تام لند

مدابوک

تام لند

در ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ چند بار می توان شرکت کرد؟ (تعداد ثبت نام مجاز در ترمیم معدل)

در ترمیم معدل کنکور چند بار می توان شرکت کرد؟
تعداد ثبت نام مجاز برای ترمیم معدل و نمره

چند بار برای ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ می توان اقدام کرد؟، آیا بیشتر از یک بار می توان برای ترمیم معدل دیپلم ثبت نام کرد؟، هر فرد چه تعداد می تواند برای ترمیم نمره امتحانات نهایی و کتبی شرکت کند؟، این ها سوالاتی هستند که از سوی داوطلبان شرکت کننده ای که می خواهند نمرات دیپلم خود را ارتقا دهند، شنیده می شود. در ادامه به آخرین اخبار حول این موضوع می پردازیم.

بعد از مطالعه این محتوا، می توانید نکات بیشتر در رابطه با ترمیم نمره در مطلب ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۳ بخوانید

پاسخ :

در حال حاضر طبق آخرین بخشنامه های صادره از طرف آموزش و پرورش داوطلبانی که می خواهند نمرات کسب شده در امتحانات نهایی خود را ارتقا دهند، یکبار حق شرکت دارند.

ممکن است برای برخی از داوطلبان سوال پیش آید که طبق آخرین اخبار مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار است اجرایی شود و برخی از داوطلبان انتظار دارند که این فرصت بیشتر از یکبار فعلی در نظر گرفته شود که باید صبر کرد تا بخشنامه جدید آموزش و پرورش در این رابطه منتشر شود.

 

 آخرین خبرها در این رابطه را مشاهده می کنید :

14 شهریور 1402 – به نقل از خبرگزاری ایسنا

از امسال دیگر امتحانات دیماه و شهریور ماه جزء ترمیم نمره و ایجاد سابقه محسوب نمی‌شوند

وی ادامه داد: حدود ۱۰۰ هزار «کد یکتا» برای دروس شناسایی شد که متناسب با ضریب هر درس، ترازی تولید شد و نهایتا از این تراز، نمره کل تولید شد. از امسال دیگر امتحانات دیماه و شهریور ماه جزء ترمیم نمره و ایجاد سابقه محسوب نمی‌شوند و امکان ایجاد سابقه و ترمیم نمره برای داوطلبان کنکوری فقط در خردادماه وجود دارد.

معاون وزیر و رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌ و پرورش، یادآورشد: در واقع آزمون شهریورماه، آزمون جبرانی است و مستقل از خردادماه نیست و کسانی که درس افتاده دارند می‌توانند نمرات خود را در شهریور جبران کنند لذا از امسال آزمون شهریورماه برای هیچ کسی به عنوان ایجاد سابقه لحاظ نمی‌شود و نقشی در کنکور ندارد.

 

31 مرداد 1402 – به نقل از خبرگزاری فارس

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان ترمیم نمره برای امتحانات شهریور وجود ندارد، گفت: معنای امتحانات شهریور، جبرانی است و چون با دید جبران دانش‌آموز امتحان می‌دهد، دغدغه سابقه تحصیلی و ترمیم را اضافه نکردیم.

زارعی درباره میزان دفعات ترمیم نمره برای سوابق تحصیلی عنوان کرد: فقط یکبار امکان ترمیم نمره برای هر درس وجود دارد که امکان آن در امتحانات دی و خرداد فراهم است.

6 خرداد 1402 

محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه درخواست برای ترمیم نمره پایان ندارد یعنی هرچقدر فرصت دهیم باز هم داوطلبان فرصت می‌خواهند، ادامه داد: با مصوبه شورای عالی و کارگروه مربوط، فعلا ترمیم نمره فقط یک‌بار امکان‌پذیر است. یعنی یکبار داوطلبان و دانش‌آموزان هر درس را امتحان می‌دهند و یکبار هم امکان ترمیم نمره وجود دارد./ خبرگزاری فارس

 

23 آبان 1401 – به نقل از خبرگزاری تسنیم

به متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات دروس نهایی اعم از دارندگان مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه، دانش آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و دانش آموزان شاخه نظری داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود، اجازه داده می‌شود مطابق جدول دروس امتحان نهایی دوره دوم متوسطه صرفاً یک بار برای ایجاد سابقه و یک بار برای ترمیم نمره با پرداخت هزینه در دروس مورد نظر خود ثبت نام و در امتحان مربوط شرکت کنند.

تبصره 1. به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه از فرصت ترمیم استفاده کرده‌اند، اجازه داده می‌شود یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم کنند.

