مشاوره کنکور idnovinتام لند 1400تام لندaka100

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

کارنامه سبز کنکور 97

کارنامه سبز کنکور 97

کارنامه سبز کنکور 97

پی سی کنکور: حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارنامه سبز داوطلبان کنکور 97 امروز دوشنبه ۲۶ شهریورماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی افزود: برای تمام پذیرفته‌شدگان و همچنین آن‌دسته از داوطلبانی که فرم انتخاب‌ رشته اینترنتی خود را تکمیل نکرده‌اند ولی پذیرفته نشده‌اند،کارنامه علمی کنکور 97 حاوی رتبه داوطلب در هر یک از کدرشته‌های انتخابی در بین متقاضیان کدرشته مزبور در سهمیه مربوط، با توجه به نمره کل وی در همان کدرشته و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته ‌شده در هر یک از کدرشته‌های انتخابی و اطلاعات مفید دیگر امروز دوشنبه مورخ ۲۶ شهریور در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار داده خواهد شد.

توکلی گفت: با توجه به کنترل‌های متعدد و بررسی‌های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده است؛ مع‌الوصف، داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان درصورتی که درخصوص مندرجات کارنامه یا انتخاب رشته‌ خود سوال یا تقاضایی داشته باشند، می‌توانند حداکثر تا ۱۵ مهرماه منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام نمایند و از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری کنند.

وی تأکید کرد: بدیهی است به تمام مواردی که از طریق دیگری یا بعد از تاریخ ۱۵ مهرماه واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. لازم به تاکید است تمام درخواست‌های مربوط به اشتباه در انتخاب رشته صرفاً برای پذیرش در نیمسال دوم دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بررسی خواهد شد.

لینک مشاهده کارنامه سبز کنکور 97

تحلیل و بررسی کارنامه سبز کنکور 97

کارنامه سبز کنکور سراسری و یا کارنامه نهایی کنکور ، کارنامه ای است که توسط سازمان سنجش کمی پس از انتشار نتایج نهایی کنکور سراسری منتشر می شود.اما این کارنامه به چه کاری می آید ؟ و اصلا چرا اسم این کارنامه را کارنامه سبز گذاشته اند!!

کارنامه سبز در واقع مشخص می کند که داوطلبی که انتخاب رشته خود را انجام داده است و در یک رشته محل پذیرفته شده است ، در چه رشته محل های دیگری نیز می توانست پذیرفته شود!!!

خب تا اینجا متوجه شدید که می توانید از کارنامه سبز کنکور سراسری خود به این برسید که در چه کد رشته محل هایی که انتخاب کرده بودید می توانستید قبول شوید! اما این موضوع چه کاربردی دارد ؟ در ادامه به آن می پردازیم!! اما قبل از آن برای تاکید بیشتر بگوییم که برای دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری 97  باید به قسمت کارنامه نهایی کنکور سراسری در سایت سنجش (که بعدا منتشر می شود )مراجعه کنید .

 

کاربرد کارنامه سبز کنکور 97 چیه؟

بهتر است ابتدا یک ابهام برطرف شود . کارنامه سبز کنکور سراسری برای دو گروه هیچ کاربردی ندارد ! گروهی که در هیچ رشته محلی پذیرفته نشده اند و نتیجه آن ها مردود اعلام شده است و گروهی که اصلا  انتخاب رشته انجام نداده اند. این موضوعات مشخص است اما برخی کارنامه سبز  را چیزی مانند تکمیل ظرفیت می دانند که برای برطرف شدن ابهام این موضوع بیان گردید.

اما کاربرد اساسی این کارنامه برای داوطلبانی است که می خواهند تغییر رشته و یا شاید تغییر دانشگاه بدهند.

 

این موضوع را با یک مثال بهتر بررسی می کنیم :

فرض کنید جدول زیر کارنامه سبز کنکور سراسری 97 یک داوطلب باشد (اعداد جدول صرفا جهت مثال و غیرواقعی هستند)

کد رشته های انتخابی ، رتبه و آخرین رتبه قبولی در سهمیه
ترتیب علاقهکد رشته انتخابیرتبه داوطلبآخرین رتبه قبولینتیجه
1112036052
2118528079
3112365360*
41109610345
51109548503
611047921503
7119636651
8112355939
911852961013
101174138633

 

تفسیر جدول : مثلا داوطلب در اولین کد رشته مشخص شده پذیرفته نشده است زیر رتبه او در این کد رشته 60 بوده است در حالی که آخرین رتبه پذیرفته شده در این رشته 52 بوده است!به همین صورت داوطلب در انتخاب های 2 ، 4 ، 7 ، 8 پذیرفته نشده است.

اما قسمت جالب ماجرا اینجاست ! این داوطلب فرضی ما می تواند در انتخاب های 3 ، 5 ، 6 ، 9 و 10 پذیرفته شود!! دقت کنید استفاده از کارنامه سبز کنکور سراسری چقدر می تواند برای شما مفید باشد!!این موضع دقیقا همان قسمتی است که معنی سبز را به این کارنامه می دهد و  این کارنامه اصلا سبز رنگ نیست.

