ترمیم معدل برای کنکور 99

ترمیم معدل برای کنکور 99

 

ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 99

ترمیم معدل پیش دانشگاهی برای کنکور 99

ترمیم معدل دوزادهم برای کنکور 99

ترمیم معدل برای کنکور سراسری 99

ترمیم معدل در کنکور 99

پی سی کنکور: در این مطلب می پردازیم به یکی دیگر از جزئیات نحوه برگزاری کنکور 99 که بسیار نیز پر اهمیت است.در چند سال گذشته نقش معدل در کنکور جدی تر شده و سال به سال به تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور افزوده می شود.تاثیر معدل در سال های گذشته بیشتر تاثیر مثبت بوده تا تاثیر قطعی،برای سال آینده نیز تاکنون رسما توسط سازمان سنجش تاثیر معدل در کنکور 99 اعلام نشده ولی طبق آخرین گفته مسئولین سازمان سنجش و آموزش و پرورش تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 قطعی خواهد بود مگر دوباره با اعتراض دانش آموزان و از طریق مجلس نحوه تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99 به مثبت تغییر یابد.

 

مشاهده آخرین اخبار تاثیر معدل در کنکور 99

 

آموزش و پرورش برای داوطلبانی که معدل مناسبی ندارند ترمیم معدل را پیشنهاد می کند.چیزی که در سال های گذشته نیز انجام گرفته است و داوطلبان می توانند برای دروسی که در آن ها نمره مناسبی ندارند ثبت نام کرده و مجددا آن درس را امتحان دهند تا در کنکور همین نمرات به عنوان سوابق تحصیلی آن ها در نظر گرفته شود.

نمراتی که در ترمیم معدل کسب می شود چنانچه بالاتر از نمره قبلی وی باشد، همان نمره در کنکور تاثیر داده می شوند و چنانچه نمره گرفته شده پایین تر از نمره قبلی وی باشدسازمان سنجش نمره بهتر  را برای داوطلب در کنکور تاثیر می دهد.

 

شرایط ترمیم معدل برای کنکور 99

 

زمان برگزاری ترمیم معدل کنکور 99 

زمان برگزاری ترمیم معدل کنکور 99 همانند سال های گذشته  و همزمان با دوره های امتحانی پیش بینی می شود در دی ماه – خرداد ماه و شهریور ماه برگزار شود.

 

 

هزینه ترمیم معدل کنکور 99

ثبت نام در طرح ترمیم معدل شامل هزینه بوده و دارای شهریه ثابت 50 هزار تومانی و همچنین برای هر درس 20 هزار تومان جهت هزینه تکثیر و تصحیح سوالات گرفته می شود.

 

 

محل ثبت نام ترمیم معدل کنکور 99

محل ثبت نام جهت ترمیم معدل 99 مدارس بزرگسالان می باشد. برای مشاهده نزدیکترین مدارس بزرگسالان منطقه تان به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

 

 

زمان ثبت نام ترمیم معدل کنکور 99

زمان ثبت نام بین دو ماه تا یکماه مانده به امتحانات (دی – خرداد – شهریور) است.

 

 

من قبلا در منطقه دو امتحانات نهایی را گذرانده ام و اکنون در منطقه یک سکونت دارم آیا می توانم برای ترمیم معدل شرکت کنم؟

برای شرکت در ترمیم معدل باید در همان منطقه آموزشی که قبلا فارغ التحصیل شده اید درخواست ترمیم معدل دهید.

برای مثال اگر در منطقه یک فارغ التحصیل شده اید و امتحانات نهایی را گذرانده اید برای ترمیم معدل نیز باید مجددا در یک از شهرهایی که منطقه یک است امتحان دهید

 

 

آیا برای تغییر معدل دیپلم برای کار و ادامه تحصیل میتوان از ترمیم معدل استفاده کرد؟

طبق گفته آموزش و پرورش خیر،این نمرات تنها برای شرکت و تاثیر در کنکور می باشد و در کارنامه و مدرک شما تغییری انجام نمی شود.

