مثلا نمره کتبی زمین شناسی در رشته های زیر گروه 1 برای تجربی، که در آن ضریب زمین شناسی 0 است، تاثیر گذار است؟
  در اطلاعیه 98/4/20 سایت سنجش آمده است:
  “8- معيار گزينش علمي در رشته هاي صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (كدرشته‌محل‌ هاي بي‌آزمون)، معدل كتبي ديپلم مي باشد.”

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   در زیرگروهی که ضریب زمین شناسی صفر است ،خیر ارزشی ندارد

 83. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم نظام قدیمم آیا میتونم در خرداد ۹۹ برای کنکور ۹۹ ترمیم معدل کنم ؟
  و اینکه مصوبه ی آموزش و پرورش ترمیم سال ۹۹ واسه دی ۹۸ و خرداد و شهریور ۹۹ معتبره دیگه درسته؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   شما در یکی از دوره های شهریور 98 یا دی 98 یا خرداد 98 میتوانید برای ترمیم معدل شرکت کنید

 84. سامان می گوید

  سلام جزییات ترمیم معدل دی ماه امسال هنوز معلوم نیست؟اگه نیست کی معلوم میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سامان جان
   باید تا آبان ماه منتظر باشیم که ببینیم نحوه برگزاری امتحانات در دی ماه به چه شکل هست

 85. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید
  آیا تراز درس های امتحان نهایی مثلا دی و شهریور با نمره یکسان ممکنه فرق داشته باشه؟ مثلا نمره ۲۰ در شهریور تراز بالاتری از ۲۰ دی ماه داشته باشه؟ و اگر فرق داشته باشه کدوم دوره بهتره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   نه هیچ تفاوتی نداره که شما در دی ماه قبول شده باشید یا شهریور یا خرداد،آخرین نمره نهایی شما به عنوان سوابق تحصیلی در نظر گرفته میشه

 86. Niha می گوید

  سلام.خسته نباشید.من دانشجوی پرستاری هستم و قصد دارم چند سال بعد در کنکور شرکت کنم.میخوام در طرح ترمیم ۹۹ شرکت کنم.نمره هایی که در این طرح دریافت میکنم ایا برای کنکورم لحاظ میشه یا این نمره ها فقط روی کنکور ۹۹ تاثیر میزاره؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد بله لحاظ میشه تو سوابق کنکورتون اما برای اطمینان می توانید از آموزش و پرورش منطقه یا مدارس بزرگسالان نیز سوال کنید

 87. نیما می گوید

  سلام آیا میشه هم برای سوم و هم برای پیش دانشگاهی امتحان ترمیم معدل داد

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیما جان
   در حال حاضر فقط برای سوم برگزار میشه

 88. صاد می گوید

  سلام
  امیدوارم جواب من رو هم بدین
  برای کنکور۹۹
  بخواییم واسه ترمیم معدل شرکت کنم
  در حالی که نظام قدیم هستم
  میتونم دی شرکت کنم؟
  یا حتما باید همین شهریور ماه شرکت کنم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله شما میتونید ثبت نام کنید و مشکلی ندارید،فقط شیوه برگزاری برای دی ماه کامل مشخص نیست و در آبان ماه مشخص میشه

 89. سحر می گوید

  سلام
  ببخشید من تو یه سایت خوندم نوشته ترمیم تا قبل از پذیرش تاثیر داره و بعد از پذیرش ترمیم برای سال بعد محسوب میشه.یعنی چی؟
  من میخوام برای کنکور ۹۹ترمیم معدل کنم.الان که شهریور هست امتحان بدم (قبل از پذیرش هستیم)برای کنکور ۹۸حساب میشه یا ۹۹؟؟؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سحر خانم گرامی
   شما برای کنکور 99 می تونید شهریور 98 دی 98 خرداد 98 ترمیم معدل داشته باشید

 90. سحر می گوید

  اگر شهریور ۹۸ امتحان ترمیم بدم حتی برای کنکور ۱۴۰۰هم محسوب میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سحر خانم گرامی
   به احتمال خیلی زیاد بله ولی برای اطمینان بیشتر از سازمان سنجش سوال کنید

 91. baran می گوید

  سلام خسته نباشید
  من کنکور ۹۷ داشتم و موندم پشت کنکور و امسال (۹۸) باز کنکور دادم ولی رشته ای که میخام نتونستم قبول بشم ولی با شرط معدل میتونم برم اون رشته رو اگه ترمیم معدل بزنم کار نامم واسه رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هستن لحاظ میشه یانه ؟ که من دی ترمیم معدل بزنم و از بهمن برم دانشگاه ؟؟ تورو خدا جواب بدین تنها امیدم هسته و کسی بهم جواب درستی نداده تا حالا ممنون میشم زودتر بهم جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام باران خانم گرامی
   به احتمال خیلی زیاد خیر ولی برای اطمینان نهایی با پاسخگوی سایت سنجش در ارتباط باشید

 92. baran می گوید

  سلام خسته نباشید
  من کنکور ۹۷ داشتم و موندم پشت کنکور و امسال (۹۸) باز کنکور دادم ولی رشته ای که میخام نتونستم قبول بشم ولی با شرط معدل میتونم برم اون رشته رو اگه ترمیم معدل بزنم کار نامم واسه رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هستن لحاظ میشه یانه ؟ که من دی ترمیم معدل بزنم و از بهمن برم دانشگاه ؟؟ تورو خدا جواب بدین تنها امیدم هسته و کسی بهم جواب درستی نداده تا حالا ممنون میشم زودتر بهم جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام باران خانم گرامی
   احتمالش کمه که از ترمیم معدل برای بدون کنکور استفاده کنید،برای مشاهده پاسخ قطعی از پاسخگوی سایت سنجش استفاده کنید

  2. Saghar می گوید

   سلام خسته نباشید
   من دیپلم تجربی دارم رتبم امسال خوب نبود میخوام کنکور هنر شرکت کنم خواستم بدونم معدل دیپلم تجربیم حساب میشه یا باید برم با بچه های هنر امتحان نهایی بدم
   2:و خواستم بدونم اگر ترمیم معدل همین تجربیو بزنم اون معدل جدید رو فقط برای یک بار کنکور یعنی فقط 99حساب میکنن یا اگر پشت کنکور موندم همون ترمیم شد رو برا سال بعدم میشه استفاده کرد!؟
   ممنون از شما