 

تفسیر کد ها :

نکات مهم کارنامه سبز کنکور 97

نکته ۱:  علامت *  در ستون نتیجه به این معنی است که داوطلب در علاقه 3 خود پذیرفته شده است.

نکته ۲: عدد ۱ انتخاب رشته شرایط خاص را نشان می دهد.

نکته ۳: عدد ۲ یعنی شما حداقل در ۱ کد رشته محل در زمان اعلام نتیجه نهایی به یکی از دانشگاه ها برای مصاحبه معرفی گردیده اید.

نکته ۴: عدد ۳ به این معنی است که شرکت کننده با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی، در سهمیه دیگری پذیرفته شده است.

نکته ۵: عدد ۴ یعنی وضعیت کلی شما از قبیل علمی و عمومی توسط سازمان آموزش و پرورش در حال بررسی می باشد.

نکته ۶: عدد ۵ این موضوع را نشان می دهد که داوطلب در دانشگاه تربیت معلم و فرهنگیان با داشتن شرایط و ضوابط آن قبول نشده است، و تا ۲۰ آبان فرصت دارد تا اعلام درخواست مجدد پرونده نماید.

نکته ۷: عدد ۷ به معنی این است که داوطلب در شرایط و مصاحبه تخصصی نمره لازم را کسب نکرده است.

نکته ۸: عدد ۸ به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است  که در آن رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب آن دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.

نکته ۹: عدد ۹ به این معنی است که وضعیت علمی و عمومی شما در یکی از دانشگاه های شاهد، دانشگاه بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در دست بررسی است.

فرض کنید در یک کد رشته محل پذیرفته شده اید و اما پس از شروع تحصیل خود در دانشگاه متوجه می شوید به این رشته علاقه ندارید! یا به هر دلیل دیگری نیاز داشته باشید که دانشگاه و یا رشته مورد نظر خود را تغییر بدهید! این کارنامه می تواند ناجی ما باشد! پس حتما توصیه میکنیم کارنامه نهایی یا کارنامه سبز خود را مشاهده بفرمایید.

 

نحوه استفاده از کارنامه سبز کنکور 97 برای انتقالی در دانشگاه :

اگر می خواهید در رشته ای که قبول شده اید ادامه تحصیل بدهید که دیگر این کارنامه برای شما کاربردی نخواهد داشت اما اگر در سایر کد رشته محل های انتخابی (که در کارنامه سبز قبول شده اید) بخواهید ادامه تحصیل بدهید باید انتقالی بگیرید!

لازم به تذکر است که سازمان سنجش هیچ مسئولیتی برای انتقالی به انتخاب های پایین تر در قبال داوطلبان ندارد و دانشگاه های مبدأ و مقصد هستند که این باره تصمیم می گیرند و رأی می دهند.

توجه داشته باشید که کارنامه سبز کنکور سراسری 97 می تواند یک فرصت استثایی باشد! پس آن را فراموش نکنید ./قلم چی

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=5924

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظر
 1. فرشته می گوید

  باسلام.من همين امسال كنكور دادم رشتمم تجربيه و تو كنكور رتبم شد30000وترازمم6400.به نظر شما تربيت بدني دانشگاه فردوسي قبول ميشم؟سهميه منطقه هم ندارم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرشته خانم گرامی
   متاسفانه از میزان قبولی های تربیت بدنی به صورت دقیق اطلاع نداریم،چون هر سال نیز ترازها جا به جا می شود و قبول در یک کد رشته خاص به انتخاب داوطلبان نیز بستگی دارد.
   امیدوارم موفق باشی

 2. رشید می گوید

  سلام خسته نباشید من تو کارنامه نتایح اولیه من نوشته بود مردود ولی من تو انتخاب رشته تو الویت اول خودم رشته فوریت پزشکی را زدم که یک رشته نیمه متمرکز است و دیروز که کارنامه سبز را دادن جلوی سایر رشته های متمرکز نوشته بود مثلا این اخرین رتبه فرد قبول شده است و من قبول نشده ام ولی جلوی کد رشته های فوریت نوشته بود نیمه متمرکز و دیگه تو اخرین رتبه قبولی هم هیچی ننوشته بود من رتبه ام ۴۲۷۸۹ منطقه ۲ و تراز ۶۸۵۶ است و قدم هم بالای ۱۷۵ است بنظرتون شانسی دارم و ۸ کد فوریت را زده ام.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رشید عزیز
   نتایج نیمه متمرکز بین 15 تا 25 مهر اعلام میشه که باز تاریخ دقیقش رو تو سایت اعلام می کنیم.
   قدتون مناسبه
   با توجه به تراز و رتبه و شهرهایی که زده اید تا حدودی احتمال قبولی دارید
   پیشنهاد میکنم پست های زیر رو هم مطالعه کن شاید بهت کمک کنه :

   نحوه قبولی در مصاحبه فوریت پزشکی
   معرفی جامع و کامل رشته فوریت های پزشکی

   امیدوارم که قبول بشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]