 

 

آیا همه افراد می توانند در ترمیم معدل کنکور 99 شرکت کنند؟

در حال حاضر همه فارغ التحصیلان دوره متوسطه ( از سال ۸۴ به بعد ) و دارندگان مدرک پیش دانشگاهی ( از سال 91 به بعد )  و دارندگان دوازدهم (نامشخص) می توانند در ترمیم معدل 99 شرکت کنند.

بیشتر بخوانید  دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

 

 

چه کسانی نمی توانند در طرح ترمیم معدل کنکور 99 شرکت کنند؟

افرادی که دیپلم خود را قبل از سال84 کسب کرده اند نیازی به شرکت در ترمیم معدل ندارند و طبق آخرین گفته های سازمان سنجش کنکور برای آن ها امتیاز اصلی و 100 درصد خواهد بود.

 

 

آیا می توانم برای ترمیم معدل 99 تمام دروس را مجدد امتحان دهم؟

بله می توانید تمام دروس کنکوری خود را مجددا امتحان دهید

 

 

ترمیم معدل برای کدام پایه ها برگزار می شود؟

در سال های گذشته برای سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی برگزار شده است و پیش بینی می شود برای کنکور 99 پایه دوازدهم نیز اضافه شود.

 

 

آیا می توانم برای ترمیم معدل 99 بعضی از دروس را در دی ماه و بعضی دیگر از دروس را در خرداد امتحان دهم؟

خیر،هر کسی تنها یکبار حق شرکت در ترمیم معدل را دارد و تنها باید در یک دوره مثلا دی یا خرداد یا شهریور تمام دروسرا امتحان دهد.

 

 

در چند درس هنوز قبول نشده ام و کاملا فارغ التحصیل نشده ام ، آیا می توانم در ترمیم معدل شرکت کنم؟

خیر برای شرکت در ترمیم معدل باید فارغ التحصیل شده باشید

 

آیا می توان ترمیم معدل را بعد از برگزاری کنکور انجام داد؟

معاون اجرایی سازمان سنجش : اگر فردی ترمیم معدل خود را قبل از پذیرش انجام دهد در نتیجه پذیرش اثرگذار است در غیر این صورت اثرگذاری آن برای دور بعد پذیرش در سال بعد است.

 

برای کنکور 99 بالاخره ترمیم معدل بریم یا نه؟

هنوز تاثیر معدل در کنکور 99 دقیقا مشخص نشده است، و ما به هیچو وجه به افراد پیشنهاد نمی دهیم که در ترمیم معدل شرکت کنند یا شرکت نکندد بلکه تصمیم هر فردی با توجه به شرایطش امکان پذیر است،فقط توصیه می کنیم که اگر تاثیر مثبت باشد که نیازی نیست شرکت کنید و اگر هم تاثیر قطعی باشد شرکت در ترمیم معدل می تواند هزینه و وقت زیادی از شما بگیرد چنانچه این آمادگی برای کسب نمره بالا را در خود می بینید شرکت کنید.

 

توصیه مهم : توضیحاتی که ارائه شد بر اساس بخشنامه سال های قبل ترمیم معدل بوده و همواره برای بررسی آخرین جزئیات و قوانین ترمیم معدل کنکور 99 به نزدیک ترین واحد آموزش و پرورش منطقه و یا مدارس بزرگسالان مراجعه کنید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
37 نظر
 1. مهتاب می گوید

