نحوه محاسبه معدل کتبی نهایی دوازدهم و یازدهم و دهم

نحوه محاسبه معدل کتبی نهایی دوازدهم و یازدهم و دهم

پی سی کنکور : دانش آموزانی که به تازگی امتحانات نهایی نوبت دوم را به پایان رسانده اند،با اعلام شدن نمرات امتحانی ، می خواهند بدانند که شیوه محاسبه معدل پایان ترم چگونه است؟ ،به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مطلب علاه بر روش محاسبه معدل کتبی دوازدهم ،روش محاسبه معدل دهم و یازدهم را نیز ارائه دهیم،پس با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

محاسبه معدل دوازدهم

– محاسبه معدل دوازدهم ریاضی 

برای محاسبه معدل کتبی دوازدهم ریاضی ابتدا ،مطابق زیر چند ردیف را آماده کرده ،ابتدا در ردیف اول نام دروس را نوشته،در ردیف دوم ضریب هر درس را یادداشت کرده،در ردیف سوم نمره کسب شده در امتحانات نهایی دوازدهم ریاضی را یادداشت کنید و در ردیف چهارم نیز نمره هر امتحان را در ضریب آن درس یادداشت کنید.

حالا بعد از اینکه این کار را برای تمام دروس انجام دادید،نمرات کسب شده در ردیف چهارم را با هم جمع نموده و تقسیم بر 29(مجموعه ضرایب دروس) کنید و نتیجه معدل کتبی نهایی دوازدهم ریاضی شما می باشد.

محاسبه معدل دوزادهم ریاضی

 

– محاسبه معدل دوازدهم تجربی

برای محاسبه معدل کتبی دوازدهم تجربی ابتدا ،مطابق زیر چند ردیف را آماده کرده ،ابتدا در ردیف اول نام دروس را نوشته،در ردیف دوم ضریب هر درس را یادداشت کرده،در ردیف سوم نمره کسب شده در امتحانات نهایی دوازدهم تجربی را یادداشت کنید و در ردیف چهارم نیز نمره هر امتحان را در ضریب آن درس یادداشت کنید.

حالا بعد از اینکه این کار را برای تمام دروس انجام دادید،نمرات کسب شده در ردیف چهارم را با هم جمع نموده و تقسیم بر 29(مجموعه ضرایب دروس) کنید و نتیجه معدل کتبی نهایی دوازدهم تجربی شما می باشد.

محاسبه معدل دوزادهم تجربی

 

– محاسبه معدل دوازدهم انسانی

برای محاسبه معدل کتبی دوازدهم انسانی ابتدا ،مطابق جدول زیر چند ردیف را آماده کرده ،ابتدا در ردیف اول نام دروس را نوشته،در ردیف دوم ضریب هر درس را یادداشت کرده،در ردیف سوم نمره کسب شده در امتحانات نهایی دوازدهم انسانی را یادداشت کنید و در ردیف چهارم نیز نمره هر امتحان را در ضریب آن درس یادداشت کنید.

حالا بعد از اینکه این کار را برای تمام دروس انجام دادید،نمرات کسب شده در ردیف چهارم را با هم جمع نموده و تقسیم بر 27(مجموعه ضرایب دروس) کنید و نتیجه معدل کتبی نهایی دوازدهم انسانی شما می باشد.

محاسبه معدل دوزادهم انسانی

محاسبه معدل یازدهم 

نحوه محاسبه معدل یازدهم رشته های تجربی و ریاضی و انسانی طی روزهای در این مطلب قرار می گیرد . . .

 

محاسبه معدل دهم

نحوه محاسبه معدل یازدهم رشته های تجربی و ریاضی و انسانی طی روزهای در این مطلب قرار می گیرد . . .

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
10 نظر
 1. مهسا می گوید

  سلام همین طور که میدونین امروز اخرین فرصت انتخاب رشته برای کنکوری های ۹۸ هست من امروز رفتم ثبت نام کنم اما ازم معدل کتبی دیپلم رو خواستن ولی من از مدرسه دریافت نکردم و مدرسه بسته هستش به نظر تون چیکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهسا خانم گرامی
   شما کارنامه ای از مدرسه دریافت نکردید؟ چون در آن نوشته شده،در غیر اینصورت میتوانید حدودی وارد کنید و یا حتما برای اطمینان از سخنگوی آنلاین سایت سنجش سوالتون رو بپرسید

 2. فاطمه می گوید

  سلام وقتتون بخیر میخواستم درباره محاسبه نمرات شهریور بپرسم
  سال یازدهم هستم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   در حال حاضر اطلاعی نداریم متاسفانه

 3. سارا می گوید

  سلام من معدل ۱۹/۶۶ هنرستانی هستم اما ما معدل کتبی نداریم پس چه جوری باید در رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنند می تونیم معدل کل را معدل کتبی وارد کنیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سارا خانم گرامی
   بله معدل کل رو به جای معدل کتبی وارد کنید

 4. Ss می گوید

  سلام من با معدل دیپلم ١٥/۶۷ میتونم رشته بدون ازمون مهندسی پلیمر یا مهندسی مواد و متالورژی یا مهندسی انرژی شانس قبولی داشته باشم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه آمار دقیقی در این رابطه نداریم

 5. حمیدرضا محمدیان می گوید

  سلام . خسته نباشید
  این معدل کتبی نهایی نوبت دوم دوازدهم همون نمره دیپلم هست ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حمیدرضا جان
   یک معدل کل داریم که برای سه سال متوسطه هست و یک معدل کتبی که برای پایه دوازدهم هستش

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.