 

22 شهریور 1401 – به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش :

«دانش‌آموزان نظام جدید (نظام ۶-۳-۳) می‌توانند در مدارس بزرگسال منطقه آموزش و پرورش خود ثبت نام کنند و از یک درس تا تمام دروس برای یک بار آزمون ترمیم نمره را بدهند. همچنین دانش‌آموزان می توانند در منطقه‌ای که دانش‌آموز بودند ثبت نام‌ کنند ولی در منطقه ای که اکنون سکونت دارند، امتحان دهند. همچنین می‌توانند یک نوبت ثبت‌نام کنند و در سه نوبت امتحان دهند. …»

 

 به روز رسانی در 5 شهریور 1401 :

به نقل از خبرگزاری فارس؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه بر اساس مصوبه فقط یک بار برای هر درس امکان آزمون وجود دارد، تصریح کرد: امکان اینکه یک داوطلبان همه دروس را هم برای ترمیم نمره در یک ترم بگیرد و آزمون دهد، وجود دارد.

 

 به روز رسانی در 25 مرداد 1401 :

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محسن زارعی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفتگوی تلویزیونی برنامه فرامتن شبکه افق : داوطلبان فقط یک بار می‌توانند برای ترمیم معدل خود اقدام کنند مثلا دو درس را در خرداد، سه درس در شهریور، و بقیه را در دی امتحان دهند یا اینکه در یک نوبت تمام دروس را امتحان دهد تا نمرات در سوابق تحصیلی داوطلب اعمال و به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شود.

 

 به روز رسانی در 11 مرداد 1401 :

به نقل از خبرگزاری ایرنا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه، در صورت تعیین برگزاری امتحانات در سه سال، اضطراب بیشتری برای دانش آموزان ایجاد می شود، گفت: این درحالی است که طبق مصوبه جدید دانش آموز مطابق با دروسی که فرا می گیرد در آزمون شرکت می کند.

عاملی افزود:ضمن اینکه قرار است طبق مصوبه جدید سنجش و پذیرش سالی دو بار کنکور برگزار شود و امکان تقویت معدل چهار بار برای دانش آموز وجود داشته باشد.

 

25 تیر 1401

به نقل از خبرگزاری ایسنا محسن زارعی رئیس سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش‌ و پرورش، دانش‌آموزان می‌توانند یک مرتبه درخواست ترمیم نمره امتحانات نهایی داشته باشند.

وی افزود: متقاضیان درخواست خود را به منطقه ارائه می‌کنند و پس از تایید کمیسیون خاص منطقه، می‌توانند برای ترمیم اقدام و در ایام برگزاری امتحانات، خرداد، شهریور یا دی ماه و همزمان با سایر دانش‌آموزان در امتحانات شرکت کنند.

زارعی با اشاره به تغییرات کنکوری در صورت ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت که این مصوبه کماکان اجرا می‌شود، اما این شرایط مربوط به قبل از ابلاغ و اجرای قطعی مصوبه کنکوری مذکور است و ممکن است نیاز به بازنگری داشته باشد که در صورت لزوم آن را انجام خواهیم داد.

 

25 تیر 1401

به نقل از خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: تاکید مصوبه جدید این است که کنکور دو بار در سال برگزار شود، و سوابق تحصیلی نیز قابل تکرار باشد به این معنا که اگر معدل سه سال آخر مطلوب نبود، دانش آموز می‌تواند شرکت در امتحانات را چندین بار تکرار کند تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. بنابراین اضطراب شکست و فاصل یک‌سال برای جبران برداشته می‌شود. کنکور فقط شامل دروس تخصصی می‌شود و دروس عمومی در سوابق تحصیلی تاثیرگذار خواهد بود.

 

30 خرداد 1401

به نقل از خبرگزاری مهر؛ رجبعلی برزویی معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: یکسری از افراد مانند کسانی که در رشته هنر هستند و یا قصد دارند در رشته زبان خارجه شرکت کنند و آن‌هایی که رشته کار و دانش و فنی‌حرفه‌ای هستند، ممکن است سوابق تحصیلی نداشته باشند برای هریک از این افراد شورای سنجش و پذیرش پیش بینی لازم را انجام داده است که چگونه عمل کنند.

وی افزود: یک عده‌ای ممکن است به هر دلیلی قبلاً سوابق داشتند ولی به آن اهمیت نداده‌اند، این مورد هم باز پیش‌بینی‌شده که بتوانند ترمیم سابقه تحصیلی خود را انجام بدهند.

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی یاد آور شد: یعنی آموزش‌ و پرورش این پیش‌بینی را انجام داده تا داوطلبان بتوانند زمانی را برای این کار اختصاص دهند تا ترمیم یک بار، دو بار و تعدادی که شورای سنجش و پذیرش آن را تأیید خواهد کرد، انجام شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,117 نظر
 1. رضوان می گوید

  سلام شما چقدر احتمال میدید محدودیت ترمیم برداشته شه؟ برا ماهایی که ترمیمم خراب کردیم خب به چه امیدی باید پشت موند وقتی با این نمرات ناز هرچیم بخونیم نمیتونیم چیزی که میخوایم قبول شیم!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   نا امید نباشه
   اون نمیاندگان مجلس اگر اینجا هم به درد نخورن که هیچی دیگه

 2. ناشناس می گوید

  سلام پی سی جان خدا خیرت بده خیلی مهربونی
  میگم چطور نمرات نهایی رو تو کنکور تاثیر میدن ؟ میدونم دقیق نمیدونی ولی در حد شنیده ها و چیزی که می‌دونی خواهش میکنم توضیح بده.
  مثلا معدل کل ده تا درس حساب میکنند یا نمره هر درس جدا حساب میکنند تو کنکور
  اگه ۸ تا درس ۲۰ بشم
  دینی هم ۱۷
  فیزیک ۹ یا ۱۰ باشه
  چطور میشه شانسی هست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خدا به شما هم خیر بده
   برداشت ما اینه که نمره هر درس رو با توجه به ضریبی که داره محاسبه می کنند و در پایان تراز نهایی به دست میاد و با تراز کنکور محاسبه میشه
   این برداشت ماست، حالا نتایج بیاد ببینیم وضعیت چیه

 3. احمد می گوید

  سلام
  من امتحان فیزیک و فارسی رو نتونستم بدم چون مسموم شدم
  گواهی رو هم دارم.
  الان به نظرتون شنبه گواهی رو تحویل حوزه بدم دیر نیس؟
  برام لحاظ میکنن برا این دو امتحان؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بهتر به مدرسه مراجعه کنید اول و اگر نیاز بود به اداره قسمت امتحانات تحویل بدید

 4. نازنین می گوید

  سلام پی سی جان من امتحانای نهایی ترمیم رو خراب کردم الان با چه امیدی برای امتحان ریاضی بخونم همه میگن ادبیاتت نمرش کم باشه قید کنکورو بزن ۳ تا امتحانو خراب کردم دیگه هم نمیشه ترمیم کرد درسمم خیلی خوبه ولی نمیدونم چرا اینطوری شد خیلی خستم کاش بمیرم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خدا نکنه
   هیچ چیزی در این دنیا ارزشش رو نداره که سلامتیمون رو بخطر بندازیم
   بعدشم باز این هم افراطی هست که بگیم یه امتحان رو کم بگیرید دیگه همه چی دود شد نه، اظهار نظر زیاده پس تا وقتی که نتیجه کنکور نیاد واقعا مشخص نیست
   عاقلانه فکر کنید، اگر خراب کردید هنوز 7 تا امتحان دیگه مونده، پس به خودتون مسلط باشید، توکل به خدا

 5. ناشناس می گوید

  من ترمیم معدل زدم اما هم دینی وهم فیزیک و خراب کردم ممکنه محدودیت برداشته شه بازم ترمیم کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر خیلی اعتراضات بالا بگیره ممکنه

 6. مانی می گوید

  سلام من امروز به امتحان فیزیک نرسیدم و امتحان ندادم ، باید چیکار کتم تا فرصت ترمیم نسوز و نمره صفر تو کارنامه درج نشه؟؟؟؟؟

 7. ناشناس می گوید

  سلاام ببخشید من نهایی یکی از درسام رو نمره بدی گرفتم ترمیم زدم انگار بازم خوب نمیشم دیگه نمیتونم دوباره امتحان بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   شاید در آینده محدودیت یکبار برداشته شد

 8. ناشناس می گوید

  سلام
  من بار اوله که ایجاد سابقه کرده ام الان هم مشغول ازمون نهای ایجاد سابقه ام فیزیکم خوب نبود می تونم ترمیم کنم برای شهریور یا دی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله می توانید ولی نمره ش به کنکور 1402 نمیرسه اگر شهریور ترمیم بشه

 9. ؟؟؟؟ می گوید

  سلام
  امروز امتحان نهایی فیزیک خیلی افتضاح دادم یعنی در حد ۲ یا ۳ نمره (فیزیک تجدید شدم)
  حالا سوالم اینه شهریور به عنوان تجدیدی امتحان میدم یا ترمیم معدل؟؟؟
  اگه شهریور نمره قبولی کسب کردم و مدرک گرفتم ایا میتونم ترمیم معدل کنم یا اینکه چون خرداد و شهریور امتحان دادم دیگه حق امتحان ندارم؟؟
  اخه بعضیا میگن نمیشه و دیگه نمیتونی امتحان بدی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر دانش آموز هستید و هنوز مدرک نگرفتید که ب پاس کردن هستش و ترمیم معدل برای وقتی هست که مدرک گرفتید و از نمره درسی راضی نیستید
   اگر دانش آموز بودید این ترم و مدرک گرفتید، که شهریور می توانید ترمیم کنید، در غیر اینصورت تا وقتی که مدرک نگرفتید نمی توانید ترمیم ثبت نام کنید

 10. نرگس براتی می گوید

  سلام من دانش آموز نظام قدیم بودم برای خرداد درخواست ترمیم کردم ولی امادگیشو ندارم بعضی از دروس. میتونم سر جلسه نرم و ودر شهریور ماه دروسی که غیبت داشتم رو مجدد امتحان بدم با اینکه ثبت نام کردم؟

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]