  سلام خسته نباشین من دانشجوی ترم۳ ریاضی روزانه بودم و انصراف دادم الان دارم سخت برا کنکور ۹۹تجربی درس میخونم ولی دیپلمم ریاضی نظام قدیمه نمره هام خیلی پایینه نگرانم کرده تاثیر نمره کتبی برای من که رشتم فرق کرده چه جوریه؟بعد من میخوام تا قبل مهر همه ی کتابارو خوب خونده باشم و توی ترمیم معدل دی شرکت کنم میشه من سال دوازدهم نظام جدیدو امتحان بدم؟چون دارم کتابای نظام جدیدو میخونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهتاب خانم گرامی
   1- بر اساس قوانین حال حاضر،در صورت شرکت در کنکور غیر رشته خودتون ،باز هم شامل تاثیر سوابق تحصیلی می شوید،با بررسی که داشتیم به طور میانگین برای شما که می خواهید تجربی شرکت کنید: نمره شما شامل 80 درصد کنکور و نزدیک به 20 درصد باقی مانده شامل سوابق تحصیلی می باشد،اما دقیقا نحوه تاثیر سوابق تحصیلی شما که فارغ التحصیلی ریاضی هستید مشخص نیست که آیا تنها شامل تاثیر دروس موجود خواهد بود یا خیر .

   2- در مورد ترمیم معدل نیز آقای حسین توکلی مشاور سازمان سنجش در مصاحبه ای به این پرسش به این شکل پاسخ داده اند :
   « ترمیم معدل برای کسانی است که می خواهند در رشته دیپلم خودشان در کنکور شرکت کنند. کسی که قصد شرکت در رشته غیر همنام دیپلم دارد یا بابد تغییر رشته بدهد وکتابهای لازم را امتحان بدهد مثلا کسی که از رشته ریاضی فیزیک به تجربی می رود باید امتحان زیست بدهد. اما اگر بعد از دیپلم قصد این تغییر را دارد باید تنها کتابها را بخواند و در آزمون مربوطه شرکت کند.»

   بر همین اساس نظر برخی از مشاوران اینه که شمایی که فارغ التحصیلی ریاضی هستید و قصد شرکت در کنکور تجربی رو دارید می توانید دروس زیر را ترمیم کنید :
   ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – شیمی۳ – فیزیک ۳- حسابان

   3- در این مورد یز که میتوانید مجددا با سیستم نظام جدید دیپلم بگیرید اطلاعی نداریم اما احتمالش کمه
   برای بررسی بیشتر نیز از طریق سیستم پاسخگوی سازمان سنجش و مراجعه به مدارس بزرگسالان پیگیر باشید
   موفق باشید

 2. آتوسا می گوید

  سلام
  من دیپلمم رو سال ۹۵ گرفتم و میخوام کنکور ۹۹ رشته تجربی شرکت کنم..
  معدل نهایی رشته تجربیم ۱۷/۹۹ هست.
  میخواستم بدونم که
  ۱- با این معدل، اگه تاثیر سوابق واسه کنکور۹۹ قطعی باشه، نیازه که ترمیم معدل شرکت کنم؟؟؟؟؟ یا معدل خوبی محسوب میشه؟؟؟؟؟
  ۲- اگه بخوام ترمیم شرکت کنم واسه ۹۹ باید خرداد ۹۹ امتحان بدم یا خرداد ۹۸؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آتوسا خانم گرامی
   1- برای کنکور 99 هنوز دقیق معلوم نیست که تاثیر سوابق تحصیلی به چه شکل خواهد بود،واقعیتش نمی توان پیشنهاد داد که ترمیم کنید یا نه،چون جدا از سایر مسائل، ترمیم معدل هم وقت گیره و هم هزینه بردار هستش،و اگر این توانایی رو در خودتون دیدید که می تونید نمره بهتری کسب کنید می توانید شرکت کنید
   اخبار تاثیر معدل کنکور 99 را اینجا بخوانید
   2- شما یکبار تنها حق دارید ترمیم معدل داشته باشید،حالا فرقی نمیکنه دی ماه یا شهریور یا خرداد،احتمالا بتونید خرداد 98 برای کنکور 99 شرکت کنید اما برای پاسخ قطعی حتما به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید
   موفق باشید

 3. مطهره می گوید

  سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون، من خرداد ۸۴ دیپلم گرفتم میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم. برای ترمیم معدل باید کتابای سوم دبیرستان نظام قدیم رو امتحان بدم یا یازدهم نظام جدید؟ و اینکه اصلا کتابای چه سالیو باید امتحان بدم؟ و اینکه اگه تاثیر معدل قطعی بشه بدون ترمیم معدل میشه رشته های پرطرف دار قبول شد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز و گرامی
   سپاس از نظر لطف شما که با پی سی کنکور همراه هستید

