تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

نتایج کنکور سراسری 1400 + زمان اعلام نتایج نهایی و اولیه کنکور ۱۴۰۰

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1400
نتایج بدون کنکور و کنکور سراسری 1400

اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 و دانشگاه آزاد مرحله پایانی آزمون سراسری داوطلبان می باشد. که امسال با توجه به حواشی مختلف کرونا تعویق های چند باره زمان برگزاری کنکور 1400 وضعیت عجیبی رقم خورد.

آخرین اخبار نتایج کنکور سراسری را در زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1400 مشاهده کنید

برخی از افراد که زحمت زیادی کشیده‌اند، هر روز، ساعت و دقیقه بعد از کنکور برایشان سرشار از استرس اعلام نتایج اولیه و رتبه‌ای است که کسب می‌کنند. در مقابل، دسته‌ای که چندان خود را به آب و آتش نزده‌اند، در این دوران هم کک‌شان نخواهد گزید. می‌گویند: هر چه شد، شد! لذا، جنس دانشگاه، کدام دانشگاه و کدام شهر چندان برایشان اهمیت ندارد و به قول معروف «تو باغ نیستن.»

پساکنکور هم مانند بسیاری دیگر از ایام زندگی مختصات ویژه خود را دارد،احساسی آمیخته از فشار، هیجان، اشتیاق، ترس (برای برخی) بی‌برنامه بودن، بدون هدف بودن، حوصله سَربَر و مانند اینها. قبل از این که کنکور را بدهید هزار برنامه ریز و درشت ردیف می‌کنیم. از برنامه‌های ورزشی گرفته تا مسافرت و تفریح و مانند آن. شاید همین مسائل پیش افتاده در دوران پساکنکور هرگز تکرار نشود و روزی به خاطراتی فراموش نشدنی که بعد‌ها از آن‌ها بسیار یاد کنید، تبدیل شوند.

در ادامه با آخرین اخبار زمان و تاریخ دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 1400 همراه خواهیم بود.

– زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۰

بروز رسانی : 3 مهر

برخی از اخبار غیر رسمی ، خبر از اعلام نتایج تا عصر امروز را می دهند

 


نتایج کنکور 1400 ، با تاخیر در هفته اول مهر اعلام می شود

بروز رسانی : 21 شهریور

به اطلاع متقاضیان آزمون سراسری می رساند، باتوجه به شرایط فراگیر کرونا در کشور و تعطیلی چندروزه مصوب ستاد ملی کرونا در اوائل شهریور ماه، و ایجاد محدودیت برای تردد بین شهرها و استانها برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی و انجام مصاحبه برای متقاضیان رشته های دارای شرایط خاص (شامل: دانشگاههاي شهيد مطهري، شاهد، علوم قضايي، صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، علوم‌پزشكي بقيه‌الله (عج)، علوم پزشكي ارتش، رشته دكتري پيوسته بيوتكنولوژي دانشگاه تهران، رشته مديريت بيمه اكو دانشگاه علامه‌طباطبائي، دانشكده غيرانتفاعي رفاه، غير انتفاعي امام رضا (ع)- مشهد، دانشگاه جامع امام حسین (ع)، رشته هاي تحصيلي كارداني و کارشناسی فوريتهای پزشكي پیش بیمارستانی دانشگاههاي علوم پزشكي و كدرشته‌هاي تحصيلي‌ دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيدرجايي –تهران) طبق برنامه ریزی این سازمان در زمان مقرر برگزار نگردید که این موضوع باعث تاخیر در ارسال نتایج به این سازمان شده است.

لذا با توجه به موارد فوق، نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1400 در هفته اول مهرماه در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

 


نتایج کنکور 1400 ، 27 شهریور به بعد اعلام می شود

بروز رسانی : 19 شهریور
زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش ، اظهار کرد: نتایج نهایی آزمون سراسری ۱۴۰۰ از ۲۷ شهریور به بعد یا به عبارتی هفته آخر شهریور اعلام می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در کنکور سراسری ۱۴۰۰ از میان یک میلیون و ۸۲ هزار و ۹۰۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته تنها ۵۲۳ هزار و ۶۷۱ نفر انتخاب رشته کردند./منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


 

اگر از نتایج کنکور 1400 راضی نبودید !

اگر از نتایج کنکور 1400 راضی بودید و با توجه به رتبه تان تردید ندارید در دانشگاه‌های مورد انتظارتان پذیرفته خواهید شد که جای شکرگزاری دارد.به هر دلیل امکان دارد وقتی نتایج این رقابت اعلام شد، مطابق با انتظارتان نباشد. اگر چنین شد، به نظر نمی‌رسد دنیایی به آخر رسیده است. یعنی، اگر روزی نتایج این رقابت بزرگ اعلام شد و شما در حد انتظار ظاهر نشدید و نتیجه دلخواه را به دست نیاوردید، بهتر است شرایط زندگی شخصی‌تان را بسنجید.

در صورتی که حتما تمایل دارید وارد دانشگاه شوید و رتبه دانشگاه موردنظرتان را نیاورده‌اید، راهی جز رفتن دانشگاه‌های در سطح پایین‌تر را نخواهید داشت. البته در دانشگاه می‌توانید جبران مافات کنید. اما در حالی که شرایط مختلف فراهم باشد، به نظر می‌رسد، بهترین کار، برنامه‌ریزی دوباره است. ناگفته نماند برای این کار باید اراده‌ای قوی داشته باشید و پیشنهاد می کنیم حتما مطلب پشت کنکور ماندن برای 1400 را بخوانید.

 

– اخبار اعلام نتایج اولیه کنکور 1400

خدایی؛ رئیس سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور به صورت کارنامه حوالی دهم مرداد ماه در سایت سازمان سنجش اعلام میشود و انتخاب رشته افراد مجاز نیمه اول مرداد آغاز خواهد شد.

هر یک از داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1400 می‌توانند به منظور اطلاع از نتیجه آزمون خود و مشاهده کارنامه نتایج اولیه کنکور 1400 و تهیه پرینت از آن به پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور مراجعه و با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره داوطلبی، نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه و سال تولد و یا شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه اقدام کنند.

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، می‌توانند پس از انتشار دفترچه آن را از طریق لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 دریافت نمایند.

 

ویدیو برگرفته از شبکه خبر صدا و سیما

بروز رسانی شده در 3 مرداد 1400

نتایج اولیه کنکور تا دوشنبه 11 مرداد اعلام می شود

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۰ تا دوشنبه آینده اعلام خواهد شد. به این ترتیب، داوطلبان مجاز اعلام شده، از نیمه اول مرداد ماه می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه نتایج اولیه کنکور این هفته اعلام نمی شود، تصریح کرد: نتایج اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم شده و در هفته آینده یعنی دهه اول مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از نیمه اول مرداد ماه می توانند نسبت به انتخاب رشته در آزمون سراسری اقدام کنند./ خبرگزاری ایسنا و مهر

نتایج اولیه 1400 اعلام شد :

http://srv2000.sanjesh.org/KrnSar140005

منابع : پی سی کنکور – پیک سنجش – باشگاه خبرنگاران – فارس – خبرگزاری صدا و سیما – غکس از خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8825

ممکن است شما دوست داشته باشید
390 نظر
 1. Yas می گوید

  من قبلا ۳ بار کنکور دادم رشته اصلیم انسانیه دوبار با همون رشته خودم انسانی شرکت کردم با اینکه دولتی مجاز شدم ولی وقتی انتخاب رشته کردم مردود شدم یه بارم هنر شرکت کردم که یه رشته بد تو سمنان در اومدم امسالم آزمایشی تجربی شرکت کردم رتبمم بد نبود ولی بازم مردود شدم من نمیفهمم چه خبره اخه امسال که به خاطر کرونا کمتر شرکت کردن و خیلی‌ها هم انتخاب رشته نکردن چرا منو همش مردود میکنن تازه مثلا سهمیه هم داریم کلا خیلی حالم بد شد وقتی زده بود مردود من چند ساله همش کنکور میزنم که آزاد نرم هزینه زیاد کنم اما همش رد میکنن.

 2. احمد می گوید

  سلام ببخشید من میخوام نسبت به نتیجه کنکورم که من را مردود اعلام کردند و در ذیل آن نوشته اند
  نتیجه آزمون شما در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون های سراسری در دست بررسی میباشد شایان ذکر است تا 15 روز آینده در این خصوص با شما مکاتبه خواهد شد
  لطفا راهنمایی کنید من چه کاری انجام بدم و اعتراض خود را به کجا اعلام کنم
  چون گفتند که مراحع حضوری نداشته باشید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد عزیز
   از طریق لینک زیر عضو بشید و از طریق فرم موجود موضوع رو انتخاب کنید و پیگیر باشید
   مشکل شما چی بود دقیقا؟ صرفا بخاطر تفاوت رتبه؟ یا گزارشی شده از سمت شما

 3. راحله می گوید

  سلام کارنامه سبز برای کسانی که مردود شدند هیچ فایده ای نداره؟ یعنی امکان نداره در بخش نتیجه کارنامه نهایی عدد ۴یا۵ برام بیاد؟ممنون که همیشه به سوالاتم پاسخ میدین

 4. نازنین می گوید

  سلام و خسته نباشید
  من داوطلب کنکور بودم و رشته اصلیم تجربی و موقع شرکت تو کنکور هم تجربی امتحان دادم هم هنر وقتی نتایج اولیه اومد هنر فقط مجاز شده بودم و موقع انتخاب رشته گفتن یه انتخاب رشته مجازی انجام بدین که با توجه به رتبه کجا قبول میشید مال منم زده بود طراحی و چاپ پارچه دولتی بوشهر الان نتایج نهایی اومده من کدداوطلبی هنر میزنم کدداوطلبی تجربی میاره بالا ت مشخصات هم فقط کدداوطلبی تجربیه به مشاور هایی هم که شماره هاشون تو سایت نوشته بود تماس گرفتم گفتن میدونیم مشکل چیه ی ساعت مادرو پشت خط نگه داشتن و جواب نهایی رو بهم ندادن لطفاً بهم کمک کنید واسه این مشکل

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نازنین خانم گرامی
   با چه سایتی تماس گرفتید؟
   الان مشکلتون اینه که نتیجه نهایی براتون نمایش داده نمیشه و نمی توانید وارد پنل بشید؟ خب در این حالت از طریق لینک زیر عضو بشید و مشکلتون رو مطرح کنید معمولا 24 ساعته پاسخ میدن
   https://request.sanjesh.org/noetrequest/login/Register.aspx

 5. فاطمه می گوید

  سلام ببخشید امسال تکمیل ظرفیت وجود دارد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   معمولا برای رشته های بدون کنکور وجود داره

 6. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر اخه چرا جواب نهایی کنکور سراسری رو نمیزنن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خب خدا رو شکر نتایج اومد

 7. راحله می گوید

  سلام چقدر احتمال داره نتایج کنکور امروز بیاد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام راحله خانم گرامی
   طبق برخی اخبار غیر رسمی گفته شده که تا عصر مشخص میشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]