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام ساغر خانم گرامی
    تا همین کنکور 98 که مشکلی برای شرکت در کنکور سایر رشته ها وجود نداشته،و خیلی هم بعیده که بخواد مشکلی وجود داشته باشه و نیازی هم به دیپلم هنر نیست و در مورد ترمیم معدل هم به احتمال خیلی زیاد برای کنکور های آینده تون هم ثبت میشه ولی در هر دو صورت بهتره برای اطمینان نهایی از سایت سنجش نیز سوال کنید

 93. علی می گوید

  سلام آیا میشه بدون اینکه از دانشگاه دولتی انصراف بدم 99کنکور بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   خیر ممکن نیست

 94. Saghar می گوید

  مجدد خسته نباشید دو سوال دیگ هم داشتم
  من دیپلمم مال شهریوره98هست میتونم ترمیم کنم مانعی نیست؟
  و اینکه آیا در کنکور ارزش نمره ترمیم شده قبولی خرداد و شهریور تفاوت داره !؟

  بازم متشکرم از سایت خیلی خودتون ک پاسخگو هستید واقعا همه کلی سوال دارن ک بی جواب معمولا می مونه مرسی از شما

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ساغر خانم گرامی
   سپاس از لطف و همراهی شما با سایت پی سی کنکور
   شما اگر شهریور 98 فارغ التحصیل میشید میتونید در دی 98 و خرداد 99 ثبت نام کنید
   ارزش نمره ترمیم شده هم هیچ ربطی به ماه یا دوره خاصی نداره و یکیه برای همه دوره ها

 95. Mehran می گوید

  سلام ببخشید سوالی در مورد ترمیم معدل داشتم.من در شهریور98 فارغ التحصیل می شوم ولی معدلم چندان خوب نیست و می خواهم در خرداد 99 ترمیم معدل انجام دهم.من نظام جدید هستم در خرداد99 که ترمیم معدل می کنم از کتاب های دوازدهم(نظام جدید) ازم امتحان می گیرند؟؟؟ و آیا آن نمرات را که در خرداد99 می گیرم در کنکور99 برایم لحاظ می کنند؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهران جان
   هنوز مشخص نیست که برای ترمیم معدل از دی ماه به بعد باید نظام جدید بدید یا قدیم،و اینکه نمرات در خرداد 99 در کنکور تاثیر داده میشه

 96. Sara می گوید

  سلام خسته نباشید من می خواستم کنکور ۹۹ نظام قدیم شرکت کنم برای ترمیم معدل می توانم خرداد۹۹ اقدام کنم یا باید دی ماه امتحان بدم ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سارا خانم گرامی
   بله می تونید برای ترمیم معدل 99 ،خرداد 99 نیز شرکت کنید

 97. مسعود.فف می گوید

  سلام

  ۱. ترمیم معدل برای کنکور ۹۹ میشه خرداد ماه همون سال ۹۹ بدیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مسعود جان
   برای ترمیم معدل 99 می توانید در دی ماه 98 یا خرداد 99 شرکت کنید

 98. علی می گوید

  سلام
  من معدلم واسه فرهنگیان نمیخوره رشته انسانی نظام قدیمم الان دانشجو ترم 2هستم آیا میشه مدرک دیپلم تازه بگیرم تا معدل درست شه و اگ میشه کدوم نظام باید بگیرم ایا میشه انسانی نظام جدید بگیرم و ایا میشه دیپلم معارف بگیرم ممنون میشم اگ جواب منو بدید با تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   میشه تغیر رشته بدین ولی نمی تونید مدرک مجدد انسانی بگیرید
   بهتره قبل از گرفتن مدرک جدید مثلا رشته تجربی از سخنگوی سایت سازمان سنجش بپرسید که آیا معدل رشته جدید ملاک هست یا رشته قبلی

 99. محدثه می گوید

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اگه معدل پایین باشه ترمیمم معدل شرکت کردیم و نمراتمون رفت بالا برای ورود به دانشگاه فرهنگیان به مشکل نمیخوریم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محدثه خانم گرامی
   نمرات معدل شما صرفا برای کنکور هست و کارنامه شما تغییری نمی کنه،شما رتبه خوبی کسب کنید و در مصاحبه نیز موفق شوید دلیلی برای قبول نشدن وجود نداره

 100. داوود می گوید

  من دیپلم انسانی دارم با معدل خراب از منطقه ۳ در دی ۹۴ و پیش دانشگاهی رو از منطقه ۲ در دی ۹۵ گرفتم ،اگر بخام برای تجربی شرکت کنم ، میتونم تو ترمیم معدل واسه تجربی شرکت کنم یا خیر ؟ اصلا میتونم یه دیپلم تجربی بگیرم .
  بعد نظام جدید چطور هست ترمیم معدل ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام داود جان
   ببیید تاثیر معدل برای داوطلبانی که دیپلمشون با کنکور موردنظر یکی نیست،باز هم معدل تاثیر داده میشه ولی کمتره و بیشتر نمره کنکور ملاک هست
   شما بهتره ابتدا روی عنوان ( تاثیرمعدل در کنکور با دیپلم غیر مرتبط ) کلیک کنید و درس هایی که تاثیر داده میشن رو ببینید و بهتره که همین درس ها رو ترمیم کنید،و اینکه شما می توانید مجددا کنکور تجربی بگیرید فقط سایر دروس تطبیق میخوره براتون ،در این رابطه هم لینک زیر رو ببینید :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D9%82-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF/

 101. داوود می گوید

  خب تاثیرش کم هست برای علوم انسانی از ۲۵ ، ۶/۲۵ هستش و نمیصرفه .
  موضوع بعدی این است که امکان داره دارندگان دیپلم و پیش نظام قدیم انسانی یه دیپلم نظام جدید با عنوان تجربی بگیرن . اگر میتونن باید‌فقط نهایی سوم رو شرکت کنن ؟ بقیه پایه چی میشه و نمراتش چطور لحاظ میشه ؟؟؟
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام داودجان
   با توجه به نظام آموزشی جدید
   شما باید مدرک نظام جدید بگیرید،شما تغییر رشته میدید و دروس تخصصی رو امتحان میدید و به احتمال زیاد برای پایه های نظام جدید خواهد بود،برای دریافت اطلاعات بیشتر بهتره در این رابطه از مدرسه بزرگسالان پیگیر باشید