   آیا شما امتحانات دیپلم شما به صورت نهایی برگزار شده است؟
   در این رابطه پاسخ شما در بند زیر آمده که جزو مصوبات سازمان سنجش برای کنکور 98 بوده است :
   « آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ الی ۱۳۹۷ اخذ کرده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند . »
   اگر امتحانات شما به صورت نهایی برگزار نشده شما مشمول تاثیر معدل نیستید و نیازی به ترمیم معدل برای کنکور 99 پیدا نمی کنید ،البته برای کنکور 99 باید مجددا تابستان سال 99 آخرین مصوبات سازمان سنجش را در رابطه با تاثیر معدل کنکور 99 پیگیری نمایید.
   در جواب اینکه بدون ترمیم معدل میشه رشته های پرطرفدار قبول شد یا نه ؟،واقعیتش اینه که هنوز آماری وجود ندارد و نمی توان واضح گفت،ولی تا حد زیادی برای داوطلبانی که دارای تاثیر معدل می باشند در صورت کسب درصدهای بالا بله شدنی است
   موفق باشید

 4. مطهره می گوید

  سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون، من خرداد ۸۴ دیپلم گرفتم میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم. برای ترمیم معدل باید کتابای سوم دبیرستان نظام قدیم رو امتحان بدم یا یازدهم نظام جدید؟ و اینکه اصلا کتابای چه سالیو باید امتحان بدم؟ و اگه تاثیر معدل قطعی بشه بدون ترمیم معدل میشه رشته های پرطرف دار قبول شد؟

 5. محمدرضا می گوید

  سلام خسته نباشید
  اولا از سایت خوبتون خیلی متشکرم
  من داوطلب نظام قدیم هستم سال 96 دیپلم تجربی گرفته ام
  من میخوام در کنکور 99 شرکت کنم
  سوال من اینه بعد از کنکور 98،اگر در ماه های دی شهریور یا خرداد در ترمیم معدل شرکت کنیم با کتاب های خودمان(کتابهای سوم تجربی) میتوانیم ترمیم کنیم؟
  یا باید از کتابهای نظام جدید(دوازدهم تجربی ) برای ترمیم معدل استفاده کنیم؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمدرضا جان
   خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید
   با همون کتاب های خودتون (سوم تجربی) می توانید در ترمیم معدل شرکت کنید
   موفق باشید

 6. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید ترمیم معدل نظام قدیم شهریور ۹۸هم هست ک اخه دانشجوم خرداد امکانش نیست شرکت کنم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   اگر منظورتان این است که می خواهید در کنکور 99 شرکت و کنید و در شهریور سال 98 ترمیم کنید بله امکانش هست
   موفق باشید

 7. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  از کی می تونیم برای کنکور 99 ترمیم معدل کنیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   فرقی نمی کنه از خرداد ماه پیش رو می توانید برای ترمیم معدل ثبت نام کنید
   موفق باشید

 8. محمد می گوید

  سلام اول بگم سایتتون عالیه
  ببخشید یه سوال دارم اینکه دقیقا کی تصمیم گیری نهایی رو در مورد تاثیر معدل و امکان برگزاری نظام قدیم رو اعلام میکنن؟ واقعا درست نیست من الان کاملا بلاتکلیفم،ممکنه به صورت اختیاری باشه؟یعنی هرکس هر نظامی خواست کنکور بده؟نطام قدیما البته منظورمه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   خوشحالیم که سایتمون مورد پسندت بوده
   تاثیر معدل کنکور 99 به احتمال زیاد در تابستان اعلام بشه ولی اگر نحوه تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته بشه مجددا اعتراض هایی به همراه خواهد داشت
   در مورد نحوه برگزاری کنکور 99 نیز همونطوری که در مطلب روش طرح سوالات کنکور 99 توضیح داده شده ،سازمان سنجش برای کنکور 99 همانند کنکور 98 دو سری سوال برگزار خواهد کرد که تنها بر اساس نظام فارغ التحصیلی خواهد بود و در حال حاضر انتخابی نیست
   موفق باشید