   1. داوود می گوید

    سپاس گذارم

    1. پی سی کنکور می گوید

     موفق باشید

 102. رضا می گوید

  سلام من نظام قدیم هستم میتونم ترمیم معدل نظام جدید رو امتحان بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   باید منتظر باشیم تا آبان ماه ببینیم برنامه امتحانات دی ماه به چه صورت خواهد بود

 103. Saba می گوید

  سلام من خرداد۹۸ فارغ تحصیل شدم نظام جدید رشته تجربی ولی کنکور خوب ندادم ویک سال میمونم میتونم ترمیم معدل بزنم؟ چون معدلم خوب نیس میخوام بدونم با ترمیم معدل کلا نمرات کارنامم عوض میشه یا فقط نمره هام برای سازمان سنجش ارسال میشه؟ شرایط ترمیم نمره و معدل برای کسی که میخواد به کشور های خارجه درخواست اقامت تحصیلی بده به چه صورت خواهد بود؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام صبا خانم گرامی
   بله می توانید از ترمیم معدل استفاده کنید
   از ترمیم معدل فقط برای کنکور استفاده میشه و نمرات کارنامه تغییری نمی کند
   برای اطلاعات بیشتر هم بسته به کشور موردنظر کارنامه یا مدرک تحصیلی تون ترجمه میشه و احتملش خیلی کمه بشه نمرات کارنامه رو تغییر داد باز بهتره از آموزش و پرورش پیگیر باشید

 104. ساناز می گوید

  سلام.من میخوام دیپلم مجددبگیرم.ایا میشه همه درسارو امتحان بدم که معدلمم بالابره…یا فقط اونایی که خودشون میگن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ساناز خانم گرامی
   دیپلم مجدد اینکه شما مثلا قبلا دیپلم رشته ریاضی بودید،اما الان میخواهید برای رشته انسانی دیپلم بگیرید؟ که در این روش شما فقط دروس تخصصی رو امتحان میدید و شاید بتوانید درخواست دهید که تمام دروس را امتحان دهید،اما اینکه رشته تجربی هستید و باز هم می خواهید دیپلم تجربی بگیرید خیلی احتمالش ضعیفه که آموزش و پرورش این مورد رو داشته باشه ولی باز بهتره از طریق مدرسه بزرگسالان یا آموزش و پرورش منطقه تون سوال کنید

 105. Mohammad Hossein می گوید

  سلام خسته نباشید
  من امسال پایه دوازدهم بودم ولی به دلایلی نه کنکور رو تونستم بدم و نه هم امتحانات نهایی رو
  شهریورماه هم از 11 امتحان نهایی 5 تا رو فقط دادم ینی 6 تای دیگه رو ندادم اصلا و باید در دی ماه بدم
  در حال حاضر نمره کارنامه من چیه ؟ چون خرداد رو اصلا ندادم شهریور هم فقط 5 تا رو
  اینکه الان 5 تا درس رو شهریور ماه امتحان دادم، به عنوان ترمیم معدل محسوب میشه یا چون دفعه اول بوده که این چند تا رو دادم مستقیم در کارنامه ثبت میشه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کلی بفرمایید و اینکه بفرمایید تاثیرات معدل در کنکور 99 به چه شکل هست ؟
  در کل بفرمایید تکلیف من چیه ممنون میشم، تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   شما وقتی فارغ التحصیل بشید همون نمرات رو براتون به عنوان سابق تحصیلی در نظر می گیرند،برای مثال زیست و شیمی و … رو در خرداد ماه پاس کردید و قبولی قطعی شدید پس این دروس که در کارنامه به عنوان نمره نهایی قرار میگیره اما یه سری دروس مثل ریاضی و فیزیک و .. شهریور هم نتونستید پاس کنید باید در دی ماه پاس کنید اگر دی پاس کردید که مدرک دیپلمتون صادر میشه و آخرین نمرات قبولی در هر درس به عنوان سوابق تحصیلی در کنکور در نظر گرفته میشه و وقتی فارغ التحصیل شدید می توانید برای یکبار ترمیم معدل هم داشته باشید
   تاثیر معدل هم هنوز اعلام نشده ولی شاید امسال هم مثبت باشه

   1. Mohammad Hossein می گوید

    ممنون از پاسخگوییتون ی سوال مطرح شد ک فکر میکنم اگه با مثال بگم خدممتون بهتر میشه مطرحش کرد
    فرض کنیم 4 تا درس با عناوین “الف ب ج د” برای امتحان نهایی دوازدهم وجود داره
    من خرداد که همه دوازدهمی ها این چهار تا رو میدن تا فارغ التحصیل بشن، هیچکدوم رو ندادم
    و در شهریور ماه هم فقط موارد “الف و ب” رو دادم و مطمعنا 18 میگیرم و پاس میشن ولی هنوز چون اون دوتای دیگه (“ج د”) رو ندادم فارغ التحصیل نشدم.از طرفی همون دوتایی هم که شهریور دادم و حدودا 18 میشن رو هم قصد دارم توی دیماه دوباره بدم تا نمره بهتری بگیرم. در واقع دی ماه با اینکه هنوز فارغ نشدم درسایی که شهریور پاسشون کردم رو هم قصد دارم دوباره شرکت کنم. آیا “الف ب” رو که علارغم اینکه پاس شدن قصد دارم دوباره بدم به عنوان ترمیم معدل این دو محسوب میشه ؟.نمیدونم تونستم مفهوم مورد نظرمو برسونم یا نه. ممنون از سایت بسیار مفید و فعالتون

    1. پی سی کنکور می گوید

     به طور مثال :
     (الف و ب) رو که پاس شدید و با نمره 18 ثبت شد براتون و تمام
     ماند دروس (ج و د) که در دی ماه امتحان می دهید اگر پاس کردید و قبول شدید با نمره 15 یا هر نمره ای قبولی دیگه ای براتون ثبت خواهد شد
     حالا شما فارغ التحصیل شدید و مدرک دیپلم گرفتید،اگر از نمره هاتون راضی نیستید میتونید یکبار یک درس یا تمام دروس تون رو ترمیم کنید

 106. ابوالفضل می گوید

  سلام.من فارغ التحصیل نظام قدیمم و میخام نظام جدید کنکور بدم.
  برای ترمیم معدل میشه همون دروس نظام جدیدو امتحان بدم یا باید دروس نظام قدیمم رو برای ترمیم بخونم؟
  تشکر از سایت خوبتون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ابولفضل جان
   باید منتظر باشیم تا آبان ماه که برنامه امتحانات میاد

 107. ساناز می گوید

  سلام وقتی امتحان ترمیم معدل رو بدهیم و نمرات بالاتر لحاظ شود آیا معدل کتبی نهایی تغییر میکنه؟ ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ساناز خانم گرامی
   معدل کارنامه تون تغییری نمی کنه بلکه همون نمرات ترمیم شده به سازمان سنجش ارسال میشه

 108. علی می گوید

  سلام خسته نباشید دیپلم تجربی نظام جدید دارم و میخوام 99کنکور انسانی بدم معدل کلم بالا 18هس و معدل کتبی نهاییم 13 با توجه به اینکه دانشگاه علوم قضایی شرط معدل 14 داره بنظرتون ترمیم معدل تجربی اثر داره؟ بعد اگه بخوام مجدد دیپلم انسانی بگیرم باید همه درسا عمومی و اختصاصی انسانی رو امتحان بدم یا فقط اختصاصیا رو باید بدم بقیه مطابقت داده میشن؟ بعد تکلیف معدل کل دوازدهمم چی میشه همین معدل نهایی رو میزارن جاش یا باید دی ماه هم امتحان داد ترم اولشو؟ چون اونم شرط معدل 14 داره و چجوری دیپلم انسانی بگیرم ؟ممنون و سپاس فراوان از سایت خوبتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   ببینید ترمیم معدل صرفا برای تاثیر سوابق در نتیجه کنکور هست و کارنامه تون همونه و تغییری نمی کنه،برای دیپلم مجدد هم شما تغییر رشته میدید و دروس تخصصی رو امتحان میدید و بهتره شرایط کلی رو از مدرسه بزرگسالان جویا بشید

 109. ابوالفضل می گوید

  سلام.پی سی جان
  زنگ زدم .وزارت اموزش پرورش برای سوالم.
  پرسیدم ترمیم معدل امسال به چه شکله برای ما نظام قدیمی ها؟
  گفتن: برای نظام قدیم دیگه اصلا ترمیم معدل (ترمیم نمره) نداریم.شما فقط میتونی دیپلم متناظر نظام جدید بگیری (یعنی مثلا ریاضی نظام جدید).
  آخه این چه کاریه چرا نمیذارن برای ترمیم همون دروس نظام جدید تجربی رو امتحان بدیم.
  حالا ما باید چیکار کنیم؟
  خودتونم میتونید تماس بگیرید .با آ.پ

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ابولفضل جان
   تشکر از شما،ما هم بررسی خواهیم کرد

  2. علی می گوید

   آقا سلام
   میشه شماره وزارت آموزش و پرورش رو بفرستی برام

   و اینکه یه سوال من ک نظام قدیمی هستم رشته انسانی
   میتونم دیپلم مجدد همین رشته نظام جدیدش رو بگیرم

   و اینکه اگ بگیرم واسه فرهنگیان شرط معدلش این معدل جدید لحاظ میشه؟؟
   ،و یکی هم اینکه من معدلم13/10هستش بعد تطبیق میخوره یا معدل جدید صادر میشه

   1. ابوالفضل می گوید

    88825972 – 88826146

  3. علی می گوید

   آقا سلام
   میشه شماره وزارت آموزش و پرورش رو بفرستی برام

 110. Ali می گوید

  با سلام
  آیا امکان داره ک سال دیگ شرط معدل رو واسع فرهنگیان حذف کنند؟
  در این مورد اطلاعی ندارید و یا صحبتی در موردش نشده؟؟؟ و اگه ظاهرا حذف شه من ک کنکور 97بخاطر معدل رد شدم امکان داره دعوت مصاحبم کنن؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   معدل در حال حاضر 14 هستش ، و احتمالش خیلی کمه که تغییری کنه برای سال آینده

 111. علی می گوید

  سلام .دوستم زنگ زده اموزش و پرورش بهش گفتن از مهر دیگه نظام قدیمی نمی تونه ترمیم معدل کنه یعنی نمی تونه دروس دوازدهم‌ نظام جدید رو امتحان بده.تو همین بخشنامه ایی که شما تو سایت گذاشتین این موضوع هست نوشته دواطلبان نظام جدید وفارغ التحصیلان نظام جدید
  اگه تاثیر معدل در کنکور قطعی بشه تکلیف نظام قدیمیا که درس های سخت رو امتحان دادن وحالا فرصت ترمیم هم ندارن چی میشه؟
  این کجاش عدالته

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بخشنامه امتحانات در دی ماه میاد ولی باز از طریق آموزش و پرورش پیگیر خواهیم بود که نتایج به چه شکل خواهد بود

 112. محمد می گوید

  سلام من میخام برم ارتش اما نمره کتبی امسالم شده ۹.۵
  میخام ترمیم معدل شرکت کنم
  ارتش به معدل ۱۴ نیاز داره
  تقریبا واسه همه دروس هم‌آماده هستم
  به نظرتون اگه شرکت کنم و همه نمره هام بالای ۱۶ ۱۷ بشه میتونم برم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   با ترمیم معدل ،معدل کارنامه تغییر نمیکنه

 113. بدشانس می گوید

  سلام
  اقا توروخدا خواهش میکنم یه راهیی ب ما ها ک معدلمون کمه واسه شرط معدل فرهنگیان نشون بدید ما ک علاقه داریم ولی راهی نزاشتن واسه جبران گذشته مون اخه چ گناهی کرده ایم خو چرا میگن ترمیم معدل ولی معدل تغییر نمیکنه و فقط نمره تغییر میکنه این چ نظام اموزشی است واقعا خیلی ظلمههههه
  خواهش میکنم من ک معدلم 13هس یه راه حل نشون بدید بتونم درست کنم سال دیگ کنکور بدم خداخیرتون بده با تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   به غیر از دیپلم مجدد که آن هم دقیقا مشخص نیست کدوم معدل رو براتون در نظر می گیرند،که بهتره از سایت سنجش سوال کنید که در صورت دیپلم مجدد رشته ی دیگر کدوم دیپلم رو براتون در نظر می گیرند برای گزینش رشته های خاص

 114. علی می گوید

  سلام
  میشه شماره وزارت آموزش و پرورش رو اگه کسی داره بفرسته؟

 115. علی می گوید

  برای دیپلم مجدد انسانی فقط کافیه دروس اختصاصی نهایی رو امتحان بدیم ؟بقیه مثل عمومیا مطابقت سازی میشن؟یا باید همه درسا ترم اول و دوم که نهایی وغیر نهایی هستن رو هم امتحان بدیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بله به احتمال زیاد فقط دروس تخصصی رو امتحان میدید،کلا یه درس هست و ترم 1 و 2 نداره

 116. Nadia می گوید

  سلام روزتون بخیر ،من فارغ التحصیل نظام قدیم هستم ،نمراتم به طور میانگین در دروس نهایی ۱۶ هست میخواستم برای نمره بهتر توی طرح شرکت کنم ،۲ درس از پیش و ۶ درس از سوم رو میخوام شرکت کنم سوالم اینه نمیشه پیش رو خرداد بدم سومارو دی اخه همش با هم یکم سخت میشه اصلا همزمان نمیشه امتحانای سوم و پیش ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نادیا خانم گرامی
   احتمالا فقط بتوانید دروس سوم دبیرستان رو ترمیم کنید و پیش دانشگاهی نشه،که البته باید ببینیم که از دی ماه به بعد برای ترمیم معدل شرایط برگزاری چگونه خواهد بود

 117. الهه می گوید

  سلام .. خسته نباشید .. من سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم ولی دانشگاه نرفتم ولی حالا قصد دارم در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم
  اگر بخوام ترمیم معدل (تجربی) کنم و دروس سوم و چهارم یا همون یازدهم و دوازدهم رو امتحان بدم .. میتونم مثلا یازدهمو خرداد ماه و دوازدهمو شهریور ماه امتحان بدم ؟ یا هر دو سالو باید تو یک ماه امتحان بدم ؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الهه خانم گرامی
   برای دی ماه 98 به بعد با توجه نظام آموزشی جدید مشخص نیست که نحوه برگزاری امتحانات به چه شکل است،لطفا صبور باشید تا آبان ماه که بخنشامه امتحانات منتشر بشه

 118. محمد می گوید

  سلام.من چنتا از درسای پیش دانشگاهیم مونده و پاس نکردم الان میگن که برای سال تحصیلی 98-99 دیگه نظام قدیم امتحاناتش برگزار نمیشه !!آیا صحت داره ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   بله،لطفا لینک زیر را بخوانید :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D9%82-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF/

 119. تارا می گوید

  سلام ببخشید من امسال نطام جدید تجربی امتحان دادم چن تا از درسارو قبول نشدم که دو تا رو تبصره گذاشتم یکی رو امتحان دادم تو شهریور قبول شدم و امتحان دیگه رو برای دی ماه گذاشتم اگه الان بخام ترمیم معدل شرکت کنم میتونم تمام امتحانارو بدم حتی اون تبصره هارو برای ترمیم معدل ،واضح تر بگم اگه دی ماه قبول بشم و کارنامه دیپلمم صادر بشه تکلیف اون دوتا درسی که تبصره گذاشتم چی میشه میتونم اونارم توی ترمیم معدل امتحان بدم یا نه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام تارا خانم گرامی
   شما می توانید وقتی از ترمیم معدل استفاده کنید که تمام مدرک تون رو گرفته باشید یعنی تمامی دروس رو قبول شده باشید،حالا می توانید از مدرسه بزرگسالان سوال کنید که آیا امکانش شما همون دو درسی که تبصره زدید رو امتحان بدید در دی ماه یا خرداد

   ولی در حالت کلی اگر مدرک دیپلم گرفتید،یکبار فرصت دارید تمام دروس از جمله تک ماده ای ها یا چند دروس خاص رو ترمیم کنید

 120. رضا می گوید

  خسته نباشید
  من کنکور ۹۸ در رشته های صرفا با سوابق, ایمنی نوبت دوم اوردم و دانشگاه ثبت نام کردم،
  میتونم برای سال بعد ترمیم معدل شرکت کنم و برای پذیرش صرفا با سوابق روزانه همین رشته رو بیارم
  و روزانه ثبت نام کنم؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   پیشنهاد می کنیم از سایت سنجش سوال کنید تا مطمئن بشید،ولی از نظر ما احتمالش کمه چون ترمیم معدل فقط برای کنکور تاثیر داره

 121. زینب می گوید

  سلام و خسته نباشید…
  ببخشید من نظام قدیمم و معدل نهاییم ۱۷/۹۹هست… به نظرتون معدلم خوبه یا ترمیم کنم؟؟؟ مشکلی با هزینه‌ش ندارم فقط خواستم بدونم معدل خوبی محسوب میشه یا ترمیم کنم بهتره؟؟ ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زینب خانم گرامی
   اگر تاثیر قطعی باشه ،معدل زیاد خوبی نیست و پیشنهاد می کنیم از ترمیم معدل استفاده کنید،اما تا زمانی که قطعی نشده و تاثیر به صورت مثبته نیازی نیست

 122. حسین می گوید

  سلام. آیا میتونم دی ماه امسال هم در ترمیم معدل شرکت کنم و هم چندتا درس که از پیش دانشگاهیم مونده امتحان بدم؟؟؟؟ آخه هردوش توی دی هست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   باید منتظر باشیم تا آبان ماه تا ببینیم نحوه ترمیم معدل برای نظام قدیمی ها به چه صورته،خیر در حال حاضر فقط می توان معدل سوم دبیرستان و دوازدهم را ترمیم کرد

   1. حسین می گوید

    ممنون از جوابتون…
    ولی فکر کنم درست منظورم رو متوجه نشدید…
    ببینید من نظام قدیمم و چندتا درس از پیش دانشگاهیم مونده و همچنین معدل نهاییم هم خوب نیست… میخوام از الان تا دی ماه درسهایی که از پیشم مونده رو بخونم و امتحان بدم و همچنین در ترمیم معدل چند درس از سوم دبیرستان شرکت کنم…. حالا با توجه به اینکه من از پیش دانشگاهیم فارغ‌التحصیل نشدم اجازه میدن که دی ماه در هردو سری امتحان شرکت کنم؟؟؟؟(یعنی هم ترمیم معدل سوم دبیرستان و هم دو درس از امتحانات پیش دانشگاهیم)

    1. پی سی کنکور می گوید

     ببینید حسین جان،بخشنامه تظبیق اومده و شما باید به جای پیش دانشگاهی دروسی که مونده رو در پایه دوازدهم امتحان بدید و فارغ التحصیل بشید
     مورد دوم هم اینکه آبان ماه احتمالا مشخص میشه که آیا داوطلبان نظام قدیمی برای ترمیم معدل میتونند همان دروس سوم رو امتحان بدهند یا خیر،در کل باید از طریق مدرسه بزرگسالان پیگیر کنید

 123. مریم هستم می گوید

  سلام. من چندساله که از درس دور بودم(خیلی ساله)میخوام دوباره کنکور شرکت کنم…. و میخوام از الان مثل یک دانش آموز سال دهمی شروع به درس خوندن کنم و برم جلو(یعنی هرسال یک پایه) و سه سال دیگه کنکور بدم… به نظرتون تا اون موقع تغییر خاصی در کنکور ایجاد نمیشه؟؟؟ یعنی من نشینم درس بخونم یهو کنکورو بردارن… ممنون میشم توضیح بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   مشخص نیست ولی خب احتمالش کمه تا سه سال آینده کنکور برداشته بشه،ولی سعی کنید با برنامه ریزی و منظم پیش برید و گر نه دچار وقت تلفی میشید

  2. پریا می گوید

   سلام.من دیپلم ریاضی نظام قدیم هستم ومیخوام دیپلم تجربی هم بگیرم واگه کلیه دروس را امتحان بدم دروس مشترک با رشته ریاضی ترمیم معدل محسوب میشه یا نه و اگه زمانی خواستم ترمیم معدل دیپلم ریاضی انجام بدم چون دروس مشترکو امتحان دادم حق ترمیم معدل دیپلم ریاضی را دارم یا نه واینکه اگه دروس مشترکو نتونم امتحان بدم میتونم برای تریم معدل دیپلم ریاضی از دروس غیر مشترک استفاده کنم

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام پریا خانم گرامی
    برای سوال اولتون باید از مدارس بزرگسالان سوال کنید که آیا دروس مشترک اختیاری هست تطبیق داده بشه یا خیر
    شما باید ابتدا مدرکتون رو کامل بگیرید و سپس اقدام کنید برای ترمیم معدل،که در این شرایط احتمالش هست بتوانید
    ضمنا ترمیم معدل گفته شده که یکبار قابل استفاده هست و باید از مدارس بزرگسالان نسبت به این موضوع مطمئن بشید که ترمیم معدل برای تغییر رشته به چه صورته

 124. Mehran می گوید

  سلام ببخشید من فارغ التحصیل تجربی نظام جدید هستم و می خواهم در دی ماه ترمیم معدل کنم.آیا قانون ترمیم معدل حتمی است و من می توانم در دی ماه ترمیم معدل کنم؟؟؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهران جان
   قانون ترمیم معدل که وجود داره و فعلا لغو نشده ولی باید منتظر بمونیم که آیا شیوه برگزاری ترمیم معدل برای نظام قدیمی ها همانند گذشته است یا تفاوت می کند،برای نظام جدیدها هم که مشخص است و می توانند ثبت نام کنند

 125. آتوسا هستم می گوید

  سلام پی سی کنکور عزیز
  من نظام قدیم هستم و سه درس از پیش دانشگاهی نظام قدیمم مونده و حالا متوجه شدم که باید تطبیق شرکت کنم و کتابای دوازدهمو واسشون امتحان بدم(حالا سوالم اینه که: این فرصت تطبیق تا کی هست؟؟؟ یعنی ممکنه ۲ سال دیگه اجازه ندن که نظام قدیمی در این امتحان شرکت کنه؟؟؟اونجوری تکلیف ادامه تحصیلش چی میشه پس؟؟)
  آخه من به دلااااااایل خیلی زیادی ۱۴۰۱کنکور میدم…. و واقعا راه دیگه ای نداره…
  آیا ممکنه اون موقع نزارن که در امتحان تطبیق شرکت کنم؟؟
  یا ممکنه کنکور حذف بشه؟؟؟
  اصلا چقدر امکان حذف شدن کنکور قویه؟؟؟؟ دلهره دارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آتوسا خانم گرامی
   1- فرص تطبیق حالا حالاها وجود داره،و برای امسال هم هنوز آموزش و پرورش مطمئن نیست و شاید یه سال دیگه تمدید شد و شما همون پیش دانشگاهی رو امتحان بدید و هر چه سریعتر شرکت کنید براتون بهتره
   2-ثانیا اگر تطبیق هم وجود داشته باشه شما امتحانات نظام جدید را که مانده پاس می کنید وتمام
   3-هیچ طرحی مبنی بر محرومیت از کنکور برای نظام قدیمی ها وجود نداره،همانطور که داوطلبان قبل از سال 80نیز که سیستم تحصیلی چهارسال پشت سرهم در دبیرستان داشتند بدون مشکل در کنکور سراسری شرکت می کنند
   4-برای حذف شدن کنکور هم یه صحبت های هستش ولی بیشتر شامل اصلاح هست تا حذف،اینکه دو سه تا کنکور در سال برگزار بشه و تاثیر معدل قطعی بشه و …

   1. اتوسا می گوید

    ممنون از پاسختون

    حالا اگه تاثیر معدل قطعی بشه ممکنه که اجازه بدن نظام قدیما ترمیم شرکت کنن؟؟؟؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     بله باز هم امکانش هست

 126. علی می گوید

  سلام…آقا این ماه رسید به آخر تاثیرمعدل معلوم شد؟؟دیگه فقط سر کوچه اعتراض نزدم…هعی.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   به احتمال خیلی زیاد مثبت هست انشاالله و فعلا وقتتون رو روی درستون بگذارید،و طبق رئیس سازمان سنجش هم شاید برگزار شده باشه ولی دیر اطلاعیه رو منتشر می کنند

 127. امیر می گوید

  سلام،من فارغ التحصیل نظام جدید هستم.
  میخوام ترمیم معدل شرکت کنم ولی برای دی ماه آمادگی ندارم،میخواستم بپرسم میتونم خرداد ۹۹ برای ترمیم معدل شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   بله می توانید

   1. امیر می گوید

    سلام
    میزان سوابق تحصیلی ۳۰درصد مثبت اعلام شده،بنظر شما کسی که معدلش ۱۴ شده نیازه که در ترمیم معدل شرکت کنه؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام امیر جان
     تا زمان که تاثیر معدل مثبت هست،ما پیشنهاد نمی دهیم

 128. Delara می گوید

  سلام وقتتون بخیر …
  بنده سال ۹۴دیپلم تجربی گرفتم امسال میخام کنکور انسانی نظام جدید بدم ایا امکانش هست تغییر رشته بدم؟اگ امکانش هست تاثیر معدل تو رشته انسانی چجوریه؟معدل سال سومم خوب نیست اگ بخام ترمیم معدل کنم میتونم کتاب سال دوازدهم انسانی رو امتحان بدم ؟میشه یه توضیح جامع بدین چند سال پشت کنکور امسال تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم ولی از شرایطش مطلع نیستم ممنون ازتون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دل آرا خانم گرامی
   شما می توانید کنکور انسانی بدید و تاثیر معدل هم ببه نسبت سایر داوطلبان با مدرک ویژه انسانی کمتر در نظر گرفته میشه و بیشتر نتیجه کنکورتون ملاکه
   یا شما می توانید اینکه کلا تغییر رشته بدید و برید از نو مدرک انسانی بگیرید که احتمالا دروس تخصصی رو باید امتحان بدید

   در هر دو حالت احتمالا می توانید یکبار از ترمیم معدل استفاده کنید

 129. علی می گوید

  سلام پی سی
  با توجه به اومدن برنامه امتحانات دی ما و اینکه گفتن داوطلبان نظام قدیم امکان ترمیم معدل دارن( هم میتونن دی امتحان بدن یا هم خرداد 99).
  بنظرت برای کنکور 1400 ترمیم معدل کنیم یا نه تاثیر همچنان مثبت می مونه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی عزیز
   بله شما می توانید یا دی یا خرداد شرکت کنید
   برای سال 1400 هنوز مشخص نیست که می خواهند کنکور رو به چه شکل برگزار کنند و باید فعلا منظتر ماند

 130. حسین می گوید

  سلام
  ترمیم معدل برای نظام قدیم برگزار میشه ؟؟؟ (میدونم تاثیر مثبته ولی لطفا جواب بدید که کی و چطوری برگزار میشه؟؟)و تا کی مهلت داره؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه تطبیق نظام قدیم به جدید برای یک سال دیگه به تاخیر افتاده، شما می توانید در دی یا خرداد یا شهریور اقدام کنید،برای آینده هم مجددا برگزار میشه فقط شاید شکل برگزاری تغییر کنه

 131. زینب می گوید

  ترمیم واسه نظام قدیما فقط دی و خرداد هست؟؟؟؟ یعنی شهریور۹۹ نمیتونن ترمیم کنن؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زینب خانم گرامی
   نه خیلی بعیده که برای شهریور ماه هم مشکلی پیش بیاد و مثل قبل برگزار میشه،برای اطمینان بیشتر باز می توانید از مدارس بزرگسالان سوال کنید.

 132. زینب می گوید

  من میتونم همزمان توی امتحان ترمیم معدل سال سوم و امتحان درسایی از پیش دانشگاهیم که افتادم شرکت کنم؟؟؟ یعنی هر دوتارو خرداد ماه باهم شرکت کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زینب خانم گرامی
   این مورد رو باید از مدارس بزرگسالان سوال کنید

 133. علی می گوید

  سلام دیپلم نظام قدیم دارم وقصد شرکت در کنکور نظام جدید ۱۴۰۰ برای ترمیم معدل دروس نظام جدید را امتحان میدهیم؟ باید اینطور باشد در غیر اینصورت چرا به داوطلبین نظام قدیم اجازه میدهند کنکور نظام جدید شرکت کنندنمیشود که دو نظام بخوانیم وقتمان گرفته میشود ودرکنکور نتیجه نمیگیریم؟ آیا در خرداد ۱۴۰۰ میتوانم ترمیم معدل شرکت کنم؟ کدام نظام ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   ما احتمال می دهیم و البته منطقی هم هست که باید باز هم در آینده ترمیم معدل برای تمامی داوطلبان برگزار شود ولی اینکه با کتاب نظام جدید یا قدیم (برای داوطلبان نظام قدیم)هنوز مشخص نیست و احتمالش هست با نظام جدید امتحان بدن

 134. علی می گوید

  سلام وقت شما بخیر آیا تا خرداد ۱۴۰۰ ترمیم معدل برای نظام قدیم هست در اینصورت در آن زمان دروس کدام نظام را امتحان خواهم داد ؟ ودرصورت شرکت در ترمیم معدل خرداد ۱۴۰۰ برای کنکور ۱۴۰۰ این ترمیم ثبت و لحاظ میشود با توجه به اینکه در بهمن برای کنکر ثبتنام میکنیم و سوابق تحصیلی را وارد میکنیم ؟ لطفا پاسخ بدهید باتشکر

 135. اتوسا می گوید

  پی سی کنکور چطوری میتونم باهاتون تلفنی صحبت کنم؟؟؟؟؟؟لطفا یه راه ارتباط بهم بدید… ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   می توانید سوالتون رو اینجا مطرح کنید

 136. زینب می گوید

  سلام.
  به نظرتون سالهای بعد هم اجازه میدن که دانش آموزیکه نظام قدیم بوده در ترمیم معدل شرکت کنه؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زینب خانم گرامی
   به نظر ما بله باز هم فرصت جبرانی وجود خواهد داشت

 137. معصومه می گوید

  با سلام و عرض ادب. من دیپلم نظام قدیم هستم سال 84 دیپلم گرفتم میخوام کنکور 99 شرکت کنم نیاز به ترمیم معدل دیپلم دارم حالا نمیدونم اگر بخوام برای آزمون ها شرکت کنم از کتاب های نظام جدید آزمون برگزار میشه یا نظام قدیم.
  و سوال دیگه اینکه اگر بخوام توی کنکور 99 شرکت کنم در کدامیک از آزمون های خرداد یا شهریور میتونم شرکت کنم؟
  با سپاس

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام معصومه خانم گرامی
   بستگی به خودتون داره،می توانید کنکور نظام جدید شرکت کنید یا نظام قدیم،پیشنهادمون کنکور نظام جدید هست برای شما ،در دی ماه یا خرداد ماه می توانید در امتحانات نهایی شرکت کنید

 138. Zeynab می گوید

  سلام من امسال کنکور دارم نظام جدید هستم
  و نمرات معدل نهاییم پایینه و این طور که گفته شده تاثیر معدل کنکور 99 مثبته به نظر شما در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زینب خانم گرامی
   به نظر ما که نیازی نیست،باز می توانید نظر سایر مشاورین را جویا شوید

 139. Maryam می گوید

  سلام ..من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم و نمراتم پایینه. بعد میش خرداد۹۹(ترمیم معدل)شرکت کنم؟ ینی اگر خرداد۹۹ترمیم معدل ثبت نام کنم هرنمره ای که بگیرم (اگه خوب باشه) توی کنکور ۹۹تاثیر داده میشه؟
  واینک تاثیر سوابق توی کنکور ۹۹ الان مثبت هست یا ن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   بله می توانید در خرداد 99 ثبت نام کنید و در تیرماه به سازمان سنجش ارسال می شود و در کنکور 99 تاثیر داده می شود
   تاثیر معدل برای سال 99 به صورت مثبت است

 140. مرتضی می گوید

  سلام ترمیم معدل سوابق تحصیلی را تغییر می دهد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرتضی جان
   ترمیم معدل سوابق تحصیلی را تنها برای کنکور تغییر می دهد و در کارنامه اصلی شما درج نمی شود

 141. محمد می گوید

  سلام ترمیم معدل سوابق تحصیلی را تغییر می دهد؟

 142. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم من دیپلم نظام قدیم دارم اگه بخوام خرداد 99 ترمیم معدل بدم باید برای امتحانات کتاب های نظام جدید بخونم یا نظام قدیم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   با کتاب های نظام قدیم می توانید در ترمیم معدل خرداد 99 شرکت کنید

 143. مهدی می گوید

  سلام من دیپلم نظام قدیم دارم اگر بخواهم خرداد ۱۴۰۰ ترمیم معدل کنم کتابهای کدام نظام را باید امتحان بدهم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   مشخص نیست واقعیتش،هنوز زوده

 144. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم من که نظام قدیم هستم برای امتحانات ترمیم معدل در شهریور و دی ماه 99 هم کتاب های درسی نظام قدیم رو باید مطالعه کنم ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   برای شهریور 99 بله ولی برای دی ماه 99 هنوز مشخص نیست

 145. مریم می گوید

  من دیپلمم رو از منطقه 2 گرفتم ولی الان در منطقه 1 زندگی میکنم و شرایطشو ندارم برای ترمیم معدل به منطقه 2 برم چون میخوام همه درسامو ترمیم کنم تعداد روزاش زیاد میشه هیچ راهی نداره من تو منطقه ای که هستم امتحانات ترمیم معدلم رو بدم ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   این چیزی هست که آموزش و پرورش گفته،برای بررسی بیشتر می توانید به آموزش و پرورش منطقه تون مراجعه کنید

 146. سینا می گوید

  سلام من نظام جدید هستم و می‌خواستم ترمیم معدلم رو تویه ماه خرداد انجام بدم می خواستم بدونم تاثیر میذاره تویه کنکور ۹۹ بعد اینکه تاثیر سوابق مثبت اعلام شد ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   بله تاثیر گذار هست ،و تاثیر معدل هم مثبت اعلام شد

 147. حسن می گوید

  سلام ترمیم معدل برای دیپلمه های نظام قدیم بعد از شهریور ۹۹ به چه صورت خواهد بود دروس کدام سال نظام جدید را باید امتحان بدهند یازدهم یا دوازدهم من نظام قدیم هستم و تاسال ۱۴۰۱ نمیتوانم در کنکور و ترمیم معدل شرکت کنم و قصد شرکت در ترمیم معدل خرداد ۱۴۰۱ رادارم دروس کدام سال را باید امتحان بدهم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسن جان
   متاسفانه کامل مشخص نیست،ما هم نمی توانیم از الان قطعی نظر بدیم

 148. زهرا می گوید

  سلام دانش آموز دوازدهم تجربی هستم که امتحان نهایی ام رو قبول شدم و برای اینکه معدلم بالاتر بره ترمیم معدل شرکت کردم ولی چند تا از امتحاناتم خیلی خراب شده اگه تجدید بشم چی می شه؟آیا باید دوباره امتحان بدم؟خواهش می کنم جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   ترمیم معدل تنها برای افزایش نمره هست
   اگر نمره بهتری کسب کنید در سوابق کنکورتون جایگیزین میشه و اگر هم نمره بدتری کسب کنید که همون نمره قبلی تون باقی مونده و جای نگرانی نیست

 149. زهرا می گوید

  سلام خیلی ممنون به خاطر پاسخگویی شما. ببخشید یه سوال دیگه هم دارم فقط برای ترمیم معدل به صورت جداگانه کارنامه صادر نمی شه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   احتمالش کمه که کارنامه ای صادر بشه،منتها بعد از برگزاری امتحانات شما به مدرسه مراجعه می کنید و از نمره امتحانات برگزار شده آگاهی پیدا می کنید

 150. بهار می گوید

  سلام خسته نباشید…من قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۰ رو دارم ایا احتمالش هست برا نظام قدیم تصویت بشه؟و اینکه اگه من خرداد ۹۹ ترمیم معدل امتحان بدم برا سال ۱۴۰۰ تاثیرش میدن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بهار خانم گرامی
   بله باز هم وجود داره ولی شاید لازم باشه امتحانات نظام جدید رو پاس کنید ولی قطعی نیست و تا مهرماه آینده مشخص میشه ،بله تاثیر داده میشه از هر زمان که شرکت کنید

 151. فاطمه می گوید

  سلام ببخشید من پایه دوازدهم چندتا درس تجدید شدم و شهریور و دی شرکت نکردم برای پاس کردنش حالا اگه خرداد۹۹این درس هارو پاس کنم برای قبولی دانشگاه فرهنگیان مشکلی پیش نمیاد؟با اون مدرک میشه قبول شد؟سوابق تحصیلی جدید رو ثبت میکنن تا موقع کنکور؟لطفا جواب بدید خیلی مهمه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سوالات غیر مرتبط با مطلب در انجمن پاسخ داده می شوند
   در لینک زیر سوالتون پاسخ داده شد :
   link

 152. افشین می گوید

  سلام میشه یه نظام قدیم ترمیم معدل براساس کتاب های نظامجنظام جدید بزند یا نه

  یعنی با کتاب های نظام جدید امتحان دهد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام افشین جان
   در این رابطه هنوز خبری اعلام نشده،بهتره از مدرسه بزرگسالان سوال کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*