 9. رئوف می گوید

  سلام
  من دو سال پیش در ترمیم معدل شرکت کردم ایا امکانش وجود داره دوباره شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رئوف جان
   در حال حاضر هر فرد تنها یکبار می تواند در ترمیم معدل شرکت کند،شاید در آِینده این مورد اصلاح بشه ولی در حال حاضر امکان شرکت مجدد نیست
   موفق باشید

 10. محمد می گوید

  سلام. یعنی در هر صورت دی ۹۸یا شهریور میتونیم برا ترمیم معدل کنکور۹۹شرکت کنیم درسته؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   بله می تونید شرکت کنید،برای بررسی بیشتر به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید
   موفق باشید

 11. محسن می گوید

  سلام ، خواهش میکنم سوال من و جواب بدید
  من 94 دیپلم گرفتم میخوام برای 99 کنکور بدم ، رشتمم تجربی .
  الان ترم شش حسابداری پیام نور هستم .
  رفتم برای ترمیم معدل گفتن چون پیام نور درس میخونی نمیتونی ترمیم معدل ثبت نام کنی . یعنی چی من الان چی کار کنم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان
   تمامی فارغ التحصیلان تا یک بار میتونن ترمیم معدل انجام بدن و در حال حاضر هم محدودیتی هم برای دانشجوها در نظر گرفته نشده ،پیشنهاد می کنیم حتما به مدرسه ی دیگه ای هم مراجعه کنید و نگید که دانشجو هستید و اگر باز هم ثبت نام تون نکردن به آموزش و پرورش منطقه خودتون برید و پیگیری کنید
   موفق باشید

 12. مسعود2 می گوید

  سلام ببخشید من دوسال پیش ترمیم معدل ثبت نام کردم ولی ب دلایلی هیچ کدومو نرفتم غایب شدم، الان میخوام دوباره ثبت نام کنم و امتحان بدم، میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مسعود جان
   بهتره این مورد رو از طریق مدرسه سوال کنید
   موفق باشید

 13. آریا می گوید

  سلام.برای ترمیم معدل باید کتابای نظام جدید رو امتحان بدیم یا قدیم؟ امکان انتخاب وجود داره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آریا جان
   خیر،با همون نظامی که فارغ التحصیل شدی میتونی در ترمیم معدل کنکور شرکت کنی و انتخابی نیست
   موفق باشید

 14. فاطمه می گوید

  سلام ممنون ازسایت خوبتون من تازه به سایتون ملحق شدم من دهم تجربی ام می خام بدونم ایا لازمه از الان واسه کنکور برنامه بریزم ؟چطور برنامه ریزی کنم تا بتونم یه رشته خوب قبول شم ؟بعد معدل سال دهم و یازدهم تاثیری تو کنکور داره یانه لطفا جواب رو برام ایمیل کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   خوشحالیم که سایتمون مورد پسندتون بوده و امیدواریم در ادامه هم همراهمون باشید
   چه خوبه که از الان به فکر آینده تون هستید،بهترین کار آماده شدن از دهم و یازدهم اینه که آهسته و پیوسته خودتون رو آماده کنید،سعی کنید در کلاس درس به خوبی دروس رو یاد بگیرید و به دروس تخصصی نگاه ویژه ای داشته باشید،اگر احساس می کنید که در درسی ضعیف هستید خیلی بهتره که از الان به فکرش باشید و اون نقطه ضعف رو به نقطه قوت تبدیل کنید،اصلا تک بعدی نباشید و هم ورزش انجام بدین و هم به تفریحتون برسید اما باید به درستون هم توجه ویژه ای داشته باشید،هر چقدر بهتر کار کنید چند قدم از بقیه جلوترید،و در آخر سعی کنید خودتون رو به برنامه ریزی عادت بدین که پیشنهاد می کنیم حتما از این مطلب دیدن کنید (آموزش برنامه ریزی کنکور)
   امیدواریم که موفق باشید

 15. سینا می گوید

  با سلام باعث دلگرمیه ما کنکوری هاست سایت عالیتون ممنون که سوالامونو جواب میدین
  من میخوام شهریور 98ترمیم معدل بدم آیا حتما امتحان نظام قدیم شهریور امسال برگزار میشه که من ترمیم معدل بدم
  لطفا جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   خوشحالیم که با سایت پی سی کنکور همراه هستین
   بله به احتمال 99 درصد باید تا چند سال آینده برگزار بشه و هنوز بخش زیادی از داوطلبان کنکور فارغ التحصیل نظام قدیم هستند و باید فرصت جبرانی قرار بدن ولی باز هم طبق معمول در ایران نمیشه هیچ وقت با قطعیت نظر داد، در صورت تمایل می توانید از مدارس بزرگسالان نیز پیگیر باشید
   موفق باشید

 16. حسین می گوید

  سلام و ببخشید یه سوالی خیلی ذهنمو درگیر کرده ممنون میشم کمکم کنید
  دانش آموزی که امتحان نهایی رو توی خرداد غایب بوده و امتحان نهایی رو توی شهریور یا دی پاس کرده هم میتونه توی طرح ترمیم معدل شرکت کنه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   هر داوطلبی که فارغ التحصیل شده باشه حالا فرقی نمی کنه برای کدوم دوره باشه (خرداد-شهریور-دی) ، میتونه یکبار در ترمیم معدل شرکت کنه
   موفق باشید

 17. رشید می گوید

  سلام من نظام قدیم تجربی ام و با توجه به دو نظامه شدن 99 اگه خدایی نکرده امسال کم بشه و اون چیزی که فک میکردم نشه(سال اول 8200 شدم امسال فک کنم 2000 تا 3000 بشم) باید برای اینکه به مشکل نظام وظیفه بر نخورم برم پیام نور ثبت نام کنم حالا اگه بخواهم حین اینکه دانشجو باشم و دیگه محصل نباشم بروم و ترمیم معدل بدهم ایا امکان این موضوع هست که دانشجو باشی و ترمیم بدهی یا حتما باید انصراف بدی و ترمیم ؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رشید جان
   تا جایی که اطلاع داریم ترمیم معدل اصلا ربطی به دانشجو بودن نداره و مشکلی برای ثبت نام ندارید،ولی برای پیگیری بیشتر حتما از مدرسه بزرگسالان سوال کنید
   در ضمن برای کنکور هم بسیار زوده از الان به فکر کنکور سال آینده باشید،همین توجه رو برای امسالتون بگذارید بدون استرس ، مطمئنا به هدفتون می رسید
   موفق باشید

 18. رضا سرباز می گوید

  سلام میشه برای کنکور 99 ترمیم معدل رو همون خرداد 99 شرک تکنیم یا خیر؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   هر داوطلب در یکی از دوره های دی یا شهریور و یا خرداد میتونه شرکت کنه و مشکلی از این لحاظ ندارید،ولی پیشنهاد می کنیم در دی یا شهریور 98 شرکت کنید تا بهتر بتوانید روی مطالعه کنکور تمرکز کنید
   موفق باشید

 19. رضا سرباز می گوید

  خیلی ممنون بابت جوابتون ولی ایا حتما در خرداد 99 برای نظام قدیم از کتاب خودشون ترمیم معدل وجود خواهد داشت یا خیر؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   خوشحالیم رضا جان که با پی سی کنکور همراه هستید
   هیچوقت نمیشه با قطعیت در مورد بخشنامه ها و قوانین صحبت کرد، ولی خب به احتمال 99 درصد بله وجود خواهد داشت،برای بررسی بیشتر می توانید از مدارس بزرگسالان نیز پیگیری کنید
   موفق باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

Solve : *
25 + 7 